برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
اولین پلان، جذب ستون پنجمه. وقتی خوندم که مافیا ستون پنجم جذب کرده، سوال این بود که چرا الان؟ با جذب ستون پنجم قابلیت‌های سناتور می‌پره. یعنی همون قابلیت اساسی بیرون دادن فرد با نظر مستقیم. چرا الان؟ جواب محتمل این بود که سناتور در معرض اعدام بوده و نمی‌خواستن حیف بشه. (بعد از دیدن این‌که محمدامین اکثریت آرا رو آورده و در دفاعیه‌ش هم یک سوتی فاجعه داده) سر همین به نظرم محمدامین سناتور بوده و نقشش هم درست اعلام شده.

سوال دوم این بود که مافیا چطور احتمال این رو داده که ستون پنجم دیگری هم در بازی هست؟ جواب ساده‌ست به نظرم. احتمالش رو نداده. می‌دونسته که هست. این‌جا به نظرم لباس ستون پنجم دادن به کسی خیلی هم ایده‌ی منطقی‌ای هست. تو این بازی وقتی مافیا فقط با فدا کردن قابلیت‌های سناتور یا خودکشی پدرخوانده می‌تونه جذب کنه، یعنی جذب ستون پنجم رندوم نیست و حتما باید نخی داده بشه. ریسک نخ برای ستون هم بسیار بالاست به نظرم. کاری که مافیا می‌تونه برای ستون پنجم انجام بده اینه‌که یک نفر رو با لباس ستون پنجم بده بیرون تا حساسیت بازی به ستون پنجم کم بشه و دادن نخ راحت‌تر باشه و بعد بتونه در لحظه‌ی درست جذبش کنه. لازم هم نیست همون فاز جذبش کنن که پیگیری‌ نخ راحت‌تر نباشه.

امین جان توی اولین پلان گفتی که با جذب ستون پنجم، قابلیت های سناتور میپره، سوال دومت هم بر این اساس بود که

مافیا فقط با فدا کردن قابلیت‌های سناتور یا خودکشی پدرخوانده می‌تونه جذب کنه

لکن الان قوانین رو خوندم. همچین چیزی نیست.

تبصره 1: در صورتی که در زمان اختفا مورد هدف سناتور قرار بگیرد، سناتور ویژگی نقشش را از دست می دهد.
تبصره 2: در صورتی که در زمان اختفا مورد جذب استاد اعظم یا هدف پدرخوانده قرار بگیرد، یک سهمیه آنها خواهد سوخت.

همه اینا در شرایط اختفا است و در شرایط اختفا هم اصلا ستون پنجم جذب نمیشه.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
خوب سلام و عرض ادب

شب خوبی رو داشتیم شکر خدا...قربانی نزدیم و فکر نمیکنم ممدامین لباس داشته و یحتمل نقش اعلامیش درسته.من چندین بار گفته بودم ممدامین بازیش گناهکاریه و اگه مافیا باشه خیلی تیپیکاله :))) تو ذهنم انتظار سورپرایز داشتم ولی گاهی وقتا ساده ترین احتمال درست ترینه.

در مورد پست امین: چیزای خوبی رو مطرح کرد...من واقعا درصد دادن به این نوع واسم سخته ولی تلاشم رو میکنم و بدون درصد احتمالاتم رو میگم.

در مورد حرفی که در مورد ممدحسین زد و صحبتی هم که رامتین راجع بهش کرد مجموعا: من نه مثل امین احتمال بیگناهیش رو صفر در نظر میگیرم نه مثل رامتین که به نظر میرسه با درصد بالایی نسبت بهش optimistic عه بهش حس بیگناهی دارم.اولویت های دیشب ممدحسین شک برانگیزه واقعا...با هر حالتی به نظر من ممدامین نباید اولویت سوم(صفر امتیاز میبود)...رای دادن به امین و رضا هم در رای اولیه غیرمنطقی بود.
ولی از طرفی اعدام ممدامین highly likely بود...چه دلیل برای این صحبتا و دفاع از ممدامین وجود داشت که الان خودش رو اینطوری در معرض شک و حمله قرارداده؟
در واقع مسئله شک برانگیز برای من همینه...چرا ممدحسینی که برای خیلیا وایب مثبت/سفیدطور بوده باید همچین حرکتی بزنه که با احتمال بسیار بالا موفقیت امیز نخواهد بود و به جز ضرر چیزی براش نداره؟ ا
سوال بالا رو لطفا همه جواب بدن...چرا و چه دست اوردی براش داره؟

در مورد محمدرضا هم به نظرم احتمال فرقه بودنش از بقیه احتمالات بالاتره...بقیه دوستان رو پست بعدی یا جداگانه نظرم رو میگم.

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
درود دوستای خوبم

من با یک anecdote قصّه رو شروع میکنم. دور دهم اواخر بازی، حدوداً بین ساعت 5 و 6 صبح به پویا توی تلگرام پیام دادم، و در خیال خودم همچون اَرشمیدُسی که از بی خوابی داشت هلاک میشد، مضموناً گفتم "یافتم! یافتم! محمدرضا و محمدامین هم تیمی هستند و قاتل". ظهر از خواب بیدار شدم، و پویا استیکر روباه رو طبق معمول روانه کرده بود. به بازی برگشتم، و پست 521 رو فرستادم. اون فاز عرفان، محمدامین، محمدرضا، مهسا به دفاعیه رفتند. مهسا قاتل بود و اعدام شد، منتهی من به محمدرضا بعنوان قاتل رای دادم. حالا بر حسب شانس و اتفاقات اون فاز و آراء مساوی هر دو اعدام شدند و محمدرضا هم مافیا بود، منتهی من حتی بعدش هم گفتم که در هر صورت بنظر میاد من اون اعدام رو اشتباه تصمیم گرفتم. پست 555 من بعد از اعدام مهسا و محمدرضا هم این رو نشون میده.

بعد از اون بازی داخل تاپیک تحلیل نوشتم که مافیا رو دوست دارم، بخاطر تجربه ی طیف وسیعی از احساسات که در مدت کمی بهم میده، و پالایش روانی پس از اتمام هم همیشه چیزی به موجب فراگیری و آرامش برای من داشته. در کنار این قضیه، بر خلاف نمایش، این یک سناریوی کاملاً زنده ست. هر کدوم نقشی داریم که از قبل کنش و واکنش های ما داخل بازی برامون تعیین شده نیست. ترس های ما، محافظه کاری ها ما، خشم ما، غم ما، لبخند ما، اُمیدواری ما، و نااُمیدی ما همه واقعی هستند، حتی اگر گاهی داخل بازی به هر دلیلی سعی در پنهان کردنشون داشته باشیم یا نداشته باشیم. این چیزی از ذات این بازی بعنوان یک سناریویی که از پیش تعیین شده نیست، بلکه قراره زندگیش کنیم، کم نمیکنه.
اگر بازی در حالت عادی قرار داشت یا فازهای جلوتر بود، یا مسئله فقط خودم بودم، در بدترین حالت بازی رو بعد از شب گذشته ترک میکردم و در بهترین حالت هم حداقل دو روز امان میگرفتم. اتفاقاً باور و تصویری هم که از خودم دارم هیچوقت متصل به ته خط نبوده و خودم رو آدم نصفه و نیمه با کارهای ناتمام بسیار میشناسم. اینجا هم اگر تا حالا چند بازی رو تا آخر بودم و رفتم، عمیقاً اعتقاد دارم دلایل اصلیش شانس، و لُطف یا دقت شماها بوده به نسبت هر دور با شرایط خودش. بدون ذره ای مبالغه، در زندگی عادی من اگر اشتباهی کنم که خودم هزینه اش رو بدم تقریباً برام هیچ اهمیتی نداره. ولی اگر دوستی بیاد پیش من و از من راهنمایی بخواد، و از روی صحبت من کاری رو به اشتباه انجام بده، این مواقع از اوقاتیه که تا نصف خیابون های شهر رو پیاده روی نکنم و به موضوع فکر نکنم آروم نمیگیرم. اینجا به هر حال بازیه، ولی من هنوز نتونستم بعد از 5 دور ذهنیت بازی بودن رو بپذیرم و هنوز گاهی حس مسئولیت داخل این بازی برای اینقدر سنگین میشه که نمیدونم چطوری باید کنترلش کنم. فکر به اینکه برداشت های اشتباه من پتانسیل هر چقدر کمی برای خراب کردن تصمیم دیشب داشت، خیلی حس جالبی نیست. این حالا مسئله شخصی هست که باید حلش کنم و بحث الان نیست.

مشکلی که من الان دارم و ادامه بازی رو برام خیلی سخت کرده، فرو ریختن خیلی از اِنگاره های ذهنیم هست. اگر هر 9 نفرتون بهم بگید گناهکار هیچ اشکالی نداره از نظر من، و ناراحت هم نمیشم واقعاً. ولی اینکه الان در شرایطی هستم که خودم به خودم برای کمک به بازی شک کردم، نمیدونم چطور قابل جبرانه. فعلاً حداقل چیزی که بر حسب مسئولیت به ذهنم رسید این بود که بیام بهتون بگم من بیگناه هستم. اگر بیگناه هستید و این بهتون کُمکی در پیدا کردن روابط بازی میکنه، میتونید بهم اعتماد کنید. اگر دوست داشتید البته.

چند دلیل منطقی هم که به ذهنم رسید رو به اختصار میارم اگر دوست داشتید بخونید:

چرا مافیا و وکیل نیستم

1. من درگیری واضح و رای ورود به دفاعیه به آرش و چاوش، و رای اول اعدام به آرش دادم.
2. اولین کسانی که داخل بازی فرضیه وکیل بودن من رو مطرح کردند، محمدامین و آرش بودند و هر دو مافیا هستند احتمالاً.
3. برخی از بازیکنان سفید من در مقطعی از بازی (به درست یا غلط)، از اهداف رای "مزدور" بودند.

چرا فرقه نیستم

1. سعی در جلوگیری از اعدام دو نقش "شغال" بعنوان "قربانی" در بازی داشتم!
2. بنظر میاد به طرز مفتضحانه ای فاز قبلی سعی در حفظ مهره سوخته مافیا داخل بازی داشتم.
3. اگر خط بازی و نگرانی های من بابت عدم رای به نقش "قربانی" رو در بازی حس کنید، متوجه میشید این نگرانی به هیچ عنوان نمیتونه از یک فرقه باشه.

در مورد دفاعیه ها هم اینطوری نبود که نخونده باشم. تصمیم سختی بود برام و واقعاً احتمال میدادم محمدامین بیگناه باشه. من از همگی عذر خواهی میکنم.
بابت حرف های زیبایی که در مورد من داشتید ممنونم :گل: محمدامین هم علی الحساب بعد از بازی در فاصله 50 متری از من تو گروه رفت و آمد کنه، تا ببینم چه تصمیمی در موردش بگیرم :دی

کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
اول قبل اینکه پستم رو شروع کنم یه چیز بگم، یکی از اون افرادی که امشب نبودش ، منم :دی بعد از ظهر میرم خارج تهران و تا فردا نیستم. گفتم قبل رفتن یه پست بدم و بعد برم.

یاسین جان که خیلی دوستت هم دارم ()، بعد از اینکه من ازت اون سه تا سوال خاص رو پرسیدم بصورت تصاعدی حمله به من رو شروع کردی. فعلاً علی الحساب چون شک فرقه به یاسین دارم، هر کسی این فاز بهش رای بده با پدیده "بلیط اختصاصی" بنده مواجه میشه
محمد حسین
خودت میدونی منم خیلی دوست دارم :گل: ولی خب بازیه دیگه ، همیشه که قرار نیست یار باشیم :دی من استارت حمله رو البته زودتر از سوالاتت با شوخی شروع کردما :دی

مسئله بعدی یاسین عزیز هست من فقط از روی شک 3 تا سوال مرتبط با فرقه مطرح کردم، و از اون جا به بعد واکنش هاش برام شبیه خودش نبوده به هیچ عنوان و اکثراً لحن احساسی داشته به شدت الان به فرقه بودن یاسین مشکوک هستم و بنظرم اصلاً نباید این فاز گزینه رای باشه چون پتانسیل قربانی بودن رو داراست. ضمناً ما میدونیم که یاسین بخاطر رای اش به آرش به احتمال بالا مافیا نیست، البته تا قبل از قضیه ستون پنجم.
محمد حسین جان
تنها چیزی که این دور از من کمتر دیده شده همین احساسیه :دی من اگر این دور حسی میخواستم بازی کنم اصلا شیوه بازیم زمین تا آسمون فرق داشت.
کجای بازی من شبیه قربانیا بوده !؟!! یاسین کلا بازیش معروفه سخت اعدام میشه بعد قربانی باشم و راحت اعدام شم، محمد حسین جان سخت داری اشتباه میزنی :دی خودت البته بازی من رو قشنگ میشناسیا جالبه این حرفا رو میزنی :دی

من فعلاً بخاطر جوی که روی محمدامین حس کردم و به دلایل بالا، از رای دادن بهش در این فاز صرفنظر میکنم.
تنها چیزی که رو محمد امین نبود همین جوه هست.

عرفان یه مقداری من رو گیج کرده...هم یه جا ازش وایب بیگناهی میگیرم و یه جا حرف و احتمال منطقی میگه بعد پشتش دوباره حرفی میزنه که اصلا منطقی نیست. یکم زیادی داری بارش افکاری میکنی عرفان مسلط باش به خودت...هر فرضیه ای رو وسط انداختن هم جالب نیست.
عماد
عماد تو الان نظرت در مورد عرفان چیه ؟!! الان فرقه میبینیش یا مافیا ؟! یا اصلا برات بی‌گناهه ، کدومش؟

تشخیص فرقه هم به این دلیل سخته که خب قاعدتاً تا فازهای پایانی همراستا با بیگناه ها بازی میکنه.
محمد حسین
قربون آدم چیز فهم ، پس ربطی به مهدی نداره، شما هم میتونی همراستا با بی گناها‌ بازی کنی :دی ولی بعضیا هستن عین من که آدم شناس خوبی هستند، بازی بچه‌ها رو خیلی خوب میشناسه ، من با حذف گزینه هم به فرقه بودن شما میرسم ، بازیت رو که خیلی خوب میشناسم :دی هیچ کس الان پیدا نمیشه که با دلیل بیاد بگه فلانی فرقه هس، اینو که قبول داری؟! ولی بی‌گناه‌هاش و مافیا رو میتونه پیدا کنه ، پس میمونه فرقه ، به همین راحتی‌:دی

چیزی که بنظرم منطقی باشه رو داخل بازی میگم. قبلاً هم دیدی.
محمد حسین جان در مورد رای‌هات ، گذاشتن رضایی که گادکش میشه اصلا منطقی نیست، میتونستی من رو بزاری که بهم شک داری :دی تو اصلا اینجای بازی گناهکارات هم کم هستن، یه گناهکار اینجوری بازی میکنه :دی

----
در مورد آرا:
محمد امین، ممرضا و عرفان بیشترین رای‌ها رو آوردن که محمد امین مافیا بود، عرفان و ممرضا هم گناهکارن :دی ایشالا فازای بعدی اعدام این دو...

---

هر تصميمي بگيرين قابل احترامه ميدونم زور بيگناها نميرسه ب گناهكارا ولي منتظر معجزه ام ك بيام بيرون ازين دفاع.
يه مقدار ديدتونو باز كنين همه چي مشخصه...يا علي
عرفان
فعلا که ما بی‌گناه‌ها داریم خوب کار میکنیم دیدمون هم بازه ، نمیدونم دقیقا مشکلت چیه ؟!! :دی

شاید حتی این روزا گاهی "بیش از اندازه" ای که باید فکر کردم، که قطعاً نباید این کار رو میکردم. اگر اشتباه بوده از همگی عذرخواهی میکنم.
محمد حسین جان اینا همش بازیه واقعا نیازی به عذرخواهی نیست، ما همه شخصیت خوبت رو میدونیم ولی هر دور نیازی نیست عذرخواهی کنی که با این روش خودت رو بی‌گناه نشون بدی، سر مافیا که بودیم یادته گفتم مافیا باید بی‌رحم باشه ، الان هم فقط بازیه عذرخواهی و اینا وجه خوبی نداره وسط بازی، آخر بازی برای این چیزاس.
ببخشیدا البته این نظر منه :گل:

من در مورد اولویتام توضیح بدم. هم به عرفان و هم به محمدامین، شک مافیا داشتم. اما اون آخرای فاز، پستای خود محمدامین و پستای محمدحسین، کمی منو به شک انداخت. البته نه در حدی که کلا بیخیال محمدامین بشم.
رامتین
یه بی‌گناه واقعی وقتی گناهکارش رو پیدا میکنه و وقتی بی‌گناه‌ها میگن رو یه گزینه اجماع کنیم باید سر اون گزینش بمونه، واقعا اینجای بازی شک کردن نداره اونم به محمد امین که کلی دلیل و فکت بر علیش بوده ، رامتین جان شما درصد بالایی برای بی‌گناهی من در نظر گرفتی من هم همینطور طبیعتا باید باهم بازی کنیم و فعلا بهم اعتماد داشته باشیم ، شاید من یه چیزی در مورد محمد امین میدونم که شما نمیدونی و برعکس ، پس بی‌گناه‌ها باید بهم اعتماد کنند ولی شما حتی به من شک هم کردی اونم به عنوان ستون جذبی نه فرقه !!

در مورد اولویت ها توضیح کامل دادم. در مورد ستون. یاسین پستای منو خوندی؟ من کی گفتم تو اون ستون جذب شده ای؟ فقط گفتم قابل اعتنا است ، توی مافیا هر چیزی ممکنه. ولی احتمالش رو خیلی کم میدونم. دیگه انقدر در مورد ستون ۵ توضیح دادم واقعا خسته شدم.
رامتین جان بهم شک کردی دیگه ، در مورد فرقه که همه حق دارن ولی مافیا رو من نمیتونم قبول کنم واقعا.

بعد گفتی برات بیگناه بودم
یعنی الان نیستم؟
خودت باید بدونی بیگناه اصولا بیشتر در شک و تردیده و هر احتمالی رو بررسی میکنه چون یا کلا از چیزی خبر نداره یا با توجه به نقشش از چیزای کمی خبر داره.
رامتین
الان خب فرق کرده:دی درصد بی‌گناهیت که برام بالا بود مثلا ۷۰ بود اومد ۴۰ ۵۰ :دی احتمال فرقه رو که به همه بی‌گناه‌ها باید داشت ، تو فاز سرعتی دیگه باید تصمیم نهایی رو بگیریم در مورد همدیگه.
اگر بی‌گناهید فردا با من بازی کنید ، ممنون

ای وای، من "نیمی از بیگناهان موندن" خوندم. اقا هیچی ول کنید حرف‌های قبلیم رو.
ترسا
ترسا خانم معلوم خسته بودیدا :دی این سوتی‌تون رو عمدی نمیبینم ، یه ذره احتمال بی‌گناهیتون برام بالا رفت :دی
ازتون میخوام حواستون خیلی به بازی باشه ...

سپاسگزارم از آرزوی سلامتی‌تون و ممنونم. هم از گاد و هم از شما هم عذرخواهم به خاطر نبودنم
ال امین
ایشالا که حالت بهتر باشه :گل:

اما در مورد فرقه؛ بعد از این فاز بازی سرعتی می‌شه و فرقه امکان جذبش رو از دست می‌ده. به نظرم برای اعدام شاید یک ایده‌ی خوب اینه‌که این فاز هیچ فرقه‌ای اعدام نشه.
این موضوع رو من میخواستم بگم که خوشبختانه شما زودتر گفتید ، به نظر من هم به خاطر وجود قربانی این فاز هم بهتره فرقه اعدام نکنیم و یک مافیای دیگه که احتمال گناهکاریش بالاس رو اعدام کنیم.

چرا دیروز با وجود این‌که تو و محمدحسین هم‌دیگه رو تیکه پاره کردین، به هم رای ندادید؟
خیلی واضحه این جواب ، شخصیت من طوریه که وقتی نسبت به یک گناهکار مطمئن بشم دیگه ولش نمیکنم و هیچ جوره ازش پایین نمیام. بعد بحث با محمد حسین رو استارتش رو زدم که این فاز بیشتر باهاش صحبت کنم اصلا هدفی برای رای دادن بهش نداشتم در فاز قبل.
در فاز قبل هدف بیرون انداختن مافیا و مملگر بود که خدا رو شکر انجامش دادیم. این فاز پیدا کردن فرقه هدفه ولی خب بازم نباید بهشون رای بدیم چون احتمال قربانی هست. پس باید دوباره مافیا بندازیم بیرون که اونم پیدا شده :دی فردا بهش میپردازم. اگر امروز شماها پیداش نکردین...

یاسین: مافیا ۱ درصد، فرقه ۵۰ درصد، قربانی ۲۰ درصد، وکیل ۱ درصد، بی‌گناه ۴۸
واقعا درصد فرقه بودن من رو نسبت به بی‌گناهیم بیشتر میدونی ؟!! میشه دلیلش رو بدونم؟!

برای فرقه قطعی نیست و ما حتما باید فرقه اعدام کنیم اما چجوری ؟ واقعا نمی‌دونم.
صدرا
صدرا جان ولی با اعدام فرقه اگر قربانی باشه خیلی اوضاعمون بد میشه، پس این فاز هم نباید فرقه اعدام کنیم، منطقیش اینه مافیا اعدام کنیم و ۴ بی‌گناه و ۳ فرقه بریم فاز سرعتی...

ولی کلا پیدا کردن فرقه خیلی سخته. فعلا تنها گزینه ای که برام بیش از پنجاه درصد احتمال فرقه بودن داره محمدرضا است
رامتین
شما ممرضا رو فرقه در نظر بگیر بعد لطفا آرایی که به ممرضا داده شده رو یه چک کنید، مطمئنا میتونید یه یارش رو پیدا کنید :دی

در مجموع بازیش برام بیگناهانه به نظر میاد. ولی بیشتر باید بررسی کنم، هر چیزی ممکنه. منتظر جوابش به پست امین هم هستم.
واقعا محمد حسین برات بی‌گناهه ؟!! :دی

چرا ممدحسینی که برای خیلیا وایب مثبت/سفیدطور بوده باید همچین حرکتی بزنه که با احتمال بسیار بالا موفقیت امیز نخواهد بود و به جز ضرر چیزی براش نداره؟
اینو باید اونایی جواب بدن که براشون سفید بوده :دی

چرا فرقه نیستم
1. سعی در جلوگیری از اعدام دو نقش "شغال" بعنوان "قربانی" در بازی داشتم!
2. بنظر میاد به طرز مفتضحانه ای فاز قبلی سعی در حفظ مهره سوخته مافیا داخل بازی داشتم.
3. اگر خط بازی و نگرانی های من بابت عدم رای به نقش "قربانی" رو در بازی حس کنید، متوجه میشید این نگرانی به هیچ عنوان نمیتونه از یک فرقه باشه.
محمد حسین جان با گزینه دوم چطور به نتیجه رسیدی فرقه نیستی ؟!! گزینه ۳ هم اکثرا داشتن، پس دلایلتون برای فرقه نبودن قابل قبول نیست.

میشه اونوقت بگی چرا بی‌گناه هستی ؟ !!! حتما جوابتون اینه همراستا با بی‌گناها بازی کردم :دی حالا جدا از شوخی ممنون میشم جواب بدید.

فری
در آخر چند تا سوال از فری دارم:
فری جان الان روند بازی رو چطور میبینی و نظرت در مورد افراد باقی مونده و مخصوصا من چیه؟!!
ایده بی‌گناه و گناهکار یابیت برای این فاز ها چقدر موثر میدونی ؟!!
نظرت در مورد حرکت دیشب محمد حسین چیه ؟!

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
یاسین:

روند بازی سخت تر شده با اعلام بالانس، اما هنوزم شانس برد داریم، چون گزینه های گناهکار داریم. در مورد افراد باقیمانده من به خودت ، صدرا، رامتین ، عماد احتمال اینکه رای بدم پایین تر از همه است، بعدش ال امین. البته اگر قربانی اعدام شه و اگر تعداد جذبی ها مشخص شد باید دوباره تجدید نظر کنم. اما اون چه که من از بازی خودت برداشت کردم، بازی خوب بیگناهیت بوده تا اینجا، احتمال جذبت هم هست باید دید فرقه چ میکنه.

در مورد ایده ام همونطور که امین گفت، الان دیگه وقتشه و یه بیگناه باید "انگاره های" ذهنیشو از بیگناهای احتمالیش تشکیل داده باشه در این مرحله، و سعی کنه حداقلِ اشتباه رو در رای گیری ها داشته باشه.

در مورد محمد حسین، من تا قبل از فاز قبل و جریان رای گیری، محمد حسین برام 50-50 بود و اون حس خوب های همیشگی که از حسین ساطع میشد و میگرفتم، اما برام کافی نبود. از دور قبل که گادش امین بود، محمد حسین یه تغییری کرده که برای من عجیبه و دلیلشو نمیدونم ممکنم هست تخیل بیش از حد قوی من باعث شده باشه چنین برداشتی کنم، یا اینکه محمد حسین کلا در نقوش فرعی این چنینه، اون اهمیتی که انگار در بازی بروز میده به نظر تصنعی میاد، و بیشتر به سمت بیان جملات قصار و احساسیِ تاثیر گذار گرویده تا تاثیر واقعی، یعنی بیشتر از اینکه مفید باشه سعی داره بقبولونه که مفیده، همونطور که گفتم ممکنه تخیل قوی من بوده باشه این برداشت، اما انتظار داشتم محمد حسین و درگیر تر ببینم و کم اشتباه تر، برای مثال، فاز دیشب، برای من سواله که محمد حسینی که در بطن تمام ادوار اخیر بوده، من جمله دور قبل، چطور تمام سیستم تصمیم گیری ذهنش رو بر اساس الگوی رایی قرار میده که هممون میدونیم به راحتی قابل manipulate شدن هست؟ یعنی باورش سخته که محمد حسینی که میشناسیم به این راحتی ها فریب بخوره، تو نمیتونی یک پتانسیل بالا از خودت نشون بدی، به طور پیوسته در 3 یا 4 دور، بعد ناگهان، چنین اشتباه فاحشی مرتکب بشی. به خاطر همین مسائل، محمد حسین برای من یک گزینه روی میزه.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
صدرا:

پست 670 عرفان هم خیلی جالبه. به یاسین و فری تارگت زده و گفته احتمالا اینا ستون پنجمن بعد تو که اتهامت به یاسین قوی تر بوده در حدی که رامتین هم تایید کرده این موضوع رو، به یاسین رای ندادی ولی به فری رای دادی ؟ بنظرم ستون پنجم همه ی تلاشش رو میکنه که ارتباطای جدیدش مخفی بمونه، مافیا سه نفر بوده، فری به جفتتون رای داده و این بهترین راه برای مخفی شدن ستون پنجم بین رای هاست، چون طبیعتا همه میان میگن وقتی سه نفرین فقط کدوم اسکلی این کار و میکنه که همین تبدیلش میکنه به استراتژی، پس بنظرم تو مافیایی و فری ستون‌ پنجم جذب شده.

این مغلطه است صدرا جان، منتهی از نوع ناخودآگاه. اسم مغلطه هم هستش texas sharp shooter (چک کن) همون نوعی که چاوش در دور 11 استفاده کرد. این مغلطه وقتی اتفاق می افته که مغالطه کننده از تمام زوایای مبحثی که داره دربارش اظهار نظر میکنه، اطلاع کافی نداره، و جاهای خالی رو با تخیلش پر میکنه. جاهای خالی این تئوری تو ایناست:

اگر من ستونم، کی و کجا نخ دادم؟ جواب این سوال نمیتونه این باشه که تو نخ ندادی، چون نتیجه اش میشه این که مافیا شانسی من و جذب کرده، و در مقوله شانس، جایی برای استدلال نیست.

اگر من و عرفان یاریم و به زعم تو عرفان اومده با این کار منو مخفی کنه، چرا نباید به یاسین هم رای بده که من انگشت نما نشم؟

آیا رای های من در این بازی چه قبل و چه بعد از جذب ستون 5، چیزی غیر از روند طبیعی رای های یک بیگناه بوده؟ اگر الگویی درش نیست، پس نتیجه ای که گرفتی مبنی بر مخفی شدن من از کجا میاد؟

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
من یه کم بی حوصلم. شب یا فردا صبح احتمالا یه پست مفصل بدم. فعلا یه پست کوتاه‌

این موضوع رو من میخواستم بگم که خوشبختانه شما زودتر گفتید ، به نظر من هم به خاطر وجود قربانی این فاز هم بهتره فرقه اعدام نکنیم و یک مافیای دیگه که احتمال گناهکاریش بالاس رو اعدام کنیم.

این رو من هم موافقم. و گزینه مافیا؟
فکر کنم بیشتر احتمال برای عرفان باشه؟

- - - Updated - - -

راستی کسی نظری در مورد سوتی که از امین گرفتم نداره؟!

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
عماد چون گفتی همه جواب بدن و برات مهم بود اینم جواب میدم بعد میرم تا شب. اون موقع احتمالا جواب یاسین و سایرین رو بدم.

خب
در واقع مسئله شک برانگیز برای من همینه...چرا ممدحسینی که برای خیلیا وایب مثبت/سفیدطور بوده باید همچین حرکتی بزنه که با احتمال بسیار بالا موفقیت امیز نخواهد بود و به جز ضرر چیزی براش نداره؟

واقعا برای منم سواله؟! جواب قطعی براش نمیشه داشت. ولی محمدحسین باهوش ازش بعیده این کارو کنه!
اگه کارش هدفمند بوده باشه و صرفا از روی شک واقعی و حس هجمه همه جانبه و مشکوک به محمد امین نبوده باشه، من کمی احتمال قربانی به ذهنم رسید! یعنی هدف دیگه ای به ذهنم نمیرسه که آدم بخواد به خودش ضرر بزنه.
نظر خودت چیه عماد؟

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
من داخل پست قبلی ذره ای بی صداقتی نکردم. ولی به احترام بازی و تک تک شما جواب تمام ابهاماتی که نسبت به من در چند پست اخیر و قبلش دارید رو میدم:

چرا من دیروز با وجود شک به یاسین بهش رای ندادم؟
مشخصاً چون بهش شک فرقه بودن داشتم و هنوز هم مطمئن نیستم. به درست یا غلط. من آگاهی در این بازی ندارم. به رضا هم نمیخواستم رای بدم و قرار بود به امین رای بدم، که خب از همون موقع که رای اول رو بهش دادم به دلم نبود بخاطر شرایط دیشب، و نهایتاً هم عوض کردم. محمدرضا رو هم یکی از دلایل اصلی من این بود که بعد از مرور دیدم فاز اول رای گیری آرش و چاوش بهش رای نداده بودند با اینکه گزینه سیف و غیرمسئولانه ای بود، و من شک مافیایی بهش پیدا کردم. دلایل دیگه رو هم در پست های فاز قبلی میتونید مشاهده کنید.

آیا الگوریتم آراء من در دور یازدهم نشون میده من لزوماً در دادن رای به هم تیمی آدم بی رحمی هستم؟
خیر. دور یازدهم من مافیا بودم و اوایل بازی چاوش رو بعنوان یکی از بهترین بیگناه های بازی تا دم اعدام بُردم. ابایی هم نداشتم. قضیه رای به صدرا مربوط به نیمه دوم بازی رو به اواخر بود و صدرا بخاطر امتحاناتش تقریباً دیگه امکان نداشت به بازی برسه. من و یاسین و آرش و صدرا تازه اون موقع تصمیم گرفتیم برنامه رای به خودی رو اجراء کنیم. این بازی من در اولین فاز رای گیری به ترتیب به عرفان، چاوش، محمدامین، و در فاز رای گیری دوم به ترتیب به آرش، چاوش، رضا رای دادم. همین فاز اولویت اول اعدام به آرش دادم و اعدام هم شد. فارغ از اینکه داخل متن بازی هم مشخصاً آرش و محمدامین و چاوش شاید بیشترین حمله ی تیمی رو در بازی به بنده داشتند. مفتخرم که از یکیشون رای هم گرفتم.

آیا من ادای دلسوزی در میارم و در واقعیت مُفید بازی نکردم؟
توصیه میکنم به همه ی آراء ام در بازی نگاه کنید به نتایج جالبی میرسید. فارغ از این، آیا من حتی هیچ سهمی در اعدام آرش هم نداشتم؟ اگر داشتم چطوری اصلاً مُفید نبودم و ادای دلسوزی در آوردم؟ کاری به متن بازی و زمانی که روی تک تک نوشته هام گذاشتم هم ندارم.

چرا گزینه دوم ات در پست قبلی، دلیل بر فرقه نبودنت هست؟
چرا من اگر فرقه باشم، باید سعی کنم رقیب گناهکار رو با چنگ و دندون داخل بازی حفظ کنم؟! اون هم در شرایطی که تقریباً کل بازی بهش رای دادند. عجیب نیست؟
و اینکه چرا من اگر فرقه باشم، باید در مورد اعدام دو نقش "شغال" یعنی هادی و رضا بترسم و احتیاط کنم و مغز خودم رو از فکر زیاد تباه کنم؟ در اون صورت من خودم میدونستم قربانی کیست، و نیازی به این همه حرص برای بیرون نرفتن شغال نداشتم. طرف تهش یا مافیا بود، یا فرعی، یا بیگناه. چه فرقی برای من میکرد؟

چرا من قربانی نیستم؟
اگر قربانی بودم و شب قبل برای خودم برنامه تخریب چیده بودم، چرا باید امروز میومدم مُحکم از خودم دفاع میکردم؟ مگه این آخرین فرصت قربانی برای اعدام نیست؟

آیا من اشتباه نمیکنم؟
قطعاً اشتباه میکنم. پست قبلی رو با اون خاطره شروع کردم که بگم حتی وقتی بیش از 10 ساعت به اون مسئله فکر کرده بودم تِر زدم. فاز قبلی هم بیش از هر مقطعی از بازی زمان گذاشتم و بیشتر تِر زدم.

در مورد مافیا و وکیل خودم داخل پست قبلی مختصراً صحبت کردم. علاوه بر این سوالاتی که داشتید، اگر چیز دیگه ای هم بود بپرسید، حتماً جواب خواهم داد.
من "بیگناه" هستم، و تا وقتی داخل بازی باشم محکم بازی میکنم و تلاش ام رو میکنم، چون فقط الان بحث خودم مطرح نیست. اگر به هیچ دردی هم نخورم لااقل به سایر بیگناه ها کمک میکنم منو پیدا کنند. این حداقلی ترین چیزیه که مسئولیت من در این لحظه حساس ایجاب میکنه.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11

بعضی از دوستان برای شب جمعه عذر موجه داشتن،

خب از اونجایی که سینگلم و برای شب جمعه عذر موجه ندارم، فعالیت میکنم :))

اول این که ظاهرا احتمال لباس داشتن محمدامین از طرف همه رد شده. منم دیگه پیگیرش نمیشم و بنا رو میذارم به پیروی از عقل جمعی و احتمالش رو منتفی میدونم.

محمدحسین

همین الان میخواستم در مورد پست اولت جواب بدم که پست بعدی رو دادی. در مجموع بگم یه کم به نظر میرسه قصد داری احساسات رو در بازی دخیل کنی و علاوه بر این، دلایلت برای مافیا نیودن قابل قبوله اما فرقه نبودن و وکیل نبودنت رو ثابت نمیکنه.
ضمن این که خیلی منتظر بودم که دقیقا جواب پست امین رو بدی و بر اساس اون نتیجه گیری کنم. ولی کلا جوابشو ندادی. حس منفی ای بهم منتقل شد.

یاسین

یه بی‌گناه واقعی وقتی گناهکارش رو پیدا میکنه و وقتی بی‌گناه‌ها میگن رو یه گزینه اجماع کنیم باید سر اون گزینش بمونه، واقعا اینجای بازی شک کردن نداره اونم به محمد امین که کلی دلیل و فکت بر علیش بوده ، رامتین جان شما درصد بالایی برای بی‌گناهی من در نظر گرفتی من هم همینطور طبیعتا باید باهم بازی کنیم و فعلا بهم اعتماد داشته باشیم ، شاید من یه چیزی در مورد محمد امین میدونم که شما نمیدونی و برعکس ، پس بی‌گناه‌ها باید بهم اعتماد کنند

رامتین
الان خب فرق کرده درصد بی‌گناهیت که برام بالا بود مثلا ۷۰ بود اومد ۴۰ ۵۰ احتمال فرقه رو که به همه بی‌گناه‌ها باید داشت

یاسین من نمیدونم یه اولویت چطور انقدررررر نظرت رو در مورد من عوض کرده. در حدی که از ۷۰ درصد رسیده به ۴۰ یا ۵۰ درصد (کدومش؟ :دی)
حالا که خیلی به کلمه اجماع علاقه داری، فکر کنم اجماع وجود داره که من مافیا نیستم و دلایلش هم زیاده. پس اولویت دوم دادن به محمدامین (اونم در حالی که یه گزینه مافیا دیگه رو اولویت اول گذاشتم) نمیتونه دلیل مافیا بودن من باشه.
شک فرقه. الان از نظر منطقی خیلی نمیشه فرقه پیدا کرد یا فرقه بودن کسی رو نفی کرد. (به جز تا حدی محمدرضا) پس باید روند کلی بازی از ایتدا تا الان رو دید. روند کلی من رو شبیه گناهکاری که مافیا نیست میبینی که حداقل پنجاه درصد به من شک گناهکاری دادی؟
یه چیز بگم یاسین. خیلی خودتو مرکز بازی گرفتی، طوری که هر کی یه کوچولو باهات اختلاف نظر داشته باشه هم توی ذهنت به سمت گناهکاری میره. بله شما شاید با توجه به نقشت چیزهایی بدونی که من نمیدونم. کلی همونطور که گفتی برعکسش هم هست :دی

رامتین جان بهم شک کردی دیگه ، در مورد فرقه که همه حق دارن ولی مافیا رو من نمیتونم قبول کنم واقعا.
من نمیدونم چرا اصرار داری بگی بهت شک کردم در حالی که خودم میگم برام بیگناهی و حتی توی پست تحلیل بازیکنا نوشتم مثبت ترین شخص تا الان برام یاسین بوده.
دیشب گفتم نظر عرفان در مورد فری کلا بیخوده ولی در مورد یاسین میشه بهش فکر کرد. در همین حد. الان با توجه به نقشی که از محمدامین اعلام شد، احتمال مافیا بودنت رو صفر میدونم. هر چند فرقه بودنت ‌کامل منتفی نیست. ولی در مجموع احتمال بیگناهیت رو بالا میبینم. حالا نمیدونم چرا خودت اصرار داری بگی من بهت شک دارم :))

واقعا محمد حسین برات بی‌گناهه ؟!!
الان با اتفاقات جدید و فکر کردن بیشتر، احتمال گناهکاریش بالا رفت

تو فاز سرعتی دیگه باید تصمیم نهایی رو بگیریم در مورد همدیگه
.
اگه بیگناهی که من احتمالش رو زیاد میدونم، به خاطر یه تفاوت کوچیک سی درصد احتمال بیگناهیم رو پایین نیار که بدجور ضرر میکنی.

.
اگر بی‌گناهید فردا با من بازی کنید ، ممنون
اگه حرف منطقی و با دلیل بزنی حتما. ولی انتظار نداری که هر چی گفتی بهت اعتماد کنیم؟ :دی این اعتماد مطلق برای دوره های اولیه مافیای فوتیران بود :دی

شما ممرضا رو فرقه در نظر بگیر بعد لطفا آرایی که به ممرضا داده شده رو یه چک کنید، مطمئنا میتونید یه یارش رو پیدا کنید
چک کردم و خوشحال میشم بعدا نظرت رو صریح تر بدونم.

- - - Updated - - -

محمدحسین
اگر قربانی بودم و شب قبل برای خودم برنامه تخریب چیده بودم، چرا باید امروز میومدم مُحکم از خودم دفاع میکردم؟ مگه این آخرین فرصت قربانی برای اعدام نیست؟

خیلی محکم هم دفاع نکردی :دی

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
رامتین

همین الان میخواستم در مورد پست اولت جواب بدم که پست بعدی رو دادی. در مجموع بگم یه کم به نظر میرسه قصد داری احساسات رو در بازی دخیل کنی و علاوه بر این، دلایلت برای مافیا نیودن قابل قبوله اما فرقه نبودن و وکیل نبودنت رو ثابت نمیکنه.
ضمن این که خیلی منتظر بودم که دقیقا جواب پست امین رو بدی و بر اساس اون نتیجه گیری کنم. ولی کلا جوابشو ندادی. حس منفی ای بهم منتقل شد.

رامتین جان من واقعاً قصد ندارم احساسات رو در بازی دخیل کنم. شاید چون دیشب از خودم خیلی ناراضی بودم، این حس بصورت ناخودآگاه داره از نوشته هام به بازی القاء میشه. همین جا از همه خواهش میکنم، اصلاً و ابداً بر این اساس در مورد من قضاوت نکنید.
جواب امین هم میشُد دو سوال اول پست بالا. و اینکه در پست قبلی هم گفتم دفاعیه ها رو واقعاً خوندم و به هیچ عنوان اینطور نبود که نخونم. ولی تصمیم ام گویا اشتباه بوده. اگر هنوز ابهامی هست مطرح کن. امین جان تو هم همینطور. و همینطور سایرین.

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
محمدحسین
فکر می‌کنم اینجا من، یاسین، رامتین و امین از چهار نگاه متفاوت با تو آشنا هستیم. من یک مقدار جزئی با کارکتر خودت و دقتی که به بازیت داشتم از منظر یک تحسین کننده، یاسین چون باهات هم‌تیمی بوده، رامتین گویا از نزدیک شما رو دیده، و امین به دلیل گادی دور اخیرش که قطعا نگاه آدم رو به شخصیت افراد در مافیا گسترش میده. می‌دونم اگر بیگناه هستی شنیدن اتهاماتی مثل صداقت نداشتن، مظلوم بازی، عمدا احساسات رو وارد بازی می‌کنی و... برات آسون نیست؛ برای همین هم احتمالا اون دلخوری پنهان شده در دو پست اخیرت احساس کردم. و حقیقتا احساسی که از این موضوع بهم دست داد؛ بیگناهی تو هست. که این فقط بر حسب شناختم از محمدحسین و بازیشه که می‌تونم لحن ناراحتش رو تشخیص بدم و اینکه بدون ابراز مستقیمش سعی می‌کنه به طور منطقی پاسخگوی ابهامات باشه، نشونه‌ی خوبی برای منه. جدا از این دو پست برای من شما جزو بیگناهانم تا همین فاز قبل بودی که این از تلاش‌هام و نوع‌ مکالمه‌ام باهات هم مشخصه.

اما نکته‌ای که وجود داره؛ اهمیت حقایق در بازی هست. اینجا باید کدوم رو ارجح دونست؟ دیده‌ها رو، یا حس و شناخت درونی؟ من با همون تجربه‌ی کمم از بازی متوجه شدم که اولی معمولا بهتر کار می‌کنه. نمونه‌اش همین دور که به محمدامین گفتم احساس بیگناهی از بازیت می‌گیرم؛ ولی دلیل برای مافیا بودنت زیاد دارم که نمی‌تونم چشمم رو روشون ببندم. برای شما، دلایل زیادی ندارم. اما همون دلایل کم هم در این مقطع از بازی، و با وجود افراد باقی مونده، کم اهمیت نیست.

در قدم اول هجومی که به محمدامین شد؛ موج سوارانه نبود. چرا؟ چون تا دو فاز قبلی محمدامین از سفیدهای بازی بود. و یکهو در یک فاز گزینه‌ی اول اعدام شد‌. بله، مشکوکه ولی دلیلش چی بود؟ فقط و فقط بازی خودش و فکت‌هایی که ازش در بازی وجود داشت. یعنی هر بیگناه خودش به تنهایی به نتیجه رسیده بود که محمدامین نمی‌تونه بیگناه باشه. کسی یا کسانی اعدامش رو رهبری نکردن. پس اگر گناهکاران هم در اعدام ناموفق دو فاز قبلیش، و رای‌های دیروزش، نقش داشتند؛ اون‌ها بودن که با جو بازی همراه شدن. خب طبیعی هست که وقتی یکی تو دفاعیه‌اش سوتی میده، رای‌هاش مشکوکه و روند بازیش در مجموع گناهکارانه هست، یک گناهکار و هم‌تیمی نمی‌تونه خلافش رو بگه و ازش دفاع کنه.

در چه صورت می‌تونه؟ کاری که شما در فاز گذشته کردی و در جو تشویشی که دو ساعت آخر فاز شکل می‌گیره؛ شک موج سواری روی محمدامین رو به بازی انداختی. این می‌تونه یک حرکت بیگناهانه هم باشه، بله، خصوصا برای کارکتر محمدحسین. اما مشکلم اینه که اولا موج سوارانه نبود اون هجمه، دوم اینکه من بارها منشنت کردم و جدا از اینکه می‌خواستم باهات مکالمه کنم، ارجاعت می‌دادم به یک پست قدیمی که بگم دلایل کم نبود، ولی یادم نمیاد که گفتی اون رو رفتی و خوندی و چه نتیجه‌ای گرفتی. اگر صحبتی در این مورد کردی من لابد ندیدم، پیشاپیش شرمنده‌ام ولی در اون حالت هم توقع داشتم بیشتر رو ایده‌ات فکر کنی. نه اینکه با قاطعیت اولویت سوم رو به محمدامین بدی.

دیروز هم بهت گفتم، تلاشت برای دفاع از محمدامین عجیبه. بهت گفتم قضاوت نکنیم تا بیاد جواب اتهام‌هاش رو بده. و اومد و اون دو پست بد قبل فاز رو داد. اینجا نمی‌تونم درک کنم چه طور هنوز برای تو گناهکار نبود. رای‌هاش به نظرت منطقی بود؟ وقتی دم فاز داره رای میاره، غیب شدنش به نظرت واقعی بود یا بهترین روش برای فرار از جواب دادن به اتهامات و فرصت مانور به فرد دیگری که ازش در تاپیک دفاع می‌کرد؟ دفاعیه‌اش واقعا به نظرت بیگناهی بود که مورد حمله‌ی بازی قرار گرفته؟

من مشکلم این هست که محمدحسین این‌ها رو ندیده؟ یا همه رو دیده ولی یک شک ساده‌ی موج سواری و فلان، (که اول هم توسط خود محمدامین مطرح شد) بر تمام این دیده‌ها و فکت‌ها ارجحیت داشته؟

محمدحسین به آرش رای داد، چون آرش تمام بیگناهانِ محمدحسین رو گناهکار می‌دونست. یعنی تو موضعی که یک فرد در برابر بیگناهانت گرفته بود رو تا این حد مهم می‌دونستی. پس چه طور موضعی که محمدامین در برابر تقریبا همون افراد داشت؛ و تلاش زیادش برای گناهکار کردن اون افراد بدون هیچ استدلالی، برات منطقی بود؟ آیا ندیدی که داشت رو یک فرضیه‌ی وکیل بودن من مانور می‌داد و وقتی ازش می‌پرسیدم دلیلش برای وکیل بودنم چیه، به راحتی من رو ایگنور می‌کرد؟ آیا ندیدی میگه ترسا ممکنه مافیا باشه؟ (قطعا از نظر شما هم من نمی‌تونم مافیا باشم، چون دلایلی که برای مافیا و وکیل نبودن خودت آوردی من به صورت شدیدتر دارم.) اینجا نباید شک می‌کردی که این چی میگه؟

بعد می‌گفتی تنها دو دلیل واسه متهم کردن محمدامین وجود داره. چند بار با تاکید گفتم مهم‌تر از اون دوتا، مرضی هست که در بطن بازیش دیده میشه. و ازت خواستم نظرت رو در مورد بحث‌هاش با من بگی ولی اگه اشتباه نکنم اینجا هم جواب واضحی بهم ندادی.

مشکل من این‌هاست، محمدحسین عزیزم. خود شکی که به دلت افتاد در فاز قبل، برای من ایراد نبود. اتفاقا نشونه‌ی مثبتی بود. ولی نادیده گرفتن دلایلی که شکت رو می‌تونست از بین ببره، دیگه نمی‌تونه نشونه‌ی مثبتی باشه.

اگه حرف اشتباهی میزنم حتما بهم بگو، و اگه جایی جواب‌هایی که الان اشاره کردم ندادی رو، داده بودی حتما اشاره کن که الان برم ببینم. و اگه حرف‌هام درست بوده در مورد این نادیده گرفتن؛ امیدوارم به من حق بدی که الان نتونم چشمم رو روی احتمال گناهکاریت ببندم. البته هنوز احتمال بیگناهیت هم میدم و مثل امین نمیگم صفر درصد. :دی می‌دونم که ممکنه واقعا حرکت دیشبت یک اشتباه بیگناهانه بوده باشه، چون هم اون نوع تفکر رو درت می‌بینم، و هم می‌دونم کارهای عجیب در بیگناهان هم زیاد رخ میده، و هم اینکه زیادی تو چشم رفتنت با اون اتفاق هم هست که من رو واسه قصد و نیتت به تردید میندازه. فردا حتما بیشتر روش فکر می‌کنم‌ و دوست دارم نظر بقیه‌ی هم ببینم کامل.

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
ترسا

ممنون بابت لطفت :گل:
کلاً هم یه مسئله ای رو بگم. فارغ از بحث بازی و این مسائل، من با خیل عظیمی از جملات و صفات محبت آمیز شماها در این دو صفحه روبرو شدم که خیلی شرمنده ام کردید حقیقتاً :دی اگر لحن ام جایی تغییر کرده، برداشتی بدی نکنید خواهشاً. همگی بدونید که فقط و فقط ناشی از نارضایتی از "خودم" هست، و هیچ چیزی پشتش نیست.

در مورد ابهاماتت ترسا:

1. اول اینکه این رو بگم که من دیشب شرایط مناسبی نداشتم. وقتی رسیدم خونه فقط سعی کردم سریع خودم رو به بازی برسونم. این رو کاملاً میتونید از زمانبندی و فُرمت پست ها متوجه بشید. اکثرتون با من بازی کردید و لااقل این رو آگاهید که من همیشه از قبل نوشته هام رو آماده میکنم و فعالیت آخر فازی و سریع ندارم. دیشب واقعاً شرایط ام مناسب نبود.

2. دور قبلی که بازی خاندان ها اوایل تابستون برگزار شد، که از آرش تشکر ویژه دارم از این بابت، باعث شد من بیشتر و بهتر با الگوریتم ذهنی محمدامین آشنا بشم و برام تجربه جالبی بود. از این نظر جالب بود، که با وجود اینکه از قبل جفتمون میدونستیم مکانیزم ذهنی متفاوتی داخل مافیا داریم که قبلش هم صحبت کرده بودیم، اون بازی باعث شد من تمایز این مکانیزم رو حس کنم. عموماً چه داخل این بازی مافیای متنی، چه داخل بازی با فُرمت خاندان ها، و چه هر بازی از این قبیل من بازیکن حل معما و بالانس و معادلات نیستم. من اگر منطقی داشته باشم که بر خلاف لُطف گاه گاه شماها اعتقاد دارم ندارم، منطق کلام هست نهایتاً. من بازیکن روز هستم. این رو میدونم و به ضعف خودم در حل معادلات ریاضی در هر بازی آگاهم. اون بازی هم انگیزه من از برد تیممون، بیشتر فرزند آوری و حفظ شاهین و آذرنوش بود! :دی اگر تیممون هم بد بازی کرد، تقصیر من بوده چون خیلی از شب ها من هدف میدادم. اون مدت محمدامین ولی هر شب وقتی که بود، گاهاً یه وویس طولانی میداد و من دقیق خاطرم هست که توی ذهنش بر اساس احتمالات و کلی مسائل دیگه حساب میکرد که چه نقشی مال کُدوم تیم میتونه باشه، یا مثلاً امشب کدوم نقش از تیم ما ممکنه مورد هدف قرار بگیره. این ها چیزهایی هستند که من اصلاً نه توانایی فکر کردن بهشون رو دارم، نه در علاقه ام هست حقیقتاً، ولی از این نظر ستایشش میکردم.

اگر از دور هشتم بازی های اینجا رو دنبال کرده باشید، و اگر حافظه تون یاری کنه باید بدونید من در تشخیص بازی محمدامین مشکل دارم. قطعاً خاطرتون هست همون دور دهم که بارها از بازی من مثال زده میشه، بنده طبق معمول در مورد محمدامین به شک اُفتادم، و فاز اعدام رضا، به اشتباه به محمدامین بیگناه رای دادم و میدونید همون شب هم خیلی اعصابم به هم ریخته بود. امکان نداره فراموش کرده باشید چون فاز خیلی حساسی بود. بعد از بازی هم کلی ازش عذرخواهی کردم در تحلیل.

حالا بعد از تجربه چند بازی و اشتباهاتی که در مورد بازی محمدامین و رای دادن بهش داشتم، شناخت بیشترش باعث شد سعی کنم از دریچه ی ذهن اون به مسائل نگاه کنم بلکه دیگه در موردش به اشتباه نیفتم. من خودم فاز اول بهش رای اعدام دادم، ولی اینکه میومد هزاران حالت از بالانس و نقش رو میگفت مادام من رو به شک مینداخت که شاید دوباره من در موردش دارم اشتباه میکنم، و قطعاً شاید شما این رو درک نکنید چون در موقعیت من نبودید که چندبار متوالی در شناخت یک بازیکن خاص اشتباه داشته باشه. وقتی در مورد نقش سایرین صحبت میکرد، این برای من لزوماً به این معنی نبود که نقش هایی که میگه درست هستند، بلکه پندارم این بود که اگر هم اشتباه بگه این با مسیر ذهنی خودش و چیزی که من ازش دیدم میخونه و شاید بیگناهی باشه که به اشتباه اُفتاده. در کنار این مسائل و تردیدهایی که من همیشه در مورد محمدامین داشتم، وارد تاپیک شدم و دیدم همه بازی اجماعاً میخوان بهش رای بدن و تقریباً شکی هم ندارند. سوال من اینه که شما اگر با پیشینه ذهنی و تجربیات من در مورد محمدامین، جای من بودید، چه حسی پیدا میکردید؟ من چون بارها اشتباهاً گناهکار تشخیصش دادم و بهش رای دادم که شاهدش بودید، تمایز محمدامین بیگناه و گناهکار برام کابوس شده. این دور هم برگ زرین دیگری بود برای من در تشخیص محمدامین. تازه این سری به خیال خودم خیلی هم فکر و بررسی کردم این شد ... روز اول فاز قبلی من فقط 6 تا کاغذ در مورد بازی همه افراد یادداشت برداری کردم و حاصلش هم این شد.

این چکیده اتفاقاتی بود که بر من روی داد، اُمیدوارم جوابت رو داده باشم.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
سلام صبح به خیر
فرا رسیدن روز جمعه رو تبریک میگم

من خیلی رک بگم الان ذهنم خیلی خسته است. دوستانی که سابقه بازی با من رو دارن میدونن بازی که طولانی بشه خسته میشم. خیلی هم به بازی فکر میکنم. حتی در حالت نیمه بیداری و نیمه خوابی به بازی فکر میکنم.

در مورد بحث محمدحسین. این فاز قطعا بهش رای نمیدم چون به احتمال قریب به یقین، مافیا نیست.
در جواباش و بعضی سوالایی که ازش شده، ارجاع به گذشته هست که من چون اون بازیا رو نبودم نمیتونم قضاوت کنم. یه نکته هم بگم، ما یه تحلیلگر ام ام ای داریم هر فایتی رو که از قبل تحلیل میکنه میگه این تحلیل بر اساس سابقه دو فایتر بود و ممکن است شاهر عملکرد کاملا جدیدی از فایترها در این مبارزه باشیم. در مافیا هم همینه، قرار نیست بازی هر کی شبیه دوره های قبلش باشه. لذا من خیلی این ارجاع به گذشته رو مفید نمیدونم.

حالا بگذریم. من مغزم نیاز به یه ریکاوری داره واقعا. منتظر چند چیزم.
جواب محمدرضا به من، جوابای صدرا به من، واکنش امین به اشتباهی که در تحلیلش کرده و از همه مهمتر، واکنش یاسین به پست من و معرفی گزینه مافیاش برا امروز. اگه گزینه اش موافق بودم که باهاش همراهی میکنم، اگه مخالف بودم بر خلاف میلم، مجبورم بحث کنم.

من تا عصر میرم و ذهنم هم درگیر بازی نمیکنم که بیشتر خسته نشم و برای فازای سرعتی، انرژی داشته باشم.
امیدوارم تا عصر، انتظاراتم براورده شده باشه.

رای هم به گزینه مافیام میدم. رای دوم رو احتمالا پرت بدم. چون اگه به محمدرضا رای بدم ممکنه قربانی باشه و فرقه اولویت اول بهش بدن و اوضاع خطرناک بشه.

خب فعلا تا عصر میرم و سعی میکنم به بازی هم فکر نکنم تا مغزم ریکاوری بشه برای ادامه بازی.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
عماد
عماد تو الان نظرت در مورد عرفان چیه ؟!! الان فرقه میبینیش یا مافیا ؟! یا اصلا برات بی‌گناهه ، کدومش؟

احتمال فرقه بودنش از بقیه احتمالات برام پایینتره...احتمال مافیا نسبت به بیگناهیش برام اندکی متمایل به سمت مافیاس ولی درصد خیلی بالا/یقیین ندارم.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
عماد چون گفتی همه جواب بدن و برات مهم بود اینم جواب میدم بعد میرم تا شب. اون موقع احتمالا جواب یاسین و سایرین رو بدم.

خب

واقعا برای منم سواله؟! جواب قطعی براش نمیشه داشت. ولی محمدحسین باهوش ازش بعیده این کارو کنه!
اگه کارش هدفمند بوده باشه و صرفا از روی شک واقعی و حس هجمه همه جانبه و مشکوک به محمد امین نبوده باشه، من کمی احتمال قربانی به ذهنم رسید! یعنی هدف دیگه ای به ذهنم نمیرسه که آدم بخواد به خودش ضرر بزنه.
نظر خودت چیه عماد؟

والا من اگر اشتباه نکنم بار اوله که دارم با ممدحسین بازی میکنم و بیشتر تعاریف شما رو از بازی هاش خوندم(خودتم منشن کردی که باهوشه) و دروغ چرا همین ترس قربانی بودن رو ازش دارم :دی

تا دیشب درصد قربانی بودن ممدرضا واسم بالاتر بود ولی الان به ممدحسین شک دارم با این حرکتش چون سعی دارم سوال خودم رو تحلیل کنم: ممدحسین از حرکت دیشبش چه gain(دستاورد)ایی میتونه داشته باشه؟ اونم ممدحسینی که به قول شماها خیلی باهوشه...هیچی دستاوردی به ذهنم نمیرسه....حتی اگر ممدحسین واقعا شک بیگناهی/push شدن نسبت به ممدامین داشت این قضیه و رای دادن و بیان کردن این موضوع رو میتونست خیلی خیلی بهتر هندل کنه که اینطوری بهش هجمه وارد نشه.

پس بنا به تفاسیر بالا 2 شک هست: 1) واقعا بیگناه و سوتی وحشتناکی داده 2) قربانیه ولی خیلی سکسی میخواد اعدام بشه تا فرقه بازی رو به خاک و خون بکشه :دی

از بقیه دوستان میخوام راجع به این موضوع اظهار نظر کنن

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
من داخل پست قبلی ذره ای بی صداقتی نکردم. ولی به احترام بازی و تک تک شما جواب تمام ابهاماتی که نسبت به من در چند پست اخیر و قبلش دارید رو میدم:

چرا من دیروز با وجود شک به یاسین بهش رای ندادم؟
مشخصاً چون بهش شک فرقه بودن داشتم و هنوز هم مطمئن نیستم. به درست یا غلط. من آگاهی در این بازی ندارم. به رضا هم نمیخواستم رای بدم و قرار بود به امین رای بدم، که خب از همون موقع که رای اول رو بهش دادم به دلم نبود بخاطر شرایط دیشب، و نهایتاً هم عوض کردم. محمدرضا رو هم یکی از دلایل اصلی من این بود که بعد از مرور دیدم فاز اول رای گیری آرش و چاوش بهش رای نداده بودند با اینکه گزینه سیف و غیرمسئولانه ای بود، و من شک مافیایی بهش پیدا کردم. دلایل دیگه رو هم در پست های فاز قبلی میتونید مشاهده کنید.

چرا گزینه دوم ات در پست قبلی، دلیل بر فرقه نبودنت هست؟
چرا من اگر فرقه باشم، باید سعی کنم رقیب گناهکار رو با چنگ و دندون داخل بازی حفظ کنم؟! اون هم در شرایطی که تقریباً کل بازی بهش رای دادند. عجیب نیست؟
و اینکه چرا من اگر فرقه باشم، باید در مورد اعدام دو نقش "شغال" یعنی هادی و رضا بترسم و احتیاط کنم و مغز خودم رو از فکر زیاد تباه کنم؟ در اون صورت من خودم میدونستم قربانی کیست، و نیازی به این همه حرص برای بیرون نرفتن شغال نداشتم. طرف تهش یا مافیا بود، یا فرعی، یا بیگناه. چه فرقی برای من میکرد؟

چرا من قربانی نیستم؟

قسمت اول: جوابت چه ربطی داشت ممدحسین جان؟ تو شک به فرقه بودن یاسین داشتی شک به قربانی بودنش که نداشتی,داشتی؟ چون بازی یاسین اصلا شبیه به قربانی نیست اینو فکر کنم همه قبول داشته باشن...پس باز این سوال مطرحه اگه به یاسین شک فرقه بودن داشتی چرا بهش رای ندادی؟

قسمت دوم: این دقیقا سوالیه که من مطرح کردم....خودت رو بزار جای من...برداشتت از حرکتت و جوابت به این سوال که دستاوردت از این کار چیه؟ :دی

قسمت سوم: با کمال احترام این حرف اصلا قابل قبول نیست...همین الانش که داری محکم دفاع میکنی شک قربانی بهت وارده...اگه محکم دفاع نمیکردی درصد و احتمالش تو ذهن همه بالاتر هم میره.
در واقع قربانی باید قشنگ اعدام بشه...طوری نکند که طوری بشود که مردم فکر کنند طوری شده :دی متوجه منظورم میشی دیگه :دی

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلام به همه.

رامتین

ربطی نداره. اتفاقا عصبانی شدن بعضی وقتا نشونه بیگناهیه. عرفان هم واقعا توی چند تا پستش واضحا عصبی بود. کلا فکر کنم ما ترکا زیاد عصبی میشیم

دارم می‌گم این‌که هی هر پست به عرفان می‌گن عصبانی، دیگه زیادی مانور دادن روی چنین چیزیه.

امین جان توی اولین پلان گفتی که با جذب ستون پنجم، قابلیت های سناتور میپره، سوال دومت هم بر این اساس بود که
لکن الان قوانین رو خوندم. همچین چیزی نیست.
همه اینا در شرایط اختفا است و در شرایط اختفا هم اصلا ستون پنجم جذب نمیشه.

این بندهای نقش سناتوره:

سناتور برای یک بار توانایی حدس ستون پنجم و جذب او برای مافیا را دارد.که در صورت حدس غلط نقشش را به کلی از دست می دهد.
تبصره: در صورتی اختفا ستون پنجم یا جذب توسط گروه گناهکاری دیگر نیز نقش سناتور بطور کلی از دست می رود.

من این رو خوندم. و تو ذهنم بود بعد از جذب قابلیت‌های سناتور می‌پره دیگه. نمی‌پره ظاهرا. ولی باز هم سناریو اولم رو ضعیف نمی‌کنه. چون به خاطر یک‌بار بودن امکان حدس هم باید حدس درست بزنن و هم ستون پنجم مخفی نشده باشه. یعنی یک بلیت یک‌باره‌ست این. چرا باید اون موقع فداش کنن؟
سوال دوم ولی درسته دیگه. وقتی یک‌بار قابلیت حدس دارن، چطوری ممکنه به ذهن‌شون برسه که دوتا ستونه؟

عماد

در مورد پست امین: چیزای خوبی رو مطرح کرد...من واقعا درصد دادن به این نوع واسم سخته ولی تلاشم رو میکنم و بدون درصد احتمالاتم رو میگم.
در مورد حرفی که در مورد ممدحسین زد و صحبتی هم که رامتین راجع بهش کرد مجموعا: من نه مثل امین احتمال بیگناهیش رو صفر در نظر میگیرم نه مثل رامتین که به نظر میرسه با درصد بالایی نسبت بهش optimistic عه بهش حس بیگناهی دارم.اولویت های دیشب ممدحسین شک برانگیزه واقعا...با هر حالتی به نظر من ممدامین نباید اولویت سوم(صفر امتیاز میبود)...رای دادن به امین و رضا هم در رای اولیه غیرمنطقی بود.
ولی از طرفی اعدام ممدامین highly likely بود...چه دلیل برای این صحبتا و دفاع از ممدامین وجود داشت که الان خودش رو اینطوری در معرض شک و حمله قرارداده؟
در واقع مسئله شک برانگیز برای من همینه...چرا ممدحسینی که برای خیلیا وایب مثبت/سفیدطور بوده باید همچین حرکتی بزنه که با احتمال بسیار بالا موفقیت امیز نخواهد بود و به جز ضرر چیزی براش نداره؟ ا
سوال بالا رو لطفا همه جواب بدن...چرا و چه دست اوردی براش داره؟

عماد اول من فکر کنم سوالاتم از محمدحسین رو اشتباه تعبیر کردی. چیزی که من دارم به خاطرش از محمدحسین سوال می‌پرسم، فاز قبل نیست. فاز قبل‌ترش هست. وقتی پویا و مهدی از بازی خارج شدن. در اون فاز، محمدحسین چی در دفاعیه‌ها دیده که محمدامین رو گذاشته بعد از من و پویا؟ چه‌قدر احتمال داره محمدحسین اون روز اصلا دفاعیه‌ی من رو خونده باشه؟
راجع به سوالت هم دو احتمال به ذهنم می‌رسه. اول این‌که مافیا بوده، در دو شب قبل خواسته محمدامین در بازی بمونه که جذب کنن. و بعد هم این فاز چنین کاری کرده که بعدش بگه اگر مافیا بودم این کار رو نمی‌کردم. اما احتمالش برام حدود ۱۰ درصده. می‌تونه وکیل باشه. که دیده با اعدام یک گناهکار دیگه باید از بازی خارج بشه و راهی نداشته جز جلوگیری از اعدام محمدامین. اگر محمدحسین وکیل بوده باشه این کاملا منطقیه. چون احتمالا دیده چند گناهکار دیگه در وسط بازی و در شرف اعدام هستن. محمدامین هم اضافه شده و اگر اعدام بشه شانس بردش صفر می‌شه مثلا با اعدام‌های فازهای بعدی.
یک چیزی هم بگم که اگر ۳ گناهکار از بازی خارج شده باشه، با اعدام یک گناهکار دیگه، وکیل هم از بازی می‌ره بیرون. سر همین وکیل این فاز احتمالا بیشترین دفاع رو از گناهکاران خواهد داشت. که هیچ گناهکاری اعدام نشه.

اگر فرقه باشه، اون رای‌گیری فاز اعدام پویا کاملا توجیه می‌شه. این فکر که فقط خواسته کسی غیر از خودشون از بازی بره بیرون. ضمن این‌که از یک جایی به بعد اگر مافیا ضعیف‌تر بشه از حدی، بازی به ضرر فرقه‌ست. و تمرکز بازی می‌ره روی فرقه. به همین خاطر ممکنه یک دلیل این باشه که دیده اگر مافیا بیشتر از این داغون بشه، گزینه‌ی بعدی خودشون هستن.

منتها در مجموع من حس فرقه‌ی بیشتری دارم به محمدحسین. به خاطر رای دادن به آرش یکم احتمال وکیل بودنش برام پایین‌تره. و احتمالا این فاز به‌ش رای نخواهم داد و نظرم اینه‌که بذاریمش به عنوان گزینه‌ی فاز بعدی.

محمدحسین

در مورد دفاعیه ها هم اینطوری نبود که نخونده باشم. تصمیم سختی بود برام و واقعاً احتمال میدادم محمدامین بیگناه باشه. من از همگی عذر خواهی میکنم.
محمدحسین برای من عجیبه این‌طور ایگنور کردن پستم. من در پستم اصلا راجع به فاز قبل حرف نزدم. راجع به دو فاز قبلش حرف زدم. زمانی که تو دفاعیه‌های من، پویا، محمدامین، محمدرضا، رضا و عرفان رو خوندی، اما تصمیم گرفتی که به من و پویا (که هر دومون داشتیم هم‌دیگه رو پاره می‌کردیم. و به قول خودت یک دوگانه‌ی واقعی در بازی داشتیم) جلوتر از محمدامین رای بدی.
به من بگو که چطور ممکنه دفاعیه‌ها رو خونده باشی، دفاعیه‌ی محمدامین رو خونده باشی و چنین اولویت‌هایی بدی. این رو درواقع توضیح بده در اون فاز چی در ذهنت می‌گذشته.
دوم چطوری ممکنه من و پویا در یک دوگانه باهم که جفتش سر احتمال مافیا بودن بوده، یعنی من به پویا و محمدامین احتمال مافیا می‌دادم. پویا هم به من و محمدامین احتمال مافیا می‌داده، جفت‌مون اولویت اول باشیم؟ و محمدامین که بین جفت‌مون مشترک بوده اولویت سوم؟ فرقی برات نداشته از بین من و پویا کدوم اعدام بشه؟ هر کدوم می‌شده برات خوب بوده؟
و سوال مهم‌تر پست قبلیم اینه‌که دلیل تو برای همه‌ی این رای‌ها ایگنور کاملا بازی‌های افراد و صرفا مکان رای‌شون به آرش بوده. چطور کسی با چنین پیشینه‌ای که تو داری، در همون مثالی که از چینش رای‌ها آوردم، می‌تونه چسم بسته و به این شکل به جایگاه رای‌ها اعتماد کنه؟
تو برای عرفانی که خودت هم مشکوک بوده برات، برای یک رای دادن به‌ش در بازی گفتی صد بار برای خودت بالا و پایینش کردی، چطور می‌شه که وقتی به من و پویا و محمدامین می‌رسه، این‌قدر مطلقه قضیه و به قصد حذفه؟ چرا عرفان در اون رای‌گیری در جایگاه آخره؟
چرا کسی که مشکوک به جذب شدنه و کسی که مافیاست جفت‌شون اولویت‌های پایین تو هستن؟ اگر محمدحسین دو فاز پیش، چنین چیزی رو می‌دید، باتوجه به اون اعتماد شدیدش به جایگاه آرا، چه فکری می‌کرد؟

یاسین

ایشالا که حالت بهتر باشه :گل:

ممنونم عزیزم.

واقعا درصد فرقه بودن من رو نسبت به بی‌گناهیم بیشتر میدونی ؟!! میشه دلیلش رو بدونم؟!
فرقه برای این مخفی مونده که تا قبل از جذب نیاز نداره تیمی بازی کنه و می‌تونه کاملا در جهت بی‌گناهان بازی کنه. درصد فرقه بودن تو در ذهن من به این دلیل بالا رفت که بحث رو با محمدحسین در فاز پیش شروع کردین، اما به هم رای ندادین. با این‌که تو راجع به محمدحسین محکم هم حرف می‌زدی. جوابت در این مورد رو که دادی راجع به رای ندادن به محمدحسین می‌پذیرم و منتظرم ببینم این فاز چه اتفاقاتی میفته.
هر چند فعلا اصلا در این فاز هدف فرقه نیست.

رامتین

راستی کسی نظری در مورد سوتی که از امین گرفتم نداره؟!

این پستت به من حس جو داد. چه سوتی‌ای؟ دیدم در ادامه گفتی اشتباه امین. اما به‌م بگو که چه سوتی‌ای بوده و ناشی از چی بوده؟

محمدحسین

محمدحسین خیلی عجیبه این مغلطه‌ای که برای فرقه نبودنت می‌کنی. اهداف هادی در بازی چه کسانی بودند؟ مهسا، آرش، پویا؛ در بازی به چه کسانی داشت گیر می‌داد، آرش و پویا. چرا تو باید بخوای کسی که داره به کسان دیگه گیر می‌ده که بازیکنان قدری هستند و عضو فرقه نیستند، باید بخوای برن بیرون؟ هادی بازی رو پیچیده کرده بود به خاطر سبک بازی‌ش و بازی پویا رو هم تحت شعاع قرار داده بود. برای فرقه بهتره که هادی بره بیرون یا بمونه و بازی رو پیچیده کنه و به دو بازیکن قدر دیگه هم فشار بیاره؟
درواقع یک سوال مهم رو به من جواب بده محمدحسین. موندن هادی بیشتر به نفع کدوم تیم بوده باتوجه به سبک بازیش؟ بی‌گناه، مافیا، فرعی، وکیل. درصد بده به هر کدوم.

جوابت راجع به رای ندادن به یاسین رو می‌تونم قبول کنم.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
خب من یک بررسی کردم پست‌هایی که بعد از اعدام مهسا داده شده رو. چون فکرم این بود که ستون پنج باقی‌مونده در بازی باید یک واکنشی می‌داشته به ستون پنجم اعلام شدن مهسا. و حقیقتش چیز خاصی در نیومد. فقط این‌که همه نقش اعلامی مهسا رو قطعی گرفته بودن جز این سه نفر و یک نکته هم تو پست فری به چشمم خورد:

به ترتیب زمان ارسال پست اول محمدحسین چنین چیزی رو در پست ۲۸۹ خطاب به مهدی گفته:

اول از همه این رو بگم که نقش مهسا هنوز قطعی نیست و من هنوز نتونستم احتمال لباس و اینا رو بررسی کنم ولی اگر فرض بگیریم واقعاً بیگناه بوده

و

از مهسا هم واقعاً عذر میخوام اگر بیگناه بود

بعد از این آرش یک پست خطاب به ترسا می‌ده:

اما حالا مهسا ستون پنجم اعلام شد و احتمال اینکه ستون پنجم باشی برام کم می‌شه. فکر نمی‌کنم مهسا لباس داشته باشه چون لباس ستون پنجم دادن به کسی آن‌چنان سودی نداره وقتی مثلا بعدا ستون پنجم واقعی بمیره یا جذب بشه، و کلا هم بازیش به گناهکار تیمی نمی‌خورد به نظرم، مگر بیگناه باشه و بهش لباس داده باشن که باز هم می‌گم منطقی نیست و سودی برای مافیا نداره. مگر اینکه دو تا ستون پنجم داشته باشیم که احتمالش رو زیاد نمی‌دونم و فعلا می‌شه ازش چشم‌پوشی کرد.

الان می‌دونیم آرش مافیا بوده و این جملات از ناخودآگاهش بیرون اومدن.

بعد دفعه‌ی بعدی دوتا بودن ستون پنجم‌ها در این پست فری پر جواب آرش اشاره شده:

ضمنا با ایرادت به ترسا هم موافق نیستم، ترسا از نخ کلفت برای نخ دادن استفاده نکرده، وکیل که نیازی به نخ دادن نداره و ستونم که مهسا بوده، حالا اگر بگیم دوتا هم هست که به قول خودت بعیده چه نیازی هست که انقدر سریع و انقدر تابلو نخ بده وسط تاپیک؟ بعد جالبه چاوشم میگه اینجوری نخ دادی که بعد بیای بگی من انقد تابلو نخ میدم؟:)) یعنی ترسا نمیدونه؟

فری یک سوال؛ چرا این‌جا در جواب آرش فقط برای رد نخ ترسا به دوتا بودن ستون‌ها اشاره کردی؟ چرا به اون بحث لباس داشتنی که آرش خیلی بیشتر روش مانور داد اشاره نکردی؟

بعد عرفان در آخر فاز در اولین پستش در اون فاز به شماره‌ی ۳۶۷ بخش مهمی از نوشته‌ش رو به بررسی لباس داشتن مهسا اختصاص می‌ده.

اولا مهسا اعدام شده و ستون پنجم اعلام شده. اگر نقش خودش بوده باشه که فبها. اسما بیگناهه از نظرم و گاد این رو در بالانس لحاظ کرده بنظرم . اگر هم لباس باشه که مجتمل نمیدونمش چون طبق این :

1- یک لباس دائم در اختیار دارد که می بایست تعلق آن را در فاز شب قبل اعلام نماید.
2- تعداد محدودی لباس موقت با اعتبار سه روزه در اختیار دارد که می بایست تعلق آن را در فاز شب قبل اعلام نماید.
3- یک لباس موقت با اعتبار سه روزه در اختیار دارد که می تواند تا قبل از شروع دفاعیه تعلق آن را اعلام نماید.

لباس داعم رو به این راحتیا استفاده نمیکنن چون آیتم قدرتمندیه بنظرم. لباس قبل دفاعیه هم چیز جذابیه و ممکنه استفاده بشه در شرایط خاص اینو کم نمیبینم ولی چون باز یدونست احتمالش اونقدر بالا نیست مگر اینکه در خظر باشن اعضای مافیا در اون فاز و در رای ها ، البته اعبار 3 روزه هم داره که مشخص میشه بعدا . لباس موقت سه روزه هم تعدادش محدوده ممکنه داده باشن ولی چرا مهسا. یکی از کاندیداهای همیشگی مدال رضا! اگر این باشه هم تا 3 روز دیگه مشخص میشه خداروشکر و نیازی به درگیری ذهنمون نیست فقط خواستم بنویسم جلو چشمم باشه. برای من با اون کلمه قطعی تر در مورد سناتور و سعی در خودسانسوری بیش از حد برای ندادن اطلاعات من مهسا رو ستون میگیرم تا اطلاع بعدی.

من این احتمال رو دادم که عرفان کلا علاقه‌مند به بررسی لباس و این‌هاست. اما دیدم بعد از اعلام نقش آرش و چاوش هیچ بررسی نکرده و گفته احتمال لباس داشتن‌شون کمه.
عرفان، چرا همه‌ی راه‌ها به تو ختم می‌شه؟ نقش اعلامی مهسا چه تریگری برای تو داشت که این‌قدر جدی رفتی و احتمال لباس داشتنش رو بررسی کردی؟

من با این پست‌ها احتمال ستون پنجم بودن عرفان رو از بقیه بیشتر می‌دونم. اما منتظر جواب فری هم هستم.

- - - Updated - - -

یک سوال دیگه هم دارم از صدرا، فری و ترسا.
چرا به من اعتراضی نکردید یا بحثی باهام نداشتید سر این‌که احتمال فرقه بودن‌تون رو ۴۰ درصد دادم؟ چون بعد از پست من پست داده بودید.

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
درود.

رامتین

خداوکیل من رو اگه میگی خنثی م و برات بیگناه نیستم یعنی بازی من رو نمیشناسی. :)) خب اگه نمیشناسی پس حق داری چون من خیلی تابلوام، حالا از این بگذریم. بله موافقم پیدا کردن فرقه خیلی سخته، و باز هم با این موافقم که هرکسی بازیش بیگناهی نیست و احتمال مافیا بودنش پایینه فرقه س دیگه، زاه حلی هم واقعیتش ندارم واسش چون فرصت فکر کردن واسش رو ندارم من همینجوری حضورم تو این دو فاز قاچاقی بوده چون قرار نبوده بازی کنم. :دی شاید فردا بتونم بهش‌ فکر کنم و دنبال یه استراتژی بگردم. در مورد محمدحسین اینکه بیگناهانه بنظر میاد رو خیلی‌ موافق نیستم، البته که تو بازی همه چی ممکنه اما من تا حالا محمدحسین بیگناه اینجوری رو ندیده بودم و این نکته رو هم اضافه کنم محمدحسین تو دور گناهکاریش بیشتر‌ سلف بلیم و عذاب وجدان اینا میگرفت همیشه، درکل برام مثبت نیست حالا تا آخر فاز پستاش رو بخونم ببینم چطور پیش میره.
در جواب اون قسمت از صحبت هایی که گفته بودی آنلاینی ولی پست نمیدی اینا، اول بگم که به قول خودت این مورد هیچ دلیل منطقی و استنادی بر گناهکار یا بیگناه بودن کسی نداره و نمیشه به چیزی نسبتش داد حالا هرچند من خودم دیدم منفیه نسبت به این دقیقا مثل خودت اما این رو هم پذیرفتم که منطقی نیست و سعی میکنم در تصمیم گیریم دخالتش ندم. در مورد اینکه بگم چرا اینجوری بوده برای من دلایل متعددی داره، اولیش اینه که اون شبی که تو بهش اشاره کردی والا من آنلاین نبودم حالا اینکه چرا آنلاین زده رو نمیدونم شاید چون تو کرومم تب فروم بازه معمولا، دوم اینکه من بعضی وقتا هم میام آنلاین میشم دو خط میخونم کار پیش میاد میرم چون فرصت ندارم خیلی و این مخصوص این چند روزه. حالا اگه دلایل غیر از این هم داره من در جریان نیستم دیگه. : )) در مورد نخ فری نه نخی ازش ندیدم واقعیتش اما از اون پست عرفان یک حسی مشابه پست خلی در اون دوری که جادوگر بودم گرفتم و ترجیح دادم خیلی خشن اتهام بزنم که تو ری اکشنا بتونم سوتی ای چیزی بگیرم یا تو بحث باهاش احتمال گناهکاریش برام بره بالا تر اما خب واقعیت جواب فری رو خوندم خوب بود اما حسم نسبت به اون پست همونه یکم،درود.

راستی در جواب اون قسمت از صحبت های رامتین که گفته بود آنلاینی ولی پست نمیدی اینا، اول بگم که به قول خودت این مورد هیچ دلیل منطقی و استنادی بر گناهکار یا بیگناه بودن کسی نداره و نمیشه به چیزی نسبتش داد حالا هرچند من خودم دیدم منفیه نسبت به این دقیقا مثل خودت اما این رو هم پذیرفتم که منطقی نیست و سعی میکنم در تصمیم گیریم دخالتش ندم. در مورد اینکه بگم چرا اینجوری بوده برای من دلایل متعددی داره، اولیش اینه که اون شبی که تو بهش اشاره کردی والا من آنلاین نبودم حالا اینکه چرا آنلاین زده رو نمیدونم شاید چون تو کرومم تب فروم بازه معمولا، دوم اینکه من بعضی وقتا هم میام آنلاین میشم دو خط میخونم کار پیش میاد میرم چون فرصت ندارم خیلی و این مخصوص این چند روزه. حالا اگه دلایل غیر از این هم داره من در جریان نیستم دیگه. : )) منطقی نیست اما خب شاید چون اعتماد سخته تو این فازا احتمالش رو در نظر میگیرم. در مورد اینکه میگی چرا به امین گیر‌ ندادی احتمالا چون زیاد تو جریان بازی نبودم و پست هام رو سر سریع دادم چون خواستم به موردهای دیگه ای که تو فکرم بوده اشاره کنم، حالا شاید برات قانع کننده نباشه. همینجا هم از امین میپرسم !
امین، درصدهایی که به من میدی رو تحلیل کن، چرا فکر میکنی من فرقه م ؟ اگر فکر میکنی جریان بازیم رو تحلیل کن و احتمالات
رو برام گزارش کن.

عماد

نکنه قربانی باشه ؟ :دی الیته خب قربانی هم انقدر تابلو نیست، واقعا نمیدونم.

محمدحسین

نظرت در مورد این استراتژی چیه ؟ همه تقریبا احتمال بالایی به مافیا بودن محمدامین میدادن، من بیام از این فرصت استفاده کنم و بهش رای ندم که فاز بعد بیام بگم من اگه فرقه باشم چرا باید به محمدامینی که مافیاس رای ندم. تو در اینجا وقتی داری به این موضوع اشاره میکنی سعی کنم رقیب گناهکار رو اعدام نکنم یعنی میدونستی گناهکاره و بهش رای ندادی ؟

امین

در جواب رامتین گفتم.

فری

بله موافقم که جای استدلال نداره اما در مورد تخیلی بودنش مخالفم، کسی جز من ندیدم به این قضیه رای عرفان اشاره کنه آخه !

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین