برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
عماد

قسمت اول: جوابت چه ربطی داشت ممدحسین جان؟ تو شک به فرقه بودن یاسین داشتی شک به قربانی بودنش که نداشتی,داشتی؟ چون بازی یاسین اصلا شبیه به قربانی نیست اینو فکر کنم همه قبول داشته باشن...پس باز این سوال مطرحه اگه به یاسین شک فرقه بودن داشتی چرا بهش رای ندادی؟

قسمت دوم: این دقیقا سوالیه که من مطرح کردم....خودت رو بزار جای من...برداشتت از حرکتت و جوابت به این سوال که دستاوردت از این کار چیه؟

قسمت سوم: با کمال احترام این حرف اصلا قابل قبول نیست...همین الانش که داری محکم دفاع میکنی شک قربانی بهت وارده...اگه محکم دفاع نمیکردی درصد و احتمالش تو ذهن همه بالاتر هم میره.
در واقع قربانی باید قشنگ اعدام بشه...طوری نکند که طوری بشود که مردم فکر کنند طوری شده متوجه منظورم میشی دیگه

1. عماد جان من اگر شک فرقه داشته باشم به یک نفر، از کجا میتونم بفهمم که قربانی هست یا نیست؟ شرط احتیاط بهم میگفت صبر کنم. اگر جای من بودی چطوری تشخیص میدادی این مسئله رو؟
2. آخه مسئله اینجاست که شما داری از نگاه "دستاورد" بهش نگاه میکنی. من اصلاً دنبال دستاوردی از این مسئله نبودم. من فقط اشتباه کردم. من واقعاً احتمال بیگناهی برای محمدامین قائل بودم.
3. عماد بازی من رو از اول مُرور کن. چرا من اگر قربانی بودم، اینقدر باید داخل متن میبودم و دنبال گناهکار میگشتم؟ من به همتون حق میدم که اعتماد براتون سخت باشه، ولی آیا الگوریتم بازی من شبیه قربانیه؟ اگر چنین نقشی داشتم، بهتر نبود در سایه بازی کنم و وقت الکی هم نذارم، سر موقعش هم اعدام بشم برم پی زندگیم؟ اگر واقعاً اینقدر مُصر ایستادم بخاطر اینه که خیلی برام مهمه تعدد نفرات بیگناه ها از بین نره. یعنی الان اگر از بین بره دیگه بنظرم بازی تمومه چون گناهکارها با سازماندهی وکیل بازی رو به مسیری که میخوان خواهند برد.

امین

محمدحسین برای من عجیبه این‌طور ایگنور کردن پستم. من در پستم اصلا راجع به فاز قبل حرف نزدم. راجع به دو فاز قبلش حرف زدم. زمانی که تو دفاعیه‌های من، پویا، محمدامین، محمدرضا، رضا و عرفان رو خوندی، اما تصمیم گرفتی که به من و پویا (که هر دومون داشتیم هم‌دیگه رو پاره می‌کردیم. و به قول خودت یک دوگانه‌ی واقعی در بازی داشتیم) جلوتر از محمدامین رای بدی.
به من بگو که چطور ممکنه دفاعیه‌ها رو خونده باشی، دفاعیه‌ی محمدامین رو خونده باشی و چنین اولویت‌هایی بدی. این رو درواقع توضیح بده در اون فاز چی در ذهنت می‌گذشته.
دوم چطوری ممکنه من و پویا در یک دوگانه باهم که جفتش سر احتمال مافیا بودن بوده، یعنی من به پویا و محمدامین احتمال مافیا می‌دادم. پویا هم به من و محمدامین احتمال مافیا می‌داده، جفت‌مون اولویت اول باشیم؟ و محمدامین که بین جفت‌مون مشترک بوده اولویت سوم؟ فرقی برات نداشته از بین من و پویا کدوم اعدام بشه؟ هر کدوم می‌شده برات خوب بوده؟
و سوال مهم‌تر پست قبلیم اینه‌که دلیل تو برای همه‌ی این رای‌ها ایگنور کاملا بازی‌های افراد و صرفا مکان رای‌شون به آرش بوده. چطور کسی با چنین پیشینه‌ای که تو داری، در همون مثالی که از چینش رای‌ها آوردم، می‌تونه چسم بسته و به این شکل به جایگاه رای‌ها اعتماد کنه؟
تو برای عرفانی که خودت هم مشکوک بوده برات، برای یک رای دادن به‌ش در بازی گفتی صد بار برای خودت بالا و پایینش کردی، چطور می‌شه که وقتی به من و پویا و محمدامین می‌رسه، این‌قدر مطلقه قضیه و به قصد حذفه؟ چرا عرفان در اون رای‌گیری در جایگاه آخره؟
چرا کسی که مشکوک به جذب شدنه و کسی که مافیاست جفت‌شون اولویت‌های پایین تو هستن؟ اگر محمدحسین دو فاز پیش، چنین چیزی رو می‌دید، باتوجه به اون اعتماد شدیدش به جایگاه آرا، چه فکری می‌کرد؟

امین جان من پستت رو ایگنور نکردم اگر ناراحت شدی عذرمیخوام. وقتی برگشتم دیدم چند تا پست از جمله خودت، ابهاماتی در مورد من دارند. سوالات رو طبقه بندی کردم و جواب همه رو دادم. در جواب به تو هم مشخصاً زیرلایه استدلالی که فقط قسمتی از واقعیت بود رو قویاً رد کردم چون تو سهواً یا عمداً فقط قسمتی از واقعیت رو نشون داده بودی. من دور یازدهم مافیا، هیچوقت نیمه ی اول بازی به هیچ یار خودی حتی رای ورود به دفاعیه هم ندادم. صدرا و یاسین اگر چنین کاری کردم اینجا هستید و تایید کنید. من شب و روز تو گروه تلگرام با شما 2 نفر صحبت میکردم اون بازی.

و اما در مورد مسائل بالا تا حدودی در داخل پست های فاز قبلی صحبت کردم و الان دوباره تکرار میکنم.
اول اینکه عرفان رو قبلاً هم گفتم اون فاز چون از دفاعیه اش میل به اعدام حس کردم، بدون ذره ای شک مستقیماً انتقالش دادم اولویت آخر. برام عجیبه که اگر پست رای اولیه من در اون فاز رو خونده باشی، چنین حرفی میزنی. در مورد تو و پویا و محمدامین هر 3 از نظرم به شدت مشکوک بودید، و تو اتفاقاً کاملاً خلاف جهت دوری که بیگناه بودی بازی کردی و مشکوک تر از همه. دفاعیه ات رو هم عنوان کردم که خوندم اتفاقاً و از نظرم گناهکار بودی. حالا چند مورد رو با هم بررسی میکنیم:

1. اولاً که اعدام آرش برای مافیا مشخصاً غیرمنتظره بود. یعنی اتفاقاً از اونجایی که انتظار اعدامش رو نداشتند، اصلاً بعید نبود کل توان تیمی رو برای نگه داشتنش در رای گیری خرج کنند، چون حس میکردند اعدام نمیشه و فردا قرار نیست سر اولویت آخر به آرش جوابی پس بدند اصلاً. پس اینکه در دفاعیه ات ادعا کردی چه دلیلی داشته به آرش اولویت آخر بدی، احتمالاً از نظر من دلیل خیلی محکمی در این زمینه وجود داشته.

2. تو خیلی باهوشی و ذهن پیچیده ای داری. داخل دفاعیه ات چنین خطوطی هست:

ببینید فرض کنید که من مافیا هستم. آرش و چاوش از یارهای من. پلیس چاوش رو پرسیده و چاوش رو می‌دونم که شب رای‌گیری خواهد مرد. آرش هم در دفاعیه‌ست و شک روش وجود داره. نقشش هم کاری در شب نمی‌تونه بکنه و این‌طوری نیست که در شب به‌ش نیاز باشه؛ یعنی شرایط به این شکله که یکی از بازیکنان خوب تیم امشب می‌میره و یکی دیگه از خوب‌های تیم هم در دفاعیه‌ست و ضدپرسش نیست و نقشی هم در شب برای تیم نداره که بخواد سهمیه‌‌هاش حفظ بشه.

توضیحات نقش پلیس رو که میخوندم این دو جمله جالبه:

در این صورت رئیس پلیس ملزم به شلیک به افراد گناهکار خواهد بود و که پس از شلیک به فاصله یک روز آن افراد خواهند مرد و هیچ کس نمی تواند آنها را از مرگ نجات دهد.
ویژگی مهم: مورد اصابت قرار گرفتن فرد گناهکار به وی اعلام می گردد.

تو چطور خودت رو از هم تیمی بودن با آرش و چاوش مبرا میکنی، در حالی که نقش اعلامی چاوش یاکوزا بود؟ یعنی چطور حتی از ذهن امین نگذشته، که ممکنه چاوش در همون شبی که بهش شلیک شده، بخاطر نقشش فدا شده باشه و نه اینکه شما از قبل میدونستید قراره بمیره. بنابراین اتفاقاً اصلاً بعید نیست که هم تیمی بوده باشید، و نیازی هم نداشتید که با هم درگیر بشید چون انتظار نداشتید چاوش بمیره. احتماله دیگه. نظرت چیه؟
وقتی اساس استدلالی تو در دفاعیه، اساس محکمی نیست، چرا من باید باور کنم تو مافیا نیستی، و چرا باید لزوماً از نظرم دفاعیه ات خوب باشه و بهت رای ندم؟

امین از دور یازدهم من مثال میزنی، و عامدانه قسمتی از واقعیت رو حذف میکنی. من امکان نداره به هم تیمی خودم دو فاز اول رای ورود به دفاعیه بدم. آراء دو فاز اول من سرشار از مافیاست! دو عضو مافیا داخل بازی به من گفتند وکیل! یعنی برات واضح نیست که من خلاف جهت گناهکارها بازی کردم؟ برای تو چطور واضح نیست؟ من و تو دور دهم با هم بیگناه بودیم. رو دو خط موازی حرکت کردیم و به آخر خط رسیدیم. همون اوایل بازی هم بیگناهی همدیگه رو گرفتیم تقریباً. تو واقعاً چطور نتونستی الان متوجه بشی من بیگناهم؟

مسئله ی بعدی اینکه از دور یازدهم من صحبت کردی و استدلالت رو بر پایه اشتباهی بنا نهادی. جفا میکنی ولی اشکالی نداره :دی من دور یازدهم مافیا بودم. جمله ای که از من توی ذهن همه از اون بازی باقی مونده اینه:

اگر این نوشته من بهتون حس خوب داده غلط میکنید داخل بازی ای که هنوز پتانسیل 8 گناهکار داره صرفاً با یک نوشته حس خوب میگیرید :دی اگر حس بد داده اشکالی نداره چون داخل این بالانس به هیچکس نباید اطمینان کنید.

و جمله ای که از تو داخل اون بازی در ذهن همه مونده قطعاً اینه:

این از چاوش. اگر الان شعور امروز بازی هنوز بر این عقیده‌ست که چاوش بی‌گناهه، خب هست لابد. من گناهکارم پس.

http://mafiaia.ir/showthread.php?t=37&page=12

مگه داخل همین پستی که توش این رو گفتی مثل دفاعیه ات در این بازی، ثابت نکردی که مافیا و قاتل نیستی؟ آخر بازی نقش ات چی بود؟ قاتل. اتفاقاً خیلی هم تمیز بازی کردی :دی

تاکید میکنم که داخل این بازی مافیا انتظار اعدام آرش رو نداشت و قطعاً برای حفظش در رای گیری تلاش کرد، چون مطمئن بود اعدام نمیشه که نقشش بخواد اعلام بشه. وقتی آرش اعدام شد، مافیا برای "نجات" خودش در ادامه هیچ چاره ای جز یار فروشی به طرز شدید رو در این بازی نداشته. بر اساس اتفاقات بازی، من به عنوان کسی که در اون برهه ی غیرمنتظره رای اعدام جدی به آرش دادم، تقریباً واضحه که مافیا نیستم ولی تو دیگه چه دلیلی داشتی که بعد از اون اعدام یارفروشی نکنی؟ تنها راه نجات مافیا همین بود. در کنار مسائل بالا، من یه چیزی رو توی بازی مافیا اتفاقاً از خودت یاد گرفتم، و اونم اینه که وقتی یه بازیکن ذهنش بصورت ناخودآگاه درگیر یه گروه گناهکاری خاص باشه، یا علامت هایی از این دست نشون بده، احتمال بسیار بالا خودش از گروه گناهکاری روبرو هست. داخل پست شماره 481 چنین چیزی به صدرا گفتی:

در مورد صدرا یک چیزی که در ذهنم مونده این‌که در بازی در اومد و جمله‌ای با چنین مضمونی گفت: «به گاد قول دادم که نفس مافیا رو بگیرم.» سوال اینه‌که چرا نفس گناهکاران نه؟ چرا فقط مافیا؟ :دی

دور دهم چاوش ناخودآگاه دنبال فرقه میگشت، مافیا بود. این دور خودت نمیتونی با همون منطق مافیا باشی؟
ضمناً درصدهایی که دادی برام جالبه. اتفاقات این بازی ثابت میکنه که چند تا بازیکن با احتمال خیلی بالا مافیا نیستند که از دسته ی اون بازیکن ها من و عماد هستیم. تو به من و عماد 10 درصد احتمال مافیا بودن دادی؟ حالا من رو میخوای به زور از بازی بندازی بیرون اشکالی نداره، عماد رو چطوری اصلاً تونستی بگی مافیا؟ :دی از فاز 1 بازی به آرش رای داد عماد.

محمدحسین خیلی عجیبه این مغلطه‌ای که برای فرقه نبودنت می‌کنی. اهداف هادی در بازی چه کسانی بودند؟ مهسا، آرش، پویا؛ در بازی به چه کسانی داشت گیر می‌داد، آرش و پویا. چرا تو باید بخوای کسی که داره به کسان دیگه گیر می‌ده که بازیکنان قدری هستند و عضو فرقه نیستند، باید بخوای برن بیرون؟ هادی بازی رو پیچیده کرده بود به خاطر سبک بازی‌ش و بازی پویا رو هم تحت شعاع قرار داده بود. برای فرقه بهتره که هادی بره بیرون یا بمونه و بازی رو پیچیده کنه و به دو بازیکن قدر دیگه هم فشار بیاره؟
درواقع یک سوال مهم رو به من جواب بده محمدحسین. موندن هادی بیشتر به نفع کدوم تیم بوده باتوجه به سبک بازیش؟ بی‌گناه، مافیا، فرعی، وکیل. درصد بده به هر کدوم.

اینجا هم متاسفانه سعی در وارونه جلوه دادن حقیقت داری.
پست های من از اول بازی مشهوده. من تصورم از هادی داخل بازی مشخصاً چیزی بین بیگناه/قربانی بوده. اگر دفاعی ازش کردم اتفاقاً بنظرم درست بوده. اگر اشتباه بازی کرده هم بهش گوشزد کردم از روی وظیفه، و اینطور نبوده که با هر چی میگفته موافق باشم. وقتی تصور بیگناه ازش داشتم، چرا نباید ازش دفاع میکردم؟ چرا تو ناراحت شدی از اینکه من از هادی دفاع کردم؟ :دی به خصوص که فاز اعدام آرش، موجی که روی هادی بود کاملاً نشون میداد که ممکنه توسط مافیا لباس گرفته باشه. حالا من ازش دفاع کردم و جاش آرش اعدام شد. کار بدی کردم؟ شغال باید جای مافیا اعدام میشد از نظرت؟ :دی مشکل اینجاست که تو اگر مافیا باشی، به درستی کینه از من به دل گرفتی، ولی به غلط داری به من حمله میکنی. من فرقه نیستم. اگر دنبال فرقه هستی باید جای دیگه ای بگردی. حتماً خاطرت هست که من وقتی جلاد هم بودم، فارغ از هدف های اعدامم داخل بازی دنبال مافیا میگشتم. اگر خوب منو بشناسی، میدونی من لزوماً نیازی نیست فرقه باشم تا دنبال مافیا و گناهکار بگردم.

در کنار همه این مسائل، وقتی این فاز شروع شد گفتی محمدحسین درصد بیگناهیش صفره. من وقتی خودم بیگناهم، دیگه دلایل بالا رو با این حرف تو که ترکیب میکنم متوجه میشم تو امکان نداره بیگناه باشی. ولی از اونجایی که من به اندازه تو مطمئن نیستم، اتفاقاً 1 درصد احتمال بیگناهی هنوز برات قائلم. ولی قطعاً بیشتر نه.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
سلام عصر به خیر
چقدر فعالیت کمه. انگار نه انگار که سه ساعت تا پایان آخرین فاز روز باقی مونده. بعضیا که کلا هنوز نیومدن. مثل محمدرضا

خب

امین

من این رو خوندم. و تو ذهنم بود بعد از جذب قابلیت‌های سناتور می‌پره دیگه. نمی‌پره ظاهرا. ولی باز هم سناریو اولم رو ضعیف نمی‌کنه. چون به خاطر یک‌بار بودن امکان حدس هم باید حدس درست بزنن و هم ستون پنجم مخفی نشده باشه. یعنی یک بلیت یک‌باره‌ست این. چرا باید اون موقع فداش کنن؟
سوال دوم ولی درسته دیگه. وقتی یک‌بار قابلیت حدس دارن، چطوری ممکنه به ذهن‌شون برسه که دوتا ستونه؟

اوکی یعنی بندهای ستون پنجم رو دقیق نخوندی.

این پستت به من حس جو داد. چه سوتی‌ای؟ دیدم در ادامه گفتی اشتباه امین. اما به‌م بگو که چه سوتی‌ای بوده و ناشی از چی بوده؟

سوتی دادی دیگه :دی نقش ستون پنجم رو درست نخونده بودی تحلیل خیلی طولانی هم کردی. یه کم برای من عجیبه کسی نقشی رو دقیق نخونده باشه بعد این همه انرژی روی تحلیلش بذاره!

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
صدرا

در مورد محمدحسین اینکه بیگناهانه بنظر میاد رو خیلی‌ موافق نیستم، البته که تو بازی همه چی ممکنه اما من تا حالا محمدحسین بیگناه اینجوری رو ندیده بودم و این نکته رو هم اضافه کنم محمدحسین تو دور گناهکاریش بیشتر‌ سلف بلیم و عذاب وجدان اینا میگرفت همیشه، درکل برام مثبت نیست حالا تا آخر فاز پستاش رو بخونم ببینم چطور پیش میره.

نظرت در مورد این استراتژی چیه ؟ همه تقریبا احتمال بالایی به مافیا بودن محمدامین میدادن، من بیام از این فرصت استفاده کنم و بهش رای ندم که فاز بعد بیام بگم من اگه فرقه باشم چرا باید به محمدامینی که مافیاس رای ندم. تو در اینجا وقتی داری به این موضوع اشاره میکنی سعی کنم رقیب گناهکار رو اعدام نکنم یعنی میدونستی گناهکاره و بهش رای ندادی ؟

صدرا، عزیزم، من نقش ات رو نمیدونم. ولی اگر احیاناً بیگناه باشی، بعد از این بازی به شدت از قضاوتی که در مورد کارکتر من در اواخر این بازی داشتی پشیمون میشی. اشکالی هم نداره.
من وقتی مافیا بودم تو من رو شناختی، حتی حاضر نبودم با تیم ام همراهی کنم بیام به مهدی رای بدم. الان من شبیه اون دور هستم؟ وقتی گناهکار بودم، پیش شما شاید سلف بلیم داشتم، ولی هیچوقت وسط بازی چنین چیزی رو مطرح نکردم.

در مورد مسئله دوم هم قضاوت رو به خودت میسپُرم. وقتی لقمه ی آماده از تیم مافیا داره میره بیرون، چرا من بیام و به زور خودم رو در موضع پاسخگو قرار بدم اگر فرقه باشم؟ برای فرقه بیرون رفتن راحت مافیا، داخل این بازی بهترین اتفاقه. مگه من آخه دیوانه ام؟ خودت قضاوت کن خواهشاً.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
صدرا

خداوکیل من رو اگه میگی خنثی م و برات بیگناه نیستم یعنی بازی من رو نمیشناسی. خب اگه نمیشناسی پس حق داری چون من خیلی تابلوام، حالا از این بگذریم. بله موافقم پیدا کردن فرقه خیلی سخته، و باز هم با این موافقم که هرکسی بازیش بیگناهی نیست و احتمال مافیا بودنش پایینه فرقه س دیگه، زاه حلی هم واقعیتش ندارم واسش چون فرصت فکر کردن واسش رو ندارم من همینجوری حضورم تو این دو فاز قاچاقی بوده چون قرار نبوده بازی کنم. شاید فردا بتونم بهش‌ فکر کنم و دنبال یه استراتژی بگردم. در مورد محمدحسین اینکه بیگناهانه بنظر میاد رو خیلی‌ موافق نیستم، البته که تو بازی همه چی ممکنه اما من تا حالا محمدحسین بیگناه اینجوری رو ندیده بودم و این نکته رو هم اضافه کنم محمدحسین تو دور گناهکاریش بیشتر‌ سلف بلیم و عذاب وجدان اینا میگرفت همیشه، درکل برام مثبت نیست حالا تا آخر فاز پستاش رو بخونم ببینم چطور پیش میره.

نگفتم برام بیگناه نیستی. ولی ممکنه نباشی.و البته آره بازیتو نمیشناسم :دی خب خوبه خودتم موافقی هر کی بیگناهانه است و احتمالا مافیا نیست میتونه گزینه فرقه باشه. و امیدوارم فردا یه استراتژی پیدا کنی چون اگه امشب موفق بشیم مافیا بزنیم، فردا باید فرقه بزنیم حتما.
در مورد محمدحسین جداگانه صحبت میکنم.

در جواب اون قسمت از صحبت هایی که گفته بودی آنلاینی ولی پست نمیدی اینا، اول بگم که به قول خودت این مورد هیچ دلیل منطقی و استنادی بر گناهکار یا بیگناه بودن کسی نداره و نمیشه به چیزی نسبتش داد حالا هرچند من خودم دیدم منفیه نسبت به این دقیقا مثل خودت اما این رو هم پذیرفتم که منطقی نیست و سعی میکنم در تصمیم گیریم دخالتش ندم. در مورد اینکه بگم چرا اینجوری بوده برای من دلایل متعددی داره، اولیش اینه که اون شبی که تو بهش اشاره کردی والا من آنلاین نبودم حالا اینکه چرا آنلاین زده رو نمیدونم شاید چون تو کرومم تب فروم بازه معمولا، دوم اینکه من بعضی وقتا هم میام آنلاین میشم دو خط میخونم کار پیش میاد میرم چون فرصت ندارم خیلی و این مخصوص این چند روزه. حالا اگه دلایل غیر از این هم داره من در جریان نیستم دیگه. : ))
در مورد نخ فری نه نخی ازش ندیدم واقعیتش اما از اون پست عرفان یک حسی مشابه پست خلی در اون دوری که جادوگر بودم گرفتم و ترجیح دادم خیلی خشن اتهام بزنم که تو ری اکشنا بتونم سوتی ای چیزی بگیرم یا تو بحث باهاش احتمال گناهکاریش برام بره بالا تر اما خب واقعیت جواب فری رو خوندم خوب بود اما حسم نسبت به اون پست همونه یکم.
منطقی نیست اما خب شاید چون اعتماد سخته تو این فازا احتمالش رو در نظر میگیرم. در مورد اینکه میگی چرا به امین گیر‌ ندادی احتمالا چون زیاد تو جریان بازی نبودم و پست هام رو سر سریع دادم چون خواستم به موردهای دیگه ای که تو فکرم بوده اشاره کنم، حالا شاید برات قانع کننده نباشه. همینجا هم از امین میپرسم !
امین، درصدهایی که به من میدی رو تحلیل کن، چرا فکر میکنی من فرقه م ؟ اگر فکر میکنی جریان بازیم رو تحلیل کن و احتمالات
رو برام گزارش کن.

حله کلا. خواستم واکنشت رو ببینم.
واکنشت خوب بود. برام تا حد زیادی مثبت شدی.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
در مورد محمدحسین

عماد و ترسا پستاشون جستجوگرانه و در راستای جستجوی حقیقت به نظر میرسید. امین از اول حکم صادر کرد. یاسین که کلا اختلاف با خودش رو نکته منفی میبینه تقریبا متمایل به نظر امینه و صدرا هم یه چیز بینابینه اما بیشتر متمایل به گناهکار دیدن محمدحسین.

من فکر کنم همه قبول داریم رفتار آخر فاز قبل محمدحسین عجیب بود! تقریبا قبول هم داریم مافیا نیست. به نظرم علت کار محمدحسین از اون دو حالتی که عماد گفت خارج نیست...
برا من کلا پنجاه پنجاهه. توی فاز سرعتی تصمیم نهایی در موردش میگیرم

- - - Updated - - -

امین

من این احتمال رو دادم که عرفان کلا علاقه‌مند به بررسی لباس و این‌هاست. اما دیدم بعد از اعلام نقش آرش و چاوش هیچ بررسی نکرده و گفته احتمال لباس داشتن‌شون کمه.
عرفان، چرا همه‌ی راه‌ها به تو ختم می‌شه؟ نقش اعلامی مهسا چه تریگری برای تو داشت که این‌قدر جدی رفتی و احتمال لباس داشتنش رو بررسی کردی؟

من با این پست‌ها احتمال ستون پنجم بودن عرفان رو از بقیه بیشتر می‌دونم. اما منتظر جواب فری هم هستم.

فکر کنم همه قبول داریم که امشب هم باید مافیا اعدام کنیم.
با این حساب گزینه اصلیت برا امشب عرفانه؟ بعدش فری؟

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
من دوست داشتم یاسین بیاد گزینه اش رو ببینم. گزینه اصلی من برای مافیا عرفانه‌. هم احتمال مافیای اولیه بودنش و هم احتمال ستون پنجم جذب شده بودنشه بالا است. اگه فرقه باشه (که احتمالش کمه) بعیده قربانی باشه، چون بازیش شبیه قربانی نبوده. کلا بازیش رو بیگناهانه ندیدم. و احتمالا رای امشب منه، مگه این که توی این حدود سه ساعت اتفاق خاصی بیفته. گزینه دوم هم که گفتم رای پرت میدم.

فعلا

- - - Updated - - -

بقیه هم گزینه مافیاشون رو بگن. اکثر بحثا شده محمدحسین که از نظرم بحث اصلی نباید باشه الان.

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
محمدحسین واقعیتش رو بخوای من ترجیح میدم از این پشیمون شم که توی بیگناه رو گناهکار فرض کردم تا اینکه توی گناهکار رو بیگناه فرض کرده باشم. بنظرم بازیت بیگناهانه نیست واقعیتش، حسم هم بهت بیشتر سمت وکیل هست.

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
محمدحسین آخه تو میدونستی که چه با رای تو چه بی رای تو محمدامین بیرون میره، روش اجماع شده بود دیگه ! تابلو هم بود.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
سلام.

فری، عرفان و محمدرضا تا این لحظه حداقل پست رو رعایت نکردن. که اگر نکنند، عرفان و محمدرضا با توجه به سابقه گادکش میشن و فری به دفاعیه میره :دی

کسی هم رای نداده. یادآوری می کنم که ساعت 22:00 فاز تموم میشه.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلامی دوباره به دوستان و دشمنان.

محمدحسین

امین جان من پستت رو ایگنور نکردم اگر ناراحت شدی عذرمیخوام. وقتی برگشتم دیدم چند تا پست از جمله خودت، ابهاماتی در مورد من دارند. سوالات رو طبقه بندی کردم و جواب همه رو دادم. در جواب به تو هم مشخصاً زیرلایه استدلالی که فقط قسمتی از واقعیت بود رو قویاً رد کردم چون تو سهواً یا عمداً فقط قسمتی از واقعیت رو نشون داده بودی. من دور یازدهم مافیا، هیچوقت نیمه ی اول بازی به هیچ یار خودی حتی رای ورود به دفاعیه هم ندادم. صدرا و یاسین اگر چنین کاری کردم اینجا هستید و تایید کنید. من شب و روز تو گروه تلگرام با شما 2 نفر صحبت میکردم اون بازی.
آقا فکر کنم من نامفهوم سوال می‌پرسم. من دارم می‌گم تو وقتی چنین چیزهایی در رای‌گیری و مهندسی آرا دیدی. چطور رای آخر برات این‌قدر دلیل محکمی می‌شه که رای می‌دی؟ اشاره‌م به گذشته این بود که تو خودت مهندسی آرا رو نه تنها دیدی بلکه خودت هم انجامش دادی. چرا پس الان باعث می‌شه رای چشمت رو روی همه‌چیز ببنده؟

تو چطور خودت رو از هم تیمی بودن با آرش و چاوش مبرا میکنی، در حالی که نقش اعلامی چاوش یاکوزا بود؟ یعنی چطور حتی از ذهن امین نگذشته، که ممکنه چاوش در همون شبی که بهش شلیک شده، بخاطر نقشش فدا شده باشه و نه اینکه شما از قبل میدونستید قراره بمیره. بنابراین اتفاقاً اصلاً بعید نیست که هم تیمی بوده باشید، و نیازی هم نداشتید که با هم درگیر بشید چون انتظار نداشتید چاوش بمیره. احتماله دیگه. نظرت چیه؟
وقتی اساس استدلالی تو در دفاعیه، اساس محکمی نیست، چرا من باید باور کنم تو مافیا نیستی، و چرا باید لزوماً از نظرم دفاعیه ات خوب باشه و بهت رای ندم؟

محمدحسین تو اصلا پست‌هایی که من و پویا به هم می‌دادیم رو خوندی؟ من و پویا یک صفحه از تاپیک رو کاملا سر این بحث کردیم که احتمال این‌که چاوش همون شبی که پرسیده شده باشه خودش رو فدا کرده باشه نزدیک به صفره و پویا هم تصدیق کرده بود این رو. و مجموعا نظر این بود که چاوش با یک روز اختلاف خودش رو فدا کرده. حتی من قبل از رای‌گیری در این رابطه نظر خواهی کرده بودم که عماد و فکر کنم یاسین هم روش نظر داده بودن. یعنی اون احتمالی که می‌گی از ذهنم نگذشته بوده رو اصلا بحث کرده بودیم و ردش کرده بودیم قبل از دفاعیه. :)) تو چطوری وقتی پست‌های من رو نخونده بودی رای دادی؟ الان که بدتر شد.
اگر به نظرت این احتمال کاملا محتمل بوده که چاوش درجا خودش رو بعد از فهم پرسش پلیس و قبل از اصابت گلوله فدا کنه که قبلش می‌گفتی خب. که همون‌جا به‌ت رای بدیم. :دی

امین از دور یازدهم من مثال میزنی، و عامدانه قسمتی از واقعیت رو حذف میکنی. من امکان نداره به هم تیمی خودم دو فاز اول رای ورود به دفاعیه بدم. آراء دو فاز اول من سرشار از مافیاست! دو عضو مافیا داخل بازی به من گفتند وکیل! یعنی برات واضح نیست که من خلاف جهت گناهکارها بازی کردم؟ برای تو چطور واضح نیست؟ من و تو دور دهم با هم بیگناه بودیم. رو دو خط موازی حرکت کردیم و به آخر خط رسیدیم. همون اوایل بازی هم بیگناهی همدیگه رو گرفتیم تقریباً. تو واقعاً چطور نتونستی الان متوجه بشی من بیگناهم؟

آقااا، چرا تو خودت رو مافیا در نظر می‌گیری و از منظر مافیا نبودن دفاع می‌کنی؟ الان اتهام تو وکیل یا فرقه بودنه. چرا هی خودت رو مافیا فرض می‌کنی؟ خلاف جهت مافیا بازی کردی فقط. خلاف جهت فرقه بازی نکردی.

مگه داخل همین پستی که توش این رو گفتی مثل دفاعیه ات در این بازی، ثابت نکردی که مافیا و قاتل نیستی؟ آخر بازی نقش ات چی بود؟ قاتل. اتفاقاً خیلی هم تمیز بازی کردی :دی
آقا خدایی تو بهتر از این‌هایی. چرا سوئیچ کردی روی سفسطه؟ الان یعنی هر کسی در هر بازی ثابت کنه نقشی نیست، همون نقشه؟ یعنی چی این؟
الان خود زنی کردی؟

تاکید میکنم که داخل این بازی مافیا انتظار اعدام آرش رو نداشت و قطعاً برای حفظش در رای گیری تلاش کرد، چون مطمئن بود اعدام نمیشه که نقشش بخواد اعلام بشه. وقتی آرش اعدام شد، مافیا برای "نجات" خودش در ادامه هیچ چاره ای جز یار فروشی به طرز شدید رو در این بازی نداشته. بر اساس اتفاقات بازی، من به عنوان کسی که در اون برهه ی غیرمنتظره رای اعدام جدی به آرش دادم، تقریباً واضحه که مافیا نیستم ولی تو دیگه چه دلیلی داشتی که بعد از اون اعدام یارفروشی نکنی؟ تنها راه نجات مافیا همین بود. در کنار مسائل بالا، من یه چیزی رو توی بازی مافیا اتفاقاً از خودت یاد گرفتم، و اونم اینه که وقتی یه بازیکن ذهنش بصورت ناخودآگاه درگیر یه گروه گناهکاری خاص باشه، یا علامت هایی از این دست نشون بده، احتمال بسیار بالا خودش از گروه گناهکاری روبرو هست. داخل پست شماره 481 چنین چیزی به صدرا گفتی:

من تو رو به عنوان فرقه دارم پیدا می‌کنم. چرا خودت رو باز مافیا گرفتی و فکر کردی وقتی دارم با تو بحث می‌کنم دارم دنبال مافیا می‌گردم؟

تو به من و عماد 10 درصد احتمال مافیا بودن دادی؟ حالا من رو میخوای به زور از بازی بندازی بیرون اشکالی نداره، عماد رو چطوری اصلاً تونستی بگی مافیا؟ :دی از فاز 1 بازی به آرش رای داد عماد.

تو چرا باید وقتی ۵۰ درصد احتمال فرقه به‌ت دادم و ۴۰ درصد احتمال وکیل، بیای گیر بدی به ۱۰ درصدی که گفتم مافیایی؟ چرا ۱۰ درصد مافیا فرض شدن محمدحسین براش سنگین‌تر از ۹۰ درصد وکیل یا فرقه فرض شدنه؟

من یک سوال از همه بپرسم؛ چه کسی اصلا اتهام هم‌تیمی بودن با آرش و چاوش رو برای محمدحسین مطرح کرده که کل پست داره این رو رد می‌کنه؟ آقا الان ملت دارن به تو به چشم فرقه و قربانی نگاه می‌کنن عزیزم. چرا این‌قدر داری تلاش می‌کنی بگی مافیا نیستی؟ خود من هم دارم مدام می‌گم یا فرقه‌ای یا وکیل.

بعد اصلا چرا جواب سوال من راجع به هادی رو ندادی؟ من سوالم خیلی دقیق و ساده بود که. گفتم بگو حفظ هادی به نفع چه تیم‌/تیم‌هایی بوده. همین رو جواب بده فقط. :دی

رامتین

آقا من بندهای همه نقش‌های بازی رو خوندم. دارم تو پستم از زاویه‌ی حدس ستون پنجم برای مافیا حرف می‌زنم و نقش سناتور. نقش سناتور هم حالت عمومی‌تر از ستون پنجمه. توش دارم می‌گم چرا باید مافیا اون شب بزنه ستون رو. از زاویه‌ی ستون پنجم که نگاه نکردم به بازی. نقش سناتور و قابلیت‌هاش مهم‌تره خب.

فکر کنم همه قبول داریم که امشب هم باید مافیا اعدام کنیم.
با این حساب گزینه اصلیت برا امشب عرفانه؟ بعدش فری؟

آره موافقم که باید مافیا اعدام کنیم. فرقه اختلافش خیلی کمتر از عرفانه. حسم به‌ش مثبنه. فعلا برای مافیا یک گزینه‌ برای رای دارم.
هرچند محمدحسین هم داره درباره‌ی مافیا مشکوک می‌شه. چون همه‌جا خودش رو مافیا فرض می‌کنه.

کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
ساعت ۵ رسیدم خونه انقدر خسته‌ام که حال بازی کردن ندارم ولی خب در فاز حساسی قرار داریم و سعی می‌کنم حتما فعالیت مفیدی داشته باشم.

یعنی بیشتر از اینکه مفید باشه سعی داره بقبولونه که مفیده، همونطور که گفتم ممکنه تخیل قوی من بوده باشه این برداشت، اما انتظار داشتم محمد حسین و درگیر تر ببینم و کم اشتباه تر
فری
والا منم چنین حسی دارم ، خب من بازی محمد حسین رو خیلی خوب میشناسم و اصلا اون حس بی‌گناهی رو ازش نگرفتم. اشتباه دیشبش واقعا قابل قبول نیست هر طور که فکر میکنم.

فری تو پستت اینایی که اسمی ازشون نبردی و احتمال گناهکاریشون بیشتره ، میشه بگی کدومشون به فرقه یا مافیا میخورن ؟!!
منم در مورد تو نظرم رو بخوام بگم ، به خاطر سبک بازیت بهت مشکوک هستم ، یه حس محافظه کارانه ای از بازیت میگیرم و برام در دسته بی‌گناهام قرار نداری فعلا...

این رو من هم موافقم. و گزینه مافیا؟
فکر کنم بیشتر احتمال برای عرفان باشه؟
رامتین
جواب این سوال رو در پست بعدی یا انتهای همین پست میگم نظرم رو، ولی خب عرفان هستش همانطور که درست حدس زدی.

من کمی احتمال قربانی به ذهنم رسید! یعنی هدف دیگه ای به ذهنم نمیرسه که آدم بخواد به خودش ضرر بزنه.
رامتین جان ، به منم چنین حسی داده شد ولی خب الان بی‌گناه‌ها انقدر باهوش هستند که بهش رای ندن تو این فاز مهم، واقعا باید دید هدفش چی بوده!؟

یاسین من نمیدونم یه اولویت چطور انقدررررر نظرت رو در مورد من عوض کرده. در حدی که از ۷۰ درصد رسیده به ۴۰ یا ۵۰ درصد (کدومش؟ )
حالا که خیلی به کلمه اجماع علاقه داری، فکر کنم اجماع وجود داره که من مافیا نیستم و دلایلش هم زیاده. پس اولویت دوم دادن به محمدامین (اونم در حالی که یه گزینه مافیا دیگه رو اولویت اول گذاشتم) نمیتونه دلیل مافیا بودن من باشه.
شک فرقه. الان از نظر منطقی خیلی نمیشه فرقه پیدا کرد یا فرقه بودن کسی رو نفی کرد. (به جز تا حدی محمدرضا) پس باید روند کلی بازی از ایتدا تا الان رو دید. روند کلی من رو شبیه گناهکاری که مافیا نیست میبینی که حداقل پنجاه درصد به من شک گناهکاری دادی؟
یه چیز بگم یاسین. خیلی خودتو مرکز بازی گرفتی، طوری که هر کی یه کوچولو باهات اختلاف نظر داشته باشه هم توی ذهنت به سمت گناهکاری میره. بله شما شاید با توجه به نقشت چیزهایی بدونی که من نمیدونم. کلی همونطور که گفتی برعکسش هم هست
رامتین جان
رامتین جان ما تو شرایط حساسی از بازی هستیم ، به خاطر وجود فرقه که دقیقا در راستای بی گناه‌ها بازی کرده ، کار برای بی‌گناه‌ها سخت شده و منم قبول دارم همه بهم شک فرقه میتونند داشته باشند و منم به همه ، خب این درصد بی‌گناهی با اتفاقاتی که تو بازی میفته ممکنه کم و زیاد بشه، بله منم نگفتم شما مافیا هستید ، منظور من همون فرقه بود .
رامتین جان من کلا از درصد و بازی با اعداد خوشم نمیاد حالا بخوایم دقیق در موردش بحث کنیم. حدودیه دیگه این درصدا ...
من دو گزینه بی‌گناه با درصد بالا دارم و یکی دو تا کمتر از اونا، فعلا نام نمیبرمشون تا فاز سرعتی.
رامتین جان اینو قبول دارم متاسفانه شخصیتم اینجوریه ، سعی می‌کنم این مورد رو هم برطرف کنم. شاید به طرف سریع مشکوک شم و اشتباه کنم در موردش ولی خب سعی میکنم در اکثر مواقع عجولانه تصمیم نگیرم ، اون اول شاید سریع بهش گیر بدم ولی در انتها سعی میکنم تصمیم درستی در قبالش بگیرم.

من نمیدونم چرا اصرار داری بگی بهت شک کردم در حالی که خودم میگم برام بیگناهی و حتی توی پست تحلیل بازیکنا نوشتم مثبت ترین شخص تا الان برام یاسین بوده.
دیشب گفتم نظر عرفان در مورد فری کلا بیخوده ولی در مورد یاسین میشه بهش فکر کرد. در همین حد. الان با توجه به نقشی که از محمدامین اعلام شد، احتمال مافیا بودنت رو صفر میدونم. هر چند فرقه بودنت ‌کامل منتفی نیست. ولی در مجموع احتمال بیگناهیت رو بالا میبینم. حالا نمیدونم چرا خودت اصرار داری بگی من بهت شک دارم
رامتین جان شاید شما درست بگید و من اشتباه کرده باشم به خاطر همون انتقادی که ازم کردید و منم قبول کردم. فرقه بودن رو که من واقعا مشکلی ندارم منطق هم چیزی جز این نمیگه ، همه میتونن به من شک فرقه داشته باشن و منم به همه بی‌گناه‌ها ولی خب بریم فاز سرعتی و قربانی امروز اعدام نشه ، اونجا دیگه میشه فرقه‌ها رو راحت‌تر پیدا کرد.

اگه بیگناهی که من احتمالش رو زیاد میدونم، به خاطر یه تفاوت کوچیک سی درصد احتمال بیگناهیم رو پایین نیار که بدجور ضرر میکنی.
خیالتون راحت ایشالا با تمرکز زیادی در فاز سرعتی بازی خواهم کرد.

اگه حرف منطقی و با دلیل بزنی حتما. ولی انتظار نداری که هر چی گفتی بهت اعتماد کنیم؟ این اعتماد مطلق برای دوره های اولیه مافیای فوتیران بود
نه دیگه اگر منطقی بود ، دیگه اونجوری نیستم بگم زوری حرفم رو گوش کنید که :دی

چک کردم و خوشحال میشم بعدا نظرت رو صریح تر بدونم.
انقدر دیر رسیدم تهران واقعا اگر به بازی امروز برسم هنر کردم. ولی اگر برسم حتما یه پست جدا در این مورد میدم.

یاسین چون باهات هم‌تیمی بوده
ترسا
ترسا خانم در مورد من فقط این مورد نیست، من و محمد حسین از سال‌ها قبل همدیگر رو میشناسیم از نزدیک هم دیدمش :دی

گر از دور هشتم بازی های اینجا رو دنبال کرده باشید، و اگر حافظه تون یاری کنه باید بدونید من در تشخیص بازی محمدامین مشکل دارم
محمد حسین
اینکه مشکل دارید درست ولی شما برای خودتون باید بی‌گناه مطمين داشته باشید وقتی اون بی گناه ذهنیت سخت داره محمد امین رو میکوبه خب شاید اون بهتر از شما بتونه محمد امین رو تشخیص بده میتونید به اون فرد اعتماد کنید نه اینطوری عین فاز قبل رفتار کنید که همه نگاه ها بره سمت شما ، البته بگم متاسفانه با حرفایی که زدی نظر من عوض نشده در موردت :دی
راستی محمد حسین جان جواب من رو در مورد اون بی‌گناه‌هات رو فکر کنم ندادیا ؟! :دی نمیدونم یادت رفت یا من ندیدمش یا سهوا و عمدا نادیده گرفتیش ، نمیدونم واقعا چیشد :دی

یک چیزی هم بگم که اگر ۳ گناهکار از بازی خارج شده باشه، با اعدام یک گناهکار دیگه، وکیل هم از بازی می‌ره بیرون. سر همین وکیل این فاز احتمالا بیشترین دفاع رو از گناهکاران خواهد داشت. که هیچ گناهکاری اعدام نشه.
با تشکر از ال امین واقعا به نکته خوبی اشاره کرد .

در صورتی که تعداد گناهکاران اعلام شده تا قبل از شروع فاز سرعتی به وی به کمتر از نصف تعداد اولیه برسد، خواهد باخت و از بازی خارج خواهد شد.
4 مافیا
3 فرقه
4 فرعی
9 بیگناه
پست گاد در مورد نقش وکیل و تعداد گناهکارا ، محمد حسین هم به خاطر همین تمام توانش رو به کار برد تا نگاه‌ها از محمد امین برداشته شه و رای نیاره، یکی از دلایلش این مورد میتونه باشه. لطفا همگی در این مورد نظر بدن.

منتها در مجموع من حس فرقه‌ی بیشتری دارم به محمدحسین. به خاطر رای دادن به آرش یکم احتمال وکیل بودنش برام پایین‌تره. و احتمالا این فاز به‌ش رای نخواهم داد و نظرم اینه‌که بذاریمش به عنوان گزینه‌ی فاز بعدی.
ال امین ایا نمیتونه به این علت باشه که ارش رو احساس میکرد رای بیشتری میاره هم اینکه کشته شدن چاوش رو که اصلا به ذهنش نمیرسید و دیشب هم که هر کاری کرد تا ممل رای نیاره ، الان که آرا و جدول امتیازات رو دیدم ، ارش ۶۱ ، ممرضا ۶۰ ، به ممرضا میداد میرفت بیرون ولی خب الان اکثرا این نظر رو دارن ممرضا فرقه هس، محمد امین هم که مافیا بود و تو اون جمع فقط هادی بود که فرعی بود میتونست به اون اولویت اول بده ولی وقتی ۳ گناهکار اونجا باشن میتونیم اینکه به ارش اولویت اول داده رو هم یجورایی تو فکر خودش اینجور در نظر بگیریم که یه محاسباتی کرده و اولویتش این بوده که فرقه لااقل مخفی بمونه !! و مافیاها هم حتما بیشترین رای رو میارن پس به آرش رای داد نه ممل سناتور :دی
همه در این مورد نظر بدن ، نکته جالبیه وکیل بودن محمد حسین :دی

پست ۷۷۹ ال امین هم در مورد فری و عرفان خیلی خوب بود و میشه روش فکر کرد.

رامتین جان اومدم پست بعدی حتما در مورد گزینه امشب صحبت میکنم.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
ویرایش جواب به رامتین:

آره موافقم که باید مافیا اعدام کنیم. فری اختلافش خیلی کمتر از عرفانه. حسم به‌ش مثبنه. فعلا برای مافیا یک گزینه‌ برای رای دارم.
هرچند محمدحسین هم داره درباره‌ی مافیا مشکوک می‌شه. چون همه‌جا خودش رو مافیا فرض می‌کنه.

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
صدرا

محمدحسین واقعیتش رو بخوای من ترجیح میدم از این پشیمون شم که توی بیگناه رو گناهکار فرض کردم تا اینکه توی گناهکار رو بیگناه فرض کرده باشم. بنظرم بازیت بیگناهانه نیست واقعیتش، حسم هم بهت بیشتر سمت وکیل هست.

صدرا من بیگناهم. تو اگر واقعاً بیگناه باشی، فقط به دلیل بالا یه نفر دیگه رو از بازی میندازی بیرون؟ :| اونم توی این مقطع حساس. تکرار میکنم، دو مافیا یعنی آرش و محمدامین داخل این بازی به من اتهام وکیل زدند. اهداف نقش مُزدور جزو سفیدهای من در بازی بودند. بنظرت واضح نیست که من وکیل نیستم چون داشتم خلاف جهت گناهکارها بازی میکردم؟ من وکیل هستم که فاز دوم رای ورود به دفاعیه، و رای به اعدام آرش دادم؟ من اگر وکیل بودم، این پروانه وکالت ام رو بعد از بازی پرت میکنم تو کوچه! دیگه واقعاً نمیدونم چطوری باید این رو بگم.

محمدحسین آخه تو میدونستی که چه با رای تو چه بی رای تو محمدامین بیرون میره، روش اجماع شده بود دیگه ! تابلو هم بود.

خب همین برات دلیل کافی نیست که حرکت من بیگناهی بوده؟ چرا من باید اینقدر واضح خلاف جریان جلوی یه چیزی بایستم؟ این همه توضیح دادم به چه دلایلی براش احتمال بیگناهی متصور بودم. آقا اشتباه کردم. چی بگم دیگه؟

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
فری یک سوال؛ چرا این‌جا در جواب آرش فقط برای رد نخ ترسا به دوتا بودن ستون‌ها اشاره کردی؟ چرا به اون بحث لباس داشتنی که آرش خیلی بیشتر روش مانور داد اشاره نکردی؟
امین:
چون لباس ستون دادن و درک نمیکنم، و همون موقع هم احتمال اینکه دو ستون تو بازی باشه برام بیشتر از این فرضیه بود، فکر کنم خودتم یه سناریو دیروز برای لباس داشتن مهسا مطرح کردی که به نظرم خیلی far fetched بود. چرا باید یک لباس مهم و روی یک سناریوی پیچیده و ریسکی حروم کنن؟ و وقتی توضیح منطقی ای براش ندارم چرا باید دربارش حرف بزنم؟

در مورد 40 درصد فرقه بودنم بهت حق دادم، چون هیچ دیتایی از فرقه تو بازی نیست که بشه کسی و به واسطش تبرئه کرد یا ظن زد بهش. اگر برای درصدات توضیح مینوشتی اون موقع واکنش نشون میدادم.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
عماد

1. عماد جان من اگر شک فرقه داشته باشم به یک نفر، از کجا میتونم بفهمم که قربانی هست یا نیست؟ شرط احتیاط بهم میگفت صبر کنم. اگر جای من بودی چطوری تشخیص میدادی این مسئله رو؟
2. آخه مسئله اینجاست که شما داری از نگاه "دستاورد" بهش نگاه میکنی. من اصلاً دنبال دستاوردی از این مسئله نبودم. من فقط اشتباه کردم. من واقعاً احتمال بیگناهی برای محمدامین قائل بودم.
3. عماد بازی من رو از اول مُرور کن. چرا من اگر قربانی بودم، اینقدر باید داخل متن میبودم و دنبال گناهکار میگشتم؟ من به همتون حق میدم که اعتماد براتون سخت باشه، ولی آیا الگوریتم بازی من شبیه قربانیه؟ اگر چنین نقشی داشتم، بهتر نبود در سایه بازی کنم و وقت الکی هم نذارم، سر موقعش هم اعدام بشم برم پی زندگیم؟ اگر واقعاً اینقدر مُصر ایستادم بخاطر اینه که خیلی برام مهمه تعدد نفرات بیگناه ها از بین نره. یعنی الان اگر از بین بره دیگه بنظرم بازی تمومه چون گناهکارها با سازماندهی وکیل بازی رو به مسیری که میخوان خواهند برد.

سلام مجدد محمدحسین عزیز

مورد 1) از بازی طرف و اینتراکشن های حول و حوشش...قربانی نقشیه که باید اعدام بشه تا کارش رو انجام بده...تو نزدیک بودن به اعدام یا push شدن خاصی از طرف فردی/عده ای نسبت به یاسین حس کردی؟بعید میدونم پس حتی اگه احتمال فرقه میدادی به یاسین از نظر من و منطق من از اونجایی که درصد قربانی بودنش خیلی پایین بود و ضمنا گزینه کس دیگری هم نبود بهتر بود پایه حرفت میایستادی.

مورد 2) حقیقتا یکم قبول کردن این مورد سخته خصوصا وقتی دوستان همه انقدر واست کردیت قائل هستن و بازی هم حساسه...احتمال بیگناهی قائل بودی هم باز میگم نباید واست میرفت اولویت اخر(0 امتیاز) با این همه مدرک و سوتی. توی پست دیگمم اشاره کردم من مشکلی با احتمال قائل شدنت ندارم ولی هم اولویت اخر گذاشتن و هم نحوه هندل کردنت تو اون فاز شک برانگیزه.

مورد 3) اتفاقا یکی از مشکلات من همینه :دی...من با اصل و اساس این حرفی که زدی مخالفم با مثال هم برات میگم. قربانی باید تو متن بازی باشه تا حد خوبی و به موقع سوتی/اشتباه کنه تا اعدام بشه...سایه بودن اصلا واسه این نقش خوب نیست چرا؟چون ممکنه سرموقعش اعدام نشه...کسی که تو سایه بوده و کاری نکرده نمیتونه هروقت مناسب بود/دلخواه تیم و تاکتیک تیمش بود اعدام بشه...اصل درست بازی کردن نقش قربانی از نظر من تنظیم زمان مردنه وگرنه چیز دیگه ای نداره نقشش...با سایه بودن و منفعل بازی کردن این مقصود حاصل نمیشه مثال؟ رضا بنا به دلایلی(ایشالا حال خودش و خانواده محترمش خوب باشه) نیومد و تو سایه بود عملا ایا اعدام شد؟خیر دوستان دیگری هم بودن چه در این دور چه ادوار دیگه معمولا کسی صرف سایه بودن اعدام نمیشه مگر فاز های خیلی نهایی تر...پروسه اعدام شدن مدرک و زمان میخواد نمیشه یهویی در بیایی و بگی خوب من برم اعدام شم و سریع افراد بهت رای بدن...بحث ها و شک های دیگه در جریانه.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
محمدحسین تو می‌خوای من رو مجاب کنی همین فاز به‌ت رای بدم؟ برو این دام بر مرغ دگر ده. این فاز اعدام نمی‌شی. :))

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
فری تو پستت اینایی که اسمی ازشون نبردی و احتمال گناهکاریشون بیشتره ، میشه بگی کدومشون به فرقه یا مافیا میخورن ؟!!

یاسین:

محمدرضا-عرفان-محمد حسین-ترسا=حس فرقه دارم بهش یا وکیل= توی دفاعیاتش از اون نخ کلفت یه جمله رو دیدم چندین بار تکرار کرده، اینکه من گفتم نخ کلفت به وکیل وصله، شما چرا میگید من ستونم؟ =.)) این جمله رو من هی ورانداز میکنم تو ذهنم و نمیتونم بفهمم منظورش از این جمله چیه، مگه نخ دادن به کانتکست نخ دادن ربطی داره؟ یعنی اینو نمیدونی ترسا؟ ستون نمیتونه از این طریق نخ بده؟

درباره محمد حسینم، یه مورد فکرمو مشغول کرده، محمد حسین میتونه فرقه ای باشه که از طریق دفاع کردن از ممل بخواد شانس اعدام ممرضا رو افزایش بده؟

در مورد حست هم واقعا نظری ندارم، این احتیاطم نمیفهمم چیش بده که همه میگن؟ کی گفته بیگناه باید همیشه بی پروا باشه؟ حالا امیدوارم این دور براتون درس بشه که احتیاط و منفی ندونید.

کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
سوتی دادی دیگه نقش ستون پنجم رو درست نخونده بودی تحلیل خیلی طولانی هم کردی. یه کم برای من عجیبه کسی نقشی رو دقیق نخونده باشه بعد این همه انرژی روی تحلیلش بذاره!
رامتین
رامتین جان میشه قشنگ از اول که بحث رو شروع کردید و سوتی رو گرفتید عین یه پرونده درست کنید از اول تا اخر تو یه پست بفرستید ، فکر کنم همرو تو یه پست بفرستید بتونیم نتیجه بهتری بگیریم.

یعنی برات واضح نیست که من خلاف جهت گناهکارها بازی کردم؟
محمد حسین جان خیلی چیزا تو رای‌گیری مشخص میشه :دی چاوش که تو شب ترکید، ممل هم که بهش اولویت اول ندادی :دی یه آرش بهش دادی اونم ۳ تا گناهکار اونجا بوده :دی به هادی هم که اصلا از همون اول رای ندادی که بیاریش اولویت اول :دی

من فرقه نیستم. اگر دنبال فرقه هستی باید جای دیگه ای بگردی.
محمد حسین جان فرقه نباشی وکیل که هستی‌ :دی

ن دوست داشتم یاسین بیاد گزینه اش رو ببینم. گزینه اصلی من برای مافیا عرفانه‌.
خب رامتین جان من اومدم. میخوام از زاویه دیگه بررسی کنیم که این فاز به کیا رای بدیم/:

لطفا همه مخصوصا بی‌گناه‌ها با دقت بخونند:

اونایی که من و اکثرا افراد بهشون شک فرقه داریم رو بررسی کردم با توجه به پست‌هایی که همگی دادن ، حالا جایی اشتباه کردم حتما بگید.

در مورد خودم اول بگم، اینکه مافیا باشم که صفره واقعا. اما فرقه خب بعضیاتون بهم شک فرقه دارید و منطقی هم هس دیگه هر بی گناهی الان بهش شک فرقه میشه داشت.
رامتین هم خب عین خودم احتمال مافیا بودنش کمه و یا بی‌گناس یا فرقه.
صدرا هم عین من و رامتین احتمال مافیا بودنش کمه.
ال امین: با توجه به تحلیل رای‌ها داشتیم خب عین ممل میتونست مافیا باشه ، شک وکیل هم بهش هست و شک فرقه اصلا بهش نبوده پس یکی از گزینه‌های اعدام امروز میتونه باشه، ولی خب این فاز خیلی مثبت بازی کرد حالا ببینیم سوتی رامتین که میگه ازش چیه.
عرفان: اصلی ترین گزینه امروز هستشِ، شک فرقه که اصلا بهش نیست ، مافیا درصد بالا و درصد متوسط هم وکیل
عماد: عماد هم بی‌گناه نباشه فرقه هست ، بازیش چیزی از مافیا بودنش نشون نداد و درصد کمی داره برای مافیا
ترسا: ترسا خانم هم درصد بی‌گناهی بالایی داره که اگر بی‌گناه باشه فرقه هس، مافیا که احتمالش خیلی کمه.
فری: با توجه به سبک بازیش تو این دور هر ۳مورد بهش میخوره :دی در مورد فری ندیدم کسی قاطع در موردش نظر بده !!
محمد حسین: فرقه احتمالش بالا بود ولی این فاز وکیل حتی بالاتر هم رفته :دی
ممرضا: یکی از فرقه‌های احتمالی و درصد مافیایی کم ، اگر فرقه نباشه که خب بی‌گناس

با توجه به این توضیحاتی که گفتم و چون ما این فاز هم اصلا نباید فرقه و قربانی اعدام کنیم پس فقط دو گزینه سیف داریم یکی عرفان و دیگری ال امین.

بقیه دوستان هم نظر بدن که اگر موافق بودن رو همین دو گزینه اجماع کنیم.

با تشکر

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
من دوست داشتم یاسین بیاد گزینه اش رو ببینم. گزینه اصلی من برای مافیا عرفانه‌. هم احتمال مافیای اولیه بودنش و هم احتمال ستون پنجم جذب شده بودنشه بالا است. اگه فرقه باشه (که احتمالش کمه) بعیده قربانی باشه، چون بازیش شبیه قربانی نبوده. کلا بازیش رو بیگناهانه ندیدم. و احتمالا رای امشب منه، مگه این که توی این حدود سه ساعت اتفاق خاصی بیفته. گزینه دوم هم که گفتم رای پرت میدم.

فعلا

- - - Updated - - -

بقیه هم گزینه مافیاشون رو بگن. اکثر بحثا شده محمدحسین که از نظرم بحث اصلی نباید باشه الان.

والا من انتظار داشتم تا الان دیگه بچه ها همه اومده باشن و یه حرفی زده باشن...ممدرضا هنوز نیومده...عرفان هنوز نیومده

گزینه مافیا/ستون جذبی بیشترین شکم به عرفان هستش منم تا این لحظه

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
دوستان من همه پستا رو خوندم. از جمله جواب امین و جواب های یاسین به خودم. جواب امین که جواب خاصی نداره. جواب یاسین هم چیزی که به نظرم رسید، احساسی بودنش بود و کلا اوکیه.

یاسین

رامتین جان میشه قشنگ از اول که بحث رو شروع کردید و سوتی رو گرفتید عین یه پرونده درست کنید از اول تا اخر تو یه پست بفرستید ، فکر کنم همرو تو یه پست بفرستید بتونیم نتیجه بهتری بگیریم.

پرونده خاصی نداره :دی امین گفت مافیا فقط با فدا کردن قابلیت های سناتور یا خودکشی پدرخوانده میتونه ستون پنجم جذب کنه و منم گفتم اینطوری نیست و اون از دست دادن قابلیت ها برای وقتیه که ستون پنجم مخفی شده و اصلا قابل جذب نیست. که بهدش امین گفت در هر حال جذب ستون پنجم خیلی ریسک داره و بر تحلیلش پایبند موند.

- - - Updated - - -

جالبه دو نفری که فاز قبل به دفاعیه رفتن این فاز در حالی که کمتر از دو ساعت به پایان فاز مونده، هنوز تشریف نیاوردن :دی

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین