برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور چهاردهم مافیا | جنگ شاه و امپراتور

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
خب. همه‌چی خوب بود، به جز مرگ دوست خوبم.

وضعیت خوب هست از نظرم. 3 فرعی کافی هست برای بازی با 4 مافیای ابتدایی. و 9 بی‌گناه هم خوب.

1 مافیای اصلی مونده و شاید یک جذبی. درسته؟

من فردا آرا رو بررسی می‌کنم.

من نمی‌دونم فرعی هنوز داشته باشیم یا نه. اگه داشته باشیم فکر کنم شغال باشه یا محافظ. قاتل تا الان نشونه‌ای ازش نبوده. ولی خب شاید هم بوده و خطا زده همش. به نظرم فرعی تموم شده باشه ولی حالا بگیریم که یک فرعی هم داریم.
می‌مونه هم گادفار و جذبی. یعنی در بدترین حالت سه‌تا گناهکار. درسته؟
در بهترین حالت یدونه. فقط گادفادر.
هرکس بیاد یک جمع بندی از نظرش و میزانی که برای گناهکاری و بیگناهی افراد قائل هست بگه به نظرم.
قاتل هم بوده باشه بالانس نیست.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
بعضی از دوستان، علت حذف صدرا رو پرسیدن. که باید عرض کنم به قوانین نقش ها مراجعه کنید :دی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Pouya
کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
به نظرتون مافیا کجای رای‌ها به امین نشسته؟
رای اول که بعید میدونم بده، احتمالا رای دوم و سوم.

رای دوم به امین: آرش - بهاره
رای سوم به امین: سپهر - فری

البته رای اول هم احتمال داره‌ها ولی خیلی دیگه خودزنی کردن اینطوری.
رای اول به امین: احسان - پویا - ترسا - مهسا

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
داستان دور چهاردهم - جنگ شاه و امپراتور - قسمت ششم
در سحرگاه اولین روز جنگ، ژاندارمری پادشاهی موفق شد در عملیاتی پیچیده و دقیق و کم نظیر، دریاسالار "امین تیمور" (فرمانده نیروی دریایی امپراتوری) را ترور کند. دریاسالار امین یک روز پس از ترور بر اثر شدت جراحات، وفات کرد و امپراتوری سومین نظامی بلندرتبه خودش را نیز از دست داد. اتفاقی که امپراتور دانیال را به شدت عصبانی کرد و باعث شد تا فرمانده نیروی هوایی خودش یعنی ارتشبد "یاسین عبدالله" را به کاخ امپراتوری فرا بخواند.

امپراتور دانیال: هیچ معلوم هست دارید چه غلطی میکنید؟
ارتشبد یاسین عبدالله: چه قصوری از ما سر زده قربان؟
امپراتور: چه قصوری؟ خیر سرتان میلیارد ها بودجه میگیرید، نه خط اول ایرانی ها شکسته، نه فرمانده یا شخصیت سیاسی بلندرتبه ای ترور شده، الان هم که دریاسالار را زدند! دیگر چه قصوری؟
ارتشبد: سرورم! دریاسالار در داخل شهر ترور شد، جسارتا چه ربطی به نیروی هوایی داشت؟ این مسئولیت بر عهده...
امپراتور: شات آپ! این میگه اون، اون میگه این، همه از مسئولیت فرار میکنن. همینه که یه روز از جنگ گذشته و هنوز هیچ پیشروی نکردین. حوصله کل کل با تو یکی رو اون هم وسط جنگ ندارم!
ماموریت داری انتقام دریاسالار امین را از ژاندارمری پادشاهی بگیری. از الان به مدت بیست و چهار ساعت کل نیروهات فقط علیه ژاندارمری پادشاهی میجنگن. در مقابل سایر نیروهای اون پادشاه ملعون فقط از خودتون دفاع میکنید. شیرفهم شد؟
ارتشبد یاسین: بله قربان ولی این دستور شما خلاف اصولِ...
امپراتور: ارتشبد عبدالله! این یک فرمان نظامی از سمت مافوقه. در ارتش یک شعاری داشتیم. ارتش چی ندارد؟
ارتشبد یاسین عبدالله: ارتش چرا ندارد سلطانم!
امپراتور: گود بوی! حالا برو ماموریت رو انجام بده وگرنه گادک... نه یعنی برکنار و تیرباران میشی.
ارتشبد: سمعاً و طاعتاً ای عالی باش کوماندان!

پس از ابلاغ رسمی این دستور عجیب امپراتور، نیروهای هوایی امپراتوری، پاسگاه ها و مراکز فرماندهی ژاندارمری پادشاهی را با تمام قوا مورد هدف قرار دادند و حتی بعضی از ژاندارم های پیاده ایرانی را با پهپاد ترور کردند.
در حالی که مدت ۲۴ ساعته عملیات رو به اتمام بود یکی از پهپادهای نیروی هوایی امپراتوری توران به یک خودروی نظامی شلیک کرد و فردا در اخبار تلویزیون ایران اعلام شد که فرمانده کل ژاندارمری شاهنشاهی، سپهبد حامد یزدانی، ملقب به محمدامین و مملگر، توسط نیروی هوایی ارتش متجاوز توران به شهادت رسیده است.

ارتشبد یاسین عبدالله پس از شنیدن این خبر در مناطقی از بدنش عروسی شد و به سرعت خودش را به کاخ امپراتوری رساند. امپراتور هم این بار بر خلاف همیشه، لبخندی به لب داشت.

ارتشبد: حضرت امپراتور! از اجرای دستورتان راضی بودید؟
امپراتور: ها ها ها. نیکی و پرسش؟ خوشم اومد اون یزدانی عوضی رو مثل سوسک توی ماشینش له کردین. دریاسالار ما را میزند پدرسوخته.
ارتشبد: خون دریاسالار بی جواب نماند سرورم.
امپراتور: خوووبه. حالا ژاندارمری رو بیخیال بشید. باید سعی کنید خط اول مقاومت نیروهای پادشاه رو بشکنید.
ارتشبد: تمام‌ تلاشمان را میکنیم. خوشبختانه برتری هوایی با ما است.
امپراتور: پس از این برتری استفاده کنید. به پیییش!
ارتشبد: جسارتا حضرت سلطان! با توجه به موفقیت چشمگیری که در این عملیات داشتیم، ارتقای درجه فرمانده نیروی هوایی منجر به افزایش روحیه خلبانان و سایر کارکنان نیروی هوایی مظفر امپراتوری خواهد شد.
امپراتور: دو دقیقه بهت خندیدم عبدالله! برو برو! تا فردا یه فکری به حالش میکنم.
ارتشبد: جان نثارم سرورم!
امپراتور: وظیفته!

پس از ملاقات امپراتور دانیال با ارتشبد یاسین عبدالله، نوبت ملاقات نخست وزیر طاهر کارالی با امپراتور بود. کارالی از سخنان تفرقه افکنانه شیخ الاسلام به امپراتور گلایه کرد که امپراتور با گفتنِ "ما رو با هر کی میخوای در بندازی با شیخ احمد در ننداز" به بحث خاتمه داد.

در همین حال نیروهای اطلاعاتی پادشاهی یک شبکه مخوف جاسوسی را که قصد نفوذ در قوای هر دو طرف جنگ را داشت، متلاشی و منهدم کردند. رئیس این شبکه شخصی به نام عرفان تیلور بود که به طور همزمان از طرف نیروی زمینی پادشاهی و یک هلیکوپتر امپراتوری در مرز مورد هدف قرار گرفت و کشته شد. با کشته شدن عرفان تیلور، دخالت امریکا در جنگ منتفی شد.

در همین حال، شاه فرهاد سوم منتظر گزارش نیروهای اطلاعاتی در مورد صدر اعظم بود.

پس از کشته شدن دریاسالار امین و جاسوس عرفان، یک هواپیمای حامل تسلیحات برای نیروهای امپراتوری سقوط کرد و خلبان آن "کاپیتان صدرا" نیز کشته شد.

جنگ به شدت پیچیده و شدید شده بود و در همه ابعاد ادامه داشت.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
اون یک یا دو نفر مافیای باقی مونده هرکی هستن خیلی خوب بازی کردن ایده‌ی خاصی ندارم هنوز.
به نظرتون مافیا کجای رای‌ها به امین نشسته؟
رای اول که بعید میدونم بده، احتمالا رای دوم و سوم.

رای دوم به امین: آرش - بهاره
رای سوم به امین: سپهر - فری

البته رای اول هم احتمال داره‌ها ولی خیلی دیگه خودزنی کردن اینطوری.
رای اول به امین: احسان - پویا - ترسا - مهسا

از بین اون رای دوم سوم‌ها سپهر و فری رای اولیه ندادن به امین، بهاره هم آخرین رای اولیه به امین رو داد. به نظرم گادفادر یا جذبی احتمالی توشون می‌تونه باشه.

از بین اینترکشن‌های صدرا هم شاید بشه به جای خوبی رسید. فردا بررسی می‌کنم. پست‌های صفحات آخر هم نخوندم هنوز.

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
ترسا
۱‌‌. سعید / هادی - محمدامین - سپهر
۲. سعید و بهاره / پویا - سعید - عرفان
۳. صدرا و بهاره / امین - عرفان - بهاره

پویا
1. رای به عرفان و رضا / محمدامین - هادی - سپهر
۲‌. عرفان و سعید / سعید - عرفان - پویا
۳. امین و مهسا / امین - عرفان - بهاره

مهسا
۱. فری و محمدامین / محمدامین - سپهر - هادی
۲‌. آرش و امین / عرفان - سعید - پویا
۳. امین و بهاره / امین - بهاره - عرفان

بهاره
۱. آرش و عرفان / محمدامین - هادی - سپهر
۲. ترسا و عرفان / عرفان - پویا - سعید
۳. عرفان و امین / عرفان - امین - بهاره

احسان
۱‌. هادی و صدرا / هادی - سپهر - محمدامین
۲. سعید و پویا / سعید - پویا - عرفان
۳. امین و پویا / امین - بهاره - عرفان

سپهر
۱. هادی و محمدامین و آرش / محمدامین - هادی - سپهر
۲. سعید و عرفان / عرفان - سعید - پویا
۳. عرفان و بهاره و محمدامین / عرفان - بهاره - امین

آرش
۱. بهاره و امیر / هادی - محمدامین - سپهر
۲. امیر و عرفان / عرفان - سعید - پویا
۳. امین و عرفان / عرفان - امین - بهاره

فری
۱.هادی و ترسا / هادی - سپهر - محمدامین
۲. سعید و صدرا / سعید - عرفان - پویا
۳. صدرا و عرفان / عرفان - بهاره - امین

------------------

تا اینجا تنها کسی که به هر سه مافیا هم رای ورود داده هم اولویت اول، احسانه.

جز ایشون کسی رو نداریم که از این شرایط یکیش رو هم داشته باشی. نه کسی در هر سه رایش مافیا هست، نه کسی هر سه اولویت اولش مافیا بوده.

افرادی که دو رای ورود به مافیا دادن: فری - سپهر - پویا

افرادی که دو اولویت اول به مافیا دادن: فری - پویا - ترسا

افرادی که هیچ رای ورودی به مافیا ندادن: -

افرادی که هیچ اولویت اولی به مافیا ندادن: سپهر - بهاره

افرادی که هیچ اولویت آخری به مافیا ندادن: آرش - پویا - ترسا

فقط با توجه به آرا، به نظرم احسان رو بشه صددرصد گفت که بیگناه هست. فری با درصد بالایی همین‌طور.

نمی‌شه گفت آرا همه چیزه. و همچنین نمی‌شه انتخاب کرد که وزن رای ورود بیشتره یا اولویت‌ها. تو هر دو ممکنه مافیا خودش رو همرنگ جماعت کرده باشه. یا ممکنه فردی به هر دلیلی رای ورود نداده باشه یا تو اولویت‌ها اشتباه کرده باشه. اما در یک چشم انداز نگاه کردن به صورت کلی به کارنامه‌ی افراد حتما مفیده.

من خودم نیاز دارم فردا هم به این پست نگاه کنم، هم بررسی کنم که هم‌تیمی بودن چه افرادی با این سه نفر کشف شده منطقیه. کی گادفادر می‌تونه باشه، کی جذبی می‌تونه باشه. به نظرم هم هرکس سه گزینه‌ی مشکوک خودش رو بگه.

پویا هم البته باید اضافه بشه به افرادی که با درصد بالایی بیگناه هستند طبق آرا. با اینکه یک چیزهایی تو بازیش داره من ازشون خوشم نیومده فعلا. :))

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
یک چیزی هم بگم، مافیا احتمالا:

در فاز اول، به هادی رای ورود نمی‌دهند، اولویت اول یا دوم می‌دهند: بهاره - آرش - پویا - خودم. :دی (اعدام اول بوده و می‌تونسته از دفاعیه فرار کنه. بعد که دیدن رای زیاده سناتور زدن. اینجا اتفاقا طبیعیه که نیان سریع رای بدن تا همرنگ بشن چون بدتر احتمال لو رفتنشون به وجود میومد. بعد تو اولویت‌ها دیگه دلیلی نداشته رای ندن و رفتن تو اولویت‌های اول و دوم قایم شدن.)

در فاز دوم، به سعید رای ورود نمی‌دهند و اولویت اول نمی‌دهند: بهاره - آرش - مهسا (اونقدر جو روش نبود که از اعدامش مطمئن باشن و رای بدن. سیو کردنش منطقی‌تر بوده پس می‌تونستن رای ندن و قاعدتا اولویت اول هم ندن.)

در فاز سوم، به امین رای به ورود می‌دهند، اولویت اول نمی‌دهند: بهاره - آرش (جو علیه‌اش بود کاملا و طبیعی بود که بخوان همرنگ بشن با جماعت. درنتیجه رای میدن اما چون احتمال اعدام عرفان هم بالا بوده، به اون اولویت اول میدن‌.)

تا اینجا بهاره و آرش هر سه ویژگی رو داشتن. این نتیجه‌گیری قطعی نیست. یعنی برای من تنها ملاکم نیست. طبیعتا هم بله، ممکنه مافیا مدل متفاوتی از موارد بالا فکر و عمل کرده باشه. اما نمی‌شه هم نادیده‌اش گرفت.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
قبل از فاز سرعتی یا فازهای نهایی، در هر فاز ابتدا رای گیری اولیه انجام میشه و باید حداقل به 2 و حداکثر به 3 نفر، بدون اولویت، رای بدین.

خب طبق چیزی که نوشتم تا پایان فازهای عادی (فاز ۷) باید به ۲ یا ۳ نفر رای بدین.

حقیقتا انتظار نداشتم انقدر زود تعداد کم بشه (شاید خوب محاسبه نکرده بودم) به نظرم بین ۸ نفر باید اختیار یک رای دادن هم داشته باشین. حتی بین ۱۲ نفر هم بعضیا گزینه دوم نداشتن چه برسه ۸ نفر.

از همه نظرسنجی میکنم و اگه شش نفر موافق باشن، اجازه بدیم که حداقل یک و حداکثر سه رای بدین.

• Like
کارآموز مافیا
پسندها
19
امتیازها
35
مدال‌ها
4
خیلی خوشحالم که عرفان جاسوس خارجی بود و امین مافیا و سناتور بود و کشته شد
همچنین وکیل هم از بازی خارج شد که اتفاق خوبی برای ما بیگناها بود
هر سه از بازی خارج شدن و اتفاق خیلی خوبی بود
ناراحتم از اینکه یه بی گناه خوب رو از دست دادیم عالی بازی کرد و به بیگناها خیلی کمک کرد

الان ۸ نفر باقی موندن و به نظر من الان باید بگردیم اون گادفادر رو پیدا کنیم و اگر جذبی موفق داشتن در اخر جذبی رو پیدا کنیم و فعلا کاری به فرعی نداشته باشیم تازه اگر تو بازی باشه که احتمالش کمه

بنده فعلا گادفادرها رو بررسی میکنم:

ترسا و فری و مهسا رو در ادامه توضیح میدم که چرا گادفادر نمیتونن باشن و سفید هستن برام
فری رو که بارها اشاره کردم در راستای بیگناها بازی کرد و رای هاش خوب بود و سفید بود
مهسا اوایل بازی بد بود ولی رفته رفته خوب شد
ترسا هم با توجه به جلو رفتن بازی و دلیلی که براش در ادامه میارم برام سفیده فعلا
بهاره رو برای جذبی در نظر دارم
سپهر هم فعلا سفید بعد برای جذبی باید روش فکر کنیم
میمونه پویا و آرش که دو گادفادر مدنظر من هستن و این فاز به این دو رای خواهم داد
اول پویا و سپس ارش که با توجه به موضعش در قبال هادی و بعد رای هاش گزینه مشکوک گادفادر هست ولی اول میخوام قشنگ پویا رو بررسی کنم.
در بازی‌ای که احتمال بالا فقط مافیا داره، و زدن مافیا اتفاقا سفید می‌کنه آدم رو. چرا فکر می‌کنید من کسی‌ام که یارم رو می‌ذارم اولویت آخر؟

این حرف امین سناتور هستش از گروه مافیا ، زدن مافیا ادم رو سفید میکنه

من درسته به مافیاها رای دادم ولی به هیچ وجه گادفادر نمیتونم باشم انصافا ولی خب یکی دو نفر مثل پویا و آرش میتونن گادفادر باشند که من هنوز سر حرفم نسبت به پویا هستم و هرچی بازی جلو میره احتمال مافیا بودن ایشون برام بالاتر میره

آرش 30 درصد گناه‌کار
احسان 25 درصد گناه‌کار
امین 85 درصد گناه‌کار
بهاره 45 درصد گناه‌کار
ترسا 40 درصد گناه‌کار
سپهر 30 درصد گناه‌کار
صدرا 35 درصد گناه‌کار
عرفان 40 درصد گناه‌کار
فری 35 درصد گناه‌کار
محمدامین 50 درصد گناه‌کار
مهسا 25 درصد گناه‌کار

درصدهای پویا

جالب نیست براتون هر فاز یه مافیا رو تشخیص میده و درصداش یدفعه میره بالا

فعلا گزینه دوم قاطعی ندارم. به آرای افراد توجه خواهم کرد.
من احتمال داره این فاز رای دومم پرت باشه، مگه مورد واضحی ببینم.
رای به اعدام: مهسا
رای پرت.

فقط رای پرت پویا
دوستانی که ادعا میکنن پویا سفیده و سبکش ایرادی نداره و اینا لطفا اگر بیگناه هستید اون ذهنتون رو نسبت به ایشون عوض کنید در این دور
این آقا از همون اول درصد میده به همه هی بالا و پایین میشه بعد رای پرت میده و گناهکار نداره؟
تا حالا حضوری بازی نکردید؟ در این موارد ۹۰ درصد کسی که اینجای بازی گزینه مشکوک نداره به احتمال فراوان گناهکاره
به نظرتون چرا محمد امین نباید با ۵۰ درصد جزو ارای ایشون نباشه؟ چون آگاهی داره و نمیخواد به یه بیگناه رای بده

بیگناها انقدر اعتماد کنید به ایشون تا ببازیم واقعا حقتون نیست با این وضع بازی و اعتماد به ایشون برنده بازی باشید
فکت مافیایی و گادفادری واقعا کم نداره ، اول بازی هم که امیر حتی نسبت به درصداش هم خطا گرفت و الان هم خودم به چند مورد دیگه اشاره میکنم و خواهم کرد.

حالا پویا با تمام اینا، مسیری که نسبت به من پیش گرفتی خیلی برام منطقی نیست. 5 درصد 5 درصد من رو داری می بری بالا، در حالی که باید خلاف این طی بشه. به هادی اولین رای اولیه رو دادم 5 درصد رفتم بالا. به سعید رای اولیه دادم و تو اولویت اولم گذاشتمش و همچنین دو فازه دارم می گم بهاره و امین، افرادی که الان 65 درصدن، مشکوکن، باز 5 درصد رفتم بالا. نمی دونم چی تو ذهنته. داری خیز بر می داری که فازای بعد بیای تو کار اعدام من؟ یا صرفا بیگناهی هستی که داره اشتباه می کنه؟

یکی از پستهای محمد امین در مورد پویا

مورد بعدی در مورد پویاست که برخلاف من در بازیش تفاوت زیادی میبینی. من خیلی تفاوت و چیز عجیبی از پویا ندیدم تا حالا، پست هاشم پست های خوبی بوده تا اینجا

یه دفاع ریزی اینجا صدرای وکیل از پویا میکنه که نشون میده یه اگاهی خاصی داره نسبت به پویا که دلیلش جز گناهکار بودن پویا برای وکیل نمیتونه باشه

دقیقا حمایت هست هدفم وقتی می‌گم موج ایجاد نشه.

و حمایت پویا از وکیل

صدرا وکیل بوده و گناهکارا رو میشناخته ، به مهسا زیاد گیر داد برای همین من مهسا رو گادفادر نمیبینم و بهش شک ندارم
با فری هم بحث زیاد داشت حتی بهش گفت گناهکاری ولی خب فری برای من یکی از بیگناها با احتمال بالا بوده و هس و وکیل میخواست به فری هم گیر بیخود بده بعد با ترسا هم بحث داشته و حتی بهشون رای داده
پس این سه نفر برام گادفادر نیستند

محمد امين با پست هايي اخيرت داري ميشي صد مافياي من اتفافا بهت خيلي مياد كه جذبي ياكوزا بوده باشي

بهاره رو برای جذبی در نظر داشته باشید

در مورد امين با توجه به سبك بازي و بيخياليش حس فرعي ميگيرم ازش . به نظرم اگر مافيا بود خيلي فعال تر و قاطع تر ميومد و با توجه به اينكه ٢ تا يارشون هم رفته . البته خيلي در جهت كمك به بيگناه ها هم كار نكرده به خاطر همين فرعي ميبينمش . اما برام الان پيدا كردن مافيا مهم تره

تناقض در پستهای بهاره فقط

پویا هم البته باید اضافه بشه به افرادی که با درصد بالایی بیگناه هستند طبق آرا. با اینکه یک چیزهایی تو بازیش داره من ازشون خوشم نیومده فعلا

ترسا
قطعا داره
بیگناه حسابش نکن خواهشا

کارآموز مافیا
پسندها
22
امتیازها
5
مدال‌ها
1
خب.
چقدر خوشحالم که یدالگاد، با همت جمیع ما شهروندان، زد و ریشه‌ی جاسوسی و خدعه و توطئه و خشم و نفرت رو در گروه خشکانید. و «الگاد اعلم بما لا تعلمون».
و البته رفقا در رابطه با تنش‌ها و مدل بازی جاسوس مرحوم.... مولانا شعری داره که زیباست:

از خدا جوییم توفیق «ادب»
بی ادب محروم ماند از لطف رب
بی ادب خود را نه تنها داشت بد
بلکه أتش در همه آفاق زد

یک بازی قطعااا ارزش این همه تنش و عصبیت و توهین وآنتاگونیسم رو نداره.

بگذریم.

خب. گمانم اینه که الان یک مافیا باقی مونده. و شاااید یک جذبی.
یک سری نکته دارم

Ehsan">Ehsan
تاکید موکد و مکرری بر «ما بیگناهان...ما بیگناهان» داره یا که اندکی بوی تصنع میده. سیکل رای‌هات تاکنون هم خالی از سوتی مافیایانه نیست.

Arsonist">Arsonist
نظرم از آرشکامل برگشته و برام سفید شده.

Bahare">Bahare
&
Lotus">Lotus

نظرتون نسبت به تعامل محافظ کارانه‌ی پویا تو بازی چیه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Arsonist
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
درود. من یه توضیحی در رابطه با بازی خودم بدم اول.

3 مافیا بیرون از رفته بازی. در مورد هادی، بله اشتباه کردم و توضیح دادم. سعید و امین هم از تو آرا "شناسایی" کردم باتوجه به مقایسه "سبک بازی‌شون" و چیزی که "از پست‌هاشون" گفتم.
عرفان هم اولین نفری که بهش شک کرد من بودم. درصدش هم اگه اومد پایین، چون از آرا دیدم مافیا نمی‌تونه باشه که درست بود. و این‌که فرعی بود اتفاقا تایید کار من هست.
صدرا هم دیدم بازیش عجیبه و گفتم؛ منتهی دلیلی برای راش بهش نداشتم و درصدش هم پایین بود. و فکر نمی‌کردم وکیل باشه با اون بازی.

پست احسانُ دارم می‌خونم. و واقعا نمی‌فهمم‌اش. اون گاردی که گفتم هست کاملا همچنان.
شما اول فرض کنید من پدرخوانده باشم، ببینید چقدر احتمال داره من این کارا رو کرده باشم؟
هادی از ابتدای بازی با امیر درگیر شده و امیر بابتش اعتبار گرفته. چرا خودم نگیرم؟! هادی نزدیک اعدام نبود در اون فاز؟ من نمی‌فهمم اینا رو؟ نمی‌فهمم اگر موضع امیر (که اگه مافیا بوده باشم می‌دونم مافیا نیست دیگه:دی) قوی بشه چقدر به ضرر مافیاست؟
مقایسه کنید با سعید. سعید تو بازی، چه چیزی علیهش بود قبل رای من بهش؟ فری یک سوال کرده بود ازش که با ایراد منم بعدا فهمیدم متفاوت بوده. اگر گیر من به سعید نبود، سعید به این زودی اعدام می‌شد؟ کِی اعدام می‌شد به‌نظرتون؟ اگر من هم‌تیمی سعید بودم، بلد نبودم کمکش کنم به گیرهای بقیه جواب بده؟ مگه چقدر شک روش بود؟ یه یار سایه رو نه تنها از دست می‌دم، خودمم می‌زنمش؟ در حالی که هادی که نصف بازی علیهش بوده و یاکوزا هم بوده رو گفتم بی‌گناه.
در رابطه با امین هم کامل آرا رو از چند جهت بررسی کردم و با مقایسه دفاعش در برابر بهاره رسیدم بهش.
صدرا هم مگه من علم غیب دارم که دیگه همه رو تشخیص بدم؟ حالا احسان که می‌گه حمایت هم کردی ازش! من سعید و امینُ بزنم و از صدرا حمایت کنم؟! صدرا هم از پویا حمایت نکرده احسان جان. از پویا ترسیده.:دی سمتش نیومده که اعدام نشه. علتش اینه.

این حرف احسان واقعا حرف زور هست.:دی
"به نظرتون چرا محمد امین نباید با ۵۰ درصد جزو ارای ایشون نباشه؟ چون آگاهی داره و نمیخواد به یه بیگناه رای بده"

من عرفان هم برام بالا بوده به عنوان فرعی، ولی رای ندادم فاز آخر. قبلش ولی رای دادم. آگاهی داشتم؟! به بهاره هم بالا بوده درصدم به نسبت و رای ندادم.
هرجا من اشتباه کردم، می‌گه درصدت اشتباهه پس گناه‌کاری، سوای این‌که چند درصد اشتباه بوده. هرجا درست رای دادم می‌گه آگاهی داشتی. من الآن چه جوابی باید بدم؟
ضمنا یه حرفت واقعا ناراحت‌کننده هست. "درصداش یدفعه میره بالا" یدفعه؟! دیگه استدلالی‌تر از من (کاری به درست و غلط‌اش ندارم) کدوم بازیکن رای داده؟ یک نفر پیدا کنید در این بازی که مستدل‌تر از من رای داده باشه.
و این‌که مگه نمی‌گی بهاره جذبی ممکنه باشه؟ من پدرخوانده باشم، می‌دونم هست یا نه دیگه. اگر این‌قدر خودزنی کردم به‌نظر شما، خب چرا بهاره رو هم نزنم که تکمیل بشه اگر جذبی هست؟

دوم هم فرض کنید که: جذب یاکوزا موفق بوده و من جذبی باشم. ببینید چقدر احتمال داره بازیم به جذبی بخوره. من به‌راحتی می‌تونستم اجازه بدم موج‌سواری خصوصا روی بهاره صورت بگیره و ندادم و جلوشُ گرفتم. الآن اینجا بهاره می‌شه پدرخوانده یا نه بی‌گناهه و من آگاهی داشتم و دفاع کردم ازش؟!
دوستانی هم که منُ می‌شناسن، ببینن چقدر احتمال داره که مافیا منُ جذب کنه. خود اقدام به‌جذب منظورمه. وگرنه معلومه دوست دارن منُ جذب کنن.:دی

این از این.

من آرای فاز قبلُ یه بررسی سریع کردم.
احسان به‌نظرم مافیا نیست اصلا. خواستم بگم 5 درصد ممکنه، با پست اخیرش شد صفر. مافیا باشه، این‌جوری نمی‌آد علیه من بازی کنه.
اینم اضافه کنم، از این مسئله بقیه سوءاستفاده نکنن که شک می‌کنم. و نفر بعدی که علیه من شک به این صورت ایجاد کنه، دیگه برام سفید نمی‌شه.:دی نمی‌گم سیاه می‌شه، ولی سفیدم نمی‌شه. بستگی داره. اگر بی‌گناه هستید، باید جستجوگر باشید الآن و به همه از جمله من شک داشته باشید؛ چون علم نداره بی‌گناه. دلایلُ بخونید. آرا رو ببینید و بر اون اساس یا هرچیزی که می‌دونید درسته، قضاوت کنید.

در مورد بقیه دوستان، من به همه شک دارم حقیقتا. فعلا هم روشی ندارم که از بررسی آرا به درصد بخوام برسم. دارم روش فکر می‌کنم.
در رابطه با فاز قبل، امین در شب کشته شده. من حالت دیگری جز پرسش پلیس نمی‌بینم. اگر کسی می‌بینه بگه. بازی پلیس هم مشخصه در فاز قبل. در این حالت مافیا از قبل می‌دونسته که امین خواهد مرد، چون طبق متن قانون، یک روز بعد می‌میره و یک روز فرصت بازی داره.
الآن پدرخوانده هم ممکنه رای داده باشه بهش هم نداده باشه. چون اعدام هم نزدیک بوده، من هیچ استدلالی فعلا ندارم. اگر هم جذبی داشته باشن، اونم باز هرچیزی ممکنه.
تنها چیزی که با احتمال بالاتر از حد معقول می‌تونم بگم اینه که اگر مافیا 2 نفر باشه، هر دو در یک سمت قرار ندارن از دید من. که از اینم به چیزی نمی‌شه رسید الآن.

خودمُ کنار بذارم، احسان هم که گفتم چرا به‌نظرم مافیا نیست، می‌مونه 6 نفر.
هرکدوم حدود 17 درصد احتمال پدرخوانده دارن برام ابتدا به ساکن. فعلا نه کسی به شکل معنی‌داری بیشتر شده نه کسی کمتر. فقط از گادشناسی بخوام بگم، بهاره احتمال پدرخوانده بودنش کمتر از بقیه هست و شاید سپهر هم کمی کمتر از بقیه. اینم از خود بازی نمی‌گم. از خود بازی، فعلا نظری ندارم. اگر جذبی بوده باشه هم، بهاره و سپهر به‌همون نسبت شانس‌شون کمی بیشتره از دید من. منتهی اینا چیزی نیست که من باهاش رای بدم.

این فعلا نظرم هست در مورد بازی. خودمم که توضیح دادم. پست ترسا رو هم نظر می‌دم الآن.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
خب طبق چیزی که نوشتم تا پایان فازهای عادی (فاز ۷) باید به ۲ یا ۳ نفر رای بدین.

حقیقتا انتظار نداشتم انقدر زود تعداد کم بشه (شاید خوب محاسبه نکرده بودم) به نظرم بین ۸ نفر باید اختیار یک رای دادن هم داشته باشین. حتی بین ۱۲ نفر هم بعضیا گزینه دوم نداشتن چه برسه ۸ نفر.

از همه نظرسنجی میکنم و اگه شش نفر موافق باشن، اجازه بدیم که حداقل یک و حداکثر سه رای بدین.

خب اعلام موافقت شد. از این فاز میتونید بین یک تا سه نفر رای بدین.

• Like
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
یک چیزی هم بگم، مافیا احتمالا:

در فاز اول، به هادی رای ورود نمی‌دهند، اولویت اول یا دوم می‌دهند: بهاره - آرش - پویا - خودم. :دی (اعدام اول بوده و می‌تونسته از دفاعیه فرار کنه. بعد که دیدن رای زیاده سناتور زدن. اینجا اتفاقا طبیعیه که نیان سریع رای بدن تا همرنگ بشن چون بدتر احتمال لو رفتنشون به وجود میومد. بعد تو اولویت‌ها دیگه دلیلی نداشته رای ندن و رفتن تو اولویت‌های اول و دوم قایم شدن.)

در فاز دوم، به سعید رای ورود نمی‌دهند و اولویت اول نمی‌دهند: بهاره - آرش - مهسا (اونقدر جو روش نبود که از اعدامش مطمئن باشن و رای بدن. سیو کردنش منطقی‌تر بوده پس می‌تونستن رای ندن و قاعدتا اولویت اول هم ندن.)

در فاز سوم، به امین رای به ورود می‌دهند، اولویت اول نمی‌دهند: بهاره - آرش (جو علیه‌اش بود کاملا و طبیعی بود که بخوان همرنگ بشن با جماعت. درنتیجه رای میدن اما چون احتمال اعدام عرفان هم بالا بوده، به اون اولویت اول میدن‌.)

تا اینجا بهاره و آرش هر سه ویژگی رو داشتن. این نتیجه‌گیری قطعی نیست. یعنی برای من تنها ملاکم نیست. طبیعتا هم بله، ممکنه مافیا مدل متفاوتی از موارد بالا فکر و عمل کرده باشه. اما نمی‌شه هم نادیده‌اش گرفت.
هادی لزوما موافق نیستم.
دلیل: خود هادی که هیچی، امین هم رای نداده. این 2 تا.
از اونور سعید رای داده. 1 نفر.
نفر چهارم از دید من احتمال این‌که رای بده، بیشتره اتفاقا. ولی اونقدری بیشتر نیست که روش استدلال کنم.

در مورد سعید منطقی هست حرفت. ولی باز احتمال خیلی بالایی نمی‌تونم بدم. چون خود سعید و امین کاملا در یک جهت رای دادن. اینجا چون بحث جذب هم هست، کار سخته.

امین هم گفتم در پستم.
هدفم از این پست خودم چیه حالا؟ ما مافیاهایی که به نظر من تابلو رای داده بودنُ پیدا کردیم. روش خودمم این بود. برای همین درصدها بالا می‌رفت. این‌که مافیا یا مافیاهای باقی‌مانده چه کار کرده باشن، سخته. ما نباید یک مسیرُ بگیریم بریم جلو ولی. این مهم‌ترین کلید برد هست. چون فرصت برای اشتباه داریم، ولی بازی ممکنه در بره.
مثال: به دو نفر یه یک روش شک مافیا بودن داریم، مثل چیزی که تو گفتی. فرض کن رو یکی‌شون اجماع می‌کنیم، بعد می‌بینیم بی‌گناهه. می‌گیم پس اون یکی هست. اونم اگر بی‌گناه باشه، رای‌ها در مرحله بعدی می‌آد رو فردی که به این کار اصرار داشته و اگر اون فرد (در اینجا تو) هم بی‌گناه باشه، 3 بی‌گناه از بازی کم می‌شه. و اگر 2 مافیا مونده باشه، در آستانه باخت قرار می‌گیریم.

پیشنهاد من اینه که پله‌پله جلو بریم. و از روش‌هایی که دارن می‌گن احتمالا این دو یا سه نفر، یکی یا دوتاشون مافیا هستن، پرهیز کنیم. که بازی در نره.
ضمنا، نیاید بگید پویا با این کار آرش و بهاره رو سفید کرد یا نجات داد. هیچ‌کس در ادامه بازی با هیچ حرکت یا رایی برای من سفید نخواهد شد. به جز احسان که گفتم. چون الآن مافیا ممکنه هر کاری بکنه چه با یک نفر چه دو.
در مقابل هم انتظار ندارم که خودم براتون سفید باشم. گفتم. دلایلُ بخونید و قضاوت کنید. منم دارم می‌خونم.

خب.
چقدر خوشحالم که یدالگاد، با همت جمیع ما شهروندان، زد و ریشه‌ی جاسوسی و خدعه و توطئه و خشم و نفرت رو در گروه خشکانید. و «الگاد اعلم بما لا تعلمون».
و البته رفقا در رابطه با تنش‌ها و مدل بازی جاسوس مرحوم.... مولانا شعری داره که زیباست:

از خدا جوییم توفیق «ادب»
بی ادب محروم ماند از لطف رب
بی ادب خود را نه تنها داشت بد
بلکه أتش در همه آفاق زد

یک بازی قطعااا ارزش این همه تنش و عصبیت و توهین وآنتاگونیسم رو نداره.

بگذریم.

خب. گمانم اینه که الان یک مافیا باقی مونده. و شاااید یک جذبی.
یک سری نکته دارم

Ehsan">Ehsan
تاکید موکد و مکرری بر «ما بیگناهان...ما بیگناهان» داره یا که اندکی بوی تصنع میده. سیکل رای‌هات تاکنون هم خالی از سوتی مافیایانه نیست.

Arsonist">Arsonist
نظرم از آرشکامل برگشته و برام سفید شده.

Bahare">Bahare
&
Lotus">Lotus

نظرتون نسبت به تعامل محافظ کارانه‌ی پویا تو بازی چیه؟
تعامل محافظه‌کارانه چیه سپهر؟:دی
بازی من کجاش محافظه‌کارانه بوده؟

• Like
کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
یه مشکلی که هست و من الان یادم افتاد مافیا میدونسته که امین قراره بمیره. پس نمیشه به رای‌های اول هم اعتماد کرد.
آرش این نکته یادت نبود؟
پس اتفاقا منطقی‌ترین کار رای اول و دوم به امینه، و بهترین دوم به نظرم. چون بلاخره شاید بخوان قبل رفتن امین یکی دیگه رو اعدام کنن در صورت امکان. البته یکی میتونه خیلی زرنگ باشه و مثلا رای سوم هم بده و بگه خب اگه من مافیام نمیدونستم یارم قراره بمیره و لو بره بهش رای اول میدادم که سفید شم. خیلی پیچیده شد قضیه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: FM
مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
احسان

چیزی که تا الان متوجه شدم؛ تو خیلی به شناخت ماها از همدیگه بها نمیدی. خب کار درستی هم هست؛ نمی‌تونم بگم اشتباهه. اما اگر به صورت درستی چاشنی شناخت هم به استدلال‌ها اضافه بشه به نظر من جنبه‌ی منطقی‌تر به ماجرا میده. حالا من یک توضیحی میدم؛ رو این حرف‌هام فکر کن.

پویا قطعا از قوی‌ترین بازیکن‌های ما هست. اشراف و تسلطی که به بازی و منطق داره، تاثیرگزاریش در بازی، شناختش از تریک‌ها و بازیکنان و... جای بحث نداره اصلا. تو این رو به ترس ربط میدی ولی ترس نیست. پویا قویه و ما هم این رو می‌دونیم. از اون طرف، امین هم قطعا جزو بازیکنان قوی قرار می‌گیره. هر دو هم بسیار باتجربه هستن. اینجا دو شاخه می‌کنم، بالانس درست در شروع بازی، و الان طبق بازیشون.

دور قبل، من، امین و محمدرضا سه فرقه در بیست نفر بودیم. تیر که نداشتیم. جالب اینه که کلا جذب هم نکردیم چون اصلا جذب شرایطش دشوار بود و بیخیال شدیم. یعنی رسما ما سه تا آدم بودیم بدون فاز شب. با این وجود بردیم. اینجا مافیا چهار نفر هست در شونزده نفر. پویا و امین در یک تیم، با یاکوزا، با تیر، با سناتور، با دو هم‌تیمی بین شونزده نفر رو من حقیقتا نمی‌تونم بالانس ببینیم. این از بالانس شروع.

در ادامه بگیم که حالا به نظر گاد این بالانس شده، پویا گادفادر بوده. یا هم نه، پویا رو بعدا جذب کردن (به نظرم هادی ممکنه چنین تصمیمی بگیره ولی با شناختی که دارم امین چنین کاری نمی‌کنه). یعنی از بعد بیرون رفتن هادی، پویا رو جزو مافیا ما در نظر بگیریم حالا چه جذبی چه پدرخوانده. آیا اجماع بازی روی سعید بود؟ خیر. من برام باورش سخته که تیم پویا، امین، سعید و فرد ایکس چهارم بیان چنین بازی‌ای بکنن که دو عضوشون پشت هم اعدام بشن بدون اینکه جبهه‌ی خاصی رو اون دو نفر باشه. شرایط بازی رو ببین. هرکس هر فاز، یک رای رو تقریبا میاره. رای‌ها پراکنده هست و موقعیت برای مافیا با اعضای نام برده بسیار مهیاست تا خودشون بیرون گود بایستن و بیگناهان همدیگه رو پاره پوره کنن. و اینجا برعکس اتفاق افتاده و پویا خودش این جریانات رو راه انداخته. آیا نمی‌تونست این جریانات رو علیه بیگناهان هم اصلا نه، علیه مثلا عرفان راه بندازه؟ من اصلا این میزان یار فروشی بی دلیل رو به صرف سفید شدن منطقی نمی‌بینم. تا حالا هم سابقه نداشته کسی بیاد زرت زرت هم‌تیمی‌هاش رو اعدام کنه فقط برای اینکه سفید بشه. و اصلا پویا نیازی نداره که به همچین کاری رو بیاره. به همین دلایل من حقیقتا برام سخته قبول کنم پویا مافیا باشه.

اما در مورد درصدهاش، من هم مشکل دارم تا حدی. نقل قولی که از محمدامین آوردی؛ درسته و ایراد داشته این کار پویا. بعد تازه من خودم هم فاز نگاه می‌کنم، درصدم از ۴۰ پایین‌تر نمیاد. و نمی‌دونم دقیقا چه توقعی از من داره که درصدم رو پایین‌تر نمیاره. و جالب‌تر از اون اینه که تحلیل پویا برحسب رای‌ها بوده، و به نظرم با توجه به رای‌ها و اولویت‌های مثلا مهسا و آرش، اون‌ها باید درصدشون از من بالاتر می‌رفت قاعدتا. اگر بگه بازیشون رو بیگناهی دیده هم من اینجا دلیلی پیدا نمی‌کنم که بازی اون‌ها رو از من بیگناهانه‌تر دیده باشه.

سپهر

خیلی خوشحالم که داری مشارکت می‌کنی. دوتا سوال.

- اون سوتی سیکل رای‌های احسان رو می‌تونی بگی؟ چون همون طور که در پست‌های بالاییم می‌بینی تا الان رای‌های احسان در نگاه اول از بقیه بهتر بوده. مگر اینکه بیفتیم دنبال اینکه چه قدر درگیری داشته با اون افراد و رایش به اون‌ها چقدر منطقی بوده که برسیم آیا علم داشته و رای داده یا خیر. حالا اگر تو همچین چیزی دیدی اشاره کن، بررسی کنیم.

- منم منظور از محافظه‌کاری بازی پویا رو متوجه شدم. منظورت اگر تعامل کمش و درصد بازی‌هاش هست که خب این از قبل تعیین شدن نقشش انتخاب شده بود و به نظرم بحث در مورد سبک پویا جای بحث بیشتری نداره. اگر محافظه‌کاری دیگری منظورته، بگو حتما.

پویا

تا حد خوبی موافقم با حرف‌هات. اما چرا من رای‌ها رو بررسی کردم و گفتم هرکی هم سه نفر مشکوکش رو بگه. به نظر من آرا مهم هستند و چون دو نفر رو از رای‌ها بیرون کشیدیم به این معنی نیست که آرا دیگه چیز بیشتری برای ارائه نداشته باشن. اما خودمم تو پستم که همه چیز نیستند. فقط خوبه که نگاهی بهشون داشته باشیم و در نظرشون بگیریم.

مثالی هم که زدی، قبول دارم ممکنه این‌طوری پیش بره و بد هست قطعا. اما قاعدتا اگر یک بیگناه اشتباه اعدام بشه، ما نباید برگردیم رو استدلال‌های این فاز و کاندیدای دومی که این فاز پیدا کردیم رو اعدام کنیم. اونجا باید دوباره رای‌ها و تعاملات بررسی بشه و شاید اتفاقا اون افرادی که میگی ممکنه اعدام بشن، اثباتی بشه برای بیگناهیشون و ما بفهمیم فلانی چقدر فرصت طلبی کرده در اعدام این بیگناه و رای بدیم بهش.

اینکه چه روشی خوبه، من نمی‌دونم. هرکس قطعا راه و روش خودش رو داره و اتفاقا خوبه که هرکس راه خودش رو بره تا احتمال همراه با جمع شدن عضو/ اعضای مافیا هم پابین بیاد. چون هرچه فرد بیشتر از سمت خودش حرف بزنه، دیتای بیشتری هم برای بررسی میده. راهی که الان به ذهن می‌رسه، گذاشتن خودمون جای باقی مونده‌های مافیا هست. اگر من پدرخوانده هستم و جذبی ندارم، بهترین کار برام چیه؟ سراغ کی برم؟ کی رو هدف قرار بدم؟ با کی همراه بشم؟ اگر پدرخوانده هستم و جذبی دارم چطور؟ اگر جذبی هستم چطور؟ به نظرم اگر بشه به این سوالات جواب بدیم، چند قدم به پیدا کردن مافیای باقی مونده نزدیک شدیم. من خودم رو این موضوع فکر می‌کنم، ولی اگر به نتایج خوبی رسیدم نمیام زود بگم. ببینم اگر به نتیجه‌ای رسیدم و دیدم کسی داره همون کار رو می‌کنه، که خب میام میگم. اگه مدتی گذشت و خبری نبود شاید بیام اعلام کنم که نظرات بقیه هم بشنوم. پست‌ها هم می‌خونم و بررسی می‌کنم.

این هم یک آپدیتی نیاز داره. من هم راستش یادم نبود مافیا می‌دونسته امین قراره به هرحال شب بمیره. :دی (دور از جون البته:سوت) واسه همین به نظرم یک راه مافیا می‌تونسته این باشه که اتفاقا امین رو اعدام کنه. چون این فرضیه دو تا سود داره. اول، احتمال بیگناهیشون بالا میره و قاعدتا وجه‌ی خوبی در بازی پیدا می‌کنن. دوم، یک اعدام بیگناهان هدر میره. :دی اما خب میگم این‌ها همه‌اش احتمالاته. باید بیشتر روشون فکر کنیم و ببینیم کدوم عقلانی‌تره یا اگر گزینه‌ی شکی داریم، این سناریوها به کارنامه‌ی اون می‌خوره یا نه مثلا.

• Like
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
آرش جان، این الان فرق زیادی با حرفی که سعید زده بود نداره. تو احتمال اعدام شدن محمدامین رو ندادی یعنی؟ اولویت‌ها به نظر تو محل درستی برای واکنش گیریه؟
دقت کن ترسای عزیزم که گفتم سپهر برام بیگناه‌تر بوده تا محمدامین.
بله اولویت‌ها می‌تونه محلی برای واکنش‌گیری به عنوان یک هدف جانبی باشه.
احتمال اینکه سپهر رای بی‌خود بیاره هم برام از محمدامین بیشتر بود.

ببین پسر خوب این سبک رو انتخاب کرده برای شما ها اوکی باشه برای من یکی اوکی نیست، من الان دارم اینجا بازی میکنم و کاری به اتفاقات بیرون بازی ندارم
خب شما میگی رای دادن اونوقت اگر یار فروشی کنه چطوری میخوای مچش رو بگیری؟ یکی دو تا یار میفروشه تا اخر بازی هم میره با این سبک غیر از اینه؟
حرف من اینه که «انتخاب این سبک» توسط پویا ربطی به نقشش نداشته. دیگه اگه حرف من و این و اون رو قبول نداری، حرف خود پویا توی تاپیک تحلیل دور پیش هست.
درحالت عادی، اگه یک نفر بخواد یار فروشی بکنه تو چطور می‌خوای مچش رو بگیری؟ با «دلایل و استدلال‌هاش» و با «توضیحات عملکردش»، غیر از اینه؟ بازی پویا مگه این دوتا رو نداره؟ تو مشکلی توی این دو از پویا می‌بینی که بهش مشکوک بشی؟

آرش
رای من به پویا رو نمیفهمی ولی رای امین به من رو میفهمی
بچه کجایی انقدر باهوشی؟ طرف اومده بحث خارج بازی میکنه و به اواتار گیر میده بعد جواب بنده رو نمیفهمی؟ حالت خوبه؟
داستانتون در مورد پویا رو بارها گفتی ولی من کاری به خارج بازی و دورهای قبلتون ندارم، من الان اینجا و این دور دارم بازی میکنم دلایلم برای پویا هم خیلی منطقی هستش از نگاه خودم
شما با این روند بازیت و ری اکشنت در مورد هادی و رای هات مشکل دارن ولی میخوام باهات بیشتر مکالمه داشته باشم تا به جمع بندی نهایی در موردت برسم ولی دفاعت از امین و گیرت به من خیلی جالب بود
خیلی باحالی احسان واقعا :دی کل پست من در مورد امین که دارم می‌گم چرا بهش مشکوکم رو ول کردی، یک جمله که گفتم فلان رایش رو درک می‌کنم رو نقل قول کردی می‌گی دفاع از امین :)) من هیچ من نگاه :دی

سه تا نکته در این مورد وجود داره.
۱) من دومین نفری بودم که رای اولیه به امین دادم. چطوری می‌تونه برای «همرنگ» شدن با جماعت باشه؟ خود اون جماعت من بودم :دی
۲) تقابل من و امین هیستوری داشته و تقریبا فکر کنم از دومین پست امین داشتیم صحبت می‌کردیم و البته خود اون شروع کرد به اتهام به من و رای به من. من هم با اولویتش به سپهر و هم با رایش به من مشکل داشتم. چطور می‌تونیم یار باشیم در سیستمت؟
۳) برفرض که من بخوام یارفروشی بکنم و با رای اولیه اون هم زودهنگام دادن به امین، اعتماد بخرم. آیا بعد می‌آم امین رو بذارم اولویت دوم؟ ینی چطوریه که یه جا می‌خواستم یارفروشی کنم یه جا نه؟ اون هم وقتی که تعداد آرای اولیه‌ی امین بالاتر بوده و احتمال اعدامش بیشتر.

یه مشکلی که هست و من الان یادم افتاد مافیا میدونسته که امین قراره بمیره. پس نمیشه به رای‌های اول هم اعتماد کرد.
آرش این نکته یادت نبود؟
پس اتفاقا منطقی‌ترین کار رای اول و دوم به امینه، و بهترین دوم به نظرم. چون بلاخره شاید بخوان قبل رفتن امین یکی دیگه رو اعدام کنن در صورت امکان. البته یکی میتونه خیلی زرنگ باشه و مثلا رای سوم هم بده و بگه خب اگه من مافیام نمیدونستم یارم قراره بمیره و لو بره بهش رای اول میدادم که سفید شم. خیلی پیچیده شد قضیه.
نه این نکته یادم نبود. به نظرم خیلی بستگی به این داره که مافیا جذب کرده یا نه.
کلا در این مورد با پویا تا حدی موافقم و به صورت فله‌ای و آماری و مدل‌سازی نمی‌شه گناهکار پیدا کرد از روی آرا. باید مورد به مورد و فرد به فرد دید و عملکرد کلی بازیکن‌ها رو سنجید.

--------------
یه چیزی دوستان. الان که می‌دونیم امین گناهکار بوده، چقدر به نظرتون احتمال داره که گیرش به احسان از روی علم بیاد؟ ینی برفرض دیده یارش (و گادفادرش) آواتار گادفادر گذاشته و گفته برم یه گیر بدم که حداقل خودی گیر داده باشه و بشه جمعش کرد. این احتمال یه کم ذهنم رو قلقلک می‌ده برم احسان رو بیشتر بررسی کنم :دی

برای جذبی احتمالی هم به ترتیب به فری، بهاره و سپهر شک دارم. ولی ترجیح می‌دم اول تکلیف پدرخوانده رو مشخص کنیم.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
Lotus">Lotus
موافقم با حرفات.

گفتم که تو رو بیشتر فرعی می‌دیدم تا مافیا. درصدت برای اون بالا بوده.
منتهی الآن دیگه نمی‌تونم برگردم رو اون مدل استدلال از آرا. چون کاملا ممکنه کسی خلاف جهت آب شنا کرده باشه. اونایی که موافق جهت بودنُ پیدا کردم دیگه.
این‌که فرد یا افراد باقی‌مانده موافق یا مخالف جهت بوده باشن، تشخیصش واقعا سخته برام.
ضمنا سیستم من جوری بود که گناه‌کارا رو خوب پیدا می‌کرد از آرا، ولی نه همه رو. صدرا مثلا پیدا نشد. ولی در مورد بی‌گناها مثل محمدامین هم اشتباه داشته. اینه که الآن دیگه به اون نمی‌تونم برگردم. باید یه‌جور دیگه‌ای عمل کنم.
و الآن مثلا اگر 1.5 گناه‌کار بگیرم در 6 نفر. (خودم که هیچی. احسان هم گفتم صفر دیگه.) می‌شه متوسط 25 درصد. هیچ‌جوری نمی‌شه با رای یا بازی زیاد بشه این که بتونم بهش اتکا کنم. چون هر فرضی می‌گیرم، احتمال عکسش هم برام بالاست.

بنابراین دارم دلایلُ می‌خونم. آرا هم هست و مد نظر دارم. جهت‌گیری افراد هم دارم می‌بینم.

یه چیزی دوستان. الان که می‌دونیم امین گناهکار بوده، چقدر به نظرتون احتمال داره که گیرش به احسان از روی علم بیاد؟ ینی برفرض دیده یارش (و گادفادرش) آواتار گادفادر گذاشته و گفته برم یه گیر بدم که حداقل خودی گیر داده باشه و بشه جمعش کرد. این احتمال یه کم ذهنم رو قلقلک می‌ده برم احسان رو بیشتر بررسی کنم :دی

بسیار کم. امین احتمال این‌که چنین کاری بکنه کم هست واقعا. و بازی احسان هیچ‌رقمه نمی‌خوره به مافیا برام. و آراش البته.

• Like
مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
پویا

من الان از حرف‌هات یک چیزی رو متوجه نمی‌شم. که دقیقا چرا با اطمینان احسان رو صفر می‌گیری؟ اون ایده‌ی آرش رو اتفاقا من صبح به ذهنم رسیده بود. اما این سناریو رو ببین. یک فرد جدید تو گروهمونه. قرار می‌ذاریم بره به هممون رای بده و تا آخر بازی راحت بره.:دی چون جدیده، این کارش شکی ایجاد نمی‌ککه‌ به خاطر لحن و نوع بازیش که باز میزان شک خیلی پایین‌تر میاد. درست نمیگم؟ ممکنه دیگه.

من خودم احسان رو تقریبا صد درصد بیگناه گرفتم. الان هم به نظرم بیگناه هست، بله. اما سیستم من و تو فرق داره. من اومدم بیگناهانم رو جدا کردم و بعد گفتم می‌خوام مشکوک‌ها هم جدا کنم. از رو رای‌ها هم این کار رو کردم. تو میگی همه رو به یک اندازه گناهکار می‌بینی‌، نتیجه‌گیری از روی آرا هم که تردید داری. با این حساب باید درصدی برای گناهکاری احسان هم قائل بشی. فقط این جمله اگه مافیا باشه اینجوری نمیاد روی من، کافی نیست که صفرش کنی. چرا اتفافا اگه مافیا باشه هم با توجه به روند بازی میاد.خوب هم میاد. :دی اینکه میای احسان رو جدا می‌کنی، زیر سوال بردن روش خودت نیست؟

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
پویا

من الان از حرف‌هات یک چیزی رو متوجه نمی‌شم. که دقیقا چرا با اطمینان احسان رو صفر می‌گیری؟ اون ایده‌ی آرش رو اتفاقا من صبح به ذهنم رسیده بود. اما این سناریو رو ببین. یک فرد جدید تو گروهمونه. قرار می‌ذاریم بره به هممون رای بده و تا آخر بازی راحت بره.:دی چون جدیده، این کارش شکی ایجاد نمی‌ککه‌ به خاطر لحن و نوع بازیش که باز میزان شک خیلی پایین‌تر میاد. درست نمیگم؟ ممکنه دیگه.

من خودم احسان رو تقریبا صد درصد بیگناه گرفتم. الان هم به نظرم بیگناه هست، بله. اما سیستم من و تو فرق داره. من اومدم بیگناهانم رو جدا کردم و بعد گفتم می‌خوام مشکوک‌ها هم جدا کنم. از رو رای‌ها هم این کار رو کردم. تو میگی همه رو به یک اندازه گناهکار می‌بینی‌، نتیجه‌گیری از روی آرا هم که تردید داری. با این حساب باید درصدی برای گناهکاری احسان هم قائل بشی. فقط این جمله اگه مافیا باشه اینجوری نمیاد روی من، کافی نیست که صفرش کنی. چرا اتفافا اگه مافیا باشه هم با توجه به روند بازی میاد.خوب هم میاد. :دی اینکه میای احسان رو جدا می‌کنی، زیر سوال بردن روش خودت نیست؟

زیر سوال بردن نیست. اگر فقط بر اساس رای برم، بله امکانش هست. ولی خیلی کمتر از بقیه. هم به هادی رای داده هم سعید هم امین. پدرخوانده که اصلا این‌جوری رای نمی‌ده. جذبی هم باز به‌نظرم اینجوری نمی‌ده. اون درصد ِ کم شک هم با حرفی که زدم تقریبا صفر می‌شه برام. فعلا هم قصد ندارم رو احتمالات خیلی خیلی بعید فکر کنم.

من در بین بازیکنان حاضر در بازی، رای‌های خودمُ از همه "گناه‌کاریاب‌تر" دیدم. غیر این اگر کسی هست بگه. آراشُ می‌بینم.
ولی احسان از من هم گناه‌کاریاب‌تر بوده چون هادی هم رای داده.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
درمورد صدرا،
احتمال این‌که بخواد بعد از مرگ هادی و خصوصا سعید بیاد برای ردگم‌کنی به گناهکار رای بده برام نزدیک به صفره. سر همین فری و مهسا و ترسا برام از گادفادری مبرا می‌شن تا حد خوبی و این فاز بهشون رای نمی‌دم احتمال زیاد مگر اینکه دلیل خیلی قوی‌ای برای جذبی بودنشون وجود داشته باشه.

با من چندتا سوال و جواب داشت و یکی دوتا گیر ریز هم داد ولی مال اوایل بازیش بود و از اون به بعد کاری نداشت (ممکنه گادفادر باشم :دی :)))

با پویا و احسان و سپهر هم کار خاصی نداشته. از بهاره هم فقط یک سری سوال پرسیده و اتهام خاصی نزده.

کلا از لحاظ ردی به جا نذاشتن بازی تمیزی داشته متاسفانه :دی

--------
منتظر دلایل احسان برای گادفادر خوندن خودم هم هستم. اینم بگم که به نظرم الان اوضاع خوبه و جای لغزش داریم و اگه اعدام من باعث بشه بقیه‌ی گناهکارها پیدا بشن، مشکلی با اعدامم ندارم.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین