برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور چهاردهم مافیا | جنگ شاه و امپراتور

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
آرش، چرا آخر بودن هادی در اولویت‌های مهسا رو به فال نیک گرفتی؟ دلیلش چیه؟
چون فقط مهسا هادی رو اولویت آخر گذاشته. با توجه به اینکه سناتور نجاتش می‌داده و بعد هم هادی قرار بوده خودش رو فدا کنه و نقشش لو بره، به نظرم خیلی بعید می‌آد که مافیا بخواد اولویت آخر به هادی بده. حالا البته اینم بگم که بعدش به اون پستی که مهسا بعد از فاز شب داد توجه کردم و یه مقدار حس مثبتش رایش برام تعدیل شد که نکنه نقشه باشه که اومده اینجوری گفته. اما خب در هر صورت می‌شد حدس زد تقریبا هیچ‌کس هادی رو اولویت آخر نمی‌ذاره و به نظرم یک مافیا نمی‌آد اینجوری خودش رو نخ‌نما کنه. فرد به فرد هم فرق داره البته، بعضی‌ها که ریسک‌پذیرترن ممکنه بکنن ولی مهسا درحالت عادی جزو اون دسته نیست به نظرم.

من از گاد تذکر فعالیت زیاد گرفتم و بعد از این پست فقط دو پست متوسط دیگه می‌تونم بدم. سعی می‌کنم هندل کنم و به گزینه‌های رای بپردازم فقط. به عرفان شکم زیاد شده، با بهاره صحبت دارم هنوز و ببینم چی می‌شه و منتظر واکنش سعید به حرفایی که درموردش زده شده هم هستم (یعنی بهش مشکوکم :دی)

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
منم تذکر فعالیت زیاد گرفتم میخونم و سعی میکنم با دقت تصمیم بگیرم و اگه تونستم پست میدم در انتهای شب.

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
محمد امین

یه جا پرسیدی که چرا اولویت دوم به تو و اولویت سوم به سپهر رای دادم. دلیل خاصی نداشت. تک رای من هادی بود و بین شما دو نفر همینطوری رای دادم.

پویا
فری تو هم بخون شاید جواب سوالتو بگیری

این چه سمی بود پویا؟؟
فاز اول وقتی اون موضوع بین هادی و امیر و آرش پیش اومد ، گفتم از حرکت شجاعانه امیر مشخصه که گناهکار نیست (پس یا بیگناهه یا نهایتا فرعی). بجاش حرکات هادی و آرش برام مشکوک تر بودن. الان در مورد آرش صحبتی ندارم ولی دیروز از ساعت ۸:۳۰ تازه فرصت کردم بیام تاپیک و تند تند بخونم. با توجه به فرصت کمی که داشتم اول نظرمو اعلام کردم و گفتم هادی حرفاش تناقض داره چون میگه میخواستم نفر اول رو گیر بندازم در اصل ، ولی رایش به امیر یعنی نفر دوم بود و با فری کاری نداشت. این حرکت گناهکارانه است از نظر من و توی پستی که توضیحاتمو اعلام کردم، اخرش اشاره کردم که هادی یکی از گزینه های رای من هست

حالا متوجه نمیشم چرا جمله منو بولد کردی؟ به نظرم هادی مشکوک ترین فرد بازی بوده دیگه.

حالا اگه من رو مافیا و هم تیمی هادی میبینی، به نظرت چرا باید اخرین نفر بهش رای بدم؟ اونم وقتیکه سناتور هست؟

من یه سوال هم دیشب ازت پرسیدم گفتم اخر فاز جواب بده یا فاز بعدی. ولی فکر کنم جواب ندادی. چرا امیر ۴۰٪ و هادی و آرش ۳۵٪؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Amir
کارآموز مافیا
پسندها
17
امتیازها
10
مدال‌ها
2
سوال اگه منظورت سوال پست ۶۹ عه که من تو پست ۱۰۴ جوابش رو دادم. اگه جوابم کافی نبوده نمی‌فهمم چیش کافی نبوده و باید قبل از رای دادن حداقل بهش اشاره می‌کردی.
دوما «حتی رای هم نمی‌خواستی بدی به امیر» ینی چی؟ چون با امیر بحث کردم حتما باید برام گناهکار ۱۰۰ درصد شه و رای بهش بدم؟ بحث می‌کنیم که حقیقت رو بفهمیم دیگه. بله اگه پریروز بود احتمالا با درصد بیشتری به امیر رای می‌دادم اما جواب‌های دیروز عصر امیر نظرم رو عوض کرد، صرفا موند حس منفی‌ای که بهش داشتم و درصدش اومد پایین. نمی‌فهمم مشکلش چیه برات.

ارش من ديروز ازت سوال پرسيدم و تو گفتي واكنش أمير برات بيگناهي نبوده . ساعت ٣ عصرم بوده . بنابراين انتظار ميره كه وقتي مجبور به راي هستيم بهش راي بدي و اومدي در پاسخ به راي من بهم راي دادي كه حالا كاري ندارم و تازه عرفان هم ميخواستي مجاب كني بهم راي بده . در كل من تا همون پستي كه ساعت ٣ در مورد امير دادي رو مرجع قرار دادم و حالا نميدونم تو اين فاصله چيا گفته كه كمرنگترش كرده . بابت اون انتظار داشتم كه راي بدي بهش

حالا من الان نظرم بهت برگشته به بيگناهي . اگر ابهام و سوالي داري بپرس و من ادامه ميدم اما براي من بحثمون تمومه :)
نظرم هم در مورد اون حرکت امیر اینه که حرکت بیگناهانه‌ای نبوده و یک بیگناه این کار رو نمی‌کنه.

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
مهسا
تا اونجایی که از توضیحاتت متوجه شدم، قصدت تغییر لحن بود و حذف نرمی بی‌موردی که به اعتقاد خودت قبلا داشتی. درسته؟ این فرقش با جدیت چیه؟ وقتی کسی نرمی بی‌مورد لحنش رو کم میکنه قاعدتا جدی‌تر میشه دیگه. ببین من بخ شخصه لحن رو با آدمی که اونو به کار میبره بررسیش میکنم. مثلا اگر عرفان، رامتین یا خود من این مدلی قاطع و جدی پست میدادیم از نظر من مشکلی نبود، زیاده‌روی هم محسوب نمیشد حتی. چون اکثرا این مدلی هستیم. جدی و بعضا تند. ولی وقتی ترسا اینقدر عجیب و با این لحن تند و جدی کسی مثل محمدامین رو که بازیش رو خوب میشناسه تهدید به رای میکنه من به این میگم زیاده‌روی.

حالا خودت قبول نداری جدیت و نحوه برخوردت اون چیزیه که بقیه میگن، پس برای چی این توضیحات تغییر لحن رو دادی؟! کافی بود بگی نه اصلا هم اینطوری نبوده و من با محمدامین اونطوری که حقش بوده برخورد کردم چون مثلا میخواسته سواستفاده کنه. به نظر من این توضیحات داره میگه که قصدت توجیه اون پست و اتفاقای بعدش بوده.
سلام مهسا جان، امیدوارم که خوب باشی.
تا حدی اشتباه متوجه شدی. الان میگم.

بخش‌های آبی، بله دقیقا حذف نرمش بی‌مورد به معنای جدی‌تر شدنه. من این رو قبول دارم و در یک نگاه کلی می‌شه گفت هدفم همین بوده. اما چیزی که قبول ندارم چسبیدن کلمه‌ی "بی‌مورد"، "اضافه"، "زیاد" و از این قبیله که "جدیت" با اضافه شدن این کلمات تبدیل می‌شه به تندی. من در برابر محمدامین جدی بودم؟ بله. تند بودم؟ خیر. چون من اگر قصدم تندی و زیاده‌روی بود، بلافاصله بعد همون پست اولش اون حرف‌ها رو می‌زدم و زارت رای هم می‌دادم. تو خود پست دیروزم هم به نظر من جایی تندی نشد‌. آخرهاش و فقط همون کلمه‌ی بچگانه شاید یک مقدار زیاده روی بود که قبول کردم این مورد رو. ولی اگر کسی بخواد به صورت کلی برچسب جدیت زیاد، تندی و فلان رو بهم بزنه، رد می‌کنم کامل.

نارنجی، دقیقا تغییر به همین معناست. یعنی پیش‌فرضی که بقیه ازت در ذهنشون ساختن، تغییر کنه.

قرمز، اینجا رو متوجه نشدم مهسا. تهدید به رای؟ ما همه قراره رای بدیم و یک جایی اعلام می‌کنیم که به کی ممکنه رای بدیم یا تحت چه شرایطی. من هم به محمدامین گفتم که اگه چه اتفاقی بیفته بهش رای میدم. تهدید به رای یعنی چی؟

زرد (رنگ بهتر پیدا نکردم. امیدوارم راحت خونده بشه)، توضیخ برای این بود که بدونید حستون مبنی بر زیاده‌روی و تندی من‌، واسه تغییر بوده نه اینکه واقعا زیاده‌روی یا جدیت بیش از نیاز رخ داده باشه. مثلا اگر فرد ایکس عادت باشه چایی رو کمرنگ بخوره (یک دهم لیوان چای بریزه و بقیه رو آبجوش) بعد یه روزی تصمیم بگیره از حالت قبلی پررنگ‌ترش کنه (یک هشتم لیوان چایی) یهو بهش میگن عه چه قدر چاییت پررنگه! چرا؟ چون تغییر رنگش به چشم اومده و تو لحن گوینده‌ها اغراق رخ میده. درحالی مثلا یک پنجم لیوان باید چایی باشه که با حالت تعجب بگیم پررنگه. اینجا هم من اغراق تو واکنشتون نسبت به لحنم دیدم درنتیجه اون توضیح رو دادم.

در ادامه توضیح دادی که چرا به امثال هادی و سپهر کاری نداری و سعی میکنی قضاوتشون نکنی و حتی گفتی که هادی رو مستحق رای هم میدیدی. سوالی که برام ایجاد میشه اینه که چرا در حین بحثایی که حول هادی شکل میگرفت این موضع رو نسبت به هادی اعلام نکردی؟ یا اگه کردی بگو برم بخونم.
نه. موضعم نسبت به هادی رو اعلام نکرده بودم چون نیازی ندیدم و همون طور که گفتم سکوت رو در برابرشون انتخاب می‌کنم تا وقتی ناچار به حرف زدن باشم یا کسی به طور ویژه سوال بپرسه ازم. اما گذشته از این، من بعد از مکالمه با آرش و فکر کردن در موردشون موضعم رو در برابر امیر و آرش گفتم. با هادی هم وارد مکالمه داشتم می‌شدم که به معنی آمادگیم برای مواجه شدن با هادی بود. یعنی اون سکوت رو کنار گذاشتم به خاطر همون مستحق رای بودنش (تاکید می‌کنم تا حدی. یعنی در حد اعدام هنوز نمی‌دیدمش) و داشتم وارد مکالمه می‌شدم که عمرش کفاف نداد. نهایتا مهسا جان، من در مورد عده‌ی خیلی زیادی هیچ موضعی اعلام نکردم و اجباری هم روم نیست که این کار رو بکنم. به عنوان یک بازیکن هر موقع خودم نیاز ببینم حرف‌هام رو می‌زنم، در مورد هادی هم به همین شکل.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
سلام
تا الان همه به جز احسان فعالیت مفید کردن و بعضیام بیش فعال بودن :دی
تشکر از همه

آرا تا ساعت ۱۸:۰۰

یک رای به سعید توسط پویا

گفتن نداره ولی بازم میگم
رای دادن در هر دو مرحله اجباریه و در مرحله اول باید حداقل دو و حداکثر سه رای بدین

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
به نظرم هادی مشکوک ترین فرد بازی بوده دیگه.

اینکه جواب من و پویا رو یکی دونستی نشون میده که متوجه سوال من نشدی. البته پست پویا رو خوندم، فکر کنم اون هم متوجه نشده، چون جمله تو رو با این پست من تو دور 9 مقایسه کرده. که البته ممکنه ذاتا شباهت داشته باشند اما از نظر من اون لحظه که پستت رو خوندم تفاوت دارند.

من در اون دور گناهکاری بودم که از عدم فعالیت بازیکنا کلافه بودم و دنبال اعدام بودم فقط، بابراین این جمله رو نوشتم" به نظرم بهتره رو یک نفر اجماع بشه چون با این اوضاع فعالیت قرار نیست به نتیجه قطعی ای برسیم" و بعد رای به اعدام سپرنگی که امیر هم تیمیم بهش رای اول داده بود، دادم. این جمله من از عجله و کلافگی میاد. اما جمله تو در نگاه اول برای من از ترس و توجیه میومد. یعنی هیچ دلیل دیگری من نمیبینم و توضیحتم قانع کننده نبود. " رای من توجیه داره و بی دلیل نیست دلیلشم اینه هادی گناهکارترین فرد بازیه". این برای من نشانگر ترسه.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
من سراغ بحث مرده و فاز معارفه و اینا نمیرم اما یک موردی که خیلی برام تو اون فازها قابل شهود بود جریان سازی امیر نسبت به بازی بود اما چجور جریان سازی ای ؟ بیش از حد پیچیده فکر کردن و تبدیل کردن یک موضوع از بازی به کل بازی، با مورد دوم اوکیم اما مورد اول عملا داره فکر کردن زیاد رو در مورد بازی بیهوده میدونه، حدقل من اینطور برداشت کردم، از طرفی دیگه بدون اینکه جایی خودش رو بیگناه در نظر بگیره نگران ساید بیگناه هست و وایب لیدری میداد پستای اولش اما تو بحث با هادی وزنه منطقش سنگین تر و تو بحث با آرش هم صحبت هاش قانع کننده تر هست بنظرم اما بازهم این رو نمیشه علتی بر بیگناهی یک شخص دونست

تعریف جریان سازی از نظرت چیه؟

تبدیل کردن یک موضوع از بازی به کل بازی یعنی چی؟ و چرا باهاش موافقی؟

چطور بیش از حد پیچیده فکر کردن، فکر کردن زیاد در مورد بازی رو بیهوده جلوه میده؟

جاهایی که این ها رو از بازی امیر برداشت کردی میتونی بیاری؟
اما میرسیم به دفاعیه هادی.
متن دفاعیه هادی و روند بازیش رو با هم مقایسه کن. فرقش تو چیه که تو رو مطمئن کرده بهش رای بدی؟

این قضیه دفاعیه هادی هم چند جا دیدم که اشاره شده بود چطور میتونه باعث تغییر اولویت و رای بشه، باید بگم میشه چرا نشه؟ و دفاعیه هادی هم خیلی خیلی بد بود، انقدر بد که من هم اگر اولویت اولم نمیبود بسته به اون دوتای دیگه ممکن بود اولویتم و به اول تغییر بدم. مشکلت رو با این قضیه نمیفهمم؟

با نظرت کاملا مخالفم و حتی حرفت برام عجیب هم هست. اگه مشکلت با سبک بازی سپهر این بود که اینجوری نمی‌شه بیگناهی گناهکاریش رو تشخیص داد، دلیلت رو درک می‌کردم. اما تو با این حرفت عملا داری احتمال بالایی به بیگناهی سپهر می‌دی (خوداگاه یا ناخوداگاه) و بعد می‌گی بیگناه هم باشه نمی‌خوام توی بازی باشه. به نظرم یک بیگناه وسواس بیشتری برای رای دادن تو فازی که اعدام اجباریه داره، و نمی‌آد یه بیگناه رو با این دلایل بالاتر از کسی بذاره که اون دلایل رو برای رای دادن بهش داشته (یعنی هادی). حالا اینکه عرفانِ بیگناه این کار رو می‌کنه یا نه، تشخیصش سخت‌تره منتهی در نهایت به نظرم برای عرفان بیگناه هم مهمه که بیگناه اعدام نکنه حالا مفید یا غیرمفید.

این نکته در مورد عرفان هم جالب بود که آرش اشاره کرد. عرفان من هم حقیقتش با وجودیکه میدونم بهت میخوره چنین رفتارهایی اما برام قابل قبول نیست اون لحن و اون بسته بودن ذهنت، و یک احتمال ریزی هم میدم که باز بخوای فیک کنی هعرفان غیور رو :دی

• Like
Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
درود بر ترسای کوچک. :دی
خیلی خوشحالم که به مکتب Zackism ملحق شدی و میخوای محکم بازی کنی، درود بر تو.

چندتا سوال :

1. کجای بازی سپهر قابل فهم نیست ؟

2. سود اینکه با کسی که بازیش مجهوله بحث نکنی چیه ؟ خیلی محافظه کارانه نیست این رفتار ؟ :دی

3. بنظرت اگه با خودش وارد بحث شی بهتر نتیجه نمیگیری تا اینکه از بیرون بهش نگاه کنی فقط ؟ :دی

ازت میخوام از بیرون هم به این سوالات نگاه کنی.

آرش

خیر، اینکه من به این موضوع اشاره میکنم که محکم و قوی تو بازیم مصداق این نیست که دارم برای بازی دلسوزی میکنم یا از تصمیم اشتباهم افسوس میخورم یا همچین چیزایی به هرحال. :دی چجوری این دوتا رو باهم مقایسه میکنی ؟ صرفا خواستی ادای مچ گیری در بیاریا. :دی

مهسا

کسی که خوشش از مصنوعی بودن نمیاد حرفی هم نمیزنه که این حس رو القا کنه، غیر از اینه ؟ گیریم تعجب هم بهش اضافه کردیم اصلا. کجای جمله ت تعجبی هست ؟ این رو برای من شفاف سازی کن و اینکه جوابت تورو از مصنوعی بودن مبرا نکرد، برای من یک استدلال منطقی بیار که این صحبتت مصنوعی نیست چون این قانع کننده نیست که مثلا به کسی رای بدی و بعدش بگی من منظورم از رای دادن اتهام بود. : ))

مورد دوم : اینکه من پستت رو خونده باشم یا نخونده باشم هیچ ربطی به این موضوع نداره که تو مجزا نظر پویا رو خواستی فقط. عذرمیخوام اما این ربط دادن دریا به موز هست. اینکه بخوای از فعالیت کم من سواستفاده کنی اصلا وجهه خوبی نداره دوست عزیز. :دی

دوباره تکرار میکنم چرا فقط نظر پویا رو خواستی ؟ :دی

از فری هم میخوام‌ شباهت حرف من با مهسا رو تشریح کنه چون پست آرش رو لایک کرده. :دی

• Smile

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
سپهر:

گناهکارات کیان؟ برنامه ات برای بازی چیه؟ بازیکن حضوری هم هستی ظاهرا که اوکیه، اما نمیتونی سعی کنی حرفات و حرکاتت سنس بیشتری داشته باشه که بقیه بتونن تشخیصت بدن و باهات همزاد پنداری کنن؟ این تصویری که داری از خودت ارائه میدی به نظرت شبیه چه نقشیه؟ و آیا برات مهم نیست؟

خیر، اینکه من به این موضوع اشاره میکنم که محکم و قوی تو بازیم مصداق این نیست که دارم برای بازی دلسوزی میکنم یا از تصمیم اشتباهم افسوس میخورم یا همچین چیزایی به هرحال. :دی چجوری این دوتا رو باهم مقایسه میکنی ؟ صرفا خواستی ادای مچ گیری در بیاریا. :دی

صرف اینکه بگی نیست دلیل نمیشه که بقیه این حسو نگیرن، چون منم همین حسو گرفتم. به مهسا میگی دلیل این حرفا رو درک نمیکنم، طنزی توش نیست، فایده ای نداره و.....خوب اینکه مدام بگی تو محکمی آیا باعث میشه من فکر کنم صدرا محکم و قویه؟ پس دلیل گفتنش چیه؟ عدم اعتماد به نفس؟

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
خب من دارم پراکنده پست‌ها رو می‌خونم. (چون یه چیزی می‌بینم بعد میرم پست‌های جلویی یا عقبی مربوط به اون.) و اینجا یک بخشی از پست مهسا توجه‌ام رو جلب کرد.

نفر سوم در این زمینه بهاره‌اس. موضعش در قبال هادی مشخص نیست ولی سمت امیرو گرفته و کار آرش براش قابل درک نبوده و در انتها به عرفان و آرش رای داده.
وقتی عملکرد بهاره رو به این شکل در نگاه کلی دیدم (با تشکر از مهسا برای این پست) به محض خوندن این تو ذهنم اومد که بهاره هم‌تیمی هادیه. به عنوان فرد جدیدی در بازی که با این فضا ناآشناست، جوری که با آرش تو بحث رفت به این تصویرش نمی‌خورد. آماده و مسلط بود کاملا. از اون طرف عجیب نیست که مافیا بعد دیدن واکنش امیر به هادی‌، یک عضوش رو بفرسته طرف امیر رو بگیره. اینکه بهاره به حرکت هادی هم گفت سمی ولی درکل ندیدم که برخوردی با هادی داشته باشه این شک رو تقویت می‌کنه. رای هم به هادی نداده. از اون طرف تو اولویت‌هاش هم هادی دوم و محمدامین اوله که من درک نمی‌کنم چرا. دلیل خودش هم اینه که رو دست پویا بازی کرده. اون قسمت که نتیجه گرفته بود چون من و عرفان و احسان شب‌ها میایم پست میدیم و پست دادن برامون مهمه! ( من پرسیدم ذهنیتش حین گفتن همچین جمله‌ای چی بوده که جوابم رو نداده) بذاریم کنار این‌ها، به نظرم مجموعه این رفتارها رو می‌شه گناهکارانه دید. البته به خاطر نآاشنا بودنش به بازی‌های ما هم می‌تونه باشه.

در مورد سعید هم من متوجه نشدم مشکل پویا باهاش چیه. فری توضیح داد؛ به نظرم قابل توجه هست اما قطعی نیست. شاید هم اولین چیزی که به ذهنش رسیده رو گفته. وقتی آدم دیر به بازی می‌رسه از اینجور جملات حس بد بده میعمولا استفاده می‌کنه. اما در پستی که امروز داده من یک جمله‌ای دیدم که باهاش کار دارم.

تک رای من هادی بود و بین شما دو نفر همینطوری رای دادم.
یعنی چی همین‌طوری رای دادم؟ :دی
اگر مثلا امین و عرفان، اولویت دوم و سومشون جابه‌جا می‌شد، و یکی دوتا از افرادی که محمدامین رو اولویت سوم داده میاوردتش اولویت اول یا دوم، محمدامین اعدام می‌شد. ساده‌تر بگم؛ تو به هرحال با اولویت دوم دادن داری امتیاز میدی و ممکنه اون فرد اعدام بشه. همین‌طوری رای دادن یعنی برات فرقی نداشته اگر محمدامین اعدام می‌شد. یا به بیان بهتر، شاید هم می‌دونستی که محمدامین به هرحال قرار نیست اعدام بشه چون رای‌گیری قراره ملغی بشه.

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
فری

جریان سازی یعنی آماده کردن ذهن مخاطب برای جهت دادن به فکرش. این که واضحه اما این سوال دومت.
تبدیل کردن یک موضوع از بازی به کل بازی یعنی چی؟ و چرا باهاش موافقی؟
این رو امیر در پست اولش گفته، چرا اونجا برات سوال نشده ؟ :دی این خیلی اهمیت داره.

اما چرا باهاش موافقم :

1. چرا بحثی که سرانجام نداره باید کلیت سابجکت بازی رو در بر بگیره ؟ با این موافقی ؟ اگه آره چرا ؟

2. کی از این سود میبره ؟

- از اصول جریان سازی اول ایجاد آمادگی ذهنی مخاطب برای پذیرش یک موضوعه، من احساس کردم امیر میخواد از ایراد به پیچیده فکر کردن شروع کنه. :دی برداشت من این بوده.

الان گوشیم 4 درصد شارژ داره و خونه نیستم، پستای اول امیر رو بخونی پیدا میکنی چون نقل قول هم ازش کردم.

رایم رو میدم فعلا تا وقتی برم خونه.

مهسا

این رای با موبایل چرا نمیاد.

رای به اعدام: مهسا

• Smile
مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
صدرا
1. کجای بازی سپهر قابل فهم نیست ؟

2. سود اینکه با کسی که بازیش مجهوله بحث نکنی چیه ؟ خیلی محافظه کارانه نیست این رفتار ؟ :دی

3. بنظرت اگه با خودش وارد بحث شی بهتر نتیجه نمیگیری تا اینکه از بیرون بهش نگاه کنی فقط ؟ :دی
۱. کجاش قابل فهمه؟

۲‌. وقتی نمی‌دونم با یکی باید چیکار کنم، ترجیح میدم کاری نکنم.

۳. بعضی وقت‌ها آره، بعضی وقت‌ها نه. دیروز جواب به این سوال رو برای هادی بله دیدم و باهاش وارد مکالمه شدم؛ که تو تاپیک نیومد و جواب نداد و بعدش هم دیگه به ملکوت پیوست. :دی

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
این رو امیر در پست اولش گفته، چرا اونجا برات سوال نشده ؟ :دی این خیلی اهمیت داره.

چون میخوام نظر تو رو بدونم دربارش، اگر نظر امیر و میخواستم از خودش میپرسیدم:دی

اما چرا باهاش موافقم :

1. چرا بحثی که سرانجام نداره باید کلیت سابجکت بازی رو در بر بگیره ؟ با این موافقی ؟ اگه آره چرا ؟

2. کی از این سود میبره ؟
الان با این دوتا سوال من نفهمیدم چرا باهاش موافقی؟

من پرسیدم چرا با تبدیل جزیی از بازی به کل اوکی ای؟ :|

• Like
کارآموز مافیا
پسندها
19
امتیازها
35
مدال‌ها
4
پست ۱۳۶ امیر در مورد درصد های پویا بخصوص در مورد هادی نکته جالبی بود.

سبک از چند هفته قبل از این دور و برای حداقل 1 تا 2 سال آینده انتخاب شده. بنابراین به سبک نباید حس منفی یا مثبت داشته باشید، چون حالاحالاها همینه و ربطی به نقش نداره

پویا
برای افرادی مثل بنده که تازه وارد هستند اصلا قابل قبول نیست، این سبک رو شما بازی کنید یه درصد بدید تا اخر بازی هم برید کسی هم بهتون گیر نده ، اگر گناهکار باشید جالبه همینجوری با این سبک برید جلو؟

در مورد درصدهای پویا در پست ۸۴ فعلا دو مورد رو اشتباه گفته، ۱- درصد رضای بیگناه
۲- درصد هادی گناهکار
در پست ۱۴۶ ایشون هادی به ۴۰ میرسه ولی همچنان هنوز گناهکار نیست. رضا نیز همچنان ۴۵ و به سمت گناهکاری
چرا به ایشون گیر نمیدید بنده اصلا متوجه نمیشم؟

خب می‌تونستی دلیلت برای انتخاب آواتار رو بگی. جالبه بدونی ما دقیقا یک دور داشتیم که یکی از اعضای مافیا با چنین آواتاری اومده بود توی بازی از هیجانش

امین
بنده هیچ هیجان خاصی ندارم ولی دوست داری با انتخاب اواتار بگی من مافیا هستم بنده هیچ مشکلی ندارم.

هادی برام خنثی رو به مثبت، امیر برام خنثی‌ رو به منفی فعلا زوده برای قضاوت دقیق. منتهی ترجیحم فعلا بازی پشت دست هادیه تا امیر. این احتمال که جفتشون گناهکار باشن هم برام صفر نیست

آرش
در مورد هادی که فاز قبل اشتباه کردی ، در مورد امیر هم فکر میکنم باز هم دارید اشتباه میکنید تا ادامه پستها رو بخونم ببینم نظر شما در مورد امیر چیه همچنان

رای دومت یعنی صدرا بخاطر اینه که گفت محکم ترین بازیکن بازی؟ یا صرفا رای پرت دادی؟

سعید
فکر کنم خیلی مشخصه دلیل رای بنده

به نظرم هادی مشکوک ترین فرد بازی هست و بهش رای میدم

سعید
مشکوک ترین فرد خود شما کیه اونوقت؟

*گیر فری به سعید بجا و خیلی خوب بود.

در مورد کاربر سعید، من پست‌های ایشون رو جز نوار خالی پر کردن چیزی نمیبینم پست ۱۵۳ ایشون مثال بارزه

و منه خنگ تمام تلاشم رو کردم که یاکوزا اعدام نشه

مهسا
فاز قبل فقط میگفتید پستها رو نخوندم و بعد راحت رای میدادید و الان هم اینجوری واکنش برای اشتباهاتون، اگر بیگناه هستید لطفا با دقت و بهتر بازی کنید

*در مورد هادی اول بازی امیر وارد بحث باهاش شد و بنده همون اول بازی به گناهکار بودن هادی اشاره کردم و امیر رو مثبت دیدم که الان با احتمال بالایی امیر برام سفید هستش
در مورد رای ها بنده فعلا فری و امیر رو مثبت میبینم که با بنده به هادی رای دادن و از همون اول مشکوک بودن بهش، در مورد بقیه فعلا به جمع بندی نهایی نرسیدم

در مورد دلیل رای های خودم هم بخوام بگم، دلیل اولویت اولم به هادی مشخصه بعد به سپهر دادم که شیوه بازیش رو اصلا خوب نمیبینم و اگر بیگناه هم باشه هیچ سودی برای بیگناه نداره و اولویت اخر هم محمد امین دادم که بازیش رو مثبت میبینم فعلا.

احسان رو الان دیدم که یدونه رای اولیه داره که صدراس. چون یادم بود که دو تا داره دیدم که به هادی هم رای داده و رای پنجم هادی احسان بوده. پس احسان به صدرا و هادی رای داده که رای به صدرا رای پرت فکر کنم حساب می شه. در اولویت ها هادی، سپهر و من رو گفته که می خوره به رای های اولیش. البته می تونه جزء اون دسته از افراد باشه همچنان.

محمد امین
بنده از همون اول دو تا رای دادم
من از اول بازی به هادی گیر دادم و بهش شک کردم و رای دادم چطور میتونم از اون دسته افراد باشم؟ اینو بیشتر توضیح بده

چه عجب بالاخره یکی در مورد بنده پست داد، پست ۲۱۱ مهسا خیلی خوب بود

فعلا تا پست ۲۱۷ بمونه

• Like
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
من یه چیز دیگه بگم درمورد عرفان، می‌دونم که سرش شلوغه این ساعت‌ها و نیست اما خب منم دیگه تا اخر شب نیستم زیاد و پست هم ندارم اونقدر. بنابراین مطرحش می‌کنم.
ببينين ما ٣ تا عضو جديد داريم تقريبا . بهاره سپهر و احسان . در دورهاي قبل عضوهاي جديد هميشه بيگناه ميشدن و تشخيصشون راحت . كم هم بود تعداد معمولا . منتهي با عوض شدن گاد و زياد شدن اعضاي جديد به نسبت قبل . من نظرم اينه كه از اين ٣ نفر خيلي كم محتمله كه هر ٣ بيگناه باشن! فرض كنين ٩-١٠ بيگناه داشته باشيم طبق بالانس خودم . ايا هر ٣ عضو جديد ميتونن تو سايد بيگناها باشن؟ امكانش هست و نميتونه كسي حدس بزنه افكار گاد رو منتهي اينو گفتم كه در نظر داشته باشيم و صرفا بهاطر جديد بودن سفيد نشن اين عزيزان و بهبازيشون توجه شه . الانم به يكيشون راي ميدم صرفا براي پر شدن حد نصابم ولي دقت بيشتري خواهم كرد به بازيشون قطعا و سفيد من نيستن.

به نظرم چنین موضوعی، احتمال اینکه به ذهن یک گناهکار برسه بیشتر از یک بیگناهه. خصوصا گناهکاری که می‌دونه یکی از تازه‌وارد‌ها، گناهکاره. یک بیگناه هم شاید چنین موضوعی رو بتونه «حدس» بزنه، اما در حدی که بخواد از روش بهش رای بده بهش باور نداره. حالا عرفان می‌گه رای پرت اما در هر صورت معیار رای پرتش تازه‌وارد بودن بود.

------------------
ارش من ديروز ازت سوال پرسيدم و تو گفتي واكنش أمير برات بيگناهي نبوده . ساعت ٣ عصرم بوده . بنابراين انتظار ميره كه وقتي مجبور به راي هستيم بهش راي بدي و اومدي در پاسخ به راي من بهم راي دادي كه حالا كاري ندارم و تازه عرفان هم ميخواستي مجاب كني بهم راي بده . در كل من تا همون پستي كه ساعت ٣ در مورد امير دادي رو مرجع قرار دادم و حالا نميدونم تو اين فاصله چيا گفته كه كمرنگترش كرده . بابت اون انتظار داشتم كه راي بدي بهش

حالا من الان نظرم بهت برگشته به بيگناهي . اگر ابهام و سوالي داري بپرس و من ادامه ميدم اما براي من بحثمون تمومه :)
اولا که من عرفان رو نمی‌خواستم «مجاب» کنم که بهت رای بده، برام عجیب بود که چرا به تو رای نداده و به سپهر رای داده. همون‌جوری که تو می‌گی من چرا به امیر رای اولم رو ندادم. آیا تو می‌خواستی من رو مجاب کنی که به امیر رای بدم مثلا؟ خیر.

مشکل من در حال حاضر باهات اینه که دیروز وقتی که همه‌ی پست‌ها رو نخوندی، می‌آی می‌گی بحث آرش و امیر به‌دردنخور بوده و از روش رای می‌دی.

منتهی یک بخش از حساسیتم به تو و رای دادن بهت به خاطر این بود که ببینم واکنش بقیه در موردت چیه، موج‌سواری می‌کنن یا نادیده‌ می‌گیرن یا چی. واکنش عرفان تا حدی جالب بود و پست ترسا در مورد تو رو هم باید بیشتر بررسی کنم ببینم حرفش چیه :دی

--------
رای امروز من فعلا عرفانه، چندین مورد مطرح کردم و منتظرم اگه تا قبل ۱۰ رسید جواب‌هاش رو بخونم. رای دوم هم گزینه‌ی پررنگی ندارم فعلا حقیقتا.

کسی اگه کار مهمی باهام داره منشن کنه که توی یک پست باقی‌مونده‌ی این فازم جوابش رو بدم. ممنون.

• Thinking
کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
من دوباره اومدم.

اشکالی نداره، همه چیز رو که نباید دوست داشته باشیم :دی بعضی چیزا مثل دارو تلخه :دی باشه خب بریم :دی

قرمز: اینو نگه دار :دی

بنفش: من با این بخش و فرض بدیهی که گرفتی مشکل دارم :دی در واقع امین قاتل رو در برابر چاوش بیگناه دارم می بینم در دور 11 :دی اولا به من بگو کی گفته اینکه آدم بخواد تو ذهن بازی القا کنه بی گناهه به ذات چیز بدیه که به عنوان یه تعریف بدیهی از یه کار بد میگیری ؟ :دی کی گفته که یه بیگناه فقط باید با عملش نشون بده بیگناهه و نباید با گفتارش بخواهد اینو به ذهن مخاطب منتقل کنه ؟ :دی اول تو این اصلت رو ثابت کن، بعد پایه استدلال بعدی بگیر :دی

جمع بندی بخش بنفش: در واقع اگر پست من هیچ کارکردی جز اینکه خودم رو در ذهن بازی بیگناه کنه نداشت، به هیچ عنوان هیچ مشکلی از نظر من نداشت :دی منِ بیگناه حق دارم اکتی بگیرم که بازی از اون اکت حس کنه من بیگناه هستم :دی فقط میمونه که این اکت چقدر فیک و چقدر واقعیه، که فکر می کنم با رایی که به تو دادم در عمل هم ثابت کردم چقدر این موضوع در این دور برای من دغدغه است و دغدغه خواهد بود :دی در نتیجه از دید خودم کاملا واقعی بوده و اینو در عمل هم نشون دادم :دی

اما برگردیم رو قسمت قرمز: من سوال ازت دارم، اینکه من افرادی که شیوه بازیشون در سایه حرکت کردنه رو تحریک کنم به واکنش نشون دادن به پست خودم، و یا تحریک کنم به فعالیت کردن، چرا از نظرت هیچ کارکردی نداره ؟ :دی اصلا خطاب اون پست مهم نیست به شخص خاصی هست یا عموم، وقتی پستی با اون اعتماد به نفس داره تهدید می کنه به اینکه کسی که سایه بشینه مورد فوکوس شخص من قرار میگیره با همه قدرتی که در بازی دارم و بر کسی پوشیده نیست، آیا کارکردی جز بیگناه سازی خودم نداره ؟ :دی این ادعایی هست که حتما باید ثابت بشه :دی

امین جان، مجموع فعالیتت رو تا اینجا رو بد نمی بینم. اما همونطور که گفتم رگه هایی از استفاده از "روانشناسی مرض دار" رو در نوع استدلال علیه خودم دیدم :دی منتها فعلا می خوام در موردت مثبت باشم چون به نظرم ما باید تو این بازی با هم کار کنیم :دی یکم رو طرز واکنش هات فکر کن :دی مرسی

اینم بره برم سراغ بحث با آرش. چون خیلی از زمان بازی نمونده :دی گاد اگر میزان فعالیت های امروز رو بیان کنه (اگر تا الان نکرده) ممنون میشم، برای رای دادن نیاز دارم :دی

بنفش: بی‌گناه گرفتن یا ادعاش رو کردن که به ذات چیز بدی نیست هیچ‌وقت. برعکسش بده. :دی منتها به نظرم وارد بازی با کلمات نشیم. اون برای من ایجاد حساسیت می‌کنه چون در تجربه‌ی من بیشتر گناهکاران ازش استفاده می‌کنن. اگر فقط گناهکاران ازش استفاده می‌کردن رای می‌دادم به‌ت. اما اون رایت به من رو که مثال زدی موافق نیستم که نشونه‌ی جدی بودنه. رایت به من عملا رای پرت بوده و هزینه‌ای نداشته. دوم هم مشاهده نشده که با بازیکنان کم‌فعال بحثی رو ایجاد کرده باشی دیگه. همین‌طور که در تجربه‌ی من اکثرا گناهکاران هستن که در بحث مثال‌ها از ادوار قبل می‌زنن. (چون جمله‌ای مثل امین قاتل رو به روی چاوش بی‌گناه رو می‌بینم، جوابی نداره و شیطنت رسانه‌ای‌ـه.) منتها هنوز نفهمیدم چرا باید سیدت رو در این بحث روشن کرده باشی.

قرمز: اگر هدفت گرفتن واکنش از تو سایه‌ها بوده و تهییج این‌که باهات وارد بحث بشن، فکر نمی‌کنم چندان موفق بوده باشه در عمل، اما اگر می‌گی هدفت این بوده، می‌پذیرم.

• Smile
کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
این سوالت عرفان.
واضحا مشخص بود که هادی منظورش اینه که امیر خودش گناهکاره و با اون حرکتش سپر گناهکارای دیگه شده یه جورایی.
و جمله دومتم بازم نمیفهمم چطور متوجه منظور هادی نشدی. هدف اولیه‌اش این بوده که نفر اول رو بهش گیر بده ولی به اعتقادش این بین امیر هم خودش رو لو داده یه جورایی.

نه نگفتم نوار خالی پر کردی حتما. میتونه از کم‌توجهی یا بی‌دقتی هم باشه. صرفا برام قابل توجه بود.
جمله اول رو متوجه نشده بودم اره وقتي گفت فهميدم منظورو . جمله دوم هم بله سعي داستم ذهنيتشو بشكافم و توضيح بده كه چند چنده با خودش و قصدم ايجاد مكالمه بود كه به هدف واقعيش پي ببرم. اينطور نبود كه بيهوده باشه سوالم.
برادر من،
کسی که به نارسیسیم و خودمحوری تو در مافیا بها نده و تو رو وسط بازی قرار نده، عصبانیت می‌کنه؟ خب مشکل از تو هست برادر من.
تو از کجا می‌دونی دفاعیه رفتن من از قصد نیست؟
از کجا می‌دونی ماسک/ نقش نیست؟
از کجا می‌دونی استراتژی هست؟
از کجا اینقدر مطمءنی که حزب فقط حزب شمال، ترفند فقط صد چرت و قال؟ از کجا می‌دونی روند قراره ثابت باشه؟
از کجا اینقدر مطمءنی؟
برو برادر من اول یه فکری به حال نارسیسم هیستریکت بکن، بعد نطق مافیایی بفرما.
---
پ.ن :
بچه‌ها شمه‌ای از بازی حضوری من رو دیده‌ان. که شما سعادت النور نداشتی

افرين همينو ميخاستم خوبه پست بيشتر از نيم خط هم ديديم ازت موفق شدم :دي

چه ربطي داشت جمله اولت؟ من اصلا حرفي از خودم زدم اينحا كه تو داري به من ميگي نارسيست؟ خيلي چيپ بود اين حركتت بگذريم :دي

اها پس استاد بزرگ از عمد به دفاع رفتن و هدفي داشتن؟ و اون طرز بازي نيم خطي و فكي همش با برنامه بوده براي به دام انداختن گناهكارا؟ اگه ميشه لطف كن براي من و بچه هاي تو خونه هدفتو تشريح كن اگر ماسك و استراتژي اي داري بالاخره اين بازي ، بازي به اشتراك گذاشتن هست ديگه تك روي نكن بزار مام استفاده كنيم.

خيلي فك كردي به اين تركيب كلمات باهم رسيدي؟ نارسيست هيستريك؟ بنظرم تمركزتو بزار رو بازي افراد تا تخريب شخصيت بقيه.

ببين اون پستي كه من اون شب فرستادم در مورد تايم ارسال چند نفر كاملا حسي بوده و واكنش شما چند نفر برام جالب بود . از نظر من عموما اين بازي براي مافيا ها و كلا گناهكار ها مهم تره . تعدادشون محدود هست و خب اگر يكيشون احيانا گاد كش شه احتمال باختشون ميره بالا . اما براي بيگناه انقدي كه براي گناهكار ها مهم هست مهم نيست . براي مثال همين دور رضا پست مهم بيگناهي داشت و گاد كش شد . فكر ميكنم گناهكار هاي خاموش و سايه اخر هاي فاز بيان و چند تا پست بدن و راي هاشون رو بدن كه گاد كش نشن . ١-٢ تا هم مافيا وسط ميدون باشن .
شما يا هر كس ديگه اي اگر همين اتهام رو در مورد ساعت پست دادن من ميزدين راستش توجهي نميكردم و شايد جوابي هم نميدادم مگر اينكه ببينم چند نفر هم تاييد كردن حرف شما رو و ميمومدم دفاع ميكردم . راي من به تو هم بر واكنش هات به پست هاي من و بقيه بود نه فقط من . تو بازيت آرامش بيگناهي نديدم 😊 و اينكه من به عنوان بازيكني كه تازه وارد هست و شناختي هم از بازيكن ها نداره و بازي نكرده حق دارم يك نفر رو انتخاب كنم و با توجه به پست هاش ريسك كنم و تا حدي بهش اعتماد كنم . دليل راي من يه محمد حسين و تو صرفا حرف پويا نبود. چون مجبور به راي دادن بوديم من انتخابم اين گزينه ها بودن .

خب طبيعيه بخاطر شناختي كه از فضاي بازيهاي ما نداري اين پيش زمينت باشه كه بازي برا گناهكار مهمتره تا بيگناه، ولي اينطوري نيست اينجا بيگناها به نقششون خيلي تعصب دارن و وقتي بيگناه ميشيم با جون و دل بازي ميكنيم و
مشخصه بازي اكثرمون از جمله من هست. اين ارامشي هم كه براي خودت تعريف ميكني نه در بيگناهي نه در گناهكاري من وجود نداره و سبك و نوع بازيم اينه.

اين بازي اصولش بر اعتماد نكردنه حالا نميدونم تو چطور داري اينكارو كه مغاير بازي هست انجام ميدي . در بازي كه بيگناه كسي رو نميشناسه چطور ميشه اعتماد كرد و اسمشو گذاشت ريسك!؟
با نظرت کاملا مخالفم و حتی حرفت برام عجیب هم هست. اگه مشکلت با سبک بازی سپهر این بود که اینجوری نمی‌شه بیگناهی گناهکاریش رو تشخیص داد، دلیلت رو درک می‌کردم. اما تو با این حرفت عملا داری احتمال بالایی به بیگناهی سپهر می‌دی (خوداگاه یا ناخوداگاه) و بعد می‌گی بیگناه هم باشه نمی‌خوام توی بازی باشه. به نظرم یک بیگناه وسواس بیشتری برای رای دادن تو فازی که اعدام اجباریه داره، و نمی‌آد یه بیگناه رو با این دلایل بالاتر از کسی بذاره که اون دلایل رو برای رای دادن بهش داشته (یعنی هادی). حالا اینکه عرفانِ بیگناه این کار رو می‌کنه یا نه، تشخیصش سخت‌تره منتهی در نهایت به نظرم برای عرفان بیگناه هم مهمه که بیگناه اعدام نکنه حالا مفید یا غیرمفید.

این هم ازت بعید بود ها :دی پلیس وقتی گناهکار بپرسه تیرش فاز بعد عمل می‌کنه (مثل دور قبل و چیز جدیدی نیست)، یعنی اون شخصی که دیشب پلیس شده نمی‌تونسته هادی رو بکشه. رضا رو هم که می‌دونیم بازی نکرده. تنها حالتش اینه که یک پلیس دیگه داشته باشیم و اون پرسیده و زده باشه که احتمالش رو کم می‌بینم، چون اگه یک پلیس دیگه هم داشتیم، رامتین مجبور نبود نقش رضا رو به یک نفر دیگه بده.
این بخش در جواب Sadra">Sadra هم هست که گفت چرا کم دیدم احتمال پلیس رو.

اوکی جو نده :دی دیشب این که گفتی بهاره بازی می‌کنه و سپهر نه رو شوخی در نظر گرفته بودم. چون بعدش یه توضیح دیگه دادی در اون پست. اگه اون هم برات دلیل بوده و سپهر به نظرت «بازی» نمی‌کرده اوکی :دی

این سوال رو به خاطر این ازت پرسیدم که در دلایلت به رای ندادن به بهاره و رای دادن به سپهر، گفتی سپهر رای نداره (درحالی که بهاره رای داشت) پس برات چنین چیزی ملاک بوده دیگه. بنابراین بی‌مورد نبوده سوالم و جو نده. :دی

اول ازت خواهش ميكنم اگر بيگناهي حرف دهن من نزار و هي كلمه جو رو تكرار نكن ميدوني جو ندادم و با بي سر صدا ترين حالت ممكن دارم باهات صحبت ميكنم نيازي به جو نيست در اين مقطع پس خاهش ميكنم نزار مثل قبلنا بحثمون به بيراهه بره اگر بيگناهي.

من كجا احتمال بالا به بيگناهيش دادم؟ گفتم بيگناه احتمالي حرف از بالا بودن نزدم . بله من حرفامو در اون پست گفتم جاييش هم ناواضح نيست من اگر چنين بيگناه هم باشه و اونطور
بخاد غير مفيد بازي كنه تا اخر بازي بهش راي ميدم و ترجيهم عدم حضورشه در فازهاي اخر تا اينكه صرفا برا پر كردن تعداد اونجاي بازي حضور داشته باشه . برد مهمه وقتي بازي خوش بگذره بهت. به حد كافي برد و باخت داديم من حوصله اين سبك بازي رو ندارم حالا تو رفيقته و عقيدت مخالف منه و نتيجه گرايي برات مهمتر از بازي زيباست . قابل احترام.

عزيزم ،ممد حسين دور قبل پليس بود . چاوش رو پرسيد و زد ، به ما گفته شد كه ياكوزاتونو زدن و فردا ميميره ، امشب هم ميتونين فدا كنين فردا شب هم ، تصميم ما فدا كردن امشب بود. خب

الان تو اين فرض ، پليس جديدمون همون شب هاديو پرسيده و زده . به قرباني اعلام ميشه و قرباني كه از قضا ياكوزا هست فرصت داره امشب فدا شه يا فردا شب اگه اعدام نشه . كجاش مغاير دور قبله كه تو داري اصرار ميكني غلطه؟؟

نه كاملا جدي گفتم داره بازي نميكنه و فلاني هم منتظر جوابشم .

من ميگم خودت گفتي ديشب كه سپهر تو دفاعه بعد الان داري ميگي چرا رايتو ديشب ورنداشتي از سپهر وقتي پرت بود . خب با دو راي كه دفاع نميره كسي و ذاتا خودشم تو دفاع بود . بي مورد بودنش اينحاس اصلا حرفي از بهاره و راي داشتن نداشتنش نزديم ما .

هر چي هست قابل كش دادن نيست فعلا . از بازي عقبم امروز چون كارم زياد بود.

اها يه چيزي Bahare">Bahare يجا از پستت ديدم نوشتي به عرفان و محمد حسين راي دادم ، اشتباها بجاي عارش نوشتي ممد حسين . ممد حسين تو بازي نيست ايا شناخت خارج از بازي داري ازش؟ چيشد كه اين اسمو گفتي؟

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
سلام.

اگه داری دلیل عدم جسارت هادی در پست‌هاش به تو رو محافظه‌کاری تیمی مطرح می‌کنی؛ چرا از اول همچین پستی داده؟ اگه با جسارت شروع کرده با وجود اینکه دیده تو در بازی فعالی، یعنی از تو ترسی نداشته. اکتش مقابل پویا دور پیش هم کاملا ثابت می‌کنه که ترسی از بازیکن نداره. پس اینکه یه چیزی گفته بعد دیده زمین به قول تو سفته و بد آدمی یقه‌اش رو گرفته، پس عقب کشیده، منطقی نیست. در شخصیت هادی نمی‌شینه چنین چیزی‌.

ترسا الان نظرت در مورد این بخش از اظهار نظرت در مورد هادی چیه ؟ حالا که نتیجه رو دیدی هنوز این سوال رو از من داری یا پازل برات حل شده، یه توضیحی در این مورد بده :دی

Amir">Amir
اگه هادی گناهکار تیمیه، به نظر خودت چند درصد احتمال میدی اول بازی بخواد بازیو اینطوری و درگیر شدن با تو شروع کنه! من حس میکنم خودشم بخواد تیمش مخالفت کنن با این مورد.

مهسا منظورت از سوالت که باید جواب بدم این بود ؟ اگر آره من سناریو ام در مورد هادی اینه:

هادی چون شیوه بازیش به شیوه این چنینی (مافیای حضوری طور) معروفه، اگر قرار بود که طوری دیگه رفتار کنه، مارک میشد، پس اینکه شروع بازیش اینطور بوده کاملا طبیعی بوده، دقیقا همین موضوع هم آرش رو نسبت بهش اوکی کرده بود. هادی اون پست رو میده و انتظار داشته بلاخره یکی پست دوم رو بده، اونم میومده و واکنش نشون میداده چرته و این حرفا . هادی هم میومده می گفته من اصلا با نفر دوم کار ندارم، با نفر اول کار داشتم که هول شده پست داده (یعنی دقیقا همونی که گفت) اینطوری درگیری با نفر دوم منتفی میشده، نفر اولم میومده یه دفاعی می کرده و هادی هم می گفته گوشه ذهنم میمونه و خلاص. یعنی هم هادی طور عمل می کرده هم از زیرش در میرفته و وارد بازی میشده. به نظرم استراتژی خوبی هم بوده و از نظرم هر تیم تلنتی هم اینو تایید می کنه :))

این سناریو بسیار سناریو امنی برای یه گناهکار گروهی بود، که با ابتکار عمل اینجانب، و واکنش به موقع و سریع نیرو های حق علی باطل، خنثی و گناهکار مربوطه تحویل مقامات قضایی گردید :)) اینم یه پایان درشهر طور :)) تا محمدامین و آرش باشن برای من روش گناهکاریابی گناهکار یابی راه نندازن :)) فکر کردن فقط خودشون باهوشن اراذل :))

در کل به نظرم خیلی سناریو واضحیه و اگر دوستان دنبال زیر بغل مار نباشن، محتمل ترین گزینه، اونجایی که میگم بازی رو پیچیده نکنید طوری که خودتون توش پیچ بخورید اینجاست :دی

Arsonist">Arsonist
من نمیدونم که نقش سپهر چیه، فقط برام سوال شده که محمدامین از کجا میدونسته سپهر بیگناهه.

Amir">Amir
طرف حساب هادی بوده نه آرش. اون لحظه واقعا بهش خنثی بودم و حرکتش رو تیپیکال خودش میدیدم. منظورمم این نبوده که شرایط دقیقا مساوی اون دوره و تو میدونی که هادی گناهکاره و خودتم گناهکاری و افتادی به جونش. منظورم این بود که یه جورایی نمیخوای به حرفای هادی گوش بدی و فقط میخوای بهش رای بدی و بندازیش بیرون.

اگر منشن دیگه‌ای بوده، خاطرم نمونده و میخوام که یادآوری بشه.

حقیقتا من الان شوک شدم، وقتی رای‌گیری ملغی شد، فکر کردم احتمال خیلی بالا کار سناتوره، چون شهردار اول بازی چرا همچین کاری بکنه آخه! دنبال دلیلش گشتم تو ذهنم و رفتم نقشای مافیا رو مرور کردم که سناتور برای کی و چرا همچین کاری میکنه. اولین گزینه همین یاکوزا به ذهنم اومد. گفتم عجببب محمدامین یاکوزاس پس :دی. که ظاهرا 180 درجه غلط کردم.

آرش چی شد به هادی رای اول دادی؟
امین چرا به محمدامین رای آخر دادی؟

از بین رای‌هایی که داده شده، امیر به نظرم هیچ جوره نمیتونه یار هادی باشه. در مورد بقیه باید بررسی کنم.

اوکی، جمع بندیم در مورد تو مهسا تا این لحظه به عنوان کسی که یک بار باهات گروه گناهکاری بوده و یکبار هم علیهت وقتی گناهکار بودی جنگیده، اینه که بیگناهی، گیجی و گنجی و به در و دیوار زدنت فعلا این حسو در من ایجاد کرده :دی فقط اگر سرتو روی بدنت دوست داری و نمی خوای گرگ ها بخورنت، یکم آداپتور برق رو بکش، از باتری استفاده کن که معقول تر عمل کنی :دی فعلا خوراک زیاد میدی دست گرگا :دی

اولويتمو قطعي كنم ديدم سپهر اون دفاعيه وزين رو داده واقعا خونم به جوش اومد و سريع جاي سپهر و هادي عوض شد .

خونی که زیاد به جوش میاد، یه روز سر میره و صاحبشو بی خون می کنه و به بادش میده :)) تو هم مواظب خودت باش :دی

امیر فعلا برام قابل توجیهه و رایش در راستای بازیشه.

فعلا و درد مهسای عزیز :دی

اولویت اول به هادی: آرش احسان امیر ترسا سعید فری
اولویت دوم به هادی: امین بهاره پویا سپهر عرفان محمدامین
اولویت سوم به هادی: مهسا هادی

مرسی از پویا بابت جمع آوری اولویت ها، اول بگم که با کل پویا برای شیوه تحلیل رای هاش مخالفم :دی امیر بیگناه باشه (احتمال زیاد) و امیر گناهکار باشه (احتمال کم) یه بازیه بیشتر از نظرم که چون هنوز نمی دونم قصدش چیه کاریش ندارم. اصولا مبنا قرار دادن هر کسی برای تحلیل رای ها یه بازی با منطقه :دی

اون چیزی که من از رای ها می فهمم، وقتی که هادی نتونست به برتری در بازی علیه من برسه و اصطلاحا زورش نرسید و سیل رای ها علیهش شروع شد از نظر من مثلا از حدود ساعت 7-8 شب، مافیا تصمیم گرفته پشت هادی رو خالی کنه و وارد فاز یاکوزا بشه. منتها من دیدم اینه که قبل اینکه به این مرحله برسه چون بحث من با هادی کاملا دو مرز بندی داشت، یعنی بخشی با من و بخشی علیه من بودن (اینجا اصلا هادی مهم نبود، مهم اکت من بود و نسبت افراد به من :دی ) مافیا تلاش داشته که خیلی ریز به نفع هادی و علیه من اقدام به ایجاد جو کنه که اگر بتونه منو سیاه و هادی رو خنثی یا سفید نشون بدن، منتها منطقا چون هادی یاکوزا بوده خیلی هم اینکارو بلد انجام ندادن. در نتیجه مافیا رو در قدم اول بیشتر باید بین کسایی دید که یکی به نعل و یکی به میخ میزدن در بحث من و هادی، یعنی افرادی مثل امین، پویا، محمدامین، ترسا و مثلهم.

بریم قدم دوم و اولویت ها، توی اولویت ها مافیا می دونسته که می خواد یاکوزا بزنه، اما آیا منطقی بوده تمام یا اکثر توانش رو ببره و بریزه رو اولویت 1، قطعا نه، به بخش قبلی که گفته، مافیای ذهنی من، هادی رو خنثی یا خنثی مایل به مثبت گرفتن، در نتیجه جسارت اینکه بیان و اولویت 1 قرارش بدن رو نداشتن و البته توجیه منطقی هم براش نداشتن. در واقع اینجا حتی از نظر من یکی مثل آرش که از موافق هادی تبدیل میشه به مخالف هادی سفید تر میشه، چون این یک جنس جسارت اگر نگیم بیگناهانه ولی جسارت غیر گناهکارانه توشه.

از اون طرف من اگر بخوام دنبال مافیا بگردم، اکثر مافیا رو توی اولویت دوم یا حتی سوم می بینم، هادی رو که عبور کنیم تنها سوم مهسا است که نظرم نسبت به کلیت حسی در موردش مثبته، در نتیجه من اگر بخوام دنبال مافیا بگردم، تو اولویت های 2 میگردم و شاید یکی هم در اولویت های سه.

و با توجه به چیزی که بالا تر در مورد افراد خنثی (محافظه کار) در روند بحث من و هادی گفتم، از نظرم امین، پویا، محمدامین از اولویت های دوم و ترسا از اولویت های اول بیشترین امکان رو برای قرار گرفتن در گروه مافیا رو بر اساس رای به هادی و روند به هادی می بینم. که البته امین و پویا به جهت نحوه تغییر جهت های رندانه ترشون و مخصوصا نوع تحلیل پویا از رای ها، برام شانس بیشتری دارند برای مافیا بودن :دی

با این حال رای و تحلیل رای چیز ناقصیه و من اگر مجبور نباشم هیچ وقت به عنوان یک آیتم قطعی روش استدلال نمی کنم.

اینجا فقط میمونه اینکه وکیل احتمالا کجا وایساده ؟ :دی من به نظرم وکیل رو بیشتر میشه تو اولویت 1 دید :دی چون از یاکوزا بودن هادی مطلع نبوده :دی

درود بر دوستان عزیز.
من سراغ بحث مرده و فاز معارفه و اینا نمیرم اما یک موردی که خیلی برام تو اون فازها قابل شهود بود جریان سازی امیر نسبت به بازی بود اما چجور جریان سازی ای ؟ بیش از حد پیچیده فکر کردن و تبدیل کردن یک موضوع از بازی به کل بازی، با مورد دوم اوکیم اما مورد اول عملا داره فکر کردن زیاد رو در مورد بازی بیهوده میدونه، حدقل من اینطور برداشت کردم، از طرفی دیگه بدون اینکه جایی خودش رو بیگناه در نظر بگیره نگران ساید بیگناه هست و وایب لیدری میداد پستای اولش اما تو بحث با هادی وزنه منطقش سنگین تر و تو بحث با آرش هم صحبت هاش قانع کننده تر هست بنظرم اما بازهم این رو نمیشه علتی بر بیگناهی یک شخص دونست. سوال من اینه که :
1. این مدل جریان سازی برای یک بیگناهی که فقط خودش رو میشناسه چه سودی داره ؟
2. چه نقشی از این جریان سازی سود واقعی رو میبره ؟

صدرا، به نظرم تو به انگلیسی متن رو نوشتی و زدی تو گوگل ترنسلیت که بهت فارسیشو بده، چون من از این نوشته هات هیچی نفهمیدم و شبیه جمله سازی های رئیس جمهور مردمی ابراهیم رئیسی بود :دی

یه بار بازنویسی کن و واضح تر سوال کن ببینم چی میگی :دی واقعا به فری قبطه می خورم تا حدی فهمیده چی میگی :))

یک سوال دیگه هم از امیر دارم اینه که چه چیزی در بازی سپهر انقدر توجه تورو به خودش جلب کرده ؟ :دی

جلب نمی دونم منظورت چیه، اما اگر جالب منظورته، من کلا شیوه بهلول بازی کردن برای جالبه و لذت می برم ازش، منتها تا یه جایی و قطعا سپهرم می دونه این شیوه بازیش تا یه جایی تحمل میشه :)) می خوام ببینم موقع شناسه یا نه :))

من در درک و تحلیل بازیکن‌هایی که مبتنی بر حس بازی می‌کنن مشکل دارم و به خاطر تجریبات قبلی‌م در تشخیص‌شون، فعلا چند دوری هست که وارد قضاوت‌شون نمی‌شم.

می تونم بپرسم، چند دور، یعنی دقیقا از چه دوری ؟ :دی به نظرم این مقدمه یک تلاش برای ماله کشی یک تغییر جهت مزورانه در مورد هادی بود :دی منتها اگر دقیقا بگی از چه دوری بازیکنای حسی رو جاج نمی کنی شاید بتونم ببینم نظرم درست بوده یا نه :دی

بعضیام بیش فعال بودن :دی

آرش با توئه گاد :))

• Smile
واکنش‌ها[ی پسندها]: Sadra
مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
عرفان
بيگناهايي ميخام كه بتونن بين اون همه گناهكار گرگ و حيله هاشون دووم بيارن و بازيو دربيارن نه فقط در شمارش تعداد حساب شن و با هر بادي از سمت گناهكارا بلغزن و اينور اونور شن و راي و تصميم درستي هم نتونن بگيرن و برد و باخت جهنم . اعصاب و روان بقيه رو به چالش بكشن!
سلام عرفان.
من درک می‌کنم چی میگی، اما خیلی قابل نیست این حرفت. اگر قراره بین یک بیگناه و یک بیگناه غیرفعال انتخاب کنی، درسته اولی رو باید تو بازی نگه داشت. اما به نظر تو بهتره بیگناهی شبیه سپهر تو بازی بمونه یا جای اون گناهکار تو بازی باشه؟ ضرر کدوم بیشتره؟

مهسا
من اینو قبول ندارم چون مثل بازیش بود دقیقا و دوست دارم نظر بقیه رو بدونم.
دفاعیه‌ی هادی بد بود قطعا.

بهاره
از نظر من عموما اين بازي براي مافيا ها و كلا گناهكار ها مهم تره . تعدادشون محدود هست و خب اگر يكيشون احيانا گاد كش شه احتمال باختشون ميره بالا . اما براي بيگناه انقدي كه براي گناهكار ها مهم هست مهم نيست . براي مثال همين دور رضا پست مهم بيگناهي داشت و گاد كش شد .
بهاره جان سلام.
بالاتر یک نظری در موردت دادم یادم رفت منشن کنم. نظرت رو بگو. اما در مورد این حرفت، بازی به نظر من اگر برای هر دو گروه به یک اندازه مهم نباشه، برای بیگناهان مهم‌تره. چون در برابر ناآگاهی‌شون باید تلاش بیشتری کنن تا علم به بازی رو به دست بیارن. همچنین اگر بیگناهان یکی رو از دست بدن ضرر خیلی زیاده داره، چون ممکنه بیگناهان دیگری به جرم رای به این‌ها اعدام بشن. از اون طرف برخلاف گناهکاران توانایی پلن ریختن و استراتژی رو ندارن پس حذف یک مهره معلوم نیست چه عواقبی داشته باشه. البته به نظر خود من این موضوع به اشخاص برمی‌گرده، نه به سایدها.

مهسا
در مورد اولویت دوم و سومت، به نظرت محمدامینی که سوال و جواب میکنه و فعاله و یه شک به قول خودت جزئی بهش داری باید اولویت دوم قرار داده بشه یا سپهری که فعالیت چندانی نمیکنه و کلا مجبوری بازیش رو از دور نظاره کنی و قضاوت در موردش سخته؟ اینم در نظر بگیر که محمدامین چند تا رای از چند نفر داره و احتمال اعدامش میتونه باشه.
این قسمت رو عصر ندیدم. وسط پستت نوشته بودی بریم سراغ دفاعیه‌ی هادی فکر کردم بقیه‌اش خطاب به من نیست درنتیجه گذاشتم بعدا بخونم.
اولویت‌های من همونی هست که دیشب ارائه دادم و به نظرم همون انتخاب درست بوده. خط آخر، احتمال اعدام سپهر از محمدامین بیشتر بود چون رای‌ دادن بهش کم هزینه‌تره.

این فکر کنم تا پست ۲۳۲.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین