برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور چهاردهم مافیا | جنگ شاه و امپراتور

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
پایان فاز روز سوم
نتایج تا دقایقی دیگه

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0

آرای نهایی
شش رای به سعید توسط پویا و محمدامین و احسان و ترسا و فری و سپهر
پنج رای به عرفان توسط آرش و بهاره و پویا و امیر و سپهر

سه رای به پویا توسط احسان و سعید و امیر

سه رای به امین توسط مهسا و محمدامین و امیر
دو رای به بهاره توسط ترسا و عرفان
دو رای به صدرا توسط محمدامین و فری
دو رای به آرش توسط مهسا و امین
دو رای به احسان توسط سعید و صدرا
یک رای به مهسا توسط صدرا
یک رای به امیر توسط آرش
یک رای به ترسا توسط بهاره
یک رای به
محمدامین توسط امین
یک رای به
سپهر توسط عرفان

سعید و عرفان حدنصاب رای برای رفتن به دفاعیه رو آوردن. باید حداقل سه نفر برن دفاعیه، آرای پویا و امین مساوی شد، طبق قرعه پویا به دفاعیه میره.
سعید و عرفان و پویا دفاعیه رو تا 22:45 بفرستن (چون یه کم اعلام آرا دیر شد)

صدرا و سپهر در دسترسی به سایت دچار مشکل شدن و رایشون رو به من گفتن که محاسبه کنم. صدرا تاکید کرد که رایش به احسان، پرته

آخرین ویرایش:

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
با عرض شرمندگی

محمد امین اون آخر رایش رو عوض کرده بود دقت نکردم.

الان درست شد.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
دفاعیه سعید:

من خیلی در کنارتون بازی نکردم اما تو همین ۲ ۳ دست مافیا که با هم بازی کردیم فکر کنم تا حدی با من و خلق و خوی من آشنا شدین.

من بخاطر کمبود وقت و مشغله کاری که دارم فرصت نوشتن پستهای طولانی و تحلیل هایی که افرادی مثل امیر و پویا دارن رو ندارم هیچوقت

لازم میدونستم اینو بگم که حرفهایی مثل نوار خالی کردن یا تو سایه بودن و ... رو ازتون نمیپذیرم و بی انصافیه

من بخاطر دو موضوع این همه رای اوردم که یکیش مربوط به پست رای دادن دیشبم بود که بارها توضیح دادم و ایرادی که بخاطرش پویا بهم رای داد رو حتی یه بار توضیح نداد و توجیه منطقی نداشت. فری هم گفت من ترسیدم ولی من از قبل موضعم مشخص بود
مورد دوم این بود که گفتن چرا محمدامین رو دوم رای دادی و سپهر سوم
من از این ساده تر نمیتونم بگم که وقتی نسبت به جفتشون خنثی بودم حتی اگه به سپهر رای میدادم و ازم میپرسیدین بازم میگفتم همینطوری رای دادم. من برعکس خیلیا که سنگین و ثقیل صحبت میکنن ، خیلی ساده و صادقانه حرفمو میزنم. با سیاست نیستم. بخاطر همینم هست همیشه به راحتی اعدام میشم.

من همه چیزو ساده توضیح دادم. بهم رای ندید.

دفاعیه پویا:
دوستانی که منُ می‌شناسن، منُ تو نقش‌های مختلف بذارن ببینن چجوری رای یا درصد می‌دم به‌نظرشون و احتمال بدن هرکدومش چقدره. خودشون متوجه می‌شن به‌نظرم. آرا و درصدهام هست. توضیحاتمم هست.

دوستانی هم که منُ نمی‌شناسن، ضمن این‌که بهشون حق می‌دم، درخواست می‌کنم اگر بی‌گناه هستن بیشتر فکر کنن.

دفاعیه عرفان:
من تازه از مغازه دارم ميام تو راه خونه ام پستهاي صفحات اخر رو هم نخوندم . الان رفتم ديدم ٥ راي اوردم . چرا؟ چرا بايد ٥ تا راي بيارم اتهامم چيه دقيقا؟ اوليش پويا كه از پست اول و اون درصد حسيش دو تا راي منو گارانتي كرد از همون روز اول( خودش و بهاره) و الانم همچنان روشه و من نميدونم حس رو چطور ميتونم روش دليل و منطق بيارم.

بهاره كه ميگه رو دست پويا راي داده و حسش ميگه بايد ب من راي بده . اتهامش؟ ارامش بيگناهي نداري . اوكي

عارش عزيز كه سعي دارم زود قضاوتش نكنم در بازيها در بحث با امير با خوش نيتي برخورد كردم و حسم هموني بود كه گفتم يني حس بد نميداد و مرضي نداشت ، منتهي از امروز يهو شروع كرده به سياهنمايي من . چرا چون گزينه نداره و كي از من بهتر . در چند جا پله پله از بعد از ظهر داره با حرفاش و نبود من فشار ميزاره روم كه برسه به اونجا كه اره عرفانم نيست ميدونما ولي فلان حركتش فلانه حالا منم نيستم رايم عرفانه پس. يني چي خب؟ انتظار چي داشتي وقتي اونارو نوشتي؟ يه ساعت مونده داري تعوري توطعه مطرح ميكني بعد مني كه گفتم نيستم اون موقع چيكار بايد بكنم؟؟ زمان بنديت مرض داره خب اگه نداشت و گزينه نداشتي هر دو رايتو پرت بده كسي با سيخ واينستاده بالا سرت!

سپهرم كه توضيح دادم و مشخصه رايش . من با كسي كه در جواب انتقاد و اتهام شخصيت طرف رو هدف قرار ميده صحبتي ندارم .

امير خان عزيز هم دوس داشتن منو ببرن دفاع كه تنبيهم كنن كه راي بهاره پرت نيست و تو مرض داري اره؟ مرض داشتم پويا يا ارشو با همون دليل نخوندن پستها ميفرستادم دفاع . نه بهاره رو . بله

اين سوالو بپرسين از خودتون .من چيم كه راي دادين بهم؟ نقشم؟ و اتهامم به جز حس؟ ممنون ميشم اگر زده موندم جوابشو ببينم فردا نموندمم كه هيچ ، موفق باشين

تا ساعت 23 اولویت بدین

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
رای گیری به شدت حساس و نزدیک بود، در نهایت سعید طبق قرعه اعدام شد.

1661971546408.png

سعید مافیا و دکتر بی وجدان بود.

امیر در اعتراض به این که در قوانین نیومده اگه نفرات سوم مشترک، امتیازشون مساوی بشه، قرعه کشی میشه و من قرعه کشی کردم، از بازی انصراف داد!! معتقد بود که امین و پویا هر دو باید برن به دفاعیه. فرعی و جوکر بود.

یه توضیح در این مورد بدم:
بله در قانون صریحا اینو ننوشتم، اما چند بار در موارد دیگه (مثل همین مساوی شدن امتیاز در رای گیری ثانویه) نوشتم که اگه مساوی بشن، قرعه کشی میشه. امین و پویا هم حدنصاب رای برای رفتن به دفاعیه رو نداشتن و فقط چون باید در دفاعیه حداقل سه نفر باشن، بینشون قرعه کشی شد. قضاوت با بازیکنان!

تا ساعت 11:55 اولویت بدین

آخرین ویرایش:

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
آغاز فاز روز چهارم

اتفاق قابل ذکر فاز شب: هیچ

لیست شرکت کنندگان به ترتیب الفبا:

آرش (Arsonist">Arsonist)

احسان (Ehsan">Ehsan)

امین (Amin
">Amin)

بهاره (Bahare">Bahare)

پویا (Pouya">Pouya)

ترسا (Lotus">Lotus)

سپهر (Sepehr">Sepehr)

صدرا (Sadra">Sadra)

عرفان (Erfan">Erfan)

فری (FM">FM)

محمدامین (Mamalgr">Mamalgr)

مهسا (Moonsa">Moonsa)

تعداد شرکت کنندگان: 12 نفر

رای دادن اجباری است و باید به ۲ یا ۳ نفر رای بدین. حداقل رای برای رفتن به دفاعیه: 4 رای

صدرا
از هر دو فرصت عدم فعالیتش استفاده کرده و اگه فعالیت نکنه گادکش میشه.

امین و سپهر و ترسا یک فرصت عدم فعالیتشون سوخته و فقط یک فرصت دیگه دارن.

زمان پایان فاز:
ساعت ۲۲:۰۰ پنج شنبه 10 شهریور ۱۴۰۱

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
داستان دور چهاردهم - جنگ شاه و امپراتور (قسمت پنجم)

در حالی که فقط چند ساعت تا آغاز جنگ تمام عیار باقی مانده بود، پادشاه ایران، شاه فرهاد سوم، حکمی به شرح ذیل صادر کرد:

"به نام یزدان پاک
با توجه به مفقودالاثر شدن سپهبد رضا ناصری، فرمانده کل ژاندارمری پادشاهی، و عواقب بسیار منفی خالی ماندن این جایگاه خطیر، جناب آقای سرلشکر حامد یزدانی را با یک رتبه ارتقای درجه، به عنوان فرمانده کل ژاندارمری پادشاهی منصوب میکنم.
برای ارتشبد رضا ناصری آرزوی سلامتی و برای سپهبد حامد یزدانی آرزوی توفیق در انجام مسئولیت خطیرش را دارم.

فرهاد سوم - پادشاه ایران"

کیلومترها دورتر و در خط مقدم جبهه سوریه، شیخ الاسلام احمد حنفی، بلندمرتبه ترین مقام مذهبی امپراتوری توران، برای تهییج سربازان به خط مقدم آمده بود و سخنرانی میکرد:

"ای سربازان دلاور! ای افسران غیور! ای امیران با تدبیر!
شما در حال نوشتن تاریخ جهان هستید. مسئولیت خود را درک کنید. از شهید هادی مظفری الگو بگیرید و در هر حال به دشمن اشغالگر ضربه بزنید. آن جماعت بد دین، منطقه متبرک شام را اشغال کرده اند. با تمام توان نبرد کنید و شام متبرک را از اشغال رافضیان آزاد کنید! در هر حالتی الله را در نظر بگیرید و آگاه باشید که جنگ شما یک جنگ مقدس است. کشته شدگان شما شهیدند و در صورتی که خدا توفیق پیروزی را به شما عطا کرد، بدانید که مصداق آیه شریفه "جاء الحق وزهق الباطل" شده اید.
والسلام علیکم و رحمة الله"

پس از سخنرانی شیخ احمد، نخست وزیرِ امپراتوری "طاهر کارالی" با سرعت خودش را به شیخ رساند و خطاب به شیخ گفت: "حضرت شیخ الاسلام! افتخار بزرگی بود که برای نظامیان ما سخنرانی کردید و ایشان و ما را تشجیع کردید. اما تذکری در مورد یک بخش از سخنرانی شما دارم. شما در جایی گفتید که شام را از رافضیان پس بگیرید! همانطور که مستحضر هستید، ما در قلمرو امپراتوری، شیعیان علوی و اثنی عشری زیادی داریم که متاسفانه برخی از آنها به پادشاهی گرایش دارند، ما با زحمت فراوان موفق شدیم جمعی از آنها را به امپراتور دانیال، وفادار کنیم و حتی یکی از علمای آنها راضی به بیعت با امپراتور شده، استفاده از اصطلاحات نسنجیده توسط شما ممکن است که روابط ما را با آنها دچار تنش کند، از حضرتتان خواهشمندم که در انتخاب کلمات دقت کنید تا خدای ناخواسته فتنه مذهبی در قلمرو اتحادیه امپراتوری توران، ایجاد نشود."

شیخ احمد لبخند تلخی زد و جواب کوتاهی به نطق طولانی نخست وزیر داد: "شما به وظیفه ملی خود عمل کنید و من هم به وظیفه شرعی خود عمل میکنم!" سپس از جایگاه دور شد و رفت.
کارالی زیر لب به شیخ فحش داد و گفت: "مغز این‌ها دو هزار ساله تکون نخورده!"

پس از این، آیلار دنیزوف، خواننده زن مشهور اهل امپراتوری به صورت آنلاین برای سربازان امپراتوری کنسرت شادی برگذار کرد و بسیاری از سربازان و افسران را به رقص آورد!

هدف رئیس ستاد فرماندهی کل قوای امپراتوری، سپهسالار سهیل آکار، از تدارک دیدن این دو برنامه این بود که رضایت همه سلایق را جلب کند. اما سربازان غیر مذهبی از سخنرانی شیخ خوششان نیامد و سربازان مذهبی نیز از کنسرت آیلار دنیزوف خشمگین شدند.

در جبهه پادشاهی اوضاع متفاوت بود. آنها از عصر با پخش آهنگهای حماسی به نیروهای خود روحیه میدادند.

هنگام غروب، ارتشبد "رستم ایزدپناه" که رئیس ستاد بزرگ ارتشتاران بود، به صورت آنلاین برای نظامیان حاضر در هر چهار جبهه سخنرانی کرد:

"ای سربازان ایران زمین! همانطور که اکنون حتی پیرزنان خانه نشین نیز فهمیده اند، دولت نامشروع امپراتوری قصد حمله به سرزمین باستانی ما را دارد. ما خادم شما هستیم و بر دستان تک تک شما بوسه میزنیم. من با دیدن شور و شوق شما حسرت میخورم، ای کاش به این درجه نمیرسیدم و به جای ریاست بر ستاد بزرگ ارتشتاران، مانند یک سرباز صفر، در کنار شما میجنگیدم. برای خودتان و خودمان و پادشاه دادگسترمان آرزوی پیروزی بزرگ دارم.
ایزد دانا و توانا، یار و یاور ما باد."

سربازان به تشویق ارتشبد پرداختند و برخی از آنها زیر لب میگفتند: "اگر خیلی علاقه مندی، ستاره های روی شونه ات رو بردار و از ریاست ستاد
استعفا بده و بیا کنار ما بجنگ!"

سرانجام لحظه موعود فرا رسید. در حالی که مردم در ایران در حال برگذاری جشن چهارشنبه سوری بودند، نیروهای ارتش امپراتوری با توپخانه، پهپاد، هلیکوپتر و هواپیماهای پشتیبان زمینی، نیروهای ارتش پادشاهی در جبهه آذربایجان را مورد هجوم سنگین قرار دادند.
نیروهای پادشاهی در آذربایجان که انتظار حمله نداشتند و فکر میکردند حمله امپراتوری در جبهه سوریه خواهد بود، شوکه شدند و با آمادگی کم و روحیه پایین به تجاوز نیروهای امپراتوری پاسخ دادند.

پس از سه ساعت تبادل آتش در جبهه آذربایجان و تلفات سنگینی که به هر دو طرف وارد شد (بیشتر به نیروهای پادشاهی)، هیچ پیشروی ای انجام نشد و ارتش امپراتوری در اقدامی رونالدینیویی، به نظامیانش در جبهه آذربایجان دستور توقف عملیات را داد و کیلومترها دورتر، به نظامیانش در جبهه سوریه دستور داد که از سه محور جرابلس، الراعی و اعزاز، وارد خاک پادشاهی بشوند.
تبادل آتش در آذربایجان فقط یک عملیات فریب بود و عملیات اصلی در سوریه آغاز شد. نیمی از نیروهای امپراتوری در مناطق دیگر نیز به مرز سوریه فراخوانده شدند.
در شب اول، سه بمب افکن نیروی هوایی امپراتوری با پشتیبانی ۱۲ جنگنده به یک نیروگاه هسته ای پادشاهی حمله کردند اما به علت پدافند هوایی قوی ارتش پادشاهی، موفق به انهدام نیروگاه نشدند.

سرلشکر سعید بهادر که فرمانده لشکر عشق آباد امپراتوری بود در این شب کشته شد و بنا بر این امپراتوری توران، دو سرلشکرش را خیلی زود از دست داد.

در این بین اسرائیلی ها طرحی داشتند که در وسط جنگ ایران و توران، از درگیری دو کشور استفاده کنند و مناطق جنوبی سوریه را از کنترل پادشاهی و قبرس شمالی را از کنترل امپراتوری خارج کنند، اما به علت استعفای نخست وزیرشان امیر اولمرت، درگیر مسائل داخلی شدند و طرح را منتفی کردند. اما امریکایی ها به شدت مشغول تلاش برای اثرگذاری بر جنگ شاه و امپراتور بودند.

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
خب. خوبه :))
مهسا
از جفت مافیا ها تا الان قوی دفاع کردیا :)) یکم شک وکیل بودنت برام بیشتر شد. اینکه بخاطر حرفم به سپهر اصرار داشتی من می دونم بیگناهه هم یکم الان برام فرافکنی می شینه. البته این فکر اولیه من راجع بهته که یکم خامه. اگه سردرد نداشتم می پختمش. ولی بمونه برای فردا.
------------------------------------------------------
راجع به رای خودم توضیح بدم که بین عرفان و سعید مونده بودم. رای عرفان به سپهر برام اذیت کننده بود با وجود توضیحاتی که داد احساس کردم داره تک بعدی بازی می کنه و بازی تک بعدی خیلی بیگناهانه نیست برای من. از اونور سر سعید هم یکم بخاطر حرف مهسا که همینطوری بوده همیشه خام شده بودم. دفاعیش هم خامم کرده بود یکم. بعد به دفاعیش بیشتر دقت کردم دیدم ئه. مظلومنماییه این :)) برای همین رای اولم شد و عرفان دوم. پویا رو هم که گفتم بیشتر از اینا بهش زمان می دم.
---------------------------------------------
راجع به اولویت های دیشب اما، خوبیش اینه که دیتا های خوبی می تونه بده چون لغو سناتور نداریم.
در بین رای ها، رای های بهاره و امین برای من مشکوکترینن.
مافیا منطقیه برای اینکه سعید رو از دست نده مشخصا به پویا رای نده و به عرفان رای بده و سعید اولویت آخرش باشه. که این کار رو 3 نفر کردن. امیر و امین و بهاره. امیر که جوکر بود و توی پرانتز بگم متاسفم از رفتنش. امین و بهاره موندن. امین دست خودش رو برای رای دادن به هر سه باز گذاشته بود و نمی شه الان بهش خرده منطقی گرفت که چرا عرفان اوله سعید آخره. خودش باید توضیح بده دلیل رای هاش رو اول.
بهاره اما:
بهاره
چجوری امکان داره که کسی که به پویا انقدر اعتماد داره که پشت دستش بازی کنه اون هم به شکلی که تمام رای هاش رو بر اون اساس بده، اینجا پویا رو از سعید جلوتر بذاره؟
هم رای گیری این فازت مشکوکه هم فاز قبل.
حالا.
یاکوزا و دکتر بی وجدان که رفتن.
می مونه سناتور و گادفادر. من نمی تونم جفت امین و بهاره رو تیم مافیای اولیه ببینم یکی بخاطر این که جفت نقش ها به شدت مهمن و احتمالا به یه تازه کار (تو این مافیای مجازی منظورمه) داده نمیشه. یکی دیگه اینکه تیم امین، بهاره، هادی، سعید هم برام یکم غیر بالانسه. بر اساس همه این ها احتمال مافیا بودن امین برام بیشتره و بهاره اگر مافیا باشه می تونه مافیای جذبی یاکوزا باشه که گزینه خوبی هم بود.
راجع به افرادی که اینکار رو نکردن که به احتمال زیاد حداقل یه مافیا بینشون هست هم، از نظرم منطقی نیست رای اول به سعید داده باشن، رای دوم محتمل تره. و رای اولشون هم عرفان باشه منطقی تره. البته تنها کسی که جز سعید و امیر رای اولشون پویا بوده ترساس. منتها احتمال مافیا بودن ترسا رو کم می بینم. چون که گیر خیلی خوشگلی به سعید داد که وقتی می گی همینطوری به یکیشون رای دادم، این رو می رسونه که برات مهم نبوده چون می دونستی اون رایگیری قراره ملغا شه.
پس برام مافیا بین آرش، سپهر و مهسا می تونه باشه. که به سعید رای دوم و به عرفان رای اول دادن. نمی دونم واقعا. سپهر که به احتمال بالا نیست، چون یکی از اعضای مافیای اولیه اونم گادفادر یا سناتور باید بین این سه نفر باشه. بین آرش و مهسا در نتیجه احتمال بالا یکی مافیاس.
یه حالت آخر هم داریم که جفت عرفان و سعید مافیا بودن. که از اونجایی که اونجا باید مافیا ها یکیشون رو انتخاب می کردن. فکر می کنم هر چیزی ممکن بود توی رایگیری. اون حالت رو نمی تونم الان بررسی کنم.

• Dislike
واکنش‌ها[ی پسندها]: Arsonist
کارآموز مافیا
پسندها
22
امتیازها
5
مدال‌ها
1
Erfan">Erfan
چند‌ نکته:
۱. دوست مافیای من. حمله به شخصیت ،امضای پای تمااااام پستای توئه. لذا نفس پرخاشگر، خشم بی دلیل و بی مبالاتی کلامی خودت رو‌ با پراجکت کردن اینجوری روی دیگران، الکی تزکیه و توجیه نکن. خشونت و تندی، نشانه‌ی کلاس نیست توی‌مافیا، جناب مافیا‌. یه‌نگاه به علت رایت به من بنداز :) چون از این مدل بازی خوشت‌نمیاد، من رو‌ میکنی‌ اولین سیبل اعدام. لذا تامل رفتاری بیشتری ازت توقع میره‌.

۲. من پاسخ سوالاتم رو ازت نگرفتم‌ هنوز. لطف کن پاسخ بده، که از کجا ایییییینقدر نسبت به اتهاماتت اطمینان داری؟

۳. چقدر حیف که امیر رفت. :(

۴. سعید... قشنگ‌بازی کرد. :)

5. دفاع پویا، مکتبی قابل مرجعیت و‌جهاد است :).
مینیمال
تو ذ پوینت.
عقلانی.
بسی خوب بود و‌ آموختم.

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
البته ترسا باید به هر حال توضیح بده که چرا پویا یهو شد رای اولویت یکش

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
چقدر خوب و دقیق تشخیص میدم خدایی :))
محمدامین من وکیل مجازیشونم :))

حیف شد امیر رفت.

در مورد اولویت‌ها خب هیچکدوم رای اولیه من نبودن. خیلی خیلی سخت بود اولویت دادن و من فکر میکردم به احتمال بالا بیگناه هست بینشون.حقیقتا سعید رو اصلا فکر نمیکردم مافیا باشه و یار هادی باشه ( طبق تحلیل‌های فاز پیشم) و سبک بازی سعید. اما واقعیت رو بگم خودم رو مقصر نمیدونم. وقتی دیتای زیادی از بازی کسی در دسترس نیست، تشخصیش سخته واقعا و آدم تمام وجدانش رو قاضی میکنه که نکنه یه لحظه اشتباه کنم.
چرا به عرفان اولویت اول دادم؟ به خاطر نوع رای دادنش. آخه توی این بازی چطوری باور کنم عرفان فقط چسبیده به دو تا تازه وارد؟ عرفان و سعید برام در یه حد بودن. و اولویت اولی که به عرفان دادم به خاطر انتظارات بالاتر و شناخت بیشتریه که ازش دارم. پویا واقعا برام خنثی بود اون لحظه. دلیل رایش به سعید رو درک نمیکردم ولی چیزی بود که خیلیا انجامش داده بودن و نمیتونستم در موردش تصمیم بگیرم. ولی در کل رای‌های پویا نسبت به اون دو تای دیگه مسئولانه‌تر به نظرم اومد.

Mamalgr">Mamalgr
در مورد سعید واقعا احساس گناهکاری از بازیش نمیگرفتم. اگر گفته تو درست باشه و من وکیل باشم، با این حجم رای به سعید به نظرت مسخره نیست بیام بگم چرا دارین بهش رای میدین؟ بقیه که با حرف من رایشون رو پس نمیگیرن. به نظرت به این فکر نمیکنم که ممکنه سعید اعدام شه و بعد اعلام نقشش من چه گلی باید به سر بگیرم؟
من کجا اصرار کردم در مورد سپهر؟ یه بار ازت پرسیدم توام همون یه بار جواب دادی و من دیگه چیزی نگفتم. بعدم دکتر مگه وکیل بیگناها رو میشناسه که اینطوری میگی؟
در مورد اولویتها هم بالاتر توضیح دادم.

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
سوال های آخر فاز قبلم رو لطفا جواب بدن همه و جا نمونه. پست 267
برم تا جایی که الان می کشم رای ها رو بررسی کنم. یکی اگه حال داره رای های فاز قبل و این فاز رو کنار هم بذاره عالی می شه. اگه نه که خودم فردا انجام می دم. الان رای های این فاز رو بررسی می کنم فقط.
آرش
آرش رای اولیه به عرفان و امیر (پرت) می ده. اولویت هاش هم عرفان سعید و پویاست. اینجا من می تونم یه مسیر برای آرش ببینم. روند یک مافیا رو توش می تونم ببینم. که با امیر بحث کرد سر این که کارش اشتباه بود، که به هادی رای اولیه نداد با وجود این که گفته بود کار های هادی عجیبه. و براش مثبت بود هادی. وقتی قرار به استفاده از سناتور شد هادی رو گذاشت اول با توضیح اینکه دفاعیه هادی خیلی بد بود. این دور هم به سعید رای نداد و اولویت دوم بود. پویا رو دیگه هیچ جوره نمی تونست دوم بذاره به اجبار سعید رو دوم گذاشته. البته این توضیح رو بدم همه اینا یه مسیره که آرش رو می تونم توش ببینم. نه می گم مسیر همینه قطعی نه می گم آرش منفیه. فعلا نظر اصلیم روی بهاره و امینه.
احسان
احسان توی رای های اولیه هم به سعید رای داده هم به پویا. توی اولویت هاشم اول سعیده بعد پویا. فقط سوال من اینه که چرا سعید براش اولویت بالاتری قرار گرفت تا پویا. چون فکر کنم به پویا مشکوکتر بود تا سعید.
امین
راجع به امین بالاتر صحبت کردم. امین جان پست آخرم رو خوندی و بهم رای دادی؟
بهاره
ایشون هم بالاتر گفتم. رای اولیه به ترسا و عرفان داده. اولویت اولش عرفان بوده که منطقیه اما اولویت های دوم و سومش اصلا به بازیش نمی خوره.
پویا
استاندارده. رای اولیه به سعید و عرفان داده رای هاش هم همونان.
ترسا
رای های اولیه به سعید و بهاره. اولویت ها پویا؟!، سعید و عرفان. رایش به پویا نمی خونه برام خیلی.
سپهر
رای اولیش به اولویت هاش می خوره.
صدرا
نمی فهمم داری چیکار می کنی صدرا. رای اولیه به مهسا و احسان که احسان پرته. اولویت به سعید، عرفان و پویا. دلیل رای اش به مهسا فقط همینه که گفته من خنگ داشتم از یاکوزا دفاع می کردم؟ اما یه پهن مثبت داره الان صدرا برام از نظر مافیا نبودن. اونم اینه که صدرا دستش باز بود هر جوری که بخواد رای بده چون تقریبا یا کاملا با هیچکدوم از این سه نفر کانتکت نداشت. در نتیجه اگر یار سعید بود فکر می کنم ریسک خوبی بود که به عرفان رای یک بده و به سعید رای دو.
عرفان
رای اولیه به سپهر و بهاره. رای اولویت هم سعید، پویا و بعد خودش. من کلا اینکه عرفان با هیچکدوم از افراد غیر تازه کار عملا کار نداشته برام مشکوکه. کاری به صحبت راجع بهشون و اینجور چیزا ندارم. ولی ازش انتظار فعالیت بیشتر و تاثیر بیشتر روی بازی دارم. که نمی دونم سرش شلوغه نمی شه یا عمدا گوشه اس.
فری
رای اولیه سعید و صدرا. الویت سعید، عرفان و پویا. الان احتمال منفی بودن فری و زرگری بودن بحثش با هادی برام پایین تر اومد. رای هاش هم به اولویت هاش می خوره. اما ممنون می شم یه نظر کلی راجع به هر بازیکن بده.
مهسا
رای اولیه امیر و آرش. اولویت عرفان، سعید و پویا. دلیل اینکه عرفان براش بالاتره رو بگه. دلیل اینکه سعید ازش از پویا بالاتره هم لطفا بگه.

چقدر خوب و دقیق تشخیص میدم خدایی :))
محمدامین من وکیل مجازیشونم :))

حیف شد امیر رفت.

در مورد اولویت‌ها خب هیچکدوم رای اولیه من نبودن. خیلی خیلی سخت بود اولویت دادن و من فکر میکردم به احتمال بالا بیگناه هست بینشون.حقیقتا سعید رو اصلا فکر نمیکردم مافیا باشه و یار هادی باشه ( طبق تحلیل‌های فاز پیشم) و سبک بازی سعید. اما واقعیت رو بگم خودم رو مقصر نمیدونم. وقتی دیتای زیادی از بازی کسی در دسترس نیست، تشخصیش سخته واقعا و آدم تمام وجدانش رو قاضی میکنه که نکنه یه لحظه اشتباه کنم.
چرا به عرفان اولویت اول دادم؟ به خاطر نوع رای دادنش. آخه توی این بازی چطوری باور کنم عرفان فقط چسبیده به دو تا تازه وارد؟ عرفان و سعید برام در یه حد بودن. و اولویت اولی که به عرفان دادم به خاطر انتظارات بالاتر و شناخت بیشتریه که ازش دارم. پویا واقعا برام خنثی بود اون لحظه. دلیل رایش به سعید رو درک نمیکردم ولی چیزی بود که خیلیا انجامش داده بودن و نمیتونستم در موردش تصمیم بگیرم. ولی در کل رای‌های پویا نسبت به اون دو تای دیگه مسئولانه‌تر به نظرم اومد.

Mamalgr">Mamalgr
در مورد سعید واقعا احساس گناهکاری از بازیش نمیگرفتم. اگر گفته تو درست باشه و من وکیل باشم، با این حجم رای به سعید به نظرت مسخره نیست بیام بگم چرا دارین بهش رای میدین؟ بقیه که با حرف من رایشون رو پس نمیگیرن. به نظرت به این فکر نمیکنم که ممکنه سعید اعدام شه و بعد اعلام نقشش من چه گلی باید به سر بگیرم؟
من کجا اصرار کردم در مورد سپهر؟ یه بار ازت پرسیدم توام همون یه بار جواب دادی و من دیگه چیزی نگفتم. بعدم دکتر مگه وکیل بیگناها رو میشناسه که اینطوری میگی؟
در مورد اولویتها هم بالاتر توضیح دادم.
ببین اگه بیگناه باشی واقعا من کلی می خندم. یادمه اون دور جوجه اردکا ما میگفتیم آرش یار پنجممونه. به طرز ترسناکی به اون وضعیت آرش نزدیکی :))
ببین راجع به اولویت هات. گفتی سعید رو یار هادی نمی دیدی بر اساس تحلیل های فاز پیشت. پویا اما برات خنثی بود و صرفا رایش مسئولانه تره بود. چرا باید کسی که احتمال مافیا بودنش انقدر برات پایینه رو بذاری بالاتر از کسی که صرفا رایش مسئولانه به نظر می رسید؟ احتمال مافیا بودن پویا رو نمی دادی؟ با توجه به درصداش که به هادی درصد پایین تری داده بود و تو اولویت فاز قبل هم اگه اشتباه نکنم هادی اولویت دومش بود.
راجع به اینکه وکیل اگه بودی اینکارو نمی کردی. ببین قبول دارم که عجیبه. اما تا الان آیا جون سالم به در نبردی؟ :)) خیلی اکستریم بازی کردن هم این مزایا رو داره که بیای بگی انقد تابلو آخه؟ اما در کل احتمال وکیل بودنت برام کمه ها، صرفا از قبل یکم بیشتره. بعد وکیل مگه گناهکارا بهش معرفی نمی شن؟ بر این اساس می گم بیگناها رو میشناسه.
راجع به اصرارت سر سپهر. با من اصرار نکردی. با آرش اصرار کردی. که البته منظورم از اصرار اینه که چندبار پرسیدی بخشای مختلفش رو. می تونست واقعا برات سوال باشه. قبول دارم.

به به آرش بیداری که. بیا یه توضیحی بده ببینم داستان چیه :))

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Arsonist
کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
ئه اگه پستات ادغام شه می تونی یکیو گیر بندازی :))
آرش منفیه

اه ادغام نشد :))

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
محمدامین میگم که اون ۳ تا که مجبور بودم بهشون اولویت بدم هیچکدوم رای اصلی من نبودن‌. و واقعا اولویت اول و دوم و سوم رو به صورت اپسیلونی در نظر گرفتم. من نه مطمئن بودم اونا گناهکارن، بیگناهن یا فرعی. اونجا که پرسیدم چرا به سعید رای دادین، هر طوری حساب میکردم نمیتونستم با هادی یار ببینمش. البته اطلاعات زیادی هم ازش در دسترس نبود و همین نقطه تاریک سعید بود برای من. عرفانم که چسبیده بود به دو نفر تازه وارد. در کل رای‌های اولیه عرفان و سعید خیلی بدتر از پویا بودن. رای سعید به پویا که عملا حالت مقابله به مثل داشت، اونیکی رایشم تازه وارد بود فکر کنم. رای‌های عرفانم که عجیبتر از اون. ولی رای پویا محکم‌تر بود و همسو‌تر با چند نفر نسبتا سفیدم توی بازی. به همین خاطر در مورد سعید مردد شدم و پویا رو اولویت سوم قرار دادم‌. نمیدونم اگر پویا گناهکار باشه حس فرعی بودنش برام بیشتر از مافیا بودنشه دلیل خاصی هم ندارم براش و حسیه بیشتر.
بین سعید و عرفان هم توضیح دادم چی شد عرفان جلوتر شد، ولی میگم فاصله در حد اپسیلون بود حتی یه لحظه خواستم سعید رو جلوتر بذارم چون حداقل عرفان فعالتره ولی رای‌های عرفان برام قابل درک نشد اصلا.

راستی الان نمیتونم ولی فردا سعی میکنم رای‌های فاز قبل و این فازو جمع‌بندی کنم و موضعم رو در مورد تک به تک بازیکنا تا اینجا مشخص کنم.

در مورد وکیل تو ذهنم بود که بعضی از گناهکارا رو میشناسه، الان رفتم خوندم‌. اوکیه.

آخرین ویرایش:
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
عارش دو پست پشت هم دادي خطاب به من كه الان خوندم و داري القا ميكني به بازي كه من گناهكارم . من الان وقت جواب به هيچكدومو ندارم تا ده و سرم شلوغه و با اينكه ميدوني بازم يه ساعت مونده به ته فاز مياي سوال ميندازي وسط و با لفظ بيگناه فلان نميكنه و كار گناهكاره داري ذهنا رو بازي ميدي . خودتم ميدوني تو بازي ٣ تا جديد الورود داريم كه شناختي ندارن و ممكنه با يه حرف راي بدن به يكي. من به اين ميگم حركت مرضدار . اومدم فقط بگم كه هستم اينحا نميزارم سو استفاده اي بشه . اينا رو هم چون گزينه اعدام نداري اومدي نوشتي كه نتيجه بگيري رايم عرفانه! با اينكه ميدوني من اين ساعتا نميرسم كامل باشم.

اين پستم بين مشتري نوشتم و سعي ميكنم بقيه پستارو بخونم و رايمو بدم تا ده . وقت سوال جواب ندارم .

نمی‌فهمم چطور می‌گی من سعی داشتم به بازی «القا» کنم عرفان گناهکاره. صرفا اینکه کلمه‌ی گناهکار و عرفان تو یه پست اومده؟ کجای کدوم حرفم «مرض‌‌دار» بوده دقیقا؟ من یه سری سوالات و ابهامات و شک‌هایی برام بود و مطرح کردم تا جواب بدی. آیا حین مطرح کردنش، احتمال بیگناهیت رو در نظر نگرفتم؟ تو هر دو پستی که نقل قول کردی احتمال بی‌گناهیت رو در نظر گرفتم و ازت خواستم توضیح بدی. نمی‌فهمم واقعا چطور بهتر و بی‌مرض‌تر از این میشه اون موارد رو مطرح کرد، اگه کسی بلده بسم‌الله.

اینکه میگی ۳ تا جدیدالورود داریم و با این حرفام ممکنه تحت تاثیر رای بدن بهت هم که دیگه عندش بود :دی والا جدیدالورود‌هایی که من دیدم بازیشون از من و تو هم بهتره.

این پستت که مظلوم‌نمایی خالص بود، برم جلوتر ببینم جوابی دادی یا نه.
عارش عزيز كه سعي دارم زود قضاوتش نكنم در بازيها در بحث با امير با خوش نيتي برخورد كردم و حسم هموني بود كه گفتم يني حس بد نميداد و مرضي نداشت ، منتهي از امروز يهو شروع كرده به سياهنمايي من . چرا چون گزينه نداره و كي از من بهتر . در چند جا پله پله از بعد از ظهر داره با حرفاش و نبود من فشار ميزاره روم كه برسه به اونجا كه اره عرفانم نيست ميدونما ولي فلان حركتش فلانه حالا منم نيستم رايم عرفانه پس. يني چي خب؟ انتظار چي داشتي وقتي اونارو نوشتي؟ يه ساعت مونده داري تعوري توطعه مطرح ميكني بعد مني كه گفتم نيستم اون موقع چيكار بايد بكنم؟؟ زمان بنديت مرض داره خب اگه نداشت و گزينه نداشتي هر دو رايتو پرت بده كسي با سيخ واينستاده بالا سرت!

عرفان مظلوم‌نمای عزیز من :دی من یکی از اتهاماتم رو یک ساعت مونده به پایان فاز مطرح کردم قبول، بقیه‌اش رو چی؟ آیا حداقل ۴-۵ ساعت قبل از پایان فاز نبوده؟ چرا توی پست قبل از پایان فازت به‌جای اینکه بیای جواب حرفام رو بدی، میای مظلوم‌نمایی می‌کنی و اتهام متقابل می‌زنی؟ چرا توی دفاعیه، که برای جواب دادن به اتهام‌هاست، میای مظلوم‌نمایی و سیاه‌نمایی می‌کنی که «وای من نبودم آرش فشار روم گذاشت» به جای اینکه جواب من رو بدی؟

تو که این همه نوشتی، وقت نداشتی همین‌قدر در حد همین دو بندی که توی این پست نقل‌قول کردم، به‌جاش جواب سوالاتم رو بدی؟

این از عرفان.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
من كجا احتمال بالا به بيگناهيش دادم؟ گفتم بيگناه احتمالي حرف از بالا بودن نزدم . بله من حرفامو در اون پست گفتم جاييش هم ناواضح نيست من اگر چنين بيگناه هم باشه و اونطور
این قسمت از پست قبل‌تر عرفان رو یادم رفت جواب بدم.

این پست مورد بحث از عرفان:
اين موضوع هم باعث شد بيشتر بشه شدت عصبانيتم كه اگر بيگناه احتمالي به سايدش تعصب نداشته باشه شمارشش در تعداد بيگناهان براي من ذره اي ارزش نداره كه بگم اره بزار بمونه ميبريم با وجودش! نخير اين صحبتا نيست من اون اخرا بيگناهايي ميخام كه بتونن بين اون همه گناهكار گرگ و حيله هاشون دووم بيارن و بازيو دربيارن نه فقط در شمارش تعداد حساب شن و با هر بادي از سمت گناهكارا بلغزن و اينور اونور شن و راي و تصميم درستي هم نتونن بگيرن و برد و باخت جهنم . اعصاب و روان بقيه رو به چالش بكشن!

به خاطر همين ها وقتي ديدم سپهر بخاطر عدم فعاليت مفيد اومده دفاع و اقلا دو خط ننوشته كه اره مثلا وقت نداشتم سعيمو ميكنم وفق بدم خودمو باهاتون و بازي كنم . هيچي نگفته و خدافظي كرده! خب يني نميخاد بازي كنه من چرا بزور نگهش دارم تو بازي؟ كه احتمالا بيگناهه و تو شمارش حساب ميشه؟ ميخام حساب نشه!

الان هم تا زماني كه سبكش رو ادامه بده و نخاد كمك كنه به بازي اگر بيگناهم باشه من هر روز اولوبت رايم خواهد بود مگر موارد حاد تري جاش رو بگيرن . اميدوارم درك كنه :گل:

يكم تند رفتم ولي لازم بود كه بگم مهالفتمو با اين سبك از بازي ها . وگرنه من مشكل شخصي ندارم با كسي و همه دوستيم .
آیا این بیگناه در نظر گرفتن سپهر هست یا نیست؟ تو حتی یک بار هم نمی‌گی سپهر با این بازیش گناهکاره مثلا. یعنی حتی احتمال گناهکار بودن سپهر برات مسئله هم نبوده که بخوای به عنوان دفاع و توضیح رای و اولویتی که دادی مطرحش بکنی.

با پدیده‌ای روبه‌رو هستیم که به قول ترسا ترجیح می‌ده یک گناهکار توی بازی باشه تا یک بیگناه به‌قولش غیرموثر :دی

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
Arsonist
آرش من دو مشکل خیلی مهم با رای‌هات دارم.
تو قبل از رای‌گیری گفتی ترجیح می‌دی به جای امیر روی دست هادی بازی کنی. می‌رسه به دفاعیه‌ای که تو به هر سه نفرشون مثبتی. به خاطر دفاعیه‌ی از نظرت افتضاح هادی (که به نظر من افتضاح نبوده) می‌ذاریش گزینه‌ی اول (این خیلی جالبه که می‌خواستی پشت دستش بازی کنی و بعد گزینه‌ی اول رایت هم هست)، و بعد دفاعیه‌ی سپهر رو هم دیدی و اون رو می‌ذاری سوم و عقب‌تر از محمدامین. اولویت اولت به هادی شبیه کسی‌ـه که منتظره هادی اعدام بشه تا بعدا بره سراغ امیر.
دوتا سوال:
۱. آرش که دفاعیه براش چنین وزن بزرگی داره، چی می‌شه که دفاعیه‌ی هادی براش اون‌طوریه و دفاعیه‌ی سپهر دقیقا چیز متفاوتی داره براش؟
۲. بین سه گزینه‌ای که برات بی‌گناهن چی می‌شه که آرش تصمیم می‌گیره محمدامین رو اعدام کنه و سپهر رو حفظ کنه؟ اگر از روی تاثیر در بازی بوده که محمدامین فعال‌تر بوده. از روی نقس احتمالی هم باز به نظرم آرش فکر می‌کنه که در صورت بی‌گناهی هر دو نقش کدوم‌شون مهم‌تره.
این رو از صفحات قبل الان دیدم قبلش نمی‌دونم چرا ندیده بودم.

اول اینکه من نگفتم می‌خوام پشت دست هادی بازی کنم، گفتم بین هادی و امیر، ترجیح می‌دم پشت دست هادی بازی کنم، یعنی دارم توی دوگانه‌شون ساید مشخص می‌کنم، نه که هادی برام بیگناه‌ترین فرد بازی باشه، مطمئنا متوجه فرقش می‌شی.

سوال اول: باز هم می‌گم، کسی که هیچ اتهامی توی بازی بهش وارد نبوده، از چی دفاع کنه؟ اسمش دفاعیه‌ست دیگه. اینکه تو انتظار داری طرف بیاد بگه اوکی ببخشید از این به بعد بیشتر فعالیت می‌کنم، دلیل نمی‌شه که این یک قانون باشه و از اون مهم‌تر دلیل نمی‌شه سپهر آدمی باشه که حتما این‌ کار رو بکنه. اصلا اگه دقت کنی سپهر توی یکی از پست‌های قبل از دفاعیه رفتن در مورد فعالیت نکردنش گفت بازی براش جذاب نیست. دیگه توقع داری تو دفاعیه چی بیاد بگه؟

سوال دوم: هیچ‌کدوم، صرفا سپهر برام بی‌گناه‌تر بود در اون مقطع، و علاوه بر اون می‌خواستم واکنش محمدامین به بالاتر گذاشته شدنش از سپهر رو هم ببینم. که واکنش خوبی هم بود :دی

مشکلاتت رو جایز ندونستم حقیقتا. جا داره بیشتر بهت توجه کنم (یا به هم توجه کنیم :دی)

در مورد سعید یک توضیحی بدم. من ابتدا با خوندن حرف پویا درموردش بهش شک کردم و منتظر شدم بیاد توضیح بده، حرف فری رو اما خیلی باهاش موافق نبودم به صورت کلی (که اینکه بگی رای می‌دم چون فلانی مشکوک‌ترینه نشونه‌ی ترسه) چون بالاخره موقع رای دادن آدم می‌خواد دلیل رایش رو بگه. بعد این باعث شد برم پست‌ اصلی سعید رو بخونم دوباره، هم دیدم از اول بازی گفته هادی منفیه و هم حس کردم منظورش از جمله‌ی «هادی مشکوک‌ترین فرد بازیه» این نیست که هادی مشکوک‌ترین فرد برای افراد داخل بازیه (یا همون اجماع که پویا اشاره کرد) بلکه منظورش اینه هادی بین افراد داخل بازی مشکوک‌ترین فرد برای منه.

این اتفاقاتی بود که در ذهنم رخ داد و باعث شد به سعید رای ندم. اما دفاعیه‌اش هم قوی نبود اصلا و مظلوم‌نمایی‌ داشت اون هم. لحظه‌ی اولویت دادن برام ۵۵-۶۰ درصد گناهکار بود. اما درصد عرفان بیشتر بود و دفاعیه‌ی عرفان هم خوب نبود به نظرم که بهش پرداختم، اینم بگم که اونجاش که می‌گفت «اگه من مرض داشتم به آرش یا پویا بی‌دلیل رای می‌دادم نه بهاره» هم برام خیلی منفی نشست.

آخرین ویرایش:
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
ببین آرش هیشکی به اندازه من از بازیکنایی که حسی بازی می کنن فراری نیست. بالاخره از یه نقطه به بعد باید انتخاب کنی دیگه. نمیشه کسی که میاد با اون دلیل غیر منطقی به فری گیر می ده رو بگی ایراد نداره هادیه دیگه. بعد میاد به فری اصلا رای نمی ده به یکی دیگه رای بده بگی ایراد نداره هادیه دیگه. یعنی چنتا دلیل باید یه فرد بهت بده که حداقل خنثی شه؟ تو همچنان بهش حس مثبت داشتی! من مشکلم با اینکه چرا باهاش مشکل نداشتی و برات منفی نبود ندارم. بازی تیمیش رو ندیدی و اینا. اوکی. چرا برات مثبت بود؟ این عجیبه برای من.
حقیقتا اینقدر که تو می‌خوای دلیل برای مثبت بودنش نداشتم، (ضمن اینکه نگفته بودم مثبت، گفتم خنثی رو به مثبت :دی) چون بالاخره آدم فاز ۱ و ۲ مگر چقدر می‌تونه از یک نفر حس مثبت بگیره؟ یعنی راستش رو بخوای الان به پریروز فکر کنم دلیل خاصی جز حس برای خنثی رو به مثبت بودن هادی نداشتم و چیز بیشتری هم یادم نمیاد. گفتم که بیشتر مسئله این بوده که نتونستم بازی گناهکاریش رو تشخیص بدم، چون همون مواردی که اشاره کردم برام عجیبه، هادی توی بیگناهیش هم داشته به نظرم مشابهش رو.

آرش
یعنی چی؟ به همین شیوه بازی کنه و حتی گناهکار هم باشه و کاریش نداشته باشیم، خیلی حرکت سمیه
اینا رو چطوری تو بازیتون لحاظ میکنید و هیچ کاری هم ندارید؟
احسان عزیز، انسان باهوشی به نظر میای و حتما هم همین‌طوره، بنابراین حتما تا الان متوجه شدی که سبک بازی‌ای که پویا برای این بازی انتخاب کرده، از یک ماه پیش انتخاب کرده و به همه گفته و ربطی به نقشش نداره. ما اینجا می‌تونیم چی‌کار کنیم؟ اینکه این شیوه‌ی بازی پویا رو بپذیریم، و سعی کنیم بفهمیم اگه گناهکار باشه با این شیوه چطوری بازی می‌کنه و اگه بیگناه باشه چطور. بنابراین اینکه سوال جواب نمی‌ده یا وارد بحث نمی‌شه یا خیلی جاها درمورد چیزایی که اهمیتش به اندازه‌ی کافی نیست به نظرش، توضیح نمی‌ده، نمی‌تونه دلیلی برای گناهکاریش باشه، چون سبکیه که انتخاب کرده.

یک چیزی هم که در هرصورت بازی پویا خواهد داشت، رای دادنه. رای دادن و اینکه به کی رای می‌ده قطعا از درصد‌ها مهم‌تره و کلید خیلی بهتریه که بفهمیم بیگناهه یا گناهکار.

آخرین ویرایش:
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
راجع به رای خودم توضیح بدم که بین عرفان و سعید مونده بودم. رای عرفان به سپهر برام اذیت کننده بود با وجود توضیحاتی که داد احساس کردم داره تک بعدی بازی می کنه و بازی تک بعدی خیلی بیگناهانه نیست برای من. از اونور سر سعید هم یکم بخاطر حرف مهسا که همینطوری بوده همیشه خام شده بودم. دفاعیش هم خامم کرده بود یکم. بعد به دفاعیش بیشتر دقت کردم دیدم ئه. مظلومنماییه این :)) برای همین رای اولم شد و عرفان دوم. پویا رو هم که گفتم بیشتر از اینا بهش زمان می دم.
یه حالت آخر هم داریم که جفت عرفان و سعید مافیا بودن. که از اونجایی که اونجا باید مافیا ها یکیشون رو انتخاب می کردن. فکر می کنم هر چیزی ممکن بود توی رایگیری. اون حالت رو نمی تونم الان بررسی کنم.
روند پست و نتیجه‌گیریت رو نمی‌فهمم محمدامین. از یه طرف می‌گی هم به سعید هم به عرفان مشکوک بودی، از یه طرف حالا که سعید مافیا اعلام شده کلا عرفان رو کنار می‌ذاری؟ قاعدتا باید این حالت که جفتشون مافیا باشن رو بالاتر بذاری دیگه. کلا الان نظرت درمورد عرفان چیه؟ و دفاعیه‌اش چطور بوده به نظرت؟
آرش
آرش رای اولیه به عرفان و امیر (پرت) می ده. اولویت هاش هم عرفان سعید و پویاست. اینجا من می تونم یه مسیر برای آرش ببینم. روند یک مافیا رو توش می تونم ببینم. که با امیر بحث کرد سر این که کارش اشتباه بود، که به هادی رای اولیه نداد با وجود این که گفته بود کار های هادی عجیبه. و براش مثبت بود هادی. وقتی قرار به استفاده از سناتور شد هادی رو گذاشت اول با توضیح اینکه دفاعیه هادی خیلی بد بود. این دور هم به سعید رای نداد و اولویت دوم بود. پویا رو دیگه هیچ جوره نمی تونست دوم بذاره به اجبار سعید رو دوم گذاشته. البته این توضیح رو بدم همه اینا یه مسیره که آرش رو می تونم توش ببینم. نه می گم مسیر همینه قطعی نه می گم آرش منفیه. فعلا نظر اصلیم روی بهاره و امینه.
این پستت خوب بود ولی. اون مسیر رو که می‌گی درک می‌کنم و اتفاقا قبل از اینکه بگی هم متوجه شدم که ناخواسته در چنین مسیری شبیه مافیاها قرار گرفتم. منتهی درنهایت به نظرم بیگناه با دیدن کلیت بازیم و البته ادامه‌ی بازیم می‌تونه سایدم رو متوجه بشه و امیدوارم همین‌طور باشه :دی

هرچند دو تیکه مشکل داشت پستت، یکی اینکه من نگفتم هادی مثبته برام و خنثی رو به مثبت بود :دی در عمل شاید فرقی چندان نکنه ولی وقتی اونجوری بولدش می‌کنی فرق پیدا می‌کنه. دوم اینکه به این هم توجه کن که توضیح دادم چه چیزی در دفاعیه‌ی هادی بد بوده به نظرم و باعث شده بهش رای بدم.
ئه اگه پستات ادغام شه می تونی یکیو گیر بندازی :))
آرش منفیه

اه ادغام نشد :))
این چیه چی می‌گی زبون بسته؟ :))

خب فکر کنم همینا دیگه من برم بخوابم :دی فردا اگه وقت شد در یک پست به همه بازیکنان می‌پردازم. عصر هم از ساعت ۵-۶ دارم می‌رم یک مهمونی که گوشی دست گرفتن توش ممنوعه :دی بنابراین اگه مسئله‌ای هست یه جوری تنظیمش کنید که تا اون موقع به نتیجه برسه بینمون. متشکرم.

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین