برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سوم مافیا | تفنگی در روستا

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
مافیایی
پسندها
4
امتیازها
85
مدال‌ها
13
چند تا احتمال به ذهنم اومد (اگر احتمال دیگه ای هست Please correct me). این احتمالات رو مدنظر قرار بدیم، شاید روزهای آینده که تفنگ به افراد تعلق می گیره به دردمون بخورن و بتونیم با دید بازتر جلو بریم.

1- ممکن هست رضا شب پیش تفنگ رو دزدیده باشه و استفاده کرده باشه. این طوری تفنگ دار هم میفهمه که رضا دزده، چون فرد دیگه ای رو هدف قرار داده ولی تیر به رضا رسیده.

2- رضا ممکن هست خود تفنگ ساز باشه که درویش بازی رو هدف قرار داده و تیر بهش برگشته. گفته چه بهتر که خودم استفاده کنم. :دی

3- رضا بی گناهه. دیشب تفنگ دست مافیا افتاده، رضا توسط شعبده باز هیپنوتیزم شده و و بعد به سارا شلیک کرده، ولی چون جعلی بوده تفنگش، هدف مافیا که مهدی بوده مرده.

4. رضا (سوای از گناهکاریش یا بی گناهیش) تیر رو نزده به دلایلی، ولی به نظرم تا اون لحظه از فاز به این نتیجه رسیده بود باید تیر رو بزنه. تفنگ ساز محمد (Mah) رو هدف قرار داده و محمد میمیره.

در واقع اگر بخوایم با بحث احتمال محض و بدون پیش فرض ذهنی جلو بریم، احتمال گناهکاری رضا تا اینجا بیش تر از 50%ـه برای من. Intuitionم میگه که حرکت رضا گناهکارانه بود که قطعی نگفت کی رو میخوام بزنم. ولی احتمال سوم باعث میشه فعلاً قطعی بهش نگاه نکنم و ببینم رضا چه توضیحاتی داره در مورد شک من و بازی رو چطور پیش میبره.

مافیایی
پسندها
4
امتیازها
85
مدال‌ها
13
- قبل از اینکه تحلیل داستان رو بگم، در مورد پست سارا هم بگم که حرکتش بعد از پست رضا برای من گناهکارانه بود بیش تر تا بی گناهی (60 - 40). این طور مواقع اتفاق می افته که تو به عنوان گناهکار نشستی ببینی بازی داره کدوم جهت پیش میره و یه هو اسمت میاد وسط و بعد میای تصمیم بگیری وارد بازی بشی. فکر کنم توی 25 دقیقه اتفاق افتاد. ولی چون اولین باره با سارا بازی می کنم نتیجه گیری قطعی نمی کنم.

- در مورد عرفان هم به نظرم محکم وارد بازی نشد. سوالش از رضا خوب بود که هدفش رو مشخص کنه و به بقیه اعلام کنه قبل از تیر زدن. ولی بعد از خوندن پست های بعدش حس کردم که به حاشیه رفت. در واقع این توی ذهنم اومد که بازی رو جدی نگرفته. مثلاً همین پست آخری، بعد از پست شب که این پست آخری رو داد می تونست رضا رو بازخواست کنه که چرا سوالش رو جواب نداده و چرا اون حرکت رو زده.

- در مورد بقیه هم نظرم رو نگه می دارم تا ببینم چطور میخوان بازی رو پیش ببرن. :دی

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

- در مورد داستان یک توضیحی بدم. آرش توی دور Terror یک سری جزییات خیلی ریز تو داستان گذاشته بود که می تونست به روشن شدن ماجرا و گناهکاری بی گناهی شخصیت های بازی کمک کنه. این دور هم قاعدتاً باید مشابه سبک همون دور باشه. من این توضیحات رو برای یادآوری نویسم که بعداً بتونم سر هم بذارم و ازشون استفاده کنم.

- زیاد توضیح ندم. به نظر این صندوقِ داستان میتونه نماد یک سری اتفاقات یا اهداف باشه. تو شب اول آقا جمال الدین ادعا می کنه که صندوق به اندازه ای بزرگ بوده که یک آدم می تونسته توش جاش بشه و به اندازه ای سنگین بوده که تاجر اونو به زور روی زمین می کشیده. توی شب دوم اسکندر از خواب بیدار میشه و یادش میاد که توی صندوق تفنگ بوده و اون روز یکی از یوزرهای بازی تفنگ داره. از خواب بیدار شدن اسکندر و اون حالت تجلی :)) هم میتونه یک نماد باشه. نمیدونم چقدر کمک می کنه ولی میتونه مدنظر قرار بگیره برای شب های آینده.

کلاً خیلی میشه توضیح داد راجع به داستان، ولی الان نمیشه بسط داد. به نظرم داستان شب های آینده و کنار گذاشتنشون بهتر کمک می کنه گاد روی چه چیزهایی تأکید داره.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
عرفان و رضا و مهدز
ببینید دوستان، تفنگ اگه دست بی گناه باشه اگه تیر نزنه اسلحه میاد دست تفنگساز و اون با احتمال ۳۰ درصد گناهکار می زنه. چرا؟ چون ۳ تا منفی داریم تو اون ۱۰ نفر باقی مونده. ولی بی گناه با احتمال ۴۰ درصد منفی می زنه. چرا؟ چون ۳ تا منفی و ۱ تفنگساز داریم تو اون ۱۰ نفر باقی مونده جدا از خود بی گناه. عرفان این درصد دادن نیست دوست عزیز این دو دوتا چهارتای ساده اس.
عرفان
چرا می گم درویش قطعا هست؟ چون اگه درویش نباشه بازی یک باگ بزرگ داره اونم اینه که هرکی تیر نزنه احتمال تفنگساز بودنش بیشتره چون تفنگساز نمی تونه تفنگ رو به خودش بده. پس تنها راهی که گاد می تونه از این باگ جلوگیری کنه اینه که شخصیت درویش رو بزاره که ما نتونیم بفهمیم کسی که تیر زده تفنگساز نیست یا تفنگسازیه که تفنگ رو داده به درویش. متوجه شدی؟
رضا
من جات بودم کسی که تا همینجا واسم منفی بوده می زدم. خود من به شخصه عرفان به دلیل "همیشه ازدرصد دادن بدم میومد" و شاید عماد رو که کاملا حسیه می زدم.

اقآآآآآ :))
قشنگ مشخصه ممد امین کینه به دل گرفته از من

دوستان من مسافرتم و از سفر در خدمتتون هستم،،،سعی میکنم از امروز فعالیت بیشتری داشته باشم.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
خوب تا اینجایی که من خوندم ۲ تا بحث نظرمو جلب کرد،یکی ورود سارا و واکنشش به حرف رضا که به قول خودش احساس خطر کرد و از "خوندن" شروع به پست دادن و جواب دادن کرد.

مورد دوم هم که بهش اشاره شده تیر زدن رضا عه که حالا باید صبر کنیم ببینم چی میخواد بگه.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
تفنگی در روستا
بخش سوم
هیچ‌کس به داستان صندوق تاجر اعتنایی نکرده بود، چون هیچ‌کس ارتباطی فراتر از معامله با او انجام نمی‌داد. هیچ‌کس جز اسکندر قهوه‌چی، که از بانگ خروس تا تنگ غروب در قهوه‌خانه حضور داشت و گاهی به میل خود و گاه به ناچار، هم‌صحبت مشتری‌ها می‌شد. از قرار معلوم ظهرِ همان روز که تاجر به روستا آمده بود، وقتی که گل‌ناز‌خاتون رفته بود به حجره‌ی آقارسول قصاب تا تا تسویه حساب کند، تاجر صندلی جلوی پیشخوان را قرق کرده و با اسکندر گرم صحبت شده. به او گفته که محموله‌‌ی ویژه و سفارشی از مردانشهر آورده، که تویش تفنگی بوده خاص و اسرارآمیز که هر جا پرس‌و‌جو می‌کرده پیدا نمی‌شده و آخر سر مردی ناشناس با پوستی تیره و موهایی طلایی آن را جلوی خانه‌اش گذاشته تا به روستا بیاورد.
گل‌ناز‌خاتون طلبکارانه از اسکندر پرسید که پس چرا زودتر نگفته. اسکندر هنوز در تعجب بود. گویی تفنگ به کلی از یادش رفته بوده و حالا چون یاری که از سفر برگشته، به‌طرز سحر‌آمیزی دوباره در ذهنش پدید آمده باشد. می‌گفت که حتی خود تاجر هم وقتی که شبش پیش او آمد، دیگر حرفی از تفنگ باارزشش نزده بود.
ناگهان صدای جیغی از بیرون قهوه‌خانه دل‌ها را خالی کرد. حاضرین دستپاچه شدند و تا به در خروج قهوه‌خانه برسند، جواهر هراسان و سراسیمه در‌ها را کوبید و وارد شد. فریاد کمک می‌زد. به خود لعنت می‌فرستاد که کاش زودتر می‌رسید. عمورشید پرسید که چه شده، جواهر گفت بیایند و ببینند.
همگی از در بیرون رفتند و اسکندر یکه و تنها پشت پیشخوانش ماند. فهرست افراد ساکن روستا را در ذهنش مرور کرد و نام یازده نفر را جدا کرد، یازده فرد بزرگسال و با انگیزه‌ی کافی برای خریدن یک تفنگ، و البته سالم و توانا برخلاف خودش.
جمشید، خورشید و هرمز به داخل قهوه‌خانه برگشتند و پشت میز خود نشستند. به‌نظر به آن‌چه بیرون رخ داده بود بی‌تفاوت بودند. لحظه‌ای بعد گل‌نازخاتون همراه سمیراخانم از در وارد شد. رنگ از رخسار سمیراخانم پریده بود. چشمانش گویی پوچ و پر از اشک بودند. اسکندر به تکان سر پرسید که چه شده. گل‌نازخاتون گفت که آب‌قند درست کند. سپس پشت پیشخوان آمد و برایش تعریف کرد که چه فاجعه‌ای پیش آمده. اسکندر با شنیدن آن خبر بهتش زد و با ناباوری به سمیراخانم، همسر متوفی خیره شد. پیش خود واژه‌ی متوفی را با مقتول جابجا کرد و نام سمیرخان مرحوم را از فهرست مظنونین در ذهنش خط زد.
سمیراخانم را به خانه‌اش بردند. حسابی شاکی بود. می‌خواست بداند که چه کسی آن گلوله را در قلب همسرش کاشته. چهره‌اش زرد و زار شده بود و هیچ‌چیز نمی‌خورد. گل‌نازخاتون نیز حامی‌اش شده بود. بقیه‌ی روز به گریه‌و‌زاری و کار‌های غسل و تدفین سمیرخان گذشت. آخر روز که شد، همه به خانه‌ی خود رفتند. سکوت سردی بر دل روستا نشسته بود. تنها جواهر به قهوه‌خانه آمده بود. تنهای‌ تنها پیک پشت پیک عرق بالا می‌داد و یک کلام هم صحبت نمی‌کرد.
اسکندر می‌دانست تازه شروعش است. آرامش از آن روستا رخت بسته بود و دیگر هیچ چیز مثل سابق نمی‌شد.

فاز روز ۳
از 15:00 تا 24:00 روز پنج‌شنبه

بازیکنان حاضر در بازی: ۱۰
پریا (Moj)
سارا (sarachu)
سید (Amir)
رامتین (Ramtin)
رضا (RezaZ)
عرفان (Erf_Ju)
عماد (Red Dragon)
فری (FM90)
محمد (Donnie)
محمد (MAHZ)
محمدامین (Mamalgr)

تعداد رای لازم برای اعدام: ۶

درمورد داستان یه توضیحی بدم. داستان از نظر نشونه‌ها و منطق و ... شبیه داستان دور Terror توی فروم قبلی هست که فکر کنم چندنفری از شما توش حضور داشتین. به این ترتیب که هر بازیکن، به یک کاراکتر توی داستان مربوطه و نشونه‌هایی وجود داره برای اینکه هر کاراکتر مربوط به کدوم بازیکنه. نشونه‌ها ممکنه یه چیز بین من و خودتون باشه که فقط خودتون بفهمین، یا چیزی باشه که همه بتونن بفهمن. ممکنه نشونه‌های دیگه‌ای از قبیل نقش اون کاراکتر توی بازی، بی‌گناه/گناهکار بودنش، هدف‌ها و فعالیت‌های شبش، حتی حرف‌ها و اعمال روز و ... هم باشه توی داستان، اما قاعده‌ی خاصی وجود نداره که هر دفعه نشونه رو به یک شکل بگم یا مثلا عدم وجود نشونه‌ی چیزی توی داستان، به معنی رخ ندادنش نیست. کلا ربط داستان به بازی، یه معماست که با تعمق واقعی توی داستان می‌شه بهش رسید، ینی مثل داستانای دیگه نباید به چشم یه سری جمله نگاه کنین که بینشون نشونه است، باید واقعا ببینید توی سیر و روند اتفاقات داستان چه منظوری هست.

این فاز تفنگ توی بازی نیست. در مورد رای دادن هم فعلا محدودیت خاصی اعمال نمی‌کنم تا وقتی حوصله‌ام سر نره. حوصله‌ام رو سر ببرین ممکنه اجبارتون کنم رای بدین :)) فعلا در همین حد بگم که در صورت تغییر نتیجه رای در نیم‌ساعت پایانی، به فرد اعدامی فرصت دفاع و برگردوندن رای داده می‌شه. تساوی آرا هم که نداریم. اگه ۶ نفر رای بدن اعدامی داریم. هر کی ۴ رای یا بیشتر بیاره از اون ۶ تا، اعدام می‌شه.​

آخرین ویرایش:
رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
رضا

تو بازیکن بی تجربه ای نیستی. اول گفتی سارا رو به خاطر این که پست نداده میزنی،
با توجه به تجربیاتت پست ندادن دلیل خوبی برای گناهکار بودنه؟؟

البته بعدش در یه حرکت رونالدینیویی محمد (mahz) رو زدی که فعالیت هم داشت.

منتظر توضیحاتتم.
................
احتمالات Donnie رو خوندم. جالب و به نظرم کامل بود.
................
الان اوضاع بازی خیلی سخت شد. اگه شعبده باز هم توی بازی باشه، میشیم ۶ تا بیگناه و ۴ تا گناهکار!! اما این که تفنگ توی بازی نیست نکته خیلی خوبیه.
داستان هم خوندم، نفهمیدم چرا تفنگ توی بازی نیست، هیچ نشونه ای در این مورد نفهمیدم.
................
من از همون اول نسبت به حرکت سارا احساس خوبی نگرفتم. فعلا بیشترین شکی که دارم روی سارا است.
البته هدف اصلی اینه که تفنگ ساز رو اعدام کنیم و خیلی بعیده سارا تفنگ ساز باشه. اما احتمال مافیا بودنش بالاس.

منتظر توضیحات رضا هم هستم.

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
خب
اول بگم که من دیشب سارا رو به عنوان هدف اعلام کردم.
دلیل ابتدایی‌م واسه این کار فقط این بود که تا حالا هیچ پستی نداده، همون‌طور که تو آخرین پست فاز قبل گفتم.
بعد که تاپیک رو چک کردم دیدم بلافاصله بعد از پست من وارد بازی شده و حتی گفت من صبح هم پست‌ها رو خوندم ولی پست ندادم. دلیل محکمی بر گناهکاری یک نفر نیست همچین چیزی اما همین هم بیش‌ترین چیزی بود که دست آدم رو می‌گرفت تو فاز اول! بحث آن چنانی شکل نگرفته بود و خیلی از بازیکن‌ها اصلا وارد بازی نشدن هنوز هم.

بنابراین کشته شدن محمدز یعنی تفنگ من تقلبی بوده و تفنگ واقعی دست مافیا افتاده روز قبل. تنها توضیح ممکن همینه فکر می‌کنم.

درباره شک و تردیدی که محمد و مملگر گفتند؛ مملگر رو نمی‌دونم اما حداقل محمد باید بدونه من تو گرفتن این‌طور تصمیم‌ها چقدر دو به شک می‌شم و کار سخت می‌شه برام. من اول فاز گفتم که تفنگ دارم تا نظر بقیه رو ببینم و تا آخر فاز تصمیم بگیرم چی‌کار کنم باهاش. اما خب همون‌طور که گفتم خیلی‌ها نیومدن هنوز... از نظر خودم مطمئن نبودن درباره این تصمیم اونم تو فاز اول که هیچ بحثی شکل نگرفته چیز عجیبی نیست.

هنوز داستان این فاز رو نخوندم.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
عرفان

درصدای مملگر خیلی دقیق و ساده بود. ۱ نفر تفنگ داره و ۱۰ نفر هم هستن که میتونه بزنه و با توجه به تعداد نقشای گناهکاری (۳ یا ۴ نفر) میشه راحت درصد گرفت. ربطی به جزئیات و تبصره ها هم نداشت که نخوندنشو بهونه میکنی.
ضمن این که خودت گفتی فکر میکنی شعبده بازم هست پس تعداد گناهکارا هم از نظرت ۴ نفره و خیلی ساده میتونی درصد بگیری و اتفاقا این درصدگیری کاملا به نفع روند بازیه و مقایسه این دور با دورهای قبلی که کلا ساختار بازی فرق داشت قیاس مع الفارقه.

نمیدونم حالا کلا قاطی کردی یا چی.

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
درود

مملگر
اشتباه متوجه شدين منظورمو با گوشيم نميتونم دقيق جمله ب جنله بيارم ، اون بخشي ك در حرابت گفتم متوجه نشدم در جواب اون حرفت در مورد قطعي بودن درويش تو بازي بود ك گفتم جزعيات نقشا رو نخوندم من ب همه نقشا واقف نيستم . درصدارو بعد توضيحت اوكي شدم. با اينكه هنوز معتقدم نظر شخصيمه ك درصد كمكي نميكنه بازي بازي احتماله ، اين از اين.

ممد
تو نبودي من اين پستي ك ميگي رو يه ديقه بعد گاد ارسال كردم ك پاكش كرد. و بدون كم و كاست ريدسند كردمش ساعت يك و رفتم خابيدم منتظر رضا ك ببينم توضيحش در مورد اين حركتش چيه .حله؟

رضا
پس الان داري ميگي تو سارا رو هدف دادي و قطعا مافيا بوده ك محض رو زده! از كجا بفهميم دروغ نميگي؟ ادعاس ديگه كي بحز تفنگ ساز و مافيا ميتونه رد كنه اين ادعاتو؟؟ الان چه تضمينيه تو راس بگي؟؟ تفنگ داشتن رو ازت قبول كرديم چون كانتر ادعا نداشتي ولي اينكه هدفت واقعا كي بوده رو نميتونيم بفهميم همونقد ك ميتوني راس بگي ميتوني دروغم بگي . شايد ب اين دليل ميخاي خيلي راحت خودتو بيگناهي جلوه بدي كه تفنگ جعلي داشته و يه هدف گفتي ك ميزنم از الكي بعد يكي ديگه رو زدي ك كاااملا سفيد بشي و امين شهر بشي! كاملا سناريوي محتمليه و خيلي خطرناك!! چه توضيحي در اين بازه داري؟؟

داستان خيلي اسم و جزعيات داره اصلا چيزي ب دهنم نزده ب عنوان نكته بخام دربيارم.شايد واضح تر شدن شباي بعد . گاد اعلم!

پ ن: خاهشا دوستاني ك نيستن تشريف بيارن روي ماهشونو زيارت كنيم بازي ٥ نفره نيست!

- - - Updated - - -

در مورد نبودن تفنگ تو بازي نگاه كردم دو احتمال فقط هست؛

توبيخ كد خدا: يه نفرو تو اين دو شب اسم داده تا اخر ب اين يارو تفنگ بدن نميپذيره و تفنگ حذف ميشه اون فاز

گشت داروغه: داروغه و تفنگ ساز يه نفرو هدف گرفتن ك تفنگ مصادره شده و خارج.

من احتمال دومي رو بيشتر ميدونم مگر اينكه كدخدا با يكي دشمني ديرينه داشته باشه از ارلين شب بخاد بزارتش بلك ليست! حالا مهم نيس مهم اينه اين فاز اعدامي داريم و بهترين فرصت بيگناها خصوصا پيدا كردن تفنگ سازه ك عامل اصلي فتنس.

اگه همه ورود كنن ميشه از بحثا چيزي پيدا كرد .

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
عرفان جان یه سؤال دارم ازت، چه زمانی در کل ادوار مافیا تضمینی وجود داشته که کسی راست بگه که حالا به من می‌گی تضمینی وجود نداره؟!!
دیگه این سبک اگرسیو و لحن طلب کارانه‌ت قدیمی شده، حداقل واسه من. بر اساس اطلاعاتی که تا الآن کسب شده باید بریم جلو و بله هیچ تضمینی وجود نداره. بی‌خیال این وضع بازی کردن شو و درست بازی کن باور کن دعوا نداریم با هم!

بعدم من چی بهم می‌رسه بیام بگم سارا رو می‌زنم بعد بکی دیگه رو بزنم؟ الآن به نظرت شبیه کسی شدم که امین جمعه؟! واقعا چرا باید همچین کاری بکنم؟ یه جوری هم تعجب می‌کنی از احتمال تفنگ تقلبی انگار چه چیز عجیب و دور از ذهن و بعیدی گفتم!! ول کن انصافا درست بازی کن.

من هنوز وقت نکردم داستان اول بازی رو بخونم متأسفانه... برمی‌گردم تا شب

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
عزيزم دعوا ندارم سوال كردم جواب بدي.

اينو گفتم ك از تبعات اين حركتت پيش پيش جلوگيري كنم بايد اين گفته ميشد بنا احتياط كه اگه بلانسبت دروغ گفته باشي نتوني اين حربه رو كامل كني.

لحنم اوكيه اسمايلي نميتونم بزارم ب اون خاطر هارش بنظر ميرسه

چي بهت ميرسه با اين كار؟ گفتم ك ، تو بياي در نقش يه بيگناه نا اگاه كه فك ميكنه تفنگ دستشه و ميگه يكي رو ميزنم ولي شخص ديگه اي بجاش ميميره .. ولي در واقع خودت عمدا اين كارو كرده باشي يچي بگي يچي ديگه عمل كني ، با اين كار همه ذهنا ب اين سمت ميره ك بله ديگه يحتمل تو همون بيگناهه هستي و مافيا زده هدف شب رو. اتفاقا استراتژي خوبي بوده اگه اينطور باشه.

الان نه امين جمع نيستي چون من ديد هارو باز كردم ب اين مسعله هم فك كنن ملت :دي

در هر حال من چنبار اين مدلي گول خوردم و به يكي اعتماد كردم مار گزيده از ريسمون سياه و سفيد ميترسه!

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
حقیقتا قوانینو که خوندم برام سوال بود توی چنین فازی چی کار کنیم، میشه مثل قدیم که بحث میکردیم ولی اعدام نمیکردیم بحث کنیم تا به یه جایی برسیم. اما خب مشارکت باید بالا باشه تا به یه جایی برسیم.
رامتین

به نظر من با آپشن های مختلفی که نقش ها دارند این بازی بیشتر یک بازی شب محوره و بازیکنا از فاز روز بیشتر باید برای نتیجه گیری و جمع بندی استفاده کنن. الان اهرم حذف بازیکن دست هرکسی میتونه باشه. چه بی گناه چه گناهکار.

گه شعبده باز باشه مافیا+تفنگ ساز میشن ۴ نفر و عملا با ۳ تا حذف میتونن ببرن که خیلی بالانس نامتقارنیه. پس از نظرم شعبده باز توی بازی نیست. این در مورد تحلیل های بعدی میتونه کمک کنه. البته این که شعبده باز نباشه قطعی نیست ولی خب احتمالش از نظرم زیاده
به نظر من 3 مافیا یک تفنگ ساز 7 بی گناه منطقیه اتفاقا. فراموش کردی مثل اینکه تا کد خدا تو بازیه مافیا حق قتل تیمی نداره یعنی در واقع شانس مردن بی گناه و گناهکار در یک حده :دی.

ریم که شروعی کوبنده داشته باشیم: من تفنگ دارم.
رضا: این شروع کوبنده یعنی چی دقیقا؟ :دی
این شروع کوبنده رو کسی باید بگه که برنامه مشخصی برای استفاده از تیرش داره نه تو که حتی مطمئن نبودی شلیک کنی یا نه؟ البته به نظر من تفنگ دستت اومد باید بزنی البته نه رندوم باید به بالا ترین گزینه ات شلیک کنی. چون اگر تفنگ به تفنگ ساز برگرده احتمالا جون خودت به خطر می افته.
جالبه که هدفت رو سارا عنوان کردی بعد از این ور محض مرد : | حالا اینکه تفنگ جعلی گرفته باشی منطقیه و هیچ جوره کسی نمیتونه ثابت کنه که تو دروغ میگی یا راست. ولی اگه بخوایم در نظر بگیریم تو مافیا باشی دلیلی نداره بیای تفنگ داشتنت رو اعلام کنی میای جعلی یدی به ی کس دیگه و خودت سکوت میکنی و قتل به اسم طرف ثبت میشه. پس این که بگیم تو مافیایی تو این نظریه احتمالش کمه . البته میتونی هم جعلی ندی به کسی و خودت شلیک کنی مثل یه آدم عادی و بعد بیای دروغ بگی که تفنگ جعلی بوده . شاید سهمیه جعلت محدود بوده و خواستی اینطوری ذخیره کنی. شایدم شعبده باز ندارین اصلا؟؟ یه احتمال دیگم اینه که خودت تفنگ سازی تفنگ ب درویش دادی به خودت برگشته با این طرفند میخوای به مافیا نخ بدی که تفنگ سازی :دی اینا همه احتمالاته البته.

بینید دوستان، تفنگ اگه دست بی گناه باشه اگه تیر نزنه اسلحه میاد دست تفنگساز و اون با احتمال ۳۰ درصد گناهکار می زنه. چرا؟ چون ۳ تا منفی داریم تو اون ۱۰ نفر باقی مونده. ولی بی گناه با احتمال ۴۰ درصد منفی می زنه. چرا؟ چون ۳ تا منفی و ۱ تفنگساز داریم تو اون ۱۰ نفر باقی مونده جدا از خود بی گناه. عرفان این درصد دادن نیست دوست عزیز این دو دوتا چهارتای ساده اس.
ممل
حق با توعه این بحثی که داری میگی فرق میکنه با اون درصد دادن که عرفان مد نظرشه و مقاومت عرفان در این مقوله بی دلیله. ولی این 10 درصد بیشتری که تو داری میگی هم تکنیکالتی هستش و عملا 10 درصد تفاوت آنچنانی ایجاد نمیکنه مگر روی کاغذ. اینجوری بگم که در واقع تو داری درست میگی ولی داری از حقیقت یه جورایی برای به کرسی نشوندن حرف خودت سو اسفتاده میکنی:دی

عرفان:
پر واضحه که منظور ممل زمین تا آسمون با اون منظوری که داری اینجا القا میکنی فرق میکنه و خیلی بعیده منظور ممل رو نفهمیده باشی واقعا. چون حرف ممل از نظر آماری یه فکته و در صد دادن الکی از رو باد معده نیست. معادل حرف تو میشه این: من 80 درصد حسم به گناهکاری عرفانه. اما صحبت ممل میزان و مقداریه که هر بازیکنی توی تعداد کل درصد براش حساب میشه . حالا این طفره رفتنت واقعا منطق خاصی نداره برای من و باید توضیح بدی:دی
درباره این موضوع سارا هم به نظرم نمیشه روش مانوور خاصی داد: اولا اینکه دخترا احساسی ترن و ممکنه وقتی شنیده رضا میخواد بزنتش واکنش احساسی غریضیش بر منطقش غلبه کرده و اینکه تازه وارده ممکنه از ما بیشتر برای ورود به بازی ترس داشته باشه. من ترجیح میدم برداشت خاصی نکنم فعلا از این حرکتش. ضمن این که الان جالبترین موضوع بازی تفنگ جعلی گرفتن/نگرفتن رضاست. باید تکلیفش مشخص بشه.

محمد: احتمالاتت جالب بود. ولی جالبتر برای من اصرارت روی داستانه. :دی بعد از این همه مدت مافیا بازی کردن به این نتیجه رنرسیدی هنوز که فقط داستانای متین ارزش تحلیل دارن . بقیه رو فقط باید بخونی و لذت ببری. : )) الان من تنها نظری که درباره داستان دارم اینه که تفنگ توی صندوق یعنی تفنگ ساز تفنگ داده. بقیش میره جز تخیلاتم:دی

تا اینجا اینا چیزایی بود که تو ذهنم مونده . ترتیب نقل قولا هم کاملا ذهنیه و نوبتی نیست:دی من یه مقدار گرفتارم نمیتونم فول تایم باشم. ولی هستم و بازی رو رها نمیکنم.

راجع به امشبم که تفنگ نیست:
ممکنه کد خدا یا داروغه یه حرکتی کرده باشن یا اینکه تفنگ ساز واقعا نداده باشه حالا به چ دلیل نمیدونم. پس اعدامی داریم. فعلا گزینه ای مد نظر ندارم که بیش از 50 درصد برام گناهکار باشه. اگه تا شب تونستم به قطعیتی برسم اعلام میکنم و اگر نرسیدم و رای اجباری نبود امشب رای نمیدم.

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
اقا از گاد شنيدم ك تفنگ ساز ميتونه محدود باشه سهميش پس اين گزينه رو هم ميتونيم اضافه كنيم ب احتمالات پست قبل

- - - Updated - - -

فري

یه احتمال دیگم اینه که خودت تفنگ سازی تفنگ ب درویش دادی به خودت برگشته با این طرفند میخوای به مافیا نخ بدی که تفنگ سازی

اين تيكه رو نفهميدم چطوري ميشه با اين حركت به مافيا نخ داد توضيح ميدي؟
ضمنا ترفند درست تره :))

ببين فري من تو پستاي قبلم گفتم از درصد مرصد خوشم نمياد چون بازي با احتمالاته و دردي از من يكي دوا نميكنه حالا من بدونم درصد زدن فلاني ٣٤ درصده و در يه حالت ديگه ٦٦ درصده چي بدست ميارم؟؟فايدش چيه؟؟ احتمال يك درصدم احتماله و هر چيزي ممكنه اتفاق بيفته و دونستن يا ندونستن منو تو دردي رو دوا نميكنه برا پيش برد بازي. اين نظر منه حالا هركي هر چي ميخاد بگه !

در مورد سارا هم ميبيني فعلا دس نگه داشتم ب همين دلايلي ك ميگي. منتظرم تكليف مشخص شه ببينيم بقيه بازي رويكردش چجوريه و صد در صد گوشه ذهن خواهد بود.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
در مورد بحث رضا و عرفان:

رضا:
عرفان یه احتمال منطقی مطرح کرد و درست میگه تضمینی وجود نداره که راست بگی و خودتم تایید کردی.
الان مشکلت با پستش چیه که میگی درست بازی کن؟ بازی همینه دیگه، احتمالات رو مطرح میکنیم و واکنشا رو میبینیم که واکنش تو اصلا جالب نبود. انتظار که نداری با توجه به کارهایی که دیروز انجام دادی و نتیجه ای که دیدیم اصلا باهات کاری نداشته باشیم؟

اما این که میگی دعوا نداریم از نظرم اگه یه لحن از بین شما دو نفر عصبی باشه اون لحن تو بود نه عرفان.

و این که گفتی چی بهت میرسی بگی فلانی رو میزنی اما بهمانی رو بزنی. این بهت میرسه که خودتو قربانی تفنگ جعلی نشون بدی. به هر حال احتماله دیگه؟ انتظار که نداری اینم در نظر نگیریم و درست!! بازی کنیم؟
.......

سارا
الان نیستی یا باز داری پستا رو میخونی تا وقتی احساس خطر کردی بیای؟
یا شایدم بهت توصیه شده امروز زیاد توی بازی آفتابی نشی؟

......
فری
سلام عصر به خیر
بحث این که شروع بازی چه کنیم و بالانس چجوری تموم شد. الان بازی شکل گرفته.

- - - Updated - - -

پریا و سید

نمیخواین وارد بازی بشین؟

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
اقا از گاد شنيدم ك تفنگ ساز ميتونه محدود باشه سهميش پس اين گزينه رو هم ميتونيم اضافه كنيم ب احتمالات پست قبل

- - - Updated - - -

فري

اين تيكه رو نفهميدم چطوري ميشه با اين حركت به مافيا نخ داد توضيح ميدي؟
ضمنا ترفند درست تره :))

ببين فري من تو پستاي قبلم گفتم از درصد مرصد خوشم نمياد چون بازي با احتمالاته و دردي از من يكي دوا نميكنه حالا من بدونم درصد زدن فلاني ٣٤ درصده و در يه حالت ديگه ٦٦ درصده چي بدست ميارم؟؟فايدش چيه؟؟ احتمال يك درصدم احتماله و هر چيزي ممكنه اتفاق بيفته و دونستن يا ندونستن منو تو دردي رو دوا نميكنه برا پيش برد بازي. اين نظر منه حالا هركي هر چي ميخاد بگه !

در مورد سارا هم ميبيني فعلا دس نگه داشتم ب همين دلايلي ك ميگي. منتظرم تكليف مشخص شه ببينيم بقيه بازي رويكردش چجوريه و صد در صد گوشه ذهن خواهد بود.

اینجوری که مافیا میفهمه رضایی که تو تیمشون نیست داره از جعل جرف میزنه. جعلی که اهرمش دست مافیاست . اینو بیگناها نمیفهمن ولی مافیا میفهمه که رضای تفنگ ساز داره دروغ میگه . پس مافیا احتمال میده یا رضا یه بی گناه که یک گاف تاریخی داده یا تفنگ سازه و برای این که زیر سوال نره میاد ادعای تفنگ جعلی میکنه :دی اینجوری هم یک الیبای برای خودش ساخته هم مافیا بیشتر بهش توجه میکنن و میتونه تفنگهاشو شبای بعدی جهت دار بده به مافیا :دی الان فرضا اگه تو مافیا باشی و حدس بزنی رضا تفنگ سازه نمیای سعی کنی از سابقتون استفاده کنی و یه چیزی براش بندازی که فقط خودش بفهمه؟ :دی

- - - Updated - - -

درباره ی بحثت با ممل. عرفان. اگه همون اول بگی اوکی حق با توعه از نظر آماری احتمالش بیشتره حرف تو بحث به این جاها نمیکشه. مشکل سر این مقاومتیه که نشون میدی. خیلی سادست تو قبول داری تفنگ شلیکی در دست بی گناه امکان زدن گناهکار بیشتر داره تا دست تفنگ ساز؟ آره یا نه؟ دیگه کاری به اعتقاداتت نداره.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
سلام دوستان و عزیزان =))))) حقیقتا این که در عین نوب بودن اینقدر مورد توجه قرار گرفتم برام مایه‌ی شگفتی و خوشحالیه x))) ولی بچه ها من اگه مافیا بودم از همون اول حضور خیلی پررنگی داشتم اینجوری آبروریزی نمی‌کردم. به خدا :)))
در مورد روند بازی هم الان تازه رسیدم دیدم همه به خونم تشنه‌ن صبر کنین پستا رو بخونم قشنگ =))

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
من با عرفان سر قضیه ی درصد اینا ضحبت کردم، می مونم تا جواب رامتین رو بده.
فری
می گی که حرفم منطقی هست اما به نظرت اون 10 درصد تکنیکالیتی هست. ببین من اون 10 درصد رو برای این می گم که ثابت کنم بی گناه تفن دستش بیاد باید تیر بزنه. نمی گم ثابت می کنه که منفی نیستم به شما قاعدتا اما اگه منفی باشم برای چی باید این حرفم رو بخوام به کرسی بشینه؟؟ به ضرر منفی هاست این حرف من :|
به علاوه من اصلا به شدت مخالف اینم که می گی تکنیکالیتی ا! اگه بی گناه شلیک نکنه احتمال این که تفنگساز تیر بخوره 0 میشه! 0! تو این رو تکنیکالیتی می بینی؟ یا می خوای ببینی؟
علاوه بر این اتفاقا داستانای آرش از اونجایی که هر کدوم از ما رو وارد داستان می کنه معمولا چیزای خیلی خوبی می شه ازش در آورد. فقط باید دقت کنی تو کدوم یکی از شخصیت ها هستی، و تلاش کنی بفهمی بقیه کدومن. مثلا اگه در مورد سربازی واسه هر کدوم صحبت کنه من حدس می زنم تو باشی. تو دور اون کشتیه در مورد عیش و نوش من و خودش گفته بود اگه یادت باشه که تو گوش ندادی :دی
....
در مورد بحث عرفان و رضا
از نظر من عرفان هم حرفاش منطقی بود و هم ری اکشن هاش. چیزی که در مورد ری اکشن رضا من رو اذیت کرد فرار رو به جلو در عین عدم فرار رو به جلو بود :)) یعنی اومد با یه حالت اگرسیو به عرفان گفت دیگه تکراری شده و اینا، بعد نگفت شکش بهش بیشتر شده، گفت درست بازی کن. یعنی من از رضا انتظار داشتم اگه قراره اینجوری واکنش نشون بده به دلیل بیشتر شدن شکش به عرفان باشه و این واکنش رو برای عرفانی که تو ذهنش مثبته نمی تونم ببینم. به علاوه، معمولا این واکنش از بازیکن دیتا دار میاد، کسی که می دونه عرفان مثبته چون یارای خودش رو میشناسه.
در کنار همه ی اینا، حرفی که فری زد منو بدد اذیت کرد. دمش گرم که این نکته رو دید که رضا ممکنه تفنگسازی باشه که داره نخ می ده. در نهایت شکم به رضا الان بیشتر از همه اس. [MENTION=21]Red Dragon[/MENTION]
آقا جدا یادم نبود تو دور قبل منو کشتی، حسم نسبت به همون پست اول بازیت منفی بود :دی
..................
در مورد سارا
ببینید این بازی سارا قطعا مشکوک و عجیب هستش. اما من به بقیه ی بازیکنا نگاه می کنم، به گاد بازی نگاه می کنم، همچین بازی ای رو بعید می دونم. یعنی چی؟
ببینید من هم اون نوبی که منفی می شه و یار داره بودم. یارم هم هر دو بار آرش بوده. اگه بخوایم بگیم سارا مافیاس، 1 یا 2 تا یار داره که می تونن بهش بگن و قطعا بهش می گن که یا همون لحظه پست مده، یا لااقل اینجوری عاجز و معذرت خواهانه پست نده. اگرم تفنگساز داره آرش فکر می کنم همین حرف هارو بهش بزنه. برای همین با وجود این مسائل احتمال منفی بودنش رو کمتر می بینم. اما بین بازیکنای تازه وارد منفی احساس می کنم باید باشه. پریا رو من بیشتر شک دارم روش راجع به این مسئله اما فعلا احتمال هر دو برام خیلی پایینه.
سید
کجایی سید؟ بیا بهت نیاز داریم مرد.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
دوستان من یه کم حالم بده شاید این فاز دیگه نتونم بیام.

تا الان مشکوکترین شخص برام سارا بوده ولی نمیدونم بزارم رو حساب نوب بودنش یا چی. به هر حال حرکتش مشکوک بود‌.

رضا هم توی بحث با عرفان یه کم عصبی رفتار کرد، نمیدونم عصبانیت ناشی از عاصی شدن بود یا ترس از لو رفتن.

خود عرفان هم سر اون قضیه درصدا که خیلی بدیهی بود نفهمیدم چرا بحثو انقدر پیچوند.

در مورد بقیه حس خاصی ندارم.

کلا فکر نکنم کسی امشب اعدام بشه و اعدامم سخته. حواستون باشه یه بیگناه اعدام بشه ۵-۴ میشیم و مافیا خیلی راحت در آستانه برد مفت قرار میگیره.
اگه تونستم اواخر فاز میام ببینم اوضاع به کجا کشیده شده.

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
منظورم از رامتین، فری بود. عرفان جواب آخرین پست فری رو بده

- - - Updated - - -

دوستان من یه کم حالم بده شاید این فاز دیگه نتونم بیام.

تا الان مشکوکترین شخص برام سارا بوده ولی نمیدونم بزارم رو حساب نوب بودنش یا چی. به هر حال حرکتش مشکوک بود‌.

رضا هم توی بحث با عرفان یه کم عصبی رفتار کرد، نمیدونم عصبانیت ناشی از عاصی شدن بود یا ترس از لو رفتن.

خود عرفان هم سر اون قضیه درصدا که خیلی بدیهی بود نفهمیدم چرا بحثو انقدر پیچوند.

در مورد بقیه حس خاصی ندارم.

کلا فکر نکنم کسی امشب اعدام بشه و اعدامم سخته. حواستون باشه یه بیگناه اعدام بشه ۵-۴ میشیم و مافیا خیلی راحت در آستانه برد مفت قرار میگیره.
اگه تونستم اواخر فاز میام ببینم اوضاع به کجا کشیده شده.

موافقم، این در حالیه که اگه ادعای رضا درست باشه مافیا ممکنه امشب هم تفنگ بگیره.

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
اینجوری که مافیا میفهمه رضایی که تو تیمشون نیست داره از جعل جرف میزنه. جعلی که اهرمش دست مافیاست . اینو بیگناها نمیفهمن ولی مافیا میفهمه که رضای تفنگ ساز داره دروغ میگه . پس مافیا احتمال میده یا رضا یه بی گناه که یک گاف تاریخی داده یا تفنگ سازه و برای این که زیر سوال نره میاد ادعای تفنگ جعلی میکنه :دی اینجوری هم یک الیبای برای خودش ساخته هم مافیا بیشتر بهش توجه میکنن و میتونه تفنگهاشو شبای بعدی جهت دار بده به مافیا :دی الان فرضا اگه تو مافیا باشی و حدس بزنی رضا تفنگ سازه نمیای سعی کنی از سابقتون استفاده کنی و یه چیزی براش بندازی که فقط خودش بفهمه؟ :دی

- - - Updated - - -

درباره ی بحثت با ممل. عرفان. اگه همون اول بگی اوکی حق با توعه از نظر آماری احتمالش بیشتره حرف تو بحث به این جاها نمیکشه. مشکل سر این مقاومتیه که نشون میدی. خیلی سادست تو قبول داری تفنگ شلیکی در دست بی گناه امکان زدن گناهکار بیشتر داره تا دست تفنگ ساز؟ آره یا نه؟ دیگه کاری به اعتقاداتت نداره.

اره واقعا اينطور ميشه بهش فك كرد حركت جالبيه برا نخ دادن! جاي بحث داره

ببين فري پست جوابمم بخوني گفتم ك ميس اندرستندينگ شده بود چون كوت نكردم اون قسمت رو . من نفهميدنم در مورد قسمت درويش بود . اون قسمت امار رو گفتم اوكيه فهميدم. ولي با اصل قضيه امار و ارقام مخالفم نه با حرف مملگر. اصل قضيه رم توضيح دادم ديگه اطاله كلام ميشه بگم.

خطاب به همه: مسعله مخالفت من با امار و ارقام منلگر حل شدست در اولين جوابم ب پستش.. اصل قضيه مشكل من با نوار خالي پر كردن و امار بيخود دادنه . امار با خود باشه هم باز از نظر من بيهودست چون تغييري توي نحوه بازي ما ايجاد نميكنه و فقط احتمالاته! و از نظر من براي پيشبرد بازي من كمكي نميكنه.

اميدوار سو تفاهم برطرف شه هر كس دوباره ابهامي داره بياد يبار از اول اين پست رو بخونه جامع و كامل توضيح دادم.

الان تنها چيزي ك برا من مهمه حركت رضا ك الان مشخص شد ممكنه نخ دادن هم باشه و اون پست عجيبش در واكنش ب سوال منه كه مشكوكترين فرد بازيه برا من

سارا علاوه بر اون حركتش زياد برا من مشكوكتر نشده ولي در عين حال حرف مملگر هم ميتونه مورد توجه باشه كه از ارش هيچي بعيد نيس . تفنگ ساز نه قطعا ولي مافيا ميتونه باشه حالا بايد بررسي شه

عمادم بايد فعاليتشو بيشتر كنه اين سبك كلا مخصوص عماده چه بيگناه چه گناهكار ادم نميتونه بفهمه!

سيد و پريام ك...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین