برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور پنجم مافیا | مرگ پشت در است!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
به نام خدا​

سلام. ضمن تبریک سال نو و آرزوی سلامتی و موفقیت، دور جدید مافیا رو شروع می کنیم.

این دور نقش ها و قوانین ساده هست. امیدوارم دور خوبی بشه.

23 نفر حضور دارن. بالانس تشکیل شده از تعداد زیادی شهروند، 1 یا 2 گروه مافیا، 1 یا 2 قاتل و 0 تا 2 دلقک.

شهروندا در صورتی پیروز میشن که هیچ گناهکاری (مافیا یا قاتل) در بازی نباشه.

مافیا تعدادی سهمیه قتل داره که تا شب هفتم قابل استفاده هست. هر زمانی تعداد اعضای مافیا برابر با تعداد بقیه بازیکن ها بشه، مافیا پیروز میشه. نقش هم ندارن.

قاتل هم هرشب می تونه اقدام به قتل داشته باشه. اگه قاتل در جمع 5 نفر پایانی بازی باقی بمونه، پیروز میشه (اگر اتفاقات عجیب در بازی بیفته یا تعداد گادکش ها زیاد باشه، این عدد به 4 تغییر پیدا می کنه و قبلش اعلام میشه).

دلقک اگر تا فاز روز هفتم اعدام بشه، پیروز میشه و تعدادی از افرادی که بهش رای اعدام دادن، درجا کشته میشن. تعداد بستگی به شرایط بازی و شانس داره و هرکسی در مورد اعدام دلقک و نفعش برای شهروندا و ... تز بده، شب به تیر غیب گرفتار میشه تا درس عبرتی باشه برای بقیه.
دلقک اگر در شب تیر بخوره، 2 انتخاب داره: 1. پیوستن به شهروندا؛ که خب با اونها پیروز/بازنده میشه. 2. دلقک ماندن؛ در این حالت فقط فاز روز بعدُ برای اعدام شدن فرصت داره، وگرنه بازنده و از بازی حذف میشه.

این دور به جز اقدام به قتل، هیچ ایفای نقشی نداریم. ولی هر نقشی می تونه 2 بار در شب از خودش حفاظت کنه. اگر حفاظت موفق داشته باشه هم 1 سهمیه دیگه جایزه می گیره.

فاز روز بامداد هرشب به پاپان می رسه و فاز روز بعدی، بلافاصله آغاز میشه. عملا زمان زیادی برای فاز شب نداریم و اهداف باید قبل از بامداد به گاد فرستاده بشن. نتیجه اتفاقات حداکثر 5 دقیقه بعد از بامداد ارسال میشه و فاز روز بعدی آغاز میشه. داستان بازی در یک یا چند قسمت بسته به اتفاقات بازی، روزانه در تاپیک ارسال میشه.

ادعای نقش آزاده چون نقشی نداریم عملا که بخواد ادعایی بشه.

محدودیت پست داریم در 7 فاز اول به این شکل:
هرکسی حداکثر 10 پست (حداکثر 10 خط در هر پست، وگرنه بیشتر حساب میشه) می تونه بفرسته. 1 فاز با اطلاع به گاد می تونه استثنا بشه. مختصر و مفید صحبت کنید.
هرکسی هم فعالیت قابل قبول نداشته باشه، گادکش میشه. تعیینش هم با گاد هست. دخالت هم نکنید. ولی یک حداقل داریم: دو فاز پیاپی (به جز فاز اول) باید مجموعا 5 پست مفید بده. 1 فاز هم می تونه امان بگیره. ولی این حداقل هست؛ ممکنه اینم رعایت کنه و گادکش بشه.

اعدام تا فاز روز سوم اختیاری هست و بعدش اجباری. تعداد حداقل رای مورد نیاز هم گفته میشه قبلش. رای به اعدام هم در یک پست جدا و بزرگ با قرمز باید باشه.

توضیح واضحات هم ندم دیگه: حق ویرایش یا پاک کردن پست ندارین. حق ارتباط با بازیکنا خارج بازی ندارین. لوس بازی و التماس به گاد و ایجاد مزاحمت شبانه هم نداشته باشید.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
داستان بازی: فاز 1 - بخش اول

تهران - بهمن ماه سال 1396

خانه کاراگاه - ساعت 6 صبح

کاراگاه با صدای زنگ تلفن از خواب بیدار می‌شود.

کاراگاه: چی شده؟
صدا: خوبی کاراگاه؟
کاراگاه: خروس خون زنگ زدی حال منُ بپرسی؟ کی هستی تو؟
صدا: منُ نمی‌شناسی. قبلا می‌شناختی البته. مهم نیس. مهم اینه من می‌شناسمت.
کاراگاه: چی میخوای؟
صدا: چنتا قاتل لاشی.
کاراگاه: چی؟!
صدا: درست شنیدی. تا قبل ظهر بیا خلخال. سراغ امین خانُ بگیر. بهت میگه چه کار باید بکنی.
کاراگاه: کی مرده؟ به من چه اصلا؟
صدا: رفیق قدیمیت. متین. ربطش به تو اینه که اگه نیای حمیدم می‌کشیم. البته اگه بیای و پیدا کنی کیا متینُ زدن نفله کردن، پول خوبی بهت میدیم. نصفشم پیش زدم به حسابت چند دقیقه قبل. تا ظهر که برسی اینجا، اونم اومده. تلاش نکن با حمید تماس بگیری، پیش ماست. اینم بهت بگم که اینا تقصیر خودته. اگه مث بقیه بودی و با پول یا پست یا جنس یا مکان یا هر کوفتی راضی می‌شدی، مجبور نمی‌شدیم حمیدُ بگیریم از زندگیش بیفته.
کاراگاه: بخواب بابا حال نداریم. شماره ساقیتُ برام بفرست فقط. نیازه بهش اینجا.:))
صدا: بعد که سر عقل اومدی و متوجه حرفام شدی، دیگه با این شماره تماس نگیر. ظهر امین خان منتظره. دیر کنی رفته فردا ظهر. 5 ساعتی راهه از جایی که هستی. پس به نفعته دیر نکنی، چون یه هفته بیشتر وقت نداری.

صدا قطع می‌شود. کاراگاه بلافاصله با حمید تماس می‌گیرد ولی در دسترس نیست. بلافاصله پس از تماسش یک عکس در تلگرام با شماره ناشناسی که سریعا حذف می‌شود، دریافت می‌کند. جنازه متین که با چندین ضربه چاقو به طرز وحشیانه‌ای به قتل رسیده... .

کاراگاه چاره‌ای جز آغاز سفر نمی‌بیند. پیامی صوتی برای دوست و همکارش آریا می‌گذارد و به سمت خلخال حرکت می‌کند.
ادامه دارد... .

فاز روز 1 بازی با پست بعدی که نفرات هست آغاز میشه.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
فاز روز 1

افراد حاضر در بازی
23 نفر

آرش (Arash)
رضا (RezaZ)
محمدامین (Mamalgr)
فری (FM90)
صدرا (Sadra)
عماد (Red Dragon)
سید (Amir)
مهدی (Mahdi)
امین (Cactus)
شایان (shoyo1989)
نادر (Nader Shah)
شهاب
علیرضا
برلین
خلفی (Amin Khalafi)
سعید (Saeidmu7)
محمد (Donnie)
مهسا (Moonsa)
عرفان (Erf_ju)
حسین (h_panamtash)
رامتین (Ramtin)
ال امین (Amin)
محمد چاوش (Chavosh)

هرکس نقش گرفته می‌تونه پست بده.

آخرین ویرایش:
کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
سلام بر همه دوستان عزیز....خیلی خوشحالم که یه دور جدید داریم :دی

فقط لطفا گاد افراد حاضر در بازی رو توی ی پست اعلام کنه بفهمیم چند نفریم و کیا هستن.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
درود . فری هستم.

صرفا اعلام حضور

کارآموز مافیا
پسندها
0
امتیازها
5
مدال‌ها
1
سلام بر عزیزان ما که از داستان چیزی نفهمیدیم امیدوارم که دست سرنوشت باعث برنده شدنمون بشه :46:

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
سلام دوستان سال نو همگی مبارک.
حاضر

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
سلام به همگی سال نوتون مبارک باشه
امیدوارم بازی به شدت جذابی رو داشته باشیم دلمون تنگ شده بود خسابی :دی

- - - Updated - - -

آقا الان دیدم تمشک زرین دادین به من واسه دور کرونا؟ :| خدا خفتون کنه :))

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
سلام
سال نو مبارک :دی

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
اولا گايز

بِنوِنيدوس و موچو گراسياس از همگي :دي

مشخصه تازه "ماني هايست" رو تموم كردم؟ [پسر راه رو]

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
سلام به همگی
اولا احسنت به این قوانین ساده. من همیشه طرفدار سادگی بودم. البته این دور زیادی به شکل انقلابی ساده شده ولی بهتر از زیادی پیچیده بودنه. دوره هایی ‌که زیادی نقش داشت هر اتفاقی میفتاد ده تا احتمال داشت و کلی بحث بیخود شکل میگرفت.

خب به رسم قدیم از بالانس شروع کنیم.

در مورد بالانس از نظرم با این تعداد نفرات، سه حالت برای مافیا و قاتل منطقیه:

۱.دو تا مافیا ۳ نفره و ۱ قاتل
۲.یک مافیای ۴ نفره و ۲ قاتل
۳.یک مافیای ۵ نفره و ۱ یا ۲ قاتل

دلقک هم توی هر حالتی میتونه باشه یا نباشه، اما اگه جمع اعضای مافیا + قاتل (یا قاتلان) ۷ نفر باشه بیش از ۱ دلقک نداریم.

ولی نظر شخصیم اینه که احتمالا ۱ دلقک داریم. اگه کلا دلقک نداشتیم احتمالا پویا وقت نمیذاشت توی قوانین در مورد نقشش انقدر حرف بزنه. ۲ دلقک هم یه کم از نظرم غیر منطقیه. کلا از نظرم احتمال زیاد ۱ دلقک داریم، احتمال کم ۲ دلقک داریم، و نبود دلقک هم خیلی بعیده.

جمع بندی کلی هم این که احتمالا ۷ یا ۸ غیرشهروند (مافیا و قاتل و دلقک) داریم و بقیه شهروندن.

- - - Updated - - -

شبا هم ۲ یا ۳ تیر داریم.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
سلام، عید همگی مبارک:گل:

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
:دی سلام سال نو مبارک !
امیدوارم بازی خوبی باشه.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
:دی سلام سال نو مبارک !
امیدوارم بازی خوبی باشه.

کارآموز مافیا
پسندها
0
امتیازها
5
مدال‌ها
1
سلام سال نو همه مبارک ،هوای مارو داشته باشید ،آماتوریم 😬

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
سلام
صرفا جهت اعلام حضور. :دی

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
سلام، سال نو مبارک.

یه پیش زمینه بخوایم داشته باشیم، خب این دور مافیا سادست، از قدیمم میگن زیبایی تو سادگیه، منتها این دور حتی یه رژ لب هم نزده :)) به هر حال.

من یکم چالش دارم تو نحوه استارت بازی. استارت بازی تو هر نوع مافیایی چالش هست و معمولا یکی دو روز اول هم هرز میره، اما دوری که کارآگاه یا هر نقش دیگه ای توش نیست خب طبعا تا قیام قیامت هم وایسیم شروع از نقطه ای وجود نداره، اونم تو مافیای مکتوب که بر اساس اکت ها و رفتار افراد هم نمیشه در وهله اول به جایی رسید.

به خاطر همین من فکر می کنم مجبوریم به شیوه مافیای حضوری بازی رو راه بندازیم. یعنی ظن بزنیم رو افراد بلکه از بحث و جدل ها و کل کل ها چیزی بیرون بیاد.

من همین اول به ترتیب اولویت ظن میزنم به چاوش، مهدی، ال امین، رامتین، عرفان و آرش، چون نقش خودم رو می دونم و بیگناه بودن همه این بازیکن هایی که گفتم غیر ممکنه و بالانس نیست. می تونیم در موردش بحث کنیم.

و نکته دیگه اینکه بازی 21 بازیکن براش معرفی شده ولی اعلام شده که 23 نفریم، حالا تا امشب معلوم میشه فعلا بالانس های مد نظر من (بر اساس ذهن خونی پویا که معمولا مذبوحانه است) اینه:

2 تا مافیا 4 نفره
1 قاتل
1 دلقک

یا

1 مافیا 5 نفره
2 قاتل
2 دلقک

که من میل پویا رو به گذاشتن دو تا مافیا بیشتر میدونم. اون پویای درونش به نظرم بیشتر ارضا میشه :))

به هر حال. این یکی دو روز اول که معرفیه، اما من اون ظن هایی که گفتم در اولین روزی که بازی جون بگیره در اولویتمه.

به تازه وارد های بازی، از جمله مهسا خانم، حسین، نادر و شهاب هم خوش آمد میگم. البته تا جایی که من میدونم اینا هر کدومشون استاد ما در بازی هستند :)))

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
سلام، سال نو مبارک.

یه پیش زمینه بخوایم داشته باشیم، خب این دور مافیا سادست، از قدیمم میگن زیبایی تو سادگیه، منتها این دور حتی یه رژ لب هم نزده :)) به هر حال.

من یکم چالش دارم تو نحوه استارت بازی. استارت بازی تو هر نوع مافیایی چالش هست و معمولا یکی دو روز اول هم هرز میره، اما دوری که کارآگاه یا هر نقش دیگه ای توش نیست خب طبعا تا قیام قیامت هم وایسیم شروع از نقطه ای وجود نداره، اونم تو مافیای مکتوب که بر اساس اکت ها و رفتار افراد هم نمیشه در وهله اول به جایی رسید.

به خاطر همین من فکر می کنم مجبوریم به شیوه مافیای حضوری بازی رو راه بندازیم. یعنی ظن بزنیم رو افراد بلکه از بحث و جدل ها و کل کل ها چیزی بیرون بیاد.

من همین اول به ترتیب اولویت ظن میزنم به چاوش، مهدی، ال امین، رامتین، عرفان و آرش، چون نقش خودم رو می دونم و بیگناه بودن همه این بازیکن هایی که گفتم غیر ممکنه و بالانس نیست. می تونیم در موردش بحث کنیم.

و نکته دیگه اینکه بازی 21 بازیکن براش معرفی شده ولی اعلام شده که 23 نفریم، حالا تا امشب معلوم میشه فعلا بالانس های مد نظر من (بر اساس ذهن خونی پویا که معمولا مذبوحانه است) اینه:

2 تا مافیا 4 نفره
1 قاتل
1 دلقک

یا

1 مافیا 5 نفره
2 قاتل
2 دلقک

که من میل پویا رو به گذاشتن دو تا مافیا بیشتر میدونم. اون پویای درونش به نظرم بیشتر ارضا میشه :))

به هر حال. این یکی دو روز اول که معرفیه، اما من اون ظن هایی که گفتم در اولین روزی که بازی جون بگیره در اولویتمه.

به تازه وارد های بازی، از جمله مهسا خانم، حسین، نادر و شهاب هم خوش آمد میگم. البته تا جایی که من میدونم اینا هر کدومشون استاد ما در بازی هستند :)))

چه جالب، تو تلگرام هیشکی به سال نو اشاره نکرده ولی همه میان تو تاپیک سال نو تبریک میگن، یعنی انقد شروع بازی براتون سخته که سال نو رو تبریک میگید؟ :سوت

با ایده ی سید کاملا مخالفم الان همینایی که به ضم خودت مشکوکن بیان واکنش نشون بدن هرج و مرج بی خود و بی جهت شکل میگیره و اگر به قول خودت تا این حد به بی گناهی خودت مطمعنی الکی داری خودتو وسط میندازی که چی بشه؟ اکثر بازیکنا اونقدر حاایشون هست که نیازی به سیخونک زدن نداشته باشن برای شروع بازی، ولی از سویی حرکت خداپسندی بود حرکتت ولی من خوشم نیومد، خیلی تظاهر منشانه بود. الان همین کاری که تو کردی و نصف بازیکنای بازی بخوان انجام بدن قطعا تو رو توی لیستشون میذارن =)) درک کردم پستتو ولی نپسندیدم.

- - - Updated - - -

راجع به بالانس با گزینه دوم رامتین و گزینه اول سید موافق ترم.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
سلام دوستان سال نو رو بهتون تبریک میگم :گل: امیدوارم که بازی خوبی رو داشته باشیم و ازتون چیزای زیادی یاد بگیریم

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
چه جالب، تو تلگرام هیشکی به سال نو اشاره نکرده ولی همه میان تو تاپیک سال نو تبریک میگن، یعنی انقد شروع بازی براتون سخته که سال نو رو تبریک میگید؟ :سوت

با ایده ی سید کاملا مخالفم الان همینایی که به ضم خودت مشکوکن بیان واکنش نشون بدن هرج و مرج بی خود و بی جهت شکل میگیره و اگر به قول خودت تا این حد به بی گناهی خودت مطمعنی الکی داری خودتو وسط میندازی که چی بشه؟ اکثر بازیکنا اونقدر حاایشون هست که نیازی به سیخونک زدن نداشته باشن برای شروع بازی، ولی از سویی حرکت خداپسندی بود حرکتت ولی من خوشم نیومد، خیلی تظاهر منشانه بود. الان همین کاری که تو کردی و نصف بازیکنای بازی بخوان انجام بدن قطعا تو رو توی لیستشون میذارن =)) درک کردم پستتو ولی نپسندیدم.

- - - Updated - - -

راجع به بالانس با گزینه دوم رامتین و گزینه اول سید موافق ترم.

نقد یه نظر راحته ولی مهم پیشنهاد جایگزینه، اگر با ایده من مخالفی، راه حل عملی بده برای شروع بازی و بحث. و بگو دقیقا نقطه استحکاک بازیکنان با هم از کجاست ؟ بالانس ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین