برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور پنجم مافیا | مرگ پشت در است!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
نقد یه نظر راحته ولی مهم پیشنهاد جایگزینه، اگر با ایده من مخالفی، راه حل عملی بده برای شروع بازی و بحث. و بگو دقیقا نقطه استحکاک بازیکنان با هم از کجاست ؟ بالانس ؟

شما ادوار اخیر افتخار ندادی در خدمتت باشیم ولی چند مدت اخیر بازی های کم جمعیتی صورت گرفت که شروعشون با مشکل مواجه نشد به اون صورت شاید در طول بازی فعالیت کم بود اما شروعش مشکل چندانی ایجاد نکرد معمولا بعضیا ترجیح میدن شروع کننده نباشن بعضیا واقعا کار براشون پیش میاد اما بعضیا مشکلی ندارن و بازی و استارت میزنن لزومی نداره برای شروع حتما به کسی اتهام بزنی یا بخوایواکنش. بگیری

- - - Updated - - -

این حرکتت سوای هدف عین خرابکاریه، هدف وسیله رو توجیح نمیکنه توی این شرایط

کارآموز مافیا
پسندها
0
امتیازها
5
مدال‌ها
1
سلام، سال نو مبارک.

یه پیش زمینه بخوایم داشته باشیم، خب این دور مافیا سادست، از قدیمم میگن زیبایی تو سادگیه، منتها این دور حتی یه رژ لب هم نزده :)) به هر حال.

من یکم چالش دارم تو نحوه استارت بازی. استارت بازی تو هر نوع مافیایی چالش هست و معمولا یکی دو روز اول هم هرز میره، اما دوری که کارآگاه یا هر نقش دیگه ای توش نیست خب طبعا تا قیام قیامت هم وایسیم شروع از نقطه ای وجود نداره، اونم تو مافیای مکتوب که بر اساس اکت ها و رفتار افراد هم نمیشه در وهله اول به جایی رسید.

به خاطر همین من فکر می کنم مجبوریم به شیوه مافیای حضوری بازی رو راه بندازیم. یعنی ظن بزنیم رو افراد بلکه از بحث و جدل ها و کل کل ها چیزی بیرون بیاد.

من همین اول به ترتیب اولویت ظن میزنم به چاوش، مهدی، ال امین، رامتین، عرفان و آرش، چون نقش خودم رو می دونم و بیگناه بودن همه این بازیکن هایی که گفتم غیر ممکنه و بالانس نیست. می تونیم در موردش بحث کنیم.

و نکته دیگه اینکه بازی 21 بازیکن براش معرفی شده ولی اعلام شده که 23 نفریم، حالا تا امشب معلوم میشه فعلا بالانس های مد نظر من (بر اساس ذهن خونی پویا که معمولا مذبوحانه است) اینه:

2 تا مافیا 4 نفره
1 قاتل
1 دلقک

یا

1 مافیا 5 نفره
2 قاتل
2 دلقک

که من میل پویا رو به گذاشتن دو تا مافیا بیشتر میدونم. اون پویای درونش به نظرم بیشتر ارضا میشه :))

به هر حال. این یکی دو روز اول که معرفیه، اما من اون ظن هایی که گفتم در اولین روزی که بازی جون بگیره در اولویتمه.

به تازه وارد های بازی، از جمله مهسا خانم، حسین، نادر و شهاب هم خوش آمد میگم. البته تا جایی که من میدونم اینا هر کدومشون استاد ما در بازی هستند :)))

اقا من این پست که دیدم گفتم احتمالا این باید سید باشه بعد اسم دیدم زده امیر گفتم خب اشتباه کردم بعد پست پایینی اومد فهمیدم سیده و واسه خودم سوال پیش اومد چرا کسی که اسمش امیر حسینه ، حسینش رو برداشته؟ :13:
و اصلا چرا اسمش مثل فوتی سید نیست که ما بشناسیم و بپست های بلندش اسکیپ کنیم و واسش وقت نزاریم =))
و به نظر من مافیا ها هر تعدادی که میخوان باشن مهم نیست مهم اینه رئیسشون سیده :))

کلا تجربه نشون داده کسی که بازی میخواد گرم کنه مافیا ترین فرد ماجراست :دی

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
سید

توی مافیای حضوری وقتی اتهام زده میشه تغییر چهره و تغییر صدا و استرس و... باعث میشه یه چیزایی بفهمیم. الان توی مافیای مکتوب از من و بقیه این افرادی که همینجوری دیمی مظنون معرفی کردی انتظار داری مثلا چه واکنش خاصی ببینی تا چیزی بفهمی؟

ضمنا علت ترتیب اولویتات هم بگو. چرا مثلا اول چاوشه و من چهارم و آرش ششم؟ بر اساس چه منطقی اینا رو اولویت بندی کردی؟ بعد اصلا چرا این ۶ نفرو انتخاب کردی؟ مثلا چرا عرفان جزو مظنونات نیست؟

در مورد بالانس هم ۱۰ تا گناهکار یه کم زیادیه از نظرم. تقریبا میشه نصف بازیکن ها! مخصوصا که پویا گفت تعداد زیادی شهروند داریم پس چندان منطقی نیست‌ ۱۰ تا گناهکار داشته باشیم.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
یه نکته دیگه تو پست سید اینه که کسایی و اسم اورد که باهاشون راحت تره و باهاشون شوخی داره کلا، این میتونه خودش یه راه فرار باشه برای سید، ولی شخصا به یاد ندارم سید برای پست شروع بازی اینجوری فله ای به کسانی اتهام زده باشه به نوعی خرق عادت کرد تو این پست. اگر سابقه سید نبود میگفتم با دیدن جمعیت بازیکن ها جوگیر شده باشه و همچین پستی و داده، واضحه که برای شروع بازی این جوری اتهام زدن ولو به شوخی گزینه اخر برای هر بازیکن متوسطیه. حالا برای بررسی بیشتر این موضوع باید منتظر واکنش های متهمان بود و اینکه چطوری سید میخواد با این هجمه ای که ایجاد کرد برخورد کنه، کلا عجیب بود این حرکت. :-؟

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
داستان بازی: فاز 1 - بخش دوم

خلخال - شنبه ظهر

کاراگاه در طول مسیر چندین بار به گوشی حمید زنگ زد ولی در دسترس نبود، در شبکه‌های اجتماعی هم آنلاین نشده بود. کم‌کم به این نتیجه رسید که انگار واقعا خبرایی هست. در ورودی شهر از مسیر اسالم، یه پیرمرد دم در کافه‌ای به اسم "کافه رابین" نشسته بود و سیگار دود می‌کرد.

پیرمرد(رابین): غریبی اینجا جوون؟
کاراگاه: جوون که نیستم، ولی غریب چرا. چند سال بود نیومده بودم.
رابین: چرا. جوونی. جوونی که تنها میای اینجا. جای خوبی اومدی. اینجا هوا خوبه، جنگل خوبه، دریا خوبه، آسمون خوبه. ولی آدما نه. حواست جمع باشه جوون. بیخودی به کسی اعتماد نکن.

پیرمرد اینا رو گفت و رفت تو کافه. کاراگاه بعد از چند لحظه تعجب، دنبالش رفت تو ولی دید کسی نیست. هرچی صدا زد: آقا رابین!! پیرمرد! هیچ خبری نشد. داشت با گوشیش ور می‌رفت که موجود جالبی که سر و روش با شال پوشیده بود، در برابرش ظاهر شد، با لباس اسکیموها. کاراگاه خوف برش داشت و خواست دست به اسلحه ببره.

کاراگاه: تو کی هستی؟
امین‌خان: امین‌خان. نترسید. نزدیکتون نمیشم. سرما خوردم.
کاراگاه: نمی‌پزی با این همه لباس؟
امین‌خان: لباس شما جای تعجب داره. البته ببخشیدا خیلی عذر میخوام، دما منفی 8 درجه س.
کاراگاه: عه! فک کردم صفره. خوبه پس. ابرا رو دیدم. چه برفی بیاد. تا اینجا سفر خوبی بوده.
امین‌خان: من باید برم خونه. مرغ و خروسام دون نخوردن از صبح. آقا یه بسته داد که بدم بهتون. خداحافظ.
کاراگاه: وایسا بینم. آقا کیه؟
امین‌خان: آقا دیگه. آشنا میشین با آدمای اینجا. تو هتل اصلی شهر براتون یه هفته بهترین اتاقُ رزرو کرده. با صبونه و ناهار. تشریف ببرید بزنید به بدن.

امین‌خان اینا رو گفت و دوان‌دوان از کافه بیرون رفت. کاراگاه که گیج شده بود و البته از طرفی از این مسافرت یهویی هم خوشحال به نظر می‌رسید و اسم هتل که اومد خوشحال‌تر هم شده بود، بسته رو باز کرد.

پیام مختصر بود، ولی واضح:

اینجا 3 تا گروه هست که باید ازشون بترسی. اولی ما هستیم. از بقیه نترسیدی هم نترسیدی. میل خودته. ولی اینجا اراذل بی‌آبرو از قاتلا خطرناک‌ترن.

===============================================================

توضیح در مورد داستان:
داستان معمولا در 3 بخش منتشر میشه. صبح (که امروز نداشتیم) در جهت توضیح اتفاقات فاز شب هست معمولا و پیشبرد قصه. عصر کوتاه‌تر هست ولی می‌تونه حاوی نکات مهمی در رابطه با نقش‌ها باشه. شب هم معمولا در جهت اتفاقات فاز روز هست.

فرقی که داستان این دور با بقیه ادوار داره اینه که سرنخ‌هایی داده میشه که می‌تونید چیزای زیادی در مورد افراد بفهمید و بعضا ماهیت نقش افرادم حدس بزنید، ولی قطعا واضح نیست. یعنی مشخص نیست کدوم سرنخ هست و کدوم ردگم‌کنی. چون علاوه بر گناهکاران خبیث، افراد بی‌خاصیت یا پفیوز یا معتاد هم در داستان به خدمتشون می‌رسیم.:دی ولی داستان که به مرور جلو بره باتوجه به نقش خودتون می‌تونید یه چیزایی متوجه بشید. طبیعتا فقط به این‌ها نمی‌تونید استناد کنید، هیچ فردی هم به شکل واضح در داستان لو نمیره و باید در جهت خود بازی عمل کنید. می‌تونید از داستان به افراد اتهام بزنید و باتوجه به واکنش‌هاشون نتیجه‌گیری کنید.

مثال و کمک:
- تا اینجا چند شخصیت معرفی شدن که اصلا در بازی حضور ندارن. کاراگاه که خودمم؛ مرحوم متین و حمید و آریا و رابین هم در بازی نیستن. یه "صدا" بوده و یه "آقا" که مشخص نیست کی هستن فعلا. بعدا ممکنه مشخص بشه یا نشه. البته به معنی گناهکار بودن نیست، ولی از دنبال کردن اینا می‌تونید به یه چیزایی برسید. امین‌خان و چند نفر دیگه هم که در داستان کلا پررنگ هستن، به مرور متوجه میشید که خودشون(نقششون) مهمن یا حرفاشون یا اینکه فقط در جهت پیشبرد قصه هستن.
- بعضی شخصیت‌ها همه حرفایی که می‌زنن مهمه تقریبا. چه بازیکن باشن چه نباشن. اینا معمولا زیاد تو قصه نقش مهمی ندارن، مثل رابین.
- این که نقش فردی در داستان پررنگ هست هیچ ربطی به این که نقشش مهمه، داره نداره. صرفا اون بعد شخصیتیش که در ذهن من پررنگ هست، جای کار داره.:دی
- زمان و ترتیب اتفاقات خیلی مهمه و می‌تونه کلید خوبی باشه برای درک و تحلیل فازهای شب و بالانس نقش‌ها.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
گاد

افراد تکمیل شد.

حداقل و حداکثر پست فراموش نشه. ضمن این که علاوه بر تیر قاتل و مافیا و بحث گادکش، این دور یه سری تیر غیب هم داریم. شبا به اینایی که تو بازی نیستن یا کمرنگ هستن اصابت می‌کنه یهو.:دی حواستون باشه نمیرین.

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
شما ادوار اخیر افتخار ندادی در خدمتت باشیم ولی چند مدت اخیر بازی های کم جمعیتی صورت گرفت که شروعشون با مشکل مواجه نشد به اون صورت شاید در طول بازی فعالیت کم بود اما شروعش مشکل چندانی ایجاد نکرد معمولا بعضیا ترجیح میدن شروع کننده نباشن بعضیا واقعا کار براشون پیش میاد اما بعضیا مشکلی ندارن و بازی و استارت میزنن لزومی نداره برای شروع حتما به کسی اتهام بزنی یا بخوایواکنش. بگیری

- - - Updated - - -

این حرکتت سوای هدف عین خرابکاریه، هدف وسیله رو توجیح نمیکنه توی این شرایط

مغلطه می کنی، ادوار گذشته توش نقش بوده، تو بازی که نقش هست توش آگاهی هست، داستان هست، تحلیل داستان هست، اینجا ما چی داریم ؟ بر هم کنش نقش نداریم، داستانی که توش فکت بده نداریم و اظهار نظر در مورد اتفاقات شب هم که خودش موتور محرک هست نداریم. وقتی اینا رو نداریم و البته چهره، لحن و به قول رامتین تو پستش استرس و لرزش صدا نداریم باید موضوعی برای استحکاک باشه که من هنوز جز یه کنایه در مورد مفتخر نبودنت و یه ایندکس رو حرکت من چیزی ندیدم ازت.

دقیقا مشخص کن تو بازی بی نقش از کجا باید شروع کرد.

اما خب خوشحالم که سریع وارد فاز گفتن حس هامون در مورد کار هم شدیم.

حالا نظرت چیه در مورد اینکه فکر کنم این واکنش نسبتا رادیکالت در مورد ایده ساده من می‌تونه برای این باشه که دست گذاشتم رو یک یا حتی دوتا از هم تیمی هات و پلن اینه قبل اینکه خودشون وارد بحث شن قصد داری زهر موضوع رو بگیری ؟ :))

اقا من این پست که دیدم گفتم احتمالا این باید سید باشه بعد اسم دیدم زده امیر گفتم خب اشتباه کردم بعد پست پایینی اومد فهمیدم سیده و واسه خودم سوال پیش اومد چرا کسی که اسمش امیر حسینه ، حسینش رو برداشته؟ :13:
و اصلا چرا اسمش مثل فوتی سید نیست که ما بشناسیم و بپست های بلندش اسکیپ کنیم و واسش وقت نزاریم =))
و به نظر من مافیا ها هر تعدادی که میخوان باشن مهم نیست مهم اینه رئیسشون سیده :))

کلا تجربه نشون داده کسی که بازی میخواد گرم کنه مافیا ترین فرد ماجراست :دی

امیر خیلی وقته جا افتاده، اگر پویا و رامتین بزارن :))

سخت نگیر شایان جان آخرین تجربت تو مافیا مال زمان حیات هاشمی رفسنجانی بوده، روش ها تغییر کرده، به روز شو مرد :))

سید

توی مافیای حضوری وقتی اتهام زده میشه تغییر چهره و تغییر صدا و استرس و... باعث میشه یه چیزایی بفهمیم. الان توی مافیای مکتوب از من و بقیه این افرادی که همینجوری دیمی مظنون معرفی کردی انتظار داری مثلا چه واکنش خاصی ببینی تا چیزی بفهمی؟

ضمنا علت ترتیب اولویتات هم بگو. چرا مثلا اول چاوشه و من چهارم و آرش ششم؟ بر اساس چه منطقی اینا رو اولویت بندی کردی؟ بعد اصلا چرا این ۶ نفرو انتخاب کردی؟ مثلا چرا عرفان جزو مظنونات نیست؟

در مورد بالانس هم ۱۰ تا گناهکار یه کم زیادیه از نظرم. تقریبا میشه نصف بازیکن ها! مخصوصا که پویا گفت تعداد زیادی شهروند داریم پس چندان منطقی نیست‌ ۱۰ تا گناهکار داشته باشیم.

رامتین جان بخش اول صحبتت اتفاقا تایید حرف منه، چون مافیای مکتوب حس تغییر چهره، و اکت بازیکن نداره، وقتی آگاهی هم نداری کلپس جدی می تونه کنه بازی، پس باید به دنبال گرفتن ری اکشن مکتوب باشی.

مثلا نمونش، همین واکنش فری و استفاده از ایندکس های تند می‌تونه مفهوم دار باشه و نشون میده راهکار برای شکل گرفتن بحث می‌تونه صحیح باشه، اما سوال فری هم از تو می پرسم، پیشنهاد من رو کنار بزاریم، موضوع بحث تو مافیای بدون آگاهی چیه.

در مورد علت افراد تو پست توضیح دادم، با توجه به سابقه ذهنیم از پویا و دونستم کارت خودم این ۶ نفر برای من کاندید بیشترین شانس هستند و بر اساس پیشفرض ها شده این. آسایش شناخته به هر حال.

اما سوالم اینه چرا پست رو با دقت نخوندی که ببینی عرفان نفر ۵ فهرست ظن من هست حتی قبل آرش ؟ :))

۱۰ تا گناهکار اگر قدرتشون متمرکز باشه میتونه درست باشه حرفت اما وقتی میتونند همو نیست و نابود کنند نه.

ضمن اینکه دلقک نقش خاکستری هست، اینطور که پویا نوشته. چون اگر بخوره می‌تونه بیگناه باشه و اگر رای بیاره می‌تونه گناه کارا رو هم به فنا بده.

عملا دو گروه مافیا با قدرت ترکوندن هم دیگه و قاتل با قدرت زدن جفتشون داریم اگر فرضیه من درست باشه، بالانسه از نظرم برا ۲۱-۲۳ نفر

مافیایی
پسندها
4
امتیازها
85
مدال‌ها
13
سلام به همه دوستان و سال نو همگی مبارک باشه. :دی.

امیدوارم سال خوب و بدون استرسی برای همتون باشه. :))

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
یه نکته دیگه تو پست سید اینه که کسایی و اسم اورد که باهاشون راحت تره و باهاشون شوخی داره کلا، این میتونه خودش یه راه فرار باشه برای سید، ولی شخصا به یاد ندارم سید برای پست شروع بازی اینجوری فله ای به کسانی اتهام زده باشه به نوعی خرق عادت کرد تو این پست. اگر سابقه سید نبود میگفتم با دیدن جمعیت بازیکن ها جوگیر شده باشه و همچین پستی و داده، واضحه که برای شروع بازی این جوری اتهام زدن ولو به شوخی گزینه اخر برای هر بازیکن متوسطیه. حالا برای بررسی بیشتر این موضوع باید منتظر واکنش های متهمان بود و اینکه چطوری سید میخواد با این هجمه ای که ایجاد کرد برخورد کنه، کلا عجیب بود این حرکت. :-؟

اول ممنون میشم با همون امیر خطاب بشم.

ثانیا اینکه این پیامت رو ندیده بودم و در مورد رادیکال بودن واکنشت و نیتش صحبت کردم الان کمی تشدید شد.

در مورد نحوه شروع بازی و علتش هم مفصلا تو پست اولم صحبت کردم. و اینکه ظن به مفهوم اتهام نیست. به مفهوم گزینه برای بررسی هست، چون می‌دونم به کلمات اشراف و احاطه داری خواستم تا خواسته کلمات رو جابجا استفاده نکرده باشی :دی

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
رامتین جان بخش اول صحبتت اتفاقا تایید حرف منه، چون مافیای مکتوب حس تغییر چهره، و اکت بازیکن نداره، وقتی آگاهی هم نداری کلپس جدی می تونه کنه بازی، پس باید به دنبال گرفتن ری اکشن مکتوب باشی.

مثلا نمونش، همین واکنش فری و استفاده از ایندکس های تند می‌تونه مفهوم دار باشه و نشون میده راهکار برای شکل گرفتن بحث می‌تونه صحیح باشه، اما سوال فری هم از تو می پرسم، پیشنهاد من رو کنار بزاریم، موضوع بحث تو مافیای بدون آگاهی چیه.

در مورد علت افراد تو پست توضیح دادم، با توجه به سابقه ذهنیم از پویا و دونستم کارت خودم این ۶ نفر برای من کاندید بیشترین شانس هستند و بر اساس پیشفرض ها شده این. آسایش شناخته به هر حال.

اما سوالم اینه چرا پست رو با دقت نخوندی که ببینی عرفان نفر ۵ فهرست ظن من هست حتی قبل آرش ؟ :))

۱۰ تا گناهکار اگر قدرتشون متمرکز باشه میتونه درست باشه حرفت اما وقتی میتونند همو نیست و نابود کنند نه.

ضمن اینکه دلقک نقش خاکستری هست، اینطور که پویا نوشته. چون اگر بخوره می‌تونه بیگناه باشه و اگر رای بیاره می‌تونه گناه کارا رو هم به فنا بده.

عملا دو گروه مافیا با قدرت ترکوندن هم دیگه و قاتل با قدرت زدن جفتشون داریم اگر فرضیه من درست باشه، بالانسه از نظرم برا ۲۱-۲۳ نفر

آره اشتباه کردم. عرفان رو گفتی. حالا مثال بود صرفا. هر کی اصلا. مثلا رضا چرا توی مظنونات نیست. محمد که دوره های قبل اونقدر عالی بازی کرده بود چرا نیست. ضمن این که ترتیب بندی رو هم توضیح ندادی.
در مورد پیشنهاد جایگزین برای شروع هم شخصا هیچ وقت استارتر نبودم. اصولا بازی خودش شروع میشه. ولی الان با این کاری که کردی دیگه بحثا شکل گرفت و شروع شد عملا‌.

در مورد بالانس‌ حالا خیلی بحثی نیست، ولی با این تیکه که توی داستان نوشته شده از نظرم تکلیف بالانس مشخص شد و همونطور که توی خود داستان گفته شده، واضحه:

پیام مختصر بود، ولی واضح:

اینجا 3 تا گروه هست که باید ازشون بترسی. اولی ما هستیم. از بقیه نترسیدی هم نترسیدی. میل خودته. ولی اینجا اراذل بی‌آبرو از قاتلا خطرناک‌ترن.

===============================================================

واضحه دیگه. ۳ تا گروه ترسناک داریم. و وقتی گفته قاتلا یعنی دو تا قاتل داریم. پس میشه یه گروه مافیا و دو قاتل.

کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
سلام سال نوتون مبارک باشه

امیدوارم که بازی خوبی رو شاهد باشیم

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
دوستان افرادی که از اول خیلی انتحاری عمل میکنن احتمال دلقک بودنشون هست. این نکته رو در ذهن داشته باشین.

- - - Updated - - -

آها در مورد بخش اول پست سید. از نظرم اینایی که نام بردی از نظرت بازیکنای قوی ای هستن. پس بعیده که انتظار داشته باشی واکنش ناشیانه نشون بدن و سوتی بدن. من میگم توی مافیای حضوری اگه به یکی بگیم مظنونیم میتونیم انتظار داشته باشیم از تغییرات ظاهری و... یه چیزایی بفهمیم. ولی اینجا انتظار داری از واکنش این ۶ نفر چی بفهمی؟ بازم ‌میگم انتظار نداری که واکنش خیلی ضایع نشون بدن؟ اگه واکنش از غیر این ۶ نفر میخوای هم که کارت نقض غرضه. میتونستی بدون نام بردن از افراد، از همه انتظار واکنش داشته باشی.

- - - Updated - - -

*بخش اول پست سید خطاب به من

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
اول ممنون میشم با همون امیر خطاب بشم.

ثانیا اینکه این پیامت رو ندیده بودم و در مورد رادیکال بودن واکنشت و نیتش صحبت کردم الان کمی تشدید شد.

در مورد نحوه شروع بازی و علتش هم مفصلا تو پست اولم صحبت کردم. و اینکه ظن به مفهوم اتهام نیست. به مفهوم گزینه برای بررسی هست، چون می‌دونم به کلمات اشراف و احاطه داری خواستم تا خواسته کلمات رو جابجا استفاده نکرده باشی :دی

حقیقتش من خودم سید و ترجیح میدم هم عادت کردم هم سه حرفه:دی
ولی به خواستت احترام میزارم امیر جان.

من حس میکنم یکم حالت تدافعی گرفتی نسبت به من یا واقعا گرفتی؟ ببین من هنوز هیچ قضاوتی درباره تو نکردم کلا تو فاز اول قضاوت نمیکنم.پستای من صرفا ابراز تعجب بوده تا الان، قضاوت رو میذارم بعد از اینکه واکنش مظنونینت:دی رو نسبت به پستت دیدم و ایضا واکنشت و به واکنش اونا. اما در کل یکم واکنشت به تعجب من احساسی بود بنظرم یه خورده، اون جمله ی زهر گرفتن مطلب رو در جهت اماده کردن زمینه برای رهاسازی همدستام و که کلا نادیده گرفتم :دی
رادیکال بودن یکی دیگه از صفاتیه که به پست های من خطاب کردی که احتمالا ناشی از بلانت بودن و رک بودن لحنمه. رادیکال و معمولا من شنیدم به مخالفان دولت و یک نظام میگن یا شورشی ها و اینا حالا نمیدونم منظور خودتو دوست دارم بشنوم.

نیازی نیست به نظرم الان تو این مرحله از بازی انقدر درگیر شدن، اسکوپ ویژنمونو باید یکم گسترش بدیم الان که منم همین کار رو دارم میکنم.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
من همین اول به ترتیب اولویت ظن میزنم به چاوش، مهدی، ال امین، رامتین، عرفان و آرش، چون نقش خودم رو می دونم و بیگناه بودن همه این بازیکن هایی که گفتم غیر ممکنه و بالانس نیست. می تونیم در موردش بحث کنیم.
با نظرت موافقم، هرچند به نظرم لیسته می‌تونه گسترده‌تر باشه (و بیشتر از نقطه‌نظر سیدبندی پویا باشه تا سیدبندی خودمون) اما اون مهم نیست، چیزی که برام سوال شد اینه که اولویته از کجا میاد و چرا من توش آخرم؟ :دی

دوستان افرادی که از اول خیلی انتحاری عمل میکنن احتمال دلقک بودنشون هست. این نکته رو در ذهن داشته باشین.
منظور؟ :دی تا اینجای بازی که این حرفو زدی، فقط امیر و فری جوری بازی کردن که بشه (خیلی خیلی سختگیرانه) گفت «بازی انتحاری» و قطعا جفتشون هم اونقدر بازی رو بلدن و سیاست دارن که اگه دلقک باشن نخوان از اول بازی انتحار بزنن، یعنی استراتژیشون این نخواهد بود و چنین فکری به نظرم خیلی سطحیه. بنابراین منظورت رو باز کن :دی

اون جمله ی زهر گرفتن مطلب رو در جهت اماده کردن زمینه برای رهاسازی همدستام و که کلا نادیده گرفتم :دی
.
چرا نادیده گرفتی؟ :دی به نظر من سناریوی منطقی‌ای میتونه باشه اتفاقا :دی یعنی میتونم تصور کنم که اگه عضو تیم مافیایی باشی، در نقش تانک مافیا و جذب damage عمل کنی با توجه به سبک بازی و علایق شخصیت. حالا پوینتم این سناریوئه نیست، نادیده گرفتنت اما چرا :دی

-----
در مورد بالانس هم فعلا زوده، قطعا پویا اشراف و پیش‌اگهی بهتری نسبت به فعالیت‌ها و گادکش‌ها داره و زوده که بخوایم با احتساب گادکش‌ها و کیفیت/کمیت فعالیت‌ها به بالانس پی ببریم. از اون جمله‌ی توی داستان هم همه چیز برمیاد، گفته اراذل از قاتل‌ها قوی‌ترن، هم ممکنه یه تیم مافیای قوی باشه هم دوتا تیم مافیا، ولی دوتا قاتل بودن رو موافقم در هر صورت که محتمله با توجه به علایق پویا. یه کم اینکه دوتا مافیا باشه رو نامحتمل‌تر میبینم چون حس میکنم پویا خیلی حوصله تحمل دوتا گروه مافیا تو تلگرام رو نداره :)) و کلا دو گروه مافیا از علایقش نبوده هیچ‌وقت، منتهی پویاست و همه‌چیز ممکن. :دی

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
سلام خدمت دوستان

اینجا برای اولین باره که قسمت میشه در کنار دوستان و اساتید مافیا حضور داشته باشم :دی امیدوارم در کنار هم بتونیم اوقات خوبی رو سپری کنیم

صحبت های دوستان رو خوندم و البته در مورد امیر یا بقیه دوستان فعلا نمیشه نظر خاصی داد. چون بیشتر در حد تبادل نظر بوده.

اما نکته ای که نظرمو جلب کرد این بود:

توضیح در مورد داستان:
داستان معمولا در 3 بخش منتشر میشه. صبح (که امروز نداشتیم) در جهت توضیح اتفاقات فاز شب هست معمولا و پیشبرد قصه. عصر کوتاه‌تر هست ولی می‌تونه حاوی نکات مهمی در رابطه با نقش‌ها باشه. شب هم معمولا در جهت اتفاقات فاز روز هست.

خب برتری عددی مافیا نسبت به قاتل و یا حتی دلقک که مسلم هستش. اما چرا به این موضوع در این فاز که طبق گفته گاد میتونه حاوی اطلاعات مهمی در رابطه با نقش ها باشه ، اشاره به این موضوع شده؟ مگه خودمون نمیدونستیم؟! مگر اینکه نکته خاصی داشته باشه ... مثلا افراد گروه مافیا از افراد حرفه ای تر تشکیل شده باشن نسبت به قاتل ها و دلقک :29:

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
منظور؟ :دی تا اینجای بازی که این حرفو زدی، فقط امیر و فری جوری بازی کردن که بشه (خیلی خیلی سختگیرانه) گفت «بازی انتحاری» و قطعا جفتشون هم اونقدر بازی رو بلدن و سیاست دارن که اگه دلقک باشن نخوان از اول بازی انتحار بزنن، یعنی استراتژیشون این نخواهد بود و چنین فکری به نظرم خیلی سطحیه. بنابراین منظورت رو باز کن :دی

خیلی رک ‌بگم که منظورم اینه حس میکنم سید دلقکه. از نظر شما سطحیه ولی از نظرم خودشو جوری انداخت وسط که احتمال اعدامش در فازهای اولیه بالا بره.

- - - Updated - - -

دوستان تازه وارد. سید همون امیره. منم دیگه سعی میکنم بگم امیر. ولی ناخوداگاه میگم سید. دیگه ۱۰ ساله عادت کردم. ترک عادت سخته.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
با نظرت موافقم، هرچند به نظرم لیسته می‌تونه گسترده‌تر باشه (و بیشتر از نقطه‌نظر سیدبندی پویا باشه تا سیدبندی خودمون) اما اون مهم نیست، چیزی که برام سوال شد اینه که اولویته از کجا میاد و چرا من توش آخرم؟ :دی

چرا نادیده گرفتی؟ :دی به نظر من سناریوی منطقی‌ای میتونه باشه اتفاقا :دی یعنی میتونم تصور کنم که اگه عضو تیم مافیایی باشی، در نقش تانک مافیا و جذب damage عمل کنی با توجه به سبک بازی و علایق شخصیت. حالا پوینتم این سناریوئه نیست، نادیده گرفتنت اما چرا :دی

-----
در مورد بالانس هم فعلا زوده، قطعا پویا اشراف و پیش‌اگهی بهتری نسبت به فعالیت‌ها و گادکش‌ها داره و زوده که بخوایم با احتساب گادکش‌ها و کیفیت/کمیت فعالیت‌ها به بالانس پی ببریم. از اون جمله‌ی توی داستان هم همه چیز برمیاد، گفته اراذل از قاتل‌ها قوی‌ترن، هم ممکنه یه تیم مافیای قوی باشه هم دوتا تیم مافیا، ولی دوتا قاتل بودن رو موافقم در هر صورت که محتمله با توجه به علایق پویا. یه کم اینکه دوتا مافیا باشه رو نامحتمل‌تر میبینم چون حس میکنم پویا خیلی حوصله تحمل دوتا گروه مافیا تو تلگرام رو نداره :)) و کلا دو گروه مافیا از علایقش نبوده هیچ‌وقت، منتهی پویاست و همه‌چیز ممکن. :دی

جذب کدوم دمج؟ ?????? هیچ نقشی وجود نداره که من بخوام دمج جذب کنم اصلا، فرضا من مافیام سیدم دوتا از یارامو منشن کرده هیچکدوممونم نقشی نداریم، عاقلانست من بیام به سید گیر بدم؟ اگر بنظرت عاقلانست خوددانی و از نظر من ابلهانست بنابراین نادیده گرفتم:دی

درباره دلقک بودن و.... فعلا خیلی زوده حرف زدن، تا الان دلقکیت امیر برام چندان پررنگ نیست به کانتکست بیشتری نیاز دارم.

- - - Updated - - -

آرش: من از اون حرفای سید حس حمله متقابل گرفتم منتهی نه خیلی یکم تیپیکال امیر بود اینجور کنایه زدن. نظر تو چیه؟

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
خوب خوب

نظری راجبه بالانس ندارم‌ و نمیدم،من ادم تحلیل بالانس حداقل اول بازی نیستم.

راجبه بحث پسر عموی عزیز :دی امیر جان، متوجه منظورت میشم که خواستی استارت بزنی،ولی این حرکت واسه بازی حضوریه بیشتر....الان تو چند تا اسم زارت اومدی انداختی تو پستت تو فاز ۱،خوب چ واکنشی میتونن داشته باشن اونا ب حرفت؟یعنی این پست پتانسیل گرفتن چ اطلاعاتی رو داره ب نظر خودت؟
رو همین حساب حرف فری بهت ب نظرم رادیکال نیست،واژه رادیکال یکم بار سنگینی داره ک ب نظرم ب کار بردنش جالب بود :دی

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
خب برتری عددی مافیا نسبت به قاتل و یا حتی دلقک که مسلم هستش. اما چرا به این موضوع در این فاز که طبق گفته گاد میتونه حاوی اطلاعات مهمی در رابطه با نقش ها باشه ، اشاره به این موضوع شده؟ مگه خودمون نمیدونستیم؟! مگر اینکه نکته خاصی داشته باشه ... مثلا افراد گروه مافیا از افراد حرفه ای تر تشکیل شده باشن نسبت به قاتل ها و دلقک :29:

موافقم، نکته‌ی منطقی‌ای بود باید در نظر داشتش. خصوصا چون نقش و سهمیه‌ی خاصی نداریم که بخوایم بگیم مافیا شاید از اون لحاظ برتری داره به فرعی‌ها.

خیلی رک ‌بگم که منظورم اینه حس میکنم سید دلقکه. از نظر شما سطحیه ولی از نظرم خودشو جوری انداخت وسط که احتمال اعدامش در فازهای اولیه بالا بره.

- - - Updated - - -

دوستان تازه وارد. سید همون امیره. منم دیگه سعی میکنم بگم امیر. ولی ناخوداگاه میگم سید. دیگه ۱۰ ساله عادت کردم. ترک عادت سخته.

دید سطحی و نگاه ساده به بازی می‌تونه یه جاهایی خوب باشه، منتهی اصلا سوا از بحث فعالیت امیر تو این یه فاز، باید دید که چقدر احتمال داره که امیر نقش دلقک رو قبول کنه (و بخواد انقدر ساده بازیش کنه) یا از نظر بالانس پویا بهش همچین نقشی رو بده. بعدش هم اینکه دلقک فقط تا فاز ۷ فرصت داره قابل تامله، اما وقتی داریم درمورد شخصی مثل امیر صحبت میکنیم و بخوایم بازیش رو انتحاری و در جهت اعدام در نظر بگیریم، با توجه به اینکه دلقک اگه تیر بخوره عملا شهروند عادی میشه (مگر اینکه مطمئن باشه فاز بعد اعدامه) و احتمال تیر خوردن امیر هم هیچ‌وقت کم نیست، باز هم این سناریو اونقدر برام محتمل نیست فعلا.

به علاوه همچنان به نظرم برای چنین اظهار نظری در مورد دلقک زود بود، حتی از سمت تو :دی

کاراگاه: تو کی هستی؟
امین‌خان: امین‌خان. نترسید. نزدیکتون نمیشم. سرما خوردم.
کاراگاه: نمی‌پزی با این همه لباس؟
امین‌خان: لباس شما جای تعجب داره. البته ببخشیدا خیلی عذر میخوام، دما منفی 8 درجه س.
کاراگاه: عه! فک کردم صفره. خوبه پس. ابرا رو دیدم. چه برفی بیاد. تا اینجا سفر خوبی بوده.
امین‌خان: من باید برم خونه. مرغ و خروسام دون نخوردن از صبح. آقا یه بسته داد که بدم بهتون. خداحافظ.
کاراگاه: وایسا بینم. آقا کیه؟
امین‌خان: آقا دیگه. آشنا میشین با آدمای اینجا. تو هتل اصلی شهر براتون یه هفته بهترین اتاقُ رزرو کرده. با صبونه و ناهار. تشریف ببرید بزنید به بدن.

مثال و کمک:
- تا اینجا چند شخصیت معرفی شدن که اصلا در بازی حضور ندارن. کاراگاه که خودمم؛ مرحوم متین و حمید و آریا و رابین هم در بازی نیستن. یه "صدا" بوده و یه "آقا" که مشخص نیست کی هستن فعلا. بعدا ممکنه مشخص بشه یا نشه. البته به معنی گناهکار بودن نیست، ولی از دنبال کردن اینا می‌تونید به یه چیزایی برسید. امین‌خان و چند نفر دیگه هم که در داستان کلا پررنگ هستن، به مرور متوجه میشید که خودشون(نقششون) مهمن یا حرفاشون یا اینکه فقط در جهت پیشبرد قصه هستن.
- بعضی شخصیت‌ها همه حرفایی که می‌زنن مهمه تقریبا. چه بازیکن باشن چه نباشن. اینا معمولا زیاد تو قصه نقش مهمی ندارن، مثل رابین.
- این که نقش فردی در داستان پررنگ هست هیچ ربطی به این که نقشش مهمه، داره نداره. صرفا اون بعد شخصیتیش که در ذهن من پررنگ هست، جای کار داره.:دی
- زمان و ترتیب اتفاقات خیلی مهمه و می‌تونه کلید خوبی باشه برای درک و تحلیل فازهای شب و بالانس نقش‌ها.

در مورد داستان، اون دمای هوا منفی ۸ درجه است، به نظرم ممکنه به این اشاره داشته باشه که ۸ تا گناهکار تو بازی هست (نمیدونم دلقک هم باید حساب کرد یا نه). امین‌خان این حرفو زده که توی بازی هست و از اون ور پویا گفته حرفایی که بازیکن‌ها هم توی داستان میزنن ممکنه مهم باشه حالا باید دید امین‌خان از اون «بعضی» شخصیت‌ها هست یا نه. به نظرم ممکنه باشه با توجه به پررنگ بودنش :دی

کارآموز مافیا
پسندها
0
امتیازها
5
مدال‌ها
1
اقا من چون سالهاست مافیا بازی نکردم قدیم قابلیت های نقش هارو هم واسه ما اماتور ها مینوشتن الان این قاتل های عزیز چه توانایی هایی دارن ؟ هر شب میتونن یکیو نفله کنن یا محدودیت داره و بعد چند روز دیگه از بین میره :دی ممنون میشم یکی تکلیف ما ساده دلان رو با اراذل بی ابرو و قاتل ها مشخص کنه :))

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین