برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور هفتم مافیا | Unfinished

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
مهسا: این فرضیه ای که میگی مطرح کردی و آرش نادیده گرفته و میتونی بیاری پستشو؟ حال ندارم حقیقتا برم بگردم.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
مهسا: این فرضیه ای که میگی مطرح کردی و آرش نادیده گرفته و میتونی بیاری پستشو؟ حال ندارم حقیقتا برم بگردم.

حتما. فقط الان اومدم بیرون با گوشی اگه نتونستم وقتی برسم خونه میارم.

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
سلام بازم شرمنده از بابت نبودن دیروز واقعا برنامم فشرده شده وقت سر خاروندن ندارم یه دور سریع پستای دیروزو گذری خوندم تا یکم دستم بیاد

در مورد نقش ممد واقعا تعجب کردم اصلا کاراگاه نمیومد بهش انگاری کاراگاه شده پاشنه آشیل من هر دور :/ ولی اون قطعیت عجیبی که به صدرا داشت رو نمیدونم چرا باید بهش اشاره میکرد که باعث جنجال بشه چون طبق گفته یکی جنگیرم میتونه این قابلیتو داشته باشه و من حس کردم سوتیه کلا ممد این دور دورش نبود مثل من. معذرت میخام بهرحال :گل:

الان با موندن 6 نفر و بالانسی که تو ذهنم داشتم واقعا همه چی کن فیکون شده نمیتونم ذهنمو منظم کنم الان هر کی هرچی میتونه باشه

من مملگر رو جوکر و ممدو جادوگر گرفته بودم که هر دو ماشالا غلط درومد :7: با توجه به این قضایا من مهسا رو از مافیا بودن کبرا میکنم و شکم الان به جادوگر بودنش یا جوکر بودنشه !

با توجه به اون پستی که پویا هم بهش اشاره کرد و گفته بود چه بهتر که جوکرم منو اعدام نمیکنین و خوشال بود علنا! نمیدونم جوکری ببینمش که داره یه دستی میزنه که گناهکار دیده بشه یا گناهکاری که از رو بی تجربگی این پستو داده. اگرم بیگناه باشه که واقعا نمیدونم چی بگم!

ممدرضا رو هم شکم به مافیا و جادوگریش بود که دیشب نمیدونم چرا امان گرفت و دارم فک میکنم اگه گناهکار بود نباید اینکارو میکرد ولی ازینطرفم دور قبلو یادم میاد و رای رندانه به خلفی که همه دیفالت بیگناه در نظر گرفتنش! این قلقلکم میده ممدرضا خیلی زرنگه و ممکنه همین رو پیش بینی کرده باشه که این حرکت به ظاهر بیگناهانه رو استفاده کنه بعدا! واقعا بعید نیست از نظرم

آرش واقعا تمیز بازی کرده اصلا خرده ای بهش نمیتونم بگیرم! توجه کنین کی داره این حرفو میزنه:دی منی که به یه ویرگولش گیر میدادم واقعا چیزی ندیدم و اگر گناهاکار باشه دمش گرم ولی تو این 5 نفر باید حسی بریم جلو و تا اخر فاز ببینم وضع چطوره و حس لحظه اخریم چی میگه بهم

فری هم دقیقا مثل عارش واقعا ناراحت میشم گناهکار باشه :دی ولی با توجه به آب زیر کاه بودن عارش من عارش رو بالاتر از فری میبینم تو حسم فعلا و فری بیشتر بیکناهه برام

و اما پویا واقعا نمیدونم چی بگم گفته بودم جلاد یا بیگناه و وقتی اینو در نظر میگیرم که میگه من دروغگو نیستم :دی تو بازیم باورش کنم یا نه ولی تا الان باورش کردم مافای که اونطور که دیروز گفته شد عمرا باشه و تیمش اونطوری بازی کنه . فرقه رو نمیدونم ولی باز بقول پویا فرقه چاوش پویا یکم بیگ بنگ میشه بنظرم : )) جوکرم نیس پس همجنان بیگناه منه

الان من بین مهسا و ممدرضا و عارش و یکمی فری باید انتخاب کنم...واقعا سخته . ازونطرف که به جوکر هم میخام فک کنم میبینم بجز مهسا کسی نزدیکشم نیست و این احتمالو میاره که اگه مهسا نباشه همون معین بوده باشه یا اصلا شاید نبوده و امیر باهامون بازی کرده :23:

سوالایی داشتین ازم وقت نداشتم دونه دونه نقل قول کنم اگه همچنان مورد سوالم بپرسین تا شب سعی میکنم جواب بدم و روی گزینمم فک میکنم فعلا یا علی

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
فری
من می‌ذارم مهسا حرف‌هاش رو بزنه، جواب‌‌هاش که مشخصه خودت هم توی پست قبل به اکثرش رسیدی، آخر سر اگه سوالی داشتی بپرس جواب می‌دم.

عرفان
در مورد اون حرفت فاز قبل که گفتی مافیا حتما به محمدامین رای داده تا سیف بشه توضیح بده. برای من اینجوری نشست که «اگه مافیا بودم به محمدامین رای می‌دادم که سیف شم پس مافیا نیستم اونا مافیان.» چرا انقدر ساده به قضیه نگاه کردی که مافیا قطعا به محمدامین رای داده؟

همه
۶ نفریم. احتمال زیاد ۱ مافیا ۱ فرقه ۱ جوکر ۳ بیگناه.
با فرض اینکه فرقه جذب نداشته باشه یا نتونه جذب نکنه در شب‌های آینده، و فرض بر اینکه مافیا تروریست باشه،
اگه تروریست رو اعدام کنیم یه نفر قطعی باهاش میره، اگه بیگناه باشه (که احتمالش بیشتره)، میشیم ۱ فرقه ۱ جوکر ۲ بیگناه؛ با وجود جوکری که قطعا نمی‌خواد فرقه اعدام کنه در اون مرحله (چون می‌بازه). عملا بازی از دست بیگناها خارج می‌شه اگه اینطوری شه. تازه اگه فرقه جذب کنه دیگه درجا می‌بازیم.
راهی به نظرتون می‌رسه که جلوی این رو بگیریم؟ چون نمی‌تونیم مطمئن باشیم کی تروریسته که بگیم فرقه یا جوکر بهش رای آخر بدن. :| یا مطمئن باشیم تروریست نیست که بعد از فرقه اعدامش کنیم.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
فری
من می‌ذارم مهسا حرف‌هاش رو بزنه، جواب‌‌هاش که مشخصه خودت هم توی پست قبل به اکثرش رسیدی، آخر سر اگه سوالی داشتی بپرس جواب می‌دم.

عرفان
در مورد اون حرفت فاز قبل که گفتی مافیا حتما به محمدامین رای داده تا سیف بشه توضیح بده. برای من اینجوری نشست که «اگه مافیا بودم به محمدامین رای می‌دادم که سیف شم پس مافیا نیستم اونا مافیان.» چرا انقدر ساده به قضیه نگاه کردی که مافیا قطعا به محمدامین رای داده؟

همه
با فرض اینکه فرقه جذب نداشته باشه یا نتونه جذب نکنه در شب‌های آینده، و فرض بر اینکه مافیا تروریست باشه،
اگه تروریست رو اعدام کنیم یه نفر قطعی باهاش میره، اگه بیگناه باشه (که احتمالش بیشتره)، میشیم ۱ فرقه ۱ جوکر ۲ بیگناه؛ با وجود جوکری که قطعا نمی‌خواد فرقه اعدام کنه در اون مرحله (چون می‌بازه). عملا بازی از دست بیگناها خارج می‌شه اگه اینطوری شه. تازه اگه فرقه جذب کنه دیگه درجا می‌بازیم.
راهی به نظرتون می‌رسه که جلوی این رو بگیریم؟ چون نمی‌تونیم مطمئن باشیم کی تروریسته که بگیم فرقه یا جوکر بهش رای آخر بدن. :| یا مطمئن باشیم تروریست نیست که بعد از فرقه اعدامش کنیم.

اگه تو و پویا رو بی گناه در نظر بگیرم و بخوام از بین عرفان و ممدرضا انتخاب کنم بنظر من ممدرضا جادوگره و عرفان تروریست، ولی بازم حسیه از نظر شواهد و مدارک شرمندتم:دی چون تروریست به سبک بازی عرفان بیشتر میخوره(این سبک جدیدش) هرچند اینم با توجه به اینکه هم ممدرضا دور قبل جذب شد و هم اینکه یاراش (اگر مافیا باشه) زود پرپر شدن و ممکنه تصمیم گرفته باشه بی نقص بازی کنه تا اخر بره ، چندان معتبر ب نظر نمیرسه.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
همه
بنظرم اول باید درنظر بگیری درصد گناهکاری افراد برات چجوریه؟
گزینه تروریستت (مافیا) برات درصد درست بودنش بیشتره یا درصد گزینه جادوگرت؟
بنظرم اول باید ریسک کمتر رو بگیری تا احتمال دور
اگه با فرض تو ۲ به ۱ ۱ ۱ بشه خطرش خیلی بیشتره تا ۲ ۱ ۱
نمیدونم تونستم منظورم رو واضح برسونم یا نه

همه

یک چیزی که بنظرم اومد و خواستم بگم منتظر بودم عرفان بیاد پست بده
چیزی که برام عجیب بود اینکه کسی براش سوال پیش نیومد چرا نشونه ای از فعالیت جادوگر و جذب نبوده
جادوگر اگه سهمیه داشته باشه چرا فاز قبل نباید استفاده کنه؟
فاز قبلی حکومت نظامی شد فاز قبلش چاوش مرد
پس بعد مرگ جنگیر اولین فرصتش دیشب بود
بعد اعدام دیشب تعداد به ۶ نفر رسیده و با توجه به نوع بازی و اینکه شک نسبتا واضحی به کسی نسبت به بقیه نیست هر کسی احتمال اعدام شدن داره پس خیلی سیف نیست و احتمال مردن جادوگر تو هر فاز وجود داره پس اینجام زودتر استفاده کردن سهمیه منطقی بنظر میاد
ضمن اینکه اگه تو ۷ نفر ۴ بیگناه و ۱ فرقه ۱ مافیا ۱ جوکر درنظر بگیریم تو هر فازی که میریم جلو احتمال درست بودن جذب کمتر میشه مثل دیشب که کاراگاه که قابلیت جذب شدن داشت اعدام شد و اگه مافیا باقی مونده تروریست باشه وقتی تعداد کمتر میشه احتمال اینکه تروریست انتخاب کنه بیشتر میشه
پس اینجام منطقی تره که جذب زودتر انجام بشه

حالا چیزی که میخواستم بگم
نمیدونم چقدر میشه ازش استفاده کرد
ولی کسی که دیشب تو اخر فاز و زمان فاز شب نبود و زودتر رای داد و رفت و گفت میگرن و سردرد داره نمیتونه باشه عرفان بود
بنظرتون این چقدر میتونه مرتبط با استفاده نکردن سهمیه جادوگر باشه؟

بگم که این چیزی که گفتم باعث شد برام درصد جادوگر بودن عرفان بیشتر بشه از اونور شکم به مهسا سر اون فرضیه ای ک با ارش سر داستان های شب توضیح دادیم و منطقی بنظر میومد داشتم ، کمتر شد
بنظرم اگه مهسا جادوگر بود استفاده سهمیه دیشب خیلی منطقی تر بود
چون درسته شک خیلی واضحی نسبت به دیگران به کسی نیست ولی مهسا تقریبا بیشترین شک روش هست
پس عجیبه که از سهمیه جذب استفاده نکنه وقتی جادوگره

منتظرم نظراتتون رو بشنوم

- - - Updated - - -

ممدرضا رو هم شکم به مافیا و جادوگریش بود که دیشب نمیدونم چرا امان گرفت و دارم فک میکنم اگه گناهکار بود نباید اینکارو میکرد ولی ازینطرفم دور قبلو یادم میاد و رای رندانه به خلفی که همه دیفالت بیگناه در نظر گرفتنش! این قلقلکم میده ممدرضا خیلی زرنگه و ممکنه همین رو پیش بینی کرده باشه که این حرکت به ظاهر بیگناهانه رو استفاده کنه بعدا! واقعا بعید نیست از نظرم
بابا یه چیزی بگین با عقل جور دربیاد اخه
تو فازی که جز گزینه اعدامم و مطمئنا برم دفاع رای نفر دیگه رو دارم و رای ندم احتمالش زیاده که اعدام بشم رای نمیدم که از این حرکت به نسبت بیگناهانه از نظر تو بعدا استفاده کنم؟
وقتی اعدام بشم کجا استفاده کنم تو تاپیک نمره دادن؟
چی فرض کردین منو؟

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
هرجور نگاه میکنم واقعا ممدرضا هم بیگناست:)) و اصلا دلیل رای پویا بهشو درک نکردم:دی ولی چون گفت تجربه گادی من کورم نسبت به این قضیه. آرش نظر تو چیه؟ نمیشه هم من بیگناه هم ارش بیگناه هم پویا بی گناه، یکیتون وا بده شرافتا:))

- - - Updated - - -

من باب پویا الان که دارم فکر میکنم بعید نیست هم تیمی چاوش بزاردش امیر ضمن اینکه این جذب نکردنا شاید دلیلش اینه که گفته بابا قوی این بستونه مثلا:دی نمیدونم. بعد یه بحثی با چاوش داشتم که گفت اگر معین بی گناه بوده پرسیده پویا رو چرا نزده و ادعا کرده؟ من پرسیدم تو از کجا میدونی نزده اینو در جواب نوشته، بررسی کنید اگه بی گناهید ببینم به چیزی میرسید یا نه، من هر جور خوندم منطقی بنظر رسید:دی نمیدونم واقعا توانم در این حد بود، بی وژدانیه منو تو این شرایط قرار دادن خدا از امیر نگذره:دی الا پست خودمو چاوشو میارم.

- - - Updated - - -

ز کجا میدونی تیر نزده به اون شخص و اون شخص یا محافظت نشده و یا ض ض نبوده ؟ :-؟

سوال خوبیه منظورت اینه که از کجا معلوم پلیس/کارآگاه نبوده باشه و پرسیده باشه بهش گناهکار گفته شده باشه، بعد تیر زده و نمرده طرف دیگه، درسته؟

برای کارآگاه، هر نقشی که بهش گناهکار گفته شه رو می‌تونه بکشه، در نتیجه ضد ضربه بودن معنی نمی‌ده. اما دکتر لکتر می‌تونسته محافظت کنه الان چک کردم (پزشک نمی‌تونسته). پلیس هم که کلا در خصوص نقشای فرعی هستش و باز ضد ضربه بودن معنی نداره در مقابل پلیس، ولی آره باز حفاظت پزشک هست که خب پزشکمون خیلی تو بازی نبوده (اگه یکی باشه) و دکتر لکتر هم که نمی‌ره از یکی غیر تیم خودش محافظت کنه البته به اینا مستشاری که پزشک شده هم باید اضافه کرد. ولی آره کلا با این قضیه که گفتی شک به پویا می‌شه بیشتر بشه که چی می‌دونسته معین، ولی خیلی قابل حساب کردن نیس. شایان سری پیش پزشک بود می‌گفت من یه چیزی می‌دونم

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
فری:
این اون پستیه که دادم در مورد تحلیل داستان اون شب.
سلام
در مورد اتفاقات شب بسی خرسندم و واقعا شب پراسترسی رو گذروندم دیشب بابت دفاعیه و...، خدا ازتون نگذره.
در مورد داستان نظر بدم. بعد پستارو میخونم.
این تیکه از داستان که گفته خودکشی معین به خاطر ناراحتی از مرگ مهدی بوده رو نمیشه اینطوری برداشت کرد که معین احتمالا بیگناه بوده؟ بی طرف بودن و امان گرفتن اولین باره توی داستان میاد یا شبای قبلم اومده من خاطرم نیست؟(باید چک کنم اینو). اگه اولین باره این حسو میگیرم که یه هدفی پشت رای ندادن سعید بوده واقعا. اینکه سعید و عماد همزمان تشنه اشون شده و رفتن سراغ یخچال هم جالب بود. شاید اشاره به این داره که دیشب دو نفر به صورت همزمان خواستن دقیقا یه کار رو انجام بدن. چی در موردش فکر میکنم ولی چیزی به ذهنم نمیاد فعلا.
چاوش رو مافیا نمیتونه بزنه، احتمالا عماد زدتش و به همین خاطر هردوشون مردن. احتمالا سعید هم عمادو زده و خودش مرده. شایدم مافیا بمب گذاری کردن رو عماد که سعید مرده در نتیجه اش و عمادم خودش چاوشو زده. نمیدونم این میشه یا نه. نظر بدین لطفا.
دل شوره پویا هم در مورد نوع مرگ چاوش نبوده و به خاطر درگیری سعید و عماد بوده!اینم به نظر جمله ساده ای نمیاد.
سعید به مغز عماد شلیک کرده، عمادم گلوی سعید و زده قاعدتا اول عماد زده چون کسی که به مغزش شلیک شده نمیتونه برگرده چاقو بزنه که به گلوی طرف مقابل.
مخم سوت کشید واقعا

آرشم قبل من اینو تحلیل کرده.
عماد که هر جور حساب کنیم احتمالا خودش زده سعید رو. کس دیگه‌ای تو شب های قبل نمرده که بشه گفت سامورایی زده. منطقی هم بود حرکتش به نظرم، هم اینکه میگفت این هفته میخواد بره مسافرت، هم اینکه شک روش بود و خواست انتحار بزنه. گادفادر رو از سایه دراورد زد رفت کاملا میتونم تصور کنم از اون حرکات «گات فیلینگی» عماد بوده چاوش هم قاعدتا مافیا زده به خاطر درخت و اینا. اون سیم تلفن هم علامت فرقه بود که هی تلفن قطع می‌شد. فکر کنم علامت جنگیر بوده جلوی ایفای نقش بیگناهان رو میگرفته. جالبه خود چاوش هم اینو اشاره کرده بود

منم اینو ازش پرسیدم
چطوری هر جور حساب کنی خود عماد زده سعیدو؟ شاید سعید عمادو زده و مرده . به نظر من که این عتماد به نفس تو این مدل تحلیل کردن رو فقط یه مافیا میتونه داشته باشه چون این حالتم هست که سعید عمادو بزنه و خودش بمیره، عمادم رو چاوش به اذن گاد فدایی بکنه خودشو و چرا این حالت به ذهن شما نرسیده

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
مهسا: الان یادم اومد، اینو هم خونده بودم و باهات مخالف بودم. اول اینکه عماد هیچوقت همچین حرکتی رو چاوش نمیکنه، احتمالش فوق العاده کمه دوم و مهمتر اینکه توی داستان گلوی سعید و بریده اونم با تفنگ شلیک کرده به مغزش. اینا چیزایین که کامن سنسن.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
ببین اینو میتونیم تا حدودی چک کنیم
میدونی معین تو کدوم فاز این حرف رو زد؟
میشه با توجه به اتفاقای شب بررسیش کرد

ی مورد دیگه اینکه جوکر بودن معین و اینکه نظرتون پرسیدم برای همین حرکتش بود
چقدر احتمال میدین که برای اعدام شدن این حرکت رو زده باشه؟

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
ببین اینو میتونیم تا حدودی چک کنیم
میدونی معین تو کدوم فاز این حرف رو زد؟
میشه با توجه به اتفاقای شب بررسیش کرد

ی مورد دیگه اینکه جوکر بودن معین و اینکه نظرتون پرسیدم برای همین حرکتش بود
چقدر احتمال میدین که برای اعدام شدن این حرکت رو زده باشه؟

بنظرم اگر بی گناهید تو و آرش به زحمتش می ارزه چکش کنید با هم بحث کنید تا موقع رای، از اینجا به بعدش مهم نیست واقعا چه اتفاقی میخواد بیوفته مهم اینه که تا اینجا اومدیم. منم دیگه نیستم شب بر میگردم اگر به بحث قانع کننده ای رسیدین رایمو میدم. دیگه نمیتونم بیشتر از این.

- - - Updated - - -

راستی ممد رضا یه چیز دیگه که باعث شده بین تو و پویا به شک بیوفتم، حس میکنم جفتتون یه نقش دارید نمیدونم چرا مخصوصا بعد اعدام ممل یه پستی از پویا دیدم که فکر کردم اونه بعدش دوباره یه پستایی از تو دیدم که فکر کردم تویی بعدش پویا بهت اون رای و داد و اینا، اینم اگر فهمیدی چی میگم و تونستی منو هم شیر فهم کن لطفا. مرگ یه بار شیون هم یه بار.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
یه چیزی کلی بگم. به نظر من محمد خوب بازی کرد کلا و درسته من اوایل یه مقدار بهش حس خوبی نداشتم ولی بعدت برام سفیدتر شد. تقریبا حس بازی اولم رو بهش داشتم. حرفاش همون مدلی بود برام. اونجام دقیقا همینطوری شد و اوایل بهش شک داشتم بعدا خوب شد و قانعم کرد کلا در فاز آخر.
عرفان:
با توجه به این قضایا من مهسا رو از مافیا بودن کبرا میکنم و شکم الان به جادوگر بودنش یا جوکر بودنشه !
عجب! چرا هی پاسم میدین از یه نقش به نقش دیگه. :دی آقا لطفا لطفا لطفا انقدر قطعی نگید چقدر التماس کنم انقدر قطعی نگید من گناهکارم. بابا خب شمر هم جلو روم بود میگفت حداقل یه درصد ممکنه بیگناه باشی. عرفان در محمدرضا گفتی اون رای رندانه و اینا ولی آخه به ریسک به این بزرگی بکنه؟ اگه بهش رای میدادن و اعدام میشد چی؟ بعدم گاد گفت یکی اومده گفته من الان میخوام رای بدم و گادم گفته نمیشه، محمدرضا بوده دیگه. یعنی دیده خودش داره میره دفاعیه خواسته رای بده.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
بنظرم اگر بی گناهید تو و آرش به زحمتش می ارزه چکش کنید با هم بحث کنید تا موقع رای، از اینجا به بعدش مهم نیست واقعا چه اتفاقی میخواد بیوفته مهم اینه که تا اینجا اومدیم. منم دیگه نیستم شب بر میگردم اگر به بحث قانع کننده ای رسیدین رایمو میدم. دیگه نمیتونم بیشتر از این.

- - - Updated - - -

راستی ممد رضا یه چیز دیگه که باعث شده بین تو و پویا به شک بیوفتم، حس میکنم جفتتون یه نقش دارید نمیدونم چرا مخصوصا بعد اعدام ممل یه پستی از پویا دیدم که فکر کردم اونه بعدش دوباره یه پستایی از تو دیدم که فکر کردم تویی بعدش پویا بهت اون رای و داد و اینا، اینم اگر فهمیدی چی میگم و تونستی منو هم شیر فهم کن لطفا. مرگ یه بار شیون هم یه بار.
خب من رفتم دیدم
فاز روز قبل فاز شبی بود که چاوش و سعید و عماد مردن یعنی فاز شب چهارم
تو اون فاز روز معین سنگسار شد و صدرا اعدام
تو فاز شب قبل این اینو تو داستان داشتیم دارم از اون جدولی که محمد نوشته میگم
"جستجوری چمدون توسط عرفان و به دست اوردن یک سری مدارک"
الان با توجه به اینکه جادوگر و مافیا مونده
اگه این به نقش معین ربط داشته باشه جادوگر رو که نمیتونسته متوجه بشه
اگه بخوایم براساس این استناد کنیم جادوگر بودن پویا رد میشه
ولی مافیا باقی مونده رو میتونسته بشناسه ولی شناخته باشه میتونسته بزنه
ولی اینجام دوتا حالت ممکنه
شناخته باشه زده باشه دکتر لکتر سیو کرده باشه
یا مثلا فهمیده پویا تروریسته و تصمیم گرفته که نزنه تا نمیره و بیاد تو تاپیک اعدامش کنه
این یک مقدار منطقی تره و اینکه اون قضیه گیری که به پویا سر تروریست داده شد هم تو ذهن میاد
اگه بر این اساس بخوایم بریم تا حدودی تروریست بودن پویا درصدش زیادتر میشه

- - - Updated - - -

اینکه شبیه همون کار معینه من اگه بخوام راجع به این حرف بزنم احتمال سنگسار شدنم هست
من اون پست پویا رو ندیدم اگه میتونی شمارش رو بگی بخونم ببینم چیه
ولی فکر میکنم سخت نباشه پی بردن بهش
اتفاقای یکی دو فاز اخر تو روز و شب رو مرور کن

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
ممدرضا: اشتباه متوجه شدی فک کنم، نگفتم بیا ادعای نقش کن که:/ گفتم برو ببین اگه پویا نقشتو تصرف کرده تو ذهن ما ازش ایراد بگیر. اگرم نکرده که هیچ.

- - - Updated - - -

من احتمالا به عرفان رای بدم امشب، ازش معلومه هیچ میلیم به ادامه بازی نداره ظاهرا.امیدوارم بی گناه نباشه فقط

- - - Updated - - -

ممد رضا این قضیه رو اشتباه کردم ظاهرا الان یه پستی دیدم ازت که منتفی شد کلا

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
بنظرم اول باید درنظر بگیری درصد گناهکاری افراد برات چجوریه؟
گزینه تروریستت (مافیا) برات درصد درست بودنش بیشتره یا درصد گزینه جادوگرت؟
بنظرم اول باید ریسک کمتر رو بگیری تا احتمال دور
اگه با فرض تو ۲ به ۱ ۱ ۱ بشه خطرش خیلی بیشتره تا ۲ ۱ ۱
نمیدونم تونستم منظورم رو واضح برسونم یا نه
نه منظورتو نگرفتم شاید هم من بد توضیح دادم. ببین اگه توی این تعداد این اتفاق بیافته، یعنی تروریست اعدام شه و یه بیگناه با خودش ببره، بازی برای بیگناها تمومه از نظر من. چون جوکر به فرقه رای نمی‌ده.
در مورد نقش‌ها من الان واقعا گیجم. به نظرم مهسا جادوگر با احتمال خوبی می‌تونه باشه، ولی به قولی تنها کسی که به جوکر می‌خوره مهساست. اگه مهسا جوکر نباشه عرفان می‌تونه جوکر باشه به نظرم. برای مافیا هم شک اولم عرفانه بعدش پویا و فری. برای فرقه هم به ترتیب مهسا عرفان فری پویا. ولی اینکه مهسا برام جادوگرتره یا عرفان مافیاتر، نمی‌دونم واقعا :| به نظرم حداقل می‌تونیم بگیم مهسا هرچی باشه مافیا نیست احتمال زیاد.

همه

یک چیزی که بنظرم اومد و خواستم بگم منتظر بودم عرفان بیاد پست بده
چیزی که برام عجیب بود اینکه کسی براش سوال پیش نیومد چرا نشونه ای از فعالیت جادوگر و جذب نبوده
جادوگر اگه سهمیه داشته باشه چرا فاز قبل نباید استفاده کنه؟
فاز قبلی حکومت نظامی شد فاز قبلش چاوش مرد
پس بعد مرگ جنگیر اولین فرصتش دیشب بود
بعد اعدام دیشب تعداد به ۶ نفر رسیده و با توجه به نوع بازی و اینکه شک نسبتا واضحی به کسی نسبت به بقیه نیست هر کسی احتمال اعدام شدن داره پس خیلی سیف نیست و احتمال مردن جادوگر تو هر فاز وجود داره پس اینجام زودتر استفاده کردن سهمیه منطقی بنظر میاد
ضمن اینکه اگه تو ۷ نفر ۴ بیگناه و ۱ فرقه ۱ مافیا ۱ جوکر درنظر بگیریم تو هر فازی که میریم جلو احتمال درست بودن جذب کمتر میشه مثل دیشب که کاراگاه که قابلیت جذب شدن داشت اعدام شد و اگه مافیا باقی مونده تروریست باشه وقتی تعداد کمتر میشه احتمال اینکه تروریست انتخاب کنه بیشتر میشه
پس اینجام منطقی تره که جذب زودتر انجام بشه

حالا چیزی که میخواستم بگم
نمیدونم چقدر میشه ازش استفاده کرد
ولی کسی که دیشب تو اخر فاز و زمان فاز شب نبود و زودتر رای داد و رفت و گفت میگرن و سردرد داره نمیتونه باشه عرفان بود
بنظرتون این چقدر میتونه مرتبط با استفاده نکردن سهمیه جادوگر باشه؟

بگم که این چیزی که گفتم باعث شد برام درصد جادوگر بودن عرفان بیشتر بشه از اونور شکم به مهسا سر اون فرضیه ای ک با ارش سر داستان های شب توضیح دادیم و منطقی بنظر میومد داشتم ، کمتر شد
بنظرم اگه مهسا جادوگر بود استفاده سهمیه دیشب خیلی منطقی تر بود
چون درسته شک خیلی واضحی نسبت به دیگران به کسی نیست ولی مهسا تقریبا بیشترین شک روش هست
پس عجیبه که از سهمیه جذب استفاده نکنه وقتی جادوگره

منتظرم نظراتتون رو بشنوم

- - - Updated - - -
اینم قابل توجه بود. ولی از کجا بدونیم مثلا جادوگر اصلا سهمیه داشته؟ یا مثلا زده و نشده؟ شاید اون نشونه «خاک تو سرت عرفان» نشونه جذب ناموفق باشه :-؟ البته به شب‌های قبل نمی‌خوره این. نمی‌دونم.
یه چیزی هم که هست الان بهش فکر کردم، خودتم اشاره کردی دیشب کاراگاه اعدام شد که قابل جذب بود. الان یه حساب کتاب بکنیم، از نقش‌های بیگناهی توی لیست راهب پلیس حرفه‌ای کاراگاه سامورایی پزشک پرپر شدن. از لیست می‌مونه شهردار و رویین‌تن و مستشار (که حضورشون قطعیه) و فدایی (اگه مهدی نباشه) که هیچ کدوم قابل جذب نیستن. مستشار هم اگه خوب هدف بده قابل جذب نیست عملا. نمیدونم دیشب اگه جادوگر جذب نکرده چی تو ذهنش گذشته (یا نگذشته :))) ولی به اینم می‌شه توجه کرد.

هرجور نگاه میکنم واقعا ممدرضا هم بیگناست:)) و اصلا دلیل رای پویا بهشو درک نکردم:دی ولی چون گفت تجربه گادی من کورم نسبت به این قضیه. آرش نظر تو چیه؟ نمیشه هم من بیگناه هم ارش بیگناه هم پویا بی گناه، یکیتون وا بده شرافتا:))
الان با حرکت دیشب محمدرضا و دفاعیه‌ش اگه از طرف بیگناهی بخوایم بریم، بیگناهی اون برام احتمالش بیشتر از تو و پویاست :دی
تو رو از فاز اعدام صدرا یه چیزی تو ذهنم مونده ولی تا اینجا چون برام بیگناه بودی زیاد جدی نگرفتمش. ولی اون فاز حس کردم که با وجود شناخت زیادت از صدرا، که قطعا خیلی بیشتر از بقیه‌ست، نمی‌خواستی اعلام نظر قطعی کنی درموردش. یه تیکه با حرف من موافق بودی، یه تیکه با حرف مهسا. خودت هم نکته‌ی جدیدی به اون بحث اضافه نمی‌کردی تا جایی که یادم می‌آد. یعنی یه جورایی محتاطانه عمل می‌کردی نسبت بهش. هوم؟ :دی

خب من رفتم دیدم
فاز روز قبل فاز شبی بود که چاوش و سعید و عماد مردن یعنی فاز شب چهارم
تو اون فاز روز معین سنگسار شد و صدرا اعدام
تو فاز شب قبل این اینو تو داستان داشتیم دارم از اون جدولی که محمد نوشته میگم
"جستجوری چمدون توسط عرفان و به دست اوردن یک سری مدارک"
الان با توجه به اینکه جادوگر و مافیا مونده
اگه این به نقش معین ربط داشته باشه جادوگر رو که نمیتونسته متوجه بشه
اگه بخوایم براساس این استناد کنیم جادوگر بودن پویا رد میشه
ولی مافیا باقی مونده رو میتونسته بشناسه ولی شناخته باشه میتونسته بزنه
ولی اینجام دوتا حالت ممکنه
شناخته باشه زده باشه دکتر لکتر سیو کرده باشه
یا مثلا فهمیده پویا تروریسته و تصمیم گرفته که نزنه تا نمیره و بیاد تو تاپیک اعدامش کنه
این یک مقدار منطقی تره و اینکه اون قضیه گیری که به پویا سر تروریست داده شد هم تو ذهن میاد
اگه بر این اساس بخوایم بریم تا حدودی تروریست بودن پویا درصدش زیادتر میشه

- - - Updated - - -

اینکه شبیه همون کار معینه من اگه بخوام راجع به این حرف بزنم احتمال سنگسار شدنم هست
من اون پست پویا رو ندیدم اگه میتونی شمارش رو بگی بخونم ببینم چیه
ولی فکر میکنم سخت نباشه پی بردن بهش
اتفاقای یکی دو فاز اخر تو روز و شب رو مرور کن
اینی که میگی منطقی می‌تونه باشه، ولی خب نقشش چی بوده؟ خیلی بعیده ۲ تا کاراگاه داشته باشیم. مستشار بوده؟ اگه ۲ تا مستشار داشته باشیم، شاید. احتمالا شایانی بودن ادعاش (yeah we actually coined a term here) هم هست ولی خب به سطح بازیش نمی‌خورد زیاد. نکته‌ی خوبی اشاره کردی ولی. من پلیس بودن یاسین رو یادم رفته بود و تو ذهنم معین پلیس بود، الان داشتم نقش‌ها رو مرور می‌کردم یادم اومد یاسین پلیس بود :)) پس اینی که می‌گی هم ممکنه به نظرم.

- - - Updated - - -

منم با اعدام عرفان موافقم تقریبا ولی اگه تروریست باشه کی رای آخر رو بهش بده؟

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
ولی من بیگناهیم که از این قضیه جوکر گفتن فری به ستوه اومدم. تو یه بیگناهی رو فرض که به هیچ عنوان دلش نمیخواد شهر ببازه. یه جاهایی خودش یه اشتباهاتی کرده که میتونه از زیاد پست دادنش باشه میتونه از این باشه که هرچی میاد تو فکرش بدون اینکه ضر سنجی بکنه برای خودش که این حرف چقدر به ضرر خودم میشه چقدر نه میاد و مطرح میکنه(این موضوع هم دلیل داره که چون خودم خیالم از بابت مثبت بودن نقشم راحته ناخوداگاه فکر میکنم هیچ حرفی برای بیگناه ضرر نداره و حتی ممکنه اشتباهم بکنه و از نظرم اشکالی نداره.) الان دارن بهش میگن بد بازی کردی و این بد بازی کردن یعنی گناهکاری دیگه و کلا بیگناهی رو ازم میگیرن تو ذهنشون. خب من ممکنه هر لحظه اعدام بشم اینطوری. اصلا هم دلم نمیخواد بعد بازی این بهم گفته بشه که بد بازی کردی و به خاطر همین اعدام شدی. حالا فرض کن بهم این نقش رو هم بدن که جوکری. خوبه تو شرایط من یا بد؟ به نظر خودم خوبه، اینطوری حداقلش اینه تو بازی میمونم و کمک میکنم تا جایی که بتونم. ولی اگه این بحث جوکر بودن مطرح نبود من مطمئنم الان رای فری به من بود، آرش هم به من بود کلا چه جوکر باشم براش چه نه و من دوباره تو دفاعیه بودم.البته من ابراز خوشحالی نکردم از اینکه منو جوکر تصور کنن فقط نوشتم اونطوری که برای کل اعضای شهر بده برای خود من نیست. چون چه مافیا، چه فرقه و چه بیگناه نمیخواد جوکر اعدام شه و وقتی جوکر فرضیشون منم اعدام نمیشم و تو این شرایط اتفاق نسبتا خوبیه برام و حتی اینطوری مافیا و فرقه هم برای اتهام نقش خودشون بهم دست از سرم برمیدارن. ولی خودشون کلا به فنا میرن با این تحلیلشون و وقتی جوکر اعدام بشه تنها چیزی که میتونه خوب باشه اینه که گناهکارا تو رای بهش باشن همشون و بیگناها کم باشه تعدادشون که حداقل اونا سهمیه از دست بدن و بیگناها کمتر این اتقاق براشون بیفته.

ببین مهسا جان، من احترام زیادی برات قائلم، ولی اینا که گفتی قصه و داستان هست. برا من دیگه داستان نگو که.:دی اینقدر ازین داستانا خوندم طی این سالها که شمارشش از دستم در رفته.
حالا، مشکل بزرگ حرف تو چی بود. اونجا که گفتی برای فری بده اصرار به جوکر بودنت، می تونم بگم خب این حرف شخصی هست. ولی مشکل اونجاییه که میگی برای شهر بده. چرا بده؟ اگر تو بیگناه باشی، با این فرض جوکر بودن اعدام نمیشی و یک بیگناه می مونه تو بازی. اگر تو جوکر باشی، بازم برای شهر بد نیست بودنت در بازی و اصرار به جوکر بودنت. چه وقتی بده؟ وقتی که گناهکار باشی. اون وقت هست که نه حتی برای فری بلکه برای شهر هم بده. اینجا من حس می کنم ناخوادآگاهت لو ت داد.

حالا بریم رو این پستت. تهش اومدی گفتی برای شهر بده چون فلان و فلان، مگر اینکه گناهکارا هم بهش رای بدن و ... . یعنی خودت فرض کردی حالتی هست که برای شهر بد نیست. من اصلا بحثم این نیست رو درستی حرفت که بد هست یا نه. منتهی چرا همچین چیزی اینجا گفته شده؟ چون لابد مهمه و به هر دلیلی باید گفته می شده. وگرنه قبلیُ تکرار می کردی. پس چرا تو اون پستت نیس؟ چون اونجا لزومی نداشته باشه. این سیر از عدم لزوم به لزوم از فکر میاد. یعنی اتفاقا متوجه شدی که شاید گیر من به این بخش از جمله ت باشه و مستقیم هم نگفتی و در لفافه توضیحش دادی؛ که تاثیرگذار نشه. ولی من به این چیزا کاملا دقت می کنم و موفق نبودی. و فقط هم این نیست. مسئله بعدی اینه که اگه تو جوکر یا گناهکار نیستی، پس بی گناهی و عضوی از شهر به قول خودت. پس شاید نتیجتا با برچسب جوکر زدن بهت بتونی از اعدام در بری، ولی بعدا وقتی چیزی برای شهر بده، برای تو هم بده.:دی

این نوع سوتیُ فری هم داد و من گیر اساسی هم بهش دادم و البته هنوز هم شکـم کامل برطرف نشده. منتهی فرقش با مورد ِ تو خیلی زیاده. این خیلی عمیق تر هست به نظرم. +شوق گناهکارانه توش می بینم. همون جنس شوقی که خیلی از بازیکنا مثل مهدی:دی هم دارن. کاملا جنس این حس شد.

نکته بعدی، من رفتم فازهای قبلُ بررسی کردم. این بار نظرم عوض شد. اتفاقا کاملا میخوره از چاوش که به توی جادوگر گیر بده و یکی تون ایمن بشه در صورت مرگ دیگری. خیلی هم سناریوی خوبی هست. و مضافا اینکه اون فاز آرای تو به شکلی نبوده که اعدام بشی. دو نفر بعد فاز بهت رای دادن. رای صدرا متقابل بوده و اصلا اینجوری نبوده که نزدیک اعدام باشی. در توضیح نقش جنگیر نوشته که یک بار می تونه از تیر مافیا و قاتل در بره و در این صورت 1 سهمیه جذب فرقه از دست میره. یعنی اگر فرض بگیریم که جنگیر با 2 تیر مرده (که منطقی هم هست)، فرقه فهمیده که 1 سهمیه از دست داده و جنگیر 1 تیر خورده و ممکنه دوباره بزننش. اومده این سناریو رو در یک فاز مناسب پیاده کرده. کاملا هم از چاوش بر میاد. رایشُ هم به "مهسا خانوم" داده. یعنی افتخار آشنایی نداشته مثلا.:دی البته منم اگه جادوگری بودم که جنگیرم چاوش بود می گفتم ما که جذب نداشتیم، بیا بیفت به جون من. که هرکی مرد اون یکی شانس داشته باشه. اتفاقا سناریوی تمیزی هم هست. من حقیقتا از مجموع چیزایی که گفتم و لحن تو و مرور فازهای قبلی، در لحظه حدود 90 درصد به اینی که گفتی احتمال میدم. (اون 10 درصد هم برا اینه که هرچیزی ممکنه تو مافیا) و این احتمال برای رای کافی هست.

اگه پویا اینو گفته باشه من کلا از یه زاویه دیگه جوابشو دادم پس. چون فکر کردم منظورش اینه که گناهکارم و دارم در قالب جوکر میرم که اعدامم نکنن.
درست فکر کردی.
=============================

آرش:

من که مجبور بودم رایم رو عوض کنم. محمد هم با رای من اعدام بود. تو چرا رایت رو عوض کردی رو محمد؟ گفتی ۱۵ درصد محمد برات مافیا بوده، به ۱۵ درصد تروریست بودنش می‌ارزیده؟

اول اینکه من در اول فاز 7 نفره اومدم بررسی کردم که اگه این فاز فردی که اعدام میشه تروریست باشه و من رای آخرُ بدم چی میشه. دیدم بازی میشه 5 نفر و به نظرم بقیه بیگناهانی که با من تا اینجا اومدن توانایی پیدا کردن نفر بعدیُ دارن. و شاید حتی اگه کار به فازهای آخر برسه تجربه شون در این مورد بیش از من باشه. چون من درسته گاد بودم ولی بازی و حس این شرایط یه چیز دیگه س. کتمان نمی کنم که شخصا دوست ندارم که بمیرم. ولی بعضی وقتا میشه ایثار هم کرد.
اینا که گفتم کلا مال قبل اتفاقات فاز 7 بود. در مورد خود رای اولا سایت برای من کند هست کلا. به خودتم گفتم قبلا. و صفحه برام ریفرش نمیشه. الان زمان یادم نیست ولی من موقع رای دادن رای تو رو ندیده بودم. منتهی دیده بودمم فرق نداشت و بازم رای می دادم. رک و صریح هم میگم که رای می دادم. من باتوجه به این که گفته بودم دفاعیه ها رو می خونم و نظر میدم، تحت تاثیر امان گرفتن محمدرضا در این فاز حساس هم قرار گرفتم. اعتراف می کنم. و به عنوان بخشی از اصولم دوست داشتم بهش بفهمونم که من حرفاتُ می خونم و هیچ فرقی برام نداری با بقیه که استاندارد دوگانه بیارم برات. چیزی که عملا بهم گفت. نمیگم کامل، ولی اونجا تا حد زیادی برام سفید شد. بعدشم بهش می گفتم که من فهمیدم ولی عوض نکردم به فلان دلیل، ارزش نداشت اصلا از نظرم. و این به اون احتمالی که گفتی کاملا می ارزید. شاید بگی ربطی نداره و مخالفم، ولی این مسائل برای من مهم تره.

البته یادمه قبلا گفتی احتمال یاکوزا بیشتر از تروریسته (که اگه ستون پنجم تو بازی نباشه قبول ندارم زیاد) ولی کلا منظورم بود که به این قضیه فکر نکردی؟

اینم به نظرم لازم به توضیح نیست با چیزایی که بالا گفتم.

من پست به پست میام جلو. الان در پست آرش هم دیدم مشابه چیزایی که من در رابطه با چاوش گفته بیان شده.

راهی به نظرتون می‌رسه که جلوی این رو بگیریم؟ چون نمی‌تونیم مطمئن باشیم کی تروریسته که بگیم فرقه یا جوکر بهش رای آخر بدن. یا مطمئن باشیم تروریست نیست که بعد از فرقه اعدامش کنیم.

در مورد مهسا من احتمال خیلی خیلی بعیدی (نزدیک صفر) میدم. ولی می تونیم بگیم کسی که بقیه بهش بیشتر شک دارن آخرین رایُ بده. تو اجرا نمی دونم چجوری بشه.

============================
محمدرضا:

اول این که منم موافقم که احتمالا دیشب فرقه اقدام نکرده. ولی چون نشانه ها برام قطعی نیست، فعلا احتمالا میگم. حالا ممکن هم هست تموم شده باشه سهمیه شون. در مورد حرفای بعدت:
عرفان اگه جادوگر باشه و در بدترین حالت هم باشه مطمئن باش اگه بخواد هدف داشته باشه میگه.
مهسا اتفاقا دیشب به نظرم ایمن بوده. چون من الان میگم گناهکاره. فاز قبل نظرم این نبود.

اینُ بهت بگم البته. کاملا سفید نشدی ها.:دی

===============================
فری:

خوندم. هرچی در مورد من گفتی قبلا جواب دادم تا جایی که یادمه.
اگه لازمه به چیزی جواب بدم بگو ولی.

محمدرضا هم باز در مورد معین گفته. من فعلا 50 50 هستم بین جوکر و شایان واقعا.
و گفته شک به تروریست بودن پویا زیاد میشه. اول ارجاع میدم به مباحثی که در رابطه با اینکه چرا مافیا نیستم قبلا گفتم. دوم اینکه خودتونُ بذارید جای من از این نظر که میاین تو تاپیک و با همچین چیزی مواجه میشین. چی به ذهنتون می رسه در مورد نقش طرف؟

یک بحث دیگه هم در رابطه با بالانس بگم از خارج از دید پویا و نقشی که دارم. من میام تو تاپیک و می بینم که معین نامی به یک فردی چنین چیزی گفته و گادکش شده. احتمالات زیادی برام مطرح میشه. فرضا یکیش اینه که طرف اومده پرسیده و تروریست بهش اعلام شده و نزده و خواسته اعدامش کنه. در ادامه بازی چی شده حالا؟ کاراگاه معرفی شده. آیا 2 کاراگاه چقدر محتمل هست؟ چه نقش دیگه ای می تونسته کاراگاه بشه؟ مستشار. چقدر محتمل هست یک مستشاری اونجا فکر جونش نباشه و کاراگاه بشه؟ به فرض یه مقداری هست. چرا باید پویا رو بپرسه؟ شانسی؟ اینا رو بذارید کنار این احتمال که مستشار نقش مهمی هست و دفعه قبلی عرفان مستشار بوده. مجموعا بررسی کنید خودتون. بعد بذارید کنار اتفاقات ادوار قبلی مثل شایان و ... .

به قول رابین من که نقش خودمُ می دونم. ولی یه بار خواستم از بیرون به این داستان نگاه کنم ببینم اگه جای شما بودم در اینجای بازی به فرد مربوطه چه حسی داشتم.
حالا موارد بالا رو بذارید کنار اینکه اگه پویا مافیا باشه چقدر احتمال داره چنین روندی برای تیمش در بازی طی بشه. و فرقه نیز. دلایلش زیاده قبلا گفتم دیگه توضیح نمیدم.:دی
==========================

فری من به نقشم هیچ اشاره ای نکردم.

- - - Updated - - -

من تا اومدم خونه هیچ کاری نکردم و اینا رو نوشتم. فکر می کنم هرچی لازم بوده در مورد رای و بازی گفتم. خیلی از کارام عقبم. میرم اواخر فاز میام.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
نه منظورتو نگرفتم شاید هم من بد توضیح دادم. ببین اگه توی این تعداد این اتفاق بیافته، یعنی تروریست اعدام شه و یه بیگناه با خودش ببره، بازی برای بیگناها تمومه از نظر من. چون جوکر به فرقه رای نمی‌ده.
در مورد نقش‌ها من الان واقعا گیجم. به نظرم مهسا جادوگر با احتمال خوبی می‌تونه باشه، ولی به قولی تنها کسی که به جوکر می‌خوره مهساست. اگه مهسا جوکر نباشه عرفان می‌تونه جوکر باشه به نظرم. برای مافیا هم شک اولم عرفانه بعدش پویا و فری. برای فرقه هم به ترتیب مهسا عرفان فری پویا. ولی اینکه مهسا برام جادوگرتره یا عرفان مافیاتر، نمی‌دونم واقعا به نظرم حداقل می‌تونیم بگیم مهسا هرچی باشه مافیا نیست احتمال زیاد.
اتفاقا متوجه منظورت شدم
فهمیدم چی میگی تو حالت اعدام تروریست
ولی من گفتم که بنظرم اول باید اینکه کی درصد گناهکاریش بیشتره رو مدنظر قرار بدی تا اینکه این شخص ممکنه تروریست باشه و یک بیگناه با خودش ببره
تو اون حالت میشه جادوگر و جوکر در صورت وجود و دوتا بیگناه
ولی اگر مثلا اعدام اشتباه باشه و بیگناه اعدام بشه میشه دوتا بیگناه و جادوگر و مافیا که تروریست باشه مثلا و بودن جوکر
عملا شانس از اون حالت بالایی خیلی کمتره
برای همین میگم اینو که ممکنه تروریست باشه در اولویت دوم بگیر که چیکار بکنیم دربارش
اولویت اول باید این باشه که گناهکار ترین گزینه اعدام بشه فارق از نقشش

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
سلام من تازه رسیدم پستا رو بخونم بیام

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
ارش این قسمت بالایی هم تو جواب تو بود
یادم رفت زدم فرستادم میخواستم پشت هم جواب بدم

اینم قابل توجه بود. ولی از کجا بدونیم مثلا جادوگر اصلا سهمیه داشته؟ یا مثلا زده و نشده؟ شاید اون نشونه «خاک تو سرت عرفان» نشونه جذب ناموفق باشه :-؟ البته به شب‌های قبل نمی‌خوره این. نمی‌دونم.
یه چیزی هم که هست الان بهش فکر کردم، خودتم اشاره کردی دیشب کاراگاه اعدام شد که قابل جذب بود. الان یه حساب کتاب بکنیم، از نقش‌های بیگناهی توی لیست راهب پلیس حرفه‌ای کاراگاه سامورایی پزشک پرپر شدن. از لیست می‌مونه شهردار و رویین‌تن و مستشار (که حضورشون قطعیه) و فدایی (اگه مهدی نباشه) که هیچ کدوم قابل جذب نیستن. مستشار هم اگه خوب هدف بده قابل جذب نیست عملا. نمیدونم دیشب اگه جادوگر جذب نکرده چی تو ذهنش گذشته (یا نگذشته ) ولی به اینم می‌شه توجه کرد.
اینکه از کجا بدونیم سهمیه دارن به ذهن خودمم رسید و دربارش فکر کردم
تا اونجایی که من خوندم جنگیر و جادوگر با دور قبل فرقی نکردن
دور قبل اینجوری بود که جنگیر اون طرف رو تسخیر میکرد و از جذب شدن یا نشدنش مطمئن میشد و بعد جذب میکردن
پس جذب سیف بوده وقتی تا مردن چاوش جذب گفته نشده پس سهمیه استفاده نشده
خب؟
فاز شب بعدی هم که حکومت نظامی بود پس استفاده نشده
فازی که بدون جنگیر از سهمیه استفاده میشده و سیف نبوده اولین بار دیشب بوده پس باید سهمیه مونده باشه و بنظرم چیز مهمی هست اگه استفاده میشد تو فاز شب باید میومد

راجع به اون قسمت نقش ها هم باهات موافقم برای همین میگم زیاد منطقی نیست نگه داشتن سهمیه تو فاز دیشب

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
آرش:

اول اینکه من در اول فاز 7 نفره اومدم بررسی کردم که اگه این فاز فردی که اعدام میشه تروریست باشه و من رای آخرُ بدم چی میشه. دیدم بازی میشه 5 نفر و به نظرم بقیه بیگناهانی که با من تا اینجا اومدن توانایی پیدا کردن نفر بعدیُ دارن. و شاید حتی اگه کار به فازهای آخر برسه تجربه شون در این مورد بیش از من باشه. چون من درسته گاد بودم ولی بازی و حس این شرایط یه چیز دیگه س. کتمان نمی کنم که شخصا دوست ندارم که بمیرم. ولی بعضی وقتا میشه ایثار هم کرد.
اینا که گفتم کلا مال قبل اتفاقات فاز 7 بود. در مورد خود رای اولا سایت برای من کند هست کلا. به خودتم گفتم قبلا. و صفحه برام ریفرش نمیشه. الان زمان یادم نیست ولی من موقع رای دادن رای تو رو ندیده بودم. منتهی دیده بودمم فرق نداشت و بازم رای می دادم. رک و صریح هم میگم که رای می دادم. من باتوجه به این که گفته بودم دفاعیه ها رو می خونم و نظر میدم، تحت تاثیر امان گرفتن محمدرضا در این فاز حساس هم قرار گرفتم. اعتراف می کنم. و به عنوان بخشی از اصولم دوست داشتم بهش بفهمونم که من حرفاتُ می خونم و هیچ فرقی برام نداری با بقیه که استاندارد دوگانه بیارم برات. چیزی که عملا بهم گفت. نمیگم کامل، ولی اونجا تا حد زیادی برام سفید شد. بعدشم بهش می گفتم که من فهمیدم ولی عوض نکردم به فلان دلیل، ارزش نداشت اصلا از نظرم. و این به اون احتمالی که گفتی کاملا می ارزید. شاید بگی ربطی نداره و مخالفم، ولی این مسائل برای من مهم تره.
آره توضیحت قابل قبوله و درک کردم. :دی من هم اگه چنین گفتگویی با محمدرضا می‌داشتم این کار رو می‌کردم. حله.

یک بحث دیگه هم در رابطه با بالانس بگم از خارج از دید پویا و نقشی که دارم. من میام تو تاپیک و می بینم که معین نامی به یک فردی چنین چیزی گفته و گادکش شده. احتمالات زیادی برام مطرح میشه. فرضا یکیش اینه که طرف اومده پرسیده و تروریست بهش اعلام شده و نزده و خواسته اعدامش کنه. در ادامه بازی چی شده حالا؟ کاراگاه معرفی شده. آیا 2 کاراگاه چقدر محتمل هست؟ چه نقش دیگه ای می تونسته کاراگاه بشه؟ مستشار. چقدر محتمل هست یک مستشاری اونجا فکر جونش نباشه و کاراگاه بشه؟ به فرض یه مقداری هست. چرا باید پویا رو بپرسه؟ شانسی؟ اینا رو بذارید کنار این احتمال که مستشار نقش مهمی هست و دفعه قبلی عرفان مستشار بوده. مجموعا بررسی کنید خودتون. بعد بذارید کنار اتفاقات ادوار قبلی مثل شایان و ... .
با کلیت حرفت موافق بودم و منطقی بود ولی صرفا فکت چک: اون دور ستاره هم مستشار بود :دی

محمدرضا
آره اون که باید گزینه‌ی گناهکارمون رو اعدام کنیم که مشخصه. منظورم این بود که کسی که بهش شک گناهکاری داریم رای آخر رو بده ولی نمیشه عملا با حضور جوکر. چون جوکر اگه رای آخر رو نده میخوایم چی‌کار کنیم؟ بریزیم اعدامش کنیم؟ :دی راه دیگه‌ای به ذهنم نرسید کلا خواستم از بقیه هم بپرسم.

ولی الان این سوتی‌ای که پویا از مهسا اشاره کرد خوب بود :دی اگه مهسا جوکر نباشه از اونجایی که احتمال تروریست بودن مهسا برام خیلی پایین‌تره، رای به مهسا میدم این‌ فاز احتمالا.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین