برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور هفتم مافیا | Unfinished

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
تو در مورد من همه احتمالات رو در نظر می‌گیری؟ :| عجبا. چرا احتمال این‌که واقعا فکر کرده باشم صدرا بیگناهه، و بالطبع بیام بگم شاید لباس داشته، و احتمال اینکه سر اینکه چرا نگفتم چاوش رو عماد زده واقعا راست می‌گم رو در نظر نمی‌گیری؟ مافیا بودنم برات رد شد به جای اینکه احتمال بیگناهیم رو بدی، می‌گی فرقه‌ست بی هیچ دلیلی. کدوم احتمالات رو درباره‌ام در نظر می‌گیری دقیقا؟!
تو که تا دیروز می‌گفتی مافیام، به اینکه من رامتین رو اعدام کردم فکر نمی‌کردی، حالا میای میگی چون با چاوش به هم رای دادین فرقه نیستین؟ تناقض نیست این؟!

خب شک من به تو از اینجا شروع شد که گناهکار قطعی منو به من ترجیح دادی حرف هیشکی رو هم قبول نمیکردی که سبک بازیش گناهکاریه در حالی که فقط من نبودم که گفتم سبک بازیش گناهکاریه. اگه فقط من بودم میگفتم اشتباه میکنم در موردش. تو بودی شک نمیکردی؟
راستی اگه محمدرضا و محمد برن دفاع من امان میگیرم. چون به نظرم اینا بیگناهن. محمدرضا خیلی بیشتر.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
من باتوجه به اتفاقات این فاز، فعلا شکم به محمدرضا و محمد و بعد فری و عرفان برقرار هست.

فعلا رای اولیه رو به محمدرضا میدم.

رای به اعدام: محمدرضا

دفاعیه هم گفتم قبلا. اگه بی گناهید رو رای من حساب کنید و با آرامش پست بنویسد. اگه گناهکارید گاد لعنتتون کنه.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
آرا تا این لحظه:

محمد (2) : عرفان، فری
مهسا (1) : آرش
محمدرضا (2) : محمد، پویا
آرش (1) : مهسا

رای داده: 6
رای نداده: 1: محمدرضا

دفاهیه بین محمد رضا و محمد برگزار میشه و تمام رای دهندگلن به افراد دیگر مجبورن که رایشون رو به یکی از این دونفر برگردونن وگرنه باید امان بگیرند.

محمد و آرش از امان خودشون استفاده کردن و در صورت رای ندادن در هر دو مرحله گاد کش میشن، بقیه تا 23:30 دقیقه می تونید رای بدید وگرنه از امان استفاده کنید.

با توجه به اینکه دیشب سایت لگ داشت و پست دقایقی خوب ارسال نمیشد، رای بعد از 23:30 رو پذیرفتم. اما امشب با توجه به حساس شدن فاز نمی پذیرم. رای رو نزارید 23:29 بدید، بچه زرنگیند همتون می دونم. ولی عواقب گاد کش شدن یا امان بی جا و موندن از رای با خودتونه.

سوال شد کسی که تو مرحله اول رای نداده باشه می تونه در مرحله دوم رای بده. پاسخ: خیر چون اون گاد کش محسوب میشه که از گاد امان گرفته. همین که زنده است کافیه

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
دفاعیه محمد:

عرفان رو کاری ندارم. چون نیستش و به نظرم شخصیت مثبتی تو بازی نداره، حداقل به نفع بی گناهان نیست. رای اول رو هم خیلی رند داد و رفت. دلیل رای فری رو درک نکردم. خیلی دیر رای داد بهم وگرنه باهاش بحث می کردم و اگر جایی ابهام داشت براش می گفتم.

اگر بخواهید محمد اصلی رو ارزیابی کنید این فاز به بازی به محمدی که مدنظرم بوده نزدیک تره. تلاش کردم ذهن متمرکز داشته باشم با اینکه هنوز چند صفحه عقب هستم. نه مثل بقیه روزهای هفته که ذهنم درگیر بود. و به نظرم تلاش کردم گره گشا باشم برای روشن تر شدن بازی. تو اعدام رامتین صدرا و ممل بودم. جوکر بازی هم نمیره این همه تلاش کنه پست بخونه بلکه بیان بهش رای اعدام بدن و خلاص بشن.

در مورد موضوع صدرا. الانم هم میگم صدرا با استدلال های من لباس نداشته.
اصن فرض کنید من در مورد صدرا اشتباه کرده باشم. قاعدتا باید مافیا شناخته بشم. درسته؟ پس اون رای های بالای من به رامتین و ممل و صدرا چی میگه؟

جادوگر هم کلی حرف زدم باهاتون. الان که فرصت دارم تو بازی باشم براتون شفاف ترش هم می کنم. به نظرم جادوگر این دور محتاطه و محتمل ترین گزینه برام محمدرضا بود و بعد مهسا /آرش و عرفان.
برید اون پست من در مورد افراد بازی پاراگراف آخرش رو بخونید. در مورد خودم. به نظرم ماهیت محمد دستتون میاد.

فری اگه بی گناه هستی حرف منو رو گوش کن. تو فاز بعد با هم صحبت خواهیم کرد اگه میخوای توضیح بیش تر بشنوی.

دفاعیه محمدرضا:

خب
من دقیقا نمیدونم که از چی باید دفاع کنم
تا الان دو نفری که به من رای دادن و از نظرشون گناهکار بودم پویا و محمد بودن
برای پویا که سعی کردم تا اونجا که ممکنه توضیح بدم چرا دلیل شکش درست نیست و فکر نمیکنم بتونم بهتر توضیح بدم
اما شک محمد
محمد میگه محمدرضا برام مثبت بوده یعنی تا فاز قبل براش مثبت بودم اما الان زیرکی تو بازیم حس کرده
یعنی چی اخه
من نمیدونم چجوری میشه به دلیل شکی که زیرکی تو بازی هست دفاعی براش انجام داد
بعد پویا معتقده من سعی کردم از رای هام استفاده کنم به نفع خودم
محمد اعتقاد داره من رای هام جوری هست که چیزی گریبان گیر من نشه
کدومش اخر؟
من برای هردو سمت بهم شک اومده
بعد محمد میگه من بازیم خیلی با احتیاط بوده و سعی کردم با بقیه مسالمت امیز وارد بحث بشم
اینو دیگه واقعا نمیتونم قبول کنم
فکر میکنم من جز افرادی بودم که به هادی بیشترین و جدی ترین گیر رو دادم
بیگناه هم بود
اونجا نترسیدم از اینکه بیگناه باشه و رفع مسئولیت کنم؟
من جز افرادی بودم که گیر اولیه و جدی رو به پست امین دادم
جز اولین نفراتی بودم که شک رو به صدرا گفتم و همچنین به نوع رای عماد که بنظرم مشکل داشت گیر دادم که بعدا باز هم بیگناه معرفی شد
نمیدونم کجاش محتاط بازی کردم ولی خب وقتی بخواین بی دلیل شک ببرین رو کسی طبیعی هست
ضمن اینکه من برای اعدام رامتین و هادی که به هادی رای دادم اطلاعات نداشتم که استفاده کنم ولی بقیه رای هایی که دادم اطلاعات داشتم و ازش استفاده کردم؟

جدای از این به نظرم به عنوان یک بیگناه کاملا مفید بازی کردم و اگه اینجا هم اعدام بشم از بازیم راضیم برای همین نمیخوام زیاد دست و پا بزنم
بنظرم اگه بیگناه باشین از نحوه بازیم و دلایلم مشخصه که بیگناهم یا نه
اگه تو بازی میموندم بنظرم میشد کمک زیادی بکنم و اگه برعکس هم تصمیم گرفتین مشکلی نیست فکر میکنم شرایط چندان بد نشه
با تشکر

آرا:
محمد (2) : عرفان، فری
محمدرضا (2) : محمد، پویا

آرش و مهسا باید تغییر رای بدن و آرش اگر تغییر نده گادکش میشه، مهسا می تونه امان بگیره.

بقیه یک بار می تونند تغییر رای بدن. محمدرضا هم نمی تونه رای بده چون دور اول نبوده.

تا 00:00 رای بدید و یا تغییر رای.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38

رای به اعدام: محمد

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47

رای به اعدام: محمد
تغییر.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
آرا نهایی:
محمد (4) : عرفان، فری، آرش، پویا
محمدرضا (1) : محمد

محمد اعدام میشه
بیگناه و کارآگاه بود. روحش شاد و یادش گرامی باد.

مهسا، آرش و محمدرضا امان گرفته ها از بین افراد بازی هستند
فری، پویا و عرفان می تونند فقط برای فاز فردا امان بگیرند.

از فاز روز هشتم، آرا برای هر کسی در هر دو مرحله اجباری میشه. چه امان گرفته باشند چه نه، گفتم که اگر کسی می خواد امان بگیره برای فردا استفاده کنه.

در مورد سرعتی شدن بازی، دیفالت تا فاز روز هشتم که آخرین فاز شب هست، به صورت عادی ادامه داره، ولی احتمالا پس فردا به صورت سرعتی و بعد از برگزاری فاز شب هشتم بازی به صورت سرعتی دنبال شه. اینو فردا بعد از اعدام اعلام می کنم. که اگر این باشه، دوشنبه آخرین روز بازی خواهد بود.

نقش دار ها تا 00:15 هدف بدن.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
داستان بازی

داستان فرعی زمان حال فاز شب ششم
مازندران، یازده بهمن 1400

امیر: پویا بعد بیرون کردن محمد از ویلا و اینکه بعدش مطمئن شد که هیچ نقشی تو مرگ امیر نداشته، یه جور تو ویلا حکومت نظامی اعلام کرده و نمیزاره کسی نفس بکشه، که حتی ما هم ترجیح میدیم از چیزایی که می بینیم چیزی نگیم.ولی زمان زیادی نمونده تا تکلیف این روشن شه که کی منو کشته.

فروغ: منم چیزی برای گفتن ندارم. خاک تو سر عرفان فقط.

شروع بازی در فاز هفتم

شرکت کنندگان:
6 نفر

آرش (Arash)
پویا ( Pouya)
عرفان ( Erf_ju)
مهسا (Moonsa)
محمدرضا (Smrs)
فری (FM90)

محدودیت پست:
حداقل 15 خط مفید، و حداکثر 90 خط

نوع اعدام:
دو مرحله ای و رای به اعدام اجباری تا ساعت 23:30
حداقل
2 رای برای دفاع و 50 درصد + 1 رای دهندگان در رای گیری نهایی

چاوش، ندا، عماد،صدرا و محمد امین، محمد، سعید از یک فاز امان خودشون از رای دادن استفاده کردند و در صورت رای ندادن گاد کش میشن.

پایان مرحله اول رای گیری و ورود به دفاعیه در ساعت: 23:30
پایان فاز روز و شروع فاز شب در ساعت: 00:00

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
داستان بازی

داستان فرعی زمان حال فاز شب ششم
مازندران، یازده بهمن 1400

امیر: پویا بعد بیرون کردن محمد از ویلا و اینکه بعدش مطمئن شد که هیچ نقشی تو مرگ امیر نداشته، یه جور تو ویلا حکومت نظامی اعلام کرده و نمیزاره کسی نفس بکشه، که حتی ما هم ترجیح میدیم از چیزایی که می بینیم چیزی نگیم.ولی زمان زیادی نمونده تا تکلیف این روشن شه که کی منو کشته.

فروغ: منم چیزی برای گفتن ندارم. خاک تو سر عرفان فقط.

شروع بازی در فاز هفتم

شرکت کنندگان:
6 نفر

آرش (Arash)
پویا ( Pouya)
عرفان ( Erf_ju)
مهسا (Moonsa)
محمدرضا (Smrs)
فری (FM90)

محدودیت پست:
حداقل 15 خط مفید، و حداکثر 90 خط

نوع اعدام:
دو مرحله ای و رای به اعدام اجباری تا ساعت 23:30
حداقل
2 رای برای دفاع و 50 درصد + 1 رای دهندگان در رای گیری نهایی

چاوش، ندا، عماد،صدرا و محمد امین، محمد، سعید از یک فاز امان خودشون از رای دادن استفاده کردند و در صورت رای ندادن گاد کش میشن.

پایان مرحله اول رای گیری و ورود به دفاعیه در ساعت: 23:30
پایان فاز روز و شروع فاز شب در ساعت: 00:00

به قول این یارویی که بعد از هر برد تیم ملی میگه خدا قوت دلاوران، پهلوانان و .... منم همینو میتونم بگم الان.
رای آرش و پویا رو که مجبور بودن بلاخره به یکی رای بدن و برگردوندن رو محمد رو درک میکنم چون دفاعیه محمدرضا بهتر بود به نظرم و منم اگه مجبور بودم به محمد رای میدادم اونجا. ولی رای عرفان و فری رو کلا درک نمیکنم! رای محمد به محمدرضا رو هم درک نمیکنم، باید بحثاشونو بخونم ببینم چیزی از توش درمیاد یا نه.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
محمدرضا هم دفاعیه ش بی گناهانه تر بود به نظرم. هم این که در فازی که می دونست میره دفاع، امان گرفت. به این دلیل عوض کردم. وگرنه از بازی 50.50 بودم تقریبا.

از محمد هم عذرخواهی می کنم. خیلی زحمت کشید امروز. خسته هم نباشه.

خیلی مغزم کار نمی کنه الان حقیقتا.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
الان جذب صورت نگرفته چون ذکر میشه
ولی هیچ اتفاقی تو شب نیفتاده؟
چون هیچ نشونه ای نبوده
عجیبه یکم

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
ظاهرا دیشبم جذب نداشتیم طبق داستانک. تنها اتفاق خوب امشب همینه به نظرم. ولی چرا خاک تو سر عرفان! یه نقش مثبتی باید یه کاری میکرده که نکرده شاید یا کار اشتباهی انجام داده. چون یادم میاد عرفان نماد نقش مثبت بود تو داستان که یه جا گفته بود باریکلا به عرفان و ... . مثلا شاید منظورش به شهردار بوده که چرا کاری نکرده. خاک تو سر گفتنشم یه جوریه، انگار که مثلا عرفان خنگ بازی در اورده و سر همون اشتباه کرده :))

- - - Updated - - -

الان جذب صورت نگرفته چون ذکر میشه
ولی هیچ اتفاقی تو شب نیفتاده؟
چون هیچ نشونه ای نبوده
عجیبه یکم

چرا دیگه خاک تو سر عرفان یعنی باید یه کاری میشده که نشده و یا یه کاری نباید میشده که شده. مثلا شاید یه نقش مثبتی به یه دلیلی نباید به محمد رای میداده ولی اشتباه کرده و داده. مغزم جواب نمیده دیگه.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
اها درسته الان که گفتین متوجه شدم

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
من این اواخر فاز شکم به جادوگری مهسا بیشتر شده بود و به محمد کمتر ولی مجبور بودم رای بدم. با این حساب همون صدرا رو پرسیده بود که اون حرف زده بود. تعجب میکنم ولی از نوع قطعیتش. حس میکردم اگه ادعای نقش باشه گاد گادکش می‌کنه.

با این حساب همون مهسا جادوگره برام

مهسا
پست ۷۸۱
خب یه گناهکار از ساز مخالف زدن و اینکه بگه فلانی بیگناهه چی عایدش میشه که میگی حرکتم گناهکاری بوده؟

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
اها درسته الان که گفتین متوجه شدم

البته میتونه منظورش به جنگیر هم باشه اگه جنگیر جز رای های محمد باشه البته. چون که کاراگاه نقش قابل جذبی بود.

- - - Updated - - -

البته میتونه منظورش به جنگیر هم باشه اگه جنگیر جز رای های محمد باشه البته. چون که کاراگاه نقش قابل جذبی بود.

جادوگر منظورمه

- - - Updated - - -

من این اواخر فاز شکم به جادوگری مهسا بیشتر شده بود و به محمد کمتر ولی مجبور بودم رای بدم. با این حساب همون صدرا رو پرسیده بود که اون حرف زده بود. تعجب میکنم ولی از نوع قطعیتش. حس میکردم اگه ادعای نقش باشه گاد گادکش می‌کنه.

با این حساب همون مهسا جادوگره برام

مهسا
پست ۷۸۱
خب یه گناهکار از ساز مخالف زدن و اینکه بگه فلانی بیگناهه چی عایدش میشه که میگی حرکتم گناهکاری بوده؟

آرش اینکه منِ بیگناه رو به یه گناهکار ترجیح بدی گناهکاری نیست برای من؟ اگه آدم تاثیرگذاری باشه میتونه جو بازی رو تحت تاثیر قرار بده و بازی رو گنگتر کنه و راحت اهداف خودشو پیش ببره این وسط.

- - - Updated - - -

شایدم محمد صدرا رو نپرسیده کلا و مثلا یکی دیگه از هم تیمی هاش رو پرسیده و از بررسی پستای دوتاشون به همدیگه صدرا رو تشخیص داده که گادکش نشده.

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

جادوگر منظورمه

- - - Updated - - -

آرش اینکه منِ بیگناه رو به یه گناهکار ترجیح بدی گناهکاری نیست برای من؟ اگه آدم تاثیرگذاری باشه میتونه جو بازی رو تحت تاثیر قرار بده و بازی رو گنگتر کنه و راحت اهداف خودشو پیش ببره این وسط.

- - - Updated - - -

شایدم محمد صدرا رو نپرسیده کلا و مثلا یکی دیگه از هم تیمی هاش رو پرسیده و از بررسی پستای دوتاشون به همدیگه صدرا رو تشخیص داده که گادکش نشده.

با این اوصاف شکم به جوکر بودن عرفان بیشتر میشه با دلیلی که محمد براش آورد. اینم هست که محمد نمیتونه از نقش عرفان باخبر بشه یعنی بیگناه معرفی میشه بهش در صورت پرسیدن. از طرفی حس گناهکاری تیمی هم بهم میده عرفان. منتظرم دلیلش برای رای دادن به محمد رو بدونم.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
راستی آرش و پویا من یه سوال برام پیش اومد. شما جفتتونم به محمد شک داشتین آرش رو که مطمئنم جز گزینه هاش بود پویا رو هم دیدم فک کنم اگه درست خاطرم باشه. وقتی دفاعیه محمدرضا قانعتون کرد و مجبور شدین به محمد رای بدین چند درصد احتمال میدادین مافیا و فرقه و فرعی باشه؟ برای هر کدوم این نقشا درصد بدین اگه ممکنه براتون.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
بازم این فازای اخر بازی و این حسای مضخرف و بی گناهی که با قطعیت حرف میزنه no one to blame.

فقط میدونم 5 تا آدم دارم که باید از توش ی جادوگر یه مافیا یه جوکر دراد، این فزضیه معینم پوچه، اگر درست باشع یعنی گادمون پوچه که نیست!

جوکر همچنان برای من مهساست کاریشم ندارم

عرفان ممدرضا پویا آرش=یه جادوگر یه مافیا

تا فردا

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
بازم این فازای اخر بازی و این حسای مضخرف و بی گناهی که با قطعیت حرف میزنه no one to blame.

فقط میدونم 5 تا آدم دارم که باید از توش ی جادوگر یه مافیا یه جوکر دراد، این فزضیه معینم پوچه، اگر درست باشع یعنی گادمون پوچه که نیست!

جوکر همچنان برای من مهساست کاریشم ندارم

عرفان ممدرضا پویا آرش=یه جادوگر یه مافیا

تا فردا

دقیقا منم الان همین حس مزخرفی که میگی رو از پست تو میگیرم :)) که انقدر با قاطعیت من جوکرتم :دی البته این برای من زیادم بد نیست اگه همه همین حس جوکر بودن رو نسبت بهم داشته باشن. اینطوری تو بازی میمونم و راضیم کلا:دی ولی برای تو و شهر خیلی بده و جوکر الان داره به ریشتون میخنده :))

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
راستی آرش و پویا من یه سوال برام پیش اومد. شما جفتتونم به محمد شک داشتین آرش رو که مطمئنم جز گزینه هاش بود پویا رو هم دیدم فک کنم اگه درست خاطرم باشه. وقتی دفاعیه محمدرضا قانعتون کرد و مجبور شدین به محمد رای بدین چند درصد احتمال میدادین مافیا و فرقه و فرعی باشه؟ برای هر کدوم این نقشا درصد بدین اگه ممکنه براتون.

آره گزینه های اول و دومم بودن و فاصله ای هم نداشتن به اون صورت. عملا دفاع و اون چیزی که گفتم تعیین کننده شد.
و وقتی رای دادم حدود 40 درصد جادوگر 15 مافیا 5 فرعی 40 بیگناه.

================

اول اینکه من امروز خونه نیستم تا شب. ولی با گوشی می خونم و نکته خاصی بودم نظر کوتاه میدم. شرایط پست بلند ندارم ولی. هرچند از نظرم هم لازم نیست هم حرف اضافی برای گفتن ندارم الان. فکر می کنم و دوباره از فازهای ابتدایی تو ذهنم می چینم ببینم کدوماتون دارین کلک می زنین. بعد که شب اومدم یه جمع بندی میرم.
شک های قبلی که گفتم به قوت خودش برقرار هست ولی باید یه بار از اول خودمُ بذارم جاتون ببینم چه احتمالی برام قوی تر میشه. پیشنهادم به هرکسی که بیگناهه هم همینه. خودتونُ بذارید جای x و یک بار فرقه باشین و یک بار مافیا. ببینید چقدر با چیزی که اتفاق افتاده می خونه.

- - - Updated - - -

دقیقا منم الان همین حس مزخرفی که میگی رو از پست تو میگیرم :)) که انقدر با قاطعیت من جوکرتم :دی البته این برای من زیادم بد نیست اگه همه همین حس جوکر بودن رو نسبت بهم داشته باشن. اینطوری تو بازی میمونم و راضیم کلا:دی ولی برای تو و شهر خیلی بده و جوکر الان داره به ریشتون میخنده :))

از این پست هم حس خوبی نگرفتم حقیقتا. کاملا شبیه گناهکاریه که خوشحال شده بهش گفتن جوکر. نمیگمم بیشتر کدوم جمله یا کلمه یا کلماتش منظورمه. تا ببینم مهسا و بقیه چی جواب میدن.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32

واقعا داری الان منو سرزنش میکنی که فکر میکنم جوکری؟:| بی گناهی؟ حقت بوده اینجوری قضاوت بشی، حق سرزنش کردن نداری بنظرم:/ یه نگاه به بازی خودت بندازی متوجه میشی. میگم این چی بود تو دفاعیت نوشتی؟ جوابت چی بوده؟ چون من اون موقع که دفاعیه مینوشتم هنوز منو صدرا نرفته بودیم دفاعیه اونو نوشتم، خودت قطعا کلی خندیدی وقتی اینو نوشتی بعد میای حس مضخرفم میگیری. شما توی دفاعیت من متوجه شدم که میخوای اعدام شی تمام.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین