برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور هشتم مافیا | داستان یک جلاد - بخش نخست: انتقام برادران میلر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
صدرا:
اینکه ازم دلیل بخوای در مورد اینکه به نظرت چرا فلان احتمال قوی تره و اونیکی نه اوکیه و منم بهش جواب دادم، ولی بین صحبتات دیدم که گفتی چرا همه احتمالارو مطرح نکردی و یکیو بولد کردی و ... . من همه احتمالایی که تو ذهنم اومده رو آوردم توی یه پست در جواب آرش. به یکیش بیشتر احتمال دادم به یکیش کمتر و خب اسمش روشه احتمال. که میتونه درست باشه و یا غلط. اینیم که میگی تو بعضی جاها تو بازی طبق همین احتمالا تصمیم میگیری که خب اگه قبولش داری پس مشکلت چیه، اگرم قبولش نداری، احتمالی که خودت قبول داری رو مدنظر قرار بده و مشکل احتمال منم بگو. تا اینجا میشه سوال و جواب سالم ولی وقتی بگی یکیو بولد میکنی و میخوای من فقط اون احتمالو در نظر بگیرم و بقیه رو نبینم اینو قبول ندارم. چون من همچین کاری نکردم.
راستی جواب اینم ندادی که وقتی میدونی حرفی که میزنی ممکنه برای یکی مثل رضا یا عرفان سوال بشه و برات مشکل درست بشه چرا میزنی؟ بعدم من با این چیزی که میگی مخالفم. تو اول بازی قبل اومدی یه توصیه خردمندانه کردی فارغ از نقشت حالا و کلا قبل اون هیچ صحبت خاصی در مورد روند بازی و ... نکردی. من در اون مقطع به حرکت ریش سفیدانه ات گیر دادم که وقتی هیچ تلاشی برای روند بازی نکردی این توصیه الان به چه درد میخوره؟ و در ادامه بازی به در سایه بودنت گیر دادم :) بقیه رو نمیدونم. ولی الان من مشابه تو عمل نکردم اصلا. یعنی واینسادم یهو بیام بگم خب شهروندا لطفا با هم در گیر نشین الکی و ... . که البته ادامه این بحث دقیقا مخالف همون خواست منه و یه چیزی، کلا دوست ندارم بازی قبلی رو قاطی این بازی کنم و افراد رو به نسبت بازی قبلی قیاس کنم ( حداقل تلاشم بر اینه که نکنم این کارو)

فری:
قطعیت در مورد چی؟ اینکه قاتل هست یا نیست؟ متوجه منظورت نشدم. میگم اینکه تعداد گروه های مافیا چندنفری باشن بستگی داره به نقشایی که تو هر گروه هست و اینکه مثلا تعداد قاتل چندتاست در صورت وجود. مثال اگه براش بزنم فرضا دو تا گروه ۴ نفری مافیا باشن خب اینجا دو تا قاتل به نظرم زیاده. چون ۴ تا تیر با وجود ۱۰ تا گناهکار خیلیه واقعا حالا اینکه سهمیه اشون محدود باشه و ... اصلا مد نظرم نبوده ولی مثلا این مدل با یه قاتل بهتره. یا مثلا یه گروه ۴ نفری و یه گروه ۳ نفری باشن اینجا وجود دو تا قاتل دقیقا مثل حالت قبلی سنگینی نمیکنه، سنگینه ها ولی وزنش کمتره به هر حال 😄. صرفا با این مثال خواستم تفاوت حالتا رو بگم. چند تا هم از صفر تا ۲ تاس. بسته به حالتا میتونه فرق کنه تعدادش. چرا میشه دو تا مافیای ۴ نفره با یه قاتل باشه. جایی گفتم نمیشه؟
اینکه گفتی ۳ تا مافیای ۳ نفره با یه قاتل باشه این یعنی ۴ تا تیر با ۱۰ گناهکار، خیلی نیست؟ بیگناها چطوری میتونن باشن که تعادل برقرار شه خب؟ تیرها محدود باشن هم باز به نظرم خیلی ضعیف میشه شهر.
اگه بخوام یه تیم مافیا بخوام در نظر بگیرم بیشتر از ۶ نفر و کمتر از ۵ نیستن به نظرم. ولی جذابیت لازم رو برام نداره این احتمال. دلیل خاصی هم براش ندارم. انگار یه چیز بدیهیه و خیلی ساده انگارانه است. شاید به همین خاطر زیاد بهش اهمیت ندادم.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
صدرا:
اینکه ازم دلیل بخوای در مورد اینکه به نظرت چرا فلان احتمال قوی تره و اونیکی نه اوکیه و منم بهش جواب دادم، ولی بین صحبتات دیدم که گفتی چرا همه احتمالارو مطرح نکردی و یکیو بولد کردی و ... . من همه احتمالایی که تو ذهنم اومده رو آوردم توی یه پست در جواب آرش. به یکیش بیشتر احتمال دادم به یکیش کمتر و خب اسمش روشه احتمال. که میتونه درست باشه و یا غلط. اینیم که میگی تو بعضی جاها تو بازی طبق همین احتمالا تصمیم میگیری که خب اگه قبولش داری پس مشکلت چیه، اگرم قبولش نداری، احتمالی که خودت قبول داری رو مدنظر قرار بده و مشکل احتمال منم بگو. تا اینجا میشه سوال و جواب سالم ولی وقتی بگی یکیو بولد میکنی و میخوای من فقط اون احتمالو در نظر بگیرم و بقیه رو نبینم اینو قبول ندارم. چون من همچین کاری نکردم.
راستی جواب اینم ندادی که وقتی میدونی حرفی که میزنی ممکنه برای یکی مثل رضا یا عرفان سوال بشه و برات مشکل درست بشه چرا میزنی؟ بعدم من با این چیزی که میگی مخالفم. تو اول بازی قبل اومدی یه توصیه خردمندانه کردی فارغ از نقشت حالا و کلا قبل اون هیچ صحبت خاصی در مورد روند بازی و ... نکردی. من در اون مقطع به حرکت ریش سفیدانه ات گیر دادم که وقتی هیچ تلاشی برای روند بازی نکردی این توصیه الان به چه درد میخوره؟ و در ادامه بازی به در سایه بودنت گیر دادم :) بقیه رو نمیدونم. ولی الان من مشابه تو عمل نکردم اصلا. یعنی واینسادم یهو بیام بگم خب شهروندا لطفا با هم در گیر نشین الکی و ... . که البته ادامه این بحث دقیقا مخالف همون خواست منه و یه چیزی، کلا دوست ندارم بازی قبلی رو قاطی این بازی کنم و افراد رو به نسبت بازی قبلی قیاس کنم ( حداقل تلاشم بر اینه که نکنم این کارو)

فری:
قطعیت در مورد چی؟ اینکه قاتل هست یا نیست؟ متوجه منظورت نشدم. میگم اینکه تعداد گروه های مافیا چندنفری باشن بستگی داره به نقشایی که تو هر گروه هست و اینکه مثلا تعداد قاتل چندتاست در صورت وجود. مثال اگه براش بزنم فرضا دو تا گروه ۴ نفری مافیا باشن خب اینجا دو تا قاتل به نظرم زیاده. چون ۴ تا تیر با وجود ۱۰ تا گناهکار خیلیه واقعا حالا اینکه سهمیه اشون محدود باشه و ... اصلا مد نظرم نبوده ولی مثلا این مدل با یه قاتل بهتره. یا مثلا یه گروه ۴ نفری و یه گروه ۳ نفری باشن اینجا وجود دو تا قاتل دقیقا مثل حالت قبلی سنگینی نمیکنه، سنگینه ها ولی وزنش کمتره به هر حال 😄. صرفا با این مثال خواستم تفاوت حالتا رو بگم. چند تا هم از صفر تا ۲ تاس. بسته به حالتا میتونه فرق کنه تعدادش. چرا میشه دو تا مافیای ۴ نفره با یه قاتل باشه. جایی گفتم نمیشه؟
اینکه گفتی ۳ تا مافیای ۳ نفره با یه قاتل باشه این یعنی ۴ تا تیر با ۱۰ گناهکار، خیلی نیست؟ بیگناها چطوری میتونن باشن که تعادل برقرار شه خب؟ تیرها محدود باشن هم باز به نظرم خیلی ضعیف میشه شهر.
اگه بخوام یه تیم مافیا بخوام در نظر بگیرم بیشتر از ۶ نفر و کمتر از ۵ نیستن به نظرم. ولی جذابیت لازم رو برام نداره این احتمال. دلیل خاصی هم براش ندارم. انگار یه چیز بدیهیه و خیلی ساده انگارانه است. شاید به همین خاطر زیاد بهش اهمیت ندادم.

بی گناها هم اکثرا نقشای مشابه دارن دیگه و مطمعنا تعداد تیر و میشه با تعداد سهمیه های محافظتی یر به یر کرد، پس لزوما 10 گناهکار به 10 بی گناه چندانم که فکر میکنی اجحاف نیست. ضمن این که اینم در نظر نگرفتی که مثلا 10 گناهکار همه با هم تیم نیستن یا بردشون به هم دیگه وصل نیست هر تیمی باید تعداد زیادی بازیکن حذف کنه تا برنده بشه، تعداد بالای گناهکارا برای گناهکارا مزیت محسوب نمیشه لزوما. ضمن این که خیلی عجیبه که این همه احتمال و بررسی میکنی ولی این احتمال و نمیدی مثلا قاتل یا آدمکش تیر محدود داشته باشن.

خوب حالا سر اون قطعیت. از این پست آخرت برداشت کردم که باید علامت سوال میذاشتی آخر اون جمله، درسته؟

به نسبت نقشایی که دارن توی هر گروه و با در نظر گرفتن اینکه قاتل اگه هست چندتاست؟

ببین یه علامت سوال چقدر تفاوت ایجاد میکنه توی برداشت یک بازیکن. همین اشتباهات ریز تهش منجر میشه به یه حس بد.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
چه بحثای جالبی:دی هرچند من نتونستم چیزی بفهمم
فقط یه حسی بهم میگه چن نفر بیگناه‌ افتادین به جون هم :46::46:
این بده..

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
صدرا
مگه من گفتم حرف تو فان نبود ؟

وقتی احساس کردی نیازه توضیح بدی، یعنی برداشت فان نکردی از حرفم دیگه. :دی اگه فکر کردی ریپلای من به پست اولت فانه، چرا اومدی توضیح دادی؟ :دی

———
این پست‌های راجع به بالانس هم خوندم. چیز خاصی ازش نتونستم دربیارم. فقط اینکه یه احتمال وجود داره: مهسا خودش عضو یه مافیای ۳ نفره باشه و با چنین پیش‌فرضی بیاد بگه که مافیا بعیده یدونه باشه؛ ممکنه دوتا ۳/۴ تایی یا ۳ تا ۳تایی باشه. چون وقتی ببینی تیم خودت ۳ نفر تو ۲۰ نفره، به این نتیجه می‌رسی که مافیا‌های دیگه هم وجود دارن احتمالا. منتهی روند و توضیحات مهسا برام منطقی بوده تا اینجا و ایرادی نمی‌بینم اونقدر که بخواد این موضوع رو محتمل‌تر کنه.

در کنار همه‌ی این‌ها، من احتمال یه مافیای ۴-۵ نفره + ۲ قاتل رو هم کم نمی‌بینم، عملا میشه یه بالانس کلاسیکی که بارها بازی کردیم و با گادکش‌ها (تیرغیب‌ها) بالانس‌تر می‌شه. احتمال یکی دوتا گادکش هم کم نیست وقتی این‌ تعداد بازیکن جدید وجود داره.

——-
از بحث تئوری خارج بشیم و به مقوله‌ی زیبای حس بریم :دی تا اینجا از پست اول رضا حس خوبی نگرفتم. اونجاش رو تا حدی قبول دارم که صدرا نخِ گیرِ ال امین رو گرفت و ادامه داد؛ ولی یه حسِ «عه صدرا، لقمه‌ی آسون برا اول بازی، بریم بزنیمش.» از پست رضا گرفتم که خوب نبود :دی

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
سلام و درود

1- راجع به بالانس احتمالات زیادی رو میشه در نظر گرفت ولی فعلا پیش فرضم رو می زارم روی دو گروه مافیایی و این برام محتمل تره تا وقتی که خلافش ثابت شه

2- در مورد بازیکنا به فری و آرش فعلا حس خوب دارم، صدرا هم خنثی به سمت شهروندی می بینم و گزینه مشکوکم محساس :دی نتونستم فعلا بی گناه تصورش کنم. ال امین هم به هیچ وجه پست اولش جالب نبود و یاد چاوش خدا بیامرز افتادم با این پستش :دی

در نهایت کسی که حس روی باد هوام :)) میگه مافیاس یاسین ــه . آقای یاسین این گوی و این میدان، بفرما کف بازی زیارتت کنیم .

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
فری:
باید علامت سوال میذاشتی رو قبول ندارم، اگه علامت سوال میذاشتم منظورم واضحتر بود درست تره 😄. ولی انقدرا که میگی هم ناواضح نیست معنی جمله! قاتل اگه هست چندتاست، هر جوری میخونم شبیه جمله خبری نیست 😄.
یر ب یر رو چی معنی میکنی؟ نمیشه با سهمیه تیر محدود خوب تیر زد؟ حفاظت بیگناها مخصوصا فازای اول شانسی تر نیست؟ به نظرم خوب تیر زدن احتمالش بیشتر از خوب حفاطت کردنه 😄. من فکر میکنم سهمیه تیر نمیتونه رو تعداد نفرات گناهکارا و یا تعداد گروهشون انقدری که میگی تاثیرگذار باشه. البته قبول دارم زیاد بودن گناهکار برد بازی رو براشون راحت نمیکنه ولی خب برای بیگناها سختتر که میکنه قضیه رو، نمیکنه؟ سهمیه تیر محدود گناهکارا هم به نظرم برای گناهکارا به اندازه بیگناها بد نیست، منظورم اینه بازم تهش بیشترین ضرر برای بیگناهاس. فرض کن سهمیه محدوده و یکی یه شب بزنه اون یکی نزنه بلاخره این وسط اونی که بیشترین خطر و تقریبا صفرترین سود براش وجود داره شهرونده دیگه.
۱۰ تا گناهکار واقعا زیاده به نظرم. مخصوصا که نقشا چرخشین. انصاف نیست 😁.
درس ادبیاتی که دادی رو هم دوس نداشتم 😁. هر جا نکته ریزی برات ابهام داشت باید بپرسی که جمع نشن رو هم و حس بد اشتباه شکل نگیره 😂.

آرش:
مرسی از اینکه منطقی به قضیه نگاه میکنی ولی احتمال ۲ تا گروه مافیا چیزیه که فری هم داده و الان دیدم هادی هم بهش اشاره کرده. لزوم مافیا بودن نیست این قضیه. ولی خب بیایم فرضتو درست بگیریم یکی که عضو مافیاست اگه بیاد همچین چیزیو مطرح کنه سود و ضررش چیه برای سایدش؟
واقعیتش در مورد رضا منم زیاد حس خوب نگرفتم با اینکه حرفی که زد درست بود 😁 از صدرا بیشتر حس خوب گرفتم با اون گیر دادنش به من تا رضا 😄. ولی صبر میکنم چون این فقط یه حسه ضعیف میتونه باشه.

هادی:
در مورد مشکوک بودن من برات دلیلی داری؟ یا صرفا فقط نمیتونی بیگناه تصورم کنی؟ 😁 راستی یه چیز کلی بگم من اول که فکر کردم خلفی به من گیر و رای داده همین حرکت چاوش گونه ای که هادی گفت اومد تو ذهنم و کلا خیلی حس منفی گرفتم از اون پست ولی بعد که فهمیدم ال امینه حسم فروکش کرد 😁 هرچند منتظرم مشتاقانه بیاد برای ادامه بحث.

- - - Updated - - -

هادی حس خوبی از این پستت نگرفتم در کل! گزینه مشکوکت که منم و وسط میدانم تقریبا 😁 رو باهاش بحث و کاری نداری و منتظری برلین که بهش فقط حس منفی داری بیاد تو بازی؟😁 بلاخره مشکوک رو به کسی اطلاق میکنیم که چند درجه از حس جلوتره دیگه.

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
مهسا
ببین یک نفر وقتی میخواد کلی صحبت کنه و احتمالات رو در نظر بگیره باید همه ی احتمالات رو در نظر بگیره دیگه و بعد بین اونا حسش رو بیان کنه که احتمال کدوم یکی میتونه بیشتر باشه به این دلیل و اون دلیل. نمیشه که تو یه تاس رو بندازی رو زمین و وقتی احتمال اومدن شیش حالتش واست مهم باشه فقط احتمال اومدن عدد زوج رو در نظر بگیری چون احتمال زوج برات بیشتره و از احتمال زوج بیای احتمال دو اومدن رو بیشتر از بقیه در نظر بگیری و بیانش کنی. تو الان اومدی فقط در مورد احتمال اومدن عدد زوج رو در نظر گرفتی و نسبت به این اعداد حس کمتر بیشترت رو بیان کردی. پس وقتی میخوای در مورد احتمالاتی صحبت کنی که برای خودت احتمال رویدادش بیشتره اول از همه باید کلیه ی احتمالات رو بیان کنی. این ازاین. قضیه ی بولد کردنم خودت استارت زدی و وقتی این رو گفتی باعث شد که من حس کنم از این بولد کردنه میخوای استفاده کنی و در جوابش هم من فقط یه سوال پرسیدم که چه تضمینی هست که نخوای از این بولد کردنه استفاده کنی ؟ چون ممکنه این احتمالا فقط از نظر تو بولد باشه و هرچی بیشتر بحث جلو رفت با بک دادن سوالا به من یه جورایی حس خوبی نگرفتم :دی طبقشم نتیجه نمیگیرم مطمعن باش چون با دید باز اومدم تو بازی و دوست دارم صحبت همه رو بشنوم :دی این بحث احتمال و گزاره ها.
راستی جواب اینم ندادی که وقتی میدونی حرفی که میزنی ممکنه برای یکی مثل رضا یا عرفان سوال بشه و برات مشکل درست بشه چرا میزنی؟
خب جوابش واضحه بنظرم ! وقتی دو نفر یک حرف مشابه رو میزنن ولی دو سه نفر فقط میان با این استدلال که حرفی که زدی مشکل داره در صورتی که جفتشون یک حرف بوده ولی فقط به یک نفر گیر میدن مشخص میکنه که بحث اصلی اصلا سر مشکل داشتن اون حرفه نیست، مشکل اصلی با خود طرفه و من از تو میپرسم، چرا باید تو بازی مافیا یک نفر با یک نفر دیگه همینجوری الکی مشکل داشته باشه ؟ :دی
این نشون میده که مشکل رضا با اصل صحبته نیست و تو یه پوشش که حرفت مشکل داره و دلسوزی الکیه میاد جلو ولی هدفش شخصه، نه صحبت و من هم برای اینکه این رو ثابت کنم این حرف رو زدم :دی
فری
اما باید برای من یکی مشخص بشه در نهایت که هدفتون چی بوده از این کار؟
خب مشخصه منم دنبال هدف مهسا بودم چیز غیر مشخصی نیست.
برادر منم هزارتا کار دارم الاف نیستم و خب بازی وقتی فاز صفر داره عملا انتظار میره از فاز 1 بازی شروع شه نه اینکه من وقتم و خالی کرده باشم و هی بیام ببینم فقط خودم رو فرومم.
حالا ممکنه سه چهار نفرم فاز 1 نتونن بیان ولی اگه فقط سه چهار نفر میتونن تو فاز 1 بیان و بقیه نمیتونن بهتر بود کلا اسم نمینوشتن و خب این که از فاز 2 فاز شب داریم هم میتونه بی تاثیر نباشه تو این امر.
پس بنظرم ایراد بیخودی نیست و نظر شما محترمه به هرحال.:دی
آرش
چون ممکنه فقط من فهمیده باشم فانه و فضا رو برای موج سواری ببندم :دی

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
فری:
باید علامت سوال میذاشتی رو قبول ندارم، اگه علامت سوال میذاشتم منظورم واضحتر بود درست تره 😄. ولی انقدرا که میگی هم ناواضح نیست معنی جمله! قاتل اگه هست چندتاست، هر جوری میخونم شبیه جمله خبری نیست 😄.
یر ب یر رو چی معنی میکنی؟ نمیشه با سهمیه تیر محدود خوب تیر زد؟ حفاظت بیگناها مخصوصا فازای اول شانسی تر نیست؟ به نظرم خوب تیر زدن احتمالش بیشتر از خوب حفاطت کردنه 😄. من فکر میکنم سهمیه تیر نمیتونه رو تعداد نفرات گناهکارا و یا تعداد گروهشون انقدری که میگی تاثیرگذار باشه. البته قبول دارم زیاد بودن گناهکار برد بازی رو براشون راحت نمیکنه ولی خب برای بیگناها سختتر که میکنه قضیه رو، نمیکنه؟ سهمیه تیر محدود گناهکارا هم به نظرم برای گناهکارا به اندازه بیگناها بد نیست، منظورم اینه بازم تهش بیشترین ضرر برای بیگناهاس. فرض کن سهمیه محدوده و یکی یه شب بزنه اون یکی نزنه بلاخره این وسط اونی که بیشترین خطر و تقریبا صفرترین سود براش وجود داره شهرونده دیگه.
۱۰ تا گناهکار واقعا زیاده به نظرم. مخصوصا که نقشا چرخشین. انصاف نیست 😁.
درس ادبیاتی که دادی رو هم دوس نداشتم 😁. هر جا نکته ریزی برات ابهام داشت باید بپرسی که جمع نشن رو هم و حس بد اشتباه شکل نگیره 😂.

آرش:
مرسی از اینکه منطقی به قضیه نگاه میکنی ولی احتمال ۲ تا گروه مافیا چیزیه که فری هم داده و الان دیدم هادی هم بهش اشاره کرده. لزوم مافیا بودن نیست این قضیه. ولی خب بیایم فرضتو درست بگیریم یکی که عضو مافیاست اگه بیاد همچین چیزیو مطرح کنه سود و ضررش چیه برای سایدش؟
واقعیتش در مورد رضا منم زیاد حس خوب نگرفتم با اینکه حرفی که زد درست بود 😁 از صدرا بیشتر حس خوب گرفتم با اون گیر دادنش به من تا رضا 😄. ولی صبر میکنم چون این فقط یه حسه ضعیف میتونه باشه.

هادی:
در مورد مشکوک بودن من برات دلیلی داری؟ یا صرفا فقط نمیتونی بیگناه تصورم کنی؟ 😁 راستی یه چیز کلی بگم من اول که فکر کردم خلفی به من گیر و رای داده همین حرکت چاوش گونه ای که هادی گفت اومد تو ذهنم و کلا خیلی حس منفی گرفتم از اون پست ولی بعد که فهمیدم ال امینه حسم فروکش کرد 😁 هرچند منتظرم مشتاقانه بیاد برای ادامه بحث.

- - - Updated - - -

هادی حس خوبی از این پستت نگرفتم در کل! گزینه مشکوکت که منم و وسط میدانم تقریبا 😁 رو باهاش بحث و کاری نداری و منتظری برلین که بهش فقط حس منفی داری بیاد تو بازی؟😁 بلاخره مشکوک رو به کسی اطلاق میکنیم که چند درجه از حس جلوتره دیگه.

چرا توجیح میکنی عزیز من؟ خوب وقتی جملت سوالیه باید علامت سوال بزاری، قاتل اگر هست 2 تاست قاتل اگر هست 2 تاست؟ فرق نداره. فرق نداره؟. در هر صورت اگر میخوای حس بد بدی به بقیه مختاری.

یر به یر منظورم این نیست که دقیقا به همون تعداد تیر همون تعداد سهمیه محافظت باشه، منظور اینه که میتونه بالانس کنه و دستش بازه.

10 تا گناهکار 10 تا بیگناهه بدترین حالتیه که باید در نظر گرفت و با توجه به سبک و سیاق این دور احتمالش کم نیست به نظرم. بدترین حالت و در نظر بگیریم و بعدا سورپرایز نشیم بهتره اینطوری گاردمونم پایین نمیاریم تا لحظه آخر.

درس ادبیات نبود البته، نگارش و دستور زبان بود بیشتر، وقتی با یکم دقت میشه از بحث بیهوده جلوگیری کرد چرا وقت برای توضیح این جور مسائل بزاریم.

صدرا:

احتمالاتی که مهسا داده بود اونقدرا هم ضعیف نبود و اولش نوشته بود به نظرم یک تیم احتمال کمیه و احتمال دو تیم بیشتره، البته یکم کم توضیح داد و خیلی کامپکت بود پستش اما ایرادی توی احتمالات به اون صورت ندیدم که دنبال هدفش باشی. تنها ایراد پستش یک ایراد نگارشی بود از دید من که حل شد. ضمنا هر بحثی درست انجام بشه بحث مفید هست، نمیگم چرا گیر دادین بهش میگم دنبال میکنم ببینم به چه نتیجه ای میخواین برسین. درباره میزان مشارکت ها هم فاز 1 خیلی زوده برای اعتراض، توی بازی های پویا که کلا کار بیهودیه ایه چون به حسابشون رسیدگی میشه. عجله نکن.

در کنار همه‌ی این‌ها، من احتمال یه مافیای ۴-۵ نفره + ۲ قاتل رو هم کم نمی‌بینم، عملا میشه یه بالانس کلاسیکی که بارها بازی کردیم و با گادکش‌ها (تیرغیب‌ها) بالانس‌تر می‌شه. احتمال یکی دوتا گادکش هم کم نیست وقتی این‌ تعداد بازیکن جدید وجود داره.

آرش:
این رو میتونم جواب تو به اون سوالم تلقی کنم یا ربطی نداشت؟ اگر ربطی نداره اونو جواب بده بی زحمت. نوشته بودم همه جواب بدین. اگر یک تیم مافیا رو قطعی بگیریم چند تا مافیا توشون از نظر شما منطقیه؟

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
صدرا:
خب باید بهت بگم که همه احتمالا رو گاد خودش اورده تو پست توضیحش، گفته ۱،۲،۳ گروه مافیا ممکنه باشن. باید حتما بیام اینو تکرار کنم دوباره و بعدش بگم مثلا من به دو تا گروه بودن احتمال بیشتری میدم؟ وقتی مطرح شده کلیت احتمالا چه نیازی به تکرارش هست؟ من فقط حالتی که بیشتر نظرمو جلب کرده رو گفتم که در ادامه دیدیم چیز خیلی بعیدی هم نگفتم، فری هم تو ذهنش این احتمالو داده، هادی هم داده و خیلیای دیگه ممکنه دادن و چیزی نگفتن. تو شروع بازی برا احتمال نمیشه دلیل دقیق و درست آورد که! چون اون موقع دیگه اسمش احتمال نیست، یقینه. بعد واقعا اینکه بشینی یکی بیاد احتمال بده و بگردی بین حرفاش بگی چرا اینو نگفتی اونو گفتی تو شروع خیلی راحته. قضیه بولد کردن هم رو خودت مطرح کردی نه من! اتفاقا تا اینجا که سوال و جواب میکردی من مشکلی نداشتم، ولی وقتی گفتی میخوای یه احتمالو بولد کنی و تاثیر بذاری تو تصمیم گیری بقیه و اینا به مخالفت برخواستم 😁. اگه سوال تو واقعا سوالیه که جوابش برات مهمه چرا از فری و هادی هم نپرسیدی که احتمال دو گروه چرا قوی تر از بقیه احتمالا اومده تو ذهنشون؟ طبقشم نتیجه نمیگیرم مطمئن باش هم گوشه ذهنم میمونه به قول آرش 😁
یعنی مشابه حرف منو زدی که مچ گیری کنی از رضا و عرفان؟ و ببینی که به حرف منم همچین واکنشی میدن یا نه؟ هر چند در حالت کلی این دوتا اصلا مشابه نیستن. قضاوتش با بقیه.

فری:
توجیه نکردم، گفتم که اگه علامت سوال میذاشتم واضح‌تر میشد. الانم که نذاشتم پرسیدی و حل شد خب خداروشکر.
با اینکه میگی بدترین حالت رو در نظر بگیریم که سورپرایز نشیم بعدا موافقم. البته این احتمال که آرش داده هم میشه در نظر گرفت ولی خب اگه از آسون به سخت بخوایم احتمالا رو در نظر بگیریم به نظرم آسونترین احتمالیه که به ذهن میاد، یه گروه مافیا + قاتل(ها).

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلام.

خیلی زود نیس برا اینکارا!؟
اول پستم گفتم که حدس و حسی که توی ذهنم هست رو میگم. اگه مافیا یه گروه باشه و کلا ۱ آدمکش باشه باید ۱ و حتی ۲ قاتل باشه تو بازی وگرنه گناهکارا کارشون زاره. از طرفی یه احتمالم اینه که قاتل یه دونه باشه یا نباشه و مافیا بیشتر باشه. اینا هر دوشون احتمالن. بستگی داره کدومش از نظرتون منطقی تر باشه که برای من همین که گفتم منطقی تره. پافشاری آنچنانی که میگی هم نکردم روی هیچ کدوم. بلاخره حدسه میتونه درست باشه میتونه نباشه. الان یه سوال دارم از محضر جانب عالی. با چه عنوانی به من رای دادی؟ و دلیلت چی بوده؟ راستی من به بودن ۳ تا گروهم احتمال کم دادم چرا یه گروه برات سوال شد سه تا گروه نه؟

نه. هر کسی اول بازی‌‌ای با این حجم از پیچیدگی بیاد از موضع اطمینان حرف بزنه به‌ش رای می‌دم. :دی
گیر من به تو سر اطمینانی هست که در پستت حس می‌شه سر دو مافیا بودن بازی. این رو هم فقط یک عضو مافیا می‌تونه داشته باشه که مثلا اعضا و نقش‌های خودشون رو دیده.

راجع به سه گروه بودن: به نظر من و با حدس خوبی اگر از اکثریت بازیکن‌ها هم نظرخواهی کنی، احتمال بودن یک گروه رو بیشتر از ۳ گروه در نظر می‌گیرن. تو این کمترین حالت ممکن رو هم توضیح دادی و بررسی‌ش کردی اما یک گروه رو بررسی نکردی. این اتفاقا یک از دلایلی بود که باز این حس رو داد که تو از موضع اطمینان داری در مورد تک مافیا بودن صحبت می‌کنی، نه الزاما از موضع حس.

بیا همون بالانس دو مافیا خودت رو بگیر و یک بالانس نقشی براشون بچین. که چه نقش‌هایی دارن.

فری
برای یک گروه مافیا تعداد ۴، ۵ یا ۶ نفر تعداد منطقی‌ای هست.

هانیه
کجای بحث‌ها رو نفهمیدی؟ بعد اگر نفهمیدی از کجا فهمیدی جالبن؟ :))

این‌که چند نفر گفتین یاد چاوش افتادین و بده رو نمی‌دونم چیه حقیقتا. :دی

- - - Updated - - -

آها یک‌چیزی هم یادم اومد.

هادی
لزوم اعلام این‌که به کسی حس خوب داری چیه؟:دی

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
سلام به همه پستارو گذرا يه مروري كردم . چنتا مورد نظرمو جلب كرد ك ميگم .

صدرا

ايرادي ك ب پست مهسا ميگيري رو درك نميكنم واقعا! يه پست تحليلي گذاشته و نظر خودشو واضح بيان كرده اونم اولين نفر! خيلي شجاعت ميخاد اين . اونم تو همچين بازي خطرناكي ك بالانسش نامشخصه! بنظر من گناهكار اونطور بي محابا اولين نفر در مورد بالانس صحبت نميكنه و واقعا اين كارش رو تحسين ميكنم من با اينكه ايراداتي وارده ك ميگم ب خودش .

صدرا تو علنا داري اينو القا ميكني ك "تو نبايد نظر مشخصي داشته باشي و بايد فقط احتمالاتو بگي و بقيشو بزاري ب عهده بينندگان!" يني چي اين خب؟ ب عنوان يه بازيكن هر كي حق داره هر جور ك ميخاد فكر كنه و يه احتمالي رو پيش خودش قويتر ببينه . حالا ك مهسا اون احتمال قوي رو مطرح كرده با شجاعت تو داري ايراد ميگيري بهش !

بزا يه چيزي بگم . اوني ك سياست داره تو تحليل كردن و انخاب كلمات و احتمالاتي ك قراره بگه ، اون ذهن گناهكاره! گناهكاره ك وسواس داره ك احتمالي رو مبادا از قلم بندازه ك بقيه بيان براش بامبول درست كنن! اونه ك دقت زيادي داره و هم تيمياش هم بهش تذكر ميدن ، ولي يه بيگناه شجاعتش بيشتره بنظرم و بخصوص با شناختي ك از مهسا پيدا كرديم من اينو ملموس تر هم ميبينم! اين اصرار تو ب اينكه تو نميدونم يه احتمالو بولد كردي و نبايد يه احتمالت احتمالش بيشتر باشه و فلان واقعا بي معنيه !

نكته دوم اينكه داري اون سنسور منو فعال ميكني . همون ك " چرا من اينكارو كردم به من گير دادين ولي مهسام همينو گف ولش كردين" من رو اين مورد حساسم اصلا شاخكام تكون ك هيچ كم ميمونه از جاش كنده شه!

مورد بعدي ، كره گيريت از پست ال امين بود ك اصلا جالب نبود و كلي حس منفي داد . تو با اينهمه تجربه اگر بيگناهي هنوز احتمال اينو نميدي ك هر كي اول بازي سيبل ميشه معمولا بيگناه درمياد؟ با اين وجود با اولين حركت اومدي جو رو متشنج تر كردي و كره گرفتي از پست ال امين و بحث رو شروع كردي ك تحليلمم از اون بحثو گفتم .

در مجموع حس خوبي ب من نميدي فعلا

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
خوب پستا رو خوندم....من با توجه به سابقه رفتاری مهسا و حالت هایپر بودن و بارش افکار نان استاپش پستش رو مورد دار نمیدونم به اون صورت...ولی در کل بحث های بالانسی اونم از فاز 1 اونم وقتی این همه احتمال هست رو زیاد مفید نمیدونم...ولی الان که انجام شده به هر حال یه ری اکشن هایی دیده شده

جالب ترینش برای من تا اینجا رای اعدام ال امین بوده...نمیدونم قصدش از رای اعدام دادن چی بوده خوشحال میشم توضیح بده.

تا اینجا هم فری و عرفان رو نسبت بهشون خوشبین ترم ...به نظرم رضا هم یه مقدار دیگه تند میره و هر دست به یکی ادم بگه ادای مچ گیری و فعال بودن و اینا در اوردن زیاد جالب نیست ولی در کل حواسم به شما هم هست صدرای عزیز :دی

- - - Updated - - -

مهسا
ببین یک نفر وقتی میخواد کلی صحبت کنه و احتمالات رو در نظر بگیره باید همه ی احتمالات رو در نظر بگیره دیگه و بعد بین اونا حسش رو بیان کنه که احتمال کدوم یکی میتونه بیشتر باشه به این دلیل و اون دلیل. نمیشه که تو یه تاس رو بندازی رو زمین و وقتی احتمال اومدن شیش حالتش واست مهم باشه فقط احتمال اومدن عدد زوج رو در نظر بگیری چون احتمال زوج برات بیشتره و از احتمال زوج بیای احتمال دو اومدن رو بیشتر از بقیه در نظر بگیری و بیانش کنی. تو الان اومدی فقط در مورد احتمال اومدن عدد زوج رو در نظر گرفتی و نسبت به این اعداد حس کمتر بیشترت رو بیان کردی. پس وقتی میخوای در مورد احتمالاتی صحبت کنی که برای خودت احتمال رویدادش بیشتره اول از همه باید کلیه ی احتمالات رو بیان کنی. این ازاین. قضیه ی بولد کردنم خودت استارت زدی و وقتی این رو گفتی باعث شد که من حس کنم از این بولد کردنه میخوای استفاده کنی و در جوابش هم من فقط یه سوال پرسیدم که چه تضمینی هست که نخوای از این بولد کردنه استفاده کنی ؟ چون ممکنه این احتمالا فقط از نظر تو بولد باشه و هرچی بیشتر بحث جلو رفت با بک دادن سوالا به من یه جورایی حس خوبی نگرفتم :دی طبقشم نتیجه نمیگیرم مطمعن باش چون با دید باز اومدم تو بازی و دوست دارم صحبت همه رو بشنوم :دی این بحث احتمال و گزاره ها.

خب جوابش واضحه بنظرم ! وقتی دو نفر یک حرف مشابه رو میزنن ولی دو سه نفر فقط میان با این استدلال که حرفی که زدی مشکل داره در صورتی که جفتشون یک حرف بوده ولی فقط به یک نفر گیر میدن مشخص میکنه که بحث اصلی اصلا سر مشکل داشتن اون حرفه نیست، مشکل اصلی با خود طرفه و من از تو میپرسم، چرا باید تو بازی مافیا یک نفر با یک نفر دیگه همینجوری الکی مشکل داشته باشه ؟ :دی
این نشون میده که مشکل رضا با اصل صحبته نیست و تو یه پوشش که حرفت مشکل داره و دلسوزی الکیه میاد جلو ولی هدفش شخصه، نه صحبت و من هم برای اینکه این رو ثابت کنم این حرف رو زدم :دی
فری

برادر منم هزارتا کار دارم الاف نیستم و خب بازی وقتی فاز صفر داره عملا انتظار میره از فاز 1 بازی شروع شه نه اینکه من وقتم و خالی کرده باشم و هی بیام ببینم فقط خودم رو فرومم.
حالا ممکنه سه چهار نفرم فاز 1 نتونن بیان ولی اگه فقط سه چهار نفر میتونن تو فاز 1 بیان و بقیه نمیتونن بهتر بود کلا اسم نمینوشتن و خب این که از فاز 2 فاز شب داریم هم میتونه بی تاثیر نباشه تو این امر.
پس بنظرم ایراد بیخودی نیست و نظر شما محترمه به هرحال.:دی
آرش
یه نکته راجب حرف اولت...همیشه احتمال اینو در ذهن داشته باش که کسی که داری یه سری احتمال مطرح میکنه ممکنه همه احتمالات به ذهنش نرسیده باشه...اصل و اساسش اینه رو هم همفکری بشه و کامل بشه نه اینکه یه نفر کل احتمالات رو دقیق و کامل و بی خطا بگه....لزوما این ناقص مطرح کردن احتمالات به معنی گناهکاری یا بیگناهی نیست...میشه گوشه ذهن داشتش به نظرم

کمتر بازی ای بوده که استارت اساسیش زودتر از فاز 3 خورده باشه....البته برای خود منم با توجه به شور و شوق و قعالیت دور قبل یکم عجیبه که خیلی هنوز نیومدن کلا ولی زیادم ننه من غریبم بازی نداره :دی

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
مهسا
فرق حرف تو با حرف فری و هادی، این بود که تو اولین نفری بودی که تحلیل بالانس رو شروع کرد و با این حال، حالت ساده و بیسیک قضیه یعنی یک مافیا بودن رو نادیده گرفتی و به بقیه حالات پرداختی. نحوه‌ی پرداختنت به سه مافیا هم فرق داشت با یک مافیا. هادی و فری وقتی گفتن ۲ مافیا، قبلش احتمالات دیگه توی تاپیک مطرح شده بود.
بحث سود و ضرر هم نیست. یه گناهکار ممکنه بیاد بالانس رو تحلیل کنه، شاید صرفا برا اینکه بالانس رو تحلیل کرده باشه و پست داده باشه، اما اطلاعاتی که داره به نحوی پشت پستش نهفته باشه. لزوما بحث هدف شوم داشتن نیست این قضیه :دی

صدرا
یعنی به نظرت تو اول اومدی یه پست فان دادی، بعد که من یه ریپلای دادم بهش که به زعم خودت هم فان بوده، ترسیدی که موج‌سواری بشه و خواستی با توضیح جلوش رو بگیری؟ روی چی موج‌سواری بشه؟ جمله‌ای که از نظر خودت کاملا فانه و ریپلای فان هم گرفته، نیازی به ترسیدن از موج‌سواری نداره که :دی وقتی که کسی گیر جدی داده، آره می‌تونی بیای توضیح بدی که فان بوده، ولی اگه واقعا ریپلای من جدی نبوده از نظرت، نیازی به توضیح جدی هم نداشته. اگه غیر از اینه که نفهمیدم منظورتو :دی

فری
این رو میتونم جواب تو به اون سوالم تلقی کنم یا ربطی نداشت؟ اگر ربطی نداره اونو جواب بده بی زحمت. نوشته بودم همه جواب بدین. اگر یک تیم مافیا رو قطعی بگیریم چند تا مافیا توشون از نظر شما منطقیه؟
نه جواب تو نبود. اسم من رو نیاوردی :))
جواب تو هم همونه تقریبا، منتهی من از روی تجربه گفتم که مافیای ۴-۵ نفره و ۲ تا قاتل چیزی بوده که قبلا تست شده و بالانس بوده. از لحاظ تئوری بخوایم بگیم، گاد ۶ تا نقش نوشته برا مافیا و ممکنه مافیا تا ۶نفر باشه اصلا :دی منتهی از لحاظ تجربی این رو بعید می‌بینم خصوصا با توجه به شناور بودن نقش‌های مافیا.
هدفت چیه از این سوال‌ها حالا؟ :دی

----------------

عرفان
مورد بعدي ، كره گيريت از پست ال امين بود ك اصلا جالب نبود و كلي حس منفي داد . تو با اينهمه تجربه اگر بيگناهي هنوز احتمال اينو نميدي ك هر كي اول بازي سيبل ميشه معمولا بيگناه درمياد؟ با اين وجود با اولين حركت اومدي جو رو متشنج تر كردي و كره گرفتي از پست ال امين و بحث رو شروع كردي ك تحليلمم از اون بحثو گفتم .
چقدر احتمال می‌دی/نمی‌دی که همین حرفی که به صدرا می‌زنی، در مورد خود صدرا هم در حال رخ دادن باشه (با وجود گیر اول بازی رضا و تو و حتی تا حدی من و ...) و چرا؟ :دی

---------------
اینایی که نمیان یا دیر میان هم توشون بیشتر گناهکار هست، نسبت به اینایی که تا فاز قبل (که گادکش نداشتیم) پست دادن. به طور کلی هرکی دیرتر وارد بشه برا من گناهکارتره :دی به قول امیر از -۵ شروع می‌کنه :)) بیگناه هم ممکنه به‌ناچار یا حتی عمدا به خاطر نقشش، دیر بیاد ها، یا حتی کلا عادتش باشه که دیر بیاد. ولی درمجموع تجربه ثابت کرده درصد گناهکارهای اون‌ور بیشتره :دی

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
مهسا

ببين اون پست تحليلت رو ك گفتم شجاعانه و خوب بود با اينكه ايراداتي داشت . ايرادت تو بحثاي با فري بود فك كنم ك ميگفتين فلان نفر و فلان نفر بالانس نميشه . بنظرم وارد اين مقوله نشو ما سالهاست داريم از گادها خصوصا پويا ركب ميخوريم و هر موقع خواستيم سر از كارش دربياريم نشده .
هيچ چيز بعيد و نشدني نيست . تو اين مورد يكم ناشي گري و نابلدي ديدم تو تحليلت و با فري بيشتر موافقم . تو ميگي دو تا گناهماري باشه كار بيگناها سخته فلان من ميگم اتفاقا بيگناهايي ك ميتونن هر كدوم دو تا رويين و سامور بشن و كاراگاه و پليس و غيره . خيلي راحته بالانسشون براي گاد و ازين حالت گناهكارا خودشون ضرر بيشتري ميبينن چون بهم ديگه تير ميزنن و لت و پار ميكنن . مقوله بالانس خطرناكه من خودم بارها چوبشو خوردم همين دور ك ٦ مافيا بودن تو اين سايت يا يه دور تو فروم قبلي با دو قاتل ك اريا رو كنار گذاشته برديم و قاتل دوم رو بعيد ميدونستيم و ضربشو خورديم . اينا تحربه شده ديگه بنابراين با يكم صبر ميشه بهتر تحليل كرد و ما كار اصليمون ك پيدا كردن سوتياي گناهكاري هست رو انجام ميديم حالا يه گروه دو گروه يا سه گروهش ايشالا پيدا ميشه .

ال امين

به به مشتاق ديدار :دي واقعا ديگه داشتي به متين ها ميپيوستي ك ارزو كردم تو گروه و براورده شد :دي

امين با تموم ذوقم برا بازيت تو اين دور ولي اون پست اولت قلقلكم داد
واقعا شك گناهكاري انقده برات ك تا راي رفت يا صرفا تشر و واكنش بود . البته ك بعد اون پست ندادي و حتما ميدي ولي خواستم يه نقل قول بزنم دلم تنگ شده بود برا اين اسم :گل:

فري

سوالتو منم جواب بدم ، بنظر من اگر اگر يك گروه باشه فك كنم مث همون دور ك ٢٠ نفرم بوديم ٦ مافيا داشتيم باشه . قاتل هم به تبع اون ميتونه يك يا دو باشه با نقشاي متنوع تر برا مافيا البته! ولي منم حس نميكنم يه گروه باشه همش هم حسي از روي گادشناسي مثلا وقتي پويا نوشته يك يا دو يا سه مافيا يكم قلقلكم ميده ك بيشتر از يك باشه ولي همش حدسه بايد بگذره تا شايد بفهميم

اينا باشه فعلا تا بعد . واقعا سرم شلوغه و نميرسم مداوم باشم الان اين پستو يه ساعت پيش نوشتم و الان تونستم سند كنم : ))

ميام پيشتون

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
کجای بحث‌ها رو نفهمیدی؟ بعد اگر نفهمیدی از کجا فهمیدی جالبن؟
منظورم از جالب بودن مدل و روند شروع بازی بود، باتوجه به اینکه دفعه اولمه پشت گوشی میخوام گناهکار پیدا کنم:12:
چیزیم دستگیرم نشده چون نمیفهمم اینکه چند گروه مافیا باشه ٫ چه دو گروه چه یه گروه چه فرقی میکنه:13:

- - - Updated - - -

اموجی اول اشتباه افتاد:دی

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
ال امین:
من در ادامه هم گفتم هیچ قطعیت یا اصراری بر هیچکدوم از این احتمالا ندادم، مثلا نیومدم بگم مافیا ۲ گروهه بقیه احتمالا رو ول کنید 😁. من گفتم این احتمال که مافیا دو گروهه برام جذاب‌تر از بقیه‌اس. احتمال یه گروه بودن مافیا ساده ترین حالته از نظرم برای حدس زدن ماها که به قول خودت تو شرایط پیچیده ایم و سه گروه بودن هم به نظرم خیلی پیچیده تر میکنه ولی ۲ گروه بودن منطقی‌تره نسبت به هر دو حالت. ولی خب گاده و ممکنه هر کدوم از این ۳ تا حالت رو انتخاب کنه. اصراری توی جمله من نبوده ولی که طبق اون بخوای رای بدی 😁. اگه بخوام ترتیب بگم اول دو گروه مد نظرمه. یعنی با این فرض میرم جلو فعلا که ببینم چی میشه.
خب فرض رو اگه بر دو تا گروه بودن بگیریم بالانس نقشی چیدن خیلی سخته، مخصوصا وقتی نمیدونیم گروها چندنفرین و قاتل نیست، هست و یا چند تاست؟ تعداد گناهکارا حداقل باید تو دستمون باشه که بشه یه حدسی زد.
چاوش تقریبا دو سری میشه اینطوری مدل شما میاد به یکی یه گیر میده توی پست اولش و بعدم رای میده همونجا و میره 😁 من نگفتم بده البته.

آرش:
نادیده گرفتن یعنی اینکه من بگم احتمال ۱ گروه مافیا تو ذهنم نیست کلا. من اینو نگفتم. توی پست من درصد یه احتمال بالاتر از بقیه بوده. و خب طبیعیه بیشتر در مورد اون صحبت کنم تا بقیه. نگفتم که یه گروه مافیا نمیتونه باشه کلا و فقط همینی که من میگمه 😁. خب احتمالات قبل اینکه منم بگم پویا مطرح کرده که میتونه ۱ گروه مافیا باشه و یا ۲ و ۳. آره خب قبول دارم که یه گناهکار میتونه همچین کاری رو بکنه. ولی خب به نظرم یه بیگناهم میتونه همونقدر و حتی بیشتر به این قضایا بپردازه.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
نه جواب تو نبود. اسم من رو نیاوردی
جواب تو هم همونه تقریبا، منتهی من از روی تجربه گفتم که مافیای ۴-۵ نفره و ۲ تا قاتل چیزی بوده که قبلا تست شده و بالانس بوده. از لحاظ تئوری بخوایم بگیم، گاد ۶ تا نقش نوشته برا مافیا و ممکنه مافیا تا ۶نفر باشه اصلا منتهی از لحاظ تجربی این رو بعید می‌بینم خصوصا با توجه به شناور بودن نقش‌های مافیا.
هدفت چیه از این سوال‌ها حالا؟

آرش:

سوال رو دیدی که توش گفتم همه جواب بدن بعد در مورد همون قسمت نظر دادی ولی جواب سوال رو ندادی؟ جالب شد:دی مگر اینکه بخوای بگی شوخی کردی. هدفم اینه که نظراتتونو درباره یک تیم مافیا بدونم و اینکه ببینم به بازی بدبینید یا خوشبین. چرا فکر میکنی هدف خاصی داشتم از اون سوال؟ اندکی ترس از دیده شدن توی پستت حس کردم.
مگه تو جزو همه نیستی گلم؟ :دی

کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
اول من یه توضیح بدم که چرا نبودم و فعالیتم کم بوده با کمال صداقت

اونایی که من رو خوب میشناسن و نزدیک هستن به من (گاد هم کامل در جریانه) میدونن که شغلم چیه ، موزه ها چون باز شده من کارم ۴ برابر شده برای همین اصلا تو ساعات اداری کاریم نمیتونم بیام و بازی کنم ، فقط شبا هستم . حتی از بین جمعه و ۵ شنبه هم یه روز باید برم سرکار. خلاصه دلیل نبودن بنده این مورد هست.

اما در مورد بازی تا اونجایی که پیام ها رو خوندم نظراتم رو فعلا بگم:

یک یا دو یا سه گروه مافیا داریم
صفر یا یک یا دو قاتل داریم
به گفته گاد و چون فرقه نداریم و دوستان هم تحلیل کردن به نظر من هم دو گروه مافیا با یک یا دو قاتل احتمالش هست باشن ولی خب چون من زیاد اهل بالانس و اینا نیستم زیاد در این مورد صحبت نمیکنم.
در مورد مهسا خانم صحبت ها زیاد بود به خاطر پستش و حدس هایی که زده بود که عین دور قبل احساس میکنم هر چی به ذهنش رسیده گفته ولی خب خیلی ساده نمیشه ازش گذشت و گوشه ذهن باید داشته باشیم حرفاش رو مخصوصا جاهایی که گفته گناهکارا کارشون زاره ، یجا هم گفته بالانس به ضرر گناهکاراس ! کلا جالبه نگران گناهکاراس :دی

ٰHaniemdi:
چه بحثای جالبی هرچند من نتونستم چیزی بفهمم
چطور بحث جالب بوده ولی چیزی نفهمیدین ؟!!!‌ :دی

یه چیزی هم آرش در مورد مهسا خانم گفت که بحث ۳ نفره بودن گروهشون بود که پستش جالب بود.

در نهایت کسی که حس روی باد هوام میگه مافیاس یاسین ــه . آقای یاسین این گوی و این میدان، بفرما کف بازی زیارتت کنیم .
جان ؟!!‌ :دی باد هوا رو بفرست بره راحت باش :))

در مورد صدرا یه چیز بگم چون تا اینجا اومده وسط و زیاد پست داده فعلا برام سفیده ولی خب از یه زاویه دیگه هم میشه بازیش رو بررسی کرد اینکه بگه این دفعه وسط باشم نگن گناهکاری و رفتی تو سایه ولی چون صدرا رو تو این مدت خوب شناختم این مورد دوم رو درصدش رو کم در نظر میگیرم :دی

فعلا تا پست ۴۵ تونستم خودم رو برسونم. در مورد بقیه دوستان فعلا نظری ندارم تا پست ها رو بهتر و کامل تر بخونم.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
برلین
خب من در مورد احتمالی که مطرح شده گفتم که اگه فلان احتمال درست باشه گناهکارا کارشون زاره و منظورم از این موضوع واضح بوده کاملا، یعنی احتمال موجود کمرنگه برام چون در اینصورت کار گناهکارا در مقابل بیگناها سخت میشه. کجای این حرف رو تونستی ربط بدی به این که من نگران گناهکارام؟ 😁.
سوال تکراری ال امین رو از هانیه پرسیدی و کلا این حرف هانیه انقدرا هم عجیب نبود که براتون جای سوال بشه. بلاخره تازه وارده و خب هر واکنشی میتونه براش جالب باشه. حس میکنم صرفا یه چیزی گفتی که گفته باشی 😁. مثلا رای یهویی ال امین چرا برات سوال نشده و یا خیلی چیزای دیگه ولی حرف هانیه برات سوال شده؟ آرش چی گفته در مورد بحث ۳ نفره بودن گروهشون؟ کدوم گروه؟ متوجه نشدم چی برات جالب بوده دقیقا.

عرفان:
اوکیه، هیچ جا قطعیتی نیست بلاخره اینا احتمالن و هیچوقت احتمال یه چیزو نمیشه صفر در نظر گرفت. تو بازی هر اتفاقی ممکنه.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
آرش:
سوال رو دیدی که توش گفتم همه جواب بدن بعد در مورد همون قسمت نظر دادی ولی جواب سوال رو ندادی؟ جالب شد:دی مگر اینکه بخوای بگی شوخی کردی. هدفم اینه که نظراتتونو درباره یک تیم مافیا بدونم و اینکه ببینم به بازی بدبینید یا خوشبین. چرا فکر میکنی هدف خاصی داشتم از اون سوال؟ اندکی ترس از دیده شدن توی پستت حس کردم.
مگه تو جزو همه نیستی گلم؟ :دی
چی شد چی شد؟ :دی اَوَلَندِش که، :دی تو نگفتی «همه»، گفتی «صدرا و ال امین و بقیه». وقتی تاکیدی روی «همه» نکردی و اسم من رو هم نیاوردی، نمی‌تونی از جواب ندادن یا ریپلای نزدنم خرده بگیری چون خودت توجهم رو به قدر کافی جلب نکردی. حالا من ممکنه با خوندن پستت کامنتی در ذهنم شکل گرفته باشه و در ادامه‌ی بحث بالانس مطرح کرده باشم. یادم هم نمی‌آد جریان ذهنیم چی بوده اونجا. بیشتر در جواب مهسا بود که می‌گفت احتمال یه مافیا بودن کمه و این‌ها. اما چیزی که عجیب‌تره، اینه که تو بدون این‌که اسم من رو بیاری (یا تاکید کنی که همه جواب بدن)، ازم انتظار جواب داشتی :دی
سوالم هم به خاطر این بود که ببینم می‌خوای از این بحث گناهکار دربیاری یا صرفا تئوریه. که به نظر نمی‌خوای و داری نظرسنجی می‌کنی صرفا :دی حالا تو به من بگو که «ترس از دیده شدن» که می‌گی رو از کجا آوردی، چون نه تو ذهنم نه تو پستم چنین چیزی وجود نداره :دی منم می‌تونم بگم تو ترس از دیالوگ برقرار کردن با من داشتی به خاطر همین اسمم رو نیاوردی :دی کاری نداره که :دی من اندازه‌ی صدرا و بیشتر از ال امین توی تاپیک بودم و توی بحث مهسا هم ورود کرده بودم، چرا اسم من رو نیاوردی؟ :دی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین