برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور دوم مافیا | House of Cards S02 , Freddy's Return

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
مدال‌ها
1
من بازی نکردم ولی آخرین باری که کسی یادشه آرش بیگناه بوده کی بوده؟ به یاد ندارم. بنظرم شب اولی اعدامش کنیم تا بالاخره یه چیزی مشخص بشه. چه کاریه تا فاز بعد صبر کنیم. منطق صبر کردن رو میفهمما ولی با اعدام در شب اول میشه جلو افتاد. بخصوص اگر کلا بحثش باز باشه و نظر بدن همه. در ثانی خدای بازیهای شما، از اون خداهای نابیه مشخصه. ببینه خطا میکنیم دوباره بازی رو بالانس میکنه. از هر لحاظ چراغ سبزه که کارها رو جلو بندازیم و با کشتن آرش ببینیم که دنیا دست کیه.

- - - Updated - - -

و حالا آرش هم نشد یک بازیکن قدر دیگه که احتمال مافیا بودنش بالا باشه. حرفم اینه که تا فردا صبر کردن هیچ مشکلی رو حل نمیکنه. شب یکی میمیره بعد از اول یا حتی بدتر از قبل یکی رو انتخاب میکنیم و میکشیم(اگر مافیا شخص خوبی رو واسه‌ی کشتن انتخاب کنه، توجهات احتمال داره به جای بدتر بره، اینجا لااقل تماما شانسه) نمیدونم‌ ولله.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
من بازی نکردم ولی آخرین باری که کسی یادشه آرش بیگناه بوده کی بوده؟ به یاد ندارم. بنظرم شب اولی اعدامش کنیم تا بالاخره یه چیزی مشخص بشه. چه کاریه تا فاز بعد صبر کنیم. منطق صبر کردن رو میفهمما ولی با اعدام در شب اول میشه جلو افتاد. بخصوص اگر کلا بحثش باز باشه و نظر بدن همه. در ثانی خدای بازیهای شما، از اون خداهای نابیه مشخصه. ببینه خطا میکنیم دوباره بازی رو بالانس میکنه. از هر لحاظ چراغ سبزه که کارها رو جلو بندازیم و با کشتن آرش ببینیم که دنیا دست کیه.

- - - Updated - - -

و حالا آرش هم نشد یک بازیکن قدر دیگه که احتمال مافیا بودنش بالا باشه. حرفم اینه که تا فردا صبر کردن هیچ مشکلی رو حل نمیکنه. شب یکی میمیره بعد از اول یا حتی بدتر از قبل یکی رو انتخاب میکنیم و میکشیم(اگر مافیا شخص خوبی رو واسه‌ی کشتن انتخاب کنه، توجهات احتمال داره به جای بدتر بره، اینجا لااقل تماما شانسه) نمیدونم‌ ولله.

الان میگی به خاطر دوره های قبلی آرشو همین اول کار دار بزنیم؟

اون وقت اگه بی گناه اعدام کردیم چی؟ بازم‌ جلو میفتیم؟اگه بر اساس شانس بخوایم اعدام کنیم اصولا بیگناها تعدادشون بیشتره و احتمال اعدام اشتباهی بیشتره.

بعد گفتی بحثش باز بشه خوبه و جلو میفتیم. وقتی هنوز بازی شکل نگرفته دقیقا بحث روی چی بشه؟ الان جز پست خودت در مورد چی بحث میشه بحث کرد؟ نکنه انتظار داری که بر اساس سابقه دوره های قبل بحث کنیم؟

اول فقط آرش رو گفتی بعد که دیدی ضایع است آپدیت کردی نوشتی حالا آرش هم نشد بازیکن قدری که احتمال مافیا بودنش بالا باشه، این احتمال بالا رو دقیقا چجوری میخوای بسنجی؟ حالا با لفظ بازیکن قدر و ضعیف خیلی موافق نیستم ولی اونی که از نظرت قدره همونقدر که احتمال مافیا بودنش بالاس احتمال بیگناهِ مهم بودنش هم بالاس.

امااا عجیب غریب ترین حرفت این بود که گفتی اگه خطا بریم گاد دوباره بازی رو بالانس میکنه!!! این در مورد به هم خوردن بالانس بر اثر گادکش شدن شاید درست باشه ولی با اعدام اشتباهی دقیقا گاد چیو بالانس میکنه و اصلا چرا باید به نفع یه گروه که اشتباه کرده بیاد بازی رو بالانس کنه؟

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
مدال‌ها
1
الان میگی به خاطر دوره های قبلی آرشو همین اول کار دار بزنیم؟

اون وقت اگه بی گناه اعدام کردیم چی؟ بازم‌ جلو میفتیم؟اگه بر اساس شانس بخوایم اعدام کنیم اصولا بیگناها تعدادشون بیشتره و احتمال اعدام اشتباهی بیشتره.

بعد گفتی بحثش باز بشه خوبه و جلو میفتیم. وقتی هنوز بازی شکل نگرفته دقیقا بحث روی چی بشه؟ الان جز پست خودت در مورد چی بحث میشه بحث کرد؟ نکنه انتظار داری که بر اساس سابقه دوره های قبل بحث کنیم؟

اول فقط آرش رو گفتی بعد که دیدی ضایع است آپدیت کردی نوشتی حالا آرش هم نشد بازیکن قدری که احتمال مافیا بودنش بالا باشه، این احتمال بالا رو دقیقا چجوری میخوای بسنجی؟ حالا با لفظ بازیکن قدر و ضعیف خیلی موافق نیستم ولی اونی که از نظرت قدره همونقدر که احتمال مافیا بودنش بالاس احتمال بیگناهِ مهم بودنش هم بالاس.

امااا عجیب غریب ترین حرفت این بود که گفتی اگه خطا بریم گاد دوباره بازی رو بالانس میکنه!!! این در مورد به هم خوردن بالانس بر اثر گادکش شدن شاید درست باشه ولی با اعدام اشتباهی دقیقا گاد چیو بالانس میکنه و اصلا چرا باید به نفع یه گروه که اشتباه کرده بیاد بازی رو بالانس کنه؟

اینکه آرش رو مثال زدم که شوخی بود. همونطور که پست قبلی‌ش با کشتن من شوخی کرد. فقط باید یه بازیکن قدر رو مثال میزدم و من کسی جز آرش رو نمیشناسم. «اگه بیگناه اعلام کردیم چی بازم جلو میافتیم؟» یه طوری میگی انگار که ایده‌ای که میدم فوق عجیبه یا تا حالا سابقه نداشته :)) منتها قبل شرکت یه نگاهی به فرومهای مشابه مافیا زدم و دیدم خیلیا موافقن و منم در بحثهاشون قانع شدم ^_^ اینکه فکر میکنی بازیکن قدر احتمال مافیا بودنش = احتمال بیگناه بودنشه رو باید آماری بررسی کرد. عموما همه‌ی بازیکن‌های مافیا قدر‌ ان ولی معدود نقش‌هایی از بی‌گناه‌ها نیاز به بازیکن قدر داره. حالا فرض بر اینکه مساوی هم باشن و در لیست ۸ نفره بازیکنان قدر چهار نفر مافیا و چهار نفر بیگناه باشن، بی‌گناه‌ها چند فاز جای حدس زدن و اشتباه کردن دارن ولی در این قمار ۵۰-۵۰، عواقب کشته شدن مافیا بیشتر از بی‌گناهه. تازه این قسمت مهم استدلالم برای کشتن در روز اول نیست. کشتن در روز دوم با روز اول اونقدر متفاوت نیست، احتمال تقریبا یکسانی وجود داره که در روز دوم هم بی‌گناه اعدام کنیم چون واقعا بعد یک شب اونقدر بحث و قضیه‌ای پیش نمیاد که حدس‌های درستی بزنیم. چیزی که واقعا بازی رو شروع میکنه بحث در روز دوم و بررسی استدلال‌های اعدام در اون روز در فازهای دیگه‌ست. کما همین بحث من و شما. و شانس اعدام یک بیگناه، فداکاری‌ای که من حاضرم بکنم و در قبالش بر فرض مرگ بیگناه یک روز در بحثها جلو بیافتیم. در مورد بالانس کردن ذره‌ای بازی‌ها به نفع بالانس هم حرفمو پس میگیرم، نه چون غلطه بلکه چون حساسیت بی‌خود درست میکنه و به‌ علاوه‌ی اینکه خارج از بحثه و بهتره متمرکز باشیم.

- - - Updated - - -

آپدیت اینکه من حتی نمیگم این کار رو لزوما کنیم :)) فقط حرفم اینه که ارزش بررسی کردن و بحث کردن داره. حتی بدون tier تعیین کردن هم بنظر اونقدر بد نمیشه.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
روزبه

باگ حرفت به نظرم اینه که تو این ایده کسی به خاطر اعدام بیگناه هزینه‌ای نمیده. یعنی اگه یکی دو فاز بحث کنیم (ربطی به فاز شب هم نداره لزوما) و مواضع مشخص بشه و رای ها واقعی و از روی شک باشه، اگه یه بیگناه اعدام بشه یا کسی توی جریان اعدام‌ها حرکت گناهکارانه‌ای بزنه، بلاخره سرنخی دستمون میاد و کسی وجود داره که بشه یقه‌اش رو گرفت و حتی اون اعدام بیگناه هم میتونه دست گناهکارا رو رو کنه و گره بازی رو باز کنه.

ولی تو این ایده که میگی تقریبا رندوم یه نفر رو اعدام کنیم، دو تا مشکل داره. هم اینکه درصورت اعدام بیگناه، خیلی مفت و مجانی یه نفر از تعداد بیگناها کم میشه بدون اینکه هیچ مستندات یا سرنخی در قبالش گیر شهر بیاد. خیلی اوقات اعدام ۳ شهروند کافی بوده برای برد مافیا و اینجوری دستی دستی اعدام کردن یه بیگناه (حتی با وجود احتمال ۵۰ درصد) احمقانه است به نظرم :دی
دو اینکه بیگناها همدیگه رو نمیشناسن ولی مافیا همدیگه رو میشناسن (بدیهیات میگی آرش :دی) و این باعث میشه که توی ایده‌ی اعدام رندوم و زودهنگام، احتمال اینکه بیگناها کورکورانه به هم رای بدن و مافیا هم مشخصا به هم رای ندن و درنتیجه بیگناه اعدام شه، بیشتر باشه.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
مدال‌ها
1
[MENTION=3]Arash[/MENTION]
در پاراگراف اولت سرنخی به وجود نمیاد، در پاراگراف سوم به یه سرنخ اشاره میکنی. اینکه کی رای نمیده، کی سعی میکنه رای‌گیری شب اول انجام نشه و واکنش‌ها به اعدام مثلا یک بیگناه چیه همه سرنخه دیگه. جز این در فاز دوم هم یهویی یه اتفاق خاصی نمیافته که اوضاع بهتر بشه. بعد از اعدام اول در فاز دومه که سرنخ‌ها شروع میشن به نشون دادن خودشون، نه قبلش. یعنی قبول نداری که اعدام در فاز دوم هم به همین دلایلی که نام بردی احتمالش بیشتره که بی‌گناه کشته بشه؟ با اعدام نکردن در فاز اول، فقط داریم یه فاز رو از دست میدیم. حداقل جدی به اعدام کردن فکر کنیم همونطور که در بقیه‌ی فازها این کار رو میکنیم. هرچقدرم رندوم. (اشاره کردم که لزوما اونقدر هم رندوم نیست ولی برای متمرکز بودن بحث دیگه اشاره نمیکنم هر سری)

- - - Updated - - -

اگر در پاراگراف سوم‌ت قبول داری که همچین الگویی برای رفتار مافیا وجود داره*، قاعدتا سرنخ خوبی دستمون رو میگیره.

*جز این پترن‌های دیگه‌ای هم هست منتها اشاره بهش از قبل شاید کمک‌کننده نباشه.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
نیر فامیل:

اون پست اولت، بخش اولش رو که خوندم فکر کردم شوخی با آرشِ. مثل اینکه دوستین و اون شوخی آرش با اسنایپر هم به عنوان لنگر برای این فرضیه ام عمل کرد. بعد که به خوندن ادامه دادم متوجه شدم لحن پستت با محتوات همخونی نداره، و کاملا جدی داشتی حرف میزدی.
بخاطر همین برام چند تا سوال ایجاد شد :
1: منظورت از بازیکن قدر چیه و کیان؟ این سوال و برای این پرسیدم که تو کسی و نمیشناسی اینجا ب غیر آرش چه میدونی کی قدره و کی نیست؟ بگذریم که دیگه این اصطلاحات تو این جمع منسوخ شده تقریبا. وقتی تو میگی بیاین بازیکن قدر اعدام کنیم اول بازی ولی خودت قدرا رو نمیشناسی این بنظرم این حس و میده که شما یکی و انتخاب کنید چون من نمیشناسم، حس فرار از مسئولیت میده بهم.
2: هدفت از این پست صرفا شروع بازی بود یا واقعا به این تئوریت ایمان داری و ادامه میدی؟
3- منظورت از بالانس کردن بازی توسط گاد بعد از اعدام چی بود؟

آیا به این باور نداری که اساس بازی برداشت منطقی و دداکشن ما از حقایق باشه؟
پ. ن:
(deduction= ریشه:deducereفعل لاتین. معنی: فهمیدن و پی بردن به حقیقتی بر اساس شواهد)

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
روزبه

آخه وقتی بگیم که «قراره رندوم اعدام کنیم و دنبال سرنخ نیستیم» باز هر کسی میتونه رای بده و کسی هم گیر نمیافته بعد اعدام بیگناه. اگه هم بگیم که «قراره رندوم اعدام کنیم و دنبال سرنخ باشیم» باز هم مافیا حواسش هست که توی این قضیه بیگناهانه رفتار کنه و ممکنه حتی به هم رای بدن. اون حرفی که درباره‌ی الگوی رفتار مافیا گفتم صرفا درمورد حالت اول بود، توی حالت دوم انقدر احتمالات پیچیده میشه که نمیشه نتیجه گیری مشخصی کرد چون بیگناه و مافیا قاطی می‌شن. بعدش هم درهر صورت ممکنه بیگناها هم رای ندن چون رای دادن اجباری نیست و بنابراین نمیشه از بین کسایی که رای ندادن، مافیا دراورد.

در کل موافق «بحث جدی درباره‌ی اعدام» هستم کاملا و اینکه همیشه توی بازی اصرار دارم بازی زودتر شکل بگیره و فازها از دست نرن، برکسی پوشیده نیست. حتی اون یکی دو دفعه‌ای هم که گاد بودم، عمدا رای دادن رو از فاز اول دوم اجباری میکردم که بازی زودتر شکل بگیره :دی منتهی با ایده‌ی اعدام رندوم موافق نیستم. به نظرم صرفا باید فعالیت‌ها بالا باشه و از همون اول بازی جدی گرفته بشه و البته بیگناهان اوایل بازی تا حدی بی‌پرواتر بازی کنن. از روی این میشه گناهکاریابی کرد، چون گناهکار اگه اول بازی فعالیت و کانتکت بالا باشه توی چشم میره و باید هزینه بده. و حتی اگه یه بیگناه به خاطر فعالیت و کانتکت بالا روش شک بیاد و اعدام شه، باز هم در اون صورت میشه از اعدامش گناهکاریابی کرد. حالا باز هم اگه ایده‌ات چیز دیگه‌ایه بگو که بحث کنیم :دی

و اینکه در مورد اینکه روشی که میگی، رندوم هست یا نه، ببین این چاله‌ایه که قبلا بارها درش افتادیم. همین دور پیش بیگناها خواستن براساس tier و بازیکن‌های قدر و این‌ها، گادفادر و شیطان (نقش فرعی مهم) رو پیدا کنن و درنهایت از ۳ نفر تیر ۱، دو تا بیگناه بودن و یکی جوکر و بیگناها ضایع شدن و مافیا برد :))

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
رامتین:
خیلی جالبه که اون قسمتِ شوخی با آرش رو ندیده گرفتی. منم مثل تو این نیر فامیل و نمیشناسم ولی کاملا مشخص بود که با ارش دوسته و با هم شوخی کردن. ولی واکنشت طوری بود که انگار باور داشتی نیر فامیل داره جدی میگه درباره آرش؟ ریشه این برداشتت چی بود؟

دوباره نیر فامیل:

الان من متوجه نشدم تو پستای بعدیت گفتی این نوع اعدام زیاد هم رندوم نیست؟ میشه بگی کجای اینجور اعدام کردن نشونه ای از برداشت درش هست؟ تناقض داری یکم.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
فامیل نزدیک

دوره هایی که من بازی کردم این اعدام رندومی اصلا رایج نبود، طبیعی بود برام عجیب باشه‌.

فقط این که میگی این کار چندان هم رندوم نیست رو توضیح بده. کاملا رندومه دیگه.
و حدس میزنم بالانس اینجوریه که احتمالا ۳ یا ۴ مافیا، ۲ یا ۳ فرعی و حدود ۱۰ تا بیگناه‌. پس توی این رندوم کاملا احتمال بیگناه زدن بیشتره. چیزی به اسم بازیکن قدر هم قبول ندارم، اگه قبول داشتم هم اینطور نبود که همه مافیا قدر باشن.

در کل نمیدونم حالا فقط خواستی واکنش های بقیه رو ببینی تا بر اساسش بعدا نتیجه گیری کنی و بازی رو شروع کنی یا واقعا به اعدام رندومی بین بازیکن هایی که از نظرت قدرن اعتقاد داری.

فری

اول که داشتم‌ میخوندم فکر کردم شوخیه ولی بعدش دیدم ادامه پستش کاملا جدی شد، پس به نظرم رسید آرش هم جدی به عنوان گزینه اعدام رندومی مطرح کرده و حتی بعدش آپدیت کرد نوشت حالا آرش هم نشد یه بازیکن قدر دیگه، اینو که دیدم اصلا حس شوخی بهم دست نداد. هر چند بعدش گفت مطرح کردن آرش شوخی بود. حالا کلا فرق نداره، هر کیو مطرح کنیم وقتی بازی شروع نشده همینه. (و البته الان فهمیدم ظاهرا فقط آرش رو میشناسه)

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
آها راستی یه چیز دیگه

فامیل نزدیک

از اون بحثت در مورد این که اگه خطا بریم گاد بالانسش میکنه!! عقب نشینی کردی منتها بازم‌ گفتی به خاطر این عقب نشینی نکردی که حرفت درست نیست و گفتی فقط چون مرتبط با بحث نیست دیگه ادامه نمیدی.

حقیقتا عجیب ترین حرفت همین بود (که اگه خطا بریم گاد بالانسش میکنه!) نمیدونم روی بی اطلاعی این حرفو زدی و بعد که دیدی توجیهی نداری اینطوری از ادامه دادنش صرف نظر کردی (و نخواستی بگی حرف اشتباهی زدی) یا چی.

به هر حال اون حرفت چندان غیر مرتبط با بحث نبود و توی پست اول به عنوان یکی از استدلال های بی اشکال بودنِ اعدام رندومی (حتی اگه خطا بریم) مطرحش کردی.

- - - Updated - - -

(امیدوارم این هم‌مثل مطرح کردن آرش شوخی نبوده باشه)

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
توی پاراگراف دومت یه فکر ی به سرم زد دربارت دوست دارم بیان کنم، هرچند نکته ی ریزیه و تا حدی اسامپشنه:دی قبل از اینکه پستای اخیرتونو بخونم بین تو و فامیل، پیش خودم گفتم که حالا بگذریم از اینکه هدفش و فازش از این پیشنهاد چی میتونه باشه، ولی الان بد نیست نظرا رو درباره اعدام رندوم بدونیم اصلا. میخواستم ازت بپرسم در حالت جنرال با این فرضیه موافقی یا مخالف که بعد ب این پستت رسیدم که خودت اومدی سریع نظرت و گفتی که انگار توی ذهنت از خودت پرسیدی این سوالو؟ :دی یا احتمال دادی ازت میپرسن پس بیام قبل از اینکه کسی ازم بپرسه خودم از خودم بپرسم، و حس میکنم یه بی گناه از سوال جواب شدن نمیترسه:دی البته همونطور که گفتم شاید نشه ازش برداشتی کرد ولی نکته جالبی بود که با توجه به آرش بودنت وسوسه شدم مطرح کنم. مثلا من و رامتین که تو این بحثیم هنوز مستقیما نگفتیم مخالفیم یا موافق هرچند شاید از لحنمون مشخص بود موضعمون، ولی برام جالب بود که تو انقدر سریع این سوالو از خودت پرسیدی قبل از اینکه کسی ازت بپرسه. توضیح میدی که چی شد این سوالو از خودت پرسیدی؟

- - - Updated - - -

خطاب به آرش:

- - - Updated - - -

توی این پست آرش:
"در کل موافق «بحث جدی درباره‌ی اعدام» هستم کاملا و اینکه همیشه توی بازی اصرار دارم بازی زودتر شکل بگیره و فازها از دست نرن، برکسی پوشیده نیست. حتی اون یکی دو دفعه‌ای هم که گاد بودم، عمدا رای دادن رو از فاز اول دوم اجباری میکردم که بازی زودتر شکل بگیره منتهی با ایده‌ی اعدام رندوم موافق نیستم. به نظرم صرفا باید فعالیت‌ها بالا باشه و از همون اول بازی جدی گرفته بشه و البته بیگناهان اوایل بازی تا حدی بی‌پرواتر بازی کنن. از روی این میشه گناهکاریابی کرد، چون گناهکار اگه اول بازی فعالیت و کانتکت بالا باشه توی چشم میره و باید هزینه بده. و حتی اگه یه بیگناه به خاطر فعالیت و کانتکت بالا روش شک بیاد و اعدام شه، باز هم در اون صورت میشه از اعدامش گناهکاریابی کرد. حالا باز هم اگه ایده‌ات چیز دیگه‌ایه بگو که بحث کنیم "

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
معنیه عجله داشتن تو این بازی رو نمیفهمم که آرش و فامیل نزدیک میگن زودتر اعدام کنیم که بازی زودتر شکل بگیره.
بنظرم خیلی بی رحمانه س اگه یه بی گناه همین اول بازی قربانی شه.
چرا وقتی میتونیم صبر کنیم و با شک اعدام کنیم همینجوری رندوم یه نفر رو بندازیم بیرون که فقط به بازی جریان داده باشیم.
من با جریان گرفتن بازی اصلا مخالف نیستم ولی بنظرم این راهش نیست ! هرچند به تاخیر انداختن فاز به ضرر شهره ولی اعدام اشتباهم همینطور به ضرر شهره !

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
داشتم پست ها رو میخوندم این وسطا چند بار به یه چیزی برخوردم: "بازیکن های قوی فلانن..."

این رو اولین بار فکر کنم فامیل گفت اما دیدم که بازم تکرار شد. حقیقتا بعد از اتفاقاتی که دور قبل افتاد دیگه بی معنیه مطرح کردن همچین موضوعی! حالا فامیل دور قبل نبوده، سوالی که پیش میاد اینه که اگر فقط آرش رو میشناسه چطوری میدونه آرش قوی‌مونه؟! بعدشم اگر اشتباه نکنم آپدیت زد گفت حالا آرش نه هر بازیکن قوی‌ای!

عجیب بود کلا. ولی ببینم این دسته بندی قوی و ضعیف دوباره بخواد تکرار شه برخورد سختی میکنم. :دی

فری
حالا خودت با این ایده موافقی یا مخالف؟

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
خوب سلام دوباره.

این چه ایده بول شتی بود که فامیل نزدیک داد؟رندوم اعدام کنیم؟بازیکن قدر اعدام کنیم؟سوای احتمالات و بالاتر بودن احتمال بیگناه و اینکه تحلیل اعدامای این مدلی خیلی سخته،این کار نه انصافه نه منطق.گند زدن و حذف کردن یه نفر از بازی بدون دلیل و هیچی نمیشه استارت بازی،توی دور هایی هم که من بازی کردم توی ۳ سایت مختلف(فوتی،سایت قبلی،اینجا) همچین چیزی رو ندیدم،حداقل الان که توی حافظه ام نیست.

راجب تیر و سید بندی و بازیکن قدر که دور قبل دیدیم چی شد،پس این قضیه اصل نیست به نظرم.

در کل حس جالبی به این حرفت ندارم فامیل

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
سلام و درود :دی
انقد گاد گیر داد بهم که تو خیال خودم گفتم بیا ببین چند صفحه رفته جلو و چه بحث هایی شکل گرفته :))
گاد عزیز فاز اولیم که=))

صحبتا رو خوندم...جالبه تو گیرایی که به فامیل دادین همتون یه نکته رو فراموش کردین

فامیل

همون قدر که گناهکار قدر میتونه برای شهر خطرناک باشه دقیقا به همون میزان بیگناه قدر میتونه به شهر کمک کنه :دی حالا اینکه احتمال اینکه به صورت رندوم بیگناه اعدام کنیم بیشتره تا گناهکار رو هم بذار روش...توی فرضا بیگناه آیا چنین ریسکی رو میپذیری؟ بنظرم هیچ بیگناهی با اعدام رندوم بخصوص با اعدام بازیکنای قوی موافق نیست اول بازی...بله باید بحث شکل بگیره تو بحث ها همه شرکت کنن تا بتونیم ازش با استدلال یه بیگناه دربیاریم...کاری که بیگناه میکنه غالبا اینه نه اعدام رندوم اونم تو روز اول

- - - Updated - - -

آرش
چطوری؟ :دی

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
تا اینجا که به نظر میاد همه یه موضعی نسبت به حرف فامیل نزدیک گفتن و منم دوست دارم اینکارو بکنم چون به نظر منم حرف عجیبی بود.
الکی اعدام کنیم که چی بشه آخه؟ :دی
یه حرفی بزنم حالا شاید زدنش اینجا و تو این موقعیت خیلیم درست نباشه ولی حداقل من که بعد این همه مدت اومدم اینجا که "بازی" کنم و لذت ببرم. رندوم اعدام کردن اونم از شروع بازی برای من که بی معنیه. ما که منچ بازی نمیکنم شانسی تاس بندازیم و ببینیم چی بشه :دی
تازه ضررهای احتمالیش بیشتر از حسن های احتمالیشه. به هرحال منکه موافق نیستم با اعدام رندوم : ))

- پیشاپیش از فری بابت اینکه بی اجازه نظرمو راجع به اعدام رندوم گفتم معذرت میخوام :دی

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
توی پاراگراف دومت یه فکر ی به سرم زد دربارت دوست دارم بیان کنم، هرچند نکته ی ریزیه و تا حدی اسامپشنه:دی قبل از اینکه پستای اخیرتونو بخونم بین تو و فامیل، پیش خودم گفتم که حالا بگذریم از اینکه هدفش و فازش از این پیشنهاد چی میتونه باشه، ولی الان بد نیست نظرا رو درباره اعدام رندوم بدونیم اصلا. میخواستم ازت بپرسم در حالت جنرال با این فرضیه موافقی یا مخالف که بعد ب این پستت رسیدم که خودت اومدی سریع نظرت و گفتی که انگار توی ذهنت از خودت پرسیدی این سوالو؟ :دی یا احتمال دادی ازت میپرسن پس بیام قبل از اینکه کسی ازم بپرسه خودم از خودم بپرسم، و حس میکنم یه بی گناه از سوال جواب شدن نمیترسه:دی البته همونطور که گفتم شاید نشه ازش برداشتی کرد ولی نکته جالبی بود که با توجه به آرش بودنت وسوسه شدم مطرح کنم. مثلا من و رامتین که تو این بحثیم هنوز مستقیما نگفتیم مخالفیم یا موافق هرچند شاید از لحنمون مشخص بود موضعمون، ولی برام جالب بود که تو انقدر سریع این سوالو از خودت پرسیدی قبل از اینکه کسی ازت بپرسه. توضیح میدی که چی شد این سوالو از خودت پرسیدی؟

- - - Updated - - -

خطاب به آرش:

- - - Updated - - -

توی این پست آرش:
"در کل موافق «بحث جدی درباره‌ی اعدام» هستم کاملا و اینکه همیشه توی بازی اصرار دارم بازی زودتر شکل بگیره و فازها از دست نرن، برکسی پوشیده نیست. حتی اون یکی دو دفعه‌ای هم که گاد بودم، عمدا رای دادن رو از فاز اول دوم اجباری میکردم که بازی زودتر شکل بگیره منتهی با ایده‌ی اعدام رندوم موافق نیستم. به نظرم صرفا باید فعالیت‌ها بالا باشه و از همون اول بازی جدی گرفته بشه و البته بیگناهان اوایل بازی تا حدی بی‌پرواتر بازی کنن. از روی این میشه گناهکاریابی کرد، چون گناهکار اگه اول بازی فعالیت و کانتکت بالا باشه توی چشم میره و باید هزینه بده. و حتی اگه یه بیگناه به خاطر فعالیت و کانتکت بالا روش شک بیاد و اعدام شه، باز هم در اون صورت میشه از اعدامش گناهکاریابی کرد. حالا باز هم اگه ایده‌ات چیز دیگه‌ایه بگو که بحث کنیم "
چه سوالی از خودم پرسیدم؟ :| روزبه اومد ایده داد و گفت فلان کار کنیم، من گفتم مشکلش اینه، گفت قبول نداری که فلان میشه؟ من هم گفتم با زود شکل گرفتن بازی موافقم ولی فلان نه. پست‌هام کاملا در دیالوگ با حرف روزبه بود. نمیدونم حس کردم صرفا پست اول روزبه و پست آخر من رو خوندی :)) ضمن این‌که وقتی کسی میاد و ایده‌ی کلی خطاب به همه مطرح می‌کنه، من نوعی می‌ام نظرمو می‌گم دیگه. :دی اینکه صرفا جواب سوالت رو قبل از اینکه ازم بپرسی گرفتی به من ربطی نداره :دی حالا «اسامپشنت» با توجه به این قضیه چیه؟
معنیه عجله داشتن تو این بازی رو نمیفهمم که آرش و فامیل نزدیک میگن زودتر اعدام کنیم که بازی زودتر شکل بگیره.
بنظرم خیلی بی رحمانه س اگه یه بی گناه همین اول بازی قربانی شه.
چرا وقتی میتونیم صبر کنیم و با شک اعدام کنیم همینجوری رندوم یه نفر رو بندازیم بیرون که فقط به بازی جریان داده باشیم.
من با جریان گرفتن بازی اصلا مخالف نیستم ولی بنظرم این راهش نیست ! هرچند به تاخیر انداختن فاز به ضرر شهره ولی اعدام اشتباهم همینطور به ضرر شهره !
:23: من دقیقا حرفم برعکس روزبه بود و با اعدام رندوم و زودهنگام مخالف بودم. دیگه وقتی کلا ۴ تا پست توی بازی داده شده همون پست‌ها رو هم درست نمی‌خونی؟ :دی
صحبتا رو خوندم...جالبه تو گیرایی که به فامیل دادین همتون یه نکته رو فراموش کردین

فامیل

همون قدر که گناهکار قدر میتونه برای شهر خطرناک باشه دقیقا به همون میزان بیگناه قدر میتونه به شهر کمک کنه :دی حالا اینکه احتمال اینکه به صورت رندوم بیگناه اعدام کنیم بیشتره تا گناهکار رو هم بذار روش...توی فرضا بیگناه آیا چنین ریسکی رو میپذیری؟ بنظرم هیچ بیگناهی با اعدام رندوم بخصوص با اعدام بازیکنای قوی موافق نیست اول بازی...بله باید بحث شکل بگیره تو بحث ها همه شرکت کنن تا بتونیم ازش با استدلال یه بیگناه دربیاریم...کاری که بیگناه میکنه غالبا اینه نه اعدام رندوم اونم تو روز اول

- - - Updated - - -

آرش
چطوری؟ :دی
خوبم تو بهتری :)) بقیه‌مون یا حداقل من دقیقا واکنشم به حرف روزبه همین بود که خودت گفتی و حرف جدیدی نبود. نکته‌ای که میگی همه فراموش کردیم چی بود الان؟ :دی

- پیشاپیش از فری بابت اینکه بی اجازه نظرمو راجع به اعدام رندوم گفتم معذرت میخوام :دی

چی بود این؟ :دی حس کردم می‌خوای غیرمستقیم به فری گیر بدی :39:

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
احتمال میدم پست اول فاز رو نخونده باشید، جهت اطلاع، فاز تا 9 هست و 19 دقیقه دیگه بسته میشه و فقط 30 دقیقه بعدش فرصت دارید هدف بدید. بعدش میرم داستان می نویسم و می خوابم تا فردا 11 صبح :دی

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
آرش

گیر که نمیشه گفت، بیشتر میخواستم راجع به گیری که اون به تو داده شوخی کنم. حالا تو جوابشو دادی و ببینیم اون چی قراره بگه.

تازه‌وارد
پسندها
0
امتیازها
0
لنتیا یوزرنیمتون با اسما خودتون فرق میکنه من سر اسما دارم ب چالش کشیده میشم:دی

تقریبا نکته ها رو بیشترتون گفتین فقط یه مساله رو بهش اشاره نکردین ک من اشاره کنم تکمیل بشه
اونم اینه ک تو اعدام رندوم اگر ب خطا شهروند اعدام کنیم، جدا از مساله اینکه یه شهروند از تعداد شهروندا کم میشه، یه مساله دیگه هم نقش اون شهرونده! ک اومدیمو یه نقش مهم بود داخل بازی؟ اونوقت یه نقش مهمو خیلی راحت از دست دادیم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین