برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سوم تحقیقات جنایی - قاتلی در میان ما

تازه‌وارد
پسندها
21
امتیازها
0
مارتینز جان رو آب بخندی.

فیتزگرالد من همچنان نمیفهمم چجوری قدرت رو به دعوای خیابونی ربط میدی

اندروز الان خیلی منتظر واکنشی؟

من ظهر میام و خطبه جمعه میخونم

تازه‌وارد
پسندها
21
امتیازها
0
خب ما بریم بالای منبر

به نام خدایی که باد افرید
سخن گفتن و عدل و داد آفرید

ای کاراگاهان و ای قاتلان

ما به عنوان اولین و احتمالا آخرین خلیفه ای که ریش ندارد ولی سیبیل دارد ولی خدماتش از ده ها خلیفه ریشو بیشتر است اعلام میکنیم که قتلی که در اینجا رخ داده است را محکوم میکنیم.

وظیفه ما این است که این قاتل را پیدا کنیم و بخوابونیمش و اعمال قانونش کنیم
ولی عده ای در این وظیفه کم کاری میکنند
عده ای هنوز وارد بحث نشده اند، عده ای طرحی نو ریخته اند و عده ای مخلصانه در تلاش برای یافتن قاتل هستند

آنهایی که وارد بحث نشده اند بدانند که اگر وارد نشوند ما واردشان میشویم و با توپ‌های خود مانند اسمال میرزا سرکوبشان میکنیم

و اما بعد

چیز جدیدی به ذهن مبارکمان نرسید
پس بحث کنید تا بهترین شما را انتخاب کنیم

دوستدار همه شما
سلطون

تازه‌وارد
پسندها
13
امتیازها
0
فیتزگرالد من همچنان نمیفهمم چجوری قدرت رو به دعوای خیابونی ربط میدی
چندتا سناریو دیگه به ذهنت می‌رسه که قتل بر سر قدرت باشه؟ دعوای خیابونی هم یا سر ناموسه یا سر قدرت دیگه.
حالا ممکنه قدرت به آلت قتل ربط پیدا نکنه به مدرک ربط پیدا کنه، پایین‌تر بررسی کردم.

---------------
من یه فکری به ذهنم رسید که بیام سرنخ‌ها رو به وسایل ربط بدم دونه دونه و ببینم هر سرنخ واسه هر وسیله چقدر خوبه. ینی خودمو جای جرم‌شناس گذاشتم گفتم اگه چنین مدرکی بهم ارائه بشه، چه سرنخی رو میدم. به رابطه‌‌ هر مدرک با هر سرنخی که داریم یه نمره از ۰ تا ۱۰ دادم. دست‌نخورده رو فعلا دست‌نخورده گذاشتم :دی چون به نظرم به هیچ کدوم از مدارک زیادی پیدا نمی‌کنه و اگه راست باشه صرفا به نحوه‌ی قتل ارتباط داره.
این درباره‌ی سرنخ دوست:
1683284118874.png
این هم درباره‌ی سرنخ قدرت:
1683284176548.png
رنگ هرچی قرمزتر باشه یعنی اون سرنخ با اون نشونه ارتباط بیشتری داره. علامت‌ها هم یعنی اون سرنخ برای اون مدرک، نشونه‌ی خوبیه یا نه. (تیک یعنی خوبه، علامت‌تعجب یعنی سرنخ بهتری برای اون مدرک وجود داره و ضربدر هم یعنی خوب نیست.)

همون‌طور که می‌بینین، مثلا انگشتر برای قدرت امتیاز ۵ رو گرفته ولی سرنخ خوبی نیست، چون پول یا عشق سرنخ‌های بسیار بهتری برای انگشترن. بنابراین اگه قدرت رو سرنخ واقعی بگیریم میشه انگشتر رو حذف کرد.

دوست بین ارتباطات اجتماعی یکی از بهترین سرنخ‌هاست برای کابل شارژر (قرض می‌دی به دوست)، هندزفری (با دوستت مشترک استفاده می‌کنین یکی تو گوش این یکی تو گوش اون :)))، فندک (قرض می‌گیری یا کش می‌ری از دوستت :))) و گواهینامه (گواهینامه رو کلا مساوی رانندگی در نظر گرفتم، و خب با دوستت رانندگی می‌کنی) و خاکستر سیگار (با دوستت سیگار می‌کشی).

قدرت هم بین انگیزه‌های قتل یکی از بهترین سرنخ‌هاست برای گواهینامه (کل‌کل سر اینکه کی بهتر رانندگی می‌کنه)، خاکستر سیگار (به نشونه‌ی قدرت خاکستر سیگار رو روی طرف خالی کنی :))) و بوی عطر (که می‌تونه نشونه‌ی قدرت باشه). همچنین ممکنه نشونه‌ی الت قتل از نوع جراحتی باشه همون‌طور که قبلا گفتم.

این وسط گواهینامه چشمم رو گرفت. اگه دو سرنخ صحیح قدرت و دوست باشن و قدرت نشونه‌ی مدرک اصلی باشه و نه آلت قتل، بیشترین احتمال رو گواهینامه داره با این سناریو که دو دوست سر رانندگی با هم کل‌کل کردن و کورس گذاشتن مثلا. بعد اونی که باخته اون یکی رو کشته یا همچین چیزی. یعنی من اگه جرم‌شناس باشم و گواهینامه بهم اعلام بشه، همچین سناریویی به ذهنم می‌آد، خصوصا چون ممکن نیست که قتل در حین رانندگی رخ داده باشه.

اگه سرنخ قدرت مربوط به آلت قتل (جراحت) باشه و دوست سرنخ مدرک و هر دو راست باشن، فندک و گواهینامه و خاکستر سیگار به نظرم محتمل‌ترین‌ها هستن. اگه دست‌نخورده و دوست راست باشن و قدرت دروغ باشه هم باز گزینه‌های مدارک همین می‌شن.
می‌مونه یه حالت که دست‌نخورده و قدرت راست باشن و دوست دروغ باشه، این به شرطی درست می‌شه که قدرت رو سرنخ مدرک در نظر بگیریم چون اگه سرنخ آلت قتل در نظر بگیریم یا دست‌نخورده تضاد داره. در این حالت گزینه‌های مدارک اصلی باز می‌شه گواهینامه، خاکستر سیگار و بوی عطر. اون‌هایی که علامت تعجب دارن هم می‌شه گوشه‌ی ذهن نگه داشت چون تعدادشون زیاده و ممکنه جرم‌شناس برداشت متفاوتی با من داشته باشه سر قدرت.

بنابراین فعلا گواهینامه برام محتمل‌ترین مدرک اصلیه با توجه به سرنخ‌هایی که تا الان بهمون رسیده. کاراگاهان کارلایل، هریسون و برنهَم توی وسایلشون گواهینامه دارن و حواسم بهشون هست :دی

این باشه فعلا، نظر بدید لطفا ببینیم چند چندیم.

تازه‌وارد
پسندها
21
امتیازها
0
Dt. Fitzgerald

کلا این که انگیزه قتل، قدرته رو درک نکردی. شایدم خودتو به درک نکردن زدی.
کل‌کل سر این که کی بهتر رانندگی کنه؟ در این حالت انگیزه قتل، قدرته؟ 😐
وات د فاز کلا؟!
انگیزه قتل قدرته یعنی مثلا طرف رئیس یه شرکته، میزنن میکشنش که جانشینش بشن.
اتفاقا دعوای خیابونی بی ربطه به انگیزه قدرت.

متاسفانه گرفتار دیکتاتوری پویا شدیم (یعنی دیکتاتوری که باعث پویایی جامعه میشه و هیچ ربطی به اسم گاد نداره) و من بعد این نمیتونم پست بدم.
اگه اتفاق خیلی خاصی بیفته میام رای میدم که امیدوارم اونو استثنا بگیرن. ولی در کل توی این فاز بعید میدونم حداقل از سرنخ ها به جایی برسیم.

کسی نظری در مورد اندروز نداره؟ خودش و مارتینز نمیخوان حرف دیگه ای راجع این مسخره بازی بزنن؟

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
خب. طبق درخواست اکثریت، اعلام می‌شود که جرم‌شناس دوست قدیمیم علی چاوش هست. اینه که مراقب باشید با چه کلماتی خطاب قرارش می‌دید.
رئیس هم نباید بدونید کی هست و در هیچ دوری عنوان نمی‌شه. رئیس یا با گروه قاتلان در ارتباط نیست یا اگر باشه در مورد سرنخ‌ها هیچ حرفی نمی‌زنه.

در رابطه با محدودیت پست‌ها هم گویا اذیت شدید. امروز نفری یک پست اضافه می‌کنم، ولی بحث را دو نفره نکنید. چه گناه‌کار باشید چه بی‌گناه، به ضررتون هست.
بازی قرار نیست اعدامی داشته باشه. می‌تونید نکاتی را برای خود یادداشت کرده و در یک پست بیان کنید. لازم نیست هرچی به ذهن‌تون رسید سریع عنوان کنید. ضمن این‌که تعدد پست برای این کار هم به حد کافی هست به‌نظرم.

از فاز بعد هم کمی تعدیلش می‌کنم.

رای هم جز محدودیت تعداد پست نیست. بعدا نگید محدود شدیم رای ندادیم.:)) ولی فقط رای و نهایتا دلیل کوتاه براش.

دوستانی که هنوز پست ندادن یه سلامی بکنن تا امشب که بفهمیم لال نیستن. مرسی.

آخرین ویرایش:
تازه‌وارد
پسندها
11
امتیازها
0
این وسط گواهینامه چشمم رو گرفت. اگه دو سرنخ صحیح قدرت و دوست باشن و قدرت نشونه‌ی مدرک اصلی باشه و نه آلت قتل، بیشترین احتمال رو گواهینامه داره با این سناریو که دو دوست سر رانندگی با هم کل‌کل کردن و کورس گذاشتن مثلا. بعد اونی که باخته اون یکی رو کشته یا همچین چیزی. یعنی من اگه جرم‌شناس باشم و گواهینامه بهم اعلام بشه، همچین سناریویی به ذهنم می‌آد، خصوصا چون ممکن نیست که قتل در حین رانندگی رخ داده باشه.

نمیدونم امروز فردا محسوب میشه و یا من دوتا پست دارم یا نه، ولی چون قراره بزودی برم بیورو، امیدوارم اگر خطوری سر زد ار ما در زمینه محدودیت، گاد ببخشه.

فِتس:

اشتیاقت رِ تحسین مینمایم همکار. در چنین بازی ای جا برای اختلاف نظر بسیار است، پس مخالفت ها را با ذره ای نمک فرو ببلع.

جداولت رِ مطالعه نمودم، با اکثریت موافق بودم، به غیر از دگمه، که متوجه نشدم چه ربط زیادی به نفرت دارد، اگر قرار به سناریو سازی باشه، من با دگمه میتونم سناریوی عاشقانه برات بسازم که ربطای زیادی به دهن دارن، ولی انقدر مهم نیست فعلا. البته مخالفت های بیشتری میشه ازش دراورد اما به بررسی های بیشتر نیازه که وقت ندارم.

چرا ممکن نیست قتل در حین رانندگی رخ بده؟ چه سرنخی به این منتهی میشه که قتل پشت فرمان صورت نگرفته؟ اگر یادت باشه احتمال اشتباه بودن اون سرنخ رِ (دست نخوردگی) بسیار بالا دونستی. ضمن اینکه حتی اگر دست نخورده هم درست باشه باز هم میشه قتل در حین رانندگی رخ داده باشه اما به شرط سرعت پایین و تحت تاثیر مواد (از هرنوعی) بودنِ راننده(مقتول).

و با هابسن موافقم (فقط قسمت ِ ارتباط ِ قدرت، با رابطه ی اجتماعی طرفین) اینکه بخوای قدرت رو به (آلت قتل=قمه و دشنه) ربط بدی، که هنوز هم اندکی ابهام دارد، خیلی بعید تر از معنی رایج "قتل برای قدرت" است.

مثال برات بزنم: قتل پیتر روسو توسط فرنسِس آندروود قتل برای قدرت بود(همه قتلهاش) میزان رایج بودنش در سینما و تلویزیون آف ده چارته.

اگرم دلیلی داری هنوز به ضرس قاطع بیانش نکردی.

پ.ن: دیل اینکه بحث ها دو نفره به نظر میرسه چون کسی نیست وگرنه منم دوست دارم با همه صحبت کنم. با این وجود دیگه کاری با فتس ندارم مگر ضروری.

تازه‌وارد
پسندها
3
امتیازها
0
درود بر کاراگاهان عزیز❤️
من صبر میکنم تا سرنخ های جدیدی گفته بشه تا بسیار راحت تر بشه صحبت کرد...الان فقط گیجم
حرکت هیتسفیلد :دی هم به فال نیک میگیرم هرچند مخالفتی با بعضی ارتباطاش دارم اما بقول دوستمون برنی میتونه نشات گرفته از اختلاف سلیقه باشه
بطور مثال انگشتر رو نسبت به بوی عطر من نمره بالا تری میدم بهش در ارتباط با انگیزه ی قدرت
فعلا همین تا شب

Accomplice
پسندها
17
امتیازها
0
سلام. کارآگاهان عزیز خوب هستین ؟

می بینم که باز لال زیاد داریم :دی انشالله گه گاد شفاشون میده :دی البته اگر اعضای تیم من (قاتلا) تو این گروهن، که خب کار درستی می کنند لالن، هرچی لال تر بهتر :)) چاوش دور شاهو با همین لالی برد، شاید قاتلا این دور همینطوری بردن، خدا رو چه دیدین :))

با سابقه دو دوره جرم شناس، می تونم یک کمک ذهنی قبل از اینکه نظر خودم رو در مورد سر نخ های فاز اول بگم بکنم بهتون. البته این راهنمایی رو دوست جامع الشرایطم آقا پویا دور قبل انجام داد، اما گویا همه تحت تاثیر حرکت ریاضیش قرار گرفتین و فراموش کردین :))

فرض کنید جرم شناس هستید، بهتون اعلام میشه که عامل قتل خفگی است و آلت قتل انتخابی قاتل هم مثلا خاکستر سیگار هست. آلت رو هم از خودم گفتم که باز 4 نفر فشار بهشون نشینه چیز بار ما کنند، پست اول که خوب فشار آورده گویا، تست تریاک می خوان بگیرن ازمون :)) داداش تو خودت با تحلیلات تست الکلت ندید پاسه :دی بگذریم :)) من فقط شامپاین عالیس میزنم،از دیجی کالا سفارش دادم، سه باکس دوشنبه برام میرسه :))

خب، الان این دوتا رو دارید، بعد 9 دسته سر نخ هم دارید، انگیزه قتل، سن مقتول، رابطه اجتماعی !! (اصن با کی ؟ :)) اینو هیچ وقت نفهمیدم) ، حیوان خانگی !!، وضعیت جسد، زمان قتل، چهره مقتول، شغل مقتول، پوشش مقتول خب ؟ و ناچارید که از این بین 6 دسته ( تکرار هیچی فعلا) رو انتخاب و 3 دسته رو هم در اختیار رئیس بزرگوار قرار بدید. حالا تو این شرایط واقعا تو ذهنتون واقعا سناریو میچینید که مثلا مقتول رانندگیش قوی بوده پس مثلا از روی حسادت زدن کشتنش یا مثلا مقتول رئیس شرکت بوده به انگیزه قدرت زدن کشتنش ؟ :))

خیر هیچ کدوم از این کارا رو نمی کنید، خیلی ساده می بینید، کدوم کلمه از کدوم دسته، قرابت نزدیک تری به خاکستر سیگار و خفگی داره، اونو انتخاب می کنید :دی همین و همینقدر ساده :دی یه لحظه دور پیش رو یادتون بیاد، زمستون = رد کفش، چون زمستون برف داره و رد کفش واضح تر می مونه :دی حالا زمان قتل اینجا چه اهمیتی در سناریو جرم شناس داشت ؟ هیچی پشمک حاج عبدالله بود :)) جرم شناس فقط با اون کلمه و باری که پشت کلمه بود کار داشت نه تایتلش، اینکه انگیزه قتل چیه یا زمان قتل چیه یا اون مقتولِ پفیوز چیکاره بوده واقعا تو این بازی به هیچ دردی نمی خوره :)) یعنی خودتون رو با تایتل سر نخ ها الاف نکنید، برید ببینید هر آلت رو با چه کلماتی میشه نشون داد و کدوم بهش نزدیک تره :دی این کلمه اش البته یه جوریه، دور بعد هرکی گاد شد، بزنه ابزار قتل، خانواده اینجا میاد و میره :))

در واقع تا زمانی که خودتون رو جای جرم شناس نزارید، به هیچ سناریویی نمیرسید، حالا هی بزنید تو سر و کله هم :دی این چیزی بود که آقا پویا دور قبل بهش به درستی اشاره کرد و گوش ندادید و مجبور شد به کارای ماورای هوش طبیعی :)) این دور که از این کارا هم نمی تونید بکنید و اونوقت ما قاتلا خیلی زود می بریم :)) سه فازم که بیشتر فرصت ندارید. حدس غلط هم که پارتون می کنه تو قوانین آقا پویا :))

ولی واقعا زشته اینا رو یه همدست قاتل باید بگه ؟

البته شاید حساب کردید رو اینکه، منو که میشناسید، اندروز هم که احتمالا اون یکیه، دیگه راحت بردین بازیو :)) خب اگر رو این فکر می کنید که آرزوی موفقیت دارم، ولی اندروز ممکنه قاتل باشه، ولی قطعا همدست نیست :)) خیالتون تخت :دی اینقدر بازی رو بلدیم :)) رو این مفت خوری ها این دور حساب نکنید درست تحلیل کنید، مسخره بازی هم در نیارید :)) البته حرفمو پس می گیرم، قاتل هم نمی تونه باشه اندروز، به نظرم کارآگاهه، من که یوزر فیک یارام نمی دونم چیه و این شیوه بازیمه، ولی فکر نمی کنم جزو یارام باشه چون تو گروه کسی باهام مخالفت نکرد سر این ایده :)) یارام از خودم مریض ترن، این اندروز هم احتمالا اومده زرنگ بازی در بیاره اینکارو کنه ببینه واکنش من چیه، منتها هنوز باید بشینه سر کلاس های آموزشی کارآگاه مارتینز :))

آهان، این کارآگاه برنهام هم یه چیز باحال گفت، جذاب بود، گفت من پست فلانی رو ( منو می گفت بی شرف ) تا اونجا که گفته بود همدست قاتلم خونده بعد ول کرده، می خواستم بگم همکار عزیزم، چرا ادای تنگا رو در میاری ؟ من تو تایتل کاربریم زدم (accomplice) یعنی همدست :)) انگلیسیت که خوبه و اینکه تو که معتقدی که نباید همچین پستی رو خوند، همون دو پاراگراف رو هم اضافه خوندی، عنوان کاربری رو خوندی نباید ادامه به خوندن می دادی، فیکی داداش بدم فیکی، مطمئنم تا خط آخر پستو خوندی، موندی چه واکنشی نشون بدی، ادای جدی هارو در آوردی که درگیر همچین مسخره بازی هایی نمیشی :)) خدا رو شکر که مشکل اختلال حواسم که داری، هی میگی حواستون به فلانی باشه، حواستون به بیساری باشه، خب مومن، خودت حواست باشه چرا ذهن بقیه رو درگیر می کنی :)) کرم تو وجودت می بینم مرد/زن :))

در مورد سلطان گرامی هم، به نظرم بازی رو خوب جدی گرفته، ولی داره خطا میره، این به خطا رفتن ها معمولا ناشی از دو چیزه، یک به خطا زدن، دو گیجی مرسوم بی اطلاعات بودن، با توجه به اینکه نمی تونه خشمش رو در نوشتارش کنترل کنه، به نظرم کارآگاهه و دومی درسته :دی ضمن اینکه بهش توصیه می کنم منو کلا ایگنور کنه، چون جز اینکه بازیش خراب شه چیزی عایدش نمیشه :دی مرد من که گفتم نمیگم قصدم چیه، باز چرا هی می پرسی ؟ تو سلطان کشور همسایه ای مرد، چیکار داری به جوکر کشور همسایه ؟ :)) تو بازیتو بکن منم بازیمو می کنم :))

اما یه پیشنهادم دارم، به هرکسی که داره بازی می کنه، اعم از تیم خودم ( قاتلان عزیز ) و کارآگاهان محترم، سعی کنید وقتی وارد تاپیک میشید، از این نعمت خدادادی یعنی الکل، دو پیک و کمتر مصرف کرده باشید، چون بعضی تحلیل هارو که می بینم، حس مستی بهم دست میده، بعد اینطوریه که میمونم این واقعا مسته، یا خودشو به مستی زده :)) یه وقت دیدی همینطوری ازتون قاتل یا همدست ساختم قالب کردم به خلق الله :)) الان به ویژه روی سخنم با کارآگاه بیش فعال فیتزجرالد هست :)) اینا چیه میگی مرد ؟ :)) سلطان مارو عصبانی نکن :))

خب من برم، سه تا جدول دیشب از نشونه ها آماده کردم، منتها الان صلاح نمی دونم بزارم، دوست دارم تحلیل های شاذ و زیباتون رو ببینم :دی شب میزارم، خواستین ازش استفاده کنید، نخواستین، خودتون ضرر کردین :دی

فعلا همکاران عزیزم :love: آهان اینم بگم، پیشنهاد می کنم به اکت های منم به پستتون توجه نکنید :)) اونا بدرد شما نمی خوره، برای خودم دارم علامت گذاری می کنم :)) البته حرفمو پس می گیرم، شاید بدرد شما هم بخوره :دی، خواستن توجه کنید :)) منم برم رو آب بخندم :))

تازه‌وارد
پسندها
11
امتیازها
0
مارتینز:

خیر هیچ کدوم از این کارا رو نمی کنید، خیلی ساده می بینید، کدوم کلمه از کدوم دسته، قرابت نزدیک تری به خاکستر سیگار و خفگی داره، اونو انتخاب می کنید :دی همین و همینقدر ساده :دی یه لحظه دور پیش رو یادتون بیاد، زمستون = رد کفش، چون زمستون برف داره و رد کفش واضح تر می مونه :دی حالا زمان قتل اینجا چه اهمیتی در سناریو جرم شناس داشت ؟ هیچی پشمک حاج عبدالله بود :)) جرم شناس فقط با اون کلمه و باری که پشت کلمه بود کار داشت نه تایتلش، اینکه انگیزه قتل چیه یا زمان قتل چیه یا اون مقتولِ پفیوز چیکاره بوده واقعا تو این بازی به هیچ دردی نمی خوره :)) یعنی خودتون رو با تایتل سر نخ ها الاف نکنید، برید ببینید هر آلت رو با چه کلماتی میشه نشون داد و کدوم بهش نزدیک تره :دی این کلمه اش البته یه جوریه، دور بعد هرکی گاد شد، بزنه ابزار قتل، خانواده اینجا میاد و میره :))

مرسی، مثل این پاراگراف بیشتر بنویس. ولی انقدرام که میگی ساده نیست. چون رئیسم داریم، ممکنه یهو خودتو بزاری جای جرم شناس و یهو ببینی تو شلوار یه مرد دیگه ای * = )) ولی استفاده میکنم حتما.

بقیه پستت اطلاعات جدیدی به کسی و کلا بازی اضافه نکرد، اما در مورد این قسمت که تحلیلامونو زیر سوال بردی جنرالی باید بگم هرکسی از بازی کردن یک هدف داره، بعضیا هدفشون حل معماست و دنبال سریعترین راه حل میگردن، بعضی هم دوست دارن اطلاعات و سبک سنگین کنن و از مسیر لذت ببرن، شما اگه دوست داری سریع حل کن ماهم بهت تبریک میگیم، و دلت نسوزه برامون که داریم آب در هاون میکوبیم.

در مورد اکامپلس هم بعد پست دادن دیدم، ولی اگر قبل هم میدیدم میخوندم پست رو.

p.s: i still love you🍎

Accomplice
پسندها
17
امتیازها
0
مارتینز:

مرسی، مثل این پاراگراف بیشتر بنویس. ولی انقدرام که میگی ساده نیست. چون رئیسم داریم، ممکنه یهو خودتو بزاری جای جرم شناس و یهو ببینی تو شلوار یه مرد دیگه ای * = )) ولی استفاده میکنم حتما.

بقیه پستت اطلاعات جدیدی به کسی و کلا بازی اضافه نکرد، اما در مورد این قسمت که تحلیلامونو زیر سوال بردی جنرالی باید بگم هرکسی از بازی کردن یک هدف داره، بعضیا هدفشون حل معماست و دنبال سریعترین راه حل میگردن، بعضی هم دوست دارن اطلاعات و سبک سنگین کنن و از مسیر لذت ببرن، شما اگه دوست داری سریع حل کن ماهم بهت تبریک میگیم، و دلت نسوزه برامون که داریم آب در هاون میکوبیم.

در مورد اکامپلس هم بعد پست دادن دیدم، ولی اگر قبل هم میدیدم میخوندم پست رو.

p.s: i still love you🍎
چشم عاباس آقا :)) همدست دیگه باید چیکار کنه براتون من نمیدونم :))

دو نکته،
اول اینکه مهم تر از نفسِ تحقیق و تحلیل، روشِ تحقیقه، یعنی تا زمانی که مسیر یافتن حقیقت پشت هر پدیده، درست نباشه، سرعت کم یا زیاد به نتیجه نمیرسه. من که از خدامه به نتیجه نرسید :)) ولی خب وظیفه انسانیم اینه بگم :دی

دوم، اینکه در مورد پدیده رئیس و جرم شناس، من راهی رو نمیشناسم که بشه حداقل تا تکمیل تمام سر نخ ها، کشفش کرد. تنها کسانی که میتونند اینکارو کنند گروه قاتل هست که میدونه آلت و روش دقیق چیه و قاتل کیه :دی از اونام انتظار ندارید براتون درست حذف کنند که ؟ دارید ؟ :دی مگه تو قاتل باشی و بخوای این دست هدایت واقعی کنی :)) اونم فکر نکنم :دی

سوال: پس چیکار کنیم ؟

جواب: از هر سه نشونه 2 تا درست و 1 دونه گمراه کننده است، و در نهایت 6 تا درست و سه تا گمراه کننده است. زور نشونه های جرم شناس بیشتره و اگر هوشمندانه انتخاب شده باشه ( که با شناخت روی جرم شناس و هوش ارثی که دارن خانوادتا :)) ) درست انتخاب کرده، اگر مسیر تحلیل درست طی بشه، اون سه تا بیرون میزنند. الان اون کاری که باید انجام بشه تحلیل تمام سر نخ ها و رسیدن به دایره ای از کلمات و افراده، و توی این بررسی ها، اگر گیجی رخ نده، داده پرت (متضاد) خودشو نشون میده و خود به خود حذف میشه. اونوقت میتونید روی حذف گزینه کار کنید :دی البته تازه همینم قطعی نیست چون رئیس هم حتما باید باهوش باشه :دی ولی شانسش خیلی بیشتر از اینجاست.

مطمئن باشید تحلیل حتی روی کلمات پرت رئیس، از اینکه بر اساس داده ای که نمی دونید بخواید تحلیل کنید بهتره :دی یعنی فرض کن بین این سه گزینه، آخرش اجماع می کنید مثلا X پرت بوده، در حالی که نبوده اوکی ؟ اونوقت تمام سرمایه تحلیلتون میره روی دوتا چیزی که یکیش حتما غلطه، یعنی خودتون زور 2 به 1 رو تبدیل به 1 به 1 کردین :دی

باز خودتون میدونید :دی

پی نوشت: موفق باشی کارآگاهِ تیزهوش :گل: :دی ایضا کارآگاهِ عصبانی و کارآگاهِ بیش فعال که تایید کردن پستت رو :)) و ایضا بقیه از جمله کر و لال های عزیزم :love:

تازه‌وارد
پسندها
13
امتیازها
0
کلا این که انگیزه قتل، قدرته رو درک نکردی. شایدم خودتو به درک نکردن زدی.
کل‌کل سر این که کی بهتر رانندگی کنه؟ در این حالت انگیزه قتل، قدرته؟ 😐
وات د فاز کلا؟!
انگیزه قتل قدرته یعنی مثلا طرف رئیس یه شرکته، میزنن میکشنش که جانشینش بشن.
اتفاقا دعوای خیابونی بی ربطه به انگیزه قدرت.
اونی که تو میگی انگیزه‌ی قتل پول یا مقامه. اگه جرم‌شناس منظورش اون بود می‌زد مثلا انگیزه‌ی قتل پول یا رابطه اجتماعی رئیس. پس باید دنبال چیزی باشیم که به طور خاص، انگیزه‌ی قتل: قدرت نشون‌دهنده‌اش باشه و گزینه‌ی بهتری برای سرنخ دادنش وجود نداشته باشه. بعد اینکه بخوای یه نفر رو بکشی که تو کاری که باهاش کل‌کل داری ازت بهتره، انگیزه‌ات قدرت نمی‌شه پس چی می‌شه؟ من حداقل با تحلیلم یه اطلاعاتی وارد بازی کردم، تو با ایراد گرفتن و مسخره کردن چه اطلاعاتی وارد بازی کردی مثلا که اینجوری گیر می‌دی بهم؟

جداولت رِ مطالعه نمودم، با اکثریت موافق بودم، به غیر از دگمه، که متوجه نشدم چه ربط زیادی به نفرت دارد، اگر قرار به سناریو سازی باشه، من با دگمه میتونم سناریوی عاشقانه برات بسازم که ربطای زیادی به دهن دارن، ولی انقدر مهم نیست فعلا. البته مخالفت های بیشتری میشه ازش دراورد اما به بررسی های بیشتر نیازه که وقت ندارم.
وقتی از یه نفر نفرت داشته باشی، باهاش دست به یقه می‌شی دکمه‌اش کنده می‌شه. یا می‌زنی پیرهن خودتو جر می‌دی دکمه‌اش کنده می‌شه. فیلم نگاه نمی‌کنین شما؟ :|

چرا ممکن نیست قتل در حین رانندگی رخ بده؟ چه سرنخی به این منتهی میشه که قتل پشت فرمان صورت نگرفته؟ اگر یادت باشه احتمال اشتباه بودن اون سرنخ رِ (دست نخوردگی) بسیار بالا دونستی. ضمن اینکه حتی اگر دست نخورده هم درست باشه باز هم میشه قتل در حین رانندگی رخ داده باشه اما به شرط سرعت پایین و تحت تاثیر مواد (از هرنوعی) بودنِ راننده(مقتول).
برنهم قشنگم، قتل پشت فرمان منظورم نبود تصادف منظورم بود مشخصا. آلات قتل هم یا از طریق جراحت می‌کشن یا از طریق خفگی پس علت مرگ نمی‌تونه تصادف باشه. حالا اینکه طرف پشت فرمان با چاقو یا قمه یا ... به قتل رسیده باشه خیلی سناریوی تخیلی‌ای هست دیگه.

و با هابسن موافقم (فقط قسمت ِ ارتباط ِ قدرت، با رابطه ی اجتماعی طرفین) اینکه بخوای قدرت رو به (آلت قتل=قمه و دشنه) ربط بدی، که هنوز هم اندکی ابهام دارد، خیلی بعید تر از معنی رایج "قتل برای قدرت" است.
خب حالت دیگه‌اش یعنی ارتباط قدرت با مدارک رو هم بررسی کردم دیگه. هرچند هنوز به نظرم اگه قدرت به آلت قتل ربط داشته باشه منظور قمه و چاقو و ... هست. اگه هم به مدرک اصلی ربط داشته باشه منظور می‌تونه گواهینامه، خاکستر سیگار و بوی عطر باشه طبق جدولی که نوشتم.

چون بعضی تحلیل هارو که می بینم، حس مستی بهم دست میده، بعد اینطوریه که میمونم این واقعا مسته، یا خودشو به مستی زده :)) یه وقت دیدی همینطوری ازتون قاتل یا همدست ساختم قالب کردم به خلق الله :)) الان به ویژه روی سخنم با کارآگاه بیش فعال فیتزجرالد هست :)) اینا چیه میگی مرد ؟ :)) سلطان مارو عصبانی نکن
اولا که به قول هابسن رو آب بخندی. دوما اتفاقا من دقیقا همون کاری که تو می‌گی و پویا گفت کردم، نشستم از دید جرم‌شناس نگاه کردم چه سرنخی برای چه مدرکی و چقدر مناسبه. حالا سناریوسازی صرفا برای این بود که ببینیم سرنخ‌های احتمالی با هم همخونی دارن یا نه، چیزی که دور قبل مهم نبود چون رئیس و سرنخ دروغ نداشتیم. اتفاقا دقیقا به همون دلیلی که می‌گی سرنخ‌های دروغ می‌زنن بیرون، جرم‌شناس قطعا به این فکر کرده که سرنخ‌هایی که می‌ده همخونی داشته باشن و یه نخ نامرئی به همدیگه وصلشون کنه تا سرنخ‌های دروغ بزنن بیرون. ما باید ببینیم اون نخ نامرئی چیه. بنابراین مست خودتی بس که زیاد می‌خندی. مردک پای هر پست ریکشن می‌زنه به من میگه بیش‌فعال.

----
از کاراگاه‌ها هابسن و برنهم می‌خوام جای اسپم دادن و ایراد گرفتن از تحلیل من، خودشون دست به کار شن تحلیل کنن و سرنخ‌ها رو ربط بدن ببینیم چندچندن. وگرنه ایراد گرفتن کار راحتیه.

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
سلام بر کاراگاهان گرامی.
بازی از چیزی که انتظار داشتم پیچیده‌تره. من در کل فقط به قصد فوضولی واسه بازی جدیدتون اومدم و نمی‌تونم زمان زیادی وقت برای بازی بذارم. هر جور هم دوست دارم بازی می‌کنم و لال و اینا خودتونید کم ادب‌ها.

اگر درست روند بازی رو متوجه شده باشم؛ الان مهم‌ترین کار ما تحلیل سرنخ‌ها هست. یکی از این سه سرنخ فیکه. ایده‌ای ندارم که کدومه. فعلا هر سه‌تا به یک اندازه محتمل هستن.

قدرت: با توجه به تیتر ستون که انگیزه‌ی قتل هست؛ این می‌تونه قدرت اجتماعی تعبیر بشه. یعنی در صورت بودن این سرنخ، ممکنه که قاتل مقتول رو مانعی بر راه خودش دیده باشه و دست به قتل زده. پس قاتل کارکتر جاه طلب و اهل کار و پیشرفتی هست. معمولا این افراد کروات می‌بندن.در مورد بقیه‌ی ستون‌ها گزینه‌ای رو بر بقیه ارجح نمیدونم ولی باز هم فکر می‌کنم قمه، هنذفری و گوشواره از این کارکتر به دور باشه. (دشنه چی بود؟)

دوست: در صورت درست بودن این سرنخ، قاتل و مقتول دوست همدیگه بودن. نه کامل ولی تا حدی می‌شه این رو متناقض با سرنخ قبلی دونست. چون اگر قدرت رو قدرت در اجتماع در نظر بگیریم؛ رابطه‌ی این دو بیشتر به همکار/ رئیس و زیر دست می‌خوره. مگه اینکه قدرت در حیطه‌ای غیر کاری باشه یا این دوتا دوستی باشن که با همدیگه همکار هم هستن مثلا. به هرحال نه فقط این سرنخ، بلکه کلا این ستون رو یک مقدار سخت می‌بینم و نمی‌تونم ربط خاصی بین این ستون و جدول بعدی پیدا کنم.

دست نخورده: در حالی که دوست رو یه مقدار متناقض با قدرت می شد تعبیر کرد؛ دست نخورده می‌تونه تا حدی به قدرت ربط پیدا کنه. این سرنخ فکر می‌کنم اشاره به خفه کردن داره که یعنی می‌تونه این هم به کروات ربط پیدا کنه. با این حال هنوز چیزی مشخص نیست. از جهاتی دست نخورده می‌تونه با دوستی هم معنا پیدا کنه. چون قاتل و مقتول دوست بودن؛ قاتل به مقتول صدمات جدی وارد نکرده و به عبارت بهتر دلش نیومده یارو رو تیکه تیکه کنه مثلا.

اینجا باید فکر کنیم که رئیس کدوم گزینه رو انتخاب کرده. طبیعتا سرنخی داده که فقط ما رو گیج کنه و از جواب معما دورمون کنه. من تا همین حد می‌تونستم پیش بیام. بقیه‌اش دست شما بزرگواران رو می‌بوسه.

تازه‌وارد
پسندها
21
امتیازها
0
متاسفانه به توصیه های مارتینز عمل نکردیم و از پای منقل مستقیم وارد بازی شدیم.

خب به دلیل شائبه هایی که ایجاد شد ما ۴۴۰ سال در زمان و ۲۰۰۰ کیلومتر در مکان جا به جا شدیم و از سلطان یاووز سلیم تبدیل به دکتر محمد مصدق یا همان مصدق السلطنه شدیم.

البته از یک سلطان فاتح تبدیل به یک نخست وزیر لوزر شدیم ولی فعلا لازم است.
شاید فاز بعدی هم شخص دیگری شدیم.

فعلا یک خاطره بگیم
در جمعی بودیم که عده ای از چاکران دربار و عده ای از فداییان اسلام به ما ایراد میگرفتن که دکتر فاطمی رو چرا به عنوان وزیر خارجه انتخاب کردی و او تندرو است و چنین است و چنان است، کمی بعد دکتر فاطمی وارد شد و برایش شعر جالبی خواندیم:

صد بارم اگه دنیا بیام باز تویی انتخابم
سلام چطوری عشقم الان حرفت بود اتفاقا

همه میگن پسر بدیه خب همه تو اشتباهن
پسرمون گله بابا حالا شیطونی میکنه گاها

ببینید یک هواپیما به شما میدن و میگن طبق این کتاب میتونی باهاش به راحتی پرواز کنی اما یه مشکلی هست، یک سوم این کتاب گمراه کننده است و اگه بهش عمل کنی ممکنه سقوط کنی. این که کجاش گمراه کننده است هم خودت باید بفهمی.
خب الان شما چی کار میکنید؟ من به علت مصالح امت، نه ببخشید ملت، (توی تغییر فاز از سلطان به نخست وزیرم هنوز) با حرف مارتینز موافقم. تا به طور قطعی نتونستیم چیزی رو کنار بذاریم نباید کنارش بذاریم، چون در اون صورت ممکنه شانسمون از ۶۶.۶۶۶۶۶ درصد به ۵۰ درصد برسد.
البته نظریه تناقض دوست با قدرت که کوپر گفت کمی تا قسمتی منطقی بود. ولی هنوز در حدی نیست که صد در صد یکیشو رد کنیم.

مارتینز
در مورد سلطان گرامی هم، به نظرم بازی رو خوب جدی گرفته، ولی داره خطا میره، این به خطا رفتن ها معمولا ناشی از دو چیزه، یک به خطا زدن، دو گیجی مرسوم بی اطلاعات بودن، با توجه به اینکه نمی تونه خشمش رو در نوشتارش کنترل کنه، به نظرم کارآگاهه و دومی درسته :دی ضمن اینکه بهش توصیه می کنم منو کلا ایگنور کنه، چون جز اینکه بازیش خراب شه چیزی عایدش نمیشه :دی مرد من که گفتم نمیگم قصدم چیه، باز چرا هی می پرسی ؟ تو سلطان کشور همسایه ای مرد، چیکار داری به جوکر کشور همسایه ؟ :)) تو بازیتو بکن منم بازیمو می کنم :))

در مورد این جوکر هم باید عرض کنم

اولا بازی عصبی رو از کجا دراوردی. لابد انتظار داری سلطان (البته الان سلطان ملطان نیستیم دیگه) مثل جوکر هر نیم خط هار هار بخنده

ثانیا ما حرفه ای هستیم و چرا توجه به پستات باید بازیمو خراب کنه؟ اگه توجه به پستات باعث خراب شدن بازی میشه برای همه است.

ثالثا راه خطایی که دارم میرم رو کامل شرح بده. به نظر خودم که فعلا اصلا راه خاصی نرفتم که حالا خطا یا درست باشه.

رابعا من کجا هی پرسیدم قصدت چیه؟ صرفا یه جا که در مورد آندروز بود گفتم آندروز و مارتینز بیان در مورد این مسخره بازی توضیح بدن، انتظار واکنش به مسخره بازی آندروز داشتم که واکنش هم نشون دادی.

فیتزگرالد:

اونی که تو میگی انگیزه‌ی قتل پول یا مقامه. اگه جرم‌شناس منظورش اون بود می‌زد مثلا انگیزه‌ی قتل پول یا رابطه اجتماعی رئیس. پس باید دنبال چیزی باشیم که به طور خاص، انگیزه‌ی قتل: قدرت نشون‌دهنده‌اش باشه و گزینه‌ی بهتری برای سرنخ دادنش وجود نداشته باشه. بعد اینکه بخوای یه نفر رو بکشی که تو کاری که باهاش کل‌کل داری ازت بهتره، انگیزه‌ات قدرت نمی‌شه پس چی می‌شه؟ من حداقل با تحلیلم یه اطلاعاتی وارد بازی کردم، تو با ایراد گرفتن و مسخره کردن چه اطلاعاتی وارد بازی کردی مثلا که اینجوری گیر می‌دی بهم؟

بنده سکوت میکنم و قضاوت را به بینندگان میسپرم.

مسخره کردن هم ندیدم توی پستای خودم. نظرت رو رد کردم. رد کردن یه نظر خودش یه جور اطلاعاته.

از کاراگاه‌ها هابسن و برنهم می‌خوام جای اسپم دادن و ایراد گرفتن از تحلیل من، خودشون دست به کار شن تحلیل کنن و سرنخ‌ها رو ربط بدن ببینیم چندچندن. وگرنه ایراد گرفتن کار راحتیه.

صبر کن مرد جوان. من فعلا چیزی بیشتر از چیزایی که گفتم دستگیرم نشده. اگه چیزی به ذهنم رسید حتما وارد بازی میکنم.

در نهایت به عابران پیاده عرض میکنم که مجلس اونجا نیست، مجلس شمایید.

من صبر میکنم اثر منقل بره، فاز بعد در حالت عادی پست میدم.

این پستو میخواستم اول فاز بعد بدم که گاد گفت همین فاز یه سهمیه پست دیگه هم داری لذا در ارسالش تعجیل کردیم

Accomplice
پسندها
17
امتیازها
0
سلام.

خب، از بقیه به نظر آبی گرم نمیشه، می خواستن بیان تا الان اومده بودن :)) این پرونده رو گویا هابسن و فیترجرالد و برنهام حل کنند برامون :دی چه امام زاده هایی هم :)) البته هابسن خوبه، سابقه خوبی داره :دی الانم که رفت رو کار نخست وزیر مردمی :))

ولش کن. من اینا رو بزارم می خوام برم بخوابم :)) من اینجا سه تا جدول دارم، این برنامه هر آخر فاز منه، بجز فاز سوام که اگر زنده باشم، اول فاز میزارم.

جدول اول جدول سر نخ های انتخابی جرم شناس و رئیس و کلمات مرتبط باهاشه، این توضیح هم میدم، که میدونیم که جرم شناس از نوع دقیق روش قتل اطلاع نداره، یعنی میدونه مثلا خفگی رخ داده ولی نمی دونه کروات بوده یا بالشت یا هرچیزی :دی در نتیجه اینکه بگیم یه آلت قتل مستقیم برابره با کلمه ای که میگه احمق پنداری جرم شناس و بقیه است :دی منم از این کارا دوست ندارم. اما من عمدا در جدول شماره 1، آلت قتلی هم که بهش مرتبطه رو میزارم، چون از نظرم جرم شناس می تونه با اشاره به یه آلت جرم خاص، کتگوری اون رو تایید کنه. یعنی چی ؟ یعنی سر نخ میده برای اینکه بگه نوع قتل فلانه و برای تاییدش می تونه به یکی دوتا از اون آلات هم ریفر دوگانه بده. :دی حالا جدول رو ببینید می فهمید چی میگم :دی

همونطور که می بینید من برای دو سرنخ کلماتی رو مشخص کردم، اینا نظرات منه، ممکنه کسی بگه مثلا کابل شارژ هم به قدرت مربوطه، چون Power گوشی رو تامین می کنه :)) ممکنه، به قول گاد دست قبل، مهم نیست گاد در مورد سرنخ چی فکر کنه، مهم نیست ما هم در مورد سرنخ چی فکر کنیم، مهم اینه که جرم شناس چی فکر کرده و برداشت ما از فکر جرم شناس چیه :دی اینجاها اگر چرت هم بگید نمی گم الکل مصرف کردید. ممکنه من الان با این کلماتم الکل مصرف کردم، ممکنه اصلا می خوام گمراهتون کنم. به هر حال این جدول مربوط به منه، و شما هم باید همچین جدولی رو داشته باشید :دی

به هر حال من از نظرم
1- سرنخ دست نخورده به کلمه ای از مدرک جرم نمی خوره، و مستقیما اشاره داره به نوع قتل، و نوع قتلی که اعلام شده خفگی هست، حالا ممکنه جرم شناس در این مورد چیزی نگفته یا طور دیگه گفته و این کلمه رئیس باشه برای گمراهی ما، و ممکنه نه کلمه جرم شناس باشه، منتها من استدلالم اینه یه جرم شناس باهوش نوع قتل رو اول مشخص می کنه، در نتیجه اینو کلمه جرم شناس می دونم :دی ممکنه اشتباه کرده باشم یا بخوام گولتون بزنم ؟ حتما :دی اما من دارم گولتون نمیزنم :)) منطقیش اینه :دی

2- کلمه قدرت از نظرم بسیار نزدیکه به کلید، انگشتر و پاسپورت، ممکنه بعضی ها با من موافق نباشن که اینا ربط داره، ممکنه کسی هم باشه کلمات بیشتری بدونه، بدونه :دی خودش میدونه و اقناع بقیه :)) برای من اینا نماد قدرت به شمار میاد تو کلمات موجود. میمونه اینکه به کروات وصلش کردم، میشه همون حرفی که اول صحبت هام کردم، کروات و تایید اینکه خفگی نوع کشتار بوده :دی این خیلی سسته و جداش گردم کاملا :دی

3- کلمه دوست از نظرم بسیار نزدیکه به مظاهری که دوستان بیشتر ازش استفاده می کنند، فندک و سیگار :دی اون چاقو جیبی هم همونطور که بالا گفتم مثل کروات میمونه و خیلی سسته، ولی به هر حال نزدیکه :دی یعنی اگر بگیم سر نخ دست نخورده مال جرم شناس نبوده، ممکنه که با اشاره به همچین چیزی بخواد بگه نوع قتل خفگی نیست. که البته فارغ از اینکه دوست مال جرم شناسه یا رئیس، اما احتمال ذهنیم اینه همون دست نخورده و خفگی مال جرم شناسه، در نتیجه این چاقو جیبی جزو گزینه ها نیست :دی

جدول دوم توی جدول دوم، که البته تا زمانی که مشخص نشه کدوم کلمه مال جرم شناسه و کدوم کلمه مال رئیس،خیلی اعتبار نداره، اومدم سر نخ هارو بر اساس کلماتی که انتخاب کردم، نسبتشون به کارآگاه هارو شمردم که هر کدوم چقدر سهم دارن از آلت قتل (بسیار سست) و مدرک ( قابل تامل )، و بر اساس این سورت کردم. اینو هر فاز که جلو بره آپدیت می کنم. شمام بر اساس کلمات ذهنیتون همچین چیزی داشته باشید خوبه. موقع تصمیم گیری نهایی از گیجی مطلق نجاتتون میده :دی قشنگ تر این اینه، مثل اون فیترجرالد بیش فعال، وزن دهی هم بکنید بر اساس ارتباط، من تو اکسل های خودم وزن دهی کردم، اما اینجا نمیزارم :)) خودتون وزن دهی کنید به من چه :دی

جدول سوم توی این جدول، که جدول اصلی و مهم هست، اومدم دقیقا از دید جرم شناس دیدم. یعنی کلماتی رو که اینوری بهش رسیده بودم، رو معکوس کردم به نوعی که انگار جرم شناسم :دی گفتم فرض کن جرم شناس می خواد این کلمات رو بگه، ببین جرم شناس با چه سر نخ هایی می تونست این کلمه رو برسونه، بعد ببین کدومش بهتر بوده :دی و آیا تشخیص اونوریت به اینوری درسته و رابطه دو طرفه برقراره ؟ این کاریه که میگم باید بکنید و درسته :دی ببینیم جدول رو بعد روش توضیح میدم :دی

نوع قتل و آلات قتل رو ولش کن، میریم سر مدارک:

کلید: من اگر جرم شناس بودم، قدرت جزو گزینه هام برای کلید بود، اما پول گزینه بهتری از نظرم بود. با این حال کلید می تونه درست باشه، اما وزن پول برای من خیلی سنگین تره، رئیس و مدیر هم چیزایی بود که باهاش میشد به کلید اشاره کرد به عنوان یه جرم شناس. اما از بین گزینه ها حذف نمیشه کامل.
انگشتر: انگشتر رو با رئیس و مدیر هم میشه نشون داد، اما از نظر من نزدیک ترین بهش قدرت و شیک هست، که از نظرم وزن شیک از وزن قدرت بالاتره، ولی قدرت هم می تونه گزینه درستی باشه برای جرم شناس و جزو گزینه های ضعیف
پاسپورت: برای پاسپورت، میشه از گزینه های جایگزین یعنی مثل غریبه و شیک هم استفاده کرد، اما من شخصا اگر بخوام به عنوان جرم شناس به پاسپورت فکر کنم، غریبه و قدرت برام نزدیک تره، پس اینم جزو گزینه هام میمونه :دی
فندک: فندک رو میشه با جوان و دانشجو ( از نوع امین خلفی البته :دی) هم نشون داد، اما به نظرم قشنگ ترین و قطعی ترین سر نخ برای فندک همین دوست هست :دی یعنی نظر شخصیم اینه که اگر دوست کلمه جرم شناس باشه، احتمال نود درصد گزینه بین فندک و خاکستر سیگاره :دی
خاکستر سیگار: اینم مثل فندک کاملا :دی

جمع بندی: شب اول خیلی زوده بخوایم به گزینه قطعی برسیم، اما فعلا فندک و خاکستر سیگار رتبه های بهتری از سه گزینه دارن، بعد از این دوتا من پاسپورت برام رتبه بهتری داره، کلید و انگشتر رو بخاطر اینکه با پول و شیک زیبا تر میشد نشونشون داد رو کمرنگ تر می بینم، اما حذف ؟ به هیچ عنوان. ممکنه سه سر نخ بعدی بیاد این جداول رو کلا بهم بریزه اصلا. منتها فعلا به نظرم اینه.

شبتون بخیر عزیزان من :دی

پی نوشت: کاراگاه برنهام عزیز، عشقم تو که اینقدر دغدغه چیزی اضافه کردن داری، خوب بود ؟ چیز بهت اضافه شد ؟ :)) راضی هستی از ما عاباس آقا ؟ :دی کارآگاه خشکِ بی عاطفه :cautious: یکم روحیه طنز داشته باش مرد/زن :))
پی نوشت 2: هابسن جان، به نظرت عصبانی نیستی ؟ :)) خب نیستی من حرفمو پس میگیرم، من رو اون فرض کردم که کارآگاهی، اما الان می تونی نباشی =)) والا به من چه سفید کردن دیگران :)) مگه من اینجا وایتکسم :)) جای تشکرشه :)) اولا، دوما، ثالثا، رابعا، خامسا، سادسا، سابعا، ثامنا، تاسعا، عاشرا، بیا من تا ده بلدم بشمرم :))
پی نوشت 3: دیدم ناراحتی داشتیم از خطاب لالی، منم نشونه اش رو عوض می کنم، میگم دوستانم از عالم مردگان، شادی روح همه رفتگان، یه حمد، سه تا قل هو الله بخونید بلکه روحشون شاد شه زنده شن :))
پی نوشت 4: بلاخره یکی مارو لایک کرد، مرسی از هریسون جان از دنیای ارواح :)) تا الان که فقط نفرت پراکنی و واکنش های ددمنشانه گرفتم :))
پی نوشت 5: فیترجرالد، بیشرف من کجام کوچیکه بهم میگی مرد کوچک. حیا کن گستاخ، میام چاقو جیبیتو می کنم تو حلقتا :))

تازه‌وارد
پسندها
2
امتیازها
0
با عرض سلام خدمت همکاران گرامی.

من اول میخواستم برای هر کدوم از دو سرنخ بالقوه اصلی یه جدول برای خودم درست کنم که ببینم در صورت درست بودن هر کدوم به چه شخصی میشه نزدیک تر شد دیدم کار خیلی سختی میشه. بنابراین اصل رو بر این گذاشتم که جرم شناس فرد باهوش تری از رئیس هست و سرنخ هایی که داده بهتر از سرنخ رئیس هست برای رسوندن ما به قاتل. الآن که فهمیدم جرم شناس کی هست با خیال راحت تر میتونم این کار رو انجام بدم. حداقل یک فاز رو اینجوری جلو برم. شخصا احساس میکنم سر نخ های قدرت و دست نخورده سر نخ های بهتری هستن. اگر انگیزه قتل رو جنگ قدرت بدونیم، به نظرم بین کسایی که وسایلشون کارت ملی و دفترچه بیمه هست جنگ قدرت خاصی نمیتونه رخ بده :دی وسایلی که به قدرت میتونن نزدیک باشن پاسپورت و کراوات هستن برای من. دستبند، انگشتر و گوشواره در رده های بعدی میتونن باشن. اگر هم بخوایم فرض کنیم که جنازه دست نخورده مونده میشه حدس زد که نوع قتل با خفگی بوده. طناب رو یکم حذف میکنم از وسایل خفگی چون مارک خیلی سنگین تری میزاره، بالشت و دست خالی برام محتمل تر هستن. از طرفی کراوات رو هم بر اساس حرف کوپر عزیز میتونم متصور بشم که هم به قدرت ارتباط داشته باشه هم به دست نخورده بودن.

تلاش فیتزگرالد رو میپسندم ولی به نظرم توی بحث قدرت و این چیزا خیلی اختلاف نظر داریم. نظرم به کارآگاه کوپر نزدیک تره. حالا ادامه بدید ببینیم چی میشه.

تازه‌وارد
پسندها
14
امتیازها
0
سلام به همگی.
بازی زیادی سخته واقعا مغز من تو قبلیه گیرپاژ کرده بود تو این یکی که دیگه واقعا نمی‌کشه:))
راجع به سر نخ ها. از نظر من اگر به جرمشناس خفگی اعلام شده بود، بهترین و شاید تنها سرنخی ‌که این رو نشون می ده دست نخورده جسدهای. آره می دونم تو واقعیت یکی رو خفه کنی دست می خوره :)) ولی دست نخورده یکی از آپشن های خفگی بازی قبلی بود و اینکه من چیز بهتری واسش پیدا نکردم. مگر پوشش مقتول که کثیف باشه یا تمیز. در ادامه می بینیم که هیچکدوم از این دو تا اعلام می شت یا نه. اون موقع تصمیم درست تری می شه گرفت.
هر چی فکر می کنم قدرت و دوست چیزی به ذهنم نمی رسه.
یه چیزی که هست اینه که جرم شناس اولین دور ۲ سرنخ رو انتخاب می کنه. پس اگه مدرکی هست که به سر نخی خیلی خوب می خوره، خیلی بعیده که جرم شناس اون ستون رو انتخاب نکرده باشه. در نتیجه می تونم بگم دستبند نیست (عدالت)، کارت ملی (خانواده) نیست، انگشتر (عشق) نیست. چیز دیگه ای فعلا تو ذهنم نمی رسه. اگه به ذهن شما رسید بگید.
....
مارتینز ادامه بده به کارت. چه همدست باشی چه قاتل به هر حال که آخر سر بر اساس سر نخ ها ما انتخاب می کنیم نه بر اساس بازیت. پس هر چی باشی همین که مفید باشی استقبال می شه :)) زمستون رو فقط اشتباه گفتی رد کفش نبود شال گردن بود.
اون یکی که جدول کشیده بود اسمش سخت بود. اگه قراره با سناریوی دوستا با هم کورس انداخته بودن اونی که باخته اونو کشته به گواهینامه برسی، گواهینامه آپشن بهتری مثل سر نخ بزرگسالی یا وضعیت جسد تکه تکه شده یا شکسته (تصادف رانندگی) زو نداره تا دوست و قدرت؟

حرفمو پس می گیرم خدایی نوع پوشش تمیز یا کثیف عالیه برای نشون دادن نوع قتل :))

تازه‌وارد
پسندها
21
امتیازها
0
آنهایی که وارد بحث نشده اند بدانند که اگر وارد نشوند ما واردشان میشویم و با توپ‌های خود مانند اسمال میرزا سرکوبشان میکنیم

برخی فکر کردند که سلطان اهل مزاح است

هر چند شاید در این فضای دمکراتیک نشه با توپ وارد کسی شد ولی میشه رای داد

البته ما الان سلطان نیستیم ولی به خطبه سلطان عمل میکنیم و رای میدهیم به کاراگاهِ غایب، نویل

کاراگاه نویل - دست خالی - خاکستر سیگار

شاید بپرسید نخست وزیر ایران چرا به حرف سلطان عثمانی عمل میکنه که باید بگم‌ ما برای مصلحت ملت هر کاری که مفید تشخیص بدهیم را انجام‌ میدهیم حتی حاضریم دهه آخر عمر خود را در احمد آباد در حصر باشیم و شبانه روز آهنگ “دختر احمد آباد” را بخوانیم.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
اجماع برای این فاز و فاز بعدی با 6 رای هست. در فاز آخر بیشترین رای، سوای عددش.

تازه‌وارد
پسندها
3
امتیازها
0
ارادتمیومند شما پیترز هستم.
بابت تاخیر عذر میخوام. باید بازی رو بخونم تا از فردا بتونم وارد بازی بشم. این فعلاً باشد برای معارفه.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
درودی دوباره بر کاراگاهان عزیز. منظور یوزرهاست چون همه کاراگاه هستش.:دی

اجماع در فاز قبلی نداشتیم؛ فقط هرکی پست نداده حتما امروز پست بده که بدونم زنده هست وگرنه فرض می‌کنم مرده.

3 سر نخ دوم انتخاب شده از ستون‌های شماره شش، هشت و نه بوده که در جدول به همراه سرنخ‌های قبلی، به‌صورت برجسته و رنگی هستند:

انگیزه قتلسن مقتولرابطه اجتماعیحیوان خانگی مقتولوضعیت جسدزمان قتلچهره مقتولشغل مقتولپوشش مقتول
نفرتکودکخانوادهسگگرمبامدادخنداندانشجوتمیز
عشقنوجواندوستگربهسردصبحوحشت‌زدهبیکارکثیف
قدرتجوانهمکارمرغ عشقپوسیدهظهرمتعجبکارگربهم ریخته
پولبزرگسالغریبهطوطیتکه‌تکهعصردردکشیدهکارمندعجیب
حسادتمیان‌سالمعشوقهمسترشکستهغروبناراحتمدیرشیک
عدالتسالمندرئیسندارددست‌نخوردهشببی‌احساسبازنشستهبرهنه

باقی سرنخ‌ها هم انتخاب شده و جرم‌شناس و رئیس دیگه کاری در بازی ندارن.

فاز دوم را شروع بفرمایید که حدود 48 ساعت هست.

زمان اتمام فاز: یک‌شنبه 23:59

محدودیت پست: روز اول حداکثر 3 پست دارید. روز دوم حداکثر 5 پست. مجموعا حداکثر 7 پست. روشنه؟ پست رای هم تو اینا حساب نمی‌شه. غیر این هرچی باشه حساب می‌شه و جریمه به همراه داره اگه تخطی کنید.

جدول بازیکنان و وسایل دراختیار هر کدام از آن‌ها:​

Dt. Fitzgeraldکاراگاه فیتزجرالدچاقوی جیبیطنابکارت ملیکلیدگوشوارهرد خون
Dt. Carlisleکاراگاه کارلایلچاقوی جیبیکراواتگواهینامهکابل شارژرانگشترخاکستر سیگار
Dt. Hobsonکاراگاه هابسونچاقوی جیبیدست خالیدفترچه بیمههندزفریدکمهاثر انگشت
Dt. Spencerکاراگاه اسپنسرقمهطنابپاسپورتکلیددکمهبوی عطر
Dt. Andrewsکاراگاه اندروزقمهکراواتکارت ملیفندکگوشوارهاثر انگشت
Dt. Martinsکاراگاه مارتینزقمهبالشتدفترچه بیمهکابل شارژردستبندخاکستر سیگار
Dt. Harrisonکاراگاه هریسوندشنهطنابگواهینامههندزفریانگشتربوی عطر
Dt. Brooksکاراگاه بروکسدشنهدست خالیپاسپورتفندکدکمهرد خون
Dt. Petersکاراگاه پیترزدشنهبالشتدفترچه بیمهکلیددستبنداثر انگشت
Dt. Burnhamکاراگاه برنهامتیغکراواتگواهینامهفندکانگشتررد خون
Dt. Nevilleکاراگاه نویلتیغدست خالیپاسپورتکابل شارژرگوشوارهخاکستر سیگار
Dt. Cooperکاراگاه کوپرتیغبالشتکارت ملیهندزفریدستبندبوی عطر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین