برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
سلام خدمت همه
امیدوارم که دور خوبی بشه
من طبق صحبتی که از قبل با گاد عزیز داشتم دو روز اول یعنی امروز و فردا که یکشنبه و دوشنبه میشه از لحاظ زمانی مشکل دارم ولی خب گاد عزیز گفتن پست شروع بازی رو حداقل باید بدم
طبق مطالعه سریع قوانین و نقش ها و با توجه به تعداد بنظرم همون ۳ گروه بیگناه مافیا فرقه و چندتا فرعی از نظرم منطقیه
از لحاظ تعداد در حال حاضر نظر خاصی ندارم و واقعا روش فکر نکردم
در ادامه بازی و مواقع لازم نظرات کامل تر رو میگم
فعلا دو روز اول رو ببخشید

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
درود بچه ها. خوشحالم که افتخار بازی کنار شما دوباره نصیب ام شد. از امیر عزیز هم بابت تمام زحمات ممنونم :گل:
سعی میکنم نظرات ام رو بصورت موردی بگم. اُمیدوارم کمک کننده باشه.

- طبق گفته گاد، اساس بازی "فاز روز" هست. طبق برداشت من از خوانش مکانیزم و نقش های بازی، مشخصاً "طراحی متفاوت نحوه رای گیری" در کنار حضور به ترتیب قطعی و احتمالی نقش های شهردار و سناتور، بنظر میاد از همین فلسفه کلی تزریق جذابیت و ایجاد توانایی برای برخی نقش ها در فاز روز میاد.

- در بند (ب) قسمت ششم پست 3 گاد اشاره شده که شهردار و رئیس پلیس حتماً در بازی هستند. با وجود اینکه در بند (ج) قسمت نامبرده، گاد قطعیتی به وجود گروه مافیا نداده، ولی به چند دلیل عمده درون متنی و فرامتنی، وجود گروه مافیا برای من سناریوی محتمل تری نسبت به عدم وجود این گروه هست. اول اینکه طبق برداشت و خوانش من از نقش ها، بصورت خاص دو نقش شهردار و سناتور ماهیت دو قطبی داشتند که مکانیزم نسبتاً همسان و البته با نیت متفاوت خیر و شر ازشون برداشت میشد. از اونجایی که گاد وجود شهردار رو قطعی اعلام کرده، فکر میکنم احتمال خوبی مبنی بر وجود نقش سناتور در بازی وجود داره. از طرف دیگه شناخت نسبی از امیر بهم میگه احتمالاً سناتور نقش مورد علاقه امیر هست و بعید میدونم در این دور که کیفیت و جذابیتش براش اهمیت بالایی داره این نقش رو حذف کرده باشه.

در کنار موارد بالا که احتمال حضور نقش سناتور و به تبع اون احتمال حضور گروه مافیا رو برای من زیاد میکنه، خاطرم هست که امیر در عنوان تحلیل خودش از دور دوازدهم، "بالانس کلاسیک" رو ستوده بود، که این مسئله اگر چه لزوماً به این مفهوم نیست که این بازی دارای بالانس کلاسیک هست، ولی علاقه ی امیر به حضور گروه "مافیا" رو نشون میده که بعید میدونم از این علاقه صرف نظر کرده باشه. اگر طبق این صحبت ها وجود گروه مافیا رو محتمل تر بدونیم، اگر درست خاطرم باشه امیر در تحلیل خودش از دور یازدهم هم عنوان کرده بود که اعتقاد داره از نظر خودش در 20 نفر تعداد 5 مافیا استاندارد و بالانس هست. عطف به این موضوعات، مشروط بر اینکه از گروه فرقه هم در بازی استفاده شده باشه، من احتمال خوبی به وجود گروه مافیا با تعداد 5 نفر میدم، گر چه قطعیتی در این مسئله وجود نداره. و البته اگر امیر از نقش های گروه فرقه گذشته باشه و اون ایده آل جذاب خودش رو از بالانس کلاسیک پیاده کرده باشه، انتظار میره که تعداد گروه مافیا بیشتر باشه یا بهتره بگم که لااقل عقل و تجربه محدود من از تحلیل بالانس چنین چیزی رو بهم میگه.

- در کنار تعداد کثیری از نقش ها، نقش های گروه فرقه این دور هم برای من تازگی داشت. بدلیل این ناشناختگی شاید هنوز به درک درستی هم ازشون نرسیده باشم، منتهی ظرافت و نوآوری که در طراحیشون حین خوندن حس میکردم، احتمال حذفشون از بازی رو برام بعیدتر میکرد. طبق گفته گاد در بند (ج)، فرقه در صورت حضور در بازی، بصورت قطعی حداقل دارای دو عضو است (اُستاد اعظم و قربانی). از طرف دیگه در بندهای (ه) و (و) گاد، به نقش های فرعی پرداخته شده که نکته قابل توجه برای من این بود که یک بند بصورت اختصاصی (بند واو) مربوط به نقش های وکیل مدافع شیطان و جلاد بود. این مسئله این حس رو به من میداد که از این دو نقش احتمالاً حداقل یکیشون در بازی هست. جلاد در نظر خود من یکی از جذاب ترین نقش هاست و در بالانس هم بنظرم حضورش مفیده و احتمال خوبی میدم وجود داشته باشه. وکیل مدافع شیطان هم نقش جذابی بنظر میرسید که بنظرم حضور یا عدم حضورش میتونه توی تعداد افراد گروه های گناهکاری تاثیر داشته باشه. مثلاً در صورت وجود وکیل مدافع شیطان، بنظرم گروه فرقه 2 نفره محتمل تر هست و در صورت عدم وجود وکیل مدافع، فرقه 3 نفره هم محتمل بنظر میاد.

با همه ی این اوصاف، با توجه به بند (الف) گاد مبنی بر حداقل 1 گروه گناهکار و حداکثر 3 گروه گناهکار، من بیشترین احتمال رو به حضور دو گروه و بعد از اون یک گروه میدم. حالات متفاوتی هم وجود داره ولی بنظرم بالانس زیر طبق عقل من محتمل ترین هست:

مافیا (5 نفر) ، فرقه (2 نفر) ، فرعی (3 نفر) ، بیگناه (10 نفر)

فعلاً همین موارد به ذهنم رسید که اُمیدوارم به درد بخوره،
ببخشید اگر گزاف گفتم.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
سلام دوستان امیدوارم دور خوبی باشه

صرفا پست معارفه رو دارم میدم و چیزی نخوندم ایشالا شب برمیگردم و میخونم و نظر میدم

کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
با سلام

با اصرار زیاد پسرعمو این دور با توجه به مشکلات زیاد مجبور شدم شرکت کنم ، امیدوارم که بتونم بازی خوبی رو به نمایش بزارم و دور خوبی بشه.

در مورد بالانس آرش پست کاملی داد که ممنونم ازش و خودم نظر خاصی ندارم وقتی چنین پست کاملی ارش میده و تمامی حالت‌ها رو بررسی میکنه.

ای بابا، به هم تیمیت گیر‌ دادم لو رفتم ؟ عجله نکن خودت رو هم بهم معرفی کردن. 😂
صدرا
ولی حس من میگه آرش حدسش درستتره ها در مورد تو :سوت

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
سلام بر همگی. امیدوارم دور خوبی رو شاهد باشیم. از امیر بابت تدارکات و داستانی که هنوز نخوندمش تشکر میکنم. :گل:

احتمالات بیخود و باخود زیادی در مورد بالانس به ذهنم میرسه ولی فکر کردن و تحلیل هر کدوم از حوصله فعلی من خارجه. با قسمتهایی از پست آرش و محمدحسین موافقم. در مورد وجود نقشهای جدید و وجود با احتمال خیلی بالای سناتور و در نتیجه وجود مافیا.

چون اکثریت بازی طبق گفته گاد قراره در فاز روز رقم بخوره با قسمتی از پست عرفان هم در مورد تعداد گروه‌های گناهکاری موافقم. البته این رو هم اضافه کنم که به نظر من بودن بیشتر از 2 گروه گناهکاری احتمال اقدام موفق در شب رو افزایش میده بلاخره، به همین خاطر بعید میدونم بیشتر از دو گروه گناهکاری باشه.

بالانس احتمالی من یک گروه مافیا + یک گروه فرقه + فرعی‌ها + بیگناهان هست.

مافیا میتونه بسته به تعداد بقیه 4 الی 5 نفر باشه. که وجود سناتور برام قطعی‌تر از بقیه هست. در درجه بعدی مزدور هم به خاطر جدید بودن میتونه استفاده بشه.
فرقه میتونه بسته به تعداد بقیه 2 الی 3 نفر باشه. کلا به وجود فرقه هم به خاطر تغییراتش احتمال بالایی میدم.
از بین فرعی‌ها هم وکیل به نظرم احتمال بالاتری داره نسبت به بقیه. بعدم جلاد. احتمالا دو نقش فرعی و شایدم سه نقش فرعی (اگه جلاد نباشه) به یه نفر خاص سپرده شدن که این احتمال رو مطرح کرده گاد. نمیدونم در این صورت داستان رای‌گیری از اینا به چه شکلی میشه!؟ احتمال بالا میدم که حداقل یکی از نقشای جدید فرعی هم حضور داشته باشن. در مورد فرعی‌ها واقعا سخته نتیجه گرفتن.
در مورد بیگناها شهردار و پلیس که هست، حسم میگه شیخ هم هست که یه جورایی همون دکتر سابقه :)) میتونه بیشتر از یه دونه هم باشه حتی. ستون پنجم و عنکبوتم هستن به نظرم :دی خیلی براشون تبصره و بند نوشته شده :)) در مورد بقیه نظر خاصی ندارم.

صدرا:

خب حالا که اعلام شده بازی بازی روز هست عملا، پس طبیعتا باید برای بالانس بودن بازی قدرت اعدام همه ی تیم ها به نسبت برابر باشه.
باید همه ی حالات رو در نظر گرفت اما من دیفالت تعداد مافیا رو 4 یا 5 و فرقه رو 3 نفر میبینم با حضور وکیل مدافع شیطان.

توی این بالانسی که مطرح کردی چطوری قدرت اعدام مافیا و فرقه با این تعدادی که گفتی به نسبت برابره؟ منظورت از قدرت اعدام تعداد رایه؟

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
سلام
امیدوارم دور خوبی داشته باشیم
کوتاه راجع به بالانس بازی نظرمو بگم. چند نفر تحلیل تقریبا جامعی از بالانس داشتن که با نقطه اشتراکشون تقریبا موافقم
به نظر من هم "مافیا+فرقه+فرعی+ بیگناه" احتمالا درست باشه
تو تعداد هم میشه همون 9-10 نفر بیگناه در نظر گرفت 4-5 نفر مافیا، 2-3 نفر فرقه، 2-3 نفر فرعی
اینکه حالا چه نقشایی تو بازی هست از حوصله من خارجه خدایی :))

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلام. امیدوارم که خوب باشید.

از امير هم ممنون به خاطر برگزاری این دور و داستان زیباش؛ احسنت. :دی

راجع به بالانس هم نظر من روی پنج مافياست؛ چهار توی ۲۰ تا کمه به نظرم وقتی قراره تیر در شب کم باشه و شش هم شاید زیادی در روز قوی بشن دیگه. منتها احتمال چهار خیلی کمه به نظرم و احتمال شش کمه.
احتمال وجود فرقه هم به خاطر تغییراتش به نظرم بیشتره. هر چند یک درصد کمی هم ممکنه نکته انحرافی باشه ولی حسم اینه‌که حضور داره؛ اگر سه گروه گناهکاری در بازی باشن، اونی که تکراری می‌شه به نظرم می‌تونه فرقه باشه. مافیا اگر بخواد باشه باید تعدادشون کمتر باشه (۳ مثلا) که احتمالش به نظرم خیلی کمه. سر همین دو فرقه‌ی دو نفره محتمل‌تر می‌شه. دو گروه اگر باشن فرقه می‌شه سه تا باشه. بقیه هم وکیل مدافع هست احتمالا (از این نقش‌های امیر پسنده) جلاد هم باید باشه به خاطر اون بند که تا باشه بقیه نمی‌برن (که بند جذاب‌کننده‌ای هست.) شغال و محافظ هم به نظرم یکی‌شون هست یا جفت رو به یکی داده امیر. با آرش موافقم که اگر زیاد باشن این نقش‌ها، بازی رو بی‌مزه می‌کنن.

مجموعا پس بالانس ذهنی من ۵ مافیا، ۲ فرقه‌ی ۲ نفره، وکیل، جلاد، شغال/محافظ و ۸ بی‌گناه برای سه تیم و ۵ مافیا، ۳ فرقه، وکیل، جلاد، شغال/محافظ و ۹ بی‌گناه برای دو تیم. در نهایت ۱۱ تا ۱۲تا گناهکار.

-----

عرفان

تعداد اگه بخام بگم مافيا ٥ نفر تو ٢٠ نفر بالانس بايد باشه ، فرقه اونوقت بايد ٢ باشه ،٣ فك كنم زياد باشه يادم نمياد ٣ داده باشه هيچ گادي ، احتمال جذب ستون هم هست . يه شيطانم باشه گناهكارا ميشن ٩ با يه جلاد و يه نقش فرعي ازون ٣ تا ديگه كه در جهت بيگناهم ميتونن بازي كنن و ٩ بيگناه كه شهردار و رييس پليس يدونه داريم شيخ و عنكبوت و حرفه اي و كابوي و بي نقش ، كه قطعا نقش تكراري هم توشون خواهد بود با اين وجود . بالانس كلاسيك و خوبي ميشه

یک گناهکار بیشتر به نقش‌های بی‌گناهانِ در بازی فکر می‌کنه یا یک بی‌گناه؟ :دی

مهسا

با قسمتهایی از پست آرش و محمدحسین موافقم.
کدوم قسمت‌ها؟

در مورد بیگناها شهردار و پلیس که هست، حسم میگه شیخ هم هست که یه جورایی همون دکتر سابقه :)) میتونه بیشتر از یه دونه هم باشه حتی. ستون پنجم و عنکبوتم هستن به نظرم :دی خیلی براشون تبصره و بند نوشته شده :)) در مورد بقیه نظر خاصی ندارم.

تو هم همون سوالم از عرفان. با این بند اضافه که یک گناهکار ممکنه به پیدا کردن دکتر و تعدادش فکر کنه بیشتر یا یک بی‌گناه؟ :))

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
سلام به همگی. امیدوارم دور خوبی داشته باشیم :دی
گاد خیلی احتمالات بالانس رو باز گذاشته. مخصوصا با توجه به اینکه افراد حتی با نقش های فرعی می تونن چند نقشه باشن. یعنی من حتی 3 گروهه با 3 مافیا و 2 گروه فرقه دو نفره با تعداد نقش های بیشتر برای مافیا و از اونور یکی یا دو فرد فرعی با یک یا دو نقش می تونم ببینم. اما چیزی که از نظرم بالانسه رو می خوام بگم.
اگر مافیا باشه که سناتور هست. پدرخوانده هم فکر می کنم باشه. بین نقش های دیگه با توجه به تغییرات و تبصره های زیادی که نقش خیاط داشته اون رو هم محتمل می بینم. مزدور هم بخاطر این که نقش جدیدیه محتمل می بینم. اگر مافیا 4 نفره باشه از نظر من نقش ها همیناس و ترور یا یاکوزا یا بینقش ندارن. اگر پنج نفره باشه ترور یا بینقش رو می تونم بینشون ببینم، یاکوزا زیادی قویشون می کنه از نظر من. این هم ممکنه 4 نفره باشن که یکی از اعضای مافیا چند نقشه باشه که در این حالت باز فکر می کنم بین ترور و یاکوزا، ترور محتمل تره که اضافه شده باشه.
نقش های فرقه:
فکر می کنم فرقه 2-3 نفره باشه. بعید می دونم فرقه نداشته باشیم چون این نقش ها هم خیلی جدیدن و یه امتحانه برای اینکه ببینیم فرقه به این شکل بالانس تره یا نه. دلیل اینکه از نظر من 3 نفره می تونن باشن اینه که حس می کنم ضعیف می شن که با دو نفر شروع کنن. با توجه به اینکه با فرقه های قبلی از این لحاظ فرق می کنن که باید حداقل 2 جذب موفق داشته باشن تا جذبشون بی ارزه. و تا قبل دو جذب موفق عملا دو تا قاتل بدون تیرن.
نقش های فرعی:
فکر می کنم وکیل مدافع شیطان و جلاد باشن. یکیشون جدیده و اونیکی نوعش فرق کرده. اما بین سه نقش فرعی دیگه مطمئن نیستم. فکر می کنم شغال و محافظ با هم به یه نفر می تونه داده شده باشه. چون برای بالانس کردن به درد می خورن و البته عملا نقش هاشون در یه راستان :)) چون هر کی تلاش کنه یکی اعدام شه غیر مستقیم داره از اعدام شدن یکی دیگه حداقل محافظت می کنه و بر عکس. فکر نمی کنم ولی جوکر هم به همون فرد داده شده باشه. اگرم شده که بردش رو تبریک می گم از الان :)) جوکر ممکنه یدونه جدا داشه باشیم البته
یه نکته باید بگم.توی تحلیل ها معمولا افرادی که گیر میوفتن گناهکارا هستن. با تحلیل نکردن شما اگه بیگناهید به گناهکارا اجازه می دید بینتون قایم شن راحت. در نتیجه خود تحلیل نکردن برای من یه نمره منفی داره و حرکت گناهکارانه اس. یه سریا هم هستن که کاملا مشرف بر این موضوع هستن ولی برای اینکه بین گناهکاری و بیگناهیشون فرقی نکنه توی هیچکدوم تحلیل نمی کنن. شما خیلی زرنگید :))

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
سلام به همه دوستان. خوشحالم که یه بار دیگه دارم باهاتون بازی می‌کنم. با بعضیا کلا یا اخیرا بازی نکردم و تجربه خوبی خواهد بود به امید حق.

حدس اینجانب از بالانس دور سیزدهم، به شرح زیر است:

پدرخوانده
سناتور
خیاط‌ویاکوزا
مزدور

استاداعظم‌وقربانی
قربانی
فراماسون

وکیل مدافع شیطان
جلاد
شغال

شهردار
رئیس پلیس
شیخ
شیخ
کاراگاه خصوصی
کاراگاه خصوصی
عنکبوت
کابوی
بی‌نقش
ستون پنجم!

من این پستُ همون شنبه نوشتم ولی نفرستادم. چون حس کردم ممکنه نظرات بقیه رو تحت تاثیر قرار بده. بنابراین صبر کردم تا آخرین لحظه بفرستمش که نظرات شما برام خالص‌تر بشه و پیداکردن گناه‌کار راحت‌تر. از الآن تا حوالی بامداد هم کار دارم، بنابراین زودتر از اتمام فاز ارسالش کردم. تا جایی که دیدم فقط محمد چاوش و ترسا پست ورود ندادن و بقیه حداقل یک پست ارسال کردن.
برعکسش هم که حتما می‌دونید غلطه، چون در مورد بالانس تحت تاثیر قرار نمی‌گیرم.
در مورد بقیه احتمالات هم طی فازهای آتی صحبت می‌کنم. اکثر چیزایی که گفتین، ممکنه. منهای چند مورد که تو پست بعدی بهش اشاره خواهم کرد.

حقیقتا بیشترین هدفم از شرکت در این دور آموزش بوده و البته اجرای عملی یه سری ایده‌ها که مثلا قبلا در فاوست پیاده شده، ولی ذات نقش جوری بوده که نمی‌شده کامل اجرا بشه.

یکی از این آموزش‌ها رفتار با افرادی هست که دیر به بازی اضافه می‌شن. اضافه‌شدن هم منظور فاز اول و دوم فقط نیست. فرد اگه بی‌گناهه، باید جستجوگر باشه و به دنبال کشف حقیقت از بین پست‌ها. می‌تونه بگه در مورد بالانس یا فلان موضوع نظری ندارم، ولی در مورد بحث‌ها باید نظر داشته باشه حتما و نکاتی که مورد توجهش قرار می‌گیره، بگه.

کلا من بازیُ به شکل ۵۰-۵۰ برای همه شروع می‌کنم. به هیچ‌کس اعتمادی ندارم، ولی فرض بر این می‌گیرم که بی‌گناه هستن مگر خلافش اثبات بشه یا به یه شک معقول که در حد رای دادن هست، برسم.
اما برای این افراد که دیر اضافه می‌شن و فکر می‌کنن شدن قاضی یا می‌رن تو سایه، نه. فرضم اینه که گناه‌کار هستن و همون‌جوری باهاشون رفتار می‌کنم تا زمانی که برام بی‌گناه بشن تا حد زیادی. در واقع وقت بیشتریُ به خوندن پستای این افراد و درآوردن نکات و احیانا سوتی‌ها اختصاص می‌دم و مثلا اگه پست بقیه رو یک بار بخونم، پست اینا رو حداقل ۳ بار می‌خونم. اگه بی‌گناهن که خب نگرانی نداره‌. چون از سوال و جوابام چیزی پیدا نمی‌کنم و بی‌خیال می‌شم از یه جایی به بعد. ولی اگه گناه‌کارن حتما باید نگران باشن. چون حتما چیزهایی پیدا خواهم کرد. ارجاع به گذشته.

یه سری نکاتُ از بین پست‌ها در طول روز یادداشت کردم، اینا رو تکمیل می‌کنم و ابتدای فاز بعدی می‌فرستم که بحث‌ها شکل بگیره و بازی عملا شروع بشه.
توصیه‌م به بی‌گناها اینه که پستای این فازُ خیلی دقیق بخونن. نظرات اولیه افراد بسیار مهمه و اگر گناه‌کار باشن، احتمال سوتی ناخودآگاه یا اشتباه یا بیان اطلاعات اضافه اصلا کم نیست. تو ساده‌ترین مسائل ممکنه بشه گناه‌کارا رو‌ گیر انداخت. پس اصلا ابتدای بازیُ سرسری نگیرید.

به امید اینکه دور خوبی داشته باشیم؛ امیر عزیز زحمات زیادی کشیده بابت بازی و داستان و امیدوارم خستگیش کامل در بره از بازی این دور.

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
آرش
درمجموع، به نظر من احتمال وجود هر دو گروه مافیا و فرقه رو بالا بگیریم و بیگناه‌ها رو هم از ۸-۹ تا بیشتر نگیریم که غافل‌گیر نشیم. از نظر احتیاط هم باید احتمال سه گروه رو در نظر بگیریم و هم احتمال دو گروه با مافیای ۵ نفره. ولی خیلی حسی بخوام بگم، بیشترین احتمال رو به یک مافیای ۴ نفره، دو فرقه‌ی ۲ نفره و ۳ فرعی می‌دم و بعد از اون، یک مافیای ۴-۵ نفره و یک فرقه ۳-۲ نفره و ۳ یا ۴ فرعی.
اینجا الان خط اولت احتمالات منطقی بود خط دوم احتمالای حسیت؟ اون حسیا از کجا اومده؟
چه خبر شغال؟
چرا شغال؟ :دی چرا مزدور نه؟
فری
بالانس صرفا این نیست که بیایم تعداد تیمارو نظر بدیم، که همین کار خودش یکی از بیخود ترین کاراییه که توی فاز یک بخوایم بکنیم. مهم گفتن نظر درباره کلیت بازیه، که به نظرتون مسیر بازی چطوری پیش میره؟ اگر دربارش فکر بشه میتونه کمک کنه که بتونیم رویکرد مناسب رو با توجه به نقشمون ارائه بدیم و انتخاب کنیم.
با این صحبتی که الان کردی مخالفم. نظر دادن راجع به بالانس خیلی چیزا از قبیل "ناخداگاه" گناهکاری یا بیگناهی، علم به تعداد گناهکارا و تلاش برای گیج کردن بازی و خیلی از این چیزا رو می شه ازش در آورد. در حالی که صحبت راجع به اینکه مسیر بازی چطور پیش میره میشه صحبت های ادامه ی تو. یه سری صحبت های کلیشه ایه بیشتر که هیچ چیزی ازش نمی شه در آورد.
صدرا
محمدامین، هیچی نگو، هیس گلم
نمیخوام‌ تورم مثل‌ اینا دیس کنم.
بالاخره بگم یا نگم؟ :))
نصف پستات راجع به من حرف زدی من هنوز نیومده بودما. حواسم هست. بازیت رو باید در ادامه ببینم.
مهسا
مافیا میتونه بسته به تعداد بقیه 4 الی 5 نفر باشه. که وجود سناتور برام قطعی‌تر از بقیه هست.
در مورد بیگناها شهردار و پلیس که هست،
نقل قول اول داری راجع به مافیا نظر میدی. برای من این حس رو می ده که نخوندی بند ج توضیحات گاد راجع به بالانس رو.
بعد نقل قول دوم داری راجع به نقش های بیگناهان صحبت می کنی می گی شهردار و پلیس قطعا هستن. و این اطلاعات تو بند ب داده شده. فاصلشون یه خطه. یعنی بعید می دونم بند ب رو خونده باشی یهو ج رو نخونده باشی. در نتیجه این به من این حس رو می ده توضیحات رو خوندی. اما اطلاعاتت رو راجع به سناتور ناخداگاه خواستی مخفی کنی. یعنی طبق عادت نخواستی یه چیزی رو که قطعی می دونی، توی تاپیک قطعی اعلام کنی.
سوالت از صدرا خوب بود.

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
صدرا
چطوری جوکر ؟
نمی‌شناسم. :دی شما؟ :دی

آرش
بی‌صبرانه منتظر یکی دیگه از اون شروع‌های هادی هم هستم
بی‌زحمت توضیح بده منظور از "اون شروع‌های هادی" دقیقاً چیه و چرا بی‌صبرانه منتظرشی؟ :دی

متین
اما این که بازی بخش مهمش توی فاز روزه خب چیزیه که خود گاد گفت و دیگه گفتن نداره.
حرف شخص خاصی رو مد نظر داری؟ یا حرف خودته؟ اگر حرف خودته که گفتن نداره خب چرا گفتیش کلاً؟ :دی

صدرا مجددا
ما اگه به قدر کافی هم بیگناه پیدا کنیم گناهکارا خودشون پیدا میشن
لطفاً بگو قدر کافی چند نفره؟ :دی
و این‌که به‌نظرت در بازیِ مافیا هدفِ اولیه پیدا کردنِ گناه‌کاره یا بی‌گناه؟ اگر گناه‌کار، چرا بریم اول به قدرِ کافی بی‌گناه پیدا کنیم؟ و اصلاً چطوری؟ :دی که در صورت پاسخِ اگر بی‌گناه، ممنون می‌شم به این هم جواب بدی که دقیقاً چطوری می‌شه یک عده بی‌گناه با قطعیت، به تعداد بیش‌تری از یک عده گناه‌کار با قطعیت، پیدا کنیم؛ و این‌که اصلاً قطعیت در این بازی جایی داره؟ حتی برای گناه‌کارش؟ که شما می‌خوای از روی پیدا کردنِ بی‌گناه، گناه‌کار پیدا کنی؟!

محمدامین
یه نکته باید بگم.توی تحلیل ها معمولا افرادی که گیر میوفتن گناهکارا هستن. با تحلیل نکردن شما اگه بیگناهید به گناهکارا اجازه می دید بینتون قایم شن راحت. در نتیجه خود تحلیل نکردن برای من یه نمره منفی داره و حرکت گناهکارانه اس. یه سریا هم هستن که کاملا مشرف بر این موضوع هستن ولی برای اینکه بین گناهکاری و بیگناهیشون فرقی نکنه توی هیچکدوم تحلیل نمی کنن. شما خیلی زرنگید
از نظر من معمولاً کسانی که تحلیل می‌کنن، به‌خصوص تحلیل‌های ریز و جزئی که احتمالات زیادی رو بررسی می‌کنن، یا یک بی‌گناه خیلی باهوش و زرنگ هستند یا گناه‌کار هستند که به‌دلیل اطلاعات بیش‌ترشون از وضعیت بازی، راحت‌تر می‌تونن بالانس بچینن. نظرت درباره‌ی این چیه؟ بیا از اون‌ور به ماجرا نگاه کنیم. :دی

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
سلام، شبتون بخیر.
من متاسفانه کلاس‌های دانشگاهم ساعات بسیار طولانی و خسته کننده‌ای تو زل گرما هست و واقعا انرژی ذهنی و جسمی برام نمی‌مونه بعد اینکه از دانشگاه برمی‌گردم. حقیقتش قرار نبود این هفته رو برم برای همین با خیال راحت تو مافیا اسم نویسی کردم، اما زوری من رو کشوندن. :دی یکمی هم بعد از اینکه فهمیدم بعضی فازها میتونه دو روزه باشه خیالم راحت‌تر شد ( هر چند که اولش ناراحت شد خیالم :دی ). به هرجهت تلاشم رو می‌کنم که در بازی حضور خوبی داشته باشه.

ابتدا بگم که چند پست اخیر رو با عرض معذرت نخوندم. برای اینکه بیشتر از این دیر نشه اومدم این رو بنویسم و نظر کلیم رو در مورد بالانس و بازی بگم، بعد با دقت بیشتر پست‌ها رو می‌خونم و به سخنان شما بزرگواران می‌پردازم. :دی

یه نکته‌ای که با خوندن قوانین ( هرچند که دست و پا شکسته و سریع خوندم ) به ذهنم رسید این بود که این دور قرار نیست بالانس به این زودی‌ها بهمون اعلام بشه. اینجا تفاوت بزرگی رو با ادوار قبلی ایجاد می‌کنه. روندی که در ادوار قبلی اتخاذ میشد در برابر پست‌های بالانس ( بررسی دقیق پست‌‌های شروع افراد بعد از اعلام بالانس توسط گاد ) دیگه خیلی کاربردی نخواهد بود. منظور این نیست که پست‌ها باید ایگنور بشه. :دی ولی به نظرم اون جست‌جویی که برای کشف ناخوداگاه افراد در پست بالانسشون می‌شد سخت‌تره به نسبت. از طرفی برای گناهکاران جهت‌دهی ذهنی ساده‌تر هست. تا جایی که پست‌ها رو خوندم همه قاعدتا احتمالات رو فقط بررسی کردن و قطعیتی ندادن به یک احتمال خاص، اما وقتی یک فرضیه توسط چند نفر محتمل‌تر دونسته بشه، خود به خود میلی به قطعیت در ذهن خواننده ایجاد می‌کنه. به نظرم بهتره که هرکس کلاهش رو حتما قاضی کنه و به بینش و حدس‌های خودش بیشتر اعتماد کنه و کمتر تحت تاثیر گفته‌های بقیه قرار بگیره. من خودم تا یک جایی خوندم و بقیه هم حتما با دقت می‌خونم و یاد خواهم گرفت از همه، ولی این حقیقت هست که زمینه‌ی سواستفاده از ناآگاهی بیگناهان نسبت به بالانس برای گناهکاران فراهمه.

نظر من در مورد بالانس اینه که با پیش‌زمینه‌ی هر احتمالی ممکنه جلو رفتن بهتره. :دی اگه یادتون باشه که قطعا هست، دو دور پیش صحبتِ غافلگیر شدن و نشدن از بالانس داغ بود حسابی که اونجا می‌گفتیم چیزی برای غافلگیری وجود نداره وقتی گاد می‌خواد بگه. خب این دفعه قرار نیست بگه. من ترجیح میدم فعلا تو ذهنم هم احتمال دو تیم ( همین الان از بس این گاد بهم استرس داد سر پست دادن اول نوشتم دو گاد :)) )، سه تیم، یک تیم و... هر کدوم متشکل از فرقه و مافیا و غیره همه رو بدم خلاصه. در همین لحظه گاد با چوب پی‌ویمه خدایی این همه استرس روا نیست. :))
وکیل که موقع خوندن نقشش احساس می‌کردم باشه. هم جدیده هم خفنه هم به نظرم وقتی ارتباط تاثیرگزاری بین نقش‌ها ایجاد میشه، حداقل برای من احتمال حضورشون هم بیشتر میشه. اینجا هم وکیل نخ کلفتی ازش به بقیه‌ی گناهکاران وصله و برای پردازش این نقش هم وقت زیادی صرف شده در نتیجه حدس میزنم که در بازی باشه. فرعی‌های دیگر هم به اون صورت نظری ندارم و پنجاه پنجاه هستم بیشتر، ولی حس می‌کنم اگه باشن احتمال اینکه بیش از یک نقش به یک فرد داده شده باشه بیشتره.

کارکشته مافیا
پسندها
82
امتیازها
245
مدال‌ها
28
سلام خدمت همگی :دی

من مسافرت بودم این هفته و هنوز هم هستم، فردا بر می‌گردم، ایشالله پست‌ها رو می‌خونم و در خدمتم :دی وقت اینکه به بالانس فک کنم یا پستا رو بخونم نداشتم، برگشتم نظرم رو می‌دم :دی

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
اونجا که نوشتم متشکل از فرقه و مافیا و غیره اینکه شاید یکیشون در بالانس نباشه هم بوده‌ها. مثلا به نظرم دو تیم فرقه یا یک مافیا یا امثالش هم میتونه باشه. :دی

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
سلام گاد بر بازیکنان عزیز

ممنونم و تشکر می کنم از فعالیت خوب و گرمتون در فاز معارفه. از اینکه هر کس به بضاعت زمانی در فاز معارفه ورود کرد و استثنا نداشتیم هم بسیار خوشحالم و امیدم به اینکه دور خوب و روونی داشته باشیم بیشتر شد.

بلافاصله فاز روز بعد رو شروع می کنیم. فقط یک توصیه می کنم به عنوان گاد و اینکه یکم از کلمات و جملاتی که شائبه ادعا یا اطلاق نقش به خود و دیگران رو داره، با احتیاط بیشتری استفاده کنید. در این فاز مصداقی نداشتیم، اما بعضی ها از کوچه های همسایه این جملات گذشتند. به اینم دقت کنید که در این موارد اصلا اهمیت نداره که ادعا و اطلاق درست هست یا نیست، بلکه مهمه که واضحا جملتون دلالت کنه به اینکه نقش مشخصی هستید. حیفه این دور خوب بخاطر همچین چیزایی گاد کش داشته باشیم :دی

آهان در مورد استفاده از تشکر به عنوان فیدبک هم برای فاز روز معارفه راضی کننده اما کم بود. فاز بعد ریت استفاده در این حد باشه از فاز دو خودم با یوزر امیر پست هارو لایک می کنم :دی مخصوصا هم تو دعوا های دو نفره اینکارو می کنم :)) گفتم در جریان باشید :دی

اگر سوالی بود می تونید از گاد بپرسید :دی

فاز روز اول
لیست شرکت کنندگان به ترتیب الفبا:

آرش
امین
پویا
ترسا
چاوش
خلفی
رامتین
رضا
سعید
صدرا
عرفان
عماد
فری
محمدامین
محمدحسین
محمدرضا
مهدی
مهسا
هادی
یاسین

تعداد شرکت کنندگان:
20 نفر

تعداد آرا لازم برای رفتن به دفاعیه:
اعدام و رای غیر اجباری با 7 رای

پایان فاز:
ساعت 22:00 دوشنبه 27 تیر 1401

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
مهدی
در مورد فرقه و قربانی حرفت منطقیه. در مورد بالانس دور ۲، تا جایی که یادم می‌آد اون دور اصلا فرقه رو توی لیست نقش‌ها نداشتیم بنابراین شاید نشه خیلی مقایسه کرد.

صدرا
آرش

ای بابا، به هم تیمیت گیر‌ دادم لو رفتم ؟ عجله نکن خودت رو هم بهم معرفی کردن. 😂

در مورد صحبت های شده با پاراگراف دوم فری موافقم تا حدودی، صرفا قرار نیست گناهکار پیدا کنیم، ما اگه به قدر کافی هم بیگناه پیدا کنیم گناهکارا خودشون پیدا میشن، به هرحال تو این بازی فعلا همه گناهکارن مگه اینکه خلافش ثابت شه. در مورد پاراگراف دوم پست 16 آرش بنظرم نمیشه گفت این به نفع بیگناهاس فقط، قطعا بازی طوری طراحی شده که بالانس باشه، اگه وزنه ی بیگناها سنگین تر باشه که طبیعتا بالانس نیست پس نمیشه اینجوری نتیجه گرفت.

پس اهدافت می‌شه رضا و آرش و احتمالا محمدامین، کارت خیلی سخته که عزیزم، بمیرم برات :دی :))

متوجه دلیل مخالفتت با حرف من هم نشدم، من هم گفتم که حدس می‌زنم برای بالانس کردن این موضوع مرگ و میر کم، تعداد گناهکارها بیشتر شده باشه دیگه. توضیح بده منظورت رو :دی

امین
مجموعا پس بالانس ذهنی من ۵ مافیا، ۲ فرقه‌ی ۲ نفره، وکیل، جلاد، شغال/محافظ و ۸ بی‌گناه برای سه تیم و ۵ مافیا، ۳ فرقه، وکیل، جلاد، شغال/محافظ و ۹ بی‌گناه برای دو تیم. در نهایت ۱۱ تا ۱۲تا گناهکار.
۵ مافیا به نظرت زیادی قوی‌تر از فرقه‌ی ۲ نفره نیست؟ ینی اینجوری به نظرت شانس مافیا زیادی بیشتر از فرقه نمی‌شه وقتی که فرقه نمی‌تونه مافیا بزنه؟ و اینکه تو حالت سه تیمه‌ات، ۸ بیگناهی که در نظر گرفتی درمقابل دو نیروی جذب کننده و یک نیروی تیر زننده زیادی کم نیست؟

محمدامین
فکر می کنم فرقه 2-3 نفره باشه. بعید می دونم فرقه نداشته باشیم چون این نقش ها هم خیلی جدیدن و یه امتحانه برای اینکه ببینیم فرقه به این شکل بالانس تره یا نه. دلیل اینکه از نظر من 3 نفره می تونن باشن اینه که حس می کنم ضعیف می شن که با دو نفر شروع کنن. با توجه به اینکه با فرقه های قبلی از این لحاظ فرق می کنن که باید حداقل 2 جذب موفق داشته باشن تا جذبشون بی ارزه. و تا قبل دو جذب موفق عملا دو تا قاتل بدون تیرن.
خب مگه آسون بودن یا سخت بودن ۲ تا جذب، به نقش‌های بازی و سهمیه‌های استاد اعظم بستگی نداره؟ تو از کجا می‌دونی که سهمیه‌های استاد اعظم چندتاست یا اینکه دو جذب موفق در ۶ شب برای فرقه سخت خواهد بود مثلا؟

اینجا الان خط اولت احتمالات منطقی بود خط دوم احتمالای حسیت؟ اون حسیا از کجا اومده؟
بله. از حسم اومده مشخصا :دی (گادشناسی، حس شیشم، علاقه شخصی، زیبایی، ...)

چرا شغال؟ :دی چرا مزدور نه؟
سگ زرد هم برادر شغاله :)) اول شغال به ذهنم رسید با دیدن حرکتش و به نظرم بیشتر شبیه شغال اومد تا مزدور. ولی چرا مزدور؟ چرا شغال نه؟ :دی حرکت صدرا بیشتر شبیه شغاله یا مزدور؟ :دی

پویا
بالانسی که نوشتی درمورد نقشای مافیا به نظر منطقی و متعادل می‌آد (تعداد نسبتا کم درمقابل نقش‌های نسبتا قوی) ولی برای من بالانس دور از ذهنی بود دوست دارم برای مقاصد آموزشی بدونم چجوری بهش رسیدی :دی ولی درباره‌ی فرقه، چرا استاد اعظم قربانی باشه و از اون ور یه فراماسون که بی‌نقشه داشته باشن؟ خب فراماسون رو قربانی می‌ذاشت چه کاری بود :دی

رضا
بی‌زحمت توضیح بده منظور از "اون شروع‌های هادی" دقیقاً چیه و چرا بی‌صبرانه منتظرشی؟ :دی
دست گذاشتن روی یک گناهکار در شروع و حدس درست تخیلی :دی مثل دور ۷ش. توی پست اولش هم داشت می‌گفت می‌خواد اینجوری بازی کنه، دوست دارم ببینم می‌تونه تکرارش کنه یا نه و البته از روش تشخیص بدم گناهکاره یا بیگناه :دی

ترسا
دلیل استرست هنگام نوشتن پست چی بوده؟ :دی
و اینکه گفتی «وکیل نخ کلفتی ازش به بقیه‌ی گناهکاران وصله»، منظور از این حرف چیه دقیقا؟ :دی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
درود. پستا رو خوندم. نکاتی که برام مهمه نوشتم و سوالاتی که برام پیش اومده پرسیدم؛ تا ببینیم به کجا می‌رسیم. قبلش یه نکته در رابطه بالانس بگم:

درصورت وجود، وکیل مدافع شیطان که گناه‌کارترین هست و واضح. جلاد هم به‌نظرم گناه‌کاره، صرفا شاید در ابتدای بازی اولویت نداشته باشه. کلا هر نقشی که تکی ببره و منجر به باخت بی‌گناها بشه گناه‌کار هست. ستون پنجم بی‌گناه نیست ولی شاید بخواد گناه‌کار نشه بسته به شرایط بازی؛ البته نظرم اینه که کسی که این نقشُ پذیرفته، در بازی مرض داره و برای جذب تلاش خواهد کرد مگه اینکه خلافش ثابت بشه، وگرنه بی‌نقش می‌گرفت. شغال اما به‌نظرم از گناه‌کار هم بدتره. گناه‌کار یه مسیرُ بسته به تیمی یا فردی بودنش طی می‌کنه که ممکنه در بازی عوض بشه. شغال اما ذات نقشش (به فردی که هست توهین نمی‌کنم) نفهم هست، مگر نخواد نقششُ اجرا کنه. شاید برای گاد تنظیم کننده تعادل باشه، اما برای کسی که بی‌گناهه، برهم زننده تعادل و بازی هست. البته حقیقتا دوست دارم بعد بازی هم باهاش صحبت کنم ببینم چه حسی داشته و چرا اصلا چنین چیزیُ پذیرفته. حداقل برای ادوار بعدی خودم. چون به همچین فردی صرفا باید یه سری نقش خاص داد اگه من گاد باشم.:دی
استثنا هم داریم البته. چند فرد خاص که درست نیست اسم ببرم و اینکه مثلا اهداف شغال گناه‌کار یا فرعی باشن مثلا.

صدرا:
گفتی قدرت نسبی تیما در اعدام برابر باشه و از اون رسیدی به 3 نفر بودن فرقه در برابر 4 یا 5 نفر بودن مافیا. یعنی تعدادشون نزدیک باشه. درسته؟
گفتی محمدامین نباید دیر وارد بازی بشه. موافقم و تو پست قبل هم در مورد افرادی که دیر میان توضیح دادم کامل. اما سوال اینه که بقیه چی؟ مثلا چاوش یا امین دیر وارد بشن ایرادی نداره؟
ضمنا در رابطه با موافقتت با فری، پیدا کردن گناه‌کار اولویت داره یا بی‌گناه؟ یعنی فرض کن می‌تونی بفهمی یک فردی بی‌گناه یا گناه‌کار هست. کدوم مهم‌تره؟

رضا:
گفتی دنبال پیداکردن گناه‌کار هستی. آفرین. بهترین روش پیدا کردن گناه‌کار چیه به‌نظرت؟ و اینکه در فازهای ابتدایی گناه‌کار پیدا کردن راحت‌تره یا بی‌گناه؟

سعید
بی‌وجدان چرا وقتی من گادم نمیای؟ دعوتت هم که کردیم.:دی
اواتارت کیه؟

====================================================================

خب سلام و صد سلام به دوستان عزیز.

از بین نقش‌های گناهکاری و فرعی داخل لیست، اون‌هایی که اونقدر جدید و متفاوت باشن که بخواد من رو متقاعد بکنه که احتمالا توی بازی هستن، در نگاه اول می‌شن نقش‌های فرقه (استاد اعظم و قربانی) و مزدور و خیاط از نقش‌های مافیا، و از بین نقش‌های فرعی هم وکیل مدافع شیطان و شغال و محافظ. مزدور رو هم با اینکه گاد اشاره کرده که فرعیه، ولی چون توی تعداد مافیا حساب می‌شه باید جزو مافیا حسابش کرد. نقشش شبیه شغال هم هست ولی از شغال خیلی خطرناکتره مشخصا و به نظرم اگه بخوایم یکیشون رو توی بازی درنظر بگیریم، باید مزدور رو در نظر بگیریم. از طرفی گاد می‌تونه با اهدافی که به شغال می‌ده، بازی رو تا حدی بالانس بکنه، پس احتمال زیادی می‌دم به اینکه شغال هم توی بازی باشه. محافظ هم همین‌ تاثیر رو داره و حتی جفتشون می‌تونن یه نفر هم باشن.

اگه ۳ گروه داشته باشیم، خطرناک ترین حالت محتمل به نظرم اینه که یک مافیای ۴ نفره باشه و دوتا فرقه‌ی ۲ نفره. مافیا در این حالت اگه ۵ نفر باشه قوی‌تر از دوتای دیگه می‌شه.حالت دو مافیای ۳ نفره و یک فرقه‌ی ۱-۲ نفره هم جزو احتمال بالاهاست. یک حالت دیگه رو هم در این صورت می‌شه بررسی کرد، اون هم اینکه مثلا ۳ فرقه داشته باشیم و مافیا نداشته باشیم که البته احتمالش رو کمتر می‌بینم.

اما به نظرم این خطرناک‌ترین بالانسی نیست که باید ازش بترسیم. اگه بخوایم از احتمال ۳ گروه بودن چشم‌پوشی کنیم، می‌رسیم به احتمال دو گروه بودن که اون هم می‌تونه به همون اندازه بد باشه، برای مثال یک مافیای ۴-۵ نفره، یک فرقه‌ی ۲ یا حتی ۳ نفره و تعدادی فرعی (تعداد بیگناهان می‌تونه کمی کمتر باشه در این حالت چون مجموع تیر+جذب کمتر می‌شه)

دو فرقه‌ی مثلا ۳ نفره هم روی کاغذ بالانسه ولی چون متین قبلا انجامش داده فکر نکنم امیر بیاد تکرارش کنه :دی ولی چون نوع فرقه‌اش تغییر کرده، شاید هم بکنه.

در مجموع در بیشتر حالات نباید بیش از ۳ فرعی توی بازی باشه، مگر اینکه تعداد گناهکارها (مافیا+فرقه) از ۸ کمتر باشه مثلا.

درمجموع، به نظر من احتمال وجود هر دو گروه مافیا و فرقه رو بالا بگیریم و بیگناه‌ها رو هم از ۸-۹ تا بیشتر نگیریم که غافل‌گیر نشیم.

بیشترین احتمال رو به یک مافیای ۴ نفره، دو فرقه‌ی ۲ نفره و ۳ فرعی می‌دم و بعد از اون، یک مافیای ۴-۵ نفره و یک فرقه ۳-۲ نفره و ۳ یا ۴ فرعی.

چه خبر شغال؟ :دی:دی

آرش
سلام و صد سلام نشانه هیجان از نقش هست یا شوق برای شروع دور جدید؟:دی

پاراگراف دوم. منطقی هست به‌نظرم. فقط یه حدود احتمال هم برای حضور جلاد بگو؛ بدون توضیح. توضیحاتتُ خوندم و خوب بوده عمدتا. چون جلاد اگه باشه یکی از مهم‌ترین نقش‌ها هست.

در بخش بعدی از "خطرناک‌ترین" و "ازش بترسیم" استفاده کردی؛ فرض کن اینا رو تو ننوشتی. پس ذهن نویسنده رو سعی کن بخونی. چقدر بی‌گناه هست از نظرت و چقدر بی‌گناه/فرعی(مثلا جلاد یا هر نقش دیگه‌ای)؟ و اینکه اون بالانس مثلا برای جلاد هم خطرناک‌ترین هست و جلاد هم باید بترسه یا نه؟

بخش آبی خوبه به‌نظرم و نشون می‌ده نویسنده با بالانس بیگانه نیست. بخش قرمز بده. چرا بی‌گناه از نصف کمتر؟ چه دلیلی داره؟ با 8 بی‌گناه بازی تعادل داره؟ اگه داره، این حداقل تعداد هست یا 7 هم ممکنه؟

نهایتا هم یکی از اون خطرناک‌ترین‌ها رو انتخاب کردی به عنوان حدس که در خط یکی به آخر نقل قول ازت آوردم. درسته؟

اینا سوالاتی بود که برام پیش اومد و جنبه بحث داره بیشتر تا هم نظرم نسبت بهت دقیق‌تر بشه و مهم‌تر اینکه از واکنش بقیه بشه چیزایی فهمید. بنابراین اصلا نگران نباش که چرا از جانب پویا با این میزان سوال مواجه شدی. طبیعیه هرکسی که بیشتر حرف بزنه، بیشتر هم می‌شه ازش سوال پرسید و شخصا احترام زیادی قائلم برای فردی که نشسته فکر کرده و این میزان احتمالات متفاوت و بعضا عجیبُ مطرح کرده و قصد اذیت هم ندارم چون پستت پست خوبی بود، به جز اون بخشی که برجسته شده:

به جز اون جمله "شاید هم بکنه"، با پستت مشکل خاصی ندارم که بخوام اتهامی مطرح کنم. و بدون اون، پستتُ پیچیده‌کردن بازی نمی‌بینم و بررسی احتمالات می‌بینم. ولی اون قسمت هرجوری فکر می‌کنم به هیچ دردی نمی‌خوره. اولا که بیخوده؛ وجود شهردار بدون سناتور معنی نمی‌ده. ضمنا گاد سادومازوخیست نیست که بیاد این همه نقش برای مافیا طراحی کنه در دوری که به گفته خودش یکی از مهم‌ترین ادواری هست که گاد بوده، مافیا نذاره!! حالا به فرض چنین نظری داری، اون جمله قبلش چیه دیگه که نمیاد همچین کاری بکنه؟ انتظار داری خواننده چه حسی یا چه استنباطی به اون داشته باشه؟ یا قصد داشتی چی به بازی اضافه کنی که چنین جمله‌ای نوشتی؟ (چون بقیه جملات خوبه از این نظر و چیزی اضافه می‌کرده). فرض کن من بیام بگم فلان حالت تست شده، پس نیست. ولی یه چیزیش جدیده. پس شاید باشه. که چی؟!
بنابراین ازت سوال می‌پرسم که احتمال این بالانس خیالی در ذهنت چقدره؟:دی راهنمایی هم می‌کنم. اگه جوابت بالای یک درصد باشه به مشکل می‌خوریم.

بنظر میاد که گاد طوری تنطیم کرده که کلایمکس بازی طی روز رقم بخوره، و مرگ و میر جریان بازی رو و سرنوشت بازی رو تحت تاثیر قرار نده. توی چنین بازی ای بنظرم برای بیگناها سخت تره کار چون اینجوری برتری عددی گناهکار (بیشتر مافیا) و علمشون نسبت به بیگناها پررنگ تر میشه و بازی خوردن بیگناه احتمالش بالاتره، من خودم بر اساس این برداشتم، رویکرد این بازیم رو بر اساس شفافیت داشتن، چه در اتهام زدن و چه در اعلام موضع و چه در پاسخ گویی به شبهات افراد و کسانی که ازم سوال میپرسن، تنظیم میکنم. و اولویتم بیشتر به شناسایی بیگناهاست تا بخوام تک نفره به مقابله بپردازم. لازم به ذکره که قرار نیست گناهکارا رو ایگنور کنم کلا، منظورم اینه به همکاری تیمی بیگناها اعتقاد کامل دارم و به نظرم در این بازی نقش کلیدی ای ایفا میکنه.

فکر کن، اگرِت در مورد ممل صادق باشه، چطوری تارگت قرارش میدی؟

فری

ایده جالبی هست و اون بخش شفافیت هم عالیه. منتهی نمی‌دونم چرا بعد از خوندن اون بخش از پستت احتمال گناه‌کار تیمی بودنت برام بالاتر از حد عادی رفت. انگار چیزی که گفتی بهترین روش بازی برای این نقش‌ها هست، خصوصا تیمی که تعداد نفراتش بیشتره. بنابراین به‌نظرم یه توضیحی بده که اولا چجوری می‌شه بی‌گناه پیدا کرد و بعد هم اینکه چجوری قصد پیدا کردن گناه‌کار داری؟ درواقع اگر بی‌گناهی در قیاس با دور 7 که امیر گاد بود، تغییری قراره بکنه مدل بازیت؟ و چرا؟ جمله‌ای که ازت یادم خواهد موند اینه که "قرار نیست گناه‌کارا رو کلا ایگنور کنی." یعنی یه توجهاتی هم به اونا داری.:دی نه؟

خط پایینی: من کمکش می‌کنم.

یه جا هم نقل قول نکردم ازت و کلی می‌گم. بحث در رابطه با بالانس، برای بی‌گناه حتما خوب هست و بدی نمی‌تونه داشته باشه. منتهی ممکنه مثلا یک بحث در فاز یک، در فاز 8 به کار بیاد. نمونه‌شُ در اون دوری که گناه‌کار بودی با امیر دیدیم. که بحث به ظاهر ساده و پیش پا افتاده ابتدایی در مورد تعداد مافیا، در آخر و حساس‌ترین لحظه بازی به درد خورد.

=================================================

تمرکز لازم رو فعلا ندارم که نقش‌هارو بررسی کنم برای همین خودم کلی نظر دادم اما خب چون پرسیدی آره حرفت رو قبول دارم چون همین به ذهن خودمم اومد در نگاه اول. حدسم که بین ۲ و ۳ هست. یه نگاه دوباره هم انداختم، از روی نقش‌ها تعجب نمی‌کنم اگه فرقه ۳ نفره هم باشه. چون این قربانی عملا آورنده اعضای جذب شده به تیم هست اگر اشتباه نکنم. و خودش خاصیت فدا شدن داره و خب به این شکل فرقه ۲ نفره کمی ضعیف هست به‌نظر. اما خب کلا ذات فرقه نقش قوی‌تری هست به خاطر مکانیزمش و ۲ هم می‌تونه باشه کاملا. در هرصورت اگر ۳ باشه هم من بعید می‌دونم فراماسون بینشون باشه و احتمال اینکه دو تا قربانی داشته باشه فرقه رو بیشتر می‌دونم. چون وجود این قربانی به‌نظر لازم میاد و خاصیت برتری عددی هم نداره خیلی مگه اینکه کلا عضو جذب شده رو به تیم نیارن که این نمی‌دونم تا چه حد امکان‌پذیر هست و چطور می‌تونن این رو مدیریت کنن. البته همه این صحبتا در صورتی معتبر هست که بالانس به صورت مافیا + فرقه + بی‌گناه باشه. وگرنه اگه دو تیم مشابه در بازی باشه ممکنه اینا متفاوت بشه که خب خودت در پست خودت هم توضیحاتی دادی.

درضمن، من در پست قبلی یادم رفت بگم که یه نگاهی هم به دور دوم انداختم که امیر گادش بود، منتهی پستش تو تاپیک تحلیل پاک شده بود. اگر کسی یادش هست که بالانس اون دور رو هم بگه. اگر نه خودم اگه فرصت کنم پست‌هاش رو بررسی می‌کنم ببینم به چیزی می‌رسم از بالانس نهایی اون دور یا نه. نهایتا از خود گاد هم می‌شه پرسید البته. درکل به‌نظرم می‌تونیم یه ذهنیت کلی از این‌ها بگیریم.

مهدی

به دو نکته خیلی مهم رسیدی که برام جالبه. چون در حالت عادی و ابتدای بازی توجهی به این مسائل نمی‌کردی و اگرم می‌کردی، نمی‌گفتی؛ برام عجیبه حتی. البته چون تو پست اولت هم رفتی بالانس دور 7 ُ بررسی کردی، به حساب شر نمی‌ذاریم تا اینجا. ببینیم جوابت چیه.:دی

نکته اول: این‌که دو قربانی در بازی باشه، منم عملا گذاشتم و غیرمنطقی نیست که فرقه دو گزینه برای فدا کردن داشته باشه به جای یکی. درسته؟ به‌نظر تو احتمال کدوم بیشتره؟ چیزی که من گفتم یا خودت؟ یعنی دو قربانی یا یک "استادوقربانی" و یک "قربانی"؟

نکته دوم در رابطه با این هست که فرقه جذب موفق انجام بده ولی نتونه اونا رو بیاره تو تیمشون. اینُ من بار اولی که امیر نقشا رو بهم داد برای بررسی بهش توجه کرده بودم؛ ولی یادم رفت. تو که گفتی یادم افتاد. اینم نکته مهمیه. دلیل مطرح شدنشُ اما متوجه نمی‌شم، خصوصا در این فاز. من اگه یادم هم میومد نمی‌گفتم. چون هم گمان فرقه بودن بهم زده می‌شد (چیزی که قاعدتا مهدی دوست نداره!؟) و هم اینکه استاداعظم و دوست یا دوستانش ممکنه به هر طریقی رو این بازی بکنن و یه کدهایی بدن که جذبی متوجه بشه. تو اگه کسی چنین چیزی بنویسه احتمال مافیا یا فرقه بودنش برات بیشتر نمی‌شه؟ و اینکه این مسئله در درجه اول به ذهن گناه‌کار می‌رسه یا بی‌گناه؟

حقیقتا من بار اول که خوندم، احتمال مافیا بودنت برام بیشتر شد. که شاید بحثی تو گروه شده باشه و به این مسائل پرداخته باشن. بعد که فکر کردم دیدم می‌تونه کدگذاری قربانی باشه حتی. و با احتمالی بیشتر از قبلی. در واقع پله‌پله از همین اول خودشُ بیاره جلو و در موقع لازم اعدام بشه.

بنابراین نظرم اینه که رئیس پلیس هدف شب اولش مهدی باشه، مگه یه سوتی واضح از کسی ببینه و بهش شک کنه و اولویت بده بهش و مهدی بشه هدف شب دوم.
شخصا هم اگه بخوام به مهدی رای بدم یا 2 فاز اول رای می‌دم یا از فاز سرعتی به بعد. و چنین توصیه‌ای به بقیه هم دارم. اگرم وزن بی‌گناهیش برام سنگین‌تر بشه و این مسائلی که گفتم بذارم به پای جستجوگربودنش که هیچی.

عرفان
5 مافیا و 2 فرقه که جذبش هم با قربانی هست، چجور تعادلی هست؟ من اینا رو بدم، می‌گم فرقه 1 از 4 ببره.:))

اینا تا صفحه اول. پست‌های رامتین و هادی هم خوب بود و فعلا حسم مثبته و مشکل یا سوالی هم ندارم.

=================================================

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47

صفحه دو:

محمدرضا:
از پستت حس احتیاط می‌گیرم. ساده‌ترین حالت مطرح شده و تعدادی گفته نشده. درسته گفتی وقت زیادی نداشتی؛ ولی چنتا تعداد گفتن وقت خاصی نمی‌خواسته. بی‌گناه از گفتن نظرش در مورد بالانس نباید بترسه، چون چیزی نمی‌دونه.
البته موارد دیگه هم داشتیم که چیزی نگفتن، ولی این مورد نظر نصفه نیمه، بدترینش بود بافاصله.

محمدحسین
یه مقداری قاطع‌تر حرف بزن. اون همه (به درستی) استدلال کردی که برسی به اینکه مافیا احتمالا هست؟ چشم‌بسته غیب گفتنه این؟:دی چه احتمالی به عدم حضور مافیا می‌دی؟
سوالی که از عرفان داشتم از تو هم دارم. فرقه با 2 نفر و لزوم قربانی، چجوری با 5 مافیا در تعادله؟ چنتا جذب؟
یه توصیه هم بهت دارم که اگه این دورُ برای نزدیک کردن بی‌گناهی به گناه‌کاریت انتخاب کردی، اصلا تصمیم درستی نگرفتی. از نظر من تو اگه گناه‌کار باشی از بقیه خطرناک‌تری و بیشتر بهت توجه می‌کنم؛ قطعا باید اون جستجوگری بی‌گناهانه رو در بازیت ببینم.

عماد نظری ندارم. یاسین فعلا شروعش خوب بود و حسم مثبته.

مهسا

در مورد تعداد بی‌گناها نظرت چیه؟

طبق اعدادی که گفتی، اگه مافیا 5 باشه یعنی فرقه 3 هست؟ یا ممکنه 2 هم باشه؟ اگه ممکنه، سوالی که از محمدحسین پرسیدم جواب بده در مورد بالانس نبودنش.

یه نفر 3 تا نقش داشته باشه یعنی چی؟:دی دقیق‌تر بگو. چقدر ممکنه چنین چیزی و به فرض که باشه، چجوری باید بازی کنه اون بدبخت؟:دی

یک اتهام جدی نسبت بهت مطرح می‌کنم:
تو از اون همه پست که از نظر من کلی جای سوال یا گیر دادن داشته، فقط اومدی به ساده‌ترین مورد توجه کردی! و لحن سوالت هم بده. چون مشخصه تعداد مافیا در ابتدا از فرقه بیشتره. لحن درست می‌تونه مشابه چیزی باشه که من پرسیدم. ولی اصل اتهام این نیست. اینه که این همه حرف زده شده و اومدی به این جمله گیر دادی فقط؟ این بی‌گناهانه‌ست؟! مهسای بی‌گناه چقدر احتمال داره چنین کاری بکنه و به بقیه بی‌توجه باشه؟ جستجوگرتر نیست؟

امین خلفی
9 نفر برای بی‌گناها کم نیست؟ اگه 9 باشن ستون پنجم هم تو اونا حساب شده؟:دی
تو ام سوال مربوط به 5 مافیا و 2 فرقه رو جواب بده.
===============================================

سلام. امیدوارم که خوب باشید.

از امير هم ممنون به خاطر برگزاری این دور و داستان زیباش؛ احسنت. :دی

راجع به بالانس هم نظر من روی پنج مافياست؛ چهار توی ۲۰ تا کمه به نظرم وقتی قراره تیر در شب کم باشه و شش هم شاید زیادی در روز قوی بشن دیگه. منتها احتمال چهار خیلی کمه به نظرم و احتمال شش کمه.
احتمال وجود فرقه هم به خاطر تغییراتش به نظرم بیشتره. هر چند یک درصد کمی هم ممکنه نکته انحرافی باشه ولی حسم اینه‌که حضور داره؛ اگر سه گروه گناهکاری در بازی باشن، اونی که تکراری می‌شه به نظرم می‌تونه فرقه باشه. مافیا اگر بخواد باشه باید تعدادشون کمتر باشه (۳ مثلا) که احتمالش به نظرم خیلی کمه. سر همین دو فرقه‌ی دو نفره محتمل‌تر می‌شه. دو گروه اگر باشن فرقه می‌شه سه تا باشه. بقیه هم وکیل مدافع هست احتمالا (از این نقش‌های امیر پسنده) جلاد هم باید باشه به خاطر اون بند که تا باشه بقیه نمی‌برن (که بند جذاب‌کننده‌ای هست.) شغال و محافظ هم به نظرم یکی‌شون هست یا جفت رو به یکی داده امیر. با آرش موافقم که اگر زیاد باشن این نقش‌ها، بازی رو بی‌مزه می‌کنن.

-----

عرفان

یک گناهکار بیشتر به نقش‌های بی‌گناهانِ در بازی فکر می‌کنه یا یک بی‌گناه؟ :دی

مهسا

کدوم قسمت‌ها؟

تو هم همون سوالم از عرفان. با این بند اضافه که یک گناهکار ممکنه به پیدا کردن دکتر و تعدادش فکر کنه بیشتر یا یک بی‌گناه؟ :))

امین
متاسفانه تو که آخرین گاد بودی، نظرت در مورد بالانس از همه پَرت‌تر هست! 5 مافیا و 2 فرقه 2 نفره؟!! اون 2تا دو نفر چه کار باید بکنن که با 5 نفر مافیا مقابله کنن؟ چه برتری دارن؟ جذب؟ چنتاس مگه جذب؟ فرقه گادی من نیست ها. قربانی باید بکنن.:دی از اون بدتر تعداد بی‌گناهات هست. 8 تا برای حالت 3تیمه؟! 2 تا رو مافیا بزنه فرضا، اون فرقه‌ها هم برای برابری با مافیا باید 2 تا جذب کنن لابد. موند چنتا بی‌گناه؟ 2 تا. اونام من و توییم لابد.:)) می‌دونم نمی‌شه 6 از 8 حذف کرد در شب، ولی این چی بود نوشتی واقعا؟ خسته بودی موقع نوشتن پست؟ چون این پست یا مال یک گناه‌کار تیمی هست که تیم خودشُ دیده و اومده نظریه‌پردازی کرده یا فردی که کلا بالانسُ نفهمیده یا خسته‌ست. حالت دیگه‌ای اگه داره بگو.
دوستانی که از پستش تشکر کردن هم بیان توضیح بدن!

سوالی که پرسیدی جالب بود. آفرین. به نکته خوبی توجه کردی. من بخوام جواب بدم به هر دو فکر می‌کنم و به گناه‌کار بیشتر. منتظرم جواب عرفان و مهسا رو بشنوم.

محمدامین
دوست خوبم.:دی پستت خوب بود و فعلا حسم مثبته. بهترین احتمالات از نظرم در این پست شماره 28 مطرح شد، البته اگه فرضت این باشه 5 نفر مافیا و 2 نفر فرقه ممکن نیست. اگه هست توضیح بده. تعداد بی‌گناها هم بگو که چند هست به‌نظرت.
دقتت در مورد شغال یا مزدور خوب بود. کلا داری نکته‌سنج و درست بازی می‌کنی. ایرادت به مهسا هم خوب بود.

رضا
حرفات فعلا جستجوگرانه به‌نظر می‌رسه.
در مورد سوالت از محمدامین هم به‌نظرم هر دو حالت امکانش هست.

ترسا
پستت نکات خوبی داشت ولی شلخته بود که می‌ذارم به پای توضیحات ابتداییت. ببینم در ادامه چه اتفاقی می‌افته.

چاوش هم فعلا نظر خاصی ندارم.

این مال فاز قبلی. فقط یه توضیح بدم در رابطه با اونایی که گفتم حسم مثبته: ورودشون با ادوار قبلی که گناه‌کار یا بی‌گناه بودن مقایسه شده در ذهنم. سوءاستفاده نکنید. حس با هر پست بالاپایین می‌شه و نهایتا هم رایی براساس حس نمی‌دم.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47

صدرا

پس اهدافت می‌شه رضا و آرش و احتمالا محمدامین، کارت خیلی سخته که عزیزم، بمیرم برات :دی :))

امین

۵ مافیا به نظرت زیادی قوی‌تر از فرقه‌ی ۲ نفره نیست؟ ینی اینجوری به نظرت شانس مافیا زیادی بیشتر از فرقه نمی‌شه وقتی که فرقه نمی‌تونه مافیا بزنه؟ و اینکه تو حالت سه تیمه‌ات، ۸ بیگناهی که در نظر گرفتی درمقابل دو نیروی جذب کننده و یک نیروی تیر زننده زیادی کم نیست؟

سگ زرد هم برادر شغاله :)) اول شغال به ذهنم رسید با دیدن حرکتش و به نظرم بیشتر شبیه شغال اومد تا مزدور. ولی چرا مزدور؟ چرا شغال نه؟ :دی حرکت صدرا بیشتر شبیه شغاله یا مزدور؟ :دی

پویا
بالانسی که نوشتی درمورد نقشای مافیا به نظر منطقی و متعادل می‌آد (تعداد نسبتا کم درمقابل نقش‌های نسبتا قوی) ولی برای من بالانس دور از ذهنی بود دوست دارم برای مقاصد آموزشی بدونم چجوری بهش رسیدی :دی ولی درباره‌ی فرقه، چرا استاد اعظم قربانی باشه و از اون ور یه فراماسون که بی‌نقشه داشته باشن؟ خب فراماسون رو قربانی می‌ذاشت چه کاری بود :دی

رضا

دست گذاشتن روی یک گناهکار در شروع و حدس درست تخیلی :دی مثل دور ۷ش. توی پست اولش هم داشت می‌گفت می‌خواد اینجوری بازی کنه، دوست دارم ببینم می‌تونه تکرارش کنه یا نه و البته از روش تشخیص بدم گناهکاره یا بیگناه :دی

آرش
چون آرش داره سخته؟:دی چی بود سخت نمی‌شد؟:))

حرفت در مورد امین درسته. ولی محکم‌تر بگو. حالا نه مثل من، اما چیزی که غلطه رو باید قاطعانه‌تر بکوبی. هم سابقه‌ت در بازی زیاده هم چند دور گاد شدی. اعتمادبه‌نفست باید بیشتر باشه. اینی که گفتم برخلاف چنتا از موارد قبلی به وزن بی‌گناهیت اضافه کرد و نه برعکس.

منتظر جوابت به محمدامین هم بودم. خوب بود جواب. پاسخ رضا نیز.

در مورد سوالت از من:
چون فرض گرفتم وکیل مدافع شیطان و ستون پنجم هستن، 5 تا به‌نظرم زیاد اومد. پس 4 تا قوی دادم که یاکوزا هم توش باشه. 5 هم غیر ممکن نیست البته برام.
قسمت بعدی. مثلا یه دلیلش می‌تونه این باشه که در اون بالانس، با یک استاد و دو قربانی فرقه زیادی قوی هست. یک دلیلش هم می‌تونه این باشه که حرفه‌ای نمی‌تونه استاد و قربانیُ بزنه. در نتیجه فقط مافیا می‌تونه بزنه. این به خودی خود مشکلی نداره. ولی در اون تعداد مشکل هست.

یه چیزی هم در رابطه با اطلاق نقش با کسب اجازه از گاد بگم. به‌نظرم برای نقش‌های فرعی یا گناه‌کارانی که در فاز روز موثرن مشکلی نداره. چون کاملا ممکنه بازی یک نفر شبیه شغال یا جلاد باشه. یا قربانی و یاکوزا. ولی اینکه کسی بیاد بگه بازی فلانی شبیه خیاط هست معنی نمی‌ده. یا پدرخوانده رو از این نظر بگه که به ضد پرسش بودنش تاکید بکنه. بی‌گناه ولی همه‌ش بده به‌نظرم.

من معمولا صبح‌ها وقت خوبی برای پست دادن دارم قبل از ساعت 9 اینا. ظهر و عصر بستگی به روزش داره. شب‌ها هم سعی می‌کنم باشم و بخونم چون مهمه؛ ولی خیلی سخته برنامه‌ریزی برای بودن زیاد در شب و معمولا جوری بازی می‌کنم که کارم شب سبک باشه و عمده حرفامُ قبلش زده باشم. نیمه‌شب هم که نیستم.:دی این پستای کلی رو هم معمولا صبح می‌فرستم. این فاز چون زودتر شروع شد، الآن فرستادم.
معمولا در طول روز پستا رو به‌مرور می‌خونم و نکاتیُ یادداشت می‌کنم و پست‌های کلی، صبح و احتمالا عصر که وقتم بهتره ارسال می‌شه. ولی اگه نکته یا بحث مهمی ببینم که نظر کلیدی درباره‌ش داشته باشم، ممکنه همون موقع بیام و جداگانه نظر بدم.

توصیه‌م به شما همین یادداشت کردن‌ها و دقیق خوندن هست.

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
یاسین

من به حست همیشه ایمان داشتم داداشی. :دی

مهسا

وقتی تو جمله به نسبت میاد یعنی چیزهای دیگه هم تاثیر گذار هستن این وسط. تعداد هم تاثیر زیادی داره و به همین خاطر فرقه رو سه نفر در نظر گرفتم حتی اما یکی از چیزهای دیگه ای که تاثیرگذار هستش انتخاب بازیکن متناسب با میزان سختی و آسونی اعدام اون شخص هست، مثلا میزان سختی اعدام من با پویا یکی نیست قطعا، پس این هم تاثیر گذاره.

محمدامینِ عزیزم

خودت میدونی چقدر دوست دارم. :دی نیازی نیست وسط تاپیک دوست داشتنم رو بهت ثابت کنم. :)) من فقط اومدم بازی تو واسم تحلیل کنی، استدلال کنی، بازی کثیفت رو نشونم بدی، تو فقط حرف بزن عزیزم.

رضا

نمی‌شناسم.:دی شما؟ :دی

فکر کنم دلیل اون حرفم مشخص باشه :دی، تو تموم این سالهایی که با هم بازی کردیم این اولین باری هستش که من میبینم آقا رضا در مورد بالانس نظری نمیده و اگه تا اینجاش رو کاری نداشته باشیم ادعای اولیت که میگی من همیشه در بالانس لنگیده ام رو اولین باری هست که ازت میشنوم، سوال اینه که اگه همیشه لنگیده ای که باید تحلیل های قبلیت در مورد بالانس هم شبیه به پست اولت در این بازی باشه اما در بازی های حدقل دور هشتم به بعد که یه جورایی این شروع بازی با تحلیل بالانس ترند شد، ندیدم همچین صحبت و تحلیلی داشته باشی. حالا اجباری هم به این نیست که آدم حتما باید مثل دورهای قبلش باشه چون به هرحال آدم هر دور نقش متفاوتی هم میگیره و متناسب با اون بازی میکنه اما چه توجیهی برای اینکه قبلا تحلیل بالانس داشتی و معمولا لنگیده ای داری ؟ تو که معمولا لنگیده ای بعد از تحلیل های متعدد به این نتیجه رسیدی که این دور تحلیل نکنی ؟ تا اونجایی که یادمه فقط یک دور تحلیل بالانس اجباری بود و حتی تو همون دورهم داشتیم کسایی رو که تحلیل نکردن پس اشاره به این موضوع هم رد هست. در کل خواستم به این مورد اشاره کنم و چطوری جوکر رو هم به همین دلیل گفتم. :دی

لطفاً بگو قدر کافی چند نفره؟

به قدر کافی برابر است با حداقل تعداد بیگناهی که میشه برای بازی در نظر گرفت. از اون سوالا بودا. :دی

و این‌که به‌نظرت در بازیِ مافیا هدفِ اولیه پیدا کردنِ گناه‌کاره یا بی‌گناه؟

قطعا گناهکار اما قرار نیست همه از یه مسیر برن شمال. :دی

اگر گناه‌کار، چرا بریم اول به قدرِ کافی بی‌گناه پیدا کنیم؟ و اصلاً چطوری؟

وقتی مقصد همونه پس چه فرقی میکنه ؟ من که نمیخوام بیگناه رو بشناسم عکسش رو تتو کنم رو کتفم ! مافیا میتونه تو رای اجماع داشته باشه (حداکثری و نسبت به تعدادشون چون همدیگه رو میشناسن و حالا فازهای اول هم خیلی مشخص نمیشه اگه بیشترین زورشون رو بزنن.) اما بیگناها رای هاشون نامنظم هست و چه بهتر که حدقل برای اجماع اعتماد بیشتری بین بیگناها باشه. چیه ؟ از اختلاف نظر بین بیگناها لذت میبری نکنه ؟ :دی و اما چطوریش هم دقیقا مثل پیدا کردن گناهکار، تو هیچوقت نمیتونی بگی صددرصد فلانی گناهکاره، حتی اگه از لفظش هم استفاده کنی. همونطور هم نمیتونی بیگناه صددرصد پیدا کنی ! اما گناهکارت رو چطور پیدا میکنی ؟

آرش

چون به نظرم بیگناهان با بازی درست و تمیز، خیلی خوب می‌تونن از این برتری (کم بودن مرگ و میر در شب و فازهای طولانی) استفاده کنن.

اون چیزی‌ که من برداشت کردم از این صحبتت این بودش که وزنه بیگناها سنگین تره از نظرت چون مرگ و میر تو شب کمه، اما خب بازی طبیعتا باید بالانس باشه پس بنظرم در حال حاضر برتری ای وجود نداره که بخوایم ازش صحبت کنیم، مخالفتم با این قسمت از صحبتت بود، اگه جای ابهام هست حتما بپرس که در موردش بحث کنیم.

پویا

گفتی قدرت نسبی تیما در اعدام برابر باشه و از اون رسیدی به 3 نفر بودن فرقه در برابر 4 یا 5 نفر بودن مافیا. یعنی تعدادشون نزدیک باشه. درسته؟

بله درسته، من فرقه رو 3 درنظر گرفتم برای تاثیرگذاری بیشتر در روز و از اونجایی که جذب فرقه بصورتیه که یک نفر از فرقه قربانی میشه و حالا هر تعدادی که بخواد جذب شه منهای یک میشه، پس یدونه زاپاس باید باشه بنظرم البته فقط نظر شخصی هست.

گفتی محمدامین نباید دیر وارد بازی بشه. موافقم و تو پست قبل هم در مورد افرادی که دیر میان توضیح دادم کامل. اما سوال اینه که بقیه چی؟ مثلا چاوش یا امین دیر وارد بشن ایرادی نداره

قطعا ایراد داره و گرفته میشه، محمدامین هم یک دری بود که بهش گفتیم که دیوار هم بشنوه.دلیل انتخاب محمدامین هم این بود که دوری که قاتل بود با همین استراتژی وارد شد.

ضمنا در رابطه با موافقتت با فری، پیدا کردن گناه‌کار اولویت داره یا بی‌گناه؟ یعنی فرض کن می‌تونی بفهمی یک فردی بی‌گناه یا گناه‌کار هست. کدوم مهم‌تره؟

ببین قطعا پیدا کردن گناهکار مهم تر هست من با این مخالفتی نداشتم. خود فری هم که باهاش موافقت کردم به این موضوع اشاره کرده و گفته قرار نیست گناهکارا رو ایگنور کنم، نصف موافقتم هم برمیگرده به این صحبتش که رویکرد این بازیم رو بر اساس شفافیت داشتن، چه در اتهام زدن و چه در اعلام موضع و چه در پاسخ گویی به شبهات افراد و کسانی که ازم سوال میپرسن، تنظیم میکنم. چون کاملا با این صحبت موافقم و بنظرم یک نکته که از این مهم تر هست توجه بقیه بیگناها به این مورد هست. همیشه شاهد بودیم کسایی که تارگت چند نفر بودن بیشتر روشون زوم شده و در آخر فاز علت رای به اعدام دقیقی هم نداشتن، صرفا گفته شده که بله فلانی تو بازیش جو بوده، بزرگ نمایی داشته و این برای من مثبت نیست پس بهش رای میدم، بدون اینکه حتی به اون بزرگ نمایی اشاره ای کرده باشه ! بیگناها باید خواستار علت باشن از این عزیزان و این خیلی کمک کنندس.

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین