برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
آرش

مهدی
در مورد فرقه و قربانی حرفت منطقیه. در مورد بالانس دور ۲، تا جایی که یادم می‌آد اون دور اصلا فرقه رو توی لیست نقش‌ها نداشتیم بنابراین شاید نشه خیلی مقایسه کرد.

مرسی. یادم نبود.

====================

پویا
مهدی

به دو نکته خیلی مهم رسیدی که برام جالبه. چون در حالت عادی و ابتدای بازی توجهی به این مسائل نمی‌کردی و اگرم می‌کردی، نمی‌گفتی؛ برام عجیبه حتی. البته چون تو پست اولت هم رفتی بالانس دور 7 ُ بررسی کردی، به حساب شر نمی‌ذاریم تا اینجا. ببینیم جوابت چیه.:دی

نکته اول: این‌که دو قربانی در بازی باشه، منم عملا گذاشتم و غیرمنطقی نیست که فرقه دو گزینه برای فدا کردن داشته باشه به جای یکی. درسته؟ به‌نظر تو احتمال کدوم بیشتره؟ چیزی که من گفتم یا خودت؟ یعنی دو قربانی یا یک "استادوقربانی" و یک "قربانی"؟

نکته دوم در رابطه با این هست که فرقه جذب موفق انجام بده ولی نتونه اونا رو بیاره تو تیمشون. اینُ من بار اولی که امیر نقشا رو بهم داد برای بررسی بهش توجه کرده بودم؛ ولی یادم رفت. تو که گفتی یادم افتاد. اینم نکته مهمیه. دلیل مطرح شدنشُ اما متوجه نمی‌شم، خصوصا در این فاز. من اگه یادم هم میومد نمی‌گفتم. چون هم گمان فرقه بودن بهم زده می‌شد (چیزی که قاعدتا مهدی دوست نداره!؟) و هم اینکه استاداعظم و دوست یا دوستانش ممکنه به هر طریقی رو این بازی بکنن و یه کدهایی بدن که جذبی متوجه بشه. تو اگه کسی چنین چیزی بنویسه احتمال مافیا یا فرقه بودنش برات بیشتر نمی‌شه؟ و اینکه این مسئله در درجه اول به ذهن گناه‌کار می‌رسه یا بی‌گناه؟

حقیقتا من بار اول که خوندم، احتمال مافیا بودنت برام بیشتر شد. که شاید بحثی تو گروه شده باشه و به این مسائل پرداخته باشن. بعد که فکر کردم دیدم می‌تونه کدگذاری قربانی باشه حتی. و با احتمالی بیشتر از قبلی. در واقع پله‌پله از همین اول خودشُ بیاره جلو و در موقع لازم اعدام بشه.

بنابراین نظرم اینه که رئیس پلیس هدف شب اولش مهدی باشه، مگه یه سوتی واضح از کسی ببینه و بهش شک کنه و اولویت بده بهش و مهدی بشه هدف شب دوم.
شخصا هم اگه بخوام به مهدی رای بدم یا 2 فاز اول رای می‌دم یا از فاز سرعتی به بعد. و چنین توصیه‌ای به بقیه هم دارم. اگرم وزن بی‌گناهیش برام سنگین‌تر بشه و این مسائلی که گفتم بذارم به پای جستجوگربودنش که هیچی.

اشاره می‌کنی که کدوم دور‌ها من به چنین چیز‌هایی توجه نداشتم؟ البته این که گفتی نمی‌گفتم رو قبول دارم تاحدی در اوایل. اینجا هم نگفتم درواقع. چون آرش دقیق‌تر نظرم رو پرسید، دوباره عمیق‌تر فکر کردم و جواب دادم. ولی بهرصورت ذهنیت آدم همیشه درحال تغییر هست و قرار نیست به یک روش ثابت همیشه بازی کنه. بماند که خود نقش‌ها هم ثابت نیست همیشه، جدای شخصیت خود آدم.

چیزی که خودم گفتم از دید خودم احتمالش بیشتره که گفتم.

چرا گمان فرقه بودن باید زده بشه بهم؟ ضمن اینکه من وقتی به این قضیه فکر کردم و داشتم پستم رو می‌نوشتم، اتفاقا دیدم این چیزیه که باید تو دید باشه و به عنوان یه استراتژی پنهان ازش استفاده نشه. درواقع اگر نظرت اینه که بیان کردن چنین چیزی کمک می‌کنه به استاد اعظم که بیاد همچین چیزی رو پیاده کنه و بقیه هم نفهمن، من باهاش موافق نیستم. این یک کاریه که باید تو فاز روز جلوی چشم همه انجام بشه، پس هرچقدر ذهن نسبت به چنین چیز‌هایی آگاه‌تر باشه از قبل، بهتره. در مورد اینکه کسی همچین چیزی رو بنویسه من به فرقه یا مافیا بودنش شک می‌کنم یا نه، اول اینکه من به همه چنین شکی دارم (+ فرعی‌ها) مگر خلافش ثابت بشه. اما به طور کلی نه، باعث نمی‌شه شک ویژه کنم. چون استراتژی روز هست، من هرچقدر از استراتژی‌های مختلف آگاه‌تر باشم راضی‌ترم اتفاقا به عنوان یک بی‌گناه. در مورد سوال آخرت هم، نظر خودت چیه؟ من به ذهن خودم رسیده و جهت‌گیری خاصی ندارم که به ذهن کی اول می‌رسه. دید تو چیه اما؟ چون پایین‌تر من رو گفتی احتمال مافیا بودنم بیشتر شد برات و بعدش هم گفتی شاید کدگذاری قربانی باشه. پس احتمال پررنگت اینه که گناهکارم، آره؟

5 مافیا و 2 فرقه که جذبش هم با قربانی هست، چجور تعادلی هست؟ من اینا رو بدم، می‌گم فرقه 1 از 4 ببره.

درسته و باهات موافقم.

۴ مافیا و ۳ فرقه متعادله به‌نظرت؟

دوستانی که از پستش تشکر کردن هم بیان توضیح بدن!

تشکر به معنی موافقت کامل با تمام صحبت‌های یک نفر هست؟ اگر اینه که تشکرم از روی پست بالانس خودت رو بردارم اول. چون باهاش موافقت کامل ندارم (اما طرح قاطعانه یک حالت و همچنین توضیحاتی که مفید باشه از‌نظرم باعث می‌شه تشکر کنم). اتفاقا تشکری که زیر پست امین زدم دلیلش توضیحات بالانسش نبوده.

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
پویا

وقتی داشتم پست‌هات رو می‌خوندم نظرم به یک‌چیزی جلب شد. تو در پست‌هات تقریبا با همه مکالمه کردی و خیلی ازت تشکر می‌کنم بابت این سبک بازی (با هر نقشی). اما، دلیل خاصی داره که صحبت‌ بعضی افراد رو نقل قول کردی اما بعضی‌هارو نه؟

أرش، فری، مهدی، امین

این ها نقل قول شده صحبت‌هاشون. بقیه نه.

اول فکر کردم شاید دلیلش جدیت سوال‌ها یا اهمیتشون باشه، اما دیدم سوال‌هات از بقیه هم همونقدر جدی و مهم بوده بعضی‌هاش. مثلا در جایی خواستم ببینم یک سوالی که از مهسا و جمله‌اش پرسیدی برای چی هست؟ بعد چون جمله مهسا نقل قول نشده بود، خودم رفتم سراغ پستش. بقیه هم تقریبا به همین شکل.

بعد با خودم گفتم شاید رندوم بوده، دیدم آرش بار دوم و در یک پست دیگه هم نقل قول شده مثلا. دلیل این نقل‌قول‌های انتخابی چیه؟

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
سلام.

یک توضیحی رو در مورد ساختار فرقه و قربانی بدم. گویا قوانین کامل نتونسته ابهام نقش هارو برطرف کنه و چون ساختار فرقه متفاوت از همیشه هست، توضیح میدم.

1- فرقه جذب می کنه، جذب شدن یا عدم جذب شدن این جذب بهش گفته میشه، ولی ااین افراد نه فرقه هستند و نه متعلق به فرقه و خودشون هم از جذبشون مطلع نمیشن، اینها بیگناه باقی می مونند و اگر رئیس پلیس بپرسه بی گناه اعلام میشن و اگر گروه گناهکاری دیگه ای بزنه یا جذبشون کنه و قابل زدن/جذب باشن، روشون موثر واقع میشه. در واقع بیگناهان جذب شده متعلق به فرقه نیستند مگر اینکه قربانی اعدام بشه. یعنی ممکنه فرقه جذب بکنه، درست و موفق هم باشه، ولی کسی رو قربانی نکنه و اون افراد بیگناه باقی میمونند.

مثال 1: در یک ورس کیس، فرض کنید دو فرقه در بازی داریم، فرقه اول امیر رو جذب می کنه و امیر کابوی هست و جذب میشه، امیر مطلع از جذبش نیست، اما موفقیت جذب به فرقه اول گفته میشه، اونها قربانی نمی کنند، فرقه دوم جذب می کنه و بلافاصله قربانی می کنه، امیر عضو فرق دومه و حالا اگر فرقه اول قربانی کنه به هوای جذبش، هیچ چیز رو جذب نمی کنه در فرض سوال :دی تنها عایدیش اینه مطمئن میشه که طرف عضو فرقه دیگه ای شده و گناهکاره :دی (اینجا اهمیت قربانی سریع و به موقع به فرقه (های) احتمالی رو هم گوشزد می کنم :دی )

مثال 2: فرقه امیر رو جذب می کنه، قربانی تا فاز 7 (آخرین فاز عادی) نمی تونه خودشو اعدام کنه، امیر بیگناه باقی میمونه.

2- استاد اعظم یا رئیس فرقه، اگر نقش ترکیبی قربانی نداشته باشه، اگر قربانی رو از دست بدن به هر طریقی (در شب کشته بشه یا اعدام زودرس داشته باشه) می تونه خودش قربانی باشه. ولی اگر قربانی در بازی باشه نمی تونه نقش قربانی رو ایفا کنه. ولی اگر نقش ترکیبی قربانی رو داشته باشه، با فرض اینکه قربانی در بازی باشه، می تونه خودش هم قربانی بشه. در نتیجه امکان نقش ترکیبی استاد اعظم و قربانی برای یک نفر وجود داره.

آخرین ویرایش:
Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
پویا

یه مقداری قاطع‌تر حرف بزن. اون همه (به درستی) استدلال کردی که برسی به اینکه مافیا احتمالا هست؟ چشم‌بسته غیب گفتنه این؟ :دی چه احتمالی به عدم حضور مافیا می‌دی؟
سوالی که از عرفان داشتم از تو هم دارم. فرقه با 2 نفر و لزوم قربانی، چجوری با 5 مافیا در تعادله؟ چنتا جذب؟
یه توصیه هم بهت دارم که اگه این دورُ برای نزدیک کردن بی‌گناهی به گناه‌کاریت انتخاب کردی، اصلا تصمیم درستی نگرفتی. از نظر من تو اگه گناه‌کار باشی از بقیه خطرناک‌تری و بیشتر بهت توجه می‌کنم؛ قطعا باید اون جستجوگری بی‌گناهانه رو در بازیت ببینم.

حس جالب و متفاوتی دارم که بصورت اکتیو باهات همبازی شدم و برام باعث افتخاره. بدون اغراق، دورانی که برات بازی کردم بسیار آموختم و الان هم حتماً همینطور خواهد بود :گل:

- در مورد درخواست لحن قاطع، تو قطعاً بهتر از همه تشخیص میدی که من وقتی بیگناه باشم لحن آروم تری دارم چون ذاتاً آدم محافظه کاری هستم و ناآگاهی این قضیه رو در من تشدید میکنه. این قضیه به انتخاب خودم ام نیست و ناخودآگاه شکل میگیره. قصدی هم واقعاً در راستای نزدیک کردن بازی بیگناهی و گناهکاری خودم ندارم، و طبق صحبت های قبلی که بعد از دور دوازدهم با خودت داشتم، فقط دوست دارم به اون نگرش هم سطح که دور هشتم و دور دهم داشتم برگردم چون میدونی که من اون حالت رو در مورد خودم بیشتر دوست دارم.

- در مورد بررسی های من در مورد حضور یا عدم حضور مافیا باهات موافق نیستم، چون طبق گزاره های گاد قطعیتی بر وجودش نیست و من واقعاً کلی وقت گذاشتم که با دلیل، احتمال این قضیه رو برای خودم بررسی کنم. وقتی داده ی من اطلاعات گاد هست، چطوری میتونستم وجود مافیا رو بصورت پیش فرض قطعی در نظر بگیرم؟

- در مورد احتمال عدم تعادل 5 مافیا و 2 فرقه منطقت رو میپذیرم چون درک من از مکانیزم این نقش ها هنوز کامل نیست. البته ادعایی هم در زمینه فهم و تشخیص بالانس ندارم و در آینده هم یکی از بازی ها رو قرار شد خودت برای یک دوستی بالانس کنی :دی پست قبلی من صرفاً حاوی تلاش و تاتی تاتی کردن برای کشف بالانس از طریق بررسی گزاره ها، شناخت قبلی از گاد، و انگاره های عددی ذهن ام از گروه های گناهکاری در بالانس بازی های قبلی بود. ذهنیت و تجربه محدود من در این زمینه ممکنه حاوی نقصان بوده باشه.

- در مورد جستجوگری بیگناهانه هم انتظارت به جا هست، و تلاش من بر اینه که با توجه به شرایط الان و مشغله های شخصی در حد توان مفید باشم.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
عرض سلام و صبح به خیر خدمت همه به جز چاوش (چون اونجا صبح نیست، عصره یا غروب :دی)

پستها با موبایل خیلی طولانی به نظر میاد ولی با لپ تاپ که میام کوتاهتر به نظر میرسه، تقریبا همه پستا رو خوندم ولی به همین دلیل روانی که توی موبایل پستا طولانی به نظر میان، بعضیا رو دقیق نخوندم و باید دوباره بخونم

ولی فعلا دو تا نکته

یکی در مورد پویا.
خیلی از دید بالا به پایین بازی میکنه، البته خودم توی مکالمات بهش میگم استاد و شخصیتش ناخوداگاه اینطوریه، ولی به هر حال این نوع پست دادن یه جوریه که حداقل بخشی از بازیکنا رو مرعوب میکنه و جرئت رو ازشون در مقابلش میگیره و یه کم برام نکته منفیه.

مورچه اتمی بزرگوار.

- در مورد درخواست لحن قاطع، تو قطعاً بهتر از همه تشخیص میدی که من وقتی بیگناه باشم لحن آروم تری دارم چون ذاتاً آدم محافظه کاری هستم و ناآگاهی این قضیه رو در من تشدید میکنه. این قضیه به انتخاب خودم ام نیست و ناخودآگاه شکل میگیره. قصدی هم واقعاً در راستای نزدیک کردن بازی بیگناهی و گناهکاری خودم ندارم، و طبق صحبت های قبلی که بعد از دور دوازدهم با خودت داشتم، فقط دوست دارم به اون نگرش هم سطح که دور هشتم و دور دهم داشتم برگردم چون میدونی که من اون حالت رو در مورد خودم بیشتر دوست دارم.

الان علنا ادعای بیگناهی کردی؟! البته در ادامه گفتی قصد نزدیک کردن بازیت به بیگناهی یا گناهکاری نداری ولی اول پستت جوریه که تقریبا علنی ادعا کردی علت قاطعیت نداشتنت اینه که بیگناهی!

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
سعی میکنم تا چاشت یا ظهر همه پستا رو دقیقتر بخونم و اگه نکته خاصی دیدم اشاره کنم

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
خب پستا رو کامل خوندم. در مورد بالانس زیاد حرف زده شد، نمیخوام خیلی حرف بزنم و تاپیک رو شلوغ کنم آخرین نظرم رو بگم.

اولا از امیر هر بالانسی بر میاد. کسی که سابقه‌ی اینو داشته که همه رو مافیا بزاره هر چیزی ازش برمیاد :دی ولی خب با علم به همین مسئله، یه کم منطقی تحلیل میکنم.

تمامی نقش های فرعی بجز وکیل مدافع شیطان و جلاد، می تونند به صورت ترکیبی به یک فرد داده شوند. که در شمارش بند "ه" موثر هست.

من با توجه به این نکته حس میکنم یک نفر هست که دو نقش فرعی رو همزمان داره. و علاوه بر اون، یک یا دو فرعی دیگه هم داریم.

پنج مافیا همونطور که چند نفر اشاره کردن احتمالا منطقی ترین حالته.

فرقه یه حسی بهم میگه ممکنه دو تا باشه ولی چون دو تا سه نفره خیلی زیاده و با توجه به قربانی، فرقه دو تایی هم خیلی ضعیف میشه، اگه بالانس عجیب نباشه، یه فرقه سه نفره منطقی ترین حالت.

پس به نظرم ۵ مافیا
۳ فرقه
۲ یا ۳ فرعی
۹ یا ۱۰ گناهکار

از بین پست ها، بیشترین چیزی که توجهم رو جلب کرد این پست Mamalgr بود:

این صحبتی که الان کردی مخالفم. نظر دادن راجع به بالانس خیلی چیزا از قبیل "ناخداگاه" گناهکاری یا بیگناهی، علم به تعداد گناهکارا و تلاش برای گیج کردن بازی و خیلی از این چیزا رو می شه ازش در آورد. در حالی که صحبت راجع به اینکه مسیر بازی چطور پیش میره میشه صحبت های ادامه ی تو. یه سری صحبت های کلیشه ایه بیشتر که هیچ چیزی ازش نمی شه در آورد.

به نظرم حرفش و استدلالش خیلی منطقی بود. نسبت بهش حس مثبتی گرفتم و نسبت به فری حس منفی گرفتم...

آرش

ترسا
دلیل استرست هنگام نوشتن پست چی بوده؟

اینجا واضحا گیر بیخودی به ترسا دادی، نوشته دیگه. گاد بهش خیلی گیر داده که زودتر پست بده و همین باعث شده استرس بگیره. :دی حالا یا پستشو دقیق نخوندی و گیر دادی یا دلیلش برا استرس رو موجه نمیدونی. که بعید میدونم دومی باشه چون نگفتی دلیل خوبی نیست و صرفا پرسیدی دلیل استرست چی بود.

- - - Updated - - -

در مورد بالانس اصلاح کنم

پس به نظرم ۵ مافیا
۳ فرقه
۲ یا ۳ فرعی
۹ یا ۱۰ گناهکار

آخرش منظورم ۹ یا ۱۰ بیگناه بود :دی

۵ مافیا
۳ فرقه
۲ یا ۳ فرعی
۹ یا ۱۰ بیگناه

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
صدرا
پست شماره 40
جوابات خوب بود.
یه چیزی در مورد رضا گفتی. منم اتفاقاتی تو ذهنم مرور شد و بعد رفتم پست اولیه‌ش تو دو دور اخیری که خودم گاد بودم دیدم. مختصرا در مورد بالانس صحبت کرده؛ زیاد حرف نزده و البته نگفته لنگیدم. منتهی بحثی که هست، یکی از اون ادوار گناه‌کار بوده که اتفاقا بیشتر هم توضیح داده. بنابراین مشکلی درش نمی‌بینم. ولی دقت تو خوب بود. آفرین.

پویا

اشاره می‌کنی که کدوم دور‌ها من به چنین چیز‌هایی توجه نداشتم؟ البته این که گفتی نمی‌گفتم رو قبول دارم تاحدی در اوایل. اینجا هم نگفتم درواقع. چون آرش دقیق‌تر نظرم رو پرسید، دوباره عمیق‌تر فکر کردم و جواب دادم. ولی بهرصورت ذهنیت آدم همیشه درحال تغییر هست و قرار نیست به یک روش ثابت همیشه بازی کنه. بماند که خود نقش‌ها هم ثابت نیست همیشه، جدای شخصیت خود آدم.

چیزی که خودم گفتم از دید خودم احتمالش بیشتره که گفتم.

چرا گمان فرقه بودن باید زده بشه بهم؟ ضمن اینکه من وقتی به این قضیه فکر کردم و داشتم پستم رو می‌نوشتم، اتفاقا دیدم این چیزیه که باید تو دید باشه و به عنوان یه استراتژی پنهان ازش استفاده نشه. درواقع اگر نظرت اینه که بیان کردن چنین چیزی کمک می‌کنه به استاد اعظم که بیاد همچین چیزی رو پیاده کنه و بقیه هم نفهمن، من باهاش موافق نیستم. این یک کاریه که باید تو فاز روز جلوی چشم همه انجام بشه، پس هرچقدر ذهن نسبت به چنین چیز‌هایی آگاه‌تر باشه از قبل، بهتره. در مورد اینکه کسی همچین چیزی رو بنویسه من به فرقه یا مافیا بودنش شک می‌کنم یا نه، اول اینکه من به همه چنین شکی دارم (+ فرعی‌ها) مگر خلافش ثابت بشه. اما به طور کلی نه، باعث نمی‌شه شک ویژه کنم. چون استراتژی روز هست، من هرچقدر از استراتژی‌های مختلف آگاه‌تر باشم راضی‌ترم اتفاقا به عنوان یک بی‌گناه. در مورد سوال آخرت هم، نظر خودت چیه؟ من به ذهن خودم رسیده و جهت‌گیری خاصی ندارم که به ذهن کی اول می‌رسه. دید تو چیه اما؟ چون پایین‌تر من رو گفتی احتمال مافیا بودنم بیشتر شد برات و بعدش هم گفتی شاید کدگذاری قربانی باشه. پس احتمال پررنگت اینه که گناهکارم، آره؟

درسته و باهات موافقم.

۴ مافیا و ۳ فرقه متعادله به‌نظرت؟

تشکر به معنی موافقت کامل با تمام صحبت‌های یک نفر هست؟ اگر اینه که تشکرم از روی پست بالانس خودت رو بردارم اول. چون باهاش موافقت کامل ندارم (اما طرح قاطعانه یک حالت و همچنین توضیحاتی که مفید باشه از‌نظرم باعث می‌شه تشکر کنم). اتفاقا تشکری که زیر پست امین زدم دلیلش توضیحات بالانسش نبوده.

بخش اول: ادواری بوده که بازی شروع شده و تو گفتی نقشا رو هنوز دقیق نخوندم یا یه سری نقشا رو نخوندم. و معمولا هم اگه دقت کردی، بیان نشده. توضیحاتت در مورد تغییر قابل قبوله و صادقانه به‌نظر می‌آد.

بخش دوم: کلا در توجه کردن، هرکسی بیشتر و دقیق‌تر به نقش خودش توجه می‌کنه و بعد نقشایی که باهاش در ارتباطه. ادامه‌ش هم چون پست گادُ خوندم و در مورد جذب فرقه اشتباه تو ذهنم بوده، جای بحث نداره از نظرم. البته نکته‌ای که من اشاره کردم به این مسئله مربوط نبوده.

4مافیا و 3فرقه متعادل هست. نقشای قوی مافیا به مکانیزم جذب فرقه در می‌شه و کمتر هم نیست ازش چون فرقه باید تلفات بده. و البته همچنان مافیا به دلیل داشتن سناتور قوی‌تر هست.

تشکر خب هرکسی استفاده‌ای می‌کنه ازش. من برای این که تشکر کنم لازمه با اکثر نکات گفته شده موافق باشم و البته با هیچ حرفی در اون پست مخالف نباشم. مخالف هم به معنی اختلاف سلیقه یا نظر نیست. وقتی یک خط در یک پست غلط باشه، صد خطش درست باشه هم من تشکر نمی‌کنم. ولی اگه بیشترشُ موافق باشم و چند مورد هم اختلاف سلیقه یا دیدگاه یا حس باشه، مانعی برای تشکر نمی‌بینم. البته نظرات متفاوته. یکی ممکنه بگه یه پست صد تا غلط داشته و یک جمله درست و مهم، ازش تشکر می‌کنم. ایرادی هم نداره.
در اینجا همین که تو اومدی توضیح دادی و نظر خودتُ گفتی کفایت می‌کنه برام.

اما در رابطه با سوالی که پرسیدی که تو برام گناه‌کاری یا نه. اول یک توضیح بدم. من طیفی به این قضیه نگاه می‌کنم. از حدود 30-35 درصد تا 65-70 درصد ُ می‌ذارم در منطقه خاکستری. کمتر از اون سفید هست و بیشتر از اون سیاه. کسی برام سیاه بشه حتما اعلام می‌کنم. سفید بشه ممکنه اعلام بکنم یا نکنم. زمانی که پستا رو نوشتم و رفتم خوابیدم، کسی برام سیاه یا سفید نبود. همه اون وسط بودن. درصداش فرق داره مسلما.
در مورد تو، عدد بخوام بگم: با جوابات از 60-65 اومدی نزدیک 55. جنبه عمومی گناه‌کاریت برام کم شد. ولی اون جنبه خاص در مورد قربانی هنوز شک بهش وجود داره. البته ذهن خودمم درگیرش نمی‌کنم و باتوجه به چیزی که درمورد رئیس پلیس گفتم، اگه مثلا تا فاز 3 و 4 هنوز تو بازی باشی، احتمال گناه‌کار بودنت برام می‌آد زیر 50.
توضیح بیشتر هم بخوام بدم، من حرفا و موضع افرادُ به نسبت شخصیت خودشون می‌سنجم. بازی با هر نقشی متفاوته قطعا، ولی یه چیزایی ثابته. مثلا توجه به نکات ریز در مورد بالانس از طرف آرش طبیعی‌تر هست تا مهدی. از طرفی احتمال اینکه آرش یه چیزی بگه و سریع بیاد برعکسشُ بگه بیشتر هست تا مهدی.
در مورد جوابات فعلا لحنت گناه‌کارانه نبوده برام. و مهم‌تر اینکه هم یه سری مسائلُ قبول کردی و هم موضع خودتُ حفظ کردی. اینا تو بازی بی‌گناهیت بیشتره. اگه خیلی شدید حمله می‌کردی یا کلا عقب می‌کشیدی، احتمال گناه‌کاریت بالا می‌رفت. از طرفی یه خونسردی هم تو پستات می‌بینم که بیشتر باید بررسی بشه در ادامه.

نظرت به طور اختصاصی در رابطه با گیری که به فری و مهسا دادم می‌تونه کمک کننده باشه.

پویا

وقتی داشتم پست‌هات رو می‌خوندم نظرم به یک‌چیزی جلب شد. تو در پست‌هات تقریبا با همه مکالمه کردی و خیلی ازت تشکر می‌کنم بابت این سبک بازی (با هر نقشی). اما، دلیل خاصی داره که صحبت‌ بعضی افراد رو نقل قول کردی اما بعضی‌هارو نه؟

أرش، فری، مهدی، امین

این ها نقل قول شده صحبت‌هاشون. بقیه نه.

اول فکر کردم شاید دلیلش جدیت سوال‌ها یا اهمیتشون باشه، اما دیدم سوال‌هات از بقیه هم همونقدر جدی و مهم بوده بعضی‌هاش. مثلا در جایی خواستم ببینم یک سوالی که از مهسا و جمله‌اش پرسیدی برای چی هست؟ بعد چون جمله مهسا نقل قول نشده بود، خودم رفتم سراغ پستش. بقیه هم تقریبا به همین شکل.

بعد با خودم گفتم شاید رندوم بوده، دیدم آرش بار دوم و در یک پست دیگه هم نقل قول شده مثلا. دلیل این نقل‌قول‌های انتخابی چیه؟

سوال خوبیه. من وقتی کسی ازم سوال می‌پرسه، خودمُ ملزم به نقل قول می‌دونم مگر در موارد خاص. وقتی خودم دارم نظر می‌دم سعی می‌کنم کمتر نقل قول استفاده کنم و مثلا به شماره پست ارجاع بدم. فاز قبلی چون تعداد پست کم بود و همه یکی دو پست داده بودن، نیازی به شماره زدن ندیدم. حالا در مورد اونا که نقل قول کردم هرکدوم علت داشته. چیزی رندوم نیست.:دی مثلا آرش موارد بحث باهاش زیاد بود. پست فری می‌خواستم تهش یه جوابی به سوالش از صدرا هم بدم. پست تو دلیلش این بود که نکات خیلی مهمی داشت. من بعضا میام و فقط پستای خودمُ مرور می‌کنم ببینم چیزی از فازهای قبلی جا نمونده یا در نرفته باشه از دستم. پست تو به اون دسته پست‌ها تعلق داره که در این مرورها هم دوست دارم دوباره بخونمش. چنین دلایلی وجود داره.:دی امین هم مشابه همین. مهسا و بقیه هم نیازی ندیدم نقل قول بشه. هرچند گیری که به مهسا دادم مهم‌ترین بخش پستام بود. هر فردی حس کنه نیاز هست می‌تونه بره پست اولیه رو هم بخونه. و بهتره چنین کاری بکنه اصلا. ولی طبیعتا من همه رو نقل قول نمی‌کنم و ترجیحم اینه جز پاسخ سوالات چیزی نقل قول نشه، مگر موارد خاصی که بالا گفتم باشه.

=======================================================

محمدحسین
توضیحاتت خوب بود. مرسی.
فقط یه چیزی، یه وقت هست تو با احتیاط دلایل 60 درصدی می‌آری و نتیجه 60 درصدی هم می‌گیری. یه وقت هست دلایل 80 درصدی می‌آری ولی نتیجه 60 درصدی می‌گیری. مورد دوم منظورمه که قاطع‌تر بشه بهتره.
در مورد نبود مافیا هم دید من اینه که گاد عملا هیچ چیزیُ تایید نکرده. اینم مثل بقیه. ولی باتوجه به چیزی که آرش گفت، واقعا هیچ احتمالی نمی‌دم که امیر 2 فرقه بذاره. اگر هم بخواد مافیا نذاره، از نظر من شخصیتش جوری هست که 3 فرقه بذاره و نه دو تا. از نظر شخصیتی و گادی می‌گم وگرنه اونم احتمال بسیار پایینی داره.

رامتین

کجا چنین دیدی بوده؟ اگر منظورت مواردی در رابطه با بالانس هست، اونجاها طبیعیه چنین دیدی. موارد دیگه دید از بالا به پایین به هیچ فردی ندارم. ممکنه حرفی زده بشه که تند باشه و هدف گرفتن واکنش از خود فرد یا بقیه باشه، ولی چنین دیدی ندارم. بگو کجاها که برگردم دوباره بخونم و اگه لازمه در ادامه تصحیحش کنم.
من اتفاقا دوست دارم افراد بیان باهام بحث کنن، چون می‌شه از بحث هم مورد خود اون فرد دقیق‌تر نظر داد و هم واکنش بقیه رو گرفت. درسته محکم و قاطع صحبت می‌کنم، ولی اصلا چنین هدفی که گفتی ندارم.:دی
مثلا به طور خاص در این دور که بالانس گفته نشده انتظار داشتم افراد بیان یه بالانس بنویسن و ازم بپرسن چنین چیزی چقدر احتمال داره به‌نظرت. یا این همه نظر دادم که بحث شکل بگیره.

در رابطه با بالانسی که نوشتی و بعضا مشابهش هم نوشته شده، من یه مشکل دارم. اگر فرض کنیم وکیل مدافع شیطان و ستون پنجم در بازی هستن با احتمال بالا، چون نقشای مورد علاقه گاد عزیز هم هستن:دی، اونوقت 5 مافیا زیاده. ستون پنجم یک درصد جذب بشه، مافیا می‌شه 6 نفر و با وجود شیطان عملا 7 نفر هست. فرض کنید 14 نفر تو بازی مونده باشن که 6 تاش مافیا باشه و یکیش شیطان. مافیا که به خودش رای نمی‌ده.:دی شیطان هم که مافیا رو می‌شناسه. در نتیجه تو 14 تا امکان برد دارن. احتمالش هم اصلا مهم نیست چقدر کمه. امکانش موجب می‌شه که تعادل از دست بره. بنابراین از نظر من اگه مافیا 5 باشه، حداقل یکی از این دو نقش باید نباشن. البته در حالتی که یک تیم داشته باشیم، مشکلی در تعادل پیش نمی‌آد.

- - - Updated - - -

مححمدحسین پست 44 و رامتین پست‌های 45 و 47 هست.

- - - Updated - - -

گاد

بنده الآن دارم می‌بینم که امکان اینُ دارم که پست‌های خودمُ ویرایش کنم.:)) بررسی بشه ببینید چند نفر اینجوری هستن و حذف بشه. با سپاس.

ویرایش گاد: یه بار آرش رو مستقیم به انتخاب خودم میفرستم دفاعیه تا دیگه همچین چیزی رخ نده :)) درست شد، چک کنید.
- - - Updated - - -

من امروز یه بار دیگه پستا رو خصوصا در فاز قبلی دقیق می‌خونم و اگه به نکته خاصی برخوردم می‌گم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
پویا

مثلا این که میگی به قصد آموزش اومدی (آموزش دادن دیگه ؟:دی) یا اینکه دیر پست دادم تا بقیه تحت تاثیر قرار نگیرن :دی

ایرادی که به بالانس من گرفتی حقیقتا میپذیرم. اگه ستون پنجم و شیطان حضور داشته باشن ۵ تا مافیا بالانس رو از بین میبره. پس اگه هر دو باشن احتمالا ۴ مافیا داریم. هر چند من نمیتونم قطعا بگم هم ستون پنجم در بازی هست هم شیطان. پس همچنان ۵ نفره بودن مافیا محتمله. حالا خیلی مهم نیست. به نظرم یه کلیتی از بالانس به دست بیاریم کافیه و این که دقیق بتونیم حدس بزنیم نه ممکنه نه خیلی فایده داره.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
دیدم پویا گفته گیری که به مهسا داده مهمترین بخش پستاش بود، رفتم دوباره پست مهسا خانم و خود پویا رو خوندم و حقیقتا نظرم جلب شد.

یک اتهام جدی نسبت بهت مطرح می‌کنم:
تو از اون همه پست که از نظر من کلی جای سوال یا گیر دادن داشته، فقط اومدی به ساده‌ترین مورد توجه کردی! و لحن سوالت هم بده. چون مشخصه تعداد مافیا در ابتدا از فرقه بیشتره. لحن درست می‌تونه مشابه چیزی باشه که من پرسیدم. ولی اصل اتهام این نیست. اینه که این همه حرف زده شده و اومدی به این جمله گیر دادی فقط؟ این بی‌گناهانه‌ست؟! مهسای بی‌گناه چقدر احتمال داره چنین کاری بکنه و به بقیه بی‌توجه باشه؟ جستجوگرتر نیست؟

من خیلی بازی مهسا خانم رو نمیشناسم ولی حتی اگه شخصیتش جستجوگر نباشه اون پستش و مخصوصا تیکه آخر پستش جوری بود که انگار صرفا جهت رفع تکلیف پست داده و اون آخر هم خواسته صرفا یه سوالی از یکی پرسیده باشه. رک بگم الان که با دقت خوندمش، از اون پست بوی گناهکاری استشمام کردم :دی
منتظر توضیحات مهسا خانم هستم.

- - - Updated - - -

پست مهسا شماره ۲۵

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
پویا
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]سلام و صد سلام نشانه هیجان از نقش هست یا شوق برای شروع دور جدید؟[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot][/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]گزینه‌ی دو. :دی ولی نقشمم هم خوبه :))

[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]پاراگراف دوم. منطقی هست به‌نظرم. فقط یه حدود احتمال هم برای حضور جلاد بگو؛ بدون توضیح. توضیحاتتُ خوندم و خوب بوده عمدتا. چون جلاد اگه باشه یکی از مهم‌ترین نقش‌ها هست.[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]حضور جلاد بالای ۵۰ درصد شاید تا ۶۰ درصد. حضور هر سه نقش اعدام‌کن (جلاد شغال مزدور) زیر ۵۰ درصد :دی

[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]در بخش بعدی از "خطرناک‌ترین" و "ازش بترسیم" استفاده کردی؛ فرض کن اینا رو تو ننوشتی. پس ذهن نویسنده رو سعی کن بخونی. چقدر بی‌گناه هست از نظرت و چقدر بی‌گناه/فرعی(مثلا جلاد یا هر نقش دیگه‌ای)؟ و اینکه اون بالانس مثلا برای جلاد هم خطرناک‌ترین هست و جلاد هم باید بترسه یا نه؟[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]منظورم از خطرناک و بترسیم و اینا، غافلگیری از بالانس بود، چون بالاخره گاد هر بالانسی گذاشته باشه گناهکارا رو به قدر کافی قوی گذاشته که چالش ایجاد بشه. گفتنش هم به طور کلی ربطی به نقش طرف نداره به نظرم و هرکسی ممکنه بگه (با این حال احتمال اینکه برام سوال شه چرا این حرف رو زده زیاد بود چون الان که فکر می‌کنم خودمم نمیدونم چرا گفتم خطرناک و نگفتم غافلگیرکننده :))). جلاد از چیزی که باید بترسه اینه که بازی زودتر از موعد تموم بشه، به نظرم اونم ممکنه مثلا از تعداد بالای مافیا بترسه. ولی لزوما از اون بالانسایی که گفتم نخواهد ترسید :دی

[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]بخش آبی خوبه به‌نظرم و نشون می‌ده نویسنده با بالانس بیگانه نیست. بخش قرمز بده. چرا بی‌گناه از نصف کمتر؟ چه دلیلی داره؟ با 8 بی‌گناه بازی تعادل داره؟ اگه داره، این حداقل تعداد هست یا 7 هم ممکنه؟[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]اونجا ‌داشتم از «احتیاط» و «حداقل تعداد قابل اتکا» صحبت می‌کردم، ترجیح دادم تعداد رو یک عدد از حداقل تعداد منطقی بیگناها (که به نظرم ۹ هست) پایین‌تر بیارم که احتمال گادکش غیرمنتظره و … هم لحاظ بشه. وگرنه احتمال اینکه بیگناه‌ها برام در شروع کمتر از ۹ باشن برام خیلی کمه و اگه دقت کنی تو هیچ‌کدوم از حالاتم هم بیگناها ۸ نبودن :دی

[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]به جز اون جمله "شاید هم بکنه"، با پستت مشکل خاصی ندارم که بخوام اتهامی مطرح کنم. و بدون اون، پستتُ پیچیده‌کردن بازی نمی‌بینم و بررسی احتمالات می‌بینم. ولی اون قسمت هرجوری فکر می‌کنم به هیچ دردی نمی‌خوره. اولا که بیخوده؛ وجود شهردار بدون سناتور معنی نمی‌ده. ضمنا گاد سادومازوخیست نیست که بیاد این همه نقش برای مافیا طراحی کنه در دوری که به گفته خودش یکی از مهم‌ترین ادواری هست که گاد بوده، مافیا نذاره!! حالا به فرض چنین نظری داری، اون جمله قبلش چیه دیگه که نمیاد همچین کاری بکنه؟ انتظار داری خواننده چه حسی یا چه استنباطی به اون داشته باشه؟ یا قصد داشتی چی به بازی اضافه کنی که چنین جمله‌ای نوشتی؟ (چون بقیه جملات خوبه از این نظر و چیزی اضافه می‌کرده). فرض کن من بیام بگم فلان حالت تست شده، پس نیست. ولی یه چیزیش جدیده. پس شاید باشه. که چی؟![/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]بنابراین ازت سوال می‌پرسم که احتمال این بالانس خیالی در ذهنت چقدره؟ راهنمایی هم می‌کنم. اگه جوابت بالای یک درصد باشه به مشکل می‌خوریم.[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]خیر، به نظرم بالانس و احتمالش همینقدر پیچیده بوده و من پیچیده‌اش نکردم. :دی بعدشم من داشتم حالات مختلف زیادی رو بررسی و رد می‌کردم، گواه این که مثلا صحبت از بالانس مسخره‌ی ۳ مافیا دو تا فرقه‌ی یک نفره هم کردم، چون می‌خواستم حالات بعید رو مشخص و رد کنم. اینکه گفتم شاید باشه شاید هم نباشه دلیلش اینه که مورد اول احتمالش رو تقریبا برام غیرممکن می‌کنه ولی مورد دوم (اینکه نقش فرقه جدیده) احتمالش رو از غیرممکنی درمیاره برام. وجود سناتور به خاطر شهردار هم حقیقتش برای من دلیل صددرصد محکمی نیست، چون صرف وجود سناتور توی لیست نقش‌ها باعث می‌شه شبهاتی درباره‌ی سناتور بودن شهردار وارد بشه حداقل تا مدتی و مهم‌تر از اون، شهردار برخلاف سابق نمی‌تونه از اون قابلیت روی خودش استفاده کنه، بنابراین خاصیت شو شدنش کمتر می‌شه. در نهایت هم وجود چنین بالانسی (دو فرقه یک مافیا) احتمالش برام ۱.۱ درصده :دی

[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]چون آرش داره سخته؟ چی بود سخت نمی‌شد؟[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]رضا که مدال به نامشه، محمدامین که رو اوجه و منم سختم خیلی سختم :دی نمی‌تونم بگم کی بود سخت نمی‌شد، هرکیو بگم توهین به اون شخصه :)) البته بهش فکر هم نکردم :دی

[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]حرفت در مورد امین درسته. ولی محکم‌تر بگو. حالا نه مثل من، اما چیزی که غلطه رو باید قاطعانه‌تر بکوبی. هم سابقه‌ت در بازی زیاده هم چند دور گاد شدی. اعتمادبه‌نفست باید بیشتر باشه. اینی که گفتم برخلاف چنتا از موارد قبلی به وزن بی‌گناهیت اضافه کرد و نه برعکس.[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]اعتماد به نفسم خوبه اتفاقا، قاطعیتم هم درباره‌ی سوال از امین کافی بود به نظرم، گفتم شاید چیزی رو می‌بینه که من ندیدم :دی (استیکر روباه که می‌گه بیا اینم اعتماد‌به‌نفس :دی)

[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]در مورد سوالت از من:[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]چون فرض گرفتم وکیل مدافع شیطان و ستون پنجم هستن، 5 تا به‌نظرم زیاد اومد. پس 4 تا قوی دادم که یاکوزا هم توش باشه. 5 هم غیر ممکن نیست البته برام.[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]قسمت بعدی. مثلا یه دلیلش می‌تونه این باشه که در اون بالانس، با یک استاد و دو قربانی فرقه زیادی قوی هست. یک دلیلش هم می‌تونه این باشه که حرفه‌ای نمی‌تونه استاد و قربانیُ بزنه. در نتیجه فقط مافیا می‌تونه بزنه. این به خودی خود مشکلی نداره. ولی در اون تعداد مشکل هست.[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]منطقیه هر دو مورد. ممنون. البته من منظورم تعداد کلی بود، مثلا ۴ مافیا ۳ فرقه به نظرت در مجموع ۲۰ نفر کمی کم نیست وقتی که مرگ‌ومیر شب کمه؟ و نظرت درباره‌ی ۴ مافیا و دو فرقه‌ی دونفره چیه؟

[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]اون چیزی‌ که من برداشت کردم از این صحبتت این بودش که وزنه بیگناها سنگین تره از نظرت چون مرگ و میر تو شب کمه، اما خب بازی طبیعتا باید بالانس باشه پس بنظرم در حال حاضر برتری ای وجود نداره که بخوایم ازش صحبت کنیم، مخالفتم با این قسمت از صحبتت بود، اگه جای ابهام هست حتما بپرس که در موردش بحث کنیم.

صدرا[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]بازم نمی‌فهمم حقیقتش. اینکه مرگ و میر تو شب کمتره یا مثلا پدرخوانده بیش از دو نفر رو نمی‌تونه بکشه، مگه می‌شه به نفع بیگناه‌ها نباشه؟ و مثلا راه بالانسش، جز قوی‌تر کردن نقش‌های و تعداد گناهکاران، چی می‌تونه باشه؟

[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]رامتین
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]اینجا واضحا گیر بیخودی به ترسا دادی، نوشته دیگه. گاد بهش خیلی گیر داده که زودتر پست بده و همین باعث شده استرس بگیره. حالا یا پستشو دقیق نخوندی و گیر دادی یا دلیلش برا استرس رو موجه نمیدونی. که بعید میدونم دومی باشه چون نگفتی دلیل خوبی نیست و صرفا پرسیدی دلیل استرست چی بود.[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]
[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot] اول اینکه می‌شه بگی چطوری از سوال من برداشت «گیر» کردی؟ :دی [/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]دوم اینکه من الان متوجه شدم جمله‌ی ترسا رو اشتباه خوندم، ترسا گفته «از بس گاد استرس داد موقع پست دادن، نوشتم فلان» ولی ویرگول رو نذاشته، من خوندم «از بس گاد استرس داد، موقع پست دادن نوشتم فلان» به خاطر همین برام مشخص نبود نبود دلیل استرسش چیه. ولی خب این موضوع هم برام اونقدر منطقی نیست چون تو که دیگه رسیدی به موقع و داری پست می‌دی، دلیل تکرار کردن اینکه استرس چیه :دی حالا منتظرم خود ترسا هم بیاد :دی

——-
این ادامه‌ و جواب دیالوگ‌هام بود، هنوز از بعد از پست قبلیم فرصت نکردم ریز بشم توی پست‌ها. نظر و تحلیل کلی افراد هم فعلا صبر می‌کنم و می‌ذارم تا زمانی که عده‌ی قابل‌ قبول‌تری فعالیت کافی داشته باشن. امروز هم احتمالا نیستم تا فردا. روز خوبی داشته باشید :دی[/FONT][/FONT]

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
پویا

مثلا این که میگی به قصد آموزش اومدی (آموزش دادن دیگه ؟:دی) یا اینکه دیر پست دادم تا بقیه تحت تاثیر قرار نگیرن :دی

ایرادی که به بالانس من گرفتی حقیقتا میپذیرم. اگه ستون پنجم و شیطان حضور داشته باشن ۵ تا مافیا بالانس رو از بین میبره. پس اگه هر دو باشن احتمالا ۴ مافیا داریم. هر چند من نمیتونم قطعا بگم هم ستون پنجم در بازی هست هم شیطان. پس همچنان ۵ نفره بودن مافیا محتمله. حالا خیلی مهم نیست. به نظرم یه کلیتی از بالانس به دست بیاریم کافیه و این که دقیق بتونیم حدس بزنیم نه ممکنه نه خیلی فایده داره.

رامتین
پست 49

اون تحت تاثیر قرار گرفتن که واقعیت هست. من چون حداقل نصف ادوارُ گاد بودم تو این سال‌ها، اگه بگم مافیا 3 نفره هم یه تاثیری هرچند کم تو افکار داره. ممکنه برای همه نداشته باشه، ولی برای اکثریت داره.

در مورد آموزش هم کلی گفتم. بارها وقتی من گادم بهم گفته شده فلان مسئله نمی‌شه اجرا بشه یا در فلان شرایط چه کار می‌شه کرد. منم جواب دادم. گفتن نمی‌شه و خیلی سخته و ... . اومدم بگم می‌شه. یا یه سری ترفندها پیدا شده برای دور زدن بازی، به‌نظرم می‌شه اونا رو مهار کرد. حالا اگه تونستم اجرا کنم، هرکی خواست یاد می‌گیره و هرکی هم که نخواست یا خودش بلد بود که هیچی.
اصلا دید بالا به پایین نیست این.:دی
من همواره تلاشم اینه که از موضع برابر بحث کنم، مگر مغلطه یا حرف بیخودی ببینم.

پویا
[FONT="][FONT="][/FONT][/FONT]
[FONT="][FONT="][/FONT]
[/FONT]
[FONT="][FONT="]گزینه‌ی دو. :دی ولی نقشمم هم خوبه :))

[/FONT][/FONT]
[FONT="][FONT="][/FONT]
[/FONT]
[FONT="][FONT="]حضور جلاد بالای ۵۰ درصد شاید تا ۶۰ درصد. حضور هر سه نقش اعدام‌کن (جلاد شغال مزدور) زیر ۵۰ درصد :دی

[/FONT][/FONT]
[FONT="][FONT="][/FONT]
[/FONT]
[FONT="][FONT="]منظورم از خطرناک و بترسیم و اینا، غافلگیری از بالانس بود، چون بالاخره گاد هر بالانسی گذاشته باشه گناهکارا رو به قدر کافی قوی گذاشته که چالش ایجاد بشه. گفتنش هم به طور کلی ربطی به نقش طرف نداره به نظرم و هرکسی ممکنه بگه (با این حال احتمال اینکه برام سوال شه چرا این حرف رو زده زیاد بود چون الان که فکر می‌کنم خودمم نمیدونم چرا گفتم خطرناک و نگفتم غافلگیرکننده :))). جلاد از چیزی که باید بترسه اینه که بازی زودتر از موعد تموم بشه، به نظرم اونم ممکنه مثلا از تعداد بالای مافیا بترسه. ولی لزوما از اون بالانسایی که گفتم نخواهد ترسید :دی

[/FONT][/FONT]
[FONT="][FONT="][/FONT]
[/FONT]
[FONT="][FONT="]اونجا ‌داشتم از «احتیاط» و «حداقل تعداد قابل اتکا» صحبت می‌کردم، ترجیح دادم تعداد رو یک عدد از حداقل تعداد منطقی بیگناها (که به نظرم ۹ هست) پایین‌تر بیارم که احتمال گادکش غیرمنتظره و … هم لحاظ بشه. وگرنه احتمال اینکه بیگناه‌ها برام در شروع کمتر از ۹ باشن برام خیلی کمه و اگه دقت کنی تو هیچ‌کدوم از حالاتم هم بیگناها ۸ نبودن :دی

[/FONT][/FONT]
[FONT="][FONT="][/FONT]
[/FONT]
[FONT="][FONT="]خیر، به نظرم بالانس و احتمالش همینقدر پیچیده بوده و من پیچیده‌اش نکردم. :دی بعدشم من داشتم حالات مختلف زیادی رو بررسی و رد می‌کردم، گواه این که مثلا صحبت از بالانس مسخره‌ی ۳ مافیا دو تا فرقه‌ی یک نفره هم کردم، چون می‌خواستم حالات بعید رو مشخص و رد کنم. اینکه گفتم شاید باشه شاید هم نباشه دلیلش اینه که مورد اول احتمالش رو تقریبا برام غیرممکن می‌کنه ولی مورد دوم (اینکه نقش فرقه جدیده) احتمالش رو از غیرممکنی درمیاره برام. وجود سناتور به خاطر شهردار هم حقیقتش برای من دلیل صددرصد محکمی نیست، چون صرف وجود سناتور توی لیست نقش‌ها باعث می‌شه شبهاتی درباره‌ی سناتور بودن شهردار وارد بشه حداقل تا مدتی و مهم‌تر از اون، شهردار برخلاف سابق نمی‌تونه از اون قابلیت روی خودش استفاده کنه، بنابراین خاصیت شو شدنش کمتر می‌شه. در نهایت هم وجود چنین بالانسی (دو فرقه یک مافیا) احتمالش برام ۱.۱ درصده :دی

[/FONT][/FONT]
[FONT="][FONT="][/FONT]
[/FONT]
[FONT="][FONT="]رضا که مدال به نامشه، محمدامین که رو اوجه و منم سختم خیلی سختم :دی نمی‌تونم بگم کی بود سخت نمی‌شد، هرکیو بگم توهین به اون شخصه :)) البته بهش فکر هم نکردم :دی

[/FONT][/FONT]
[FONT="][FONT="][/FONT]
[/FONT]
[FONT="][FONT="]اعتماد به نفسم خوبه اتفاقا، قاطعیتم هم درباره‌ی سوال از امین کافی بود به نظرم، گفتم شاید چیزی رو می‌بینه که من ندیدم :دی (استیکر روباه که می‌گه بیا اینم اعتماد‌به‌نفس :دی)

[/FONT][/FONT]
[FONT="][FONT="][/FONT]
[/FONT]
[FONT="][FONT="]منطقیه هر دو مورد. ممنون. البته من منظورم تعداد کلی بود، مثلا ۴ مافیا ۳ فرقه به نظرت در مجموع ۲۰ نفر کمی کم نیست وقتی که مرگ‌ومیر شب کمه؟ و نظرت درباره‌ی ۴ مافیا و دو فرقه‌ی دونفره چیه؟
[/FONT][/FONT]

آرش پست 51

جوابات خوب بود. خصوصا درصد جلاد و تعداد بی‌گناها.
توضیحت در مورد شهردار و سناتور غیر منطقی نیست. ولی به هر صورت اگر فقط شهردار در بازی باشه، یک امکان مهم به بی‌گناها داده شده که به بقیه نداده. درسته که ممکنه استفاده نکنه یا اشتباه کنه، ولی به هر حال امکان مهمی هست. 1.1 هم خوبه.:دی جواب هوشمندانه‌ای بود.
در مورد اون جمله بیخودت (از نظر من) با توضیحاتت قانع نشدم کامل، ولی فعلا می‌ذارم به پای بلندبلند فکر کردنت. استیکر روباهم استفاده نکن.

4مافیا و 3فرقه هم با فرض وجود بقیه نقشایی که گفتم (شیطان و ستون خصوصا) و نقشایی که براشون نوشتم، نه کم نیست.
4 مافیا و 2 فرقه ممکنه بالانس باشه. بستگی به نقش‌ها و امکانات داره. مثلا مافیا نباید خیاط داشته باشه. یاکوزا که اصلا و ابدا. جذب فرقه هم حداقل 3 تلاش و مثلا 2 جذب موفق باشه. هرچند از نظرم بالانس خوبی نیست. مثل میزی هست که یک پایه‌ش چند سانتی‌متر بلندتره.:دی ستون پنجم هم اصلا نباید باشه در این حالت. وکیل می‌تونه باشه. ولی چون جذب ممکنه زیاد بشه بی‌گناها باید از 10 بیشتر باشن در بدترین حالت. بنابراین فرعی‌ها کم می‌شه. یعنی 4مافیا و 2فرقه دو نفره و 2 فرعی و 10 بی‌گناه بالانس نیست. کمتر از 10 که مسخره‌ست.
در حالتی که 2 مافیا باشه، لازم نیست بی‌گناها بیش از 10 باشن.

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
سلام و درود همگی

منم ایده ی خاصی راجع به بالانس ندارم و حوصله ی فکر کردن بهشم ندارم :)) پس سعی می کنم نظرات بقیه اساتید رو بخونم و اون چیزی که منطقی تر بود رو مد نظر قرار بدم .

الالحساب یه گناهکار کلفت پیدا کردم، منتظرم بیاد پست بده، پستِ شُ لایک کنم:سوت

چطور میشه که ایده خاصی در مورد بالانس نداری و حوصله فکر کردن هم نداری اما یه گناهکار کلفت تو فاز اول پیدا کردی که هنوزم پستی نداده و اتفاقی رقم نخورده؟ توضیح بده لطفا
از بقیه دوستان هم میخوان نظرشونو بگن در مورد این پست. برام عجیبه که هیچ واکنشی هم از بقیه در رابطه با این پست ندیدم.

در مورد صحبت های شده با پاراگراف دوم فری موافقم تا حدودی، صرفا قرار نیست گناهکار پیدا کنیم، ما اگه به قدر کافی هم بیگناه پیدا کنیم گناهکارا خودشون پیدا میشن، به هرحال تو این بازی فعلا همه گناهکارن مگه اینکه خلافش ثابت شه. در مورد پاراگراف دوم پست 16 آرش بنظرم نمیشه گفت این به نفع بیگناهاس فقط، قطعا بازی طوری طراحی شده که بالانس باشه، اگه وزنه ی بیگناها سنگین تر باشه که طبیعتا بالانس نیست پس نمیشه اینجوری نتیجه گرفت.

صدرا
اگه تو بازی کلاسیک مافیا بودیم که فقط شهروند و مافیا داشتیم حرفت منطقی تر به نظر میومد. ولی تو بازی ای که مافیا شات شب داره یا فرقه قدرت جذب داره یا حتی افراد فرعی برای نفع شخصی خودشون (مثل جلاد) ترجیح میدن یه بیگناه که تنهاست رو اعدام کنن (چون احتمال زیاد زورشون به گناهکار تیمی نرسه) چطور میگی بیگناها رو پیدا کنیم اول؟
اصن بیگناه تو این مدل بازی شناخته نشه بهتره چون گناهکارها سریعا دست به کار میشن. نظر شخصی من اینه.
فعلا با این صحبت هایی که فری و صدرا کردن احتمال گناهکار بودنشون برام بیشتره تا بیگناه بودنشون

عرفان

یک گناهکار بیشتر به نقش‌های بی‌گناهانِ در بازی فکر می‌کنه یا یک بی‌گناه؟ :دی

مهسا

کدوم قسمت‌ها؟

تو هم همون سوالم از عرفان. با این بند اضافه که یک گناهکار ممکنه به پیدا کردن دکتر و تعدادش فکر کنه بیشتر یا یک بی‌گناه؟ :))

با این قسمت از صحبت هات و ایرادی که به عرفان و مهسا گرفتی تا حد زیادی موافقم. از مهسا و عرفان هم میخوام بیان و صحبت کنن.

سعید
بی‌وجدان چرا وقتی من گادم نمیای؟ دعوتت هم که کردیم.:دی
اواتارت کیه؟

پویا
روسیاهم :29:
من به گاد اعظم گفتم که چه کاریه میخوای استاد اسدی رو دوباره به میادین برگردونی؟ :دی
شما دستور بدی همین الان استعفامو میدم :دی
آواتار هم آقا mads mikkelsen تو بازی death stranding :پرستش:

جدا از این حرفا ، نظرتو در مورد این پست بهم بگو

سلام و درود همگی

منم ایده ی خاصی راجع به بالانس ندارم و حوصله ی فکر کردن بهشم ندارم :)) پس سعی می کنم نظرات بقیه اساتید رو بخونم و اون چیزی که منطقی تر بود رو مد نظر قرار بدم .

الالحساب یه گناهکار کلفت پیدا کردم، منتظرم بیاد پست بده، پستِ شُ لایک کنم:سوت

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
ال امین:

در ادامه جمله‌ام تقریبا آوردم که کدوم قسمتا مدنظرم بوده. (وجود نقشای جدید و احتمال وجود سناتور و مافیا)
در مورد سوال دومت هم هردوشون میتونن فکر کنن. :دی ولی اینکه کدومش بیاد اینجا مطرح کنه بازم هر دوشون :)) گناهکارم میتونه بیاد مطرح کنه. به نظر من حرکت هیچ سمت و سوی خاصی رو نشون نمیده. از هر زاویه‌ای میتونی اینکارو بکنی کلا. مثلا من وقتی احتمال دو تا دکتر مطرح میشه و بقیه تایید کنن و بهش احتمال بدن حس خوبی میگیرم.
ظاهرا هم‌نظر نیستی با من. چرا؟

مملگر:

همه رو خوندم ولی خب خیلی زیاده. اینکه سناتور حتما باید باشه رو خونده بودم ولی موقع نوشتن اون پست یادم نبود. البته اینکه خودم سناتور رو تو ذهنم قطعی گرفتم هم بی‌تاثیر نیست احتمالا.
در نتیجه این به من این حس رو می ده توضیحات رو خوندی. اما اطلاعاتت رو راجع به سناتور ناخداگاه خواستی مخفی کنی. یعنی طبق عادت نخواستی یه چیزی رو که قطعی می دونی، توی تاپیک قطعی اعلام کنی.
من گفتم سناتور برام قطعی‌تر از بقیه‌اس چون شهردار حتما هست. چه اطلاعاتی رو خواستم مخفی کنم؟ متوجه روی سوالت نشدم.

پویا:
خوشحالم که فرصت بازی باهات رو دارم :گل:

یک چیزی رو در ابتدا بگم. من تا زمانی که با چشمام نبینم نقشت چیه هیچ آموزشی از جانب تو در من اثر نمیکنه :)) فرض کنیم نقش شما منفی باشه، به یکی که نقشش مثبته چه آموزشی میتونی اینجا بدی؟ خودکشی؟ :)) صد البته که اولین هدفت در بازی رسیدن به اهداف نقشت هست و اگر اقتضای نقشت ایجاب کنه میتونی آموزش منفی هم بدی :)) با اجازت من با پویای بازیکن طرفم اینجا و مثل بقیه‌اس برام و ممکنه هر نقشی داشته باشه نه پویای گاد که ازش یاد میگیرم. :گل:

در مورد تعداد بی‌گناها نظرت چیه؟

طبق اعدادی که گفتی، اگه مافیا 5 باشه یعنی فرقه 3 هست؟ یا ممکنه 2 هم باشه؟ اگه ممکنه، سوالی که از محمدحسین پرسیدم جواب بده در مورد بالانس نبودنش.

یه نفر 3 تا نقش داشته باشه یعنی چی؟ دقیق‌تر بگو. چقدر ممکنه چنین چیزی و به فرض که باشه، چجوری باید بازی کنه اون بدبخت؟

10 الی 11 بیگناه میتونه باشه. اگر مافیا 4 باشه فرقه 3 میتونه باشه.

اگر مافیا 5 باشه فکر نکنم فرقه 3 باشه. یه چیزی بگم اینجا. اینکه با اعداد سر و کار داشته باشیم و بگیم اگه فلانی فلان قدر باشه بهمانی چقدره گناهکار بیرون نمیده. البته شاید بیرون بده‌ها ولی توی بازیکنای درجه یک این اتفاق میفته. یکی مثل من رو از رو این اعداد هیشکی نمیتونه درست حدس بزنه :)) چون تسلط خاصی ندارم. اگر درست بگم احتمال شانسی بودنش خیلی بالاست اگرم غلط بگم که به خاطر تسلط کمه.

اگه اینطوریه و اونی که 3 تا نقش داره بدبخت محسوب میشه خب چرا اینجا مطرح میشه آخه :)) نمیدونم واقعا.

یک اتهام جدی نسبت بهت مطرح می‌کنم:
تو از اون همه پست که از نظر من کلی جای سوال یا گیر دادن داشته، فقط اومدی به ساده‌ترین مورد توجه کردی! و لحن سوالت هم بده. چون مشخصه تعداد مافیا در ابتدا از فرقه بیشتره. لحن درست می‌تونه مشابه چیزی باشه که من پرسیدم. ولی اصل اتهام این نیست. اینه که این همه حرف زده شده و اومدی به این جمله گیر دادی فقط؟ این بی‌گناهانه‌ست؟! مهسای بی‌گناه چقدر احتمال داره چنین کاری بکنه و به بقیه بی‌توجه باشه؟ جستجوگرتر نیست؟

خب من نمیخوام هیوگو باشم، و نمیتونمم باشم. من مثل خودم بازی میکنم. هر چیزی نظرمو جلب کرد سوال میپرسم، قانع نشدم دوباره میپرسم و اگه قانع شدم بحثو میبندم. اینکه سوال منو قبلا کسی پرسیده باشه یا نه هم برام اهمیتی نداره. اینکه حرف صدرا برات ساده بوده دلیلی نمیشه منم قبولش کنم که. لحن سوالم چیش بده دقیقا؟ اسم این رو کسی گیر هم نمیتونه بذاره. این فقط سواله. مهسای بیگناه فعلا این نظرو داره که بیشتر بخونه تا بنویسه :دی سوالا مطرح میشن اگر وجود داشته باشن و منم میخونم و نظرمو میگم. اگر سوالی باشه که از نظرم پرسیده نشده، میپرسم. لحن رو هنوزم متوجه نمیشم کجاش بده!

توی این بالانسی که مطرح کردی چطوری قدرت اعدام مافیا و فرقه با این تعدادی که گفتی به نسبت برابره؟ منظورت از قدرت اعدام تعداد رایه؟

صدرا:

وقتی تو جمله به نسبت میاد یعنی چیزهای دیگه هم تاثیر گذار هستن این وسط. تعداد هم تاثیر زیادی داره و به همین خاطر فرقه رو سه نفر در نظر گرفتم حتی اما یکی از چیزهای دیگه ای که تاثیرگذار هستش انتخاب بازیکن متناسب با میزان سختی و آسونی اعدام اون شخص هست، مثلا میزان سختی اعدام من با پویا یکی نیست قطعا، پس این هم تاثیر گذاره.
درسته به این زاوبه توجه نکرده بودم که یه تیم سه نفره سید 1ای قدرت اعدام بیشتری دارن مثلا از یه تیم 5 نفره معمولی و ترکیبی. همینطور توی اعدام نشدن. اوکیه. مرسی از توضیحت.

رامتین:
خوشحالم که دوباره برگشتی :گل: منم فکر میکنم تجربه بازی باهات رو ندارم و امیدوارم دور خوبی بشه.

من خیلی بازی مهسا خانم رو نمیشناسم ولی حتی اگه شخصیتش جستجوگر نباشه اون پستش و مخصوصا تیکه آخر پستش جوری بود که انگار صرفا جهت رفع تکلیف پست داده و اون آخر هم خواسته صرفا یه سوالی از یکی پرسیده باشه. رک بگم الان که با دقت خوندمش، از اون پست بوی گناهکاری استشمام کردم
منتظر توضیحات مهسا خانم هستم.

ببخشید ولی من الان چی باید بگم در جواب این پست :دی بگم نه رامتین جان من رفع تکلیف نکردم؟ خب گیریم که سوال پویا برات سوال شده، پویا پرسیده دیگه وایسا بیام به پویا جواب بدم جوابمو بخون. اگر پویا قانع شد و شما نشدی مجددا مطرحش کن. متوجه حرکتت نشدم حقیقتا. حس میکنم پست پویا و لحن جدیش بهت جرات داده :دی که حکم بدی از سمت من چه بوهایی بهت میرسه :)) وگرنه توی پست 47 ات چطوری پستا رو کامل خوندی و تک پست من رو هم خوندی و نظرتو جلب نکرده! مخصوصا که انقدر وضعیت پستم خرابه که از گناهکاریم صحبت میکنی.

خب من تا اینجا جواب سوالاتی که پرسیده شده بود رو دادم. سعی میکنم پست بعدیم رو در مورد چیزایی که برام سوالن یا نکته خاصی دارن بدم.

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
محمدحسین

چرا وقتی ادعای ناآگاهی داری محافظه کاریت باید تشدید شه ؟ درصورتی که من برخلاف این عقیده م و فکر میکنم باید بی پروا تر باشی چون اگه واقعا ناآگاه باشی مشخص هست تا اینکه آگاه باشی و ادعای ناآگاهی داشته باشی. همه تو این بازی رو این زومن ناخودآگاه گناهکاریت رو بیرون بکشن و از پستات سوتی هایی از جمله پنهان کردن آگاهی بگیرن ! پس درک نمیکنم چرا واقتی ادعای ناآگاهی داری محافظه کاریت تشدید میشه ؟

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
پویا:

یک چیزی رو در ابتدا بگم. من تا زمانی که با چشمام نبینم نقشت چیه هیچ آموزشی از جانب تو در من اثر نمیکنه :)) فرض کنیم نقش شما منفی باشه، به یکی که نقشش مثبته چه آموزشی میتونی اینجا بدی؟ خودکشی؟ :)) صد البته که اولین هدفت در بازی رسیدن به اهداف نقشت هست و اگر اقتضای نقشت ایجاب کنه میتونی آموزش منفی هم بدی :)) با اجازت من با پویای بازیکن طرفم اینجا و مثل بقیه‌اس برام و ممکنه هر نقشی داشته باشه نه پویای گاد که ازش یاد میگیرم. :گل:

10 الی 11 بیگناه میتونه باشه. اگر مافیا 4 باشه فرقه 3 میتونه باشه.

اگر مافیا 5 باشه فکر نکنم فرقه 3 باشه. یه چیزی بگم اینجا. اینکه با اعداد سر و کار داشته باشیم و بگیم اگه فلانی فلان قدر باشه بهمانی چقدره گناهکار بیرون نمیده. البته شاید بیرون بده‌ها ولی توی بازیکنای درجه یک این اتفاق میفته. یکی مثل من رو از رو این اعداد هیشکی نمیتونه درست حدس بزنه :)) چون تسلط خاصی ندارم. اگر درست بگم احتمال شانسی بودنش خیلی بالاست اگرم غلط بگم که به خاطر تسلط کمه.

اگه اینطوریه و اونی که 3 تا نقش داره بدبخت محسوب میشه خب چرا اینجا مطرح میشه آخه :)) نمیدونم واقعا.

خب من نمیخوام هیوگو باشم، و نمیتونمم باشم. من مثل خودم بازی میکنم. هر چیزی نظرمو جلب کرد سوال میپرسم، قانع نشدم دوباره میپرسم و اگه قانع شدم بحثو میبندم. اینکه سوال منو قبلا کسی پرسیده باشه یا نه هم برام اهمیتی نداره. اینکه حرف صدرا برات ساده بوده دلیلی نمیشه منم قبولش کنم که. لحن سوالم چیش بده دقیقا؟ اسم این رو کسی گیر هم نمیتونه بذاره. این فقط سواله. مهسای بیگناه فعلا این نظرو داره که بیشتر بخونه تا بنویسه :دی سوالا مطرح میشن اگر وجود داشته باشن و منم میخونم و نظرمو میگم. اگر سوالی باشه که از نظرم پرسیده نشده، میپرسم. لحن رو هنوزم متوجه نمیشم کجاش بده!

مهسا
پست 54

بخش اول: تو خودت 5 نفرُ حریفی. احتیاج به آموزش نداری.:))
جدا از شوخی، در درجه اول هدف من هیچ فرد خاصی نبوده و موافقم که زمان آموزش دیدن بیشتر بعد بازی هست. که ببینی نقش طرف چیه و با اون دید بازیشُ ببینی. ولی زمان آموزش دادن وسط بازی هست و نه بعدش. و درسته که با پویای بازیکن طرفی. غیر این اشتباهه.
ضمنا وسط بازی هم می‌شه یه چیزایی یاد گرفت. مثلا من نوع سوال امینُ پسندیدم و از دید پشت سوال محمدامین از آرش (شغال و مزدور) هم خوشم اومد و یاد گرفتم و در این بازی و بازی‌های آینده ازش استفاده می‌کنم اگه موقعیتش پیش بیاد؛ اصلا هم برام نیست در این موارد که نقش سوال‌کننده یا فردی که از سوال پرسیدن چیه.
این در رابطه با نظرت. ولی چیزایی که گفتی واضح بود. قاعدتا بقیه هم فرض نمی‌کنن که بی‌گناهم و بیان در حین بازی آموزش ببینن.:دی چه دلیلی داشت گفتن اینا؟ این که مثلا تو زرنگی و بقیه نیستن؟:))

مافیا اگر 5 باشد، فرقه 3 نیست. پس چند است؟

در مورد سوال صدرا، اون جوابی که می‌خواستم نگرفتم. بنابراین یه جور دیگه سوالمُ مطرح می‌کنم. تو در فاز قبل فقط یک سوال از صدرا پرسیدی و با بقیه پستا کاری نداشتی. درسته؟ چند پستُ بررسی کرده بودی اون زمان؟
ایراد هم فقط خود سوال نیست. ایراد اصلی اینه که فقط همین یک سوال پرسیده شده. باید ببینم از بین چند پست فقط به اون نکته توجه کردی. مهسای بی‌گناه که ترجیح داده بیشتر بخونه، چیا رو خونده که فقط به این سوال رسیده. اگه تقریبا همه حرفا رو خونده و فقط این براش جای سوال داشته، بله. بده از دید من.

سوالت اینه:

"توی این بالانسی که مطرح کردی چطوری قدرت اعدام مافیا و فرقه با این تعدادی که گفتی به نسبت برابره؟ منظورت از قدرت اعدام تعداد رایه؟"

از کلمه "چطوری" استفاده کردی. یعنی نظرت منفی هست در مورد برابری و نظر صدرا مثبت هست. و واضحه که فرقه کمتر از مافیاست تعدادش در ابتدای بازی. انتظار داشتی چه جوابی بشنوی ازش؟:دی
این می‌شه لحن بد. سوال جستجوگرانه نیست. تنده و طرفُ برده در موضع ضعف. اونم در رابطه با مسئله‌ای که واضح هست.
اگر هدفت جستجوگرانه بوده، در انتخاب کلمات بیشتر دقت کن به‌نظرم.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
سعید

پست 53

به‌به. مس میکلسن عزیزم.:دی
اختیار داری. شوخی می‌کنم.

اون پست هم از پست‌های تیپیکال هادی هست. منتظرم ببینم پست بعدیش چیه.نظر خاصی ندارم ولی گناه‌کارانه نیست باتوجه به شناختی که ازش دارم.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
مهسا در جواب من

ببخشید ولی من الان چی باید بگم در جواب این پست بگم نه رامتین جان من رفع تکلیف نکردم؟ خب گیریم که سوال پویا برات سوال شده، پویا پرسیده دیگه وایسا بیام به پویا جواب بدم جوابمو بخون. اگر پویا قانع شد و شما نشدی مجددا مطرحش کن.

این یه چیز کاملا معمولیه که وقتی بحثی بین دیگران توجهتو جلب میکنه مطرحش کنی و یه جور اعلام موضع هم هست و فکر نکنم قبلش باید از شما اجازه بگیرم توی چه بحثی شرکت کنم یا نکنم :دی

حس میکنم پست پویا و لحن جدیش بهت جرات داده :دی
جرئت؟ :))
اینجا همه به هم گیر میدیم و ربطی به جرئت نداره :دی

وگرنه توی پست 47 ات چطوری پستا رو کامل خوندی و تک پست من رو هم خوندی و نظرتو جلب نکرده! مخصوصا که انقدر وضعیت پستم خرابه که از گناهکاریم صحبت میکنی.
بله پست رو خونده بودم ولی خیلی توجهم رو جلب نکرد. خیلی وقتا یه چیز مهم در نگاه اول توجه آدم رو جلب نمیکنه، وقتی پویا گفت مهمترین سوالش در مورد پست شما بود، رفتم دوباره خوندم و دیدم واقعا پست مشکل داریه و سوال خوب و جدی ای در موردش مطرح شده :دی

به جای دفاع، بیشتر حمله کردی و همین شکم رو بیشتر کرد :دی

مهسا در جواب پویا:

خب من نمیخوام هیوگو باشم، و نمیتونمم باشم. من مثل خودم بازی میکنم. هر چیزی نظرمو جلب کرد سوال میپرسم، قانع نشدم دوباره میپرسم و اگه قانع شدم بحثو میبندم. اینکه سوال منو قبلا کسی پرسیده باشه یا نه هم برام اهمیتی نداره. اینکه حرف صدرا برات ساده بوده دلیلی نمیشه منم قبولش کنم که. لحن سوالم چیش بده دقیقا؟ اسم این رو کسی گیر هم نمیتونه بذاره. این فقط سواله. مهسای بیگناه فعلا این نظرو داره که بیشتر بخونه تا بنویسه سوالا مطرح میشن اگر وجود داشته باشن و منم میخونم و نظرمو میگم. اگر سوالی باشه که از نظرم پرسیده نشده، میپرسم. لحن رو هنوزم متوجه نمیشم کجاش بده!

این که گفتی مهسای بیگناه فعلا بیشتر میخواد بخونه تا ینویسه کارو خرابتر کرد. یعنی کلی پستا رو خوندی و فقط اون حرف ساده صدرا توجهتو جلب کرد که در موردش صحبت کنی؟ (به شکل کاملا واضحی ساده بود و ربط به نظر این و اون نداره )

- - - Updated - - -

من کمی بعد دوباره تشریف میارم :دی

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
پویا:

این جمله رو فری مطرح کرده. زودتر از من هم مطرحش کرده. چرا برات سوال نشده؟
اگر فرعی رو چهار در نظر بگیریم اون چهارمی میشه همونی که محافظ و شغال و جوکر باهمه یکم سخته دراوردن اینا با هم ، ولی خوب بعیدم نمیدونمش، از امیر هم بر می آد.

متوجه نشدم چرا با مطرح کردن دو قربانی مهدی در ابتدا به نظرت مافیا اومده؟
حقیقتا من بار اول که خوندم، احتمال مافیا بودنت برام بیشتر شد. که شاید بحثی تو گروه شده باشه و به این مسائل پرداخته باشن. بعد که فکر کردم دیدم می‌تونه کدگذاری قربانی باشه حتی. و با احتمالی بیشتر از قبلی. در واقع پله‌پله از همین اول خودشُ بیاره جلو و در موقع لازم اعدام بشه.

فری:
فرعی در اینصورت میشه 3 تا! جلاد و وکیل و این سه تا با هم.

در مورد اینکه اقدام موفق تو شب کم باشه و بازی توی فاز روز جریان داشته باشه با آرش موافقم و به نظر منم به نفع بیگناهاست این قضیه. سوالاتی که آرش و پویا از ال امین پرسیدن، برای منم جای سوال داره. منتظر پاسخ ال امین هستم.

رامتین:
این که این به نفع بیگناهاس یا گناهکارا. به نظرم از یه طرف گناهکارا چون همدیگه رو میشناسن یه برتری نسبی توی فاز روز دارن ولی از اون طرف رای هماهنگ ممکنه براشون دردسر بشه و خب همونطور که آرش گفت مجبورن توی فاز روز بیشتر فعال باشن و نمیتونن با تیراندازی شبانه و یه گوشه نشستن بازی رو ببرن.
بلاخره به نفع کی شد؟ :دی

مهدی:
اتفاقا تشکری که زیر پست امین زدم دلیلش توضیحات بالانسش نبوده.
از چیه پست امین تشکر کردی؟

سعید:
خوشحالم که دوباره باهات بازی میکنم :گل:
چطور میشه که ایده خاصی در مورد بالانس نداری و حوصله فکر کردن هم نداری اما یه گناهکار کلفت تو فاز اول پیدا کردی که هنوزم پستی نداده و اتفاقی رقم نخورده؟ توضیح بده لطفا
از بقیه دوستان هم میخوان نظرشونو بگن در مورد این پست. برام عجیبه که هیچ واکنشی هم از بقیه در رابطه با این پست ندیدم.
ایشون همیشه همینطوری استارت زدن :)) ولی خب منتظرم ببینم گناهکار کلفتش کیه :دی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
پویا:

این جمله رو فری مطرح کرده. زودتر از من هم مطرحش کرده. چرا برات سوال نشده؟

متوجه نشدم چرا با مطرح کردن دو قربانی مهدی در ابتدا به نظرت مافیا اومده؟

فری:
فرعی در اینصورت میشه 3 تا! جلاد و وکیل و این سه تا با هم.

در مورد اینکه اقدام موفق تو شب کم باشه و بازی توی فاز روز جریان داشته باشه با آرش موافقم و به نظر منم به نفع بیگناهاست این قضیه. سوالاتی که آرش و پویا از ال امین پرسیدن، برای منم جای سوال داره. منتظر پاسخ ال امین هستم.

رامتین:

بلاخره به نفع کی شد؟ :دی

مهدی:

از چیه پست امین تشکر کردی؟

سعید:
خوشحالم که دوباره باهات بازی میکنم :گل:

ایشون همیشه همینطوری استارت زدن :)) ولی خب منتظرم ببینم گناهکار کلفتش کیه :دی

مهسا

در مورد فری. دقت نکردم. اگه می‌دیدم می‌گفتم. چیز مهمی هم نبود اون البته.:دی

در مورد مهدی. جمله بعدش توضیح دادم. که شاید بحثی در گروه... .

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین