برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
یه نکته رو تاکید کنم.
مراجعه میشه برای گرفتن امان در رای گیری. تو قوانین اومده که گرفتن امان برای رای گیری دوتا شرط داره، اول اینکه قبل از شروع فاز گفته شه ( ممکنه تو شرایط خاص قبل از روز دوم فاز هم قبول کنم) و دوم اینکه تو اون فاز پست نداده باشید اصلا و کلا از امان کم کاری استفاده کنید :دی

در نتیجه با توجه به اینکه کسی از من امان نگرفته تا قبل از شروع فاز یا حتی دیروز، همتون باید تا قبل از ساعت 10 به سه یا چهار نفر رای اولیه بدید و حدود ساعت 11 شب در تلگرام باشید و اولویت بدید بین افراد حاضر در دفاعیه.

اگر رای مرحله اول رو ندید، یکبار میرید دفاعیه (جز کسایی که حداقل پست رو رعایت نکردن در فاز یک) و بار دوم گاد کش می شید. و اگر اولویت ندید قطعا گاد کش میشد :دی اولویت هم خصوصی در تلگرام به گاد بدید بین افراد حاضر در دفاعیه :دی برامم نه نقشتون مهمه، نه تیمتون، نه با همه علاقه ای که به همتون دارم شخصتون :دی چون اولویت ها هم تاثیر مستقیم داره رو اعدام این دور و اولویت یک نفر ممکنه کلا اعدامی رو عوض کنه.

حواستون رو به این موضوع عمیقا جمع کنید :دی از خیلی هاتون بابت نخوندن درست قوانین و همکاری نکردن تو این موضوعات به شدت شاکیم. :دی

نحوه صحیح رای هم اینطوریه:
امیر
سحر
محمد
رابین

و توصیه آخر یه سریتون گفتید که بازی سخته و گزینه نداریم، چرا نداریم؟ همین بازیکنان غیر فعال و کم فعال :دی البته در اینکه بازی سختیه کاملا باهاتون هم عقیده ام :دی

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
محمدرضا
محمدامین
چاوش

ویرایش گاد: از کد رای استفاده نکنید، از کد آخر ادیتور استفاده کنید

من شاید تا قبل از پایان فاز نتونم برسم پست بدم و البته محدودیت کلمه هم دارم (فکر می‌کردم پست‌های بامداد جزو دیروز حساب می‌شن). بنابراین رای‌ام رو گفتم بدم.
در این بازی‌ای که خیلی‌ها از جمله خودم گزینه مطمئن نداریم، به‌نظرم جز این نمیشه رایی داد. البته هرکی رای از خود بازی داره بده و اتفاقا خوبه اگر مستند از داخل بازی به چیزی برسیم، منتهی شخصا برای من کسی درصد گناهکاری بالایی نداره. البته، واضحا پویا مشکوک‌ترین فرد بازی برای من هست، اما به ۳ دلیل فعلا بهش رای نمیدم. ۱- اعدامی اول معمولا با اتفاقات و جو میفته و اسم‌ها هم در صورت بی‌گناهی راحت می‌تونن قربانی بشن (مثل چیزی که دور قبل سر خودم اومد). ۲- فعلا دلیل مستند براش ندارم جز چند بحث کوچیک که در بازی شکل گرفته، البته ایرادی که امین این آخر ازش گرفته به‌نظرم قابل توجهه. منتهی جای بحث‌هست فعلا ۳- با هر نقشی، سبک بازیش رو گره زننده نمی‌بینم و به‌نظرم کمک‌کننده هست و مفید بازی می‌کنه. فعلا ترجیح می‌دم صحبت‌ها و رای‌هاش رو ببینم با دقت.

پ.ن: محمدرضا و محمدامین رو در هرصورت رای می‌دادم بهشون، مگر اینکه قبل رای‌ام میومدن و فعالیت می‌کردن، اما به چاوش هم نمی‌خواستم رای بدم، ولی فکر کنم مجبوریم که ۳ تا رو پر کنیم. بهرحال چاوش یا عرفان گزینه بعدیم بودند اما اولویت رای‌ام نیستند اگر اتفاق خاصی در دفاعیه نیفته.

کارکشته مافیا
پسندها
82
امتیازها
245
مدال‌ها
28
بعد مقدار خوبی خواب و رد کردن خستگی سفر در خدمتتون هستیم :دی

پویا

در رابطه با نظر من در مورد مهدی جو نده عزیزم. یک احتمال مطرح شده صرفا. کسیُ نتیجه بگیرم گناه‌کاره، اینجوری باهاش بازی نمی‌کنم. ضمنا من زود نمی‌تونم نتیجه بگیرم باتوجه به سیستم فکریم، مگه یه سوتی واضح ببینم که نبوده چنین موردی.

جو نمی‌دم به نظرم، تو در پست اولی که خطاب به مهدی نوشتی، در انتهاش مسیر اعدام هم براش دادی که یا دو فاز اول اعدام کنیم یا بعد فاز سرعتی، تقریبا اعدامش رو قطعی گرفته بودی :دی قبول نداری گازش رو گرفته بودی و زیادی رفتی جلو؟ ضمن اینکه من مشکلی با رفتار تو نداشتم اونقد، بیشتر سوالم از امین بود که چرا اونجا واکنش نداده :دی

بند آخر. اصلا. چه شباهتی؟ بازی من جستجوگرانه حالت ممکن بوده و به بیشترین نکاتی که دیدم توجه کردم و دیروز چون تعطیل بود و وقت داشتم از حالت عادی بازیم بسیار فعال‌تر بودم. اگه اتهامت به من اینه که ممکنه قربانی باشم، مطمئن باش اگه باشم اینقدر برای بازی وقت نمی‌ذارم. بلدم به موقع چه‌کاری انجام بدم در راستای هدف و کلا خیلی کم پست خواهم داد. من فازی دو پست 20 خطی هم بدم تاثیرش در بازی زیاد خواهد بود. هم به دلیل دقیق بودن پست‌هام و هم جایگاهی که دارم. در اون حالت اصلا نیاز به همچین میزان فعالیتی ندارم

اینکه من اگه فلان نقش باشم اینجوری بازی می‌کنم که خودت هم فک کنم قبول داری دلیل نشد. جوابیش هم اینه که از کجا معلوم قربانی نباشی و اینجوری بازی نکرده باشی که بعدا بیای همچین حرفی بزنی :دی اتفاقا من می‌تونم بگم که تو به خاطر جایگاهت، اعدامت خیلی سخته و دست آدما می‌لرزه بهت رای اعدام بدن. نیاز داری با همه یه برخوردی ایجاد کنی که انگیزه رای دادن بدی بهشون و به مرور این رو بسازی برای فازهای انتهایی که بخوای قربانی بشی.

وقت گذاشتن برای بازی هم برای شخص من وابسته به زمان و انرژی که هست دارم، نه نقشی که دارم. فرقی نداره بی‌گناه بی‌نقش باشم یا رویین‌تن، اگه وقت داشته باشم جفتش رو یه مقدار انرژی می‌ذارم، وقت نداشته باشم هم یه مقدار. از تو که گاد بودی هم توقع همچین چیزی دارم :دی

نکته بعدی. تو هیچ نظری در رابطه با مهسا ندادی، در حالی‌که یکی نه، دو تا از بحث‌های مهم در موردش بوده. در مقابل اومدی صدرا رو برجسته کردی. کسی که مهسا بهش گیر داد. خودش می‌گه سوال کردم. من ولی بیش از سوال دیدم در اون پست. نظرت چیه که هیچ توجهی به مهسا نداشتی و در مقابل به صدرا داشتی؟ از حرفات هم مشخصه که بازیُ تقریبا خوندی. محمد چاوشی که من می‌شناسم اگر بی‌گناه باشه احتمالا یه نظری هم در مورد مهسا می‌ده. نظرت چیه؟

من خب گفتم که پستا رو سریع خوندم که برسم، یه سری چیزا ممکنه از دستم در رفته باشه. توجه کنی گیرهایی هم که دادم اکثرا به پستای صفحه ۱ و ۲ هست تا جلوتر. پستای حول مهسا هم دیدم ولی چیز خاصی توجهم رو جلب نکرد که بخوام اضافه کنم و به نظرم اومد بحثا باید بره جلوتر تا ببینم چی می‌شه. از طرفی هم توجهم به قضیه صدرا و شغال و یا نوع رفتار خودت بیشتر جلب شده بود، توجهم به مسائل دیگه احتمالا کمتر بوده. اگه نکته خیلی خاصی هست که نظرم رو راجع بهش می‌خوای بگو ببینم، می‌خونم خودم ادامه بحثا رو هم البته :دی

=====

صدرا

از پست اول رضا، اولین چیزی که به ذهنم رسید جوکر بود چون تیپیکال همیشگی رضا نبود و البته فکر میکردم علاوه بر من چند نفر دیگه هم به این موضوع توجه میکنن، اما بعد دیدم فری هم داره میگه رضا همیشه از تحلیل بالانس رنج میبرده از اونور پویا هم به این اشاره کرد که رضا تحلیل هاش مختصر بوده اما نگفته لنگیده م. من خودم هم رفتم چک کردم تو همین پاراگرافای بالاتر که جواب فری رو دادم کوت کردم حتی و جایی ندیدم که به این موضوع اشاره کرده باشه همیشه لنگیدم. چون فکر کردم از طرف رضا خواسته شده که بقیه هم مثل من برداشت کنن اولین نقشی که واسش به ذهنم رسید جوکر بود. در مورد جوابم به یاسین هم فکر میکردم شاید واضح باشه که دارم شوخی میکنم. از این مدلا که وقتی بهت میگن تو دیوونه ای میگی آره بابا من دیوونم. وگرنه بنظرم اگه شغال میبودم انقدر صریح وارد قضیه نمیشدم. در مورد لحنم هم بله، تند هست چون هم به خودم و گاد قول دادم اگه شهر باشم، نفس مافیا رو میگیرم. (Unpopular Opinion) : لحن تند هم خوبیای خودش رو داره و بحث رو خیلی جدی تر میکنه و نمیذاره خیلی به حاشیه کشیده شه. پس جایی که فکر کنم لازم هست تند برخورد میکنم.

توضیحاتت خوب بود :دی

مشکلی هم خیلی با جوکر گفتنت به رضا ندارم، مشکلم اینجاس که اگه برخوردت با کسی که به نظرت جوکره، اینجوری باید باشه که خب باید بهش بی‌توجهی بشه، چون قرار نیس اعدام بشه و فایده‌ای هم تو بازی خیلی قرار نیس داشته باشه و قراره کرم بریزه که اعدامش کنیم. اما ادامه بازیت حول این بود که انگار می‌خواستی اعدامش کنی. شوخی‌ت با یاسین هم می‌پذیرم از این جنس شوخی‌ها خودمم می‌کنم :دی

الان حست به رضا چیه؟ جوکره؟ گناهکاره؟ بی‌گناهه؟ چون می‌بینم بحثت باهاش ادامه داره. در چه راستایی داری باهاش بحث می‌کنی؟

====

مهسا خانوم

من این وسطا یه نکته خیلی جالبی به چشمم خورد :دی

پویا گفته همچین چیزی گفتین، درسته؟

ولی وقتی بعد از این همه توضیح می‌گه مافیا 4، پس فرقه 3. ولی مافیا 5، پس فرقه 2! من ترجیح می‌دم به بقیه حرفاش توجه کنم به جای توجه به حرفاش در مورد بالانس.

این یه حس زیادی به من می‌ده که شما وکیل مدافع شیطان باشین. چرا، چون وکیل مدافع تعداد گناهکارا رو می‌دونه، تیمشون رو نمی‌دونه. الان شما حالت‌هایی که داشتین ۴ مافیا و ۳ فرقه بوده و ۵ مافیا و ۲ فرقه که جفتشون ۷ گناهکار دارن. بیشتر از گیجی، من این حس رو می‌گیرم که می‌دونین ۷ گناهکار تو بازی وجود داره و تو حساب کتاباتون یکی از این دو حالت می‌شه.

صحبتی دارین؟ :دی

====

رضا

1. می‌خواستم اشاره کنم که بنده در هیچ‌کدوم از اون دو دسته قرار نمی‌گیرم از نظر خودم.
2. خب مشخصه که پویا قشنگ هم می‌تونه بی‌گناه باهوش و زرنگ باشه هم گناه‌کار. با این‌همه تجربه‌ی گادی دیگه کهنه‌کاره؛ انتظار داری پویا رو تو چه دسته‌ای قرار بدم؟

من حقیقتش از جمله‌ت این برداشت رو نکردم که داری از خودت دفاع می‌کنی و حس کردم بیشتر باهاش می‌خوای برای اتهام زدن استفاده کنی، برای همین هم نظرت رو در مورد پویا پرسیدم. اگه می‌خواستی از خودت دفاع کنی، کجا اتهام بهت وارد شده بود؟ دفاع هم نکردی از خودت آخه و نتیجه گیری در مورد خودت نکردی باهاش :دی

====

آرش

خودت ساده‌نگری :)) توضیحاتت خوب بود ولی مرسی :)) :دی

===

گیر پویا به خلفی حول عدد بالانس هم بی اساسه به نظرم. خلفی شکمی یه سری عدد داده برای هر گروه با توجه به حسی که از عدد ۲۰ داشته و اینکه چندتا از ۲۰ تا باید از هر گروه باشن، اگه فک کنین یه درصد اینا رو جمع زده باشه با هم :)) ممکن بود ماکسیممشون به ۲۰ هم نرسه :))

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
آپدیت وضعیت فعالیت:

مهسا، پویا و مهدی، به آخرای محدودیت امروزشون رسیدن، رعایت نکنند میرن دفاعیه :دی ترسا هم حواسش باشه. :دی

محمدامین و محمدرضا هم اگر پست ندن میرن دفاعیه.

پی نوشت: پیشنهاد گاد اینه که دفاعیه حداکثر کاراکتر رو نرید، برای فازی که نزدیک دفاعیه رفتن هستین و می خواین از خودتون دفاع کنید بدردتون می خوره :دی معافیت دیگه ای نداریم.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
گیر پویا به خلفی حول عدد بالانس هم بی اساسه به نظرم. خلفی شکمی یه سری عدد داده برای هر گروه با توجه به حسی که از عدد ۲۰ داشته و اینکه چندتا از ۲۰ تا باید از هر گروه باشن، اگه فک کنین یه درصد اینا رو جمع زده باشه با هم ممکن بود ماکسیممشون به ۲۰ هم نرسه

اصلا خوندی پستای خلفی رو؟!

- - - Updated - - -

چاوش

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
من یک چیزی داشتم می‌نوشتم یک کاری پیش اومد رفتم. :دی این رو گم و جواب چندتا سوال رو هم بدم.

محمدحسین

تو گفتی به پویا که داری این دور سعی می‌کنی برگردی به بازی هم‌سطح قبلی‌ت؟ یک نکته‌ای که وجود داره اینه‌که دو دوری که تو نگاه قدرت‌طلبانه داشتی گناهکار بودی. و نگاه هم‌سطح مال زمانی هست که بی‌گناه بودی. یعنی این نبوده که تو بی‌گناه بوده باشی و نگاه قدرت‌طلبانه داشته باشی. منظورم اینه‌که کسی این حرف رو می‌زنه که الان شرایط سابق رو داره (گناهکار با قدرت طلبی) و داره سعی می‌کنه هم‌سطحش کنه تا شکل بی‌گناهی‌ش بشه مثلا. :دی وگرنه که خب تو بی‌گناه باشی چه قدرت‌طلبی‌ای داری؟

امین خلفی

آره منظورم همون چندتا سوال اخرته
ببین من نوعی که ذهن جستجوگرانه دارم و سوالی ذهنم رو مشغول کرده سعی میکنم در راستای باز شدنش سوال کنم از طرف ... بعد از پاسخ اون دیالوگ رو برقرار میکنم...به نظر من این میشه ذهن جستجوگرانه یا سوالی که واقعا اومده توی ذهن و میخوای به جوابش برسی... مشکل من اینه اون دوتا سواله رو من احساس میکنم با اینکه اره ریز ترش کردی ولی رسما راهشو هموار کردی که یه بله یا خیر بهت بگه و تمام...در حالی که میشد دیالوگ برقرار بشه بعد اون دوتا سوال حین دیالوگ گفته بشه...مثلا بذاری ببینی طرف چی میگه بعد بگی خب "مقطع فعلی بازی با مقطع اخر بازی فرقش چیه اونوقت توی این مسئله؟ "
بذار یه مثال واضح تر بزنم که منظورمو برسونم
مثلا تو از یکی سوال میپرسی دیشب کجا بودی؟ خب باید صبر کنی ببینی طرف چی میگه دیگه...حالا اینکه حالت عمومی داره رو بذار کنار...یواش یواش طی دیالوگی که برقرار میشه عمومی بودنش کم رنگ تر میشه...
اما من دیدم از سوالای تو این مدلی بود که " دیشب کجا بودی؟ رستوران بودی؟ اگه رستوران نبودی بگو خونه بودی یا نه؟" اینجوری طرف مقابل حتی اگه ریگی هم به کفشش باشه راحت میاد میگه آره رستوران بودم
متوجه شدی؟ اگه متوجه شدی اشتباه میگم؟

فهمیدم منظورت رو. اون لحظه به این فکر نکردم که ممکنه چیز دیگه بگه می‌خواستم ببینم راجع به این حالت‌های تو ذهن من چطوری فکر می‌کنه که بعدا بتونم با بقیه‌ی بازی‌ش تطبیق بدم. و حس چندان منفی‌ای هم به عماد نداشتم که بخوام به قول تو اون‌طوری سوال بپرسم. بیشتر برام جالبه ببینم با دید فعلی عماد و حرف‌هایی که زده در ادامه بازی‌ش چطوری پیش می‌ره.

فری

ال امین:

در مورد مهسا، به نظرم این که در ابتدا یک بیگناه به نقشای بیگناهان فکر کنه چیز غیر معقولی نیست یا برعکسش. ولی اون نگاه کردنش به سهمیه هاش و گفته که اگر قراره مرگ کم باشه پس دوتا دکتر هست رو نفهمیدم، کمیت سهمیه های قتل چه ربطی به تعداد دکترها داره؟ ولی این که تعداد و هفت میدونسته سر همین طوری بالانسشو تنظیم کرده که 7 تا بشه نکته جالبی بود:دی کس دیگه ای هم این کارو کرده یا فقط مهسا؟

در مورد عرفان، هم من پست اول بالانسش و که خوندم ستون 5 رو اصلا جز بیگناها ندونسته، به نظرت چقدر محتمله یک ستون 5 چنین کاری بکنه؟ چون ذاتا ستون بیگناهه و اگرم جز بیگناها میذاشت زیر سوال نمیرفت.؟

در مورد مواضع هم درست میگی سعی میکنم برسونم خودمو به بحثا ولی قول نمیدم گزینه رای گیر بیارم.

منظورم اینه‌که تو گروه‌های گناهکاری مثلا راجع به بالانس حرف زدن و به این نتیجه رسیدن که باید دوتا شیخ تو بازی باشه. و مثلا این‌جا خودش رو نشون داده.
کسی که ستون می‌گیره به نظرم احتمالش خیلی کمه دلش بخواد بی‌گناه باشه مگر این‌که مثلا هدفش این باشه سهمیه بسوزونه. بعد من اصلا مشکلم با اینه‌که چرا عرفان باید این‌قدر به این توجه کنه که ستون توسط فرقه هم جذب می‌شه. برای بی‌گناه مگه فرق داره؟ یعنی حجم توجه عرفان به این نکته برام عجیبه.

مهدی

رایت به شدت بد بود. اگر ببینی چاوش و محدامین دارن می‌رن دفاعیه آیا این امکان هست که رایت رو عوض کنی؟ و اگر آره، به چه کسی؟ موضعت در برابر مهسا چیه؟

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
امین

اول این‌که از امشب اعدام اجباری هست و باید رای داد. تیپیکال گناهکارها در چنین فازهایی بیرون موندن از دعوای جدی با کسی در رای‌هاست. مخصوصا برای نقش‌های گناهکاری‌ای که هدف‌شون تا نفرات پایانی اومدنه و باید مخفی بمونن. مثلا وکیل، اعضای فرقه (ممکنه قربانی استثنا باشه این‌جا) و مثلا سناتور یا پدرخوانده. به همین خاطر من به یک‌سری از بازیکنان ظن دارم. کسانی که با این‌که در بازی حضور دارن و فعالیت‌شون خوبه، حس نمی‌کنم دارن سعی می‌کنن گزینه‌ی درستی برای رای امشب‌شون پیدا کنن (ممکنه کسی پیدا نکنه، منظورم تلاشه) و استراتژی‌ای هم مشاهده نمی‌شه. برام جالبه اگر توضیح بدن که برنامه‌شون برای رای امشب چیه. از الان هم بگن درواقع. این‌جا اشاره‌م به فری و محمدحسینه.

امین کوتاه جواب این سوالت رو میدم چون فکر کنم برات مهم بود که زود گفته بشه.
از اونجایی که سرنخ ها هنوز کمه و اعدامی هم نداشتیم، من واقعاً نتونستم به قطعیت قابل توجهی در مورد افراد برسم. به همین خاطر استراتژی کلی من چیزی شبیه به نقش کلانتره. اول یه عده که احتمال بیشتری میدم بیگناه باشن رو از دایره گزینه های این فاز حذف میکنم. بین افراد باقیمونده سعی میکنم اون دسته ای که برام خاکستری تر هستند رو جدا کنم و به سایر گزینه ها و میزان گناهکاریشون بپردازم تا بتونم در اون دسته چند نفر رو انتخاب کنم. ضمناً اگر کسی کلاً فعالیت اش در حدی بوده باشه که من اصلاً نتونم قضاوتی در موردش بکنم، میاد داخل همین گزینه ها قطعاً. فعلاً فقط محمدرضا اینطور بوده که منتظرم بیاد واقعاً یه چیزی بگه.

مهدی

درود مهدی جان. اُمیدوارم حالت خوب باشه.
یکی دو مورد مهم هست لازم دونستم مطرح کنم و خوشحال میشم توضیح بدی چون در قضاوت من تاثیر داره.

1. من کلاً صبوری میکنم و بحث ها و روند بازی هر کسی رو پیگیری میکنم که شتابزده عمل نکنم. در مورد تو بخصوص مشخصاً منتظر موندم ببینم برآیند بازیت در ادامه چه شکلی میشه. مسئله اینجاست که هنوز تا این لحظه من اون سطح درگیری و فعالیتی که از مهدی بیگناه میدیدم رو ندیدم حقیقتاً. عادتی که من دارم اینه که هر بازی یه کاغذ میگذارم جلوی خودم، و کنش و واکنش های افراد رو ثبت میکنم و حقیقتش یه مقداری در نظر من از این نظر فعالیت تو نُرمال نبود. خاطرم هست دور یازدهم که بیگناه بودی، من با اینکه مافیا بودم شرم میکردم بهت حتی رای بدم چون اعتقاد داشتم خیلی بیگناه زحمت کشی هستی و وجدان درد میگرفتم بیام سمتت. حالا این دور رو که مقایسه میکنم متوجه میشم اصلاً شبیه اون دور نیستی. کاری هم به تغییر سبک و اینا ندارم چون سلیقه شخصی هست، من مشکلم اینه که درگیر بازی نکردی و اون جستجوگری کافی رو هم ندیدم حقیقتاً با اینکه خیلی صبر کردم. بازی تو تقریباً خلاصه میشه توی چندتا بحث جدی با پویا و چند تا سوال از مهسا و آرش تا جایی که من خاطرم هست. من الان چطوری متوجه بشم که چقدر برات اهمیت داشته که گناهکار پیدا کنی؟

نه اشتباه نیست. چرا؟ چون خودت هم می‌دونی که من هم شاید همزمان با تو و یا کمی اینور اونورتر با تو همین نقش‌هارو تحویل گرفتم و خیلی وقت قبل از عمومی شدنشون دیدمشون (این که همون موقع خوندم یا نه رو کاری ندارم، من با ذهنیت تو کار دارم که چرا این تفاوت در ذهنت ایجاد شده) چند نفر دیگه هم هستن که این موضوع رو می‌دونن از بین بچه‌هایی که قبلا گاد شدن. پس در اینجا من فرقی بین خودم و تو نمی‌بینم. ضمن اینکه در اینجا بحث زمان مطرح نیست، تو به گفته خودت همون اوایل به این قضیه توجهت جلب شده و بهش رسیدی. منم حرفم این نیست که می‌گم چون به ذهنت رسیده پس گناهکاری یا ربطی به اون نقش داری، من می‌گم وقتی به ذهن تو می‌رسه. به ذهن منم می‌تونه برسه. مخصوصا وقتی که ازم خواسته شده در موردش فکر کنم. و این قسمت مهم‌ترین بخش هست که توجه بهش نداری. درواقع نصف بحث که می‌گی مال احتمال بودن بیش از ۱ قربانی در بازی هست که کسی جز من بهش توجه نداشته، دلیلش اینه که از من مستقیم نظر پرسیده شد در مورد فرقه و تغییرات و تعدادش. در این حالت خب خیلی طبیعیه من یک بررسی دقیق بکنم.
در مورد بحث خارج کردن از گناهکار‌ها هم که می‌گی، اوکیه این‌هارو خودم می‌دونم. ولی تو وقتی برچسب می‌زنی و احتمال واضح قربانی بودن و گزینه پرسش به رئیس پلیس می‌دی، یعنی تقریبا فرد مقابل برات مشکوک هست. مخصوصا که سناریو مطرح می‌کنی که من اومدم خودم رو مشکوک کنم و زیرسازی‌های اعدامم رو بچینم، سوال، واقعا اون پست من چقدر مشکوک بوده؟ چند نفر به اون پست شک کردند، اصلا چند نفر درموردش کامنت دادند؟ تو جوری درمورد اون پست حرف می‌زنی انگار جوکر ارسالش کرده. و این اصلا برای من قابل درک نیست. مشکلی که من دارم اینه که چرا این احتمال قربانی اینقدر باید برات بالا باشه، من فاز قبل عمدا در این رابطه هیچ صحبتی نکردم چون احتمال دادم اون موقع سوبرداشت بشه، و خواستم رئیس پلیس خودش فکر کنه و تصمیم بگیره. اما به‌نظرم تو وقتی گزینه پرسش به یکی از مهم‌ترین بی‌گناهان بازی معرفی می‌کنی، باید واقعا احتمال بالایی تو ذهنت باشه برای گناهکاری فرد وگرنه در این حالت یک پرسش بی‌گناهان رو سوزوندی با این پیشنهادت. یعنی می‌دونی من احساس می‌کنم خودت متوجه هستی که من واقعا کار مشکوکی نکردم و بی‌گناه هم هستم، منتهی سناریو‌هایی که مطرح می‌کنی اتفاقا خیلی جدی و مهم هستن. این تناقض برای من کمی جای سوال داره.

2. داخل نقل قول بالا مشخصاً یه مسئله ای توجه من رو جلب کرد که چند بار اشاره کردی به بحث رئیس پلیس. خاطرم هست که دور یازدهم که امیر بعنوان کلانتر در اولین لیست خودش تو رو در قسمت قرمز قرار داده بود، به فاصله ی کمی اومدی و اعتراض کردی و از امیر خواستی که بیگناه ها رو به اشتباه نندازه چون وقتی بیگناه هستی نمیتونی بپذیری خدشه ای به منافع بیگناه ها وارد بشه. دیدم و حس کردم که غیرتی بازی میکردی. الان این بالا مشخصاً گفتی بعد حرف پویا صبر کردی رئیس پلیس خودش تصمیم بگیره و تازه اخیراً اومدی در این رابطه نظر دادی. سوال من اینه که اگر مطمئنی که بیگناهی و اگر مطمئن بودی که اگر رئیس پلیس تو رو هدف قرار بده یکی از سهمیه هاش خواهد سوخت، برای کارکتر مهدی قابل باورتر نیست که قبل از فاز شب قبلی تلاش کنه جلوی چنین پتانسیلی رو بگیره، تا اینکه نسبت بهش بی تفاوت باشه؟

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
مهدی

رایت به شدت بد بود. اگر ببینی چاوش و محدامین دارن می‌رن دفاعیه آیا این امکان هست که رایت رو عوض کنی؟ و اگر آره، به چه کسی؟ موضعت در برابر مهسا چیه؟

پیشنهادت چیه؟ آره بعد پست چاوش به ذهنم رسید که رای‌ام رو عوض کنم. به کی اما؟ اگر باشم که بقیه رای‌هارم می‌بینم تصمیم می‌گیرم. تو هم نظرت رو بگو.

مهسا به‌نظرم گناهکار نیست. هیچوقت به این شکل بازی نمی‌کنه گناهکاریش رو. یا بی‌گناهه یا از این شغال و جوکر و این‌ها. وکیل مدافع شیطان هم نیست به‌نظرم. اگر بود خیلی محتاط‌تر و تمیزتر بازی می‌کرد طبق شناختی که از شخصیتش دارم.

- - - Updated - - -

محمدحسین جان جواب تو بمونه برای بعد. کلمه ندارم الان.

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
امین

تو گفتی به پویا که داری این دور سعی می‌کنی برگردی به بازی هم‌سطح قبلی‌ت؟ یک نکته‌ای که وجود داره اینه‌که دو دوری که تو نگاه قدرت‌طلبانه داشتی گناهکار بودی. و نگاه هم‌سطح مال زمانی هست که بی‌گناه بودی. یعنی این نبوده که تو بی‌گناه بوده باشی و نگاه قدرت‌طلبانه داشته باشی. منظورم اینه‌که کسی این حرف رو می‌زنه که الان شرایط سابق رو داره (گناهکار با قدرت طلبی) و داره سعی می‌کنه هم‌سطحش کنه تا شکل بی‌گناهی‌ش بشه مثلا. وگرنه که خب تو بی‌گناه باشی چه قدرت‌طلبی‌ای داری؟

چیزی که میگی لزوماً ربطی به بیگناهی و گناهکاری نداره امین. بیگناه هم میتونه برای حفاظت از خودش و بیگناه های ذهنیش، دافعه و قدرت طلبی داشته باشه.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
من فرصت پست دادن ندارم فعلا و نمیدونم در ادامه به اینترنت دسترسی داشته باشم یا نه.
۲۰۰ تا کلمه بیشتر هم ندارم :)) اگر عمری بود و موندم فاز بعدی بحثامون رو ادامه میدیم.
رای‌های من به این شکله فعلا.

رای به اعدام: پویا
رضا
محمدرضا

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
منم رای اعدام مو میدم . بعیده تا شب برسم و بتونم پست بدم مجددا . اگه عمری بود فردا در خدمتتون هستم .

محسا
آرش
ممرضا

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
خب من تازه از بیرون رسیدم و وقتم کمه پستی که قولشو داده بودم رو هم بفرستم ممنون از پست گاد که کلماتمم شمرده پس تقریبا یه پست اندازه پست قبلی باید بدم مرسی :گل:

بحثایی که از نظرم برجسته بوده موقع خوندن و تا الان یادم مونده رو میگم ممکنه همه رو شامل نشه :

اولین مورد، بحث جوکر گفتن صدرا به رضا بود که منطقش رو هنوز که هنوزه درک نکردم. ادم به شخصی که سوتی واضحی بده اتهام جوکر میزنه. نمیدونم اگه جواب داده اینو یا نه ولی سوالم اینه . صدرا آیا رضا تو همون پست با تحلیل نکردنش (که منم موافقش نیستم ) برات گناهکار شده که به پای این نوشتی که عمدا میخاد اعدام شه که تحلیل نکرد؟ چون فک کنم گفتی شوخی نبوده اون حرفت.

یکی هم شوخی یا جدیش با محمد امین بود که اون رو هم نپسندیدم ، حس میکنم این حرفا حتی شوخیش اگر به قصد هم نباشه فشار ایجاد میکنه روی طرف حالا بماند که برای مقاصد از پیش تعیین شده باشه. قرار نیست یکی دورهای قبل یه کاری کرده باشه ما بیایم تا اخر عمر اونو بر اون اساس قضاوت کنیم. اینو خواستم اعلام کنم که مخالفم با این حرکت و شاید هم بازی تیمی باشه نمیدونم ولی هرچی باشه باید مینوشتم که موجود باشه برای برگشت بازی بهش در موقع نیاز.

در مورد رضا

من هر دور این مشکل رو با رضا دارم فک کنم که بالانس رو بیهوده میدونه و اگه زور بالا سرش نباشه تحلیل نمیکنه. و با صدرا مخالفم توی بحث علاقه یا عدم علاقه رضا به بالانس. درسته که میگه من تحلیل نمیکنم به کسیم از رو تحلیل گیر نمیدم ولی این مورد وقتی گناهکار باشه یه نوع زرنگی حساب میشه که چون گناهکارا هستن که تو بالانس ناخوداگاهشون لوشون میده. و رضا با سرپیچی دامن خودش رو سفید میتونه نگه داره.

بعد از اون مسعله شغال گفتن عارش و مزدور گفتن ممل هم هست. این چیزهای به ظاهر کم اهمیت ممکنه مهم شن در آخر. جواب عارش ولی برای اینکه چرا شغال و مزدور نه خوب بود.

اها و اینکه چاوشم فک کنم گفته بود که طرف میگه جوکر ینی داره سیو میکنه یارو رو از اعدام چرا عارش بهش گفت شغال. این رو هم متوجه نشدم عارش اگه جواب دادی ندیدم منشن کن بی زحمت

دومین بحث مورد جریان در مورد بیگناه یابی و اینا بود که فری مطرح کرد و صدرا و عماد فک کنم موافقش بودن. من فری رو میفهمم در این مورد. همیشه دوست داره بازیامون دور به دور پیشرفت کنه و چیزهای جدیدی بهش اضافه شه و تحسین میکنم این دیدش رو و این حرفش اونو برای من بیگناه یا گناهکار نمیکنه فقط خطاب به موافقین این مورد میگم :

نیت خوبه ولی مسیر رسیدن بهش به این اسونیا نیست. اولا اعتماد تو این بازی خیلی سخته و ما اکثرا به هم بی اعتمادیم. بیگناها اگه تا اخر بازی بمونن و نفرات کلیدیشون بمونه اون اخر معمولا همو پیدا میکنن مثل دور 10 میا همین دور قبل. شما فک کنم تلاشتون اینه که نه باید زودتر پیدا کنن درسته؟ خب نمیشه که بیگناه یابی تو مرور زمان بدست میاد نه یکی دو شبه به رای ها نگاه میشه به رویکرد کلی طرف 4-5 فاز نکاه انداخته میشه اکه همسو با تو بودن میشه بیگناهت. ولی شما فقط تز میدین بنظرم راه حل عملی ندارین براش اگر دارین بگین. چون مشخصا گناهکار پیدا کردن توی رای ها توی دعوا ها و حمایتا و توی تحلیل ها و حتی سوتی ناخوداگاه راحت تره ولی بیگناه پیدا کردن اینطور نیست که با یه پست بیگناهتو پیدا کنی. این نظر من بود.

----------------------------------------

بحث هادی و همون شروع ، منتهی اینبار با سورپرایز ویژه که طرف رو قبل از پست دادن شناسایی کرده. درسته هممون میشناسیم سبک بازی هادی رو ولی ممکنه همین بشه نقطه سو استفاده برای بازی گناهکاریش . من اصلا حرفهاشو در قبال پویا قبول ندارم چون یه بایس ذهنی داره میره براش دلیل تراشی کنه. اگر هادی نبود صد در صد گناهکار میدونستمش بی شک ولی جون هادیه فقط زیر نظر دارمش تا حرکت مشکوک بعدی ازش ببینم که بره تو لیست سیاهم با احترام.

بحث ترسا و اون کلمه عجیبش " نخ کلفت " بود که من هم اگر اول میدیدم قطعا گیر میدادم بهش. البته پستای از ظهر به بعدو نخوندم شاید جواب داده اگه جواب داده بررسی میکنم اگر نه که قطعا یکی از 3 نفر امشب من ترساست چون غیر قابل چشم پوشیه این از دید من. حالا بریم جلو ببینیم چی میشه

مهسا و اون کلمه "قطعی تر" که در مورد سناتور به کار برد در حالیکه یکی از نقشای قطعی موجود در بازیه اگه مافیا باشه. منم موقع خوندن حس کردم این میتونه ناشی از پنهون کردن اطلاعات باشه منتهی کمی بیشتر ازینور بوم افتاده شاید و اطلاعاتی که گاد داده رو هم سعی در مخفی کردنش داشت. حالا من در مورد مهسا یاد گرفتم زود قضاوت نکنم چ.ن سابقه خوبی ندارم ازش و این رو فقط در حد گوشه ذهن بودن نگه میدارم. یک سوالم ظهر پرسیده بودم ازش باید بخونم ببینم جوابش چی بوده در مجموع چون خیلی وقته ازون دور شهردارش و بازیهای هیجانیش گذشته من فکر میکنم سبک بازی رو کلا عوض کرده بنابراین من نمیتونم قیاسش کنم با دور شهردارش یا دور اولش دور 5. فعلا تصمیم گیری ندارم برای مهسا.

--------------------------------------------

در مورد بحث مهدی و پویا

من یه نظر نامحبوب بدم. مهدی جدید رو خیلی دوست دارم :دی خوبه واقعا سبک پستاش و این ارامشی که بیشتر شده و سبک بازی الانشو خیلی دوست دارم اون توجهش به دو قربانی رو نمیدونم خب بالانس واقعا این هست یا نه ولی چون تو جواب گفت ازش خواستن به این خاطر زوم کرده رو فرقه برام قابل قبوله چون بقول پویا مهدی ازین نوع تحلیلای جزیی نمیکرد.

سوال پویا و رویکردش در قبال مهدی اولش به نظرم هارش تر از "پویا" بود ولی مقداری شبیه به دور فدایی بود فک کنم. درک میکنم چون تجربش بیشتر از ماست و قطعا به چیزایی توجه میکنه که ما نکردیم در دور فاوست دیدیم این رو. ولی جواب مهدی هم خوب و قانع کننده بود و من حس خوبی ازش گرفتم. منتظرم ببینم ادامه دار میشه یا نه این بحث ولی فک کنم در حد گوشه ذهن نگه داشتن بوده برای طرفین.

___________________________-

در مورد بحث خلفی و پویا

من واقعا با پویا اینجا موافق نیستم و با خلفی موافقم و توضیحاتش برا من نشست. درسته بالانس غیر دقیقی داده ولی ما خلفی رو به بالانس دقیق دادن نمیشناسیم و توضیحاتش برا من قانع کنندست با توجه به سبک بازیش همیشه اینطور رفتار کرده. من موقعی که گیر پویا بهش رو دیدم واقعا برگشتم بالا ببینم واقعا یوزد پویاست یا نه :دی پویایی نبود و یه مقدار ساده انگارانه اومد برای من. درسته در ادامه توضیح داد که اینو به پای فرعی بودن خلفی میزاره و اینا و در اخر بازی به کار میاد. ولی من مثلا دلیلش برای قربانی گفتن به مهدی و توجه به اون رو مستدل تر دیدم تا برای خلفی. حس کردم خیلی سختگیرانه بود برای خلفی.

من دیرم شد فک نمیکردم اینقد بکشه 3 تا رای اولیه رو قبل خوندن پستها میدم. تو راه با گوشی اگر انتن بود آن میشم و میخونم ممکنه رای هام تغییر کنه سعی میکنم یکبار رو آن شم و پستای باقی مونده رو بخونم تا حد امکان ولی پست نمیتونم بدم.

فعلا یا علی

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
چند تا نکته که به ذهن خودم رسیده رو چون احساس مسئولیت میکنم سریع میگم شاید به درد بازی بخوره. اگر بیگناه هستید خواهشاً مد نظر قرار بدید و خودتون بررسی کنید.

- اگر اولویت این فاز شما پیدا کردن گناهکار هست که قاعدتاً باید باشه، مهسا بنظرم شبیه گناهکار بازی نکرده و من اتفاقاً یه مدل بی احتیاطی توی بازیش میبینم. خودم بهش ایراد داشتم و چند تا ایراد درست دیگه هم از طرف دیگران بهش وارد بود، منتهی کاملاً حس میکنم از طرفی یه تلاشی روی پوش شدن اش هم توی بازی هست که برام مشکوکه. رضا هم سطح درگیریش در جبهه های مختلف لااقل شبیه گناهکار نیست در نظر من.

- هادی، سعید، عماد، رامتین بنظرم درصد بهتری نسبت به سایرین دال بر بیگناهی دارند تا اینجا.

از همه افراد بالا رو دعوت میکنم توی سر و کله ی هم نزنید خواهشاً چون هر رای تاثیرگذاره. هر کاری میکنید لااقل فقط از روی خشم و غضب به همدیگه رای ندید. کاری هم اصلاً به این حرف من نداشته باشید اگه بهم اطمینان ندارید، بلکه تقاضا دارم یه بار دیگه بازی همدیگه رو مرور کنید قبل از تصمیم گیری.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
مهدی

پیشنهادت چیه؟ آره بعد پست چاوش به ذهنم رسید که رای‌ام رو عوض کنم. به کی اما؟ اگر باشم که بقیه رای‌هارم می‌بینم تصمیم می‌گیرم. تو هم نظرت رو بگو.

مهسا به‌نظرم گناهکار نیست. هیچوقت به این شکل بازی نمی‌کنه گناهکاریش رو. یا بی‌گناهه یا از این شغال و جوکر و این‌ها. وکیل مدافع شیطان هم نیست به‌نظرم. اگر بود خیلی محتاط‌تر و تمیزتر بازی می‌کرد طبق شناختی که از شخصیتش دارم.
بازیکن‌هایی مثل چاوش یا محمدامین اگر بی‌گناه باشن و همین‌طوری الکی بفرستی‌شون دفاعیه کاملا این امکان هست که توسط سناتور حذف‌شون کنن. یعنی به نظرم وقتی کسی هست و می‌دونی ذاتا نقشش تو سایه نیست، نباید این‌طوری به‌ش رای بدی. مخصوصا تو به نظرم باید بدونی که چاوش کلا بازیکن سایه نیست مثلا. محمدامین هم به نظرم حداقل الان اون‌قدر بیرون از بازی نبوده. محمدرضا رو ولی می‌تونم بفهمم دلیل رایت رو.

گزینه‌های من الان مهسا و عرفان هستن. خونسردی مهسا هم در قبال چیزهایی که به‌ش وارد شده من رو یاد دور قاتلش می‌اندازه. سومی رو نمی‌دونم فعلا.

مهسا

گفتی پویا می‌تونه وکیل باشه؟ وکیل چرا باید به‌ت گیر بده؟ ممکنه مثلا مافیا و این‌ها بخوان فاز اول هم که شده بی‌گناه اعدام کنن. اما وکیل چرا باید بیاد به‌ت گیر بده؟ :دی

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
ترسا
مهسا
محمد حسین

ببخشید قبل جواب دادنتون بهم رای میدم . حتما تاپیک رو نگاه میکنم و ممکنه عوض بشن :گل:

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
واقعا از حد فعالتم راضی نیستم. یه سری داستان داره که گفتنی نیست. اما سعی می کنم بیشتر باشم اگه بودم.
مهسا
محمدامین من هدفم بیشتر ذکر این قضیه بوده که مافیا با احتمال بالایی هست. میدونی چی میگم؟ از شهردار استفاده کردم که به این نتیجه برم مافیا با احتمال بالایی وجود داره. تو ذهنمم این بود که چون شهردار هست، پس سناتورم هست، در نتیجه مافیا هست. بعد گفتم توی مافیا چه نقشایی رو بهشون احتمال بالایی میدم که سناتور رو به خاطر شهردار احتمال دادم (اینجا اصلا یادم نبود که اگر مافیا باشه سناتور حتما خواهد بود). من اگر گناهکار هم باشم درآوردن بالانس بیگناها به دردم نمیخوره واقعا و تا حالا تو هیچ گروه گناهکاری همچین کاری نکردیم ( گروه‌هایی که توشون بودم). اینکه شهردار و پلیس یادم مونده از نظر خودم منفی نیست حقیقتا.
ببین من حقیقتا نمی تونم این حرف رو ازت قبول کنم و برام دوباره 50 50 بشی. حرکتت مشکوک بوده و توضیحاتت قانعم نکرده. فعلا برام مشکوکی و باید به بقیه بازیت نگاه کنم. کلا الان ساعت 7 بعد از ظهره. قراره بشینم تا شب. اگه بعد از بررسی بقیه پست هام هم همین قدر مشکوک بودی احتمالا رای من رو داشته باشی.
رضا
صحبتمون رو چرا ایگنور کردی؟
فری
نادیده نگرفتم، سوالی نپرسیده بودی و فقط نظرتو گفته بودی که مخالفی، ضمنا چون از آخر به اول پستا رو خونده بودم و جواب دادم حس کردم هرچیم بنویسم تکرار مکرراته تقریبا، اگر خودت سوالی داشته باشی بر میگردی.

خط دوم، در باره بالانس نظرمو گفتم دیگه نظرم به آپشن دوم آرش بود، ضمن اینکه بالانس برای من صرفا عدد دادن نیست صحبت درباره تعادل بازی و مسیر بازیه.
هم. شاید پس من نظرم رو درست مطرح نکردم. چیزی که منظورم بود اینه که وقتی می گی بالانس به درد نمی خوره و گفتن مسیر بازیه که به درد می خوره، وقتی از نظر من به درد نمی خوره گفتن مسیر بازی چون فقط یه سری کلیشه از قبیل من قصدم شفافیته و می خوام گناهکار یا بیگناه پیدا کنم و همه می تونن این رو بگن و چیزی ازش در نمیاد، این رو به من می رسونه که تو می خوای پشت همچین چیزی پنهان شی. یعنی انگار داری چیزی که بهش باور نداری (اینکه گفتن مسیر بازی به درد می خوره) رو انجام بدی اما با نظر راجع به بالانس کار خودت رو سخت نکنی به عنوان گناهکار. چرا می گم باور نداری، چون منطقی نیست. اگر باهام بحث کنی راجع به اینکه گفتن مسیر بازی به درد می خوره یا نه و من رو متقاعد کنی شاید نظرم راجع به باور نداشتنت عوض شه و این حرفت رو صرفا تفاوت دیدگاه با خودم در نظر بگیرم. گرفتی؟
برلین
در پست ۱۱۹ فکر کنم یادت رفت جواب من رو بدی !
اوه نه این رو چون به ددلاین خیلی نزدیک بودم فرستادم. بعد جواب تو رو نوشتم فرستادم فاز بسته بود. فکر کردم فرستادم یادم رفت.
اینکه گفتی با دو نفر شروع کنن ضعیف میشن ، منظورت فقط یه گروه فرقه بود یا دو گروه فرقه ؟! دو تا گروه فرقه دو نفره باشه از نظرت اوکی هست ؟

یه سوال از ارش و پویا دارم ، دو گروه فرقه در چه صورتی بالانس میشه تو بازی؟ ایا به نظر شما ممکنه دو گروه فرقه داشته باشیم ؟
منظورم فقط یه گروه فرقه بود. 2 تا فرقه دو نفره با یه مافیای 4 نفره با 3 تا فرعی از نظر من بالانس خوبی در نمیاد.
ضمنا من هیچ جا نگفتم دو فرقه رو محتمل می بینم تو سوالت از پویا به این اشاره کرده بودی. اگر بخاطر اول پست اولم می گی. که اون برای گفتن این بود که گاد خیلی احتمالات بالانس رو باز گذاشته با این حرف که تقریبا همه حتی فرعی ها می تونن چند نقش داشته باشن.

آرش
چطور با احتمال منطقیم تفاوت داره؟ من اول اومدم احتمالات مختلف رو بررسی کردم و گفتم کدومشون احتمالاشون بالاست و کدومشون نه. بعد نقطه‌ی احتیاط (یعنی حداکثر تعداد ممکن گناهکارها و حداقل بیگناه‌ها) رو مشخص کردم و بعد گفتم حس می‌کنم از بین حالات محتمل‌تر بالانس فلان باشه. مگر نقطه‌‌ی احتیاط حتما باید با محتمل‌ترین حالات یا بالانسی که من بیشترین احتمال رو بهش میدم، مشترک باشه؟؟ نمی‌فهمم چی‌ش رو نمی‌فهمی
شاید باورت نشه ولی من همین توضیحاتتم نمیفهمم :))))) ولی می فهمم مشکل از تو نیست. بذار می رم بحثمونو یه بار دیگه می خونم میام.
آینه خدا چیه، تو ادعا کردی که من مزدور هم می‌تونستم بگم (معنی ضمنی حرفت این بود) من سوالم این بود که چرا مزدور هم می‌تونستم بگم؟ مگه مزدور و شغال شبیه هم بازی می‌کنن مثلا یا چی؟
فرق مزدور و شغال به نظرم توی اینه که شغال فرعیه و احتمال اینکه بیاد بی‌پروا و تو د پوینت بازی کنه، بیشتر از مزدوره. مزدور چون تیم داره و عضو تیمه، قطعا احتیاط بیشتری به خرج می‌ده. به خاطر همین حرکت صدرا بیشتر شبیه تیپیکال شغال بود برام تا مزدور
از لحاظ گیر دادن صدرا به رضا جفتش می تونه باشه خب. مگه گیر خیلی بزرگی داد؟ بهش گفت جوکر :)) که البته به قول چاوش داشته سیوش می کرده انگار تا قصد به اعدامش. پروای خاصی نمی خواد که حالا بگی چون بی پروا بوده به نظرم شغاله.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
من با توجه به بحثا و قراری که از قبل گذاشته بودم (رای به غیر فعال ها) رایم رو میدم

محمدامین
محمدرضا
رضا
مهسا

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
سلام من تازه رسیدم خونه. یه مقدار خیلی زیادی خوابم میاد سعی می‌کنم تا آخر شب دووم بیارم. :(

اول درباره‌ی بحثم با محمدحسین، یه توضیحی بدم، محمدحسین نوشته بود «نگاه هم‌سطح» یا چنین چیزی، من فکر کردم منظورش از هم‌سطح، «مشابه» (مشابه بازی خودش در ادوار سابق) هست، اما وقتی اون صحبت از امین رو کوت کردم فهمیدم منظورش از هم‌سطح، هم‌رده و شانه‌به‌شانه‌ی بقیه‌ی بازیکنان هست. از این جهت، شدت حس منفی که بهش داشتم کم شد فعلا تا حالا بحثمون رو ادامه بدیم اگه موضوعی بود.

واسه رای هم فعلا بیشتر شکم به ترسا، هادی و فری هست. مهسا و عرفان بحثای مهمی حولشون شکل گرفته که من یه کم عقب موندم ازشون، اگه تونستم می‌خونم خودم رو می‌رسونم. اما در مجموع حسی که از پستاشون گرفتم منفی نبوده تا اینجای کار. یکی دو نفر دیگه هم پست‌هایی داده بودن در طول روز که در خوانش سرسری‌ام حس خوبی نگرفتم، اگه فرصت کردم اشاره می‌کنم به اونا‌ هم. فعلا برم قهوه‌ای چیزی بخورم :))

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
مهدی

بازیکن‌هایی مثل چاوش یا محمدامین اگر بی‌گناه باشن و همین‌طوری الکی بفرستی‌شون دفاعیه کاملا این امکان هست که توسط سناتور حذف‌شون کنن. یعنی به نظرم وقتی کسی هست و می‌دونی ذاتا نقشش تو سایه نیست، نباید این‌طوری به‌ش رای بدی. مخصوصا تو به نظرم باید بدونی که چاوش کلا بازیکن سایه نیست مثلا. محمدامین هم به نظرم حداقل الان اون‌قدر بیرون از بازی نبوده. محمدرضا رو ولی می‌تونم بفهمم دلیل رایت رو.

گزینه‌های من الان مهسا و عرفان هستن. خونسردی مهسا هم در قبال چیزهایی که به‌ش وارد شده من رو یاد دور قاتلش می‌اندازه. سومی رو نمی‌دونم فعلا.

درست می‌گی. من تو ذهنم بود خب اولویت قراره بدیم و طبیعتا چاوش اونجا اولویت نمیاره، اگرم یک درصد بیاره خب اعلام می‌شن و دستشون رو می‌شه (تازه نمی‌دونیم که چاوش حالا حتما بی‌گناهه). محمدامین البته فرق داره و رای‌ام رو نگه میدارم روش به دلیل سابقه خرابش. منتهی اصلا بحث سناتور یادم نبود. اما ببین الان من برای هرکسی همین کار رو بکنم خب همین احتمال هست. من اگر بی‌گناه بودن یا نبودن رو به درستی تشخیص داده بودم رای‌ام رو می‌دادم خودم بدون توجه به این چیز‌ها.

مهسا و عرفان رو نظری ندارم حقیقتش. شک گناهکاری به اینا هم ندارم. عرفان اگر می‌گی ستون پنجمه خب حتی اگه ستون پنجم در بازی باشه و تشخیصت هم درست باشه بهرحال الان جزو بی‌گناه‌هاست و جذبش هم اعلام می‌شه نهایتا. می‌تونیم این رو در ذهن داشته باشیم برای زمانی که این اتفاق بیفته. دلیل رای نمی‌بینم این رو.

من رای‌ آخر خودم رو احتمالا با توجه به بقیه آرا یه کاریش می‌کنم بعدا. درکل مرسی از تذکر به جایی که دادی.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
سلام خدمت همه
اول عذرخواهی میکنم که نبودم
چون وقتی که میذارید انتظار همکاری از بقیه هم میره
من تا دوشنبه مسافرت بودم و نبودم کلا یعنی دوشنبه حدود 11 ساعت تو راه بودم که از قبل به گاد عزیز اعلام کردم
و دیروز به دلیل اینکه پروژمون عقب افتاده و منم چند روز مرخصی بودم تا ساعت 9 شرکت بودم و تا برگردم خونه و کارام رو برسم حدود 1 شد که خوابیدم فقط
امروز هم ساعت 7 رسیدم که اومدم شروع کردم به خوندن و واقعا تا اخر صفحه 3 رسیدم و قطعا نمیرسم امشب به بازی برسم
به صورت کاملا جدی و واقعی وقت نداشتم یعنی حالتی نیست که پشت کامپیوتر بوده باشم و این وسط بتونم بازی رو دنبال کنم یعنی شرایطی بود که واقعا از قبل فکر نمیکردم پیش بیاد و فکر میکردم از سه شنبه وقت دارم به بازی اضافه بشم
با توجه به اینکه از فردا شرایطم اوکی میشه و وقت ازاد زیاد دارم مخصوصا اخر هفته قطعا به بازی اضافه میشم
من زیر 200 کلمه پست میدم که بیام دفاعیه فقط اگه ممکن هست اونهایی که سوال یا مشکلی داشتن به صورت خلاصه بنویسن که بدونم و بتونم جواب بدم
مرسی

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین