برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
فردا من جاهایی که توسط همه منشن شدم رو حتماً جواب خواهم داد، فقط نتونستم این رو نگم.
مهدی واقعاً ممنونم بابت پست آخر. مشخصاً نفس objective تحلیل هم راستایی آراء رو میگم فارغ از هر چیزی، و بنظرم پست خیلی خوبی بود چون هنوز خودم فرصت تحلیل آراء رو پیدا نکرده بودم و قطعاً کمک کننده خواهد بود.

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
من این پست 3 ساعت وقتمو گرفت :(( چجوری شما سریع پست می دید من نمی فهمم. ما چرا بازی می کنیم؟ :))
باید پست های پویا، مهدی، عماد، صدرا و ترسا رو بررسی کنم. یه سری بحث داشتن که من ازش عقب موندم. بحث مهدی و پویا هم مونده.
آها با محمدحسینم موافقم مهدی دمت گرم.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
ترسا

اگه به پستم دقت کنی تاکید رو امروز بود که چرا باز هیچ واکنشی نشون ندادی. به نظرم جواب سوالاتم رو نگرفتم. بر اساس حرف خودت در پست 16، امروز بعد اینکه رفرش شدی و دوباره به دیشب نگاه کردی چه طور ذره‌ای شک نکردی به اتفاقاتی که افتاد؟
ضمنا، من نگفتم مشکل اساسی داشته باش. ولی فکر‌ کنم با توجه به ذهنیت خودت طبق پست 16 در همون حد که به رای ندهنگان به من مشکوک شدی، باید به رای دهندگان هم یک اشاره‌ای می‌کردی. برام عجیبه که کلا چشمت رو روشون بستی. اگر بیگناهی، از اینکه من بیگناه باشم و گناهکاران رو اتهام تو سوار شده شده باشن؛ یک ذره هم شک نکردی؟

ترسا دیگه به نظرم جدی داری از اینکه نظرم راجع بهت عوض شده سواستفاده می‌کنی :دی تو مگه به من فرصت دادی چیزیو بررسی کنم آخه اصلا؟ وقتی آدم بعد از تقریبا یک روز غیبت برمی‌گرده به بازی، اولین کاری که می‌کنه اینه صحبت‌های قبلیش رو ادامه می‌ده و پست‌ها رو می‌خونه و به مواردی که توشون بوده یا سوالاتی که ازش پرسیدن می‌پردازه، بعد می‌ره سراغ کارای تحلیل و بررسی دیگه. تو این وسط پریدی می‌گی چرا بررسی نکردی، خب لامصب یه کم صبر کن اگه دیدی چیزی رو بررسی نکردم بعد گیر بده. توی همون پست‌ها هم گفتم که مثلا فلان مورد و فلان مورد رو اگه وقت کردم بررسی می‌کنم مثلا، یعنی هنوز به بررسی چیزی نپرداخته بودم، اینکه اینجوری می‌تازی که چرا بررسی نکردی واقعا غیرمنصفانه‌ست در خوشبینانه‌ترین حالت.

بعدش هم حرفی که من زدم امروز و فردا نداشت که. من می‌گم خود من فکر می‌کردم اون حرفت شاید نخ باشه، طبیعیه که به بقیه هم حق بدم فکر کرده باشن حرفت نخ باشه و بهت رای بدن. اگه مثلا امروز کسی همچنان پافشاری کنه که حرفت نخ بوده آره عجیبه به نظرم. اما اتوماتیک ریسپانسم به اتفاقات این نیست که برم بررسی کنم چرا بقیه فکر کردن حرفت نخ بوده، وقتی دیدگاه خودم هم در اون برهه همین بوده.
چه ربطی به پست ۱۶ من داره نفهمیدم. اینکه گفتم چون بازی روزه، گناهکارها باید بیشتر بیان توی بازی تا بیگناه‌ها رو حذف کنن؟ من منظورم از اون حرف صرفا این نبوده ‌ها. منظورم کلا فعال‌تر بودن و درون متن قرار گرفتن گناهکاران بود. وگرنه اینکه مثلا میگی گناهکارها بریزن سر یه نفر اعدامش کنن اون هم یهویی، ربطی به اون قضیه که من گفتم نداره لزوما، توی یه بازی با شب‌های پررنگ‌تر هم ممکنه این اتفاقا رخ بده. اینکه مثلا گناهکارها دست‌جمعی رای بدن صرفا یک حالتشه و بازم می‌گم تو حتی فرصت ندادی برسم به بخش بررسی و تحلیل خودم و اینجوری می‌تازونی :| و می‌تونستی به جای این شلوغ بازی‌ها بیای بگی مثلا آرش تویی که معتقد بودی گناهکارها این دور فلان، نظرت راجع به اتفاقات دیشب چیه. تا اینکه اینجوری بخوای حرف‌هام رو با هم مقایسه کنی.

منتهی اینکه یه عده‌ای حالا به دلیل کم یا زیاد یا قانع کننده یا هرچی بهت رای دادن، دلیل نمی‌شه اولین حدست این باشه که ای داد بی‌داد سازمانی ریختن سرم و این‌ها. این به نظرم مظلوم‌نماییه قشنگ. تو اول بیا این قضیه رو بررسی کن و صحت و سقم و احتمالش رو بسنج و حالات دیگه‌اش رو هم ببین، بعد اگه دیدی می‌شه و تونستی ثابت کنی که احتمالش بالاست این باشه، بیا به من بتوپ که چرا به این احتمال توجه نکردم!

دقت نمی‌کنی. من گفتم در طول فاز صحبت نکرده بودن. توقع داری باور کنم که "تمام" افرادی که بهم رای دادن در طول روز سرشون شلوغ بوده و کار داشتن و تو تاپیک نبودن؟
ولی مهم‌تر از اون، صحبت با یه توضیح سریع در قالب دلیل، خیلی فرق می‌کنه. دیشب صحبت نبود، قضاوت و تصمیم‌گیری سریع و اعلامش بود. چاوش که حتی من رو خطاب قرار نداده بود و با جمع صحبت می‌کرد. من اسم این رو نمی‌ذارم فرصت گفت‌‌گو، چون هیچ نقطه‌ای برای اینکه در موردم اشتباه قضاوت شده باشه نذاشته بودن. رضا رو باهاش صحبت جداگونه دارم، بله، ولی اتفاقا همین کار رو برای رای سازمانی دادن راحت‌تر می‌کنه.
اینجا یه کم نگاهت واقع بینانه نیست به نظرم. نمی‌تونی توقع داشته باشی هرکی بهت رای می‌ده از ۴ فاز قبل باهات مکالمه برقرار کرده باشه. مقداری که محمدامین و چاوش به موضوع تو پرداخته بودن برای من با توجه به شرایط و اولین فاز اعدام و ... کافی بود، حالا اینکه می‌تونستن زودتر وارد بحث شن درسته ولی خب از طرفی ممکنه واقعا نبوده باشن، چون چاوش که می‌گفت مسافرت بوده و این‌ها و دروغ نمی‌گه، محمدامین هم خارج از بازی می‌دونم درگیر بوده این هفته کلا (حالا دقیقش رو نمی‌دونم البته، فکر کنم زودتر باید تموم می‌شد درگیریش ولی :))). دیگه حالا اینکه بخوای بهونه‌ی غیبت کدوم رو باور کنی و کدوم رو نه به خودت مربوطه، ولی نمی‌تونی بگی همه‌ی افرادی که بهت رای دادن دارن دروغ می‌گن که نبودن، قطعا این هم هست.

- دلیل صدرا برای رای به من، دلیلیه که اگه در قبال خودت اتفاق می‌افتاد می‌پذیرفتی؟
اینو که بعد گفتم مشکوکه، فکر کنم نخونده بودی وقتی این پست رو نوشتی.

در مورد شغال بودن صدرا هم فعلا چیز دیگه‌ای ازش ندیدم که شغال بودنش رو تایید کنه، صرفا در حد یه hunch همون‌طور که اول بازی بود می‌مونه، توی پست‌های قبلم گفتم دیگه. :|

چاوش
این ایراد رو نمی‌فهمم ولی. خلفی داره می‌گه من همیشه همینجوری بازی می‌کنم، بی‌گناهی و گناهکاری نداره، تو شاید بی‌گناهی من بیشتر تو ذهنت مونده باشه. مشکلش کجاس؟ البته یه چیزی رو می‌فهمم، خلفی جوابش به این باید این می‌بود که نه خیر من همیشه همینقد گیر می‌دم، بی‌گناهیم بیشتر گیر نمی‌دم. چون به اون قسمت جواب نداده انگار. خلفی پاسخگو باش :دی
متوجه نشدم که خلفی داره به یاسین می‌گه «شاید اون ادواری که بازیم رو یادته، بیگناه بودم» و خب به نظرم نباید می‌گفت گناهکاریم هم «همینه» باید می‌گفت «همون بود» :)) حالا توضیح داد حل شد بیشتر الان برام جالب شد که چرا یاسین یادش نیست :دی

اون موقع که به ترسا ایراد وارد کرد که مهسا معلوم نبود ستون بوده باشه. بعد من به نظرم نخ تابلو دادن ایده جالبیه بابا، دقیقا با همین استدلال‌ها می‌شه ازش فرار کرد :دی
الان نظرت چیه کلا درباره‌ی ترسا و اتفاقات دیشب؟ توضیحت راجع به اولویت‌های دیشبت رو دیدم ولی درکل برای کسی که توی بحث نخ دادن ترسا فعال بود و بهش رای هم داد، به نظرم یه کم زیادی کول برخورد کردی این فاز با قضیه انگار اتفاقی نیافتاده کلا.

محمدامین
جواب کدوم سوالت رو ندادم؟ :|
یه مسئله دیگه، گیرم که این افراد واقعا سفیدن و تو درست تشخیص دادی. دمتم گرم. به این فکر نکردی که از اونجایی که داری عملا آپشن می دی به فرقه که بینشون انتخاب کنن؟ رندوم هم بزنن (اگه همشون بیگناه باشن) جذب می شه. یا به مافیا بیگناه نشون دادی برای تیر زدن؟ این بازی با بازی های قبلیمون تفاوتش اینه که گروه های گناهکاری هم رو نمی تونن بکشن. در نتیجه از نظر من حداقل تا یه جایی تلاش برای مشخص نشدن بیگناهان بد نیست تا سهمیه های گناهکارا بسوزه. و از محمدحسین بیگناهی که مسئولیت توی بازی براش مهمه این حرکت بعید بود.
حتی شک شیطانی الان روت دارم که دقیقا می خواستی به یارات بیگناه معرفی کنی. ( البته از این افرادی که مشخص کردی دو نفر برای من خنثی، دو خاکستری و یک منفی هست. اما خودم رو در مقام دوم به تو گذاشتم. چون اگر شیطان باشی میشناسی گناهکارا رو و با تقریب می تونی بیگناهان هم حدس زده باشی.).
اگه حس می‌کنی محمدحسین وکیل باشه، و به اون افراد حس مثبت خاصی هم نداری، چرا به این توجه نکردی که ممکنه دقیقا اون ۵ نفر جزو گناهکارایی باشن که وکیل می‌خواد سیوشون کنه؟ ینی درصورت وکیل بودن محمدحسین، این احتمالش بیشتر نیست به نظرت تا اینکه بخواد واقعا ۵ تا بیگناه رو سفید کنه؟
اما خب چرا رای سوم لعنتی؟ :)) چرا یهو سه نفری اومدیم روت بعد انقد شل؟
اینجا رو فکر کنم داری اشتباه می‌زنی ها. توی پست‌های دیشبت هم حس کردم. اون ۳-۴ تا رایی که توی تاپیک می‌دیم، اولویت نداره که. یا من اشتباه متوجه شدم حرفت رو؟

سعید
برام عجیب بود که اومدی پست دادی ولی جواب اون سوال من رو ندادی که چرا ادعا کردی اکثریت بازی بهم حس منفی داشتن ولی رای ندادن :|

فری
من حس میکنم یه عده فهمیدن منظورمو من جمله آرش، ولی میخوان انگشت کنن توش:دی
منظور کدوم حرفت رو فهمیدم ولی می‌خوام انگشتش کنم؟ :)) متوجه نشدم.
پست ۳۳۶ ات یه مقدار حسم بهت رو بهتر کرد. تا فردا عصر بهت فرصت می‌دم ببینم می‌خوای روند بازیت رو تغییر بدی و از این لاک انفعال و فاز بیگناه‌یابی دربیای یا نه. بعد درباره‌ات تصمیم می‌گیرم.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
سلام

من دیروز خواهرم کرونا گرفت و درگیرش بودم، کمی قبل هم خودم کرونا گرفتم، متاسفانه قاعدتا فعالیتم میاد پایین، ولی فعالیت پایینم هم سعی میکنم مفید باشه.

اینم سناریوسازیه. اولا که «تلویحی» اعتراف نکردم و مشخصا گفتم بعد از اینکه مهسا ستون پنجم اعلام شد احتمال اینکه نظر قبلیم درباره‌ی ترسا درست باشه پایین می‌آد. بعدشم چرا گناهکار نباشن؟ یعنی تو معتقدی تمام کسایی که به ترسا رای ندادن بیگناهن مثلا؟ چیزی که من مطرح کردم اینه که گناهکارها ممکنه حرف ترسا رو نخ ستون تلقی کرده باشن و بهش رای نداده باشن، چطور چنین چیزی رو رد می‌کنی و چطور گفتن چنین چیزی «دست پیش گرفتن» و این‌هاست؟ و نکته‌ی بعدی اینه که اینکه می‌گم کسایی که به ترسا رای ندادن شاید گناهکار باشن، چه ربطی به این داره که نظرم درباره‌یی ترسا عوض شده؟ اگه همچنان معتقد بودم که حرف ترسا احتمال زیاد نخ باشه (یا مثلا مهسا چیزی جز ستون پنجم اعلام می‌شد) باز هم به کسایی که به ترسا رای ندادن و کاری به کارش نداشتن مشکوک می‌شدم دیگه. چه ربطی داره این دو قضیه به هم؟ الکی همه چیز رو ربط نده.

آرش

اولا این سناریوسازی که میگی یه جور مظلوم نماییه.
تلویحی یعنی گفتی پایین میاد نه که کلا منتفی بشه. من نمیگم بین کسایی که به ترسا رای ندادن گناهکار وجود نداره و چیزی که گفته ممکنه اما دست پیش رو گرفتی که پس نیفتی یعنی این که احتمال کمتر رو مطرح میکنی و احتمال بیشتر رو مطرح نمیکنی. احتمال بیشتری میدم توی افرادی که به ترسا رای دادن گناهکار وجود داشته باشه، یهو جو رفت روش در حالی که اتهامی که بهش مطرح شد در حدی نبود که حداقل اعدام اول بشه و الانم که تا حد زیادی مثبت شده و آخر فاز قبل، گزینه خوبی برای گناهکارا بود.

نکته دیگه هم لحنته، لحنت توی این پست به شکل واضحی کمی عصبیه که با تیپیکال آرش فرق داره. مخصوصا اون جمله آخر پستت. و این هم نشونه خوبی نیست.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
دوباره آرش

شما هم دقیقا بگو چی این وسط جالبه و چرا دقیقا با گزاره‌ای که هیچ صحتی نداره ابراز موافقت می‌کنی؟

این دو مورد جوسازی از سعید و رامتین برام خیلی عجییییب بود

بالاخره رسیدم به صفحه‌ی ۱۶. برا امروز کافیه دیگه واقعا انرژی نداارم. گزینه‌های مشکوکم در صدر هادیه و بعد عماد رامتین سعید فری. محمدحسین هم به طرز عجیبی تمام گزینه‌های منفی من واسش مثبتن که نمی‌دونم واقعا چه برداشتی کنم اونجوری که با خیال راحت ازشون دفاع کرد یه مقدار شکم رو زیاد می‌کنه که وکیل باشه ولی خب ممکنه در مورد این ۵ نفر اشتباه کنم نمی‌دونم. دوست دارم نظرش راجع بهشون رو بعد از این مواردی که ازشون اشاره کردم بدونم.

جالبه که خیلیا اتهام نه چندان جدی تو رو پی گرفتن. و جالبتر اینه که هر کی مدل بازیش بیشتر به بیگناهی میخوره برات منفیه :دی

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
چاوش
ایشالله که چیزی نیست. مراقبت کن
از چه جهت فرصت طلبانه می‌تونه باشه؟ الان می‌دونیم مهسا خانوم گناهکار تیمی نبوده، درست؟ پس احیانا من گناهکار تیمی باشم، هم تیمی من نبوده، پس اعدام مهسا با ترسا برام فرقی نداشته.چرا باید یهو ترسا خانوم رو فرصت ببینم و رای بدم؟ اون موقع که من رای دادم هم رفتم چک کردم ترسا ۲ تا رای داشته، از عرفان و صدرا. جایی هم نبوده که بگی رای آخر تیمی داده شده. اتفاقا رای‌های ۴/۵ به بعد رای‌های مشکوک‌تری هستن که یکی رو دارن می‌برن دفاعیه به نظر من.

متاسفانه کروناس :))
چند جا یادت رفت خانم بزاری :دی
رایت عجیب بود دیگه. صرفا واسه یه کلمه نخ کلفت که توضیحاتش هم داد رای دادی؟ دو تا رای کم نیست که سومیش بشی، قرار نیست حتما نفر آخر تیم باشی که مشکوک باشی. از پستات از یه جایی به بعد حس منفی گرفتم.

مهدی

رامتین در مرور متوجه این جمله‌ات شدم و برام سوال ایجاد شد. برای دوری که امیر گادش هست، چرا پویایی که خودش در بازی به عنوان بازیکن‌ هست باید وسوسه‌ات کنه برای بازی؟

الان از این میخوای به چی برسی؟ :-؟
این قضیه برا حدود یک ماه پیشه، امیر و پویا اومدن خونه اینجانب و بحث مافیا هم شد و وسوسه شدم بیام بازی کنم. چیز عجیبیه؟ :دی

رامتین: به محمدامین، محمدرضا، رضا و مهسا رای داده.
طبق منطق‌اش به تلفیقی از ۲ بازیکن غیرفعال و ۲ مورد مشکوک رای داده.
من ۲ مشکل با رای‌های اولیه‌ش دارم. ۱ اینکه درجایی از بازی گفته بود که از محمدامین حس مثبتی گرفته و در همون پست گفته بود که به فری حس منفی پیدا کرده.
سوالم اینه که آیا مشکل با فری بعدا حل شده که در بین افراد مشکوکت جای نداشته؟ و اینکه از محمدامین وقتی حس مثبت گرفتی، دیگه چرا باید بهش رای بدی؟
و اینکه وقتی این میزان از اطمینان کم در بازی هست و هیچکس گزینه قطعی نداره، تو واقعا چطوری هر ۴ تا رایت رو پر کردی؟ من دیروز اگه آپشن و حق انتخاب داشتیم واقعا بیشتر از ۱ رای نمی‌دادم. وقتی عدم اطمینان زیاد باشه، هرچی تعداد رای بیشتر باشه میزان خطا هم ممکنه درمجموع بالاتر بره. من با این‌ها مشکل دارم. منتهی اولویت‌های آخرت طبق منطق من خوبه. یعنی اینکه در اون دفاعیه‌ها به محمدرضا رای اول رو دادی، کمی این حس منفیم به رای‌های اولیه‌ت رو می‌شوره. منتهی اگر جوابی به صحبتم داری بده.

در مورد فری حقیقتش حسم بهش مثبت شد با ادامه دیدن پستها.
محمد امین و محمدرضا، جدای این که در پستهای اندکی که شرکت کردن حس منفی یا مثبت دادن، به علت کم کاری بهشون رای دادم، البته محمد امین کمتر کم کار بود ولی دیر آمد آن نگار سرمست. رضا و مهسا هم که باهاشون بحث کرده بودم و حس منفی داشتم.
حقیقتش کمترین حس منفیم به همین محمد امین بود ولی چون میخواستم به دو تا کمکار رای بدم بهش رای اولیه رو دادم. البته اولویت نبود. مرحله اول اولویت نداره. و خب خدا رو شکر که اولویت دوم برات اوکی بود :دی

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11

از قبل میخواستم به دو تا کم کار رای بدم. و حقیقتا کمترین شک رو به خودت داشتمو اما این که میگی رای اول دادم، رای اول ندادم آقا. اون اصلا اولویت بندی نیست صرفا باید اسما رو به یه ترتیبی نوشت دیگه؟ منم اتفاقی تو رو اول نوشتم. از نظر حسی و شکی اتفاقا اولویت آخرم تو بودی.
در کل رای صرفا بابت کمکاری بود و از قبل هم این قرار رو گذاشته بودم.

حالا میگن النجات فی الصدق. حقیقتش آخرش که دیدم بیشتر فعال شدی میخواستم رایم رو ازت بردارم ولی فرصت نشد :))

- - - Updated - - -

ببین رامتین جان. شما به من رای اول دادی منظورم اینه که من رو اولین نفر تو رای هات گذاشتی. حتی از محمدرضا بالاتر. در حالی که اگه به عدم فعالیت بود. من از محمدرضا خیلی بیشتر فعالیت کرده بودم. در کنار اون، بعد که توی تاپیک بودی و دیدی که چقدر فعالیت کردم. این که باز من رو از رای هات بر نداشتی. 2 تا چیز رو می رسونه، یا من رو می خواستی بیاری دفاعیه که احساس می کنم رای سازمانی می شه. یا خیلی احساس مسئولیت نمی کنی برای رای هات. توضیح خواستم چند بار و توضیح ندادی.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
من خیلی نقل قول شده بودم دیگه فقط چیزایی که مرتبط با خودم بود رو مطرح کردم.

هنوز زوده در مورد کل بازیکنا نظر بدم، ولی به یه نظر تقریبی رسیدم

ولی فعلا برای من:

مثبت ترین شخص ترسا است. فری و سعید و محمد حسین (به جز اون نکته کوچیکی که اول بازی برام کمی منفی بود) و مهدی مثبتن

منفی ترین شخصیت برام آرش شده. چاوش، رضا و محمد رضا هم منفین

پویا، خلفی، صدرا، عماد، عرفان، محمد امین، هادی، امین و یاسین هم خنثی هستن.

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
خلفی
رای اولیه که دادم که گفتم به چه دلیل بوده اون هیچ
اما اولویت وااااقعا سخت بود...واقعا سخت
من خودم به ممدرضا رای دادم و اینکه 199 کلمه کرد بره دفاع و بدون در نظر گرفتن وجود سناتور برام عجیب بود و سوال هم کردم ازش...اما اینکه فقط ممدرضا به دلیل فعالیت کم رفت دفاعیه برام عجیب بود...یعنی خودم سعید یاسین و ممل و خیلی های دیگه فعالیت انچنانی نداشتن یهو ممدرضا رفت بالا اینجوری با بیشترین رای برام عجیب بود...از طرفی گفتم میشه حالا یه فرصت بهش داد..از اونور مهسا و ترسا بحثی باهاشون نداشتم خود من اما تو بازی بحث بوده و اونا اومدن بالا...دفاعیه ی ترسا برام شهروندی تر بود تا دفاعیه مهسا...مهسا یه خونسردی خاصی داشت که به نظرم مهسایی نبود اما بازم دال بر گناهکاریش نبود...یعنی اگه میشد صادقانه هیچکسی رو اعدام نمیکردم اما خب چاره ای نبود باید اولویت میدادم...رو همین حساب شد مهسا ترسا ممدرضا

این نمونه بارز یک توضیح بد هست با احترام. هیچ منطقی در همین توضیحت نمی‌بینم برای اولویت‌هات. هرکی این توضیحت رو بخونه و آخرش رو ندونه، واقعا فکر نمی‌کنه که محمدرضا ممکنه سوم شده باشه. پس فکر و عمل‌ات اصلا باهم نمی‌خونه و این کارت همچنان در ذهن من به عنوان یک نقطه تاریک می‌مونه.

-------------
پویا

گناه‌کار بودنش مهمه. اونجا هم گناه‌کار حسابش کردم. ضمنا بازم تاکید می‌کنم اگه با بازی‌های فرعی‌ت قیاس کنم شبیه اونا که دیگه اصلا نیست. فکر نکن گفتم فرعی هستی.

فکر نکردم. سوالم بی‌ربط به حرف تو در مورد خودم بود. خواستم درکل ببینم وقتی دسته‌بندی می‌کنی در ذهنت چه جایگاهی داره اون نقش.

جواب اضافه‌ای به بخش اول ندارم. من مدل بازیم جوریه که چیزی که بدونم قطعا نیست، نمیام بگم. می‌خوای قبول نکنی هم نکن. مهم نیست برام واقعا.

این رو لازمه پس درموردش صحبت کنیم. ببین من اولین فرضم در بازی مافیا اینه که همه، تاکید می‌کنم همه، در شرایط خاص می‌تونن هر چیزی بگن، می‌تونن هر کاری بکنن و می‌تونن هر اصلی رو زیر پا بذارن. دلیلمم اینه که در مافیا هیچ چیزی ثابت نیست و انسان‌ها باید در نقش‌های مختلف قرار بگیرن. نقش هم دست خودم آدم نیست و بهرحال تو مجبوری در جهت نقش‌ات بازی کنی. دیگه نهایتا اینه که طبق اصولت یه سری نقش‌ها رو نپذیری. که اینم گفتم جز تو و یک عده خاص، بقیه خیلی ندارن این آپشن رو. یعنی مثلا هنوز می‌تونم با توجه به شخصیتت بپذیرم که نقشی مثل شغال یا ستون پنجم رو هیچوقت قبول نمی‌کنی بازی کنی. اما، باز هم این برای من قطعی و وحی منزل نیست.
این تکنیکی هم که تو داری، خوبه و اتفاقا منی که اینقدر طرز فکرم بدون محدودیت هست در مافیا و هیچ چارچوبی برای هیچکس درش قائل نیستم رو به شک می‌ندازه. منتهی چه مهم باشه چه نباشه، اصلا قبول ندارم چنین چیزی که می‌گی رو. چرا پویا مدل بازیش جوریه که چیزی که بدونه قطعا نیست رو نمیاد بگه؟ ببین انقدر تاثیر صحبتت هنوز روی شخص من زیاده که با اینکه شک هم نداشتم و یه چیزایی تو ذهنم بود، منتهی سر همین حرفت الان رفتم دور ۷ ام رو مرور کردم. اونجا خب نقش‌ات تروریست بود، منتهی چندین بار این نقش رو به یک نفر دیگه نسبت دادی در بازی. اونجا که می‌دونستی چنین چیزی قطعا درست نیست، نمی‌دونستی؟ :دی. یا مثلا می‌خوام اون سوال معروف فری و نه‌ای که به سبک مایکل کورلئونه بهش تحویل دادی رو یادت بیارم. پس قبول کن که ما هیچ چارچوب اخلاقی‌ای برات در بازی مافیا قائل نباشیم. به شخصه اگر چنین چیزی هم کسی داشته باشه، نشانه ضعفش هست برای من نه قدرت و یا درستیش. تو هم عمیقا معتقدم که چنین چیزی رو نداری. حالا اینکه مهم هست برات یا نه، اونو دیگه خودت بهتر می‌دونی.

می‌گی دلیل نمی‌شه، اگه منظورت اثبات هست، من که نمی‌تونم ثابت بکنم گناه‌کار نیستم که. شدنی نیست اصلا. دلیل می‌آرم. و انتظار دارم که هرکسی که بی‌گناهه بهش فکر بکنه.

درسته. منم برای همین اتهام مستقیمی در این رابطه بهت نزدم. چون این حسی‌هست که از بازیت گرفتم و ممکنه هم که اشتباه باشه کاملا. دیدی که بهت رای‌ هم ندادم حتی. و معلومه که فکر می‌کنم درباره صحبت‌هات.

در مورد وکیل توضیحاتت خوب بود. فقط جمله آخر یه‌جوری بود. حواستون به رای‌هاتون باشه که فرت فرت بی‌گناه اعدام نکنید. که چی این جمله؟

مشخصا شیوه من برای یافتن وکیل این هست. هرکسی که بهش شک وکیل داشته باشم و ببینم باعث اعدام تعداد بیشتری از بی‌گناهان شده، شک‌ام بهش تقویت می‌شه. چون همه گناهکاران رو می‌شناسه و خب تلاشش هم حفظشون هست تا جایی که ممکنه.

در مورد مهسا. اون پذیرفتن و ... ول کن کلا. اون پستی که گفتم نخ نبود؟

ببین من که توی ذهنش نیستم، می‌تونه باشه. و در مروری که برای رای‌ها داشتم هم متوجه شدم که کلا چندبار از ستون پنجم حرف زده در پست‌هاش. و گفتم که قبول هم دارم که تمیز بازی نکرده حتی اگر نخواسته باشه جذب بشه. اگر تمیز بود من نمی‌گفتم به فرعی می‌خوره بازیش. ولی این که مهسا خودش چی بوده اهمیت کمتری داره تا دید افرادی که بهش رای دادن. کسی با احتمال ستون ۵‌ام به مهسا رای نداده که. من می‌گم درصد گناهکاریش رو باید بررسی کنه آدم وقتی می‌خواد بهش رای بده. مهسا خب اگر در تیم باشه، دیدی که مشورت می‌گیره و حواسش هست که اشتباه نکنه. اگرم کرد سریع جمع می‌کنه. ولی وقتی کلا دو دو تا چهارتای پست‌هاش درست درنمیاد، معمولا یعنی تکه و هرچی به ذهنش میاد رو داره می‌گه. و من مثلا انتظارم در دریافت چنین چیزی، از تو که از بالا بازی مهسا رو دیدی خیلی بیشتره تا مثلا هادی که یک دور کنارش بازی کرده، یا رامتین که شاید اصلا باهاش بازی نکرده. اساسا نکته صحبتم در این مورد اینه. منتهی باز چون مهسا نقشش بي‌گناه خالص نبوده، من کاملا می‌تونم این رو بپذیرم که فردی که ازش شناخت نداره بهش شک کنه. در بررسی رای‌ها هم دیدی که من تحلیلم سر رای مهسا نبوده که بگم هرکی به مهسا رای داده پس مرض داره یا فلان. من تحلیلم سر مقایسه دفاعیه‌ها بوده. مثلا امین خودش از همه بیشتر با مهسا بحث داشته در بازی، چرا پس در اولویت بهش رای اول نداده؟ این دقیقا طرز فکری هست که من از یک بی‌گناه انتظار دارم. حالا شاید محمدرضا هم بی‌گناه باشه، یا اصلا امین بی‌گناه نباشه، منتهی دید من فعلا اینه و از این جهت می‌گم کلا سر رای‌ها و اولویت‌ها خیلی حساسم.

-------

خلفی

خنثی ها: پویا، مهدی، عرفان، امین، رامتین، رضا، محمدامین، یاسین

خاکستری ها: چاوش، فری، هادی، عماد، ممدرضا، سعید

تقریبا مثبت تر ها: آرش، ممدرضا، ترسا

آرش و ترسا تقریبا یکی از مهم‌ترین و جدی‌ترین دوگانه‌های بازی رو داشتند. (یعنی تک‌گانه هم حساب کنی حداقل از سمت آرش خیلی جدی بود این مسئله که هم رای اول و هم اولویت اول به ترسا داد. الانم که ترسا مشکوکه به آرش) تو واقعا چقدر احتمال هردو بی‌گناه به این بحث رو می‌دی که هر دو باهم مثبتن برات؟ و این حس رو از چه زمانی به بعد داشتی؟

--------

چاوش

همم، درست می‌گی این قسمتش رو، اما دارم فک می‌کنم که اصلا چه دفاعیه‌ای می‌تونست داشته باشه جز اینکه در ادامه بازی خواهم بود؟ اتهام خاصی بهش نبود که. حالا این فاز می‌بینیم می‌یاد تو بازی یا نه، نیومد دیگه نگه داشتنش معنی نمی‌ده.

این بخش رو خود محمدرضا هم حتما بخونه.
آره اصلا چیزی نبوده که بخواد دفاع کنه، من دارم قالب کلی دفاعیه‌ش رو بهش توجه می‌کنم. اولا که اصلا نمی‌فهمم اون پست ۱۹۹ کلمه‌ای برای چی داده شده؟ به قول یکی (نمی‌دونم خلفی بود یا کی)، یعنی واقعا رای‌هارم ندیده یا مثلا تحلیلی از بازی نداشت که مشخص باشه براش میاد دفاعیه؟ بعد اصلا بازیکن بی‌گناه چرا باید خودش بخواد بره دفاعیه؟ فردین بازیا چیه خب. خب اگر حرفی داری، تو همون تایمی که هستی بزن. ساعت ۸ پست دادی دیگه، بعد مثلا یعنی چی هرکی ازم سوال داره بپرسه تا تو دفاعیه جواب بدم؟ این رو کسی می‌گه که یه بازی‌ای کرده یا یه جای سوالی گذاشته. لامصب تو ۱ پست معارفه بالانسی دادی کلا. انتظار داری بازیکنا چی بپرسن که بخوای جواب بدی بهش؟ بعد تو دفاعیه‌ش مثلا گفته، این مورد سناتور برای شما هم که پیش میاد، و به اینکه چه کسی رو می‌فرستین دفاع فکر می‌کنین یا نه. کسی که خودش کلماتش رو حذف کرده که عمدا بدون توجه به‌رای‌ها بره به دفاعیه، چه حقی داره که از به دفاع فرستادن بقیه و رای‌هاشون ایراد بگیره. اصلا چرا به ذهنش همچین چیزی میاد اونجا که بخواد پند و اندرز بده؟ من توقعم یک پست صادقانه و بی‌شیله پیله و یک قول محکم برای موندن و اضافه شدن به بازی بود از دفاعیه محمدرضا. با این‌حال، الان که مونده. همین فاز بیاد و بازیش رو جبران کنه اگر بی‌گناه هست.

--------

محمدامین

یاد رضای دور یازده هم افتادم که زمانی که توجه ها رو بهش جلب کردم بعد بازی پویا گفت اشتباه کردی چون وقتی انقد نیومده قطعا مافیا نیست دیگه. برای همه این ها من مخالف دفاعیه اومدن محمدرضا بودم و توی دفاعیه هم رای آخرم بود.

این درست نیست لزوما. دیگه از رای اجباری ندادن بدون امان که حرکت ریسکی‌تری نداریم، داریم؟ تو و امین دور ۱۱ هردو این کار رو کردید. با این منطق تو، ما باید می‌گفتیم خب اینا قطعا بی‌گناهن دیگه. قاتل که نمیاد رای نده بره تو خطر گادکش (حالا تهش هم همین جزو عواملی بود که خودت بازی رو دستت گرفتی).

مهدی جان. مهسا سبک بازیش اصلا مثلبیگناهی های سابقش نبود و مطمئنم حتی خودش هم این رو تصدیق می کنه. و اینکه تو اصرار داری راحته تشخیص این که گناهکار نبود، از نظرم داری از نقش اعلامیش سوء استفاده می کنی. این رو درک می کنم که خودت بخاطر شناخت بیشتری که ازش داری بخوای متوجه بشی بیگناهه یا نه، ولی اینکه از بقیه انتظار داشته باشی با وجود اینکه سبک بازی مهسا تغییر کرده بتونن تشخیص بدن بیگناهه و در نتیجه رای دادن بهش رو کار گناهکار بدونی، سوء استفاده است

آره درست می‌گی شاید من نباید همه‌رو با عینک خودم در بازی ببینم. ولی من بحثم بیشتر مقایسه‌ای بود برای یک بی‌گناه و دیدی که نسبت به دفاعیه‌ها و رای‌ها و بازی داره. ضمن اینکه به همه هم چنین گیری رو ندادم. از جمله خودت.

این حرفت اما. ببین حقیقتا حرفت غیر منطقی نیست از نظر من. من خودم قبل شروع فاز به احتمال نمادین بودن پست محمدرضا دقت نکرده بودم واقعا. اما بعید می دونم محمدرضا فرعی ای باشه که این کار رو کرده. در نتیجه بخوام گناهکار ببینمش باید تیمی بدونمش. من حس می کنم جاش پست می دادن. اما بخوام کاملا صادق باشم، دلیل اصلی رای ندادنم ترس بود. ترسیدم که بخاطر اینکه صرفا طرف وقت نداشته رای اعدام بهش بدم و بیگناه باشه.

ببین جای یکی پست دادن واقعا کار راحتی نیست و معمولا تا دیگه خیلی نیاز نباشه کسی این کار رو انجام نمی‌ده. مثلا یادم میاد دوری که من و امیر باهم مافیا بودیم، برای اینکه یه پست بخوایم با یوزر محمد ارسال کنیم، کلی باهم بحث کردیم و انداختیم گردن اون یکی. تازه اونجا جای حساسی بود که باید پست می‌دادیم. اوایل بازی رو می‌شه با یه سری بهونه‌هایی پیچوند. البته توضیح‌ تو هم برام منطقیه.

دفاعیه رفتن من برات مهم نبود؟ رایی که صرفا سر دیر اومدن به من دادی. یعنی یکی به من رای می داد میومدم دفاعیه، تو رایت رو بر می داشتی که نیام و خودت بیای؟

اینکه اینقدر سر این قضیه حساسی، حس مثبتی ازش می‌گیرم. چون فاز قبل هم دیدم که براش جنگیدی. و در مورد سوالت، من خب شمارش تو ذهنم بود و قاعدتا اگر هم قرار بود تغییر رایی انجام بدم، در مرحله اولیه و قبل شمارش گاد این کار رو می‌کردم، وگرنه برای هیچ‌کسی حاضر نیستم من در این بازی، فداکاری کنم که خودم رو به جاش بفرستم به دفاعیه. و معلومه که کاری که گفتی رو نمی‌کردم. من حواسم بود که قبل از ساعت ۱۰ مدیریت کنم رای‌ام رو، اما حقیقتش بیشتر هم سر چاوش حساس بودم و تو ذهنم به تو حس منفی بیشتری داشتم کلا به دلیل سابقه‌ات. و حتی در مروری که برای رای‌ها می‌کردم متوجه شدم فعالیتت اونقدری که تو ذهن من اون موقع کم بوده، کم نبوده. منتهی همونطوری که در مکالمه با امین گفتم، گزینه جایگزینی هم نبود. به جز همین عوض کردن لحظه آخری با گزینه پرت.

------

رامتین

الان از این میخوای به چی برسی؟ :-؟
این قضیه برا حدود یک ماه پیشه، امیر و پویا اومدن خونه اینجانب و بحث مافیا هم شد و وسوسه شدم بیام بازی کنم. چیز عجیبیه؟

به اینکه مثلا، باهم گناهکار باشین دیگه. جز این که فکر دیگه‌ای نمی‌شه کرد. منتهی چیزی نیست که سرش بحث داشته باشم. همینطوری واسم جالب اومد. جوابت لحنش اوکی بود.

ضمنا نگفتی خب چرا ۴ نفر رو رای دادی؟ گزینه قطعی نبودن که خب. به ۳ تا رای می‌دادی احتمال خطات هم کمتر می‌بود. نه؟

راستی، هم آرش هم رامتین و خانواده، انشالله چیزی نیست و سریع حالتون خوب می‌شه :گل:.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
پویا

پست ۲۹۶، بخش در جواب خودم، خیلی خوب، اوکی هستم با همه پاسخ‌ها. صرفا در مورد گیری که به خلفی دادی و گفتم «بی‌اساس» هست، بی‌اساس کلمه درستی نبوده می‌پذیرم. منظورم این بوده که ایراد بنی اسرائیلی هست، واضحه برای من چرا همچین بالانسی گفته شده و این توجه و عدد در آوردن اینجوری از بالانس خلفی، من رو یاد پست/کلمه شمردن مهدی از محمد امین می‌ندازه. اونم اساس داشت، اما بنی اسرائیلی بود که به یکی گیر داده بشه :دی

بخش در جواب مهدی

اینم خیلی خوبه، به صورت کلی من تو و مهدی رو هیچ رقمه هم تیمی نمی‌بینم همونطور که گفتی. اما حالت‌هایی که تو گناهکاری باشی که بخوای مهدی رو حذف کنی (مافیا/فرقه باشی و مهدی هم تیمی‌ت نباشه، حالا چه گناهکار چه بی‌گناه) یا مثلا وکیل باشی و مهدی بی‌گناه باشه، اینا کاملا برای من منطقش نمی‌شینه. سوالم اینه که در این شرایط، چه بازی در مقابل مهدی می‌کردی؟ فرض کن مهدی از تیم تو یا هم راستای تو نبود و ادامه حضورش برای تو مفید نبود لااقل. چه بازی پیش می‌گرفتی؟ آیا در اون حالات هم قربانی گفتن به مهدی کار پرتی هست به نظرت یا نه؟

=====

سوالات پویا

1. نظرت در رابطه با بحث من و مهدی چیه؟

بالا گفتم :دی در کل به نظرم هم تیمی نیستین و زرگری نیست. حالا یا دو بی‌گناه هستین، یا یه گناهکار یه بی‌گناه، یا گناهکارای غیر هم تیمی.

2. نظرت در مورد بازی چاوش چیه؟

بهترین و بی‌گناه‌ترین بازیکن بازی هستش، جام رو بدین ببره :))

3. نظرت در مورد بازی مهسا و نقشش چیه؟

تو پست اول فازم (پست ۲۹۰) گفتم. توضیح بیشتری لازمه بگین بدم :دی

4. نظرت در مورد بازی فری چیه؟

بیش از حد منفعله به نظرم. به نظرم فری اخیرا خب تونسته یه سبک استفاده از کلمات قلمبه سلنبه و موعظه‌گرایانه برای خودش بسازه و راحت می‌تونه پشت اون قایم شه در همه بازی‌ها. در کل جستجوگرایانه نمی‌بینمش لااقل و بعید می‌دونم بی‌گناه باشه، مگه یه بی‌گناه با نقش خیلی مهم که سر این خیلی محتاط شده.

5. به نظرت تو آرا چجوری می‌شه دنبال گناه‌کار گشت؟ چه کار کنیم بهتره برای بررسیش؟

اینم باز تو پست ۲۹۰ صحبت کردم. بیشتر وقتی حالت‌ها مرزی می‌شه، می‌شه گناهکارا رو فهمید، وقتی رای‌گیری تقریبا یه طرفه‌س راحت می‌تونن آدما خودشون رو قایم کنن و صرفا زمان رای دادن شاید مهم باشه (اگه فرد اعدامی گناهکار باشه)

6. اگه بی‌گناه باشی و یکی مثل هادی این دورُ ببینی، چه حسی بهت دست می‌ده؟ و نظرت راجع‌بهش چیه؟ کلا چجوری باهاش رفتار می‌کنی؟

من به نظرم هادی هم یه Stereotype از شخصیت مافیایی خودش ساخته و می‌تونه نسبتا راحت پشتش قایم شه. حسمم مثبت نیس به بازی‌ش، اما رفتار درست رو نمی‌دونم چیه. چون نمی‌خوام از یه سوراخ هم چند بار گزیده بشم و مثلا با اعدامش یه بی‌گناه رو الکی از دست بدم که فعال هم هست. به راه راست هدایت می‌شی هادی؟ :))

====

چاوش پست 332

مرسی از پاسخ‌هات. خصوصا در مورد بخش "بی‌اساس".:دی

در رابطه با مهدی، چیزی که گفتمُ پایین‌تر توضیح بیشتری دادم. اگه کافی نبود دوباره بپرس.
اما در رابطه با اون بخش حرفت که در مقابلش چه کار می‌کردم و اتهام قربانی:
حالاتش می‌شه اینا (چون قبلا هم گفتم، خلاصه می‌گم): یا من نقشم جوریه که می‌دونم مهدی قربانی نیست. خب نمی‌گفتم. یا نقشم جوریه که نمی‌دونم قربانی هست یا نه. خب مثل الآن برام سوال پیش میومده و مطرحش می‌کردم.
اگر هم منظورت کلی هست، من اول دنبال پیداکردن گناه‌کار هستم و افراد برام فرقی ندارن. حالا یه وقت هست علم وجود داره. مثلا در دور قبلی که امین گاد بود، مافیا می‌دونست بقیه بی‌گناهن. یا اینجا وکیل می‌دونه که کیا گناه‌کارن. من اگر در این شرایط قرار بگیرم، فقط وقتی یک بی‌گناهُ هدف حمله قرار می‌دم که اگر ندونم بی‌گناهه، برام مشکوک باشه حرفش؛ در سیستم فکری خودم. چون چیزیه که می‌تونم باهاش برم جلو و ازش دفاع کنم.
یه‌ تیکه هم گفتی که فرض کن مافیا/فرقه/وکیل هستی و مهدی هم‌راستات نیست، و حضورش برات مفید نیست، چه کار می‌کردی؟ در این حالات حضور اکثر بازیکنا برام مفید نیست.:دی برنامه‌ای از پیش تعیین شده برای شخص خاصی ندارم و باتوجه به بازی می‌رم جلو. ولی چیزی نمی‌گم که در سیستم فکری خودم نشه ازش دفاع کرد.
===========================================================================

-------------
پویا

فکر نکردم. سوالم بی‌ربط به حرف تو در مورد خودم بود. خواستم درکل ببینم وقتی دسته‌بندی می‌کنی در ذهنت چه جایگاهی داره اون نقش.

1
این رو لازمه پس درموردش صحبت کنیم. ببین من اولین فرضم در بازی مافیا اینه که همه، تاکید می‌کنم همه، در شرایط خاص می‌تونن هر چیزی بگن، می‌تونن هر کاری بکنن و می‌تونن هر اصلی رو زیر پا بذارن. دلیلمم اینه که در مافیا هیچ چیزی ثابت نیست و انسان‌ها باید در نقش‌های مختلف قرار بگیرن. نقش هم دست خودم آدم نیست و بهرحال تو مجبوری در جهت نقش‌ات بازی کنی. دیگه نهایتا اینه که طبق اصولت یه سری نقش‌ها رو نپذیری. که اینم گفتم جز تو و یک عده خاص، بقیه خیلی ندارن این آپشن رو. یعنی مثلا هنوز می‌تونم با توجه به شخصیتت بپذیرم که نقشی مثل شغال یا ستون پنجم رو هیچوقت قبول نمی‌کنی بازی کنی. اما، باز هم این برای من قطعی و وحی منزل نیست.
این تکنیکی هم که تو داری، خوبه و اتفاقا منی که اینقدر طرز فکرم بدون محدودیت هست در مافیا و هیچ چارچوبی برای هیچکس درش قائل نیستم رو به شک می‌ندازه. منتهی چه مهم باشه چه نباشه، اصلا قبول ندارم چنین چیزی که می‌گی رو. چرا پویا مدل بازیش جوریه که چیزی که بدونه قطعا نیست رو نمیاد بگه؟ ببین انقدر تاثیر صحبتت هنوز روی شخص من زیاده که با اینکه شک هم نداشتم و یه چیزایی تو ذهنم بود، منتهی سر همین حرفت الان رفتم دور ۷ ام رو مرور کردم. اونجا خب نقش‌ات تروریست بود، منتهی چندین بار این نقش رو به یک نفر دیگه نسبت دادی در بازی. اونجا که می‌دونستی چنین چیزی قطعا درست نیست، نمی‌دونستی؟ :دی. یا مثلا می‌خوام اون سوال معروف فری و نه‌ای که به سبک مایکل کورلئونه بهش تحویل دادی رو یادت بیارم. پس قبول کن که ما هیچ چارچوب اخلاقی‌ای برات در بازی مافیا قائل نباشیم. به شخصه اگر چنین چیزی هم کسی داشته باشه، نشانه ضعفش هست برای من نه قدرت و یا درستیش. تو هم عمیقا معتقدم که چنین چیزی رو نداری. حالا اینکه مهم هست برات یا نه، اونو دیگه خودت بهتر می‌دونی.

2
درسته. منم برای همین اتهام مستقیمی در این رابطه بهت نزدم. چون این حسی‌هست که از بازیت گرفتم و ممکنه هم که اشتباه باشه کاملا. دیدی که بهت رای‌ هم ندادم حتی. و معلومه که فکر می‌کنم درباره صحبت‌هات.

3
مشخصا شیوه من برای یافتن وکیل این هست. هرکسی که بهش شک وکیل داشته باشم و ببینم باعث اعدام تعداد بیشتری از بی‌گناهان شده، شک‌ام بهش تقویت می‌شه. چون همه گناهکاران رو می‌شناسه و خب تلاشش هم حفظشون هست تا جایی که ممکنه.

4
ببین من که توی ذهنش نیستم، می‌تونه باشه. و در مروری که برای رای‌ها داشتم هم متوجه شدم که کلا چندبار از ستون پنجم حرف زده در پست‌هاش. و گفتم که قبول هم دارم که تمیز بازی نکرده حتی اگر نخواسته باشه جذب بشه. اگر تمیز بود من نمی‌گفتم به فرعی می‌خوره بازیش. ولی این که مهسا خودش چی بوده اهمیت کمتری داره تا دید افرادی که بهش رای دادن. کسی با احتمال ستون ۵‌ام به مهسا رای نداده که. من می‌گم درصد گناهکاریش رو باید بررسی کنه آدم وقتی می‌خواد بهش رای بده. مهسا خب اگر در تیم باشه، دیدی که مشورت می‌گیره و حواسش هست که اشتباه نکنه. اگرم کرد سریع جمع می‌کنه. ولی وقتی کلا دو دو تا چهارتای پست‌هاش درست درنمیاد، معمولا یعنی تکه و هرچی به ذهنش میاد رو داره می‌گه. و من مثلا انتظارم در دریافت چنین چیزی، از تو که از بالا بازی مهسا رو دیدی خیلی بیشتره تا مثلا هادی که یک دور کنارش بازی کرده، یا رامتین که شاید اصلا باهاش بازی نکرده. اساسا نکته صحبتم در این مورد اینه. منتهی باز چون مهسا نقشش بي‌گناه خالص نبوده، من کاملا می‌تونم این رو بپذیرم که فردی که ازش شناخت نداره بهش شک کنه. در بررسی رای‌ها هم دیدی که من تحلیلم سر رای مهسا نبوده که بگم هرکی به مهسا رای داده پس مرض داره یا فلان. من تحلیلم سر مقایسه دفاعیه‌ها بوده. مثلا امین خودش از همه بیشتر با مهسا بحث داشته در بازی، چرا پس در اولویت بهش رای اول نداده؟ این دقیقا طرز فکری هست که من از یک بی‌گناه انتظار دارم. حالا شاید محمدرضا هم بی‌گناه باشه، یا اصلا امین بی‌گناه نباشه، منتهی دید من فعلا اینه و از این جهت می‌گم کلا سر رای‌ها و اولویت‌ها خیلی حساسم.

-------

مهدی پست 349

1
ببین حرف من اینه که فرضا من فرقه هستم و می‌دونم که تو قربانی نیستی. درست؟ وقتی میام در ابتدای بازی چنین چیزی می‌گم که "می‌دونم نیست"، تهش برای خودم بد می‌شه. اینکه رو بازی تو چه اثری بذاره هم در مقابل اون بد شدن برای خودم، واقعا اهمیتی نداره. یعنی هرچقدر باشه منفعت اونور، ضرر اینور بیشتره. چون بازی بره جلوتر بالاخره خیلی چیزا مشخص می‌شه دیگه. بعدا خیلیا می‌تونن به همون حرفم استناد بکنن و اتهام بزنن بهم. پس من وقتی چنین چیزی می‌گم که بدونم واقعا محتمله. و چیزیه که چون واقعا به ذهنم رسیده، پس می‌تونم ازش دفاع کنم.
تو می‌تونی نپذیری، بقیه هم همین‌طور. ولی من فقط در صورتی ممکنه به کسی در ابتدای بازی بگم قربانی و "بدونم که نیست" که خودم قربانی باشم و بخوام اعدام بشم. و گفتمم بالا که چرا بازی من شبیه قربانی نیست باتوجه به وقتی که گذاشتم و سایر مسائلی که خودتون می‌تونید بهش توجه کنید. حالا یکی می‌گه نه، دلیل نشد. خب باشه، هر فکری می‌خواد بکنه.
ولی اگه نقشم به قول تو استاداعظم یا وکیل باشه، دلیلی نمی‌بینم شک بیخود علیه خودم ایجاد کنم، برای چیزی که سودی نداره برام. خوندم هم که گفتی چه سودی می‌تونه داشته باشه. اونا برا من سود محسوب نمی‌شه حقیقتا.

در مورد تروریست. اولا من یادم نیست کجاها و چجوری به کی گفتم تروریسته و زمان و نوع مطرح کردنش کِی بوده. ولی اونم همینه. فرضا من تروریستم. برنامه چیدم برای اعدام خودم (چیزی که اون دور داشتم در ابتدا). خب همینُ میام بگم که به خودم شک کنن. در جهت اهدافم پیش بره. ولی آیا اگه پدرخوانده هم باشم می‌گم؟ نه. چون برگرده رو خودم و اعدام بشم هیچ سودی نمی‌تونه اینُ پوشش بده.
ضمنا ماهیت تروریست یه فرق دیگه هم داره. من تا زمانی که می‌خوام در بازی باشم با نقش، باید حواسم باشه که بهم شک نکنن سر رای آخر دادن و ... . اینم هست.
بنابراین مقایسه درستی نیست در رابطه با اون حرف کلی که زدم.

(این بخش خطاب به همه هست)
ادامه بحثت و صحبت از اون سوال فری هم درست نیست. وقتی کسی از من می‌پرسه گناه‌کاری یا نه؟ یا با وقتی که خودم بیام بدون دلیل دروغ بگم، یکی هست؟! من وقتی که می‌گم در بازی دروغ نمی‌گم، چون سیستم فکریم بهم می‌ریزه و بعدا نمی‌تونم ازش دفاع کنم. کی گفتم من اخلاقی هستم و بقیه نه؟! وگرنه اول بازی همه بیان بگن که خب پویا گفته دروغ نمی‌گه. گناه‌کاری؟:دی نقشت چیه؟ گاد چی گفته بهت؟ تفاوت اینا مشخص نیست واقعا؟:دی
من وقتی حرفی می‌زنم، انتظار دارم فهمیده بشه. اینکه قبول بکنید یا نه مهم نیست اصلا. ولی باید فهمیده بشه که چی دارم می‌گم. حالا شاید مشکل از توضیحات منه. مثال: در همون دور، اواخر بازی من می‌دونستم که بقیه بی‌گناهن و فقط یک جادوگر هست. و خب کسی هم مافیا نیست.:دی اگه بیام به بقیه اتهام مافیایی بزنم، حرف این دورم که "چیزی که می‌دونم نیست، نمی‌گم." نقض شده؟ هرکسی بگه نقض شده، ضمن احترام، تسلطش رو منطق پایینه. تفاوتش با مورد این دور چیه حالا. در مثالی که زدم من مجبورم که اتهام بزنم مافیا بین بقیه هست و احتمال هم بدم حتی. این کارُ نکنم یعنی مافیا خودمم. اجبار دارم که یک احتمال دروغُ مطرح کنم. در رابطه با مورد این دور، من هیچ اجباری نداشتم.
پس بنابراین اجبار باعث می‌شه یه چیزایی نقض بشه. مثلا در شطرنج، شما تا یه جایی نباید به شاه دست بزنید اصلا، مگه قلعه برید. ولی وقتی کسی بهتون کیش می‌ده و باید حتما تکونش بدید، می‌گید نه من دست نمی‌زنم؟:دی

2
مرسی.

3.
اونُ که فهمیدم. حواستون باشه‌ش چیه؟:دی چرا یه نفر باید "حواسش باشه که بی‌گناه اعدام نکنه"؟ خودش نمی‌دونه؟:دی و چرا یه نفر باید به بقیه بگه "حواستون باشه بی‌گناه اعدام نکنید"؟
کسی به قول تعدد اعدام بی‌گناه داشته باشه، فقط تو شک می‌کنی؟ کلا شک‌برانگیز هست دیگه.:دی

4.
اولا که اختلاف نظر داریم. من مشکلی در بازی مهسا دیدم که بی‌گناهی معمولش نبود. اینکه می‌گی معلومه تیمی نیست، نظر تو هست. من از کجا باید بفهمم؟ من صرفا می‌دونستم یه مشکلی هست. چجوری تشخیص بدم از دو فاز که تیمی نیست. اتفاقا به نظر من مهسا کاملا توانایی داره که تیمی باشه و بازیش تیمی به نظر نرسه. خصوصا در ابتدای بازی. ضمنا بحث مقایسه هست دیگه. من یه چیزایی دیدم در دفاعیه‌ها و رای دادم. تو یه چیزای دیگه دیدی. توضیح هم همه دادن بهش رجوع می‌شه. ولی اینی که می‌گی پویا باید محمدرضا رو بالاتر از مهسا بذاره رو اصلا نمی‌فهمم. نه دلیلت در مورد محمدرضا درسته و نه اینکه من در مورد مهسا علم غیب دارم.:دی چون به نظر من شیطان که نبوده بازیش و گفتم. پس حتما شک گناه‌کار تیمی بهش داشتم که رای دادم دیگه. حالا اینکه تو نداشتی دلیل نداره منم نداشته باشم. درکت نمی‌کنم در این مورد. با اون حرفت در مورد امین هم مخالفم. من هیچ برداشت بی‌گناهانه از اون رای ندارم. نمی‌گم گناه‌کارانه هست ها. باید بررسی کنم. ولی اینکه چون بحث داشته ولی عوض کرده و ... برا من دلیل هیچی نیست. چه امین چه هرکس دیگه‌ای با هر نقشی ممکنه چنین کاری بکنه و طبیعی هم هست.

انتهاش: بقیه هم باید حساس باشن سر رای‌ها و اولویت‌ها. دیدم که بررسی کردی و دستت درد نکنه. ولی دلیلی نداره دید تو یا من یا امین یا هرکی دیگه رو، بقیه هم داشته باشن.
منم حساسم و همیشه گفتم رای چقدر مهمه از دید من. و می‌خوام برم بررسی کنم الآن. ولی اصلا نظرم این نیست که اولویت دادن به مهسا گناه‌کارانه هست یا ترسا یا محمدرضا. باید با بازی افراد مقایسه بکنم. تو چون خودت اولویت آخر دادی، طبیعیه که به نظرت کار درست‌تری بیاد. ولی دلیلی نداره حتما اینجوری باشه.

- - - Updated - - -

ای بابا. من جواب چند نفر دیگه رو هم داده بودم. به اشتباه پاک شده گویا! دوباره می‌نویسم.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
درود پویا :گل:

1. در مورد این سوال فعلاً معاف ام کن پویا چون فکر میکنم باید چند بار دیگه مرور کنم بحث هاتون رو. منطق شما دو تا اینقدر قوی هست که تا الان هر بار میخوندم، حس کردم دارم با کاسپاروف شطرنج بازی میکنم :دی

2. در مورد چاوش درونمایه نظر من تا اینجا رو میتونی داخل پست 295 ببینی.

3. قطعیتی وجود نداره بخاطر بحث لباس و اینا، ولی از جریان بازیش تا قبل دفاعیه که حس میکردم گناهکار نیست. بنظرم بیگناه یا فرعی میومد. خونسردی دفاعیه اش باعث شد اون لحظه یه مقداری به عقاید خودم شک کنم، ولی الان احتمال بالاتر رو به این میدم که نقش واقعیش همین بوده که اعلام شد. بنظرم با متن بازیش در تضاد نیست.

4. فری برای من داخل طیف خاکستری رو به مثبت بوده، و حس و شناخت قبلی بهم میگه کمتر شبیه گناهکار بازی کرده در قیاس با پیشینه خودش. یه مرور و یادآوری میکنم در این زمینه:

- دور هشتم بیگناه بود، همون اوایل بازی یه چیزی گفت و این قضیه باعث شد تا اواسط بازی فشار روش بیاد و تهش هم به اشتباه اعدام شد.
- دور دهم بیگناه بود و همون اوایل بازی فکر کنم دوباره یه چیزی گفت و تا وسط بازی داشت زیر دست و پا له میشد، تا اینکه اون پست صادقانه رو داد و به بازی برگشت.
- دور یازدهم گناهکار بود و نه تنها چیزی نگفت گه براش دردسر بشه، بلکه بنظرم یکی از تمیزترین و اتوکشیده ترین بازیکن های بازی بود که نمیشد بهش ایراد وارد کرد. تهش هم ما که مافیا بودیم با هزار تا کثافت کاری و هم راستا کردن آراء صدرا با فری فکر کنم فشار آوردیم که پوش بشه بیرون.

حالا من ازت میپرسم که الگوریتم بازی فری تا اینجا، بیشتر شبیه کدوم گزینه های بالا بوده؟

این مسئله رو هم که بگذارم کنار، من فاز قبلی حق میدم در مورد گزینه گناهکاری یه نفر گیج باشه چون مغز خودم داشت منفجر میشد. من این سردرگمی رو هم توی بازی فری دیدم که در قیاس با خودش شبیه ادوار بیگناهیش بود بیشتر، هم اینکه به نسبت سطح این بازی برام طبیعی بنظر رسید در مورد فری. فری وقتی گناهکار بود مشخصاً گزینه(های) اعدامش رو از قبل براش برنامه ریزی میکرد و مثال اش هم سبک رای دادنش به آرش در دوز یازدهم بود.

5. این مسئله رو خودم دارم بررسی میکنم چون مکانیزم آراء داخل این بازی فرق داشته و برام نا آشناست هنوز. به نتیجه ای برسم در ادامه میگم حتماً.

6. در مورد هادی من اول این رو بگم که نمیپسندم که یک نفر بیاد بر اساس حس به یک نفر دیگه اتهام بزنه و دلایل بیشتر ضمیمه نکنه. نظر من رو در این مورد از قبل هم میدونستی چون بازی های قبلی هم غر میزدم در گوش خودت وقتی گاد بودی :دی ناراحتی تو رو اتفاقاً درک کردم و نیاز هم دونستم اون لحظه در این مورد توضیح بدم. منتهی مسئله ای که هست اینه که این مکانیزم لزوماً دال بر گناهکاری یک بازیکن نیست. بنظرم حتماً باید شرایط بازی، و شخصیت اون فرد هم آنالیز بشه. یعنی در نگاه اول بازیکنی که میاد بی مهابا مشخصاً به پویا اتهام میزنه، بنظرم احتمال خوبی داره که ذره ای احتیاط گناهکاری درش نباشه چون اتهام این سبکی به پویا بنظر من جسارت میخواد، و اگه کسی هم تیمی داشته باشه احتمالاً بهش میگن غلط میکنی چنین کاری انجام بدی :دی به همین دلیل ضمن درک چیزی که گفتی و میفهمم، بنظرم اگر دلایل هادی برای بازی قانع کننده نباشه، مادامی که اون دلایل رو تقویت نکنه شاید اصلاً روح جمعی بازی پذیرای اون ها نباشه و دلیلی هم نداره اون فرد فقط به این دلیل از بازی حذف بشه. اگر دلایلش قانع کننده تر شد، تو هم حق دفاع داری و باز هم بازی در مورد هر دوی شما قضاوت میکنه.

محمدحسین پست 319
مرسی ازت.
در رابطه با فری، واقعا شبیه هیچ‌کدوم از اون ادوار نیست برای من. شاید به دور هشت شبیه‌تر باشه. ولی نتیجه‌ای نمی‌تونم بگیرم در این رابطه دال بر گناه‌کاری یا بی‌گناهیش.
نکاتی که در موردش گفتی، حتما مد نظر قرار می‌دم.

پویا:

پس به نظر تو نوع رای دادن من بیگناهانه بوده و نقش بازی کردم؟ اگر بیگناهانست پس چرا انقد نظرات منفیه به این شکل رای دادن؟

اگر بنظرت بیگناهانه بوده پس بهت حق میدم شک کنی که خواستم نقش بیگناه بازی کردم، اما به نظرم نه تو نه هیچ کسی که من بشناسم اینو ملاک بیگناهی نمیدونن، یعنی گناهکاری که بخواد اینجوری اعتبار بگیره همون بره بمیره بهتره، من امروزم با این ذهنیت اومدم که بازخواست بشم بخاطر رایای پرت :دی

با توجه به اینکه تمام ادوار اخیرتو بازی کردم آخرین باری که من گناهکار بودم و چنین حرکتی زدم کی بوده؟ وقتی این شک و کردی به من یعنی بنظرت از من بر میاد، حالا اون تیکه از شخصیتمو که میشناسی و بر اساسش چنین قضاوتی و کردی برام شرح بده لطفا.

فری پست 323

بله. یک حرکت بی‌گناهانه می‌تونه باشه در ابتدای بازی. دلیل بقیه رو نمی‌دونم. دلیل خودم اینه که گزینه واضح نداشتم. به بقیه هم حق می‌دم پس که نداشته باشن. و چون همه باید اولویت بدن و اون مهمه، حرکت منفی نیست از نظرم.

من با پرت بودنش مشکل نداشتم. با تعویض پیاپی چرا.

چنین حرکتی (تعویض پیاپی) ازت یادم نمی‌آد. اگه بی‌گناه بودی و زدی بگو. طبیعیه البته که یادم نیاد. این همه دور هست و این همه بازیکن.
به شخصیت نمی‌تونم ربطش بدم فری جان. چیزی به ذهنم می‌آد اینه. اون حرکت از نظر من توانمندی در اجرا و خاص بودن می‌خواد. تو هم خاص هستی هم توانمندیت بالاست.

پویا

من یک جا در یکی از پست هام ازت پرسیدم نظرت در مورد اینکه پیداکردن بیگناها بیهوده ست چیه ؟ اما جوابی ندادی و صرفا در مورد سوال سعید نظر دادی. الان نمیخوام جواب سوالم رو بدی اما میخوام بدونم چرا همون موقع جواب درست رو ندادی ؟ وافعیتش هم اینه من بازی های قبلیت رو خیلی یادم نیست چون دور امین رو هم نبودم که به تازگی برگزار شده. به سوالاتم بعد از مطالعه دقیق بازی که امشب احتمالا دقیق بتونم بخونم پاسخ میدم حالا در قالب جواب به سوالت یا در قالب یک پست از خودم.

صدرا پست 330
رفتم دیدم. صفحه 4 بوده. چون قرار بوده بعدا بیام جواب بدم و نقل قول هم نکردم و دو قسمت بوده سوالت، یه بخشش یادم رفته موقع برگشت دوباره. شرمنده.
گفتی جواب نمی‌خواد ولی نظرمُ می‌گم:
بیهوده نیست این کار. ولی سخته در ابتدای بازی. حرف سعید و رضا رو باید دقیق‌تر بخونم. ولی اگه گفتن بیهوده‌ست، دلیل بر منفی‌تر یا مثبت‌تر شدن نیست از دید من.
در کل از اون بحث من نتیجه خاصی که بخوام به گناه‌کاری یا بی‌گناهی کسی درصد اضافه کنم، نگرفتم.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
امین خلفی
مهسا پست اولش در صفحه دوم هست. ببین نخ بوده یا نه. تو پست ابتدای فاز خودمم آوردمش.

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
سعید

اره از فرصت استفاده میکنه ادم ولی نه انقد تابلو :))

در مورد ادامه پستت هم... از نظر خودم گفتم، گاد 4تا اسم داده که تو فاز فعالیت کمتری داشتن...من کل بازی مد نظرم بود...مثلا من خودم رو فعال نمیدونستم اونجا ولی امین رو فعال میدونستم :دی یاسین رو فعال نمیدونستم ولی فری رو با اینکه بحث هاش ریز نبود و شاید کمکی هم نمیکرد فعال تر میدونستم
سه تا اسم دادم که از نظر خودم کمتر بود فعالیتشون...کمتر از نظر صرفا کمیت نه
به این سه نفر که اسم دادم رسیدم، اصلا هم بحثم این نبود که اینا گناهکارن توی پستی که رای دادم هست میتونی ببینی...اینکه تو الان خاکستری شدی بیشتر بخاطر ری اکشنی بود که داشتی
حالا الان بحث سر چیه؟ اینکه چرا تورو کم فعالیت در نظر گرفتم؟ مخالفی؟ میگی فعالیت داشتی؟ یا اینکه نه...میگی چرا مثلا به جای تو اسم چاوش یا امین رو ندادم؟

خلفی پست 335

الان نمیخوای استفاده کنی پس کی میخوای استفاده کنی؟ بعد از اتمام بازی؟ :))
ببین ... مهسا درسته که ستون پنجم بود ولی بیگناه بود و کسی از نقشش اطلاعی نداشت و با توجه به اینکه حدود نیمی از بازیکنها یا گناهکارن یا فرعی ، پس از فرصت استفاده کردن و به پستهاش ایراد گرفتن و بقیه ماجرا... تا اینکه اعدامش کردن. این نقض جوابت که میگی استفاده میکنم ولی نه انقدر تابلو.

خوشم میاد کلا هر جور حال میکنی جواب میدی. من میگم فعالیت محمد امین قابل قبول تر بوده برات ؟ بعد تو میای میگی فعالیت امین قابل قبول بوده. :))
الان بحث سر اینه که تو انتخاب رای هات بر اساس میزان فعالیته؟ بیگناهی یا گناهکار بودن مهم نیست؟ یعنی پویا یا مهدی یا کساییکه خیلی فعالیت بالایی دارن الزاما بیگناهن و باید تا آخر بازی باشن؟
بعد یه موضوع مهم دیگه. تا قبل از اینکه به قول خودت از نظر تو خاکستری بشم با واکنشم ، چه حسی نسبت به من داشتی؟ یعنی قبلا خاکستری نبودم؟ اگه خاکستری نبودم پس چرا به من رای دادی؟ یعنی بین این 20 نفر من جزو 3 نفر آخر بودم ولی خاکستری هم نبودم و بعدا با واکنشم خاکستری شدم؟
حرفهایی که میزنی اصلا منطقی نیست

===============================================================

سعید پست 292
اگه از جوانب منظورت شمارش آرا هست، بله شک نکن که می‌شمارم. منتهی قبل و بعد پست دادن خودم. نه وسطش.
وقتی من شروع به نوشتن کردم، آرا کامل نبود. پستمم یادمه که بعد از پایان ست 2 برزیل امریکا شروع کردم به نوشتن؛ ولی به اندازه 1 ست والیبال طول کشید. وقتی ارسال کردم ست 3 تموم شده بود. منتهی نوشتنش زیاد طول کشیده. درسته که حجمش زیاد نیست، ولی فکر زیاد روش شده. چون در مورد همه افراد خواستم نظر بدم و وقت زیادی می‌گیره این بخش. درسته تهش یه کلمه می‌نویسی مثبت یا منفی، ولی رسیدن بهش زمان‌بر هست.
در حین پستم هم مهم نیست برام چه رایی داده می‌شه. بعدش می‌شمارم. نیازی باشه عوض می‌کنم. شمردم و نیازی هم ندیدم. وقتی من به کسی رای دادم یعنی نظرم این بوده بره دفاعیه.

این از توضیح زمان و نوع رای دادنم.

ضمنا تو یه جوری داری مطرح می‌کنی، انگار خوب بوده که محمدرضا بره تک دفاع. اینه نظرت یا برداشتم اشتباهه؟ اگه اشتباهه که هیچی. ولی اگه اینه، از نظر من دلیلی نداره کسی که بهش شک دارم دفاعیه نره. چه با 7 رای چه هرچی.

الآن خاطرم نیست قبل نوشتنم چند رای داشته هرکی. چون یه جدول بیشتر ندارم. و تو همون اضافه کردم. بعدشم می‌ندازمش دور چون تو بازی ثبت میشه و نیازی به نگه‌داریش نیست. ولی با توجه یه زمانی که گفتم می‌تونید حدودی محاسبه کنید اگر خواستید.

ضمنا محمدامین هم 6 رای داشته دیگه. می‌تونستم اونم اضافه کنم اگه قبل ارسال شمرده بودم. یا بعدش ویرایش بزنم. فرصت بود تا قبل ده. (بعدش هم من تو این بازی عوض نمی‌کنم. بخوام تغییری اعمال کنم تو همون اولویت‌ها هست.) ولی چون برام منفی نبود، رای ندادم بهش که بره دفاعیه.

پویا پست 297
دقیقا منظورم از جوانب ، شمارش آرا بود. رای های تو تعیین کننده بود (البته حدود 9 دقیقه تا پایان فاز مونده بود و نفرات دیگه هم حق تغییر داشتن). اول اینکه میخواستم ببینم خودت میخواستی آخرین نفر باشی رای میدی یا نه سهوی پیش اومد. و اینکه خب طبیعتا با رای تو میتونست حالت های متعدد دیگه ای رخ بده. مثلا محمدرضا تک دفاع بشه ، یا از بین مهسا و ترسا فقط یکیشون با محمدرضا برن دفاعیه یا حتی محمدامین هم بهشون اضافه شه (کلا حالت های مختلفی میتونست رخ بده)
برای همین دوست داشتم علت انتخابتو بدونم.

سعید

می‌شه یه کم بیشتر بازش کنی؟ من تو همون پستم گفتم ممکنه این بحثا رو ندیده باشم، اگه شماره پست بدی یا یه توضیح مختصر بدی خوبه :دی

برای اینکه اگه بی‌گناه‌ها تو بازی معلوم بشن، گناهکارا هم به تبع ش معلوم می‌شن و بی‌گناه‌ها تعداد بیشتری دارن و قدرت رای‌شون بیشتره، در نتیجه دونه دونه گناهکارا رو اعدام می‌کنن. خیلی واضحه که show شدن یه بی‌گناه برای گناهکارا خوب نیس، اونم وقتی بازی قراره تو روز باشه یعنی مرگ شب کمه و حتی مرگ شب هم باشه، فرد show شده می‌تونه یا خودش ضد ضربه باشه یا دفاع بشه ازش.

سوالت از پویا در مورد رای آخر و دفاعیه فرستادن افراد رو دوست داشتم، توجه خوبی بود احسنت :دی

چاوش پست 332

ببین من کلا یه بحثی با صدرا داشتم که بنا به دلایل خودم میگفتم بیگناه ها شو نشن بهتره. یه صحبت هایی شد در نهایت به صدرا گفتم متوجه حرفاش شدم ولی الزاما با همه حرفاش موافق نیستم. بعد ساعت 9 به بعد تو زمان رای گیری ، اول صدرا و بعد محمدامین اومده رای داده بهم و میگه یه عجله خاصی تو حرفهای سعید دیدم و راحت حرف صدرا رو قبول کرد! خلفی هم اومده میگه به کسایی که کمتر فعالیت داشتن رای میدم بازم من رای اوردم. یاسین هم که کلا بدون هیچ توضیحی رای داد.
این نوع رای ها به نظر من رای افراد بیگناه نیست. بیگناه سوال میپرسه وارد بحث میشه بعد اگه قانع نشه رای میده. کسی که همینطوری دقیقه 90 یه رای همینطوری الکی میده از نظر من گناهکارانه اس.

سعید

«اکثریت نفراتی که پست می‌دادن» دقیقا کی‌هان؟ ینی کی‌ها نظرشون درباره‌ی من منفی بوده اما رای ندادن بهم فاز قبل (جز فکر کنم ترسا)؟
این حرف مصداق بارز تلاش برای جوسازی و مشکوک‌نمایی محسوب می‌شه به نظر من :| وقتی که از یه گزاره‌ای که هیچ صحتی نداره ابراز تعجب می‌کنی.

آرش پست 314

هادی ترسا رامتین عماد رو حداقل یادمه. فکر میکنم مهسا هم گفت.
ببین یه بحثی هست که تو همه پستهارو میخونی و یه چیز کلی توی ذهنت شکل میگیره.
چیزی که از تو توی ذهنم شکل گرفته بود این بود که نظرات نسبت بهت منفیه ولی اینکه کلا دو رای اوردی جالب بود و نظرمو جلب کرد.
مصداق بارز جوسازی و مشکوک نمایی رو هم تکذیب میکنم. خب مرد حسابی من اگه بخوام جو رو بندازم روت میام کلا یه خط در موردت مینویسم؟ بعد بقیه هم انقدر ساده هستن که با یه خط نوشتن من تورو اعدام کنن؟ از کی تا حالا؟

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
صدرا: به سعید، ترسا و محمدرضا رای داده. من در مرورم ثبت کردم که به رضا هم اعلام حس منفی داشته اما خب بهش رای نداده. در اولویت‌ هم به ترسا، مهسا و محمدرضا رای داده. سوال مهم: تو که در رای‌گیری اولیه فردی هستی که به محمدرضا رای می‌دی، چه چیزی در دفاعیه محمدرضا تو رو متقاعد می‌کنه که مهسا رو (که در رای‌گیری اولیه بهش رای ندادی)، ببری جلوتر از محمدرضا؟

خلفی: به محمدرضا، سعید و یاسین رای داده. به امین حس منفی ابراز کرده در داخل بازی، و ثبت نکردم که موضوع براش در ادامه حل شده یا نه. بهرحال بهش رای نداده. و اینکه از پست محمدرضا برای دفاعیه رفتن هم تعجب کرده و براش مشکوک بوده. اما در اولویت، اومده به ترسا، مهسا و محمدرضا رای داده. سوالی که از صدرا پرسیدم رو با شدت بیشتر از خلفی می‌پرسم. چه‌چیزی در دفاعیه محمدرضا تو رو مجاب کرده که ترسا و مهسا (که در رای اولیه‌ت هیچکدومشون نبودند!)، در اولویت‌نهایی جلوتر از محمدرضا باشند؟

یاسین: به خلفی، محمدرضا و سعید رای داده. در بازی به عماد هم حس منفی فکر می‌کنم ابراز کرده بود ولی بهش رای نداده. در اولویت مهسا رو بالاتر از محمدرضا و ترسا بهش رای داده. پس اینجا هم این سوال ایجاد می‌شه که چرا مهسا که در رای‌های اولیه‌ت نیست نهایتا بالاتر از محمدرضا برات اولویت اول شده یاسین؟

سعید: به صدرا، محمدامین و خلفی رای داده. در اولویت‌هم به ترسا،محمدرضا و مهسا. تو بازی که خیلی اعلام حس نداشته، به جز چند سوال با هادی و یک اعلام حس منفی به پویا. اما رای‌هاش رو فکر می‌کنم به دلیل گرفتن رای از اون افراد بهشون داده. و خب نظرش اینه که بین این‌ ۳ نفر حتما ۲ گناهکار وجود دارند. به‌نظرم بیشتر صحبت کن در این رابطه. صرفا دلیلت رای‌هاشون هست؟

مهدی

ببین دقیقا این تحلیل هایی هست که خودت از رای گیری ها انجام دادی. 4 نفری که به من رای دادن یعنی صدرا ، محمدامین ، خلفی و یاسین از بین اینها 3 نفر مشترکن به محمدرضا رای میدن و در نهایت تو رای گیری ثانویه رایشون رو از روش برمیدارن.

الان مثلا رای خلفی رو ببین. توجیهش برای رای گیری اولیه اینه که به اونایی که کمتر فعالیت داشتن رای دادم . بعد تو رای گیری نهایی محمدرضا که فعالیتش خیلی کم بوده رو رای نمیده. (اصلا حرف و عملش نمیخونه با هم)
من تو پستهای قبلی توضیح دادم همین سوالو تقریبا چاوش هم پرسیده بود. اگه سوالی توی ذهنت هست بپرس تا بگم.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
سلام.

فری و سایرین، این بحث مربوط به یافتن بیگناه، تقریبا داره وارد مصداق اسپم میشه، طی یک یا دو دیالوگ جمع بندی کنید :دی یکی دو تا بحث دیگه هم همین شرایط رو دارن، منتها چون هنوز داره بحث های مفیدی روش میشه فعلا اخطار نمیگیرن. ولی خودشون جمعش کنند.

اگرم شب نیستین رای دادن رو از همین الان شروع کنید. از این فاز اخطار هم نمیدم. فقط ساعت 9، 9:30 و 9:50 رای دهندگان رو اعلام می کنم. به دفاعیه رفتن یا گاد کش شدنتون بر عهده خودتونه. شمارش کلمات پستاتونم بهش دقت کنید. بدون اعلام قبلی یهو میفرستم دفاعیه. :دی

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
سعید
سعید جان. ببین از نظر من کسی که هیچ فعالیتی نداره، از کسی که فعالیت داره ولی اصلا مفید نیست و فعالیتش فقط این مدل رو داره که فعالیت کرده که فعالیت کرده باشه و نه این که چیزی از بازی در بیاره یا گناهکار یابی یا بیگناهیابی کنه، بهتره. یعنی برای من تو از محمدرضا خیلی مشکوک تر بودی. دلیل اصلی شکم به تو اینه. دلیلم عجلت تو بحث با صدرا نیست. دلیلم اون عجله اولیه و اون قانع شدن زوده. و همچنین همینطور که خودت هم تو پست این فازت می گی. با اینکه فعالیت داشتی اما هیچ فعالیت موثری نداشتی. حالا این دلیل رای من به توئه. که البته رای سوم هم بود. واکنشی که در ادامه دادی اما من رو بیشتر به گناهکار بودنت سوق داد.
اولین کاری که می کنی اینه که رای متقابل می زنی به 3 نفری که بهت رای دادن. به یاسین اما هیچ کاری نداری. این رو توضیح بده راستی. به همون سه نفر هم رای می دی و این برای من نشون دهنده اینه که برات خود بازی مهم نیست. بازی که قطعا حول محور تو نمی چرخه درسته؟ پس اگه بیگناه باشی نباید فقط به کسایی که بهت رای دادن توجه کنی. اگر ما بهت رای نمی دادیم، به کی می خواستی رای بدی؟ اگه کسی رو تو ذهنت داشتی، چرا بیان نکردی؟

راجع به این حرفت. من اصلا باهات موافقم راجع به این موضوع که بیگناه اونقدرا هم شو نشه بهتره تا سهمیه فرقه و مافیا سر همدیگه بسوزه. فکر نمی کنم حرفی باشه که انقد تابلو کنه گناهکاری :| راجع به بخش دومت. بله. متاسفانه من چون دیر به فاز رسیدم قبول دارم که یکم اون حرکت به گناهکار تیمی می خورد. اما خب چرا رای سوم لعنتی؟ :)) چرا یهو سه نفری اومدیم روت بعد انقد شل؟
بعد من جواب پستت رو دادم.

شاید بهتر بود به جای اینکه بگم ایرادی که بهت وارد کردم مشخصه کامل می نوشتم دوباره.

این هم واکنش تو به اون توضیحات منه. اولا که باز یادآوری می کنم من رای سوم دادم بهت یعنی نگفتم قطعا منفی ای و منفی ترین منی. گفتم صرفا از بقیه برام مشکوک تری. و تا اونجای کار هم اونقدر رای نیاوردی. این واکنش هیجانیت من رو بیشتر بهت مشکوک می کنه. چون باهات یار بودم تو مافیا و یادمه که زمانی که بهت اتهام می زنن واکنشات هیجانی می شه.
همه اینا در کنار هم همچنان تو رو برای من مشکوک می کنه. نظرت راجع به من الان چیه؟
ازت می خوام بدون بایاس خودتو بذاری جای من از بیرون ماجرا رو نگاه کنی و نظرت رو بگی.

دلیل قابل قبولتر بودن فعالیتت از من و معیار مقبولیتت رو بگو لطفا.

همزنت برقیه یا دستی؟ :))
تو پریشب زمان رای گیری اومدی گفتی جوابت به صدرا عجولانه بود و مشکوکم پس رای به اعدام. الان میگی دلیلش این نبوده و بخاطر کم فعالیتی و اینکه دستگاه گناهکاریاب یا بیگناهیاب نداری؟ مگه تا الان بقیه همه ی بیگناه و گناهکارهاشونو پیدا کردن؟
بعدشم رای گیری اولیه که اولویت بندی نداشت که میگی رای سومم تو بودی. اصن نفر اول میذاشتی! :)) کلا یکی شمرده میشد برادر.
اما در مورد بحث هم تیمی بودن زمان مافیا و واکنش هیجانی: ادعای شناخت از من داری؟ چند سری با هم بازی کردیم که ادعای شناخت میکنی؟ بازی مافیامو دیدی بازی بیگناهیمو چطور؟ مهدی که سالیان سال منو میشناسه اینطوری در مورد من ادعا نمیکنه ولی تو ادعای شناخت میکنی جالبه :دی دلایلت قانع کننده نبود با عرض معذرت.

محمدحسین

محمدحسین، چند تا سوال.
یک اینکه تو با سعید و عماد بازی نکردی اصلا درسته؟ اگر من حرفت رو باور کنم که هیچ مشکلی توی بازیشون ندیدی، آیا این احتمال رو ندادی که بازیشون خیلی خوب باشه و تو رو گول زده باشن؟ و این پست می تونه برات سنگین تموم شه و البته در کنار اون، با اینکارت ممکنه گناهکارای حریف یا حتی بیگناها از ترس نتونن برن سمت افرادی که سفید کردی؟
یه مسئله دیگه، گیرم که این افراد واقعا سفیدن و تو درست تشخیص دادی. دمتم گرم. به این فکر نکردی که از اونجایی که داری عملا آپشن می دی به فرقه که بینشون انتخاب کنن؟ رندوم هم بزنن (اگه همشون بیگناه باشن) جذب می شه. یا به مافیا بیگناه نشون دادی برای تیر زدن؟ این بازی با بازی های قبلیمون تفاوتش اینه که گروه های گناهکاری هم رو نمی تونن بکشن. در نتیجه از نظر من حداقل تا یه جایی تلاش برای مشخص نشدن بیگناهان بد نیست تا سهمیه های گناهکارا بسوزه. و از محمدحسین بیگناهی که مسئولیت توی بازی براش مهمه این حرکت بعید بود.
حتی شک شیطانی الان روت دارم که دقیقا می خواستی به یارات بیگناه معرفی کنی. ( البته از این افرادی که مشخص کردی دو نفر برای من خنثی، دو خاکستری و یک منفی هست. اما خودم رو در مقام دوم به تو گذاشتم. چون اگر شیطان باشی میشناسی گناهکارا رو و با تقریب می تونی بیگناهان هم حدس زده باشی.).

این فرضیه ای که مطرح کردی جالب بود. گوشه ذهنم باقی می مونه. اما چند تا سوال ازت دارم.
اول: ببین تو میگی محمدحسین وکیله پس گناهکارا رو میشناسه و اومده اونایی که به نظرش بیگناهن رو بعنوان طعمه معرفی کرده درسته؟
دو حالت داره: یا اینکه معتقدی لیستش درسته و همین تورو گناهکار نشون میده (به دلیل قسمت بولد شده از متنت و انکار بیگناهی این افراد) و یا اینکه بهش اعتقاد نداری و فرضیه ات در خصوص مطرح وکیل بودن محمدحسین رد میشه. حالا بهش اعتقاد داری یا نداری؟
دوم: اینکه دو نفر خنثی دو خاکستری و یک منفیتو اسم ببر
سوم: اینکه افرادی که از دید تو سفیدتر هستن رو توی بازی اعلام کن

یه جا پرسیده بودی الان نظرمو در موردت بگم. چشم میگم. اول دوست دارم این سوالها رو پاسخ بدی بعد نظرمو میگم.

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
یه چیزی هم میخواستم بگم خارج از بحث بازی هست.
امیدوارم آرش و رامتین (و خانواده محترم) سلامت باشن و مشکل خاصی نباشه انشالله :گل:

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
من از عقب می‌خونم می‌آم جلو؛ لطفاً اگر چیزی جا موند تگم کنید دوباره مطرح کنید چون ماشالا پست‌ها زیاد و طولانی‌ن. :دی
فقط یک نکته‌ای رو همین اول باید توضیح بدم:

ایرادهایی به سبک بازی‌م گرفته شده. کتمان نمی‌کنم که سبک بازی‌م رو یکم عوض کردم این دور؛ چه از نحوه‌ی شروع بازی چه نوع سؤال‌پرسیدن‌ها و بحث‌هایی که ایجاد کردم. اما این سبک که با چندین نفر هم‌زمان در بحث باشم و از افراد متعددی سؤال بپرسم چیز جدیدی نیست و قبلاً هم همین بودم. این‌که یکی‌دو نفر معتقدن سؤال‌هام الکی هستند و فعالیت مفید نداشتم به‌نظرم یک دلیل اصلی داره و اونم همونه که من خلاف بقیه‌ی افراد بازی هیچ کاری به بالانس نداشتم. شما به بقیه‌ی بحث‌های در جریان نگاه کنید، تنها بحث‌هایی که حول بالانس شروع نشدن یا ادامه پیدا نکردن، بحث‌هایی هستن که من استارت زدم. من سعی کردم دید مخصوص خودم رو به بازی داشته باشم و یکم متفاوت نسبت به بقیه جلو برم، پیش‌بینی هم می‌کردم که شاید انتقاد بشه به این روش اما راستش جوری که امروز یک‌دفعه سه‌نفر با فاصله‌زمانی کم به موارد مشابه اشاره کردن برام عجیبه، فرصت هم نکردم بخونم ببینم بعدش چی شده فعلاً. الآن قراره بخونم. :دی

خلفی
من وقتی پست‌هایی که در جواب پویا رو دادی خوندم، مسئله‌ی حل‌نشده‌ای تو ذهنم باقی نموند؛ کمااین‌که گفتم از اول هم موردی نمی‌دیدم. به‌خاطر همین دیگه اشاره نکردم بهش. این که چرا جواب پویا رو کوت کردم و جدا نوشتم به‌خاطر این بود که خودش از بقیه نظر خواست.

مملگر
ایگنور نکردم حقیقتاً یادم رفت. :دی یادمه گفتی چیزی که من می‌گم همون چیزی هست که خودت می‌گی. بعد من تو ذهنم اومد که خب حله مشکلی وجود نداره. الآن اگر موضوعی هست لطفاً دوباره بگو تا صحبت کنیم.

من با این قسمت از پست چاوش درباره‌ی محمدرضا موافقم:
من محمدرضا به صورت کلی برام اوکی بود و اصلا نفهمیدم چرا اومد دفاعیه، دلیلی جز دیر اومدنش وجود داشت؟ البته این کارش که خودش خواست خودش رو بیاره دفاعیه مشکوک بود و دلیلش رو نفهمیدم، به نظر من یه بی‌گناه هیچ وقت نباید این کار رو بکنه که شاید اتفاقی اعدام شه، اما گفتم شاید حس غروری داشته که خواسته با این کار بازی تمیزتری بکنه یا مثلا جوکر باشه، گزینه آخر بود برام. صرف دیر اومدن، مخصوصا که دلیل قانع‌کننده داشت واسش و از وقتی اومده بود فعالیت نسبی اوکی ای داشت و به نظر میاد فازهای بعدم قرار باشه، برام کافی نبود رای بدم.

چاوش
رای به رامتین خیلی پرته به نظرم
آر یو کیدینگ می؟ :دی
تقریباً بیش‌ترین بحث و مشکل من از اول بازی تا آخر اون فاز با رامتین بود. پست‌هاش موجوده. امکان نداره کسی بازی رو خونده باشه و بیاد همچین چیزی بگه! یا اسکیپ کردی و نخوندی پست‌ها رو یا مرض داری مقداری. :دی

من درباره‌ی رأی‌هام بخوام توضیح بدم. ترسا از گزینه‌های مشکوک من بود و به عنوان اولویت اول بهش رأی دادم. دفاعیه‌ش برای من حس خاصی رو به همراه نداشت؛ نه سفیدتر شد برام نه سیاه‌تر. بنابراین بین سه تا گزینه‌ای که داشتیم ترجیح دادم به اونی که خودم بهش مشکوک‌ترم رأی بدم. بین مهسا و محمدرضا هم خیلی فکر کردم که کدوم رو دوم بدم کدوم رو سوم، چون هم گفته بودم که به‌نظرم این بازیِ مهسا بی‌گناهی می‌خوره بیش‌تر و نظری که نسبت به محمدرضا داشتم همین چیزی بود که بالا از چاوش نقل قول کردم. محمدرضا رو کلاً نفهمیدم چرا اومد دفاعیه چون من اون فاز آخر رو از وسط روز نبودم و محمدرضا هم از همون‌جا وارد شد و چند تا پست داد؛ دلیلی نداشتم که جزء اولویت‌های بالاتر قرارش بدم.

سعید
ر مورد رای اولیه که خلفی و مملگر و صدرا دادم کاملا مشخصه.
بازی مافیا خوبیش به همینه که موقع رای گیری خیلی چیزا رو میتونی بفهمی.
من که نقش خودمو میدونم و خیالم راحته ولی اصن فرض کنیم من بیگناه نباشم. یا گناهکار تیمی هستم یا فرعی درسته؟
چرا این‌قدر به خودت می‌گیری؟ :دی چاوش گفته همه بیان درباره‌ی رأی‌هاشون توضیح بدن. شما چرا سریع خودت رو در موضع گناه‌کار قرار می‌دی و از زاویه‌دید گناه‌کار تحلیل می‌کنی؟! خیلی عجیبه این پستت برام!

رامتین
در مورد مهسا که کلا بد بازی کرد و سوتی زیاد داد و اشتباه خیلی داشت
تیپیکال وقتی که به یکی گیر می‌دی بعد اعدام بی‌گناه اعلام می‌شه. :))

آرش
شاید متوجه منظورم نشدی، من راجع به ادواری که تحلیل بالانس اجباری بوده صحبت نمی‌کنم. من راجع به ادوار ۷ و ۸ و ۹ صحبت می‌کنم که تحلیل بالانس اجباری نبود تا جایی که یادمه. اگه با صحبت کردن درباره‌ی بالانس اول بازی مخالف باشی، پس حتما با این موضوع اوکی هستی که هیچ‌کس درباره‌ی بالانس صحبت نکنه، و اگه هیچ‌کس درباره‌ی بالانس صحبت نکنه، پس چی‌کار کنیم و خود توی نوعی، چطوری می‌خوای وارد بازی بشی؟ منظور من از اون سوال این بود. این که این دور بدون استناد به بحث‌های بالانسی صحبت ایجاد کردی هم دقیقا درست نیست، مثلا ایرادی که به پویا گرفتی سر این بود که وجود شغال رو بدیهی گرفته مثلا که حالا شاید اونقدر مستقیم مرتبط نباشه ولی هست.
در کل من درک نمی‌کنم که چرا یک نفر باید نسبت به قضیه‌ی صحبت کردن درباره‌ی بالانس این‌قدر گارد داشته باشه، وقتی که بالای ۲۰ دور بازی کردی و هرچقدر هم فکر کنی که توی تحلیل بالانس لنگ بزنی، باز هم نوشتن یک جمله درموردش و حتی گفتن یک چیز بدیهی نباید برات سخت باشه. و همین‌طور نمی‌فهمم که چرا نباید بخوای از صحبت بقیه درباره‌ی بالانس استفاده کنی و از نوع نگاه و ایراداتشون چیزی بفهمی.
قبلاً که صحبت‌ درباره‌ی بالانس اجباری نبود چطوری شروع می‌کردیم؟ الآنم همون‌طوری شروع کنیم! من نسبت به تحلیل بالانس گارد دارم چون تو این چند دور اخیر هر تحلیلی کردم، چه بی‌گناه بودم و چه گناه‌کار، تا وقتی تو بازی بودم داشتم هم‌چنان منظور و هدفم از تحلیل بالانس رو توضیح می‌دادم واسه بقیه. :)) دیگه بارزترینش همین دور آخر که امین گاد بود من قشنگ تا آخرین پستم داشتم درباره‌ی این‌که چرا تو تحلیل بالانس فلان حرف رو زدم توضیح می‌دادم، که بی‌گناه هم بودم. خب من وقتی می‌بینم چنین چیزی کاملاً نقطه‌ضعف من هست تو بازی و همیشه داره برام دردسر درست می‌کنه، چرا نیام حذفش کنم؟ نمی‌دونم اسمش رو می‌خواید بذارید محافظه‌کاری، ترس یا هرچیزی؛ ولی وقتی می‌بینم این شکل بازی کلاً به روند بازی‌م آسیب می‌زنه و نمی‌ذاره بازی خودم رو بکنم ترجیح می‌دم به نکات دیگه‌ای بپردازم تو بازی. مثالی که از شغال میاری رو می‌پذیرم که غیرمستقیم به بالانس ربط داشت و تو بازی‌ای که همه دارن درباره‌ی بالانس نظر می‌دن و تحلیل می‌نویسن، طبیعی می‌دونم چنین اتفاقی رخ بده. شاید بهترش این بود که می‌گفتم تحلیل بالانس در این مقطع برای منِ نوعی فایده‌ای نداره و نه برای کل بازی. این رو می‌پذیرم.

ترسا
اتفاقی که دیشب افتاد، خیلی ساده این بود. تا حدود یک ساعت قبل از دفاعیه کسی اعلام حس منفی به من نکرد.
:|
نکته‌ی مهم اینه که هیچ‌کدوم از این افراد با من در مورد دلیل رایشون مکالمه نکرده بودند، و زمانی اومدن سراغم که فرصت کافی برای یک مکالمه هم نبود.
:|
توی پستت از من اسم نبردی، اما گفتی کسانی که بهم رأی دادن؛ بنابراین به خودم می‌گیرم. فعلاً بگو که منظورت از این دو جمله‌ای که نقل قول کردم من هم بودم یا نه؟

آرش
رضا رو هم دوباره چک کردم، تا جایی که دیدم صحبتی از بحث نخ ترسا نکرده بود اصلا که برام عجیبه یه کم که وقتی همه دارن به یه دلیل دیگه به یه نفر رای می‌دن، تو هم به همون شخص رای بدی بدون اینکه به دلیل بقیه توجهی بکنی.
من مشکلم با ترسا سر چیز دیگه‌ای بود نه نخ دادن.
الآن منظورت از این حرف چیه؟ اگه می‌خواستی بگی بی‌دلیل رأی دادم که غلطه چنین حرفی. اگه می‌گی چرا دلیل رأی دادنت با بقیه فرق داره باید بگم وات د فاک؟! :|
منظورت چیه الآن دقیقاً؟

من صفحه‌ی آخر بازی رو نخوندم هنوز. تا این‌جا داشته باشید.
سعی می‌کنم امروز یه پست جدا بدم و بحث‌هایی که با ترسا، صدرا، رامتین و هادی داشتم رو جمع‌بندی کنم.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
یه چیزی هم میخواستم بگم خارج از بحث بازی هست.
امیدوارم آرش و رامتین (و خانواده محترم) سلامت باشن و مشکل خاصی نباشه انشالله :گل:

ممنون :گل:

- - - Updated - - -

رضا

تیپیکال وقتی که به یکی گیر می‌دی بعد اعدام بی‌گناه اعلام می‌شه. :))

الان قبول نداری ستون پنجم نیمه گناهگاره؟ حداقل ثلث گناهکار؟ :دی
چرا فقط این تیکه از پستو آوردی؟ مصداق تشویش اذهان نیست؟ :دی

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
15 نفر در بحث های فاز تا الان فعال بودن و 1 نفر هم تا این لحظه رای داده.
4 نفر یعنی امین، عرفان، محمدرضا و یاسین فعال نبودن. از این بین عرفان و محمدرضا اگر حداقل فعالیت رو پر نکنند چون یک بار به دفاعیه کم کاری رفتن گادکش میشن و امین و یاسین اگر فعالیت نکنند به دفاعیه میرن :دی

تاکید می کنم کلمات پست هایی که از ساعت 00:00 امروز فرستادین رو بشمارید و از حد 3500 کلمه ای تجاوز نکنید. اعلام قبلی نمی کنم.

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین