برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
مهدی

به اینکه مثلا، باهم گناهکار باشین دیگه. جز این که فکر دیگه‌ای نمی‌شه کرد. منتهی چیزی نیست که سرش بحث داشته باشم. همینطوری واسم جالب اومد. جوابت لحنش اوکی بود.

البته درسته تقریبا به بهترین بازیکن مافیا تبدیل شدی ولی ما هم اونقدر به درد نخور نیستیم :)) دیگه اگه همچین چیزی بود انقدر اسکول نیستم بیام اینطوری بگم که :دی همون اول هم گفتم اومدن منزل
کلا یه چیز خارج از بازی بود.
حالا خدا رو شکر برات اوکی شد :دی

ضمنا نگفتی خب چرا ۴ نفر رو رای دادی؟ گزینه قطعی نبودن که خب. به ۳ تا رای می‌دادی احتمال خطات هم کمتر می‌بود. نه؟
میخواستم به دو تا کم کار رای بدم. دو تا هم که باهاشون بحث داشتم. به عنوان کسی که خودت قبل من مطرح کردی که به کم فعال ها رای میدی، ایرادت یه کم عجیبه و بهونه به نظر میاد.

راستی، هم آرش هم رامتین و خانواده، انشالله چیزی نیست و سریع حالتون خوب می‌شه .
ساغول :گل:

کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25
اول من در مورد رای‌ و اولویت‌هام توضیح بدم. در مورد ۳ نفر که توضیح دادم فکر نکنم مشکلی داشته باشه رای هام، در مورد خلفی هم باهاش بحث داشتم ، من بازی خلفی رو بی‌گناهانه نمیبینم . اینکه بگین گناهکارم و اینا نظرتون محترم ولی من در اکثر دورهام فاز اولیه رای پرت دادم اکثرا تا به جمع بندی کامل برسم ، مطمئن باشید اینجای بازی دیگه اونقدر اطلاعات بدست اوردم و حسم به کمکم خواهد اومد که دیگه رای مفید و تاثیرگزار بدم. از سعید هم خواهش میکنم که عجولانه تصمیم نگیره در مورد من.
اما در مورد اولویت‌هام بین مهسا، ترسا و محمدرضا ، دیگه همه مجبوریم به اینا رای بدیم ، من دفاع ترسا رو خیلی بی‌گناهانه دیدم اگر گناهکار باشه دمش گرم خوب نقش بازی کرده ، محمدرضا درسته تو دفاعیش چیزی نگفت ولی خواستم بهش فرصت بدم اگر زنده موند بیاد قشنگ صحبت کنه و در مورد بازی حرفاش رو بزنه و بعد در موردش تصمیم بگیرم ، برای همین مجبور شدم به مهسا رای بدم که از بقیه برام کمی مشکوک تر بود، ولی خب مجبور نبودم به هیچ کدوم از این سه نفر رای نمیدادم.

جوابیش هم اینه که از کجا معلوم قربانی نباشی و اینجوری بازی نکرده باشی که بعدا بیای همچین حرفی بزنی
چاوش
اگر پویا قربانی باشه مگه ريیس پلیس نمیتونه بپرسش، خب رئیس پلیس بپرستش ببینیم چه اتفاقی میفته.

هادی
دیشب ازت سوال پرسیدم ولی هنوز جوابم رو ندادی !! چرا به پویا رای ندادی ؟!!

در مورد هادی ، چاوش حرف خوبی زد که روش همیشگی رو در پیش بگیره و همه هم فکر کنیم همیشه بی‌گناهه ، الان میتونه این دور بی‌گناه نباشه اصلا ، که همه میگن چون هادیه بهش کاری نداریم ، من خودمم دیگه دارم به این نتیجه میرسم هادی نمیتونه بی‌گناه باشه و تصور ماها در موردش در این دور کاملا اشتباه هستش و نباید فکر کنیم اون هادی گذشته هستش.

فری
در مورد دلیل رای‌هات توضیح دادی اوکیه مشکلی نداره، ولی الان ازت یه سوال دارم، ایدت در مورد پیدا کردن بی‌گناه و اینا رو مطرح کردی ، بعد از رای‌های دیشب الان مشکوک‌هات کیا هستند ؟!! دیگه الان باید دو سه تا مشکوک داشته باشی دیگه.

ببین فک کن دیالوگ برقرار شده 3 صفحه بین افراد...وقتی خلاصه ش میکنی تو یه پاراگراف برای من بهتر میشه دیگه...اگه بحث دو نفره باشه اون دو نفر به قول تو به دید خودشون میان بحث رو باز میکنن دیگه و نتیجه شون رو از بحث میگن ( اگه منظورت از نظر تو، من نوعی توی مکالمه و بحث باشه) جز اینه؟ اینکه کسی نیومده چنین کاری بکنه درسته من پیشنهادی بود دادم که به [/vote] گرفته شد
اینی هم که میگی وقتی بیگناهی بیشتر گیر میدی و اینا ربطی به بیگناهی و گناهکاری نداره من کلا همینم فارغ از بیگناهی و گناهکاری...حالا تو شاید بیگناهیه تو ذهنت مونده ولی دورهایی که گناهکارم بودم نگاه کنی همین بوده...اگه میبینی شاید اون مدل گیر رو ندارم چون اولا واقعا سرم شلوغه و نمیتونم به طور دقیق بحث هارو بخونم...دوما چیز خاصی از همون سرسری خوندنم هم دستگیرم نشده و اینکه یکی از دلایلی که میگم خلاصه کنین بحث ها رو دقیقا بخاطر همینه
در ضمن من از فعالیت خودم اصلا راضی نیستم به هیچ وجه...اما از فعالیت توهم راضی نیستما
خلفی
امین چیزی میزنی ؟!! اصلا جواب من رو نمیدی ، هر چی دلت میخواد میگی ؟!! اصلا پیام من رو خوندی قشنگ ؟!!
در مورد بی‌گناهی و گناهکاریت، اتفاقا فرق دارند . سرت شلوغه و پست‌ها رو نمیخونی فقط میای همینجوری یه بازی کنی ، این بازی برای بی‌گناه‌ها اصلا بدرد نمیخوره ها ...
اگر بی‌گناهی بهتر بازی کن وگرنه گزینه مشکوک من همچنان خواهی بود.
تو اگر بدونی من چه مشکلاتی دارم هیچ وقت این حرف رو نمیزدی بابت عدم فعالیتم ولی عین تو نیستم پست‌ها رو نخونم و راحت رد شم از همه چی .

______

رای‌های اولیه به ترسا: آرش، پویا، چاوش، رضا، صدرا، عرفان، محمد امین
رای‌های اولیه به مهسا: ال امین، پویا، چاوش، رامتین، عرفان، محمد امین، هادی

اولویت‌های اول به مهسا: پویا، ترسا، خلفی، فری، محمد امین، محمد حسین، محمدرضا، خودم

خودم که نقش خودم رو میدونم و دلیلم رو هم گفتم. خلفی و محمدحسین و فری لطفا دلیل رای‌شون به مهسا رو توضیح بدن ممنون میشم، چون اینا بعدا اولویت اولشون شد مهسا.
اینا رو نوشتم که مد نظر داشته باشیم برای رای‌های فازهای بعد که مطمئنا خیلی کمکمون میکنه و میتونیم به نتایج خوبی برسیم ، مطمئنا در رای های مهسا دو سه تا گناهکار پیدا میشه.

من خب نمی‌دونم که گناهکاره حتما یا نه. این رو به این‌خاطر می‌گم که اگر بی‌گناه باشه متوجه تاثیر و تم بازی‌اش بشه. ضمن اینکه واقعا فکر می‌کنی پویای گناهکار برای تغییر بازیش نیاز به کمک و تشر داره؟ پویا اگه گناهکار باشه به هر سبکی که بخواد بازی می‌کنه خودش. از پویا "همینه که هست‌تر" که نداریم که ، ولی درصورت بی‌گناهی، بعضا آدم تاثیر منفی خودش روی دیگران رو نمی‌بینه. این درمورد خود من چندبار بوده و یک تذکر باعث شده که به بازی برگردم. بهرحال اگه کسی گناهکار باشه نهایتا مشخص می‌شه. لحن رو می‌تونه فیک کنه، رای و اینارو که دیگه نمی‌تونه تا ابد.
مهدی:
یه چیزی که جالبه در مورد پویا، خیلی هاش بهش شک دارن ولی رای نمیدن بهش ؟!! پویا هم بازیکنی نیست که تو بحث ها سوتی بده بالاخره جواب میده برای هر سوال و موضوعی، اگر گناهکار باشه و خیلی دیر مشخص شه به نظرت به ضرر بی‌گناه‌ها نیست ؟!!

این خیلی پست عجیبی بود برام
اولا من از پویا به عنوان امین شهر نام نبردم گفتم امین شهرش نکنین...پویا خودش گولاخه چمدان موشک های هسته ای رو هم بهش بدیم و اشتباه کرده باشیم دیگه نمیشه جلوش رو گرفت...خود پویا هم نفس حرف من رو تایید کرد.
معلومه خودم رو بیگناه قلمداد میکنم و از بقیه سوال و جواب میکنم...این چه جمله ای بود؟کسی هست ادعای غیر بیگناهی داشته باشه؟در ادامه گفتی بازی خودش دقیقا همین حس رو به ادم میده یعنی حس امین شهر بودن...امین شهر بودن فاز گرفتنی نیست نسبت دادنیه از طرف همه یا عده ای از بازیکن ها به یه شخص...من نه ادعای امین شهر بودن داشتم نه کسی اینطوری منو مرجع قرار داده که بتونی بگی دارم امینی میکنم و ضمنا خودم با این قضیه مخالفم و علنی گفتم.
پست منفی بود این پست از نظر من
عماد :
من یه سوال دارم ازت ، الان تا اینجای بازی نظرت در مورد پویا چیه ؟
خب هر کی ادعای بی‌گناهی کنه ما یعنی بهش بگیم افرین چه بی‌گناه خوبی ؟!! بهش نمیتونیم تارگت بزنیم ؟ چرا پست منفی بود ؟! یه بی گناه باید به هر کسی که بهش حس خوبی نداره شک کنه ، شک من به تو به خاطر اون تناقضی بود که رامتین بهش اشاره کرد که برای اون هم خاکستری شدی ولی من توضیح خوبی ندیدم که بهش بدی، اگر جواب خوبی دادی و من ندیدم شماره پستت رو بگو . اینکه من بهت تارگت بزنم و تو هم سریع به من ، این جالب نیست اگر بی‌گناهی، من دارم دلیلم رو بابت اون پست میگم و امیدوارم که تو هم توضیح مناسبی براش بدی، اصلا هم پست منفی نبود چون بر علیه ات صحبت کردم شد منفی ؟! توضیح مناسب داری برای تناقضت بگو تا مشکل حل شه از طرف من.

هادی، سعید، عماد، رامتین بنظرم درصد بهتری نسبت به سایرین دال بر بیگناهی دارند تا اینجا.
این فاز هر کسی که به هادی، سعید، رامتین، عماد رای بده، اگر در مورد اون آدم 50-50 باشم هم با "بلیط اختصاصی" میاد توی گزینه های جدی رای این فاز من. بنظرم اگر از سبک بازی این 4 نفر لااقل احتمال بیگناهی براشون متصور نیستید
محمد حسین
درود محمد حسین جان، یه پست قبلا دادی در مورد این ۴ نفر، یه پست هم دوباره و همین اسامی ،یه ذره احساس میکنم بی‌گناهات رو زود پیدا کردی ! و همونا هم مونده همچنان. میشه توضیح بدی چرا هادی برات سفیده ؟! من با بقیه فعلا کاری ندارم ولی هادی برام مهمه که چرا بی‌گناهه برات ؟!

این پستم فعلا تا اول صفحه ۱۶ ، اگر کسی جواب سوالام رو داده به پست اشاره کنه کافیه ولی خب بازم جواب بدید ممنون میشم.

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
اول منشن هایی که شدم رو جواب بدم بعد بقیه رم میخونم

فری
منظور منم همین بود که میخوای با شناخت بیگناها چه کاریو انجام بدی که متوجه شدم :دی اما خب با آرش اینجا موافق ترم...نه اینکه تو این رو پوشش قرار دادی نه، با این موافقم که به نظرم تو این شرایط گناهکار پیدا کردن بهتر از بیگناه پیدا کردنه در کل... نمیگم کار بیهوده ایه ها ولی اولویت به نظرم نباید باشه
دور هشت یادم نیست واقعا :))
ولی تو فک کن یک نفری رو میبینی که فعال هست ولی با احتیاط زیادی بازی میکنه...چیکار میکنی؟

مهدی

حست اشتباهه، اما شاید به دلیل بحث محمدرضا یک جدیتی در صحبت‌هام بوده که به این حس رسوندتت. وگرنه ستون پنجم بحثش مشخصه. قطعا بهترین بی‌گناهیه که می‌تونه اعدام بشه در بازی برای به دست آوردن اطلاعات و خط رای‌ها.
میگی اشتباهه لابد اشتباهه دیگه

خلفی: به محمدرضا، سعید و یاسین رای داده. به امین حس منفی ابراز کرده در داخل بازی، و ثبت نکردم که موضوع براش در ادامه حل شده یا نه. بهرحال بهش رای نداده. و اینکه از پست محمدرضا برای دفاعیه رفتن هم تعجب کرده و براش مشکوک بوده. اما در اولویت، اومده به ترسا، مهسا و محمدرضا رای داده. سوالی که از صدرا پرسیدم رو با شدت بیشتر از خلفی می‌پرسم. چه‌چیزی در دفاعیه محمدرضا تو رو مجاب کرده که ترسا و مهسا (که در رای اولیه‌ت هیچکدومشون نبودند!)، در اولویت‌نهایی جلوتر از محمدرضا باشند؟
دو خط پایین ترش گفتی مهسا به خلفی حس منفی داشته کجا رو میگی؟ چرا ندیدم من

این نمونه بارز یک توضیح بد هست با احترام. هیچ منطقی در همین توضیحت نمی‌بینم برای اولویت‌هات. هرکی این توضیحت رو بخونه و آخرش رو ندونه، واقعا فکر نمی‌کنه که محمدرضا ممکنه سوم شده باشه. پس فکر و عمل‌ات اصلا باهم نمی‌خونه و این کارت همچنان در ذهن من به عنوان یک نقطه تاریک می‌مونه.
در مورد این دو کوت بالا:
ببین من با فرد خاصی کانفلیکت نداشتم...بارها گفتم اگه داشته باشم و حتی یه کم هم مشکوک باشه فرد برام بهش رای رو میدم... آره از یه پست امین حس خوبی نگرفتم اما جوابش تقریبا اوکی بود از نظر من و بیشتر اینجا مشکل میرفت سمت تئوریک بودن که ربطی به بازی نداشت بیخیالش شدم...دوس داشتی و حوصله نداشتی بگردی و فک میکنی مهمه بگو تا بگم بهت
حالا من موندم به کی رای بدم چون نه کانفلیکت خاصی داشتم نه از باقی پستا چیزی دستگیرم شده...طبیعتا میام به افرادی رای میدم که فعالیت کمتری داشتن...طبق توصیه ی گاد که همچین بد هم نگفته :دی اینجا از نظر من یاسین ممدرضا و سعید از نظر کیفی کمتر تو بازی بودن با نهایت احترام بهشون...
حالا اینجا سه نفر میرن توی دفاعیه ... تو اون حین من داشتم فکر میکردم که چرا ممدرضا؟ ( با اینکه خودم قبل دفاعیه ش گیر دادم بهش) چرا سعید نه؟ چرا من نه چرا یاسین نه؟ گفتم بهتره که فرصت داد بهش ( که متاسفانه هنوزم نیومده تو بازی) دفاعیه ها رو هم که خوندم کلی فکر کردم... تو پستی که کوت کردی هم گفتم اگه به من بود به هیچکدوم رای 2 (اولویت) نمیدادم واقعا... اما مجبور بودم...ممدرضا پس ذهنم گفته بودم بذار سوم باشه... از بین مهسا و ترسا دفاع ترسا برام قابل قبول تر بود تا مهسایی که یه خونسردی خاصی داشت تو دفاعیه ش که مهسایی نبود...این شد اولویتا شد مهسا ترسا ممدرضا
بعد که اولویت ها رو فرستادم باز نشستم یه کم فکر کردم دیدم خب ترسا واقعا دفاعیه ش بیگناهی بود...خیلی هم به نظرم بی گناهی بود...پس بذار عوض کنم جاش رو با ممدرضا که گاد گفت نمیتونی اولویت رو عوض کنی
اینم که میگی فکر و عملت با هم نمیخونه توجه کن مرحله اول و دوم یه کم فرق میکنه داستانش...
نمیدونم اوکی شد یا نه

آرش و ترسا تقریبا یکی از مهم‌ترین و جدی‌ترین دوگانه‌های بازی رو داشتند. (یعنی تک‌گانه هم حساب کنی حداقل از سمت آرش خیلی جدی بود این مسئله که هم رای اول و هم اولویت اول به ترسا داد. الانم که ترسا مشکوکه به آرش) تو واقعا چقدر احتمال هردو بی‌گناه به این بحث رو می‌دی که هر دو باهم مثبتن برات؟ و این حس رو از چه زمانی به بعد داشتی؟
به نظرم گیرت بیخود بود با احترام جلو تر میگم چرا...اگه مثلا میگفتی محمدحسینی که تو حس مثبت بهش داری آدمای خاکستری تورو مثبت داره یه کم اوکی تر بود از نظر من :دی
اما حتی اگه سوالت این هم میبود جوابش میشد اینکه از دید من...از نظر من
این احتمال نیست که بیگناه اشتباه کنه؟ حالا تو سفید کردن یک نفر یا تو سیاه کردنش؟
دلیل مثبت تر بودنشون از نظر خودم رو بیان کردم... ممدخسین صداقت، آرش پست های تقریبا خوب و هم جهت با ذهن من، ترسا هم دفاعیه ای که داشت
دقت کن بعد دفاعیه ترسا :دی
اگه منظورت الانه که نظرم چیه راجع بهشون باید بیشتر دقت کنم ولی تا جایی که خوندم فک کنم آرش کمرنگ شده بود براش ترسا بقیه حرفاشونم باید بخونم

ممل
نه پست 108 :| پست خودم
این
اینجا گفتم چطوری به 10-9
فک کنم پست دومم تو بازیه اینجا گفتم بخون اگه متوجه نشدی بگو

پویا
خوندم اما چیزی که نخ باشه دستگیرم نشد

سعید

فرض کن من گناهکار به دلایل واهی اوردمت توی دفاعیه و باعث اعدام تو شدم :دی اینجوری میتونی این حرفو بزنی :دی ولی آیا اصلا نزدیک دفاعم شدی؟
اینکه میگی امین و ممل...پست گاد رو اوردی که نوشته بود امین هم فعالیتی نداشته این فاز و اینا...امینش رو هم توضیح دادم و بعدشم فک کنم گفتم که فعالیت ممل از نظر من بیشتر از تو بود دیگه :دی مشکلش چیه

ببین تو بخش مهدی هم گفتم
وقتی تو هیچ کانفلیکتی نداشتی توی بازی (توی نوعی رو میگم که اینجا خودمم) به نظر حرکت خوبیه که به افرادی رای بدی که کمتر فعالیت داشتن از نظرت که بیشتر به تکاپو بیفتن و فعال تر بشن :دی همینکه تونسته این رای فارغ از نقشت تو رو فعال تر کنه جدی خوشحالم من
اینکه افرادی که کم فعالیت دارن الزاما گناهکار و پر فعالیت ها الزاما بیگناه باشن اصلا درست نیست...ربطی نداره بنظرم کلا کما اینکه خودم جزو کم فعالیت ها بودم فاز قبلی
نظرم نسبت به همه تقریبا جز یکی دو نفر که به سمت مثبت بودن خنثی بود و تو هم خنثی بودی...دقیقا بعد از واکنشت خاکستری شدی برام...بازم میگم اگه مثلا توی دفاعیه میرفتی اره کاملا حق داشتی این ری اکشن رو انجام بدی ولی الان نه واقعا :دی
متجه شدی یا نه؟ اینکه چرا به افراد کم تر فعال رای دادم هم توصیه گاد هم اضافه کن بهش که گفته بود اگه گزینه ندارین افرادی که کم فعال بودن از نظرتون :دی
نمیدونم کجاش سخته درک این مطلب که میگی منطقی هم نیست :دی

یاسین
یاسین داااداااا نفس عمیق بکش :))
تو چیزی که گفته بودی مگه این نبود که هیچکی نمیاد خلاصه کنه بحث هاش رو و این حرف تو بیهوده بود؟ خب منم جواب دادم دیگه نمیدونم چیو میگی هرچی دلت میخواد میگی :دی
اینکه میگی نه گناهکاری با بیگناهی فرق داره ارش هم تایید کرد که تو جفتش یه حالته :دی
پس اگه فاز قبلی دیدی فعالیتم کم بود دلیلش چیز دیگه ایه :دی
باز اگه جاییش مشکل داره از اول بیان کن ببینم چی میگی واقعا

هوف
این منشنا، بقیه پستا رو نخوندم هنوز اگه چیزی از قلم افتاده باشه مینویسم

لعنت بهتون که یه نصف روز نباشی کلاهت پس معرکه ست انقد پست میدین :))

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
سعید

چرا این‌قدر به خودت می‌گیری؟ :دی چاوش گفته همه بیان درباره‌ی رأی‌هاشون توضیح بدن. شما چرا سریع خودت رو در موضع گناه‌کار قرار می‌دی و از زاویه‌دید گناه‌کار تحلیل می‌کنی؟! خیلی عجیبه این پستت برام!

رضا

من کجا به خودم گرفتم؟ مگه کسی منو منشن کرده بود؟ فقط قسمتی که حال میکنی رو کوت میکنی :دی اول همون پست 291 گفتم با این ایده که همه دلایل رای دادنشون رو بگن موافقم و منم میخواستم شب قبلش بگم که فرصت نشد.

ببین اگه بحث هارو دنبال کرده بودی الان متوجه میشدی چرا خودمو تو موضع گناهکاری گذاشتم. صرف اینکه بدونن اگه گناهکار بودم نیازی نبود خودمو بندازم وسط و بگم بیگناه ها نباید شو بشن اول بازی. برای همین توصیه میکنم اگر دنبال صرفا کره گیری نیستی ، برو یه بار صحبتهایی که بین من و بچه ها مخصوصا صدرا اتفاق افتاده رو بخون. بعد اگه قانع نشدی یا سوالی داشتی بیا مطرح کن.

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
ترسا

یک نکته جالب اینه که تو استراتژی رو برای تیم چیدی اما به من نسبتش میدی !
باشه بیا فکر کنیم این استراتژی ای که تو واسه ما چیدی درست هست، پست های من از اول بازی هست، ازت میخوام بازی تیمی من رو از اول بازی برای همه تعریف کنی.

1. تعریف که کردی استراتژی ای که نسبت دادی رو تو کل بازیم پیاده کن ! تو مگه با آرش از اول بازی بحث نداشتی ؟
2. من مگه نمیتونستم زودتر از اینا وارد بحثتون شم که حدقل میزان سازمانی بودنم کمتر شه ؟
3. اگر جوابت به سوال 2 مثبت هست برام این رو تعریف کن که به چه دلیلی این کار رو نکردم ؟

مورد بعدی این هست که من ذهنم از این استراتژی ای که تو تعریف کردی کاملا دور هست و از اول بازی تنها استراتژی ای که از من تعریف شده پیدا کردن بیگناه هست.

من برای رای دادن به تو دلیل تعریف کردم، پست هات رو بررسی کردم و وقتی برام منفی بودی این حق رو دارم که بهت رای بدم تو نمیتونی این حق رو از من بگیری، چرا به بازی خودت بر نمیگردی و اینجوری بهش نگاه نمیکنی که اگر به من رای داده شده شاید من واقعا بد بازی کردم که بهم رای داده شده، تو صرفا داری من رو متهم به این میکنی که بهت رای دادم و به همین خاطر اتهام گناهکاری و تیم بودن به من میزنی.

اگر هست پس چرا به من حق نمیدی که شک کنم؟

بله، هرکسی در جایگاه تو بود این احتمال رو میداد و این چیزی نیست که ثابت کنه تو بیگناهی، ضمنا برای اتهام رای سازمانی به دلایل و مستندات محکم تری نیاز هست. من اگر به تو رای دادم دال بر این نیست که صددرصد مطمئن بودم تو گناهکاری. هیچ وقت در مورد هیچ چیز نمیتونی کاملا مطمئن باشی. فقط باید شجاعتشو داشته باشی تا اون کاری رو که فکر میکنی درسته انجام بدی. ممکنه بعدها بفهمی که اشتباه کردی ولی لااقل اون چیزی رو که فکر میکردی درسته انجام دادی و این مهمه. میزان خطا در اعدام تو اولین فاز اعدام همیشه بسیار بالا بوده، این یک واقعیت تلخ هست ! تعداد زیاده، اعتماد پایین و میزان خطا بالا، این به این معنی نیست که اعدام بیگناه برای من اهمیتی نداشته باشه اما خطا بالاست همیشه، در مورد هیچ چیز نمیتونی کاملا مطمئن باشی مگر اینکه از چیزی اطلاع داشته باشی. این اطمینان تو به تیم بودن من از کجا میاد ؟

اولا یک حس برای رای دادن به کسی که در معرض اعدامه کافی نیست. ثانیا، فرض بگیریم که من واقعا داشتم کار سعید رو ادامه می‌دادم ( که نمی‌دادم )، این الان نشونه‌ی قطعی گناهکاری منه؟ ممکن نیست که من بیگناه باشم، سعید هم به چشمم بیگناه باشه و تصمیم بگیرم به قول تو کارش رو ادامه بدم؟

واسه من ایدئولوژی تعیین میکنی ؟ : ))، این میزان قوی بودن اون حس هست که این چیزا رو تعیین میکنه نه کمیتش، اگر پست سعید رو ادامه دادی که برداشت من هم این بوده که وقتی دیدی سعید به یک قانعیت نسبی ای رسیده برای اینکه همچنان این بحث باز نگه داشته شده باشه میاد از من سوال تکراری میپرسه. بله اگر سوالات تو در ادامه سوالات سعید میبود میشد این چیزی رو که گفتی در نظر گرفت اما وقتی سوال های تکراری پرسیده میشه، خیر. البته تو حق داری سوال های تکراری بپرسی اما من هم حق دارم یک جور دیگه برداشت کنم. کسی که خوابیده رو میشه بیدار کرد اما کسی که خودش رو به خواب زده نه.

این سوال تو در پست 213

خب همین به این معنی نیست که چون نمی‌تونن با همدیگه کاری داشته باشن هر دو می‌ریزن سر بیگناهان؟

این جواب من به سعید در پست 133

اینکه لزوما چون جفتشون گناهکارن قرار نیست باهم همکاری داشته باشن

این سوال تو تکراری هست یا خیر ؟ جوابش صد پست قبل داده شده یا خیر ؟
چرا برای توجیه کارت دروغ میگی ؟
چطور میشه به کسی که کارش رو با دروغ توجیه میکنه اعتماد کرد ؟

قانع نمیشم و اعلام میکنم که قانع نشدم به فلان دلیل، دقیقا مثل عماد پست 201، تو سوال تکراری میپرسی ؟ چرا سوال تکراری میپرسی ؟

اگه قسمت بهانه رو رد می‌کنی، یعنی بدون بهانه‌ای که دستت دادم هم بهم رای میدادی دیگه؟ یعنی فقط به خاطر بحث من و آرش. درسته؟ .

رسما داری مغلطه میکنی و صحبت های من رو کج میکنی، خوبه خودت هم کوت کردی صحبتم رو که گفتم سوال های تو باعث شد برم بحثت با آرش رو بخونم. این علاوه بر اینکه با استراتژی ای که نسبت دادی و اتهام رای سازمانیت در تناقضه بلکه جوابت رو هم کامل داده. تو با سوال هات بهانه ای برای رای دادن به خودت به من ندادی، سوال های تو فقط باعث شد که برگردم و پست های قبلیت رو بخونم.

حقیقتا این پستی که تو الان دادی هم نوعی دراما محسوب میشه، و فکر نمی‌کنم فرقی بین این نوع پرخاش الان تو با عصبانیت دیشب من باشه.

من فقط موندم تویی که این دو تارو با هم یکی میدونی چطوری در مورد مقایسه ی اشتباه منطق صحبت میکنی. : )) اگه این تیکه از پستت رو اول پست میذاشتی در جوابت صرفا مینوشتم، باشه.

الان من می‌تونم برداشت کنم که میگی تمام کسایی که به خاطر دفاعیه‌ام نظرشون حتی یذره عوض شده یا به قضاوتشون شک کردن، عقلشون در برابر احساساتشون خرد و حقیره. به عبارتی عقل نداشتن که این کار رو کردن. البته می‌دونم تو منظورت این نبوده. این رو می‌ذارم پای کسالتت.

اگر میدونی منظور من این نبوده چرا بیانش میکنی ؟ غیر از اینه که خواستی پیاز داغ پستت رو زیاد کنی ؟ من واقعا نمیدونم بقیه چرا به این مسائل توجه نمیکنن. عقل همیشه در برابر احساسات خرد و حقیره، چون عقل مثل هر چیز واقعی بالطبع محدوده و احساسات، بی‌انتها. به همین دلیل تصمیم های احساسی عموما به تصمیمات منطقی غالب تر هست. من اینجا قصد توهین به کسی رو نداشتم.

چون منطق میگه: 1. وقتی مطمئن نیستی من واقعا دارم با سعید همکاری می‌کنم و اتهام آرش برات قطعی نبوده، بلکه فقط وزنش بیشتر بوده، نباید عجولانه رای بدی. باید حداقل یکی دو پست خودت با فرد مکالمه کنی. چون اینجا احتمال بیگناه بودن من هم قطعا وجود داره.

جوابت رو بالاتر دادم اما تکرارش میکنم -> هیچ وقت در مورد هیچ چیز نمیتونی کاملا مطمئن باشی. فقط باید شجاعتشو داشته باشی تا اون کاری رو که فکر میکنی درسته انجام بدی. ممکنه بعدها بفهمی که اشتباه کردی ولی لااقل اون چیزی رو که فکر میکردی درسته انجام دادی و این مهمه. میزان خطا در اعدام تو اولین فاز اعدام همیشه بسیار بالا بوده، این یک واقعیت تلخ هست ! تعداد زیاده، اعتماد پایین و میزان خطا بالا، این به این معنی نیست که اعدام بیگناه برای من اهمیتی نداشته باشه اما خطا بالاست همیشه، در مورد هیچ چیز نمیتونی کاملا مطمئن باشی مگر اینکه از چیزی اطلاع داشته باشی.

2. وقتی می‌بینی در اعدام اول یک ساعت مونده به پایان فاز رای‌ها مشکوک به هماهنگ بودن هستن، باید احتمال بیگناه بودن فرد رای گیرنده رو قائل باشی.

بله این صحبت منطقی هست، منتهی من چون حالم بد بود بعد از ارسال پستِ خودم بازی رو دنبال نکردم اصلا و مثل جنازه رو تختم دراز کشیده بودم، دفاعیه هارم به زور خوندم، گاد میتونه شاهد این موضوع باشه اگر اختلالی در بازی ایجاد نمیکنه اما همین الان هم نسبت بهت حس مثبتی ندارم و این به شیوه بازیت برمیگرده.

تا جایی که یادمه طرفدار اتحاد بیگناهان در فاز روز بودی. شاید من سعید بیگناهم بوده و دیدم جواب قانع کننده بهش نمیدی و وارد عمل شدم. بفرما. اتحاد بیگناهان. چرا پس انقدر شاکی شدی؟

تو در مورد صحبت های من و سعید هیچ اظهار نظری نداشتی، هیچ جا نگفتی که بله سعید درست میگه و به سعید هم اعلام حس مثبت نکردی و صرفا مستقیم اومدی سوال های جزئی پرسیدی برای همین احساس کردم داری از آّب گلالود ماهی میگیری الان هم فقط فکر میکنم داری همش میزنی

یا نکنه اتحاد فقط وقتی تو درش باشی بیگناهانه‌ست و اگه برای بقیه باشه حتما گناهکارن؟

خیر من همچین ادعایی نداشتم و هیچکدوم از صحبت هام همچین مفهومی رو حتی به صورت غیر مستقیم درش نداشتم پس تکذیب میکنم.

صدرا به نظرم طبیعیه که وقتی از اول بازی با کسی بحث می‌کنی و برات منفیه، نسبت به کسی که به قول خودت وسط کسالت و غیره با دلایل رو هوا بهش منفی شدی ارجح بدونی.

باز داری همون رو تکرار میکنی که، اولا وقتی با یک نفر از اول بازی بحث میکنی دلیل نمیشه برات منفی باشه از همون اولش، منفی بودن از یه جایی به بعد ممکنه شکل بگیره، من حتی پشت دست ایده ی فری بازی کردم اولش هم اما در بحث با رضا و دخالت فری از صبحت ها و لفظ فری احساس بزرگ نمایی کردم اما چون احساس میکردم ممکنه دچار سوءتفاهم شده باشم بخاطر استفاده اشتباه کلمه لحن بجای لفظ منتظر جواب فری نسبت به سوءتفاهم بودم، پستم هم هست بخاطر همین گزینه ی رایم نبوده، الان که جوابم هم گرفتم و فهمیدم واقعا سوءتفاهم بوده حتی منفی هم نیست برام. متاسفانه از دیدگاه تو من بصورت حسی تصمیم به رای گرفتم بدون اینکه تصمیمم رو ارزیابی کنم حتی که باید بگم اینجا تصمیمی نیمه خودآگاه گرفته نشده که بیام براش دلیل بیارم که بتونم اون رو خودآگاه تعریف کنم، من فقط طبق حقایق منطقی تصمیم گرفتم.

انقدررررر مطمئن بودی به دلایل به خودت منطقی که هیچ فرصتی نخواستی برای صحبت و بررسی به من بدی؟

اگه دفاعیه فرصت نیست پس چیه ؟ فلسفه وجودش مگه فرصت برای این نیست که یک بیگناه این رو اثبات کنه و مخاطب رو تحت تاثیر قرار بده ؟ من نظرم رو در مورد دفاعیه ت گفتم در نگاه اول تحت تاثیر قرار گرفتم اما چون میونه ی خوبی با ننه من غریبم بازی و چس ناله ندارم نظرم رو برنگردونم. واقعیتش هم اینه من ترجیح میدم اشتباهم در بازی، اشتباه منطق خودم باشه و عاملش درونی باشه، تا اینکه یک نفر با سوءاستفاده از احساساتم بخواد باعث تصمیم گیری اشتباهم شه و عاملش بیرونی باشه.

قسمت شغال هم که اصلا نفهمیدم این الان استدلاله به نظر تو؟ قانع کننده نبود اصلا.

واکنش نشون دادن به این اتهام، یعنی پذیرفتنش.

من آهم رو کشیدم و دادم هم زدم، قضاوت در مورد کلیت بازیم، نظرشون در مورد استراتژی تعریفیت و تناسبش با بازیم و هرچیز دیگه ای رو به دیگران واگذار میکنم.

مهدی

من فقط خواستم فرصت بازی به محمدرضا بدم و حواسم به این موضوع نبود که بدون رای اولیه به دفاعیه میاد بازم، شاید اشتباه کردم و این رو میپذیرم.

خلفی

یعنی باور کنم ناخودآگاهت من رو حذف شده در نظر نگرفته ؟

چاوش

واقعیتش اینه قضاوت خیلی سخت هست و اینکه با جزئیات بخوای به این موضوع بپردازی عملا غیرممکن هست، اما بنظرم بازیش بیگناهی نیست چون در بازیش مغلطه، توجیه با دروغ + پیاز داغ داره، از اونور هم حس خوبی نسبت به دفاعیه ش نگرفتم و این مورد با دفاعیه ای که عرفان در دور جادوگرش داشت برام برابری میکنه. این موضوعاتی هست که الان برام روشن شده + حسی که از ادامه دادن پست های سعیدش گرفتم شبیه کسی بود که میخواد از آب گلالود ماهی و بگیره و در بهترین حالت نوار خالی پر کرده باشه، نظر خودت چیه ؟

آرش

1. علت بیشتر مشکوک شدنت رو نسبت به رایم توضیح بده و اینکه چرا وقتی فهمیدی در بحث با تو موافق بودم بیشر مشکوک شدی ؟ یعنی کلیت رای من رو هم مشکوک میبینی. توضیح بده.
2. اگه مشکوک شدی چرا از من سوالی نمیپرسی ؟

Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
پویا

در مورد بحثت با مهدی واقعیتش تشخیص بازیکن هایی مثل شما دوتا خیلی سخت هست اما تا اینجا بنظرم جفتتون بازی خوبی رو ارائه دادین، یک مقدار من انتظارم از قاطعیتت در بحث بیشتر بوده حالا نسبت به پیش فرضی که در ذهنم از بازیت داشتم، شاید هم انتظار بیجایی هست منتهی اگر بیگناه باشی. در مورد چاوش نظرم مثبت بوده تا اینجا میزان فعالیتشم وقتی از تعطیلات برگشته قابل قبول بوده. مهسا بازیش So So بود. فری یک مقدار بی حوصلگی درش میبینم. هادی بد بازی نکرده.

هادی

با پویا به کجا رسیدی ؟ یاد اون پستت افتادم که نوشته بودی لقمه ی کوچیک عادت ندارم و اینا، این جمله در ذهنم تداعی شد که سنگ بزرگ نشانه نزدن است ؟ پویا رو در این مقطع چطور تحلیل میکنی ؟

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
سلام این دو روز رو نتونستم فعال باشم البته فاز اعدام مثل اینکه کلماتم پر شده بود و 3 کلمه داشتم بعدش :دی جاهایی که منشن شدم رو جواب میدم بعد از صفحه 14 موندم میخونم میام جلو

اولا مهسا اعدام شده و ستون پنجم اعلام شده. اگر نقش خودش بوده باشه که فبها. اسما بیگناهه از نظرم و گاد این رو در بالانس لحاظ کرده بنظرم . اگر هم لباس باشه که مجتمل نمیدونمش چون طبق این :

1- یک لباس دائم در اختیار دارد که می بایست تعلق آن را در فاز شب قبل اعلام نماید.
2- تعداد محدودی لباس موقت با اعتبار سه روزه در اختیار دارد که می بایست تعلق آن را در فاز شب قبل اعلام نماید.
3- یک لباس موقت با اعتبار سه روزه در اختیار دارد که می تواند تا قبل از شروع دفاعیه تعلق آن را اعلام نماید.

لباس داعم رو به این راحتیا استفاده نمیکنن چون آیتم قدرتمندیه بنظرم. لباس قبل دفاعیه هم چیز جذابیه و ممکنه استفاده بشه در شرایط خاص اینو کم نمیبینم ولی چون باز یدونست احتمالش اونقدر بالا نیست مگر اینکه در خظر باشن اعضای مافیا در اون فاز و در رای ها ، البته اعبار 3 روزه هم داره که مشخص میشه بعدا . لباس موقت سه روزه هم تعدادش محدوده ممکنه داده باشن ولی چرا مهسا. یکی از کاندیداهای همیشگی مدال رضا! اگر این باشه هم تا 3 روز دیگه مشخص میشه خداروشکر و نیازی به درگیری ذهنمون نیست فقط خواستم بنویسم جلو چشمم باشه. برای من با اون کلمه قطعی تر در مورد سناتور و سعی در خودسانسوری بیش از حد برای ندادن اطلاعات من مهسا رو ستون میگیرم تا اطلاع بعدی.

حب بریم سراغ منشن ها :

پویا

صرفا جوابش در رابطه با ستون پنجم برام قانع‌کننده نبود. اون پست توجه بیشتری به ستون پنجم داره نسبت به بقیه نقشا.
باز نیاید پیازداغ زیاد کنید. نگفتم ستون پنجمه، ولی احتمالش قابل توجه و بررسی هست برام.

قبول ندارم همچنان و در جواب محمد حسین هم توضیح داده بودم. الان نظرت با ستون اعلام شدن مهسا چیه و موضعت چه تغییری کرده در قبال من؟

ممدحسین

ممنون بابت جواب عرفان. خوشحالم وارد متن بازی شدی
در مورد اینکه میگی من لابد توجه خاصی رو نقش داشتم که ازت پرسیدم، من اگه مشخصاً در مورد چنین نقشی با چنین مکانیزمی توجه خاص داشتم اینقدر noob میومدم وسط تاپیک جار بزنم؟ دستت درد نکنه.
در ادامه هم گفتی به همون اندازه که ستون جدا شده، فرعی ها هم جدا شدند و چرا به اونها گیر ندادم. مشخصاً در چینش بالانس اکثریت افراد تا جایی که تجربه من میگه، اول گروه های گناهکاری قرار میگیره، بعد فرعی ها، بعد بیگناه ها. داخل چینش تو ستون پنجم که در لیست بیگناه ها هست بلافاصله بعد از گروه های گناهکاری و قبل از فرعی ها قرار گرفته. خب مسلماً این عجیب تر از محل قرارگیری فرعی ها بوده و جای سوال داشت. دلایلت رو البته خوندم و نسبتاً منطقت رو متوجه شدم.

قربانت:گل: جار زدنی در کار نبود ها محمد حسین جان :دی تو به یک بخش از صحبتای من توجه ویژه کردی و اون قسمت برات بولد شده بود ، آدم وقتی ناخوداگاه در پی یه چیزی باشه ممکنه در اقدامات و توجهاتش نمود پیدا کنه و بولد تر بشه اون مسعله براش . خودت استادی من خجالت میکشم در این موارد توضیح بدم به تو :دی در کل منظورم اینه اصلا نوب وارانه و جار زنانه نبود اون حرکت اگر فرضم درست بوده باشه.
من گفته بودم در اون پست که ستون جزو بیگناها قرار نمیگره از نظرم خب :دی اگر نمیگفتم و موضعم در مقابلش مشخص نبود حق داشتی به جایگاهش شک کنی ولی بعد اینکه گفتم نه .

- عرفان مدل رای دادنت طوریه که انگار هیچ اهمیت و احساس مسئولیتی برات نداره. من 4 روزه دارم توی لیست ذهنی خودم تو رو بالا و پایین میکنم که یه وقت در موردت اشتباه نکنم، بعد تو اومدی مستقیم بدون هیچ دلیل یا توضیحی به من رای دادی. نفهمیدم که اصلاً برات مهمه که شاید یه بیگناه رو بدی بیرون، یا اینکه واقعاً بیگناه هستی و اینطوری رای دادی.

من یه توضیحی در مورد رای دادنم در فاز قبل بدم بقیه هم میتونن بخونن. ببین من اون فاز در شلوغترین وضعیت خودم قرار داشتم و کلی کار سرم ریخته بود و از صب نشستم فقط پای خوندن پستها و تا تونستم منشن هارو جواب بدم و خودمو برسونم به تاپیک بعد از ظهرم تا قبل رفتن نظراتم در مورد پستها رو دادم و این نظرات برای پستهای تا قبل از پست اولم بودند ، بنابراین چاره ای نداشتم چون رای اجباری بود منم تو لیست سیاه و باید گزینه میداشتم . بنابراین در اون شرایط تنها کار منطقی و معقول اینه که به کسایی که باهاشون کانتکت داشتم و ازشون چیزی در دستم هست هرجند کوچیک رای بدم و ثانیا قرار بود سر بزنم تا شب و این رو به پای بی مسعولیتی نزارین قرار بود سر بزنم تا حد امکان و اگه شد بخونم و رایم رو تغییر بدم که از شانس جایی که رفتیم انتن نداشت و به کل نتونستم گوشی دستم بگیرم. در حدی که به گاد پیام دادم که میتونی بهم بگی کیا تا الان دفاعیه میرن که من حداقل محمد حسینو اگر رفته رایمو از روش وردارم چون محمد حسین اصلا برا من در حد رای نبود صرفا برای نفر سوم کسی رو پیدا نکردم و چون با اون کانتکت داشتم و بحثی که در موردش مطرح کردم ذهنمو قلقلک داد رای دادم که اصلا در حد رای نبود اگر 3 رایی نبود بازی و اجباری نبود مشخصا ، و بین اون 3 نفر کمترین حس رو به گناهکاریش داشتم.البته این به این معنی نیست که مهسا یا ترسا رو هم گناهکار 100 میدیدم نه اصلا ولی اونها به من در پستا و حس بازیشون یه چیزی داده بودن که از هیچی ندادن بقیه جلوتره خب .ینی فرض کن 20 نفر آدمه و باید 3 تا رو انتخاب کنی برای رای. به هیچکدوم بالای 50 مشکوک نیستی ولی همون زیر 50 هم از صفر بیشتره و طبیعتا باید اینارو اولویت قرار بدی. من نمیتونم به افراد به قول خودتون کم فعالیت رای بدم چون با اینکه پستهامو تا اون موقع پر کرده بودم تا خرتناق ، ولی منم جزو کم فعالیت ها بودم و نقش خودمو میدونم پس احتمال میدم که شاید فلانیو فلانی هم تو شرایط من باشن و من چرا بیخود بفرستم به دفاعیه یکی رو که هیچ دیتایی ازش نیست. منطقی نیست برام. این تیکه جواب ترسا بود.

من سوالم از ممد حسین و ترسا اینه : اگه جای من و در اون شرایط بودین به ترسایی که تو پستش یه کلمه ممنوعه اورده "نخ کلفت" ، حالا به هر دلیل ، ناخوداگاه . نخ عمدی دادن یا اشتباه بیگناهی . به هر حال مشکوک هست به خودی خود اون پست. به اون رای میدی یا به کسی که تا الان تمیز بازی کرده و بهانه ای نداده به کسی؟ یا خود مهسا با حرفهای مشکوکش در مورد سناتور یا ادعای عجیبش در مورد ض ض دادن به همه بازیکنای مهم. خب اینا میشن گزینه رای و لنگه کفش در بیابان. در مورد رایم به محمد حسین هم با دوز کمتر این اتفاق افتاد چون این حس رو بهم داد از روی گیرش که واقعا شاید توجه ویژه ای روی بحث ستون داشته که اون پست من رو متمایز دیده.

امین

چرا باید ذهنت این‌قدر درگیر این باشه که ستون می‌تونه جذب فرقه هم بشه؟ عجیبیش برام اینه‌که پویا به تو می‌گه مافیا رو که ۵ گرفتی اگر ستون هم باشه می‌شه ۶. و تو (با این‌که در پستت می‌گی ستون رو بی‌گناه نمی‌گیری) به جای این‌که به صورت طبیعی احتمال حضور ستون پنجم برات کم بشه، به این استناد می‌کنی که احتمال جذب ستون پنجم برای مافیا کمه چون فرقه هم هست.
حس عمومی من از این سخنانت، درگیری ذهن روی این موضوعه که ستون هم توسط فرقه جذب می‌شه. در نظرت این فکر مال بی‌گناهه یا گناهار یا عرفان؟ چون بی‌گناه فکر نکنم زیاد براش فرق کنه که ستون پنجم جذب چه تیمی بشه.

اینکه احتمال ستون برام کم نمیشه غیر طبیعی نیست. چون توضیح داده بودم که در بازی های امیر ستون اگر باشه برای من احتمال بالا در بازی هست، این یک.
ثانیا چطور میگی برای بیگناه مهم نیست که ستون جذب فرقه شه یا مافیا؟ بیا یه بررسی کنیم :

#مافیا سناتور داره ، حق حدس سناتور رو داره و در این شرایط میتونه نفرات اولیه اش رو یکی بهش اضافه کنه! ینی یه امکان شگفت انگیز. مثلا مافیا رو من 5 گرفتم اگه سناتور حدس بزنه مافیا تلفاتم نده میتونن 6 نفر بشن. حالا هر احتمالی که باشه. احتمالش صفر نیست و این ینی قدرتمند شدن در بازی! این برای بیگناه محل فکر و نگرانی هست یا نه؟

#گروه دومی که میتونه ستون رو جذب کنه فرقه هست. منتهی فرقش زمین تا اسمونه! چرا چون فرقه ابزار حدس جداگانه ای برای اضافه کردن ستون به خودش نداره! ینی راه بدون درد و خونریزی وجود نداره برای فرقه. هدف جذبش اگه ستون باشه استاد میمره تمام. تو بین اینها در نقطه نظر یک بیگناه تفاوتی قایل نمیشی ینی؟ فرقه نمیتونه با جذب ستون نفراتشو افزایش بده ولی مافیا میتونه. پس اینجا برای بیگناه فرق داره که ستون اگر جذب شه جذب جه تیمی شه و اگر جذب فرقه بشه بهتر است برای بیگناه! درسته؟

حالا بگذریم که همونطور که گفته بودم من احتمال جذب ستون و مثلا 6 نفره شدنی که پویا میگفت رو کم میدونم و نمیخواستم بخاطر اون مافیا رو بجای 5، 4 بگیرم. ولی اصل موضوع برقراره که جذب ستون برای مافیا خطرناکتر از فرقست.

اما عرفان در نگاه من ذهنش بسیار درگیر ستون پنجم و جذبش توسط فرقه‌ست. من برام سخته بپذیرم یک بی‌گناه وقتی داره راجع به فرقه حرف می‌زنه بگه فرقه هم می‌تونه ستون پنجم رو جذب کنه. (اهمیتش در نگاه بی‌گناه رو نمی‌فهمم.) و بعد دوباره در توضیحات پویا اشاره می‌کنه که ستون پنجم می‌تونه توسط فرقه هم جذب بشه پس زیاد مافیا رو قوی نمی‌کنه. در نگاه من درگیری در ذهنش حول ستون پنجم زیاده و تا حد خوبی هم قطعیت داره در مورد وجودش در بازی. می‌تونه عرفان ستون پنجم باشه. عرفان اولویت دوم من برای امروز خواهد بود و اگر با اطلاعات الانم هر لحظه از بازی گاد اعلام کنه که ستون پنجم با موفقیت جذب شده، عرفان برام میاد بالاتر از مهسا

درگیری ذهن بیگناه رو توضیح دادم بالا بخون و نظرت رو بگو در موردش و یه سوال دیگه مثل سوال از پویا ، الان با ستون اعلام شدن مهسا نظرت چیه در مورد من و این حرفایی که تا الان زدیم؟ مرسی

فری

در مورد عرفان، هم من پست اول بالانسش و که خوندم ستون 5 رو اصلا جز بیگناها ندونسته، به نظرت چقدر محتمله یک ستون 5 چنین کاری بکنه؟ چون ذاتا ستون بیگناهه و اگرم جز بیگناها میذاشت زیر سوال نمیرفت.؟

مرسی.

ترسا

عرفان که میگه نخونده. عرفان عزیزم، اگه اتهامی برات در حد رای هست، جواب اون یدونه اتهام رو که می‌تونی بخونی قاعدتا. تا الان هم وقت نکردی هنوز وقت هست. باید یه جوری رای بدی که من هم فرصت داشته باشم از خودم دفاع کنم قاعدتا.

جوابت رو داخل توضیح به محمد حسین دادم کامل، ولی یه نکته. من اتهامم بهت اتهام جدیدی نبود ینی عارش قبل از من این رو بیان کرده بود و من اتهام جدیدی نزدم که تو میگی فرصت نداشتم دفاع کنم. ینی اگر تو پست من و رای من رو قبل از جواب دادنت به سوال عارش میدیدی جوابت فرق میکرد یا چی؟

بله من وقت نکردم بخونم جوابت رو تا اخر شب ، و ازین نظر توضیح دادم که باید انتخاب میکردم چون اجباری بود و چاره ای نداشتم. ولی الان که خوندم هم جوابت قانع کننده نبود. من نمیفهمم چرا اصلا کلمه نخ باید برای ارتباط تاصیرگذار انتخاب بشه؟ یکم خودتو بزار جای ما ببین کلمه ممنوعه بازیامون رو اگر داخل پست یکی ببینی واکنشت چجوریه؟ من نمیگم با اون پست صد در صد گناهکار من بودی نه ولی مستحق رای اولیه بودی با اینکه من اون شب دفاعیه ها رم نتونستم بخونم متاسفانه ولی دفاعیت در مقابل 3 دفاعیه دیگه بیگناهانه تر بود و اگر میخوندم مهسا رو بالاتر از تو میزاشتم قطعا. ولی گاد که بهم اعلام کرد 3 نفر شما در دفاعیه هستین من چون نخونده بودم به مشکوکترین گزینم از قبل ، ینی تو رای دادم. بله باید میبودم و میخوندم و تصمیم میگرفتم ولی شرایط اینطور شد و حداکثر تلاشمو میکنم اینطوری نشه دیگه.

عرفان وقت نکردی بخونی؟ خیلی خب، اعدام اول انقدر به یه ورته که جزو اولین نفرات به افراد تو بحث بدون اینکه جوابشون رو بخونی رای میدی؟ نباید رای پرت بدی اگه نخوندی؟ خودت بودی حرص نمی‌خوردی از این مدل رای دادن؟

اعدام به یه ورم نیست ولی اگه رای ندم خودم گادکش میشم. رای پرت چیه اخه چرا رای پرت بدم؟ وقتی یک دیتایی از یک نفر و پستاش در دست دارم و شکم از صفر رفته بالاتر چرا رای پرت بدم مگه حکمه که کسایی که فعال نیستن گناهکارن؟

ضمنا اول فاز به من رای دادی و کاری که برای خودت نمیپسندی رو برای من پسندیدی و این استاندارد دو گانست. میفهمم عصبانیتت رو اگر بیگناهی. ولی در هر صورت توضیحات منو نشنیدی و رای دادی ، درست چیزی که براش عصبانی شدی. من بهت رای دادم به خاطر یک " دلیلی" منتهی رای تو بی دلیل بوده و صرفا انتقامی. اگه باز بحثی میخای داشته باشیم من حاضرم.

عارش

« تجربه‌ی من می‌گه هیچ‌کسی که اول بازی بهش گفته شده جوکر، تا آخر بازی جوکر نمونده، یا تو شب مرده یا تو روز اعدام شده. ثانیا وقتی به کسی می‌گی جوکر اونم بدون هیچ کانتکستی، معنی ضمنی و کنایی‌اش این می‌شه که «حرفت اونقدر مشکوک بود که من حتی شک کردم شاید جوکر باشی و از عمد زده باشی!» و چنین چیزی اونم توی صفحه‌ی اول بازی، اونقدر حرف سنگینی هست که نمی‌شه ازش به عنوان یک «اتهام» چشم پوشی کرد، دلیلی که من به شغال بودن صدرا رسیدم این بود، نه اینکه مثلا صدرا نخواد جوکر رو اعدام کنه یا چنین چیزی.»

منم گفتم اتفاقا و پرسیدم از صدرا که اونقدر ینی مشکوک بوده اون پستش که تو شک گناهکاری کردی در جد جوکر بودن اون طرف؟ . موافقم با کلیت حرفت و باید حرفای صدرا رو بخونم در این باره.

عرفان رو هم دوباره چک کردم، صرفا در حد یه خط گفته بود حرف ترسا مشکوکه، قبل از اینکه ترسا بیاد جواب بده رای داده بود و باید رایش بررسی بشه. گفته بود تاپیک رو نگاه می‌کنه و ممکنه عوض بشه. عرفان تاپیک رو نگاه کردی؟

بالا جواب دادم

مهدی

عرفان به ترسا، مهسا و محمدحسین رای داده. به هادی در بازی شک داشته اما بهش رای اولیه نداده، نهایتا هم اومده به ترسا، مهسا و محمدرضا رای داده. با رای‌های اولیه‌ش همخونی داره، منتهی حس عرفان بی‌گناهانه بهم نداده فعلا. باید ادامه بازیش رو دقیق‌تر توجه کنم بهش.

مهدی تموم حرف من در مورد هادی :

بحث هادی و همون شروع ، منتهی اینبار با سورپرایز ویژه که طرف رو قبل از پست دادن شناسایی کرده. درسته هممون میشناسیم سبک بازی هادی رو ولی ممکنه همین بشه نقطه سو استفاده برای بازی گناهکاریش . من اصلا حرفهاشو در قبال پویا قبول ندارم چون یه بایس ذهنی داره میره براش دلیل تراشی کنه. اگر هادی نبود صد در صد گناهکار میدونستمش بی شک ولی جون هادیه فقط زیر نظر دارمش تا حرکت مشکوک بعدی ازش ببینم که بره تو لیست سیاهم با احترام.

به هادی شک نداشتم من مهدی ، ولی نفر سوم به جای محمد حسین میتونستم به هادی رای بدم ، با اینکه گفته بودم تا حرکت مشکوک بعدی صبر میکنم براش. ولی چون پیش بینی میکردم رایش زیاد شه بهش رای ندادم چون گناهکار نبود برام فعلا در حد بیرون رفتن.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلامی دوباره. امیدوارم که حال‌تون خوب باشه؛ و برای رامتین و آرش هم آرزوی سلامتی می‌کنم. امیدوارم خودتون و خانواده در سلامت و از بیماری در امان باشید.

اول این‌‌که ببخشید من روز اول فاز نبودم. خوش‌بختانه از فردا چند روزی چیل (Chill) می‌شم و جبران این‌ها می‌شه. :دی

چند چیز در بازی هست که نیازه راجع به‌شون صحبت کنم.

پویا

توضیحاتت در جواب به مهدی راجع به حالت‌هات رو خوندم. به نظرم نکته‌ی حرف من که روش حساس شدم رو واضح نگرفتی. من مشکلم با چند پهلو بودن پستته. تو به کسی شک قربانی می‌کنی و می‌گی. این مشکلی نداره برای من. جایی برای من مشکوکه که میای از این شک برای سفید کردن استفاده می‌‌کنی. تو گفتی مهدی قربانی اگر باشه یا باید دو فاز اول رای داد، یا در فازهای سرعتی. لحن پستت هم این‌طوری هست که قرار نیست در دو فاز اول به‌ش رای بدی و مفهوم ضمنی پستت اینه‌که تا فاز سرعتی کسی به مهدی رای نده. بعد در ادامه می‌گی اگر مهدی تا فاز سه و چهار زنده بمونه، یعنی قربانی نیست و بی‌گناه می‌شه. نتیجه‌ی عملی این جمله‌ها اینه‌که تا فازهای سرعتی نباید به مهدی رای داد، اگر نمرد یا قربانی دیگری اعدام شد هم بی‌گناه می‌شه دیگه. خب، مشکل من چیه؟ مهدی ممکنه بی‌گناه باشه‌ها. اما تو پستی که داری به‌ش گیر می‌دی سر قربانی و شک گناهکاری داری به‌ش، چنین سفید کردنی غیر منطقیه. مثل اینه‌که تو دعوا برای طرف کادو ببری.

اون که گفتی قربانی/جادوگر این‌طوری بازی نمی‌کنه که در خطر وسط بودن و اعدام باشه هم، با یکی از حرف‌های خودت نمی‌خونه. تو گفتی اون حرف مهدی رو تو فقط به‌ش توجه کردی و برای بقیه هم زیاد حرف عجیبی نبوده. یعنی اون پستی که داری می‌گی مهدی باهاش اومده وسط و مناسب جادوگر نیست، طبق تعریف تو پستی‌ـه که زیاد هم این امکان رو نداشته که کسی رو بیاره وسط. ها؟

حس منفی‌ت به خودم رو هم نفهمیدم. سوال اول یعنی همونی که راجع به دیرآمدگان بود؟

محمدحسین

شما 5 نفر که اسم بردم لااقل در حد عقل من تا اینجا احتمال بهتری به نسبت برای بیگناهی دارید. اگر احیاناً خواستید به همدیگه رای بدید، تمنّا میکنم جاش به بنده رای بدید.

محمدحسین جان تو دوتا پیش‌فرض داری در پستت: ۱. پنج بی‌گناه احتمالی وجود داره. ۲. بی‌گناهان به هم رای ندن و تو سر و کله‌ی هم نزنن.
من مشکلی با این دو پیش‌فرضت و اسامی ندارم. اما خودت هم بی‌گناهی دیگه؟ و اتفاقا بی‌گناهی خودت واضح‌تر از اون پنج اسم هست. پس اون جمله‌ی بالا چیه؟ اون‌ها تو سر و کله‌ی هم نزنن طبق فرض تو. اما تو سر و کله‌ی تو بزنن؟ تو یعنی بی‌گناه نیستی؟ :دی من لزوم آوردن این جمله رو در متن نمی‌فهمم و به نظرم نمایشی بود. وگرنه مفهوم جمله بدون اون هم می‌رسید. اگر هم نمایشی نبود که با پیش‌فرض‌هات و این‌که تو هم بیی‌گناهی تناقض داره.

فری

الان که مهسا ستون بوده نظرت درباره عرفان چیه؟

مافیا. احتمال مافیا بودن عرفان الان برام بالای ۶۰ درصده. چون همه‌چیز رو تو ذهنم توضیح می‌ده که چرا این‌قدر در پست اول روی ستون پنجم تمرکز داشت و چرا این‌قدر ناراحت بود که فرقه هم می‌تونه ستون پنجم رو جذب کنه. تعدادشون رو دیده، یا گاد گفته به‌شون و فهمیدن ستون پنجم دارن. و این باعث شده این‌قدر متمرکز بشه روش. مافیا هم احتمالا همون چهار نفره پس با این ستون. و درک می‌کنم عرفان رو که چرا نگران جذب شدن ستون توسط فرقه بوده. چون فرقه و بی‌گناه حساسیت خاصی روی این‌که کی ستون پنجم رو جذب می‌کنه ندارن. براشون فرقی نداره.

عرفان اگر اومدی دوباره جواب پست دیروز من رو بده حتما. :دی

سوالات پویا

1. نظرت در رابطه با بحث من و مهدی چیه؟

نظرم رو در مورد بحث‌تون گفتم. خود ذات بحث برام عجیب و مشکوکه. چون هدفش رو نمی‌فهمم طبق توضیحات بالا. حسم به مهدی و خودت هم خنثی هست فعلا.

2. نظرت در مورد بازی چاوش چیه؟

۵۵ درصد گناهکار.

3. نظرت در مورد بازی مهسا و نقشش چیه؟

به نظرم نقش اعلامی‌ش درسته و بازی‌ش هم در جهت بی‌گناهان نبود. این احتیاطش و خونسردی‌ش در گیر دادن به دیگران هم به نظرم سر همین بود که می‌ترسید نکنه با هم‌تیمی‌های آینده‌ش درگیر بشه. مهسا بی‌گناه بی‌پرواتره.

4. نظرت در مورد بازی فری چیه؟

یکی از گزینه‌های من برای این فاز.

5. به نظرت تو آرا چجوری می‌شه دنبال گناه‌کار گشت؟ چه کار کنیم بهتره برای بررسیش؟

به نظرم اولویت‌های دوم و در کل وسطی در رای‌های نهایی خیلی مهمه. اولویت‌ دوم و اولویت‌های وسطی وقتی تعداد افراد در دفاعیه زیاده، برای اعدام یک شخص همون اهمیت رو دارن که اولویت اول داره اما کمتر پاسخگو می‌کنه افراد رو. و باهات موافقم که اولویت‌‌هایی نهایی افراد بیشتر مهمه تا اولویت‌های اولیه‌شون. یک راه برای بررسی‌ش اینه‌که ببینی اولویت دادن به یک فرد نسبت به یک فرد دیگه چه‌قدر به بازی اون افراد می‌‌خوره. نسبی بسنجی یعنی گزینه‌هاش رو باهم.

6. اگه بی‌گناه باشی و یکی مثل هادی این دورُ ببینی، چه حسی بهت دست می‌ده؟ و نظرت راجع‌بهش چیه؟ کلا چجوری باهاش رفتار می‌کنی؟

نمی‌دونم حقیقتا. ولی نظری هنوز راجع به هادی ندارم. بازی‌های قبلی‌ش رو ندیدم و فقط شنیدم. و هنوز ایده‌ای ندارم درباره‌ش. منتها برام سواله چرا دیشب به تو رای نداده.

و راجع به رای‌ها بگم. من به عرفان و مهسا هر دو شک داشتم. به مهسا شک وکیل/گناهکار تیمی و به عرفان شک مافیا/ستون‌پنجم. به همین خاطر اولویت‌های اول بودن. بعدش من متاسفانه وارد جایی شدم که دسترسی اینترنتش خوب نبود. و من از شمارش آرا خبر نداشتم. سر همین صدرا رو به عنوان رای پرت دادم. گزینه‌های تغییر رو هم داده بودم که اگر صدرا داشت با رای من می‌رفت دفاعیه عوض بشه رایم توسط گاد که مث‌که نمی‌رفته دفاعیه. البته اگر اون موقع پست محمدرضا رو می‌دیدم اولویتم رو به محمدرضا می‌دادم.

بحث‌هایی که حول رای‌ها شکل گرفته رو دارم می‌خونم و جایی لازم بود ورود می‌کنم.

دوست خوبم فری

من فاز قبل ازت پرسیدم که چه استراتژی برای رای دادن داری و چطور قراره امشب رای بدی. گفتی ممکنه گزینه پیدا نکنی اما داره می‌گردی. امروز هم چنین چیزی رو نمی‌بینم (جز یک لیست مشکوک که فرصت نکردی باهاشون وارد بحث بشی)
من مشکلی ندارم تو گزینه نداشته باشی، اما این‌که تلاشی هم برای گزینه داشتن نمی‌کنی برای من حس خوبی نداره و به جای اون هنوز درگیر این هستی که چرا نباید بی‌گناه پیدا کرد.
چندتا سوال می‌پرسم بی‌زحمت جواب بده. :دی

۱. نظرت درباره‌ی محمدحسین چیه؟ و چه‌ مقدر از پست‌هاش به نظرت می‌تونه ادای دلسوزی درآوردن باشه؟

۲. اگر محمدحسین گناهکار باشه به چه کسی مشکوک می‌شی؟

۳. برای یک گناهکار که می‌خواد تا ته بازی بره، بهترین استراتژی چیه؟

۴. به نظرت گناهکارها چطوری اولویت و رای می‌دن؟ :دی

۵. رای پرت دادن از چه فازی به بعد گناهکارانه‌ست؟

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
رامتین برای خودت و خانواده آرزوی سلامتی دارم :گل:
تشکر هم نیاز نیست بکنی در پست جدا. نیومدیم زجرت بدیم یکی یکی سر این قضیه :دی

فری، محمدامین، آرش، صدرا

من جواب شما 4 نفر رو بصورت ترکیبی میدم چون بنظرم قسمت هایی از سوال یا ابهامات هر کدوم، به ابهام کلی دیگری هم تا حدودی مرتبط بود.
ضمناً پیشاپیش دلیل نقل قول نیاوردن ام رو بگم که بدلیل هرج و مرج استفاده از حدود 4 نقل قول یا بیشتر بوده بدلیل جواب ترکیبی. برای شفافیت بیشتر، در مورد سوالات افراد بالا میتونید به پست های 327 فری، 340 محمدامین، 343 آرش (قسمت جواب به محمدامین)، و 362 یاسین رجوع کنید.

اول باید بگم که من ادعای بیگناهی قطعی افراد نامبرده رو نکردم و فقط بر اساس متن بازی، اتفاقات و شرایطی که در بازی دیدم احتمال بیگناهی بهتری برای این افراد متصور شدم. من علم غیب ندارم که قطعی صحبت کنم. مسئله ی بعدی اینکه هر کسی اون پست من رو بخونه، متوجه میشه که همه ی اون خطوط در راستای یک هدف واضح نوشته شده و اون هم دعوت به صلح این افراد در روز رای گیری هست. یعنی حتی وقتی از نگاه بیرونی هم به اون پست نگاه میکنم، محتمل ترین فرضیه و هدفی که درش قابل مشاهده هست نوعی دفاع شخصی از اون افراد، و دعوت به دفاع اون افراد از همدیگر هست که کاملاً مشخصه درونمایه ایجاد بازدارندگی داره. حالا برای من یه سوال پیش میاد که مشخصاً هم روی صحبت ام با آرش و محمدامین هست. اینقدر این بازی پیچیده بوده که من شخصاً توی این بازی تمام فکر و ذکرم در راستای پیدا کردن بیگناه و گناهکار و لااقل تلاش برای حفظ بیگناه های ذهنی خودم داخل بازی بوده و اصلاً نتونستم به احتمالات خارج از روز فکر کنم. شما چطور از اون پست من و درونمایه واضحی که داره، احتمال محتمل تر که ایجاد بازدارندگی هست در درجه اول به ذهنتون نرسیده، و احتمال بعیدتر که مربوط به وکیل و اتفاقات شب هست براتون در اولویت بوده؟ بدتر اینکه هر دو بواسطه تجربه گناهکاری احتمالاً واقفید که گناهکار آگاهی نسبی خوبی از بیگناه ها داره و اصلاً نیاز چندانی به معرفی توسط وکیل نداره. اگر هم اعتقاد دارید اون افراد گناهکارند، وکیل اینقدر واضح اعلام حمایت میکنه؟

ببخشید ولی در هر دو حالت من اینقدر noob نیستم که وکیل رو این سبکی عیان بازی کنم. خیلی واضحه که اون پست من از روی حرص و جوشی میاد که دوست ندارم روز رای گیری گزینه هایی که در حد عقل خودم احتمال بیگناهی براشون متصور بودم راحت از بازی خارج بشند. ضمناً محمدامین، من اصلاً به این فکر نمیکنم که چیزی بلحاظ شخصی برای من سنگین تموم بشه یا نشه، بلکه حس میکنم مسئولیت دارم در حد عقل خودم جایی که بنظرم درسته حرفم رو بزنم و جلوی ضربه به سایرین رو هم بگیرم در حد توان اگر نیاز دیدم.

یه مسئله ای رو هم بصورت کلی بگم. بین اون 5 نفر این درسته که شاید من هم اشتباه کنم، منتهی مشکل اصلی من با ذهنیتی هست که سایرین رو ول کرده و فقط با این افراد کار داره. حالا چرا؟ تصویر کلی من از اتفاقات تا اینجا بهم میگه ذهنیت بیگناه قاعدتاً با توجه به متن بازی این مسائل از ذهنش گذشته:

- رامتین اول بازی به خود من گیر داد، ولی مشخصاً بازی بی مرض و سالمی داشته تا اینجا. بنظرم اصلاً منطقی نیست یه نفر بیگناه باشه و بخواد الان بهش رای بده. فقط در صورتی این توجیه میشه که کسی پست های رامتین رو نخونده باشه و بهش رای بده، یا هر دلیل دیگه ای که برای من لااقل تا اینجا از بین پست ها توجیه کننده نبوده. تنها ایراد درست حسابی از بازی رامتین در نظر من توسط مهدی همین دیشب گرفته شد که بهش گفت چرا فاز اول به 4 نفر رای دادی وقتی اینقدر سخت بوده رای دادن. جواب رامتین هم با گزینه های رای اش همخوانی داره و تناقض آشکاری ندیدم من دال بر گناهکاری لزوماً.

- ترسا بنظرم بعد از رای گیری فاز قبلی و دفاعیه اش، قابل تجدید نظره کاملاً و اگر ذهنی این مسئله به ذهنش خطور نکنه بنظرم قفل شده روی یک نفر که این هم منطبق با ذهن چرخنده بیگناه نیست روی کاغذ.

- سعید هم بدلیلی که در جواب صدرا ذکر کردم، هم بواسطه نوع بازی محدود ولی بی مهابایی داره بنظرم بیشتر داره شبیه بیگناه بازی میکنه.

- دلایل هادی رو در جواب پویا در پست قبلی اشاره کردم که میتونید بخونید. ضمن اینکه دیتای محدود بازی هادی بنظرم باید بیگناه رو به فکر ببره که شاید در موردش در اشتباه باشه.

- عماد هم تا اینجا در نظر من وایب مثبتی داشته با وجود دیتای محدود. آراء و متن بازیش هم همخونی داره کاملاً.

حتی اگر فرض رو بر این بگیریم که اصلاً من ممکنه در اشتباه باشم توی محاسبات ام و ثبت اتفاقاتی که در بازی افتاده، من مشکل اصلی رو در ذهنیت افرادی میبینم که این فاز به گزینه های بالا رای بدند به دو دلیل:

1. اگر فرضیه های بالا از ذهن افراد در این بازی گذر نکرده باشه احتمال گناهکاری دارند، چون بین گزینه های بالا ترسا (بدلیل فشار و موجی که در بازی روش هست)، و سعید، عماد، هادی بدلیل دیتای کمی که بازی ازشون داره و نوع بازی گاهاً احساسی دو نفرشون، لقمه های آماده ای هستند برای اعدام و فرار از مسئولیت بعد از اعدام. رامتین هم که اصلاً مشکل چندانی بازیش نداشته که به عقل من بخواد برسه که گناهکاره. پس رای بهش رو من واقعاً نمیفهمم.

2. یه دسته ای ممکنه بیگناه باشند و برای فرار از مسئولیت و نخوندن پست های سایرین، رای دادن به برخی افراد بالا رو دم دستی تر و راحت تر حس کنند چون به هر حال نوع بازیشون عجیبه. سوال من از این دسته اینه که چقدر دلایل شما یا سایرین برای گناهکاری این افراد محکمه پسند هست؟ و اینکه من چنین توانایی ندارم، ولی شما اگر با تقریباً 5 پست از مثلاً هادی به این نتیجه رسیدید که گناهکاره، نظرتون در مورد سایرین و خود من که به مراتب پست های بیشتری دادند چیه؟ اول از بین سایر افراد بازی با اون همه نوشته لااقل 2 تا گزینه مشکوک اعلام کنید که من حس کنم پست های سایرین رو هم بررسی کردید، بعد در مورد اینکه من در این مورد این افراد در اشتباه باشم یا نه هم صحبت میکنیم. چرا که نه؟ من حداقل بیگناه های ذهنی خودم رو تا این مقطع اعلام کردم. بیگناه های ذهنی شما چه افرادی هستند تا اینجا؟

ضمناً محمدرضا رو اگر ذکر نمیکنم بخاطر اینه که اصلاً ربطی به افراد بالا نداره. اون عملاً از نظر من فعالیتی نداشته که من حتی بتونم حدس نسبی بزنم که چیه. تا یه جایی فقط میشه مراعات اش رو کرد بالاخره. ولی وقتی اصلاً نمیاد نمیدونم چی بگم و باهاش چیکار کنم.

آرش

تو نظرت درباره‌ی حرف‌ها و رویکرد عماد و سعید و رامتین درمورد من چیه؟

من حس مرض از نوع اتهامات شون نگرفتم شخصاً، ولی ممکنه در موردت در اشتباه هم باشند. شخصاً در مورد تو هنوز مردد هستم، ولی اینکه ذهنمون در یافتن بیگناه های ذهنی تقریباً هیچ انطباقی نداره برام عجیبه و خب شک دارم بهت. این حد از تفاوت نگرش رو نمیفهمم چون دیگه از نقش خودم که اطلاع دارم و میدونم که دارم خودم رو به در و دیوار میزنم برای پیدا کردن گناهکار و بیگناه :دی اینکه حاصلش اینقدر با نتایج تو متفاوته، طبیعیه که برام غیرعادی بنظر میاد و حس خوبی ندارم. البته اُمیدوارم من در اشتباه نباشم.

امین و چاوش

هر دو بنظرم زمانبندی بازیتون بیشتر از اینکه خطی باشه، نقطه ایه. یعنی گویی در طول فازها نیستید و فقط یه سری نقطه های خاص میاید و میرید. الان جای من باشید این فاکتور در نظر خودتون و در قیاس با سبک بازی معمول خودتون چه حسی رو میده؟ در این مورد اگر میشه یه توضیحی بدید.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
عرفان

من موقع نوشتن پستم پستت رو ندیده بودم. :دی

#مافیا سناتور داره ، حق حدس سناتور رو داره و در این شرایط میتونه نفرات اولیه اش رو یکی بهش اضافه کنه! ینی یه امکان شگفت انگیز. مثلا مافیا رو من 5 گرفتم اگه سناتور حدس بزنه مافیا تلفاتم نده میتونن 6 نفر بشن. حالا هر احتمالی که باشه. احتمالش صفر نیست و این ینی قدرتمند شدن در بازی! این برای بیگناه محل فکر و نگرانی هست یا نه؟

#گروه دومی که میتونه ستون رو جذب کنه فرقه هست. منتهی فرقش زمین تا اسمونه! چرا چون فرقه ابزار حدس جداگانه ای برای اضافه کردن ستون به خودش نداره! ینی راه بدون درد و خونریزی وجود نداره برای فرقه. هدف جذبش اگه ستون باشه استاد میمره تمام. تو بین اینها در نقطه نظر یک بیگناه تفاوتی قایل نمیشی ینی؟ فرقه نمیتونه با جذب ستون نفراتشو افزایش بده ولی مافیا میتونه. پس اینجا برای بیگناه فرق داره که ستون اگر جذب شه جذب جه تیمی شه و اگر جذب فرقه بشه بهتر است برای بیگناه! درسته؟

این بخش توضیحاتت درسته و حق با توعه. من این یادم نبود که جادوگر با جذب ستون پنجم می‌میره. و اصلا سر این فرقه نباید بخواد ستون پنجم رو جذب کنه. یعنی به‌جای یک امکان، یک تله‌ست بیشتر برای فرقه. منتها در پستت در جواب به پویا، این رو نمی‌ٔونستی فکر کنم اون موقع.
احتمالش هست ولی با وجود فرقه ای که میتونه ستونو جذب کنه جذبش برای مافیا یچیز فضاییه بنظرم. فرقه ام جذب کنه انگار یه نفر عادی جذب کرده و جزو سهمیش حساب میشه فک کنم پس جای نگرانی نیست.
یعنی این‌جا فکر می‌کردی جذب ستون برای فرقه یک جذب عادیه.
در پست اولت هم به نظر از این آگاهی نداشتی:
تعداد اگه بخام بگم مافيا ٥ نفر تو ٢٠ نفر بالانس بايد باشه ، فرقه اونوقت بايد ٢ باشه ،٣ فك كنم زياد باشه يادم نمياد ٣ داده باشه هيچ گادي ، احتمال جذب ستون هم هست
وقتی می‌گی فرقه‌ت ۲ نفره و بعد احتمال جذب ستون رو هم می‌دی، یعنی قاعدتا فکر نکردی جادوگرشون می‌میره دیگه. و تا آخر بازی دو نفر می‌مونن. چون این‌جا داری جذب ستون توسط فرقه رو به ضرر مافیا حساب می‌کنی فقط و در نظر نداری که بیشتر به ضرر فرقه‌ست اصلا. در حین دادن این دو پست از این اطلاع داشتی که با جذب ستون پنجم، جادوگر می‌میره؟
کلا مشکل من با اون دو پست اینه‌که از زاویه دید مافیا داره به وضعیت ستون‌پنجم در بازی نگاه می‌کنه.

و یک سوال دیگه، برای یک بی‌گناه اهمیت فکر کردن راجع به قربانی بیشتره یا بیشتره یا ستون پنجم؟

محمد حسین

هر دو بنظرم زمانبندی بازیتون بیشتر از اینکه خطی باشه، نقطه ایه. یعنی گویی در طول فازها نیستید و فقط یه سری نقطه های خاص میاید و میرید. الان جای من باشید این فاکتور در نظر خودتون و در قیاس با سبک بازی معمول خودتون چه حسی رو میده؟ در این مورد اگر میشه یه توضیحی بدید.

سلام سلام.
من حقیقتا درگیر کار بودم این چند روز و امروز هم روز کاری‌م هست. سر همین زمان‌های کمتری در تاپیک بودم. منتها گفتم در پست قبلی‌م که روزها پیش‌رو روزهای تعطیل هستم و هستم. من البته شخصا چندان با میزان حضور یا زمان حضور افراد قضاوت خاصی انجام نمی‌دم. بیشتر تمرکزم روی اینه‌که چه برنامه‌ای برای رای دادن دارن افراد و چطور دارن گناهکار پیدا می‌کنن و بعد چطوری با دیگران مواجه می‌شن. اگر کسی این اطلاعات رو داره به من می‌ده قابل قضاوته در بازی. دیگه حالا می‌خواد هر موقع که بیاد.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
ول باید بگم که من ادعای بیگناهی قطعی افراد نامبرده رو نکردم و فقط بر اساس متن بازی، اتفاقات و شرایطی که در بازی دیدم احتمال بیگناهی بهتری برای این افراد متصور شدم. من علم غیب ندارم که قطعی صحبت کنم. مسئله ی بعدی اینکه هر کسی اون پست من رو بخونه، متوجه میشه که همه ی اون خطوط در راستای یک هدف واضح نوشته شده و اون هم دعوت به صلح این افراد در روز رای گیری هست. یعنی حتی وقتی از نگاه بیرونی هم به اون پست نگاه میکنم، محتمل ترین فرضیه و هدفی که درش قابل مشاهده هست نوعی دفاع شخصی از اون افراد، و دعوت به دفاع اون افراد از همدیگر هست که کاملاً مشخصه درونمایه ایجاد بازدارندگی داره. حالا برای من یه سوال پیش میاد که مشخصاً هم روی صحبت ام با آرش و محمدامین هست. اینقدر این بازی پیچیده بوده که من شخصاً توی این بازی تمام فکر و ذکرم در راستای پیدا کردن بیگناه و گناهکار و لااقل تلاش برای حفظ بیگناه های ذهنی خودم داخل بازی بوده و اصلاً نتونستم به احتمالات خارج از روز فکر کنم. شما چطور از اون پست من و درونمایه واضحی که داره، احتمال محتمل تر که ایجاد بازدارندگی هست در درجه اول به ذهنتون نرسیده، و احتمال بعیدتر که مربوط به وکیل و اتفاقات شب هست براتون در اولویت بوده؟ بدتر اینکه هر دو بواسطه تجربه گناهکاری احتمالاً واقفید که گناهکار آگاهی نسبی خوبی از بیگناه ها داره و اصلاً نیاز چندانی به معرفی توسط وکیل نداره. اگر هم اعتقاد دارید اون افراد گناهکارند، وکیل اینقدر واضح اعلام حمایت میکنه

محمد حسین:

هدفت که از اون دو پستِ حاویِ سفیدات مشخص بود به نظرم، منتهی از نظرم بی فایده بود، این ذهنیت ازش ساطع میشد که این افراد یا بقیه بازیکن ها باید بیگناهی تو رو بدیهی بگیرند و به حرفت اعتماد کنند، که به حرف راحته. شما اگر صدبار دیگه هم این پست رو بدی تنها تاثیری که روی ذهن بقیه میزاره بدیهی بودن بیگناهی توعه و احتمالا هیچ سودی برای اون افراد نخواهد داشت.

امین:

سلام به دوست زمین گرد گرای خودم = ))

۱. نظرت درباره‌ی محمدحسین چیه؟ و چه‌ مقدر از پست‌هاش به نظرت می‌تونه ادای دلسوزی درآوردن باشه؟قضاوتش الان برام زوده، وقتی کسی با آواتارشم بلده حس خوب بده، میزان حس خوب گرفتن ازش برای اعتماد بهش باید بیشتر از بقیه باشه. ولی در مجموع نکته ای که در موردش تو ذهنمه اینه که محمد حسین بیگناه ممکنه تا فاز 3 و 4 ملو بیاد جلو اما یهو تمام شواهد و مدارک و بررسی هاش و رو کنه و گناهکاری و رسوا کنه که خود اون شخص و بقیه غافلگیر بشن، هنوز نکته ای که این قضیه رو نقض کنه برام نشون نداده.

۲. اگر محمدحسین گناهکار باشه به چه کسی مشکوک می‌شی؟ این احتمال که اگر محمد حسین گناهکار باشه کسانی که به عنوان سفید اسم برده ازشون گناهکار باشن برام سندیت نداره، چون نه با منطق من جور در میاد نه با ذهنیتی که از محمد حسین سراغ دارم، در نهایت برای وصل کردنش به اتفاقات منجر به اعدامش نگاه کنم، در حال حاضر نمیتونم توی بازی به کسی وصلش کنم، البته کلا وصل کردنشم کار سختیه در هر صورت.

۳. برای یک گناهکار که می‌خواد تا ته بازی بره، بهترین استراتژی چیه؟ طبیعتا تمام استراتژی ها رو نمیدونم، اما مهمترینش اینه که به بازی بقبولونی که مفیدی و دنبال گناهکار میگردی، البته خیلی از این باور ها کلیشه ان و میشه دورشون زد، اما هرچقدر جلوتر میره بازی نمیتونی مسیرتو در راستای بیگناها نگه داری، یک جایی کانفلیکت ایجاد میشه.

۴. به نظرت گناهکارها چطوری اولویت و رای می‌دن؟ گناهکار باید از هر عملی که باعث بشه نگاها بهش جلب بشه خودداری کنه، خصوصا در هنگام رای گیری، باید تا قبل از فاز رای گیری زمینه هاتو برای رای ساخته باشی و با خیال راحت بهشون رای بدی.

۵. رای پرت دادن از چه فازی به بعد گناهکارانه‌ست؟ زمانی که حلقه بازیکنا کوچیکتر شده و تا حدودی خطوط نامرئی بین خیر و شر واضح شده، یا زمانی که در طول بازی از بحث هات اینگونه بر میاد که تو گزینه مشخص داری.

هر توضیحی ام که بدم درباره گزینه نداشتن و .... باز هم در جریان بازی نیست، چون حقیقتش همینه، فکر نمیکردم گزینه داشتن نیاز به زمانی بیشتر از اون چیزی که من دارم، داشته باشه.

جواب خلفی،آرش،محمد امین،مهدی در پست بعدی.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
ممنون از دوستانی که آرزوی سلامتی کردن، خوب شدم چیزی نبود :دی

رامتین
آرش

اولا این سناریوسازی که میگی یه جور مظلوم نماییه.
تلویحی یعنی گفتی پایین میاد نه که کلا منتفی بشه. من نمیگم بین کسایی که به ترسا رای ندادن گناهکار وجود نداره و چیزی که گفته ممکنه اما دست پیش رو گرفتی که پس نیفتی یعنی این که احتمال کمتر رو مطرح میکنی و احتمال بیشتر رو مطرح نمیکنی. احتمال بیشتری میدم توی افرادی که به ترسا رای دادن گناهکار وجود داشته باشه، یهو جو رفت روش در حالی که اتهامی که بهش مطرح شد در حدی نبود که حداقل اعدام اول بشه و الانم که تا حد زیادی مثبت شده و آخر فاز قبل، گزینه خوبی برای گناهکارا بود.

نکته دیگه هم لحنته، لحنت توی این پست به شکل واضحی کمی عصبیه که با تیپیکال آرش فرق داره. مخصوصا اون جمله آخر پستت. و این هم نشونه خوبی نیست.

سناریوسازی که می‌گم مظلوم‌نمایی. سناریوسازی ینی ربط دادن دو چیز بی‌ربط برای اینکه بخوای به کسی گیر بدی، کاری که تو انجام دادی. این حرف که من زدم که ممکنه توی کسایی که به ترسا رای ندادن گناهکار باشه، هیچ ربطی به این نداره که به ترسا شک دارم یا ندارم.
من یه چیزی رو نمی‌فهمم، که رامتین بیگناه، رامتینی که بیگناه باشه خوب حرف می‌فهمه، چطور این حرف من رو نمی‌فهمه که می‌گم گناهکارها ممکنه حس کرده باشن ترسا ستون پنجمه و بهش رای ندادن؟ احتمال کمتر و بیشتر چیه؟ تو یهویی برات قضیه‌ی نخ ترسا حل شد که اصلا نمی‌فهمم چطوری، اما برای من حل نشد،‌ و تعجب هم نمی‌کنم اگه برای بقیه حل نشده باشه. از اون ور برای من این احتمال وجود داره که گناهکارها دیشب حس کرده باشن ترسا شاید ستون پنجم باشه و نخوان بهش رای بدن، چطور می‌تونی همچین چیزی رو رد کنی؟ از دید منی که حرف ترسا مشکوکه و حداقل در یک برهه از بازی فکر کردم نخه، چرا باید فکر کنم گناهکارها می‌خوان بهش رای بدن؟

جالبه که خیلیا اتهام نه چندان جدی تو رو پی گرفتن. و جالبتر اینه که هر کی مدل بازیش بیشتر به بیگناهی میخوره برات منفیه :دی

چی می‌گی جدی رامتین؟ سعید می‌گه اکثریت بازی فاز قبل به آرش حس منفی داشتن ولی رای ندادن، تو هم خوشحال و خندان می‌آی حرفشو تایید می‌کنی یه چیزی هم بهش اضافه می‌کنی، من دارم ازت می‌پرسم کجای این حرف درسته؟
بازی هادی و فری و ... به بیگناهی نمی‌خوره برای من. بازی یاسین یا خلفی یا مهدی برای من بیشتر به بیگناهی می‌خوره، تا بازی شما و یارهای احتمالیت :دی

سعید
هادی ترسا رامتین عماد رو حداقل یادمه. فکر میکنم مهسا هم گفت.
ببین یه بحثی هست که تو همه پستهارو میخونی و یه چیز کلی توی ذهنت شکل میگیره.
چیزی که از تو توی ذهنم شکل گرفته بود این بود که نظرات نسبت بهت منفیه ولی اینکه کلا دو رای اوردی جالب بود و نظرمو جلب کرد.
مصداق بارز جوسازی و مشکوک نمایی رو هم تکذیب میکنم. خب مرد حسابی من اگه بخوام جو رو بندازم روت میام کلا یه خط در موردت مینویسم؟ بعد بقیه هم انقدر ساده هستن که با یه خط نوشتن من تورو اعدام کنن؟ از کی تا حالا؟

هادی و عماد که رای دادن. ترسا رای نداد که نمی‌فهمم چیش برات «جالب» می‌تونه باشه وقتی خود من اولین نفری بودم که بهش اتهام زدم. رامتین در فاز قبل حتی یک کلمه هم حسش رو راجع به من نگفته بود و مهسا هم صرفا گفت که آرش خنثی و گنگه براش. نمی‌فهمم انتظار داشتی کی بهم رای بده یا طبق چه پست‌هایی نظرات کلی بهم منفی بوده.
اتفاقا بهترین نوع جو دادن همون یک خطی هست عزیز من :دی و جالب‌تر اینکه رامتین هم می‌آد حرف خیالی تو رو تایید می‌کنه.

رضا
قبلاً که صحبت‌ درباره‌ی بالانس اجباری نبود چطوری شروع می‌کردیم؟ الآنم همون‌طوری شروع کنیم! من نسبت به تحلیل بالانس گارد دارم چون تو این چند دور اخیر هر تحلیلی کردم، چه بی‌گناه بودم و چه گناه‌کار، تا وقتی تو بازی بودم داشتم هم‌چنان منظور و هدفم از تحلیل بالانس رو توضیح می‌دادم واسه بقیه. :)) دیگه بارزترینش همین دور آخر که امین گاد بود من قشنگ تا آخرین پستم داشتم درباره‌ی این‌که چرا تو تحلیل بالانس فلان حرف رو زدم توضیح می‌دادم، که بی‌گناه هم بودم. خب من وقتی می‌بینم چنین چیزی کاملاً نقطه‌ضعف من هست تو بازی و همیشه داره برام دردسر درست می‌کنه، چرا نیام حذفش کنم؟ نمی‌دونم اسمش رو می‌خواید بذارید محافظه‌کاری، ترس یا هرچیزی؛ ولی وقتی می‌بینم این شکل بازی کلاً به روند بازی‌م آسیب می‌زنه و نمی‌ذاره بازی خودم رو بکنم ترجیح می‌دم به نکات دیگه‌ای بپردازم تو بازی. مثالی که از شغال میاری رو می‌پذیرم که غیرمستقیم به بالانس ربط داشت و تو بازی‌ای که همه دارن درباره‌ی بالانس نظر می‌دن و تحلیل می‌نویسن، طبیعی می‌دونم چنین اتفاقی رخ بده. شاید بهترش این بود که می‌گفتم تحلیل بالانس در این مقطع برای منِ نوعی فایده‌ای نداره و نه برای کل بازی. این رو می‌پذیرم.
اوکی مرسی که می‌پذیری :دی

من مشکلم با ترسا سر چیز دیگه‌ای بود نه نخ دادن.
الآن منظورت از این حرف چیه؟ اگه می‌خواستی بگی بی‌دلیل رأی دادم که غلطه چنین حرفی. اگه می‌گی چرا دلیل رأی دادنت با بقیه فرق داره باید بگم وات د فاک؟! :|
منظورت چیه الآن دقیقاً؟
نگفتم چرا بی‌دلیل رای دادی یا چرا دلیلت فرق داره. حرفم واضح بود. می‌گم عجیبه که وقتی ۶ نفر دیگه به یک شخص به یک دلیل خاصی رای دادن، تو کلا اون صحبت‌ها رو در پست‌هات ایگنور می‌کنی و هیچ نظری راجع به اینکه مثلا حرف ترسا به نظرت نخ بوده یا نبوده نمی‌دی. چرا چنین کاری نکردی؟

صدرا
1. علت بیشتر مشکوک شدنت رو نسبت به رایم توضیح بده و اینکه چرا وقتی فهمیدی در بحث با تو موافق بودم بیشر مشکوک شدی ؟ یعنی کلیت رای من رو هم مشکوک میبینی. توضیح بده.
2. اگه مشکوک شدی چرا از من سوالی نمیپرسی ؟
۱) مشکوک شدنم به خاطر این بود که صرفا یک جمله گفته بودی توی بحث آرش و ترسا حق با آرشه و تحلیل و بررسی جداگانه‌ای از این قضیه نداده بودی. منظورم اینه که برای رایی که به ترسا دادی، کم صحبت کردی.
۲) چه سوالی بپرسم؟ سوال‌ها رو ترسا پرسید خیلی کامل‌تر از چیزی که من بخوام حوصله‌اش رو داشته باشم :)) ولی جواب‌هات اوکی بود برام. هرچند ترجیح می‌دادم اگه قضیه‌ی نخ ترسا برات پررنگ بوده بیشتر درموردش صحبت کنی قبل از رای دادن.

محمدحسین
من حس مرض از نوع اتهامات شون نگرفتم شخصاً، ولی ممکنه در موردت در اشتباه هم باشند. شخصاً در مورد تو هنوز مردد هستم، ولی اینکه ذهنمون در یافتن بیگناه های ذهنی تقریباً هیچ انطباقی نداره برام عجیبه و خب شک دارم بهت. این حد از تفاوت نگرش رو نمیفهمم چون دیگه از نقش خودم که اطلاع دارم و میدونم که دارم خودم رو به در و دیوار میزنم برای پیدا کردن گناهکار و بیگناه :دی اینکه حاصلش اینقدر با نتایج تو متفاوته، طبیعیه که برام غیرعادی بنظر میاد و حس خوبی ندارم. البته اُمیدوارم من در اشتباه نباشم.

برای من عجیبه که توی حرف‌هاشون مرض نمی‌بینی. ینی مثلا با اینکه سعید گفته افراد زیادی به آرش حس منفی داشتن ولی رای ندادن موافقی؟‌ :)) یا مثلا اینکه رامتین می‌گه دست پیش رو گرفتم که پس نیفتم!؟ اگه با این حرفاشون موافقی که خب کلاهمون می‌ره تو هم قطعا :دی

---------------------

گزینه‌های مشکوک من هادی، رامتین، سعید و عماد هستند. فری و ترسا رو بهشون تا قبل از رای دادنم فرصت می‌دم که نظرم رو راجع به خودشون عوض کنن.

من دارم می‌رم بیرون و کلا دیگه نمی‌تونم پست بدم احتمالا. سعی می‌کنم قبل از رای دادن پست‌ها رو با گوشی بخونم.

- - - Updated - - -

یاسین
یه جا یه سوالی ازت پرسیدم شاید ندیدی. مگه دور ۶ که با خلفی فرقه بودین، خلفی به اندازه‌ی ادوار بیگناهیش فعال و گیردهنده بازی نمی‌کرد به نظرت؟

- - - Updated - - -

عرفان
دیدم جوابت رو، اوکیه فعلا.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
آرش:

میتونی شماره پست بدی برای گناهکارات؟

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
آرا رو یه بررسی کردم و دلایل افرادی که به بازی ورود کردن هم خوندم در مورد رای‌هاشون. فعلا یه سری نکات در رابطه با نوع رای دادن‌ها یادداشت کردم که شاید برای فازهای آتی و مقایسه به‌درد بخوره. فردی که بخوام بگم اولویت‌هاش تو چشمم اومد و مشکوک بود در حدی که گناه‌کاریش بیاد بالا و بشه گزینه رای امروزم باشه فعلا ندارم. البته 2 سوال می‌پرسم.
قبلش یه چیز کلی بگم. به‌نظر من گناه‌کاران تیمی در همین ابتدا هم در یک جهت عمل می‌کنن اگه بخوان کسیُ حذف کنن. برداشتم از بازی مهسا و ترسا جوری نبوده که کسی یا تیمی بخواد حذف‌شون بکنه. محمدرضا هم که نبوده. سوای نقش‌شون. در این حالات به‌نظرم گناه‌کارا اگه عضوی ازشون تو دفاعیه باشه، می‌ذارنش اولویت 3. ممکنه در حالاتی 2 هم بذارن. و اگر نباشه، مخلوط رای می‌دن و براساس بازی خودشون. چون فرقی هم نداره براشون در این حالت. پس پخش کردن آرا محتمله. نزدیک بوده وضعیت تو دفاعیه. بعدا می‌شه به اینا رجوع کرد.

1. تفاوت بین فردی که اول بهش رای دادید با دوم قابل توجه بود یا نه؟ یعنی آیا این کار براتون تصمیم سختی بوده یا راحت؟
2. اگر حق انتخاب داشتید که امان بگیرید و رای ندید، با این توضیح که فقط شما یک نفر امان گرفتید، این کارُ می‌کردید یا نه؟

اول خودم جواب می‌دم. تفاوت زیاد نبود و تصمیم سختی بود./امان نمی‌گرفتم و رای می‌دادم.

می‌دونم بعضیا اشاراتی به این مسائل در پستتون داشتید. ولی اگر این پستُ دیدید، لطفا قبل از اینکه رای بدید، به این سوالا هم جواب بدید. و خواهشا جوابتون مثل من باشه. بدون توضیح. می‌تونید هم بگید نمی‌دونم یا بگین جواب نمی‌دم. شاید بشه یه نتیجه‌ای ازش گرفت.:دی

هادی
دیشب ازت سوال پرسیدم ولی هنوز جوابم رو ندادی !! چرا به پویا رای ندادی ؟!!

در مورد هادی ، چاوش حرف خوبی زد که روش همیشگی رو در پیش بگیره و همه هم فکر کنیم همیشه بی‌گناهه ، الان میتونه این دور بی‌گناه نباشه اصلا ، که همه میگن چون هادیه بهش کاری نداریم ، من خودمم دیگه دارم به این نتیجه میرسم هادی نمیتونه بی‌گناه باشه و تصور ماها در موردش در این دور کاملا اشتباه هستش و نباید فکر کنیم اون هادی گذشته هستش.

مهدی:
یه چیزی که جالبه در مورد پویا، خیلی هاش بهش شک دارن ولی رای نمیدن بهش ؟!! پویا هم بازیکنی نیست که تو بحث ها سوتی بده بالاخره جواب میده برای هر سوال و موضوعی، اگر گناهکار باشه و خیلی دیر مشخص شه به نظرت به ضرر بی‌گناه‌ها نیست ؟!!

یاسین پست 363
من نظرم تا این لحظه به بازی هادی مثبت نیست و هرچی می‌گذره هم داره منفی‌تر می‌شه. علت: تلاشی که در ادوار قبل داشت الآن نداره. به موضعش در مورد خودمم ربط نداره. وگرنه قبلا منفی می‌شد نظرم.

توضیحات محمدحسین هم خوندم. الآن نظرم به این سمت هست که این کارا رو کرده که پوشش درست کنه برای خودش و رای نگیره. اصلا هم برام غیرمحتمل نیست که هم‌تیمی‌هاش بهش گفته باشن (یا خودش به اونا گفته باشه) چنین سبکیُ ارائه بده. یعنی نظرم برخلاف تو هست محمدحسین.

اما یاسین عزیز، چیزی از مهدی پرسیدی درباره من.:دی سوال دارم ازت در این باره. این خیلی‌ها که شک دارن کیا هستن؟ این فاز که هیچی، فاز قبل همه رای دادن دیگه. افراد دیگری نبودن که بهشون اعلام شک بشه ولی رای کمی دریافت کنن؟ سوال بعدی هم اینکه اون ویژگی که گفتی (سوتی ندادن و دیر مشخص شدن و ...) فقط درباره من صادقه؟ و کلا هدفت هم بگو از این سوال.

عرفان پست 367
شکم در این رابطه بسیار زیاد بهت کمتر شده. صفر هم معلومه چرا نیست. ممکنه بیش از یک ستون پنجم وجود داشته باشه یا مهسا ستون پنجم نبوده باشه. البته احتمال هردوش کمه برام فعلا. کلا هم حس خنثی دارم بهت فعلا.

سلامی دوباره. امیدوارم که حال‌تون خوب باشه؛ و برای رامتین و آرش هم آرزوی سلامتی می‌کنم. امیدوارم خودتون و خانواده در سلامت و از بیماری در امان باشید.

اول این‌‌که ببخشید من روز اول فاز نبودم. خوش‌بختانه از فردا چند روزی چیل (Chill) می‌شم و جبران این‌ها می‌شه. :دی

چند چیز در بازی هست که نیازه راجع به‌شون صحبت کنم.

پویا

توضیحاتت در جواب به مهدی راجع به حالت‌هات رو خوندم. به نظرم نکته‌ی حرف من که روش حساس شدم رو واضح نگرفتی. من مشکلم با چند پهلو بودن پستته. تو به کسی شک قربانی می‌کنی و می‌گی. این مشکلی نداره برای من. جایی برای من مشکوکه که میای از این شک برای سفید کردن استفاده می‌‌کنی. تو گفتی مهدی قربانی اگر باشه یا باید دو فاز اول رای داد، یا در فازهای سرعتی. لحن پستت هم این‌طوری هست که قرار نیست در دو فاز اول به‌ش رای بدی و مفهوم ضمنی پستت اینه‌که تا فاز سرعتی کسی به مهدی رای نده. بعد در ادامه می‌گی اگر مهدی تا فاز سه و چهار زنده بمونه، یعنی قربانی نیست و بی‌گناه می‌شه. نتیجه‌ی عملی این جمله‌ها اینه‌که تا فازهای سرعتی نباید به مهدی رای داد، اگر نمرد یا قربانی دیگری اعدام شد هم بی‌گناه می‌شه دیگه. خب، مشکل من چیه؟ مهدی ممکنه بی‌گناه باشه‌ها. اما تو پستی که داری به‌ش گیر می‌دی سر قربانی و شک گناهکاری داری به‌ش، چنین سفید کردنی غیر منطقیه. مثل اینه‌که تو دعوا برای طرف کادو ببری.

اون که گفتی قربانی/جادوگر این‌طوری بازی نمی‌کنه که در خطر وسط بودن و اعدام باشه هم، با یکی از حرف‌های خودت نمی‌خونه. تو گفتی اون حرف مهدی رو تو فقط به‌ش توجه کردی و برای بقیه هم زیاد حرف عجیبی نبوده. یعنی اون پستی که داری می‌گی مهدی باهاش اومده وسط و مناسب جادوگر نیست، طبق تعریف تو پستی‌ـه که زیاد هم این امکان رو نداشته که کسی رو بیاره وسط. ها؟

حس منفی‌ت به خودم رو هم نفهمیدم. سوال اول یعنی همونی که راجع به دیرآمدگان بود؟

محمدحسین

محمدحسین جان تو دوتا پیش‌فرض داری در پستت: ۱. پنج بی‌گناه احتمالی وجود داره. ۲. بی‌گناهان به هم رای ندن و تو سر و کله‌ی هم نزنن.
من مشکلی با این دو پیش‌فرضت و اسامی ندارم. اما خودت هم بی‌گناهی دیگه؟ و اتفاقا بی‌گناهی خودت واضح‌تر از اون پنج اسم هست. پس اون جمله‌ی بالا چیه؟ اون‌ها تو سر و کله‌ی هم نزنن طبق فرض تو. اما تو سر و کله‌ی تو بزنن؟ تو یعنی بی‌گناه نیستی؟ :دی من لزوم آوردن این جمله رو در متن نمی‌فهمم و به نظرم نمایشی بود. وگرنه مفهوم جمله بدون اون هم می‌رسید. اگر هم نمایشی نبود که با پیش‌فرض‌هات و این‌که تو هم بیی‌گناهی تناقض داره.

فری

مافیا. احتمال مافیا بودن عرفان الان برام بالای ۶۰ درصده. چون همه‌چیز رو تو ذهنم توضیح می‌ده که چرا این‌قدر در پست اول روی ستون پنجم تمرکز داشت و چرا این‌قدر ناراحت بود که فرقه هم می‌تونه ستون پنجم رو جذب کنه. تعدادشون رو دیده، یا گاد گفته به‌شون و فهمیدن ستون پنجم دارن. و این باعث شده این‌قدر متمرکز بشه روش. مافیا هم احتمالا همون چهار نفره پس با این ستون. و درک می‌کنم عرفان رو که چرا نگران جذب شدن ستون توسط فرقه بوده. چون فرقه و بی‌گناه حساسیت خاصی روی این‌که کی ستون پنجم رو جذب می‌کنه ندارن. براشون فرقی نداره.

عرفان اگر اومدی دوباره جواب پست دیروز من رو بده حتما. :دی

سوالات پویا

1. نظرت در رابطه با بحث من و مهدی چیه؟

نظرم رو در مورد بحث‌تون گفتم. خود ذات بحث برام عجیب و مشکوکه. چون هدفش رو نمی‌فهمم طبق توضیحات بالا. حسم به مهدی و خودت هم خنثی هست فعلا.

2. نظرت در مورد بازی چاوش چیه؟

۵۵ درصد گناهکار.

3. نظرت در مورد بازی مهسا و نقشش چیه؟

به نظرم نقش اعلامی‌ش درسته و بازی‌ش هم در جهت بی‌گناهان نبود. این احتیاطش و خونسردی‌ش در گیر دادن به دیگران هم به نظرم سر همین بود که می‌ترسید نکنه با هم‌تیمی‌های آینده‌ش درگیر بشه. مهسا بی‌گناه بی‌پرواتره.

4. نظرت در مورد بازی فری چیه؟

یکی از گزینه‌های من برای این فاز.

5. به نظرت تو آرا چجوری می‌شه دنبال گناه‌کار گشت؟ چه کار کنیم بهتره برای بررسیش؟

به نظرم اولویت‌های دوم و در کل وسطی در رای‌های نهایی خیلی مهمه. اولویت‌ دوم و اولویت‌های وسطی وقتی تعداد افراد در دفاعیه زیاده، برای اعدام یک شخص همون اهمیت رو دارن که اولویت اول داره اما کمتر پاسخگو می‌کنه افراد رو. و باهات موافقم که اولویت‌‌هایی نهایی افراد بیشتر مهمه تا اولویت‌های اولیه‌شون. یک راه برای بررسی‌ش اینه‌که ببینی اولویت دادن به یک فرد نسبت به یک فرد دیگه چه‌قدر به بازی اون افراد می‌‌خوره. نسبی بسنجی یعنی گزینه‌هاش رو باهم.

6. اگه بی‌گناه باشی و یکی مثل هادی این دورُ ببینی، چه حسی بهت دست می‌ده؟ و نظرت راجع‌بهش چیه؟ کلا چجوری باهاش رفتار می‌کنی؟

نمی‌دونم حقیقتا. ولی نظری هنوز راجع به هادی ندارم. بازی‌های قبلی‌ش رو ندیدم و فقط شنیدم. و هنوز ایده‌ای ندارم درباره‌ش. منتها برام سواله چرا دیشب به تو رای نداده.

و راجع به رای‌ها بگم. من به عرفان و مهسا هر دو شک داشتم. به مهسا شک وکیل/گناهکار تیمی و به عرفان شک مافیا/ستون‌پنجم. به همین خاطر اولویت‌های اول بودن. بعدش من متاسفانه وارد جایی شدم که دسترسی اینترنتش خوب نبود. و من از شمارش آرا خبر نداشتم. سر همین صدرا رو به عنوان رای پرت دادم. گزینه‌های تغییر رو هم داده بودم که اگر صدرا داشت با رای من می‌رفت دفاعیه عوض بشه رایم توسط گاد که مث‌که نمی‌رفته دفاعیه. البته اگر اون موقع پست محمدرضا رو می‌دیدم اولویتم رو به محمدرضا می‌دادم.

بحث‌هایی که حول رای‌ها شکل گرفته رو دارم می‌خونم و جایی لازم بود ورود می‌کنم.

دوست خوبم فری

من فاز قبل ازت پرسیدم که چه استراتژی برای رای دادن داری و چطور قراره امشب رای بدی. گفتی ممکنه گزینه پیدا نکنی اما داره می‌گردی. امروز هم چنین چیزی رو نمی‌بینم (جز یک لیست مشکوک که فرصت نکردی باهاشون وارد بحث بشی)
من مشکلی ندارم تو گزینه نداشته باشی، اما این‌که تلاشی هم برای گزینه داشتن نمی‌کنی برای من حس خوبی نداره و به جای اون هنوز درگیر این هستی که چرا نباید بی‌گناه پیدا کرد.
چندتا سوال می‌پرسم بی‌زحمت جواب بده. :دی

۱. نظرت درباره‌ی محمدحسین چیه؟ و چه‌ مقدر از پست‌هاش به نظرت می‌تونه ادای دلسوزی درآوردن باشه؟

۲. اگر محمدحسین گناهکار باشه به چه کسی مشکوک می‌شی؟

۳. برای یک گناهکار که می‌خواد تا ته بازی بره، بهترین استراتژی چیه؟

۴. به نظرت گناهکارها چطوری اولویت و رای می‌دن؟ :دی

۵. رای پرت دادن از چه فازی به بعد گناهکارانه‌ست؟

امین پست 368

منم به نظر خودم یا واضح توضیح نمی‌دم یا اینکه شما به اون بخش مد نظر من دقت نمی‌کنید. احتمال می‌دم بیشتر ایراد از فرستنده باشه:دی، پس توضیح می‌دم. من یه شکی وارد کردم. گفتم اگه به نظر شما هم اینه، راهش اونه. نه اینکه کلا کاری که گفتم بکنیم. نوشتی "یعنی قربانی نیست و بی‌گناه می‌شه". اصلا چنین چیزی نیست. گفتم احتمال بی‌گناهیش بیشتر می‌شه. فرض کن به تو شک وکیل بودن دارم. وکیل حذف می‌شه. احتمال بی‌گناهی تو بیشتر می‌شه پس. حساب ساده. منظور این بود. برای منم سفید نیست اصلا. برای شما هم نباشه. فعلا خنثی متمایل به مثبته. زیاد هم نه.

نه. من گفتم اگه کسی استادوقربانی باشه، خودشُ در معرض اعدام (نه اینکه بیاد وسط صرفا) قرار نمی‌ده. برداشتم از اون پست مهدی در معرض قرار دادن بود. که با ورودش در فاز بعدی تصحیح شد. الآن به نظرم با احتمال بسیار بالایی قربانی نیست. هر نقش دیگری ممکنه باشه.

بله. اینکه رفتی از پست من جایی که می‌خواستیُ آوردی فقط. بقیه بازیت برام خنثی هست. این حدود 5 درصد می‌بره‌ت سمت منفی. وزن سنگینی نداره، ولی هیچ توضیحی از بینش نمی‌بره. چون به‌نظر من باید همه پستُ می‌خوندی. صرفا خواستی گیر بدی. ممکنه بگی بی‌گناه باشی هم این کارُ می‌کنی. خب منم باز بهت به همون مقدار حس منفی پیدا می‌کنم.

بازم می‌گم که اعداد برای تقریب ذهن هست. ولی مثلا من اگه 4 تا از این 5 درصدی‌ها پیدا کنم و هیچ مثبتی هم نبینم، می‌شه 70 درصد که احتمال بالایی هست.

مرسی از جوابات.

برای این فاز محمدرضا چوب‌خط‌ش پر شده و از 70 درصد شروع می‌کنه در سیستم من. پستاشُ می‌خونم اگر بیاد. ببینم چه تغییری می‌کنه.
هادی و چاوش برام حدود 60 درصد هستن. هادی بیشتر از چاوش. هردو مدل بازی‌شون بیش از اینکه شبیه ادوار بی‌گناهی باشه، شبیه ادوار گناه‌کاری هست. فری و ترسا با پست‌های این فازشون فعلا پایین‌تر از 60 درصد هستن برام.
اکثرا بین 45-55 هستن. 40 هم صدرا هست و عماد و آرش و رامتین و یاسین. پایین‌تر هم ندارم.
ادامه فاز، جواب اون دو سوال و البته آرای جدید هم مهمه.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
من یک نکته درباره خودم بگم و برم پست بخونم ( :crysmiley1: ) در بازی ای که حدودا کم و بیش ده نفر بیگناه نیستن، تقریبا ده نفر داریم که دارن ادای مفید بودن و در میارن و براشون مهم نیست در واقع که حاصل فعالیتاشون (اکثرا) به نفع بیگناها نیست، اینجا کسی که توی این نرم قرار نگیره انگشت نما میشه(من) بخاطر همین بیگناهی هم که واقعا نتیجه ی قطعی نگرفته از نشون دادنش میترسه. همین ترس باعث ایجاد فشار میشه روی بیگناه که تصمیمی بگیره که به ضرر بیگناها باشه. اگر واقعا دنبال گناهکار میگردین، برین اونایی که ادای مفید بودن و درمیارن یقه کنید نه من:دی دوستی مثل آرش برای من دلاین تعیین میکنه که اگر تا آخر این فاز گزینه معرفی نکنی فلانت میکنم و بیصارت میکنم، اینا به من حس خوبی نمیده حقیقتا:دی ایجاد فشاره که این آقا رو بترسونم بلکه اشتباه کنه:دی let it be known، من تحت فشار قرار نمیگیرم.:دی

ویرایش گاد: بیسار :دی

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
من فعلا یه نگاه کلی به بهضی پستا و نگاه جزئی به بعضی پستا داشتم و یه نکته به نظرم رسید. حدود ۷ میام و پاسخگو خواهم بود.

امین

به نظرم اولویت‌های دوم و در کل وسطی در رای‌های نهایی خیلی مهمه. اولویت‌ دوم و اولویت‌های وسطی وقتی تعداد افراد در دفاعیه زیاده، برای اعدام یک شخص همون اهمیت رو دارن که اولویت اول داره اما کمتر پاسخگو می‌کنه افراد رو.

دقیقا چجوری اولویت دوم مهمتره وقتی که ارزش اولویت اول، دو برابر اولویت دومه؟ وقتی یه چیزی دو برابر ارزش داره طبیعیه که بیشتر، افراد رو پاسخگو کنه

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
فری
بیشترش توی پست اول و دوم این فازم بود.
این قدر ننه من غریبم بازی هم در نیار جدی :|

پویا
اختلاف‌ بین اولویت اول و دومم نسبتا زیاد بود، اگه امان داشتم هم می‌گرفتم مشخصا وقتی اونقدر خوابم میاد. :دی

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
اول از همه تموم کسایی که کسالت دارن امیدوارم سریع تر حالشون اوکی تر شه:گل:

یاسین
اینکه گفتی دلیل رای به مهسا رو توی پست اول دیروزم فک کنم یا پست دوم توضیح دادم...این پست قبلیمم در جواب مهدی فک کنم باز اشاره کردم ادامه ش رو اونجا میتونی بخونی

صدرا
یعنی چی ناخوداگاهت منو حذف شده در نظر گرفته؟ :دی متوجه نشدم

در ضمن در رابطه با بحثت با ترسا...واقعا یه ذره پخش و پلا و زیاده...نمیتونی تو یه پاراگراف کوتاه نظر کلیت رو بگی؟ رفرنس اینا نمیخواد کلی بگو
ترسا توهم همینطور

در مورد هادی گفتی بد بازی نکرده
یعنی حرکتی که کرده به خودی خود مشکوک نبوده یا نه چون هادی بوده عبور کردی ازش؟

ممد حسین
با تمام احترام میتونم رامتین و ترسا رو ازت بپذیرم و تا حدودی عماد
سعید چون صرفا بی مهابا هست میگی احتمال گناهکاریش کمتره؟ یعنی چون بی مهابا بوده باید از ذهن بیگناه بگذره که این ممکنه بیگناه باشه؟
بی مهابا بودن رو تو چی میبینی
در مورد هادی هم گفتی تو پستی که جواب پویا رو دادی توضیح دادی شماره پست رو بی زحمت اعلام کن برم بخونم تا سر هادی و سعید یه گپی زده باشیم :دی

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
پویا

1. تفاوت بین فردی که اول بهش رای دادید با دوم قابل توجه بود یا نه؟ یعنی آیا این کار براتون تصمیم سختی بوده یا راحت؟

اختلاف اولویت اول و دومم بعد از دفاعیه زیاد بود. دفاعیه‌ی محمدرضا برام تیپیکال گناهکاری بود. و مهسا یکم نسبت به‌ش مرددتر شده بودم. سر همین کار سختی نبود. یک توضیح عمومی هم این‌جا بدم که این ایده‌ها که یک‌طور بدم ۱۹۹تا بشه و این‌ها از این چیزهاست که به ذهن من وقتی گناهکارم می‌رسه. در واقع در گناهکاری از این چیزها زیاد به ذهن آدم می‌رسه. بی‌گناه از این کارها نمی‌کنه به نظرم.

2. اگر حق انتخاب داشتید که امان بگیرید و رای ندید، با این توضیح که فقط شما یک نفر امان گرفتید، این کارُ می‌کردید یا نه؟

نه.

راجع به بقیه توضیحاتت هم می‌پذیرم. اون حس منفی این‌هات هم یکم برام مشکوکه. بی‌گناه بودی تشخیصم داده بودی به نظرم. ولی بحث بیشتری ندارم فعلا.

فری

توضیحات اولیه‌ت ولحنش خوب بود و حسم رو یکم تعدیل کرد نسبت به‌ت. اما:

اگر واقعا دنبال گناهکار میگردین، برین اونایی که ادای مفید بودن و درمیارن یقه کنید نه من:دی

تو چرا نمی‌گردی؟ (گفتی دیگران برن بگردن.) و چرا به نام این افراد اشاره نمی‌کنی؟ :دی

رامتین

دقیقا چجوری اولویت دوم مهمتره وقتی که ارزش اولویت اول، دو برابر اولویت دومه؟ وقتی یه چیزی دو برابر ارزش داره طبیعیه که بیشتر، افراد رو پاسخگو کنه

خب حرف من همینه. دارم می‌گم اولویت اول آدم‌ها رو پاسخگو می‌کنه. اما اولویت دوم می‌تونه همون تاثیر اولویت اول رو بذاره تقریبا در اعدام (وقتی تعداد بیشتر از سه نفر باشه مخصوصا) ولی افراد به خاطرش کمتر پاسخگو هستن. یعنی اگر تیمی بخواد اعدام تیمی کنه بیشتر روی اولویت‌های دوم مانور می‌دن به نظرم تا اول. مگر مورد خاصی باشه و مثلا بخوان یکی رو خیلی جدی سیو کنن. جوابم به پویا به صورت عمومی بود نه الزاما فاز دیشب.
مهم‌تر بودن از نظر بررسی برای گناهکار پیدا کردن بود. اولویت اول که به صورت پیش‌فرض آدم‌ها براش دلیل آماده می‌کنن و در معرض پرسش قرار می‌گیرن به واسطه‌ش.

من فکر کنم ۵۰۰ ۶۰۰ کلمه‌ی دیگه دارم. می‌ذارم اواخر فاز و بعد از دیدن جواب‌های عرفان، محمدحسین و فری مخصوصا و روند رای‌ها ازش استفاده می‌کنم.

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
اگه بخوام یه جمع بندی بکنم تا قبل از پایان فاز و رای گیریها ، نظر من در خصوص بازیکن ها به این صورت هست:

افرادی که حس مثبت تری بهشون دارم: مهدی - محمدحسین - فری - عماد - رامتین

خنثی: هادی - محمدرضا - عرفان - رضا - ترسا - پویا - امین - چاوش

منفی: یاسین - محمدامین - صدرا - خلفی - آرش

البته لازم میدونم چندتا نکته رو هم بگم. مثلا اول بازی به هادی یه ایرادی گرفتم و در پاسخ شنیدم که مدل هادی عجیب غریبه و چیز غیر طبیعی وجود نداره. ولی خب خیلیا ازش ایراد گرفتن چرا به پویا رای نداده. منم همین سوالو دارم ولی آیا اینم باید بذاریم پای استایل خاصش یا نه؟ اگه فاز قبلی به پویا رای میداد دیدم بهش مثبت تر میشد.

در مورد عرفان هم نمیدونم فرصت بازی کردن نداره یا بیگناه نیست و کمتر فعالیت میکنه ولی زمانیکه جفتمون بیگناه بودیم ، خیلی دلسوزانه و جستجوگرانه بازی میکرد. برای همین دلم میخواد پستهای بعدی و نظراتشو بدونم. پتانسیل منفی شدن داره.

این موضوع در مورد چاوش هم صدق میکنه. 3 فاز از بازی گذشته و حرکت خاصی ازش ندیدم. با توجه به شناختی که ازش دارم بازیش زیاد به بیگناه ها نمیخوره. :دی

یاسین از زمانیکه رای داده فقط امروز اومد گفت از سعید خواهش میکنم در مورد من عجولانه تصمیم نگیره. نمیدونم چرا ولی این جمله حس خوبی به من نمیده.
یاسین
نفرات مثبت و منفیتو لطفا اعلام کن. اگر هم گفتی قبلا به پستش اشاره کنی کافیه.

در مورد آرش هم واقعا نمیتونم درک کنم که چرا واقعا افرادی که تو رای گیری ها حرف و عملشون یکی نبوده رو خاکستری نمیبینه ولی افرادی که به نسبت بقیه مثبت تر بودن رو خاکستری میبینه. آرش یا مثل اون سری که با هم بازی کردیم بیگناه بودیم و قفلی زده بودی که ادعای کارآگاه بودن کردی و فقط تک بُعدی به قضیه نگاه میکردی داری بازی میکنی. یا واقعا گناهکاری. برای همین حس خوبی از تارگت هات نمیگیرم.

و اما... به نظرم محتمل ترین گزینه گناهکاری برام خلفی هستش چون نه رای های اولیه اش به بیگناه ها میخورد نه رای های ثانویه اش . دلایلی هم که آورد قابل قبول نبودن از نظر من و قطعا یکی از رای های من هست.

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین