برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
پویا

ببین حرف من اینه که فرضا من فرقه هستم و می‌دونم که تو قربانی نیستی. درست؟ وقتی میام در ابتدای بازی چنین چیزی می‌گم که "می‌دونم نیست"، تهش برای خودم بد می‌شه. اینکه رو بازی تو چه اثری بذاره هم در مقابل اون بد شدن برای خودم، واقعا اهمیتی نداره. یعنی هرچقدر باشه منفعت اونور، ضرر اینور بیشتره. چون بازی بره جلوتر بالاخره خیلی چیزا مشخص می‌شه دیگه. بعدا خیلیا می‌تونن به همون حرفم استناد بکنن و اتهام بزنن بهم. پس من وقتی چنین چیزی می‌گم که بدونم واقعا محتمله. و چیزیه که چون واقعا به ذهنم رسیده، پس می‌تونم ازش دفاع کنم.
تو می‌تونی نپذیری، بقیه هم همین‌طور. ولی من فقط در صورتی ممکنه به کسی در ابتدای بازی بگم قربانی و "بدونم که نیست" که خودم قربانی باشم و بخوام اعدام بشم. و گفتمم بالا که چرا بازی من شبیه قربانی نیست باتوجه به وقتی که گذاشتم و سایر مسائلی که خودتون می‌تونید بهش توجه کنید. حالا یکی می‌گه نه، دلیل نشد. خب باشه، هر فکری می‌خواد بکنه.
ولی اگه نقشم به قول تو استاداعظم یا وکیل باشه، دلیلی نمی‌بینم شک بیخود علیه خودم ایجاد کنم، برای چیزی که سودی نداره برام. خوندم هم که گفتی چه سودی می‌تونه داشته باشه. اونا برا من سود محسوب نمی‌شه حقیقتا.

چرا تهش برای خودت بد می‌شه من این رو متوجه نمی‌شم. الان فرض کن بحث لباس و جادو و چه می‌دونم هیچی نیست و مثلا همه فهمیدیم قربانی از بازی حذف شده، بعدش یعنی یه عده میان می‌گن پویا تو چرا به مهدی می‌گفتی قربانی؟ الان که نیست بیا توضیحات بده؟ خب تو می‌گی فلان کار رو کرده و من بهش شک کردم. نگفتم ۱۰۰ درصد قربانی‌ئه که. و این زمانی که خودت قربانی یا استاد اعظم باشی بدتره دیگه خودتم که توضیحش دادی. چون در این حالت رندوم هم شو نمی‌شه که دیگه قربانی تو بازی نیست مثلا. اگه خودت باشی تا زمانی که خودت نمیری، هیچکس نمی‌فهمه حرفی که درباره مهدی زدی درست بوده یا غلط. پس ضررش رو برات متوجه نمی‌شم اصلا من.
ضمن اینکه اگر استاداعظم و قربانی باشی، تو بهرحال دوست داری آپشن اعدام رو دستت داشته باشی. خودت هم می‌دونی با همچین چیزی اونقدری شک روت ایجاد نمی‌شه که قبل از اینکه خودت بخوای یهویی اعدام شی مثلا. بهرحال تو با اونقدر جدی اطلاق کردن یک نقش نسبت به یک نفر، داری این حس رو به بازی القا می‌کنی که خودت اون نیستی. در مورد وکیل هم شاید درست باشه حرفت، گرچه بهرحال وکیل باید بی‌گناه‌هارو با هر دلیلی که پیدا کنه زیر فشار نگه داره، درغیر این صورت نمی‌تونه مدیریت کنه بازی رو.

در مورد بقیه صحبت‌هات که نقل قول نکردم، اوکیه توضیحاتت. منتهی منظور من هم این نبود. حالا باز مصداقی براش در ادامه ببینم باز اشاره می‌کنم.
اونُ که فهمیدم. حواستون باشه‌ش چیه؟ چرا یه نفر باید "حواسش باشه که بی‌گناه اعدام نکنه"؟ خودش نمی‌دونه؟ و چرا یه نفر باید به بقیه بگه "حواستون باشه بی‌گناه اعدام نکنید"؟
کسی به قول تعدد اعدام بی‌گناه داشته باشه، فقط تو شک می‌کنی؟ کلا شک‌برانگیز هست دیگه.

آقا مسلما این یه تیکه‌ و کنایه‌س دیگه. می‌گم من به این چیزا حساسم. الان شکت به چی برمی‌انگیزه دقیقا؟ اونو بگو جای این حرفا.
انتهاش: بقیه هم باید حساس باشن سر رای‌ها و اولویت‌ها. دیدم که بررسی کردی و دستت درد نکنه. ولی دلیلی نداره دید تو یا من یا امین یا هرکی دیگه رو، بقیه هم داشته باشن.
منم حساسم و همیشه گفتم رای چقدر مهمه از دید من. و می‌خوام برم بررسی کنم الآن. ولی اصلا نظرم این نیست که اولویت دادن به مهسا گناه‌کارانه هست یا ترسا یا محمدرضا. باید با بازی افراد مقایسه بکنم. تو چون خودت اولویت آخر دادی، طبیعیه که به نظرت کار درست‌تری بیاد. ولی دلیلی نداره حتما اینجوری باشه.

بله دلیلی نداره طرز فکر مشابه باشه. بهرحال من دلایل خودم رو ارائه دادم و از این شیوه هم برای غیربی‌گناه یابی استفاده می‌کنم. حالا هرکسی هر شیوه و منطقی که داره رو می‌تونه به کار بگیره.

---------
ببین دقیقا این تحلیل هایی هست که خودت از رای گیری ها انجام دادی. 4 نفری که به من رای دادن یعنی صدرا ، محمدامین ، خلفی و یاسین از بین اینها 3 نفر مشترکن به محمدرضا رای میدن و در نهایت تو رای گیری ثانویه رایشون رو از روش برمیدارن.

الان مثلا رای خلفی رو ببین. توجیهش برای رای گیری اولیه اینه که به اونایی که کمتر فعالیت داشتن رای دادم . بعد تو رای گیری نهایی محمدرضا که فعالیتش خیلی کم بوده رو رای نمیده. (اصلا حرف و عملش نمیخونه با هم)
من تو پستهای قبلی توضیح دادم همین سوالو تقریبا چاوش هم پرسیده بود. اگه سوالی توی ذهنت هست بپرس تا بگم.

این‌ها اوکی. درکل هم من حس منفی نسبت به بازیت ندارم تا اینجا. الان یه سوال خوب خلفی ازت پرسیده همون رو جواب بده. فرض کن اون نفرات اصلا به تو رای نمی‌دادن. در این حالت از روی بازی گزینه‌هات کیا می‌بودن برای شک و رای؟ الان کیا هستن؟

-----------

رامتین

میخواستم به دو تا کم کار رای بدم. دو تا هم که باهاشون بحث داشتم. به عنوان کسی که خودت قبل من مطرح کردی که به کم فعال ها رای میدی، ایرادت یه کم عجیبه و بهونه به نظر میاد.

دلیل رای‌ات محل سوال من نیست. ازدیاد رای‌ات برای من سوال شده. من خب وقتی می‌خوام به کم فعال‌ها رای بدم مفهومش لزوما این نیست که می‌گم بازی رو باید بیخیال شد و به کمترین‌ها رای داد. من اگر چنین کاری می‌کنم، درواقع دارم یک جایگزین برای شیوه گناهکاریابیم (که تا اونجا برای من کسی رو پیدا نکرده)، ایجاد می‌کنم که به گزینه رای اجباری برسم. من می‌گم تو که خب ۲ گزینه از روی بازی داری، دیگه دلیلی نداره ۴ تا رو پر کنی و بگی خب ۲ نفر هم کم فعال. الان مثلا حداقل ۳ و حداکثر رای ۶ بود، تو به ۴ نفر غیرفعال رای می‌دادی بازم؟

-------

مهدی:
یه چیزی که جالبه در مورد پویا، خیلی هاش بهش شک دارن ولی رای نمیدن بهش ؟!! پویا هم بازیکنی نیست که تو بحث ها سوتی بده بالاخره جواب میده برای هر سوال و موضوعی، اگر گناهکار باشه و خیلی دیر مشخص شه به نظرت به ضرر بی‌گناه‌ها نیست ؟!!

خیلی‌ها یعنی کی؟ من به جز هادی و خودم در حد رای کسی رو ندیدم به پویا شک داشته باشه (و البته مهسا که رای هم داده بود فاز قبل)، ولی الان برای سوالت، پیشنهادت چیه؟ اصلا خود تو نظرت چیه راجع به پویا؟

------
خلفی

دو خط پایین ترش گفتی مهسا به خلفی حس منفی داشته کجا رو میگی؟ چرا ندیدم من

دو خط پایین‌تر منظورت کجاست دقیقا؟ متوجه نشدم.

تو اون حین من داشتم فکر میکردم که چرا ممدرضا؟ ( با اینکه خودم قبل دفاعیه ش گیر دادم بهش) چرا سعید نه؟ چرا من نه چرا یاسین نه؟

تو فعالیت همه این افرادی که اسم بردی رو در یه حد می‌دونستی فاز قبل؟ برای من که با فاصله زیاد کمترین فعال بازی محمدرضا بود.

بعد که اولویت ها رو فرستادم باز نشستم یه کم فکر کردم دیدم خب ترسا واقعا دفاعیه ش بیگناهی بود...خیلی هم به نظرم بی گناهی بود...پس بذار عوض کنم جاش رو با ممدرضا که گاد گفت نمیتونی اولویت رو عوض کنی

god

به نظرم گیرت بیخود بود با احترام جلو تر میگم چرا...اگه مثلا میگفتی محمدحسینی که تو حس مثبت بهش داری آدمای خاکستری تورو مثبت داره یه کم اوکی تر بود از نظر من
اما حتی اگه سوالت این هم میبود جوابش میشد اینکه از دید من...از نظر من
این احتمال نیست که بیگناه اشتباه کنه؟ حالا تو سفید کردن یک نفر یا تو سیاه کردنش؟
دلیل مثبت تر بودنشون از نظر خودم رو بیان کردم... ممدخسین صداقت، آرش پست های تقریبا خوب و هم جهت با ذهن من، ترسا هم دفاعیه ای که داشت
دقت کن بعد دفاعیه ترسا
اگه منظورت الانه که نظرم چیه راجع بهشون باید بیشتر دقت کنم ولی تا جایی که خوندم فک کنم آرش کمرنگ شده بود براش ترسا بقیه حرفاشونم باید بخونم

گیر نبود اون، سوال بود واضحا.

سوال چه زمانی رو دقیقا برای همین پرسیدم. چون اگر دفاعیه برات انقدر کسی رو مثبت می‌کنه،‌ باید اولویت سوم بذاریش نه دوم. البته الان می‌گی خواستی این کار رو بکنی و گاد نذاشته. که خب تصدیق این رو نمی‌دونم می‌شه گرفت یا نه. بهرحال این قسمت جاییه که برای من محل سوال هست. ضمن اینکه الان هم همچنان باهم بحث دارند این‌ها. بخون و نظر تکمیلی‌بده.

---------
صدرا

من فقط خواستم فرصت بازی به محمدرضا بدم و حواسم به این موضوع نبود که بدون رای اولیه به دفاعیه میاد بازم، شاید اشتباه کردم و این رو میپذیرم.

یعنی چی؟ منظورت از فرصت بازی دفاعیه‌س؟ یعنی خواستی محمدرضا بیاد دفاعیه که فرصت بازی داشته باشه؟ من مشکلم اینه که رای‌گیری اولیه به محمدرضا رای دادی پس برات مشکوک بوده دیگه به دلایلی. چی می‌شه که نهایتا می‌شه اولویت سوم؟ دو دفاعیه دیگه به‌نظرت گناهکارتر اومدن؟

---------

عرفان

به هادی شک نداشتم من مهدی ، ولی نفر سوم به جای محمد حسین میتونستم به هادی رای بدم ، با اینکه گفته بودم تا حرکت مشکوک بعدی صبر میکنم براش. ولی چون پیش بینی میکردم رایش زیاد شه بهش رای ندادم چون گناهکار نبود برام فعلا در حد بیرون رفتن.

از این که چیزی در نمیاد و گفتمم که هم‌راستا بوده با نظراتت. منتهی، عرفان تو چرا اصلا حس بی‌گناهی بهم نمی‌دی؟ مشکل از چیه الان؟ چرا همه‌ش تو موضع جواب دهنده هستی؟ من واقعا می‌خوام شناختم از افراد رو دخالت ندم در بازی ولی تا یه حدی این می‌شه. الان واقعا نمی‌تونم این بازی که داری تحویل می‌دی رو به عنوان بازی بی‌گناهی عرفان بپذیرم خب. ضمن اینکه ایرادی که امین ازت گرفته هم قابل توجه هست به‌نظرم. منم شک مافیاییم بهت بیشتر از نقش‌های غیربی‌گناهی دیگه‌ست الان.

----------

پویا

1. تفاوت بین فردی که اول بهش رای دادید با دوم قابل توجه بود یا نه؟ یعنی آیا این کار براتون تصمیم سختی بوده یا راحت؟
2. اگر حق انتخاب داشتید که امان بگیرید و رای ندید، با این توضیح که فقط شما یک نفر امان گرفتید، این کارُ می‌کردید یا نه؟

۱- بله. راحت چون غیرفعال‌ترین فرد با فاصله محمدرضا بود برای من.
۲- نه. اگر حق این رو داشتم که جز ۱ نفر به کسی رای ندم، قطعا نمی‌دادم. اما ۱ رای رو داشتم و می‌دادم درهرصورت.

-----------

فری

چرا به صدرا رای ندادم؟ اگر گناهکار بودم قطعا میدادم صدرا شروع بازیش برای من شبیه ادوار بیگناهیش بود، منتهی با هیجان و انرژی اضافه، شروع بحثش با رضا برای من نامفهوم بود و سوال ازش پرسیدم که لحنش تند بود، من دلیل لحن تندش رو متوجه نبودم در عوض اون به من میگفت لحنت بده، کلا برام سوال بود که کسی که لحنش خودش اینجوریه به لحن من ایراد میگیره چرا؟ کلیتش بیگناه بود اما لحن و منطقش در ایراد به رضا برام جای شک داشت، به مرور متوجه سو تفاهم شدم که منظورش از لحن لفظ توجیه بوده که من بکار بردم. چنین بحثی که در فاز بعد به نتیجه رسید چرا باید روش رای بدم؟ صرفا بخاطر اینکه کسی گیر نده اوه فری چرا گزینه نداری تو؟

یعنی یک‌جایی از بازی تو این رو که متوجه سوتفاهم شدی رو اعلام کردی یا مثلا گفتی که توضیحات صدرا اوکیه؟ اگر اینطوره که من همچین چیزی رو جا انداختم و خب سوالم هم در همین رابطه بی‌اساس هست در این حالت. اگر چنین چیزی بوده شماره پستت رو بده دوباره ببینم.

سر همین دفاعیش برام مهم نبود چون میدونستم چیز خاصی قرار نیست بگه، و اینکه خودشو لایق اومدن در دفاعیه دونسته بود برام کاملا در راستای شخصیتش بود.

شخصیتی که حساس به چنین چیزایی باشه، به‌نظرت چقدر تلاش می‌کنه کارهای نکرده‌اش رو جبران کنه؟

------------

ترسا

مهدی هم گارد و لحن تندی جلوی پویا داره. پست‌هاش رو که می‌خونم نرمشی به اون صورت نمی‌بینم، جدی‌ترین بحث‌ هم که تا الان تو بازی با پویا داشته. به نظر من وقتشه روشن کنی که موضعت نسبت به پویا چیه؟ فکر می‌کنی نقشش چی باشه؟

من پویا رو ۷۵ درصد غیربی‌گناه می‌بینم. داخل این ۷۵ درصد هم درصد بیشتری فرقه می‌بینمش. بعدش وکیل. بعدش مافیا. برام‌هم واقعا جای سوال هست که چرا وقتی هم مرض در پست‌های من نمی‌بینه، هم نوع ورودم رو می‌شناسه، هم سبک بازیم رو می‌بینه، چطور نمی‌تونه تشخیص بده بی‌گناهیم رو و همچنان در حالت شل کن سفت کن من رو نگه داشته. اینا برام جای تاریک هست در مورد پویا.

در مورد رای هم، بهرحال به علت ذات رای‌گیری و همچنین یک‌سری چیز‌هایی که در بازی ممکنه باشه، واقعا کار سختی هست تصمیم‌گیری در این مورد برای من. چون اگر با احتمال ضعیفی که می‌دم هم حتی اشتباه باشه (یعنی پویا هم مثل من بی‌گناه باشه)، در این حالت ضربه بزرگی می‌خوریم و شاید غیرقابل جبران. برای همین واقعا دارم حداکثر تلاشم برای همه جانبه فکر کردن رو به کار می‌گیرم. چون این حس رو هم دارم که انگیزه‌های زیادی ممکنه در بازی باشه که پشت من خودش رو قایم کنه برای رای به پویا. برای همین برای من تصمیم راحتی نیست. اما خب اگر فرقه باشه و به فکری که دارم عمل نکنم هم عملا انگار ضربه زدم به بی‌گناه‌ها. اما باید روش فکر کنم همچنان.

امین
تو نظرت چیه در این رابطه. فرض کن مهدی هستی، فرض کن بی‌گناه هستی، فرض کن ۷۵ درصد به پویا شک گناهکاری داری. چه‌کار می‌کنی در این برهه از بازی؟

- - - Updated - - -

اسم‌های سعید و یاسین رو جا انداختم در پست بالاییم. قسمت اولی که اسم نداره مخاطب سعید هست و دومی یاسین.

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
آرش
جواب کدوم سوالت رو ندادم؟
از لحاظ گیر دادن صدرا به رضا جفتش می تونه باشه خب. مگه گیر خیلی بزرگی داد؟ بهش گفت جوکر که البته به قول چاوش داشته سیوش می کرده انگار تا قصد به اعدامش. پروای خاصی نمی خواد که حالا بگی چون بی پروا بوده به نظرم شغاله. این بخش تو پست 236
اگه حس می‌کنی محمدحسین وکیل باشه، و به اون افراد حس مثبت خاصی هم نداری، چرا به این توجه نکردی که ممکنه دقیقا اون ۵ نفر جزو گناهکارایی باشن که وکیل می‌خواد سیوشون کنه؟ ینی درصورت وکیل بودن محمدحسین، این احتمالش بیشتر نیست به نظرت تا اینکه بخواد واقعا ۵ تا بیگناه رو سفید کنه؟
ببین برای من این حرکت خیلی برای وکیل سنگینه. یعنی با وجود تمام صحبت هایی که سر قضیه بیگناهیابی شده و اینا. وکیل می تونه بیگناه ها رو نام ببره و خودش رو هم خیلی با اینکار سفید کرده باشه، و به فرقه و مافیا هم نخ داده باشه.
اینجا رو فکر کنم داری اشتباه می‌زنی ها. توی پست‌های دیشبت هم حس کردم. اون ۳-۴ تا رایی که توی تاپیک می‌دیم، اولویت نداره که. یا من اشتباه متوجه شدم حرفت رو؟
بله. من احمقم. :))))
رامتین
از قبل میخواستم به دو تا کم کار رای بدم. و حقیقتا کمترین شک رو به خودت داشتمو اما این که میگی رای اول دادم، رای اول ندادم آقا. اون اصلا اولویت بندی نیست صرفا باید اسما رو به یه ترتیبی نوشت دیگه؟ منم اتفاقی تو رو اول نوشتم. از نظر حسی و شکی اتفاقا اولویت آخرم تو بودی.
در کل رای صرفا بابت کمکاری بود و از قبل هم این قرار رو گذاشته بودم.

حالا میگن النجات فی الصدق. حقیقتش آخرش که دیدم بیشتر فعال شدی میخواستم رایم رو ازت بردارم ولی فرصت نشد
ببین رامتین. تو 4 تا رای دادی. یعنی به راحتی وقتی فعالیت من رو دیدی با توجه به اون حس اولیه مثبتی که به من داشتی می تونستی رایت رو از روی من بر داری. و نگو فرصت نشد، فرصت داشتی کلی، چون پست دادی چندبار بعد فعالیت من. و چیزی که من رو مشکوک می کنه اینه که معمولا بیگناه از تغییر رای و اینا نمی ترسه. بلکه گناهکاره که می ترسه رایش رو تغییر بده. و احساس می کنم با توجه به توضیحاتت که دیده بودی من فعالیت دارم ولی رایت رو روی من نگه داشتی بخاطر اینکه صرفا بخاطر تغییر رای "حرکت مشکوک" نکرده باشی.
این درست نیست لزوما. دیگه از رای اجباری ندادن بدون امان که حرکت ریسکی‌تری نداریم، داریم؟ تو و امین دور ۱۱ هردو این کار رو کردید. با این منطق تو، ما باید می‌گفتیم خب اینا قطعا بی‌گناهن دیگه. قاتل که نمیاد رای نده بره تو خطر گادکش (حالا تهش هم همین جزو عواملی بود که خودت بازی رو دستت گرفتی).
ما امان گرفتیم. علاوه بر اون توی اون دور نه من بودم نه امین که هم رو بکشیم بیاریم. الان محمدرضا تنهایی نمیاد و حتی الانم نیومده! داره من رو دیوانه می کنه این قضیه.
آره درست می‌گی شاید من نباید همه‌رو با عینک خودم در بازی ببینم. ولی من بحثم بیشتر مقایسه‌ای بود برای یک بی‌گناه و دیدی که نسبت به دفاعیه‌ها و رای‌ها و بازی داره. ضمن اینکه به همه هم چنین گیری رو ندادم. از جمله خودت.
چون توضیح ندادی دقیقا چه کسایی رو می گی و صرفا گفتی کسایی که رای اول دادن به مهسا. من خودم رو هم حساب کردم چون هم رای اولیه داده بودم (اونم اول که فکر می کردم اولویت داره :دی ) هم اولویت اولم بود. و خوب غیر مستقیم روی دید بیگناهای دیگه روی من تاثیر می ذاره و این رو نمی خوام. می تونی پس دقیقتر بگی به چه افرادی توی اولویت اول مهسا مشکوکی؟ همون افرادی که تو تحلیل رای ها بهشون ایراد وارد کردی؟
ببین جای یکی پست دادن واقعا کار راحتی نیست و معمولا تا دیگه خیلی نیاز نباشه کسی این کار رو انجام نمی‌ده. مثلا یادم میاد دوری که من و امیر باهم مافیا بودیم، برای اینکه یه پست بخوایم با یوزر محمد ارسال کنیم، کلی باهم بحث کردیم و انداختیم گردن اون یکی. تازه اونجا جای حساسی بود که باید پست می‌دادیم. اوایل بازی رو می‌شه با یه سری بهونه‌هایی پیچوند. البته توضیح‌ تو هم برام منطقیه.
من تو طول این زمان ها یه بار دیدم جای یکی دیگه پست داده بشه. اما انقدر که این احتمال توسط افراد کارکشته تر از من مطرح شده من میاد تو ذهنم این احتمال. الان با همچنان نیومدن محمدرضا نظرت چیه؟ باز جاش پست نمی دادن؟
اینکه اینقدر سر این قضیه حساسی، حس مثبتی ازش می‌گیرم. چون فاز قبل هم دیدم که براش جنگیدی. و در مورد سوالت، من خب شمارش تو ذهنم بود و قاعدتا اگر هم قرار بود تغییر رایی انجام بدم، در مرحله اولیه و قبل شمارش گاد این کار رو می‌کردم، وگرنه برای هیچ‌کسی حاضر نیستم من در این بازی، فداکاری کنم که خودم رو به جاش بفرستم به دفاعیه. و معلومه که کاری که گفتی رو نمی‌کردم. من حواسم بود که قبل از ساعت ۱۰ مدیریت کنم رای‌ام رو، اما حقیقتش بیشتر هم سر چاوش حساس بودم و تو ذهنم به تو حس منفی بیشتری داشتم کلا به دلیل سابقه‌ات. و حتی در مروری که برای رای‌ها می‌کردم متوجه شدم فعالیتت اونقدری که تو ذهن من اون موقع کم بوده، کم نبوده. منتهی همونطوری که در مکالمه با امین گفتم، گزینه جایگزینی هم نبود. به جز همین عوض کردن لحظه آخری با گزینه پرت.
هم. اوکیه گرفتم.
سعید
خوشم میاد کلا هر جور حال میکنی جواب میدی. من میگم فعالیت محمد امین قابل قبول تر بوده برات ؟ بعد تو میای میگی فعالیت امین قابل قبول بوده.
جواب من رو راجع به همین ندادی. فعالیت من برای چی برات کمتر قابل قبوله.
ببین دقیقا این تحلیل هایی هست که خودت از رای گیری ها انجام دادی. 4 نفری که به من رای دادن یعنی صدرا ، محمدامین ، خلفی و یاسین از بین اینها 3 نفر مشترکن به محمدرضا رای میدن و در نهایت تو رای گیری ثانویه رایشون رو از روش برمیدارن.
من اونیم که به محمدرضا رای ندادم خواستم بگم. دلیلش اینه که حس می کنم اتهامی که به خلفی سر این رای گیری داده شده اتهام درستیه. و حقیقتا یکم از موضع خودم نامطمئن تر شدم.
همزنت برقیه یا دستی؟
تو پریشب زمان رای گیری اومدی گفتی جوابت به صدرا عجولانه بود و مشکوکم پس رای به اعدام. الان میگی دلیلش این نبوده و بخاطر کم فعالیتی و اینکه دستگاه گناهکاریاب یا بیگناهیاب نداری؟ مگه تا الان بقیه همه ی بیگناه و گناهکارهاشونو پیدا کردن؟
بعدشم رای گیری اولیه که اولویت بندی نداشت که میگی رای سومم تو بودی. اصن نفر اول میذاشتی! کلا یکی شمرده میشد برادر.
سعید. جو نده. من دارم تلاش می کنم راجع بهت درست تصمیم بگیرم.
اولا زمان رای گیری من راجع به بحث تو و صدرا نظر دادم. میارم این پایین:
ب راجع به بحث سعید و صدرا. پست هاشون اینان برای راحت تر کردن کار: پست های سعید: 53، 88 و 216 پست های صدرا: 64، 134 من تو این بحث ها عجله زیاد می بینم. یعنی سعید همون پست اولش بیان می کنه که به فری و صدرا خیلی مشکوک شده به خاطر حرفش و صدرا هم تو پست 64 می گه سعید که موضعش رو مشخص کرد و دوست نداره بیگناها هم رو پیدا کنن خیلی مشکوکه. و بعد گذشت 2 پست.. سعید قانع می شه از توضیحات صدرا که از نظر من خیلی قانع کننده نبود. یعنی از نظر من صدرا سهوا یا عمدا این رو در نظر نگرفت که فرقه قابلیت جذب داره و گناهکارا همدیگرو نمی تونن بزنن. اگه بیگناهای این بازی بلد بشن جذب و تیر زدن بهشون راحت تره. در نتیجه اون "اجازه بده قانع نشم بهانه چیه برادر من" سعید به قانع شدنش نمی خونه. بعید می دونم زرگری باشه اما کم شبیه این نیست که سعید خواسته فعالیت کنه ولی اقدام نمی خواسته کنه. منتظر واکنش صدرا به این مسئله هستم. سعید برام یکم منفی تره
اینجا مشخص نیست من چی دارم می گم؟ از همون اول مشکل ن با بحث عجولانه بودنش نیست. چندین بارم توضیح دادم و انگار نمی خوای قانع شی. حقیقتا انگار نمی خوای حتی گوش کنی. بحث این نیست که گناهکار یاب نداری. بحث اهمیت فعالیته. همونطور که تو جمله ی سعید می خواد فعالیت کنه ولی نمی خواد اقدام کنه گفتم، یعنی اینکه از نظر من گناهکار متوسط حداقل یکی دو فاز اول اقدام به اعدام یکی نمی کنه و گیر جدی نمی ده. تناسب فعالیتت با گیر های جدی ای که به افراد دادی کم بوده. متوجهی؟ یعنی تنها بحث درست حسابی ای که داشتی با صدرا بوده. اونم اولش تلاش کردی بحثت رو مهم نشون بدی و گفتی که خیلی مشکوکه کار صدرا. بعد با یه توضیح صدرا که از نظر من قانع کننده نبود قانع شدی. سعید اگه یه درصد بیگناهی به بازیت نگاه کن. به کل بازیت. قبل رای گیری این فاز. به کی گیر دادی؟ چیکار کردی تو بازی؟ حتی همین الان. فقط به افرادی داری گیر می دی که بهت رای دادن. خب این دل نسوزوندن برای بازیه دیگه برادر من. اصلا نمی تونی خودت رو جای من بذاری و درک کنی؟
و اینکه ببخشید آره من فکر می کردم اولویت داره رای های اولیه.
ما در مورد بحث هم تیمی بودن زمان مافیا و واکنش هیجانی: ادعای شناخت از من داری؟ چند سری با هم بازی کردیم که ادعای شناخت میکنی؟ بازی مافیامو دیدی بازی بیگناهیمو چطور؟ مهدی که سالیان سال منو میشناسه اینطوری در مورد من ادعا نمیکنه ولی تو ادعای شناخت میکنی جالبه دلایلت قانع کننده نبود با عرض معذرت.
ادعای شناخت ندارم. یه سری گناهکاریت رو دیدم یه سری بیگناهیت رو. دلیل رایم بهت شناختم نبود. شناختم و هیجانی شدنت مزید بر علت بود. ممکنه راجع بهش اشتباه کنم.
این فرضیه ای که مطرح کردی جالب بود. گوشه ذهنم باقی می مونه. اما چند تا سوال ازت دارم.
اول: ببین تو میگی محمدحسین وکیله پس گناهکارا رو میشناسه و اومده اونایی که به نظرش بیگناهن رو بعنوان طعمه معرفی کرده درسته؟
دو حالت داره: یا اینکه معتقدی لیستش درسته و همین تورو گناهکار نشون میده (به دلیل قسمت بولد شده از متنت و انکار بیگناهی این افراد) و یا اینکه بهش اعتقاد نداری و فرضیه ات در خصوص مطرح وکیل بودن محمدحسین رد میشه. حالا بهش اعتقاد داری یا نداری؟
مسئله اینه که تو من رو آدم قاطعی تصور کردی. من ممکنه بخوابم پاشم همه تفراتم رو بریزم دور. این فرضیه برای این مطرح شده چون من برای خودم درصد خطای زیادی می ذارم. که ممکنه کل این بازی اشتباه می کردم و محمدحسین وکیل بوده که اینکار رو کرده. من نمی تونم به راحتی بگم چون اینو اعتقاد دارم این یا چون اونو اعتقاد دارم اون. باید باهاش صحبت کنم تصمیم نسبتا قاطع تری بگیرم.
تمام چیزی که می دونم اینه که اون پست از یه بیگناه بعیده. و احساس می کنم پستش هدف داره. فراتر از هدفی که خودش سعی داره القا کنه.
دوم: اینکه دو نفر خنثی دو خاکستری و یک منفیتو اسم ببر
عماد و رامتین خنثی. هادی و ترسا خاکستری. سعید منفی.
سوم: اینکه افرادی که از دید تو سفیدتر هستن رو توی بازی اعلام کن
من تو بازی خیلی کم به افراد اعتماد دارم. اونایی که حس خوب دارم بهشون به صورت نسبی حال حاضر:
مهدی امین عرفان و یاسینن.
ایگنور نکردم حقیقتاً یادم رفت. یادمه گفتی چیزی که من می‌گم همون چیزی هست که خودت می‌گی. بعد من تو ذهنم اومد که خب حله مشکلی وجود نداره. الآن اگر موضوعی هست لطفاً دوباره بگو تا صحبت کنیم.
من تصور کردم با اون حرفت داری اتهام میزنی. پس پوینت بیان اون جمله چی بود؟ که زرنگ نیستی؟
خلفی
حالا اگه یه گروه گناهکاری داشته باشیم به نظرم بیسیک اینه که گناهکارا یک سوم جمعیت باشن (1-2 تا کمتر یا بیشتر با توجه به نقش)، اگه دوتا گروه باشه و فرعی هم حساب کنیم بنظرم نصف افراد بیگناه باشن اوکی باشه... تو 20 نفر هم نصف یعنی 10 میتونه عدد خوبی باشه برای بیگناها با توجه به اینکه اون دوتا گروه گناهکاری سر همدیگه هم میریزن ... حالا با توجه به نقش ها ممکنه یکی کم یا یکی زیاد بشه ولی خب بیسیک به نظرم همونی میشه که نوشتم احتمالا.
این پست 108 توئه. سوال اینه که چرا بیگناه ها رو 9 نفر در نظر گرفتی. تو هی می گی اینجوری شد که 10 در نظر گرفتم. اقا سوال این نیست که چرا 9-19 نفر در نظر گرفتی که. سوال اینه که چرا 9 اونجاس اصلا
عرفان
لباس داعم رو به این راحتیا استفاده نمیکنن چون آیتم قدرتمندیه بنظرم. لباس قبل دفاعیه هم چیز جذابیه و ممکنه استفاده بشه در شرایط خاص اینو کم نمیبینم ولی چون باز یدونست احتمالش اونقدر بالا نیست مگر اینکه در خظر باشن اعضای مافیا در اون فاز و در رای ها ، البته اعبار 3 روزه هم داره که مشخص میشه بعدا . لباس موقت سه روزه هم تعدادش محدوده ممکنه داده باشن ولی چرا مهسا. یکی از کاندیداهای همیشگی مدال رضا! اگر این باشه هم تا 3 روز دیگه مشخص میشه خداروشکر و نیازی به درگیری ذهنمون نیست فقط خواستم بنویسم جلو چشمم باشه. برای من با اون کلمه قطعی تر در مورد سناتور و سعی در خودسانسوری بیش از حد برای ندادن اطلاعات من مهسا رو ستون میگیرم تا اطلاع بعدی.
چرا مهسا نباشه؟ با توجه به گیر هایی که به مهسا سر مسائل مختلف داده شد. تو بودی به کی می دادی؟
محمدحسین
اول باید بگم که من ادعای بیگناهی قطعی افراد نامبرده رو نکردم و فقط بر اساس متن بازی، اتفاقات و شرایطی که در بازی دیدم احتمال بیگناهی بهتری برای این افراد متصور شدم. من علم غیب ندارم که قطعی صحبت کنم. مسئله ی بعدی اینکه هر کسی اون پست من رو بخونه، متوجه میشه که همه ی اون خطوط در راستای یک هدف واضح نوشته شده و اون هم دعوت به صلح این افراد در روز رای گیری هست. یعنی حتی وقتی از نگاه بیرونی هم به اون پست نگاه میکنم، محتمل ترین فرضیه و هدفی که درش قابل مشاهده هست نوعی دفاع شخصی از اون افراد، و دعوت به دفاع اون افراد از همدیگر هست که کاملاً مشخصه درونمایه ایجاد بازدارندگی داره. حالا برای من یه سوال پیش میاد که مشخصاً هم روی صحبت ام با آرش و محمدامین هست. اینقدر این بازی پیچیده بوده که من شخصاً توی این بازی تمام فکر و ذکرم در راستای پیدا کردن بیگناه و گناهکار و لااقل تلاش برای حفظ بیگناه های ذهنی خودم داخل بازی بوده و اصلاً نتونستم به احتمالات خارج از روز فکر کنم. شما چطور از اون پست من و درونمایه واضحی که داره، احتمال محتمل تر که ایجاد بازدارندگی هست در درجه اول به ذهنتون نرسیده، و احتمال بعیدتر که مربوط به وکیل و اتفاقات شب هست براتون در اولویت بوده؟ بدتر اینکه هر دو بواسطه تجربه گناهکاری احتمالاً واقفید که گناهکار آگاهی نسبی خوبی از بیگناه ها داره و اصلاً نیاز چندانی به معرفی توسط وکیل نداره. اگر هم اعتقاد دارید اون افراد گناهکارند، وکیل اینقدر واضح اعلام حمایت میکنه؟
دعوت به صلح این افراد در زمان رایگیری. این افراد عملا هیچ کانتکتی با هم دیگه نداشتن محمدحسین. چی دیدی که نیاز دیدی این افراد رو به صلح دعوت کنی؟
دعوت به دفاع افراد از همدیگه می تونه دلیل خوبی باشه. اما من یکم برام سخته قبول کنم که زمانی که این افراد با همدیگه کانتکتی نداشتن، با وجود اون مسائلی که من گفتم از قبیل تیر مافیا یا جذب فرقه، یهو بیای بگی از هم دفاع کنید بیگناهان عزیز من. آخه این افراد اصلا هر کی به یکی شک داره ولی با هم هم کاری نداشتن. پس نیازی به این کار نیست مگر اینکه هدف پشتش باشه.
راجع به ارش نمی دونم. راجع به خودم اول بگم که محمدحسین. تو بازیکن خیلی خوب مافیای حضوری هستی. پس قطعا می دونی توی مافیای حضوری چقدر شب و اتفاقاتی که توش میوفته مهمه. امیدوارم قصدت این نبوده باشه که اینطور القا کنی که بیگناه به شب فکر نمی کنه چون من می کنم. طبق عادتمم هست این قضیه. بعد از اون، دلایلی که من به این رسیدم که کارت از نظرم فراتر از یه حس بازدارندگی هست مشخصه. از نظر من نباید ترکیبی جواب می دادی. چون حداقل جواب من رو نتونستی بدی.
ببخشید ولی در هر دو حالت من اینقدر noob نیستم که وکیل رو این سبکی عیان بازی کنم. خیلی واضحه که اون پست من از روی حرص و جوشی میاد که دوست ندارم روز رای گیری گزینه هایی که در حد عقل خودم احتمال بیگناهی براشون متصور بودم راحت از بازی خارج بشند. ضمناً محمدامین، من اصلاً به این فکر نمیکنم که چیزی بلحاظ شخصی برای من سنگین تموم بشه یا نشه، بلکه حس میکنم مسئولیت دارم در حد عقل خودم جایی که بنظرم درسته حرفم رو بزنم و جلوی ضربه به سایرین رو هم بگیرم در حد توان اگر نیاز دیدم.
از نظر من اگر وکیل بودی، اصلا حرکت نوبی ای نبود که این کار رو کنی. این جملت با جمله بالا نمی خونه. اول می گی که طوری که من و آرش به این مسئله فکر کردیم پیچیده اس. بعد می گی من اینجوری عیان بازی نمی کنم. کدومشه بالاخره؟ از نظر من که اون پیچیده تره هست.
و اینکه می گی برات مهم نیست بلحاظ شخصی چطور تموم شه. من منظورم نقش محمدحسین در این دور مافیاست. اگر بیگناه باشی، قطعا نگران جایگاه خودت در بازی خواهی بود چون در آینده برای برد نیاز داری که حرفات اعتبار داشته باشن تا باز بتونی از این پست های "بازدارنده" بفرستی و تاثیر داشته باشی تو بازی غیر از اینه؟ خب، من حرفم اینه که محمدحسین زمانی که تنها 1 اعدام داشتیم و 19 نفر تو بازین و اطلاعات اونقد کافی نیست. بیاد 5 بیگناه احتمالی معرفی کنه که یکیشون اعدام شه و گناهکار باشه اعتبارش و حتی بیگناهی خودش زیر سوال بره؟ مگر اینکه هدف دیگه ای داشته باشه که ارزشش رو داشته باشه. متوجهی؟
یه مسئله ای رو هم بصورت کلی بگم. بین اون 5 نفر این درسته که شاید من هم اشتباه کنم، منتهی مشکل اصلی من با ذهنیتی هست که سایرین رو ول کرده و فقط با این افراد کار داره. حالا چرا؟ تصویر کلی من از اتفاقات تا اینجا بهم میگه ذهنیت بیگناه قاعدتاً با توجه به متن بازی این مسائل از ذهنش گذشته:
راجع به ذهنیت باهات موافقم. اما زمانی که یکی از این 5 نفری که می گی همه رو ول کردن فقط به افرادی گیر می دن که بهش رای دادن، خیلی حرفت رو نمی تونم بدون بایاس در نظر بگیرم.
دلایلت هم برای بیگناهی سعید اصلا قابل قبول نیست. بی مهابا؟ سعید فقط تا الان شک متقابل زده. و از طرف دیگه. تو اصلا بازیش رو تا حالا ندیدی. شاید کلا آدم بی مهابا ئیه.
فری
بله، در همون پست اول .

به نظرم اگر همه درباره بازی و مسیرش هم صحبت کنن به جای فقط عدد دادن بحث های بیشتر و مفید تری میتونه شکل بگیره. الان مطرح کردن این بحث های تئوریک وقتی گاد هم حتی تذکر داده فایده ای نداره به نظرم، اینا باید همون اول شکل میگرفت بخوام بدون اسپم قضیه اشو برات ببندم میشه این که، من منظورم این نبود گناهکارا ایگنور بشن، منظورم این بود که باید بیشتر از قبل بیگناها حواسشون به هم باشه، و اتفاقا حس میکنم شخصا تاثیر گذاشت این حرفم رو بعضی دوستان و خیلی به خودم کمک کرده تا الان حالا مخالفی باش. سوالم میخوای بپرسی، موردی بپرس که اسپم نباشه. وارد جزییات شو.

میتونه محافظه کارانه هم برداشت بشه، اما تمم احتیاطه این دور، و دلیلی برای عجله و احساس فشار نمیبینم، بیش از اینکه سرعت بازی بالاست و من باید برسم، بعدم نحوه بررسی من طولانیه بطور کلی. حالا توی تحلیل شاید گفتم چرا انقدر پست خوندنم زمان بره، تو هم مثل اینکه چنین مشکلی داری
پست اولت رو خوندم. گفته بودی با ارش موافقی چون خطرناک تره. اونم محافظه کارانه اس.
من اصلا مشکلی با حرفت راجع به ایگنور نکردن گناهکارا و اینا ندارم بابا. من با نفس عمل که به جای تحلیل درست و حسابی راجع به مسیر بازی حرف زدی کار دارم. می گی تصمیم گرفتی این فاز محتاط بازی کنی. چرا.
یه چیز کلی راجع به فری بگم. از نظر من فری بازیکن خیلی باهوشیه و دقیقا می دونه اون رای های پرت فاز پیشش، حرف های راجع به این که از این به بعد فاز 1 ماهه باشه میام فقط و اینکه این فاز خودش رو به موش مردگی زده که من تحت فشار قرار نمی گیرم و آی ایها الناس اینا دارن به من فشار میارن، هیچکدوم با بازی همیشگیش همخوانی نداره و همچنین می دونه که کار هاش مشکوک برداشت می شه. در نتیجه من بیشترین شک رو به فرقه یا جوکر بودنش دارم و خواهشا امشب پلیس بپرسدش.
ها راستی فری
من چرا تو لیست مظنونینتم؟ چون بهت شک دارم؟ :دی
عماد
پست 390 رو برام تفسیر کن لطفا. اصلا نفهمیدم چی میگی.
ترسا
ببین به نظر من حتما برو پست‌هایی که دادم رو دقیق بخون. در مورد شناختِ من هم باید بگم در اینکه حرفی بزنم و سوتیِ ترسایی باشه (کاملا بی‌ربط به نقشم) و یه فرد باهوشی بیاد اعدامم کنه، سابقه دارم کاملا. یعنی عمده‌ی تجربه‌ی مافیایی من این بوده که سر یه گفته‌های ناخواسته و از رو حواس‌پرتی، بیگناه اعدام شدم. همین رضا که اینجاست یه بار من رو که پاپ بودم (خفن‌ترین نقش بیگناهان) به بدترین شکل ممکن اعدام کرد که کلا دو سال مافیا بازی نکردم بعدش. سر همین‌ها فوبیای اعدام شدن هم گرفتم که اخیرا تا حدی داره فروکش می‌کنه. همین دور قبل هم نگاه کنی من قشنگ شرایطش رو داشتم که اعدام نشم و تا آخر بازی بمونم، ولی نمی‌دونم چرا بلد نیستم. همیشه یه بهونه‌ای دست یکی میدم بیاد سراغم. سر همین‌ها هم اون جمله که از رو ترحم به من رای ندید رو گفتم. چون درکل می‌خوام تصویر خودم رو ترمیم کنم. یعنی با جمله‌ی محمدحسین که حالت اموزشی و فلان داشته فرق داره. عرفان هم یادم نمیاد چی گفته بود. ولی من جدی همین الان هم این رو میگم، دوست ندارم کسی بر اساس ترحم نسبت بهم کاری کنه و به نظرم هیچکس این رو دوست نداره.
الان اصلا در وضعیتی نبودم که بتونم بحث تو و صدرا و آرش و دنبال کنم و خودم هم از این قضیه عصبیم. رای نمی دم بهت قطعا ولی. اگه فردا بودم راجع بهتون تصمیم می گیرم. ممنون بابت این پستت ولی. بهتر شد برام وضعیتت.
به به محمدرضا. این پست و بفرستم برم بخونم. بخدا من نمی خوام دیر وارد فاز بشم من از ساعت 7 اومدم الان تونستم پست رو بفرستم

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
سعید
شما نمیخوای جواب سوال منو بدی نه؟ خب اگه بیگناهی چرا جواب نمیدی واقعا؟ :|
گزینه های اعدام همون گزینه های خاکستریمن که گفته بودم : چاوش، عماد، سعید، هادی، فری، ممدرضا
البته با پست شماره 396 یه کم چاوش برام از خاکستری بودن درومده فعلا
خصوصا با گیری که به ممدحسین داد

محمدحسین
ایرادی که امین و چاوش ازت میگیرن به نظرم درسته سر اون حرفت
من یه چیز دیگه م اضافه میکنم بهش جواب بده
تو میگی هادی ممکنه فرعی باشه...سعید ممکنه فرعی باشه و هیچ احتمالی رو منکر نمیشی ... خب اصلا بگیریم اوکی اینا تو ذهن تو با احتمال زیادی گناهکار نباشن...فرعی چی؟ چون دلایلی که سر هادی و سعید اوردی این بود تقریبا که نمیتونن تیم باشن دیگه؟ خب فرعی رو رد نکردی...بعد چطور میگی اینا تو سر و کله هم نزنن و خواستین به من رای بدین
از لیست یه کم مثبت هام پاک شدی فعلا با احترام :دی

- - - Updated - - -

مهدی
هیچی خودم رفتم دیدم کجا مهسا بهم گفته بود حس منفی داره اوکیه

در مورد فعالیت...به نظرم از نظر کمّی بخوای بررسی کنی قاعدتا نباید اختلاف نظری داشته باشیم چون عدد و رقمه...اما از نظر کیفی اختلاف پیش میاد به نظرم...از دید من از نظر کیفی افرادی که نام بردم هم آنچنان فعال نبودن

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
بچه ها امشب متاسفانه من کمی کسالت دارم برای همین رای اولیه رو میدم، اگر در ادامه حرکتی ببینم که دال برگناهکاری باشه یا از نوشته های گزینه هام احساس بیگناهی بگیرم، ممکنه تغییر بدم.
در مورد سوالاتی که در این فاصله داشتید، فعلاً فقط صریحاً به متن بازی خودم و وجدانتون ارجاع میدم (:دی) که خودتون تشخیص بدید بیگناه هستم یا خیر، چون توانی برام نمونده برای جواب دادن الان. حتماً که اگر داخل بازی بودم فاز بعدی تماماً و تک تک پاسخگو خواهم بود.

آرش
چاوش
محمدرضا

- در مورد آرش دو روز هست که ذهن من مشغوله. هزار تا حالت رو هم بررسی کردم که شاید من در اشتباه باشم و اون بیگناهی باشه که درست میگه. ولی نهایتاً بنظرم این عدم انطباق 100 درصدی دیگه خیلی عجیب و محاله. دوماً آرش رو با اینکه خیلی درگیر بازی کرده، متمرکز و گزیده روی چند نفر خاص دیدم داخل متن بازی. اینکه اون افراد عموماً از بیگناهان ذهنی من تا اینجا هستند، مسلماً برای من مشکوکه.

- محمد بنظرم شبیه ادوار بیگناهی نیست. حتی این فاز هم صبر کردم و خوشبین بودم که بیاد و نظراتش رو ببینم. فارغ از افراد، مدل آراء فاز قبل اش هم برای من قابل قبول نبود. چاوش اگر بیگناه باشه در متن بازی میکنه و خودش دلایل کافی برای کمک به بازی برای پیدا کردن گناهکار و بیگناه ارائه میده. تا اینجا اکثراً از دلایل دیگران وام گرفته و مشخصاً هم یه عدم اهمیت، یا عدم نیاز به اهمیت و گاهاً منفعت طلبی درش میبینم دیگه. بازیت رو میگم البته خودت که گلی :گل:

- محمدرضا فعالیت اش کم بوده و واقعاً نتونستم درست قضاوت کنم. پست آخرش بهتر بود ولی کافی نیست که تشخیصش بدم. فعلاً چون باید حتماً 3 گزینه بدم محمدرضا رو هم رای میدم، ولی در صورتی که این 3 نفر به دفاعیه برن دو نفر بالا برام در اولویت هستند مگر اینکه دفاعیه ها نظرم رو عوض کنه.

بین بقیه افراد بازی من فقط تا حدودی رامتین، مهدی، سعید، عماد، ترسا، و هادی رو سفیدتر میبینم. هادی البته اینکه تا الان پست نداده برام نااُمید کننده بود چون انتظار داشتم لااقل بیاد در مورد رای هاش صحبت کنه. هنوز ولی معتقدم این فاز نباید گزینه اعدام باشه چون افراد فعال تری بودند و هستند که بهتر میشه در موردشون قضاوت کرد.

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
سلام دوستان .

واقعا دارید وحشیانه میرید جلو . چخبره این همه پست :| اول سعی می کنم سوالایی که ازم شده رو جواب بدم و بعد نظر خودمم راجع به بازی حتما میگم :دی

چند نفر از دوستان ازم پرسیدن چرا به پویا رای ندادم ؟ دلیل منطقی نداشتم که بخوام به پویا رای بدم تو اون مقطع اونم صرفا روی حس .

آرش

اگه بالانس بدون مافیا اینقدر که تو میگی غیرمنطقی و مسخره به نظر می‌آد، چرا گاد گفته ممکنه مافیا نداشته باشیم پس؟ مگه مرض داره؟ حتما حالت منطقی‌ای براش وجود داشته که توی احتمالات بالانس گذاشتتش. وگرنه اگه قرار بود ما به خاطر مثلا اهمیت وجود نقش سناتور در بازی، بخوایم بگیم مافیا حتما هست و هیچ حالت منطقی‌ای وجود نداشت که مافیا تو بازی نباشه، دیگه گاد نمی‌گفت مافیا ممکنه تو بازی نباشه، چون قطعا مرض نداره چیزی که هردور وجودش قطعیه رو بگه نه قطعی نیست.

اگه غیر منطقی نیست چرا بقیه مطرح نکردن اینو ؟ :دی اگه بخوایم راجع به احتمالات صحبت کنیم که تا قیامت تمومی نداره این بحثا . من برداشتم این بود با مطرح کردن این حالات بخوای بازی رو به سمتی که دوست داری ببری .

این حرفت برای من دقیقا مصداق حرف و گیر مرض‌دار هست. من همه‌ی حالات ممکن از نظر خودم رو در نظر گرفتم و گفتم کدوما احتمالشون کمتره و کدوما بیشتر. چرا؟ چون که کمک کنم توی همچین بازی‌ای که هیچی از بالانس مشخص نیست، بتونیم حالات بالانس رو محدود کنیم و از بالانس سردربیاریم. درواقع من کسی نبودم که گفته ممکنه مافیا نباشه، گاد گفته ممکنه مافیا نباشه، من اومدم احتمالش رو بررسی کردم. اینکه شما برات مهم نبوده که حالات بعید چی هستن و چطوری ممکنه غافل‌گیر بشیم، دلیلی بر درست فکر کردن شما نمی‌شه، شاید چون اونقدر بالانس برات امر بدیهی‌ای بوده که تحلیل من عجیب برات به نظر می‌آد. درحالی که بالانس این دور هر چیزی هست به غیر از بدیهی.

بله گاد گفته . گاد تمام جوانب رو در نظر میگیره اما لزومی نداره ما بخوایم هر احتمال ممکن و ناممکنی که به ذهنمون می رسه رو مطرح کنیم . مثلا بگیم 3 گروه مافیاداریم . یا 3 فرقه ! اینا همش احتمالاتی هست که از حرفای گاد میشه زد ولی دیدی کسی مطحش کنه ؟ :دی

این جمله‌های «از بین اون دو نفر حتما یکی گناهکاره» تیپیکال جمله‌ی یک گناهکار در بازیه و تجربه‌ی من این رو ثابت کرده، خودم هم وقتی گناهکار بودم از این حرف‌ها زیاد زدم درواقع جمله‌ی کاملا هدف‌گذاری شده هست و نه جمله‌ی یک بیگناه.

من همواره از این جملات استفاده می کنم . توی دو دور قبلی هم که شهروند بودم مکررا استفاده می کردم . این که شما این جملات رو وقتی فقط گناهکار میشی استفاده می کنی دلیلی نداره بقیه هم مثل تو باشن .

این که این رو الان و بعد از رایی که دادی می‌گی هم برای من گناهکارانه‌ست. انگار تازه به ذهنت رسیده که آها این رو هم می‌تونم بگم برای تحت فشار گذاشتن آرش خب اگه منظورت اون چیزی که من فکر می‌کردم نبوده، چرا این رو توی همون پست قبلیت (۱۸۶) در مکالمه‌مون نگفتی؟ چرا همون موقع که این حرف من رو دیدی، نیومدی شفاف کنی برام که منظورت این نبوده و شاید من اشتباه کردم در موردت؟

من تو پست 231 رای اعدام دادم و وقت هیچ توضیحی هم نداشتم که بگم چرا. نه برا شما نه محمدرضایی که حتی یکبار هم اسم شو نبرده بودم و بهش رای و اولویت اول دادم . ضمنا من این رو چیزِ بدی نمی دونم که مجددا پست هارو مرور کنی و چیز جدیدی ازشون در بیاری . شما این قضیه رو گناهکاری میبینی ؟

------------

یکسری دوستان هم دلیل شک شون به من اینه که مثلِ همیشه بازی می کنم (!) این یکی دیگه واقعا نوبره :دی چون مثلِ همیشه م یعنی گناهکارم ؟! بگید حسم بهش مثبت نیست سنگین تره :))

من همواره تو هر دوره ای از مافیا که حضور داشتم فرای هر نقشی که بودم جون مُ گرفتم کف دستم اومدم وسطِ میدون :دی اِبایی از نظر دادن راجع به هیچ شخصی هم نداشتم و ندارم . ترسی هم از اعدام ندارم و همین سبک باعث شده هیچوقت بیشتر از 4-5 روز تو بازی نباشم و خیلی زود سرم بالای دار بره . اما خب اگه رد خونم دنبال بشه و بتونم حداقل 2 نفرم با خودم به زیر بکشم چرا که نه ؟

یه نکته ای رو بگم اینکه نتونستم همه ی بحث هارو دقیق دنبال کنم و بدونم x به چه دلیل به y اتهام زده . اعتقادی هم ندارم که حتما همه ی افراد باید راجع به هر بحثی که تو بازی شکل میگیره نظر بدن .

----------------------------------

در موردِ حسم به پویا خداروشکر می کنم که حس م به یقین تبدیل شد .یادمه زمان فوتیران یکی از بچه ها( یادم نیست کی ) برای ادیفای پویا بهم گفت که تا حالا توی روز اعدام نشده (!) :دی ببینید پویا کسی نیست که شما بتونید از روی فکت و استدلال ازش سوتی بگیرید . برای برخورد با شخصی مثلِ پویا من معتقدم باید برآیند بازی شُ در نظر گرفت تا بشه در موردش نظر داد . چون شخصی هست که چه گناهکار باشه چه بی گناه، تمامی کلماتی که از ذهنش قراره بیاد بیرون رو بار ها مزه مزه می کنه و خب این یعنی زهی خیال باطل که ازم چیزی در بیارید :دی
از اونجایی که شخصیت پویا برام اُبهت ویژه ای داره، من این حقُ برای پویای شهروند قائل نیستم بعد از گذشت 5 روز از بازی، که 20 صفحه تاپیک جلو رفته، نزدیک 400 پست توش داده شده، بیش از 5000 کلمه خودش صحبت کرده برامون و بحث های مختلفی هم با اکثر بچه ها کرده و در نهایت مشکوک ترین فردش به بازی کی باشه ؟ آفرین ممرضایی ( چه بیگناه چه گناهکار ) که اگه پست نده خود گاد، گادکشش می کنه و قطعا تو دفاعیه س و نفر بعدیشم منی باشم که کارت خودمو دیدم .

یعنی تمام چیزی که پویای شهروند از این بازی فهمیده اینه که برا دومین روز هم باید یه بیگناه رو بکنه بیرون :دی !!! اوکی اصلا من رفتم بیرون . آقای پویا شما بعد از رفتن من آیا بنده رو گردن میگیری ؟ آیا چیزی بعدش می تونی به بازی اضافه کنی ؟ فرض کن من رفتم بیرون و الان فاز عوض شده ، بجز اینکه بیای بگی هادی بازیش شهروندی نبود و حس مثبت بهش نداشتم چی می تونی بگی ؟ کیو می تونی بعدش به عنوان گناهکار معرفی کنی ؟ چی قراره بعدش به بازی اضافه کنی ؟ جواب هیچ کدوم از این سوالام رو مطمئنم نداری صرفا چون لقمه ی راحتی هستم برای اعدام و نمیزاری هم کسی سراغ رد خونم بره :دی

برای شخص خودم، که پویا قطعا جزو 2 پلیر برتر مافیای آنلاین هست که تا بحال دیدم این حجم از بی مسئولیتی و حدسای اشتباه از سمت پویای شهروند برام غیر قابل تصوره ! و از اونجایی که مطمئنم امکان نداره بد بازی کنه، تصور اینکه شهروند باشه و داره اشتباه مسیر رو میره برام غیر ممکنه .

یه نکته ی عجیب دیگه ای هم که هرچی بش فکر می کنم به نتیجه ای نمی رسم اینه که چرا پویا و آرش به هم کاری ندارن ؟ :دی یعنی اکثر بچه ها یا پویا یا آرش رو باهاشون بحث هایی جدی رو رقم زدن وتو متن بازی بودن هر دور اما در تقابل هم نبودن هیچ وقت !

بدون علم غیب می تونم بگم پویا قطعا گناهکاره،دیگه ذره ای به این قضیه شک ندارم . اگه خون من باعث میشه چشماتون به سوی حقیقت باز بشه من مشکلی با اعدام هم ندارم . چون هادیِ بی گناه و پویای گناهکار قابل مقایسه نیستن ! :))

من رای مم میدم

پویا
آرش
ممرضا

در مورد بقیه بچه ها مثل فری، یاسین و چاوش هم نظراتی دارم که اگه عمری بود حتما مطرح می کنم .

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
سعید
شما نمیخوای جواب سوال منو بدی نه؟ خب اگه بیگناهی چرا جواب نمیدی واقعا؟ :|
گزینه های اعدام همون گزینه های خاکستریمن که گفته بودم : چاوش، عماد، سعید، هادی، فری، ممدرضا
البته با پست شماره 396 یه کم چاوش برام از خاکستری بودن درومده فعلا
خصوصا با گیری که به ممدحسین داد

منظورت سوالیه که اگه فاز قبل به شماها رای نمیدادم به کی رای میدادم؟
1. آرش
2. چاوش
3 احتمالا رای پرت

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
بچه‌ها من معذرت می‌خوام واقعاً. نرسیدم پست‌های عصر به بعد رو بخونم. الآن می‌رم بخونم. رأیم رو می‌دم.
رامتین
ترسا
صدرا
هادی

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
سوالای مهدی بعضی جاهاش سوالات منم هست بنابراین ببخشید تکرار میکنم چون باید موضعمو مشخص کنم.

رامتین رو من هم میخاستم بپرسم که چه دلیلی برای 4 رای دادن بود وقتی اکثریت مینالن از کمبود گزینه ... توضیحاتش قانعم نکرد واقعا خب ادم میتونه یکی از کم فعالیتا رو بیاره بجای دو تا مگه پدرکشتگی داریم با اونایی که نمیرسن به دلایلی به فاز؟ یکی کافیه خب چرا باید 2 نفر از اونا بیان دفاعیه!

ندیدم رضا هم جواب بده اگه دادی منشن کن بی زحمت.

دومین بحث هادی هست که سوال منم هست چرا به گناهکار کلفتش رای نداده مگه میشه ادم به حسش اعتماد کنه و سبکش این باشه بعد نیاد رای بده بهش اونم تو رای اجباری! خب من بیشتر حس شو میگیرم ازین حرکت منتظر توضیحش هستم

_____________________-

ممد حسین

در مورد هادی نوشتی که نمیشه یه بازیکن گناهکار باشه و اونقد جسور باشه بیاد به پویا گیر بده. اتفاقا جسورترین بازیگنی که تو این جمع میشناسم هادیه که پویا و عرفان و عارش براش فرقی نداره و قشنگ میتونه پشت سبک بیگناهیش قایم بشه و همون اول پویا رو تحت فشار بزاره و بخاد سو استفاده کنه ازینکه دور یا دورهای قبل حدسش خوب بوده و همشم بیگناه بوده. من این رو نمیتونم دلیل بر براعت هادی بدونم

ممل

محمدحسین، چند تا سوال.
یک اینکه تو با سعید و عماد بازی نکردی اصلا درسته؟ اگر من حرفت رو باور کنم که هیچ مشکلی توی بازیشون ندیدی، آیا این احتمال رو ندادی که بازیشون خیلی خوب باشه و تو رو گول زده باشن؟ و این پست می تونه برات سنگین تموم شه و البته در کنار اون، با اینکارت ممکنه گناهکارای حریف یا حتی بیگناها از ترس نتونن برن سمت افرادی که سفید کردی؟
یه مسئله دیگه، گیرم که این افراد واقعا سفیدن و تو درست تشخیص دادی. دمتم گرم. به این فکر نکردی که از اونجایی که داری عملا آپشن می دی به فرقه که بینشون انتخاب کنن؟ رندوم هم بزنن (اگه همشون بیگناه باشن) جذب می شه. یا به مافیا بیگناه نشون دادی برای تیر زدن؟ این بازی با بازی های قبلیمون تفاوتش اینه که گروه های گناهکاری هم رو نمی تونن بکشن. در نتیجه از نظر من حداقل تا یه جایی تلاش برای مشخص نشدن بیگناهان بد نیست تا سهمیه های گناهکارا بسوزه. و از محمدحسین بیگناهی که مسئولیت توی بازی براش مهمه این حرکت بعید بود.
حتی شک شیطانی الان روت دارم که دقیقا می خواستی به یارات بیگناه معرفی کنی. ( البته از این افرادی که مشخص کردی دو نفر برای من خنثی، دو خاکستری و یک منفی هست. اما خودم رو در مقام دوم به تو گذاشتم. چون اگر شیطان باشی میشناسی گناهکارا رو و با تقریب می تونی بیگناهان هم حدس زده باشی.).

ممل شیطان برای چی باید بیاد 5 تا بیگناه قطعی خودش رو سفید کنه اخه؟ مریضه؟ اصلا اینکارو کنه که چی؟ گناهکاراش شو بشن؟ نمیفهممت! اگرم میگی شیطانه خواسته گناهکارارو سفید کنه و همشون گناهکارن که خیلی ساده انگارانه هست و نیازی به این حرکات تابلو نداره شیطان. کلا هدفت رو نفهمیدم ازین پست که فک کنم روش فکر کردی تازه شده این!

سعید

دو حالت داره: یا اینکه معتقدی لیستش درسته و همین تورو گناهکار نشون میده (به دلیل قسمت بولد شده از متنت و انکار بیگناهی این افراد) و یا اینکه بهش اعتقاد نداری و فرضیه ات در خصوص مطرح وکیل بودن محمدحسین رد میشه. حالا بهش اعتقاد داری یا نداری؟

فک کنم دقت نکردی به این مورد که ممد حسین 5 نفرو اعلام کرد با خودش 6 میشن به فرض همه رو هم بیگناه گرفته باشی خب مگه ما 6 بیگناه تو بازی داریم و بقیه گناهکارن که تو از رو این میگی تو گناهکاری چون جزو اون نفرات نیستی؟

_______________________-

امین

این بخش توضیحاتت درسته و حق با توعه. من این یادم نبود که جادوگر با جذب ستون پنجم می‌میره. و اصلا سر این فرقه نباید بخواد ستون پنجم رو جذب کنه. یعنی به‌جای یک امکان، یک تله‌ست بیشتر برای فرقه. منتها در پستت در جواب به پویا، این رو نمی‌ٔونستی فکر کنم اون موقع.
احتمالش هست ولی با وجود فرقه ای که میتونه ستونو جذب کنه جذبش برای مافیا یچیز فضاییه بنظرم. فرقه ام جذب کنه انگار یه نفر عادی جذب کرده و جزو سهمیش حساب میشه فک کنم پس جای نگرانی نیست.
یعنی این‌جا فکر می‌کردی جذب ستون برای فرقه یک جذب عادیه.
در پست اولت هم به نظر از این آگاهی نداشتی:
تعداد اگه بخام بگم مافيا ٥ نفر تو ٢٠ نفر بالانس بايد باشه ، فرقه اونوقت بايد ٢ باشه ،٣ فك كنم زياد باشه يادم نمياد ٣ داده باشه هيچ گادي ، احتمال جذب ستون هم هست
وقتی می‌گی فرقه‌ت ۲ نفره و بعد احتمال جذب ستون رو هم می‌دی، یعنی قاعدتا فکر نکردی جادوگرشون می‌میره دیگه. و تا آخر بازی دو نفر می‌مونن. چون این‌جا داری جذب ستون توسط فرقه رو به ضرر مافیا حساب می‌کنی فقط و در نظر نداری که بیشتر به ضرر فرقه‌ست اصلا. در حین دادن این دو پست از این اطلاع داشتی که با جذب ستون پنجم، جادوگر می‌میره؟
کلا مشکل من با اون دو پست اینه‌که از زاویه دید مافیا داره به وضعیت ستون‌پنجم در بازی نگاه می‌کنه.

و یک سوال دیگه، برای یک بی‌گناه اهمیت فکر کردن راجع به قربانی بیشتره یا بیشتره یا ستون پنجم؟

اره تا قبل پست امروز این رو نمیدونستم . منتهی با همون دید قبلیم هم بخام بگم باز مهمه اینکه مافیا ستون رو جذب کنه یا فرقه. جون مافیا اگر کمترین حدس ما ینی 4 هم باشه با ستون میشه 5 و فرقه 3 باشه میشه 4 و یکی از افراد قابل جذبش جذب میشن . من اینطوری تو ذهنم بود که ستون برای فرقه به عنوان یک جذب عادی عمل میکنه و سهمیه جذبشون یکی کمتر میشه در ادامه...ینی چیز اضافه بر سازمانی نیست مثلا گاد بهشون بگه سقف جذبتون 2 هست و ستونم جذب کنین به عنوان گیلاس روی کیکه! به این خاطر بود که میگفتم بله فرق هست و مهم هست برای من که مافیا ستونو جذب کنه یا فرقه. الان هم با دیدن این بند این تفاوت بیشتر و بیشتر شد در نظرم چون من فک میکردم فرقه هم مث مافیا ابزار جذب بی تلفات داره برا ستون ولی مشخصا ستون براشون تله هست بله.

اهمیت هر دو زیاده و باید بهش توجه شه. به من هم اگه اجازه بدین و از بحث ستون بتونم خودمو بیرون بیارم روی قربانی هم تمرکز میکنم با تشکر

مافیا. احتمال مافیا بودن عرفان الان برام بالای ۶۰ درصده. چون همه‌چیز رو تو ذهنم توضیح می‌ده که چرا این‌قدر در پست اول روی ستون پنجم تمرکز داشت و چرا این‌قدر ناراحت بود که فرقه هم می‌تونه ستون پنجم رو جذب کنه. تعدادشون رو دیده، یا گاد گفته به‌شون و فهمیدن ستون پنجم دارن. و این باعث شده این‌قدر متمرکز بشه روش. مافیا هم احتمالا همون چهار نفره پس با این ستون. و درک می‌کنم عرفان رو که چرا نگران جذب شدن ستون توسط فرقه بوده. چون فرقه و بی‌گناه حساسیت خاصی روی این‌که کی ستون پنجم رو جذب می‌کنه ندارن. براشون فرقی نداره.

اینو قبل از خوندن پستم نوشته بودی الان یه آپدیت وضعیت از من بدی خوبه. چون مقادیری جو حس کردم در این پست. بخش ناراحت بودن از جذب فرقه رو نمیدونم از کجا دراوردی؟ خیلی حس بدی داد این پست و حرف تو دهن گذاشتن بود. بعدم که سناریو نوشتی که تو گروه فلان کردن بیسار کردن....فعلا سکوت میکنم الان و نمیخام واکنشی نشون بدم تا ببینم تو آپدیتت همچنان 60 مافیام و این دلایلت پابرجاست یا نه. ممنون اگه زودتر مشخص کنی

یه صقحه و نیمم هنوز مونده با اینکه از بعد پست دادنم بکوب دارم میخونم تک تک پستارو. زودتر میفرستم چون جواب امین بهم برام مهمه. باید تا اخر فاز برسم

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
رضا

یه سوال . چیجوری نخونده رای دادی ؟ احتمال ندادی شاید تو این پستایی که نخوندی گزینه مهم تری برا رای پیدا کنی ؟

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
رای دهندگان تا این لحظه:
ترسا، رامتین، عماد، محمدحسین، هادی، رضا ( 6 نفر)

از مجموع 18 رای موجود . هر کس رای اولیه نده میره دفاعیه. بجز عرفان و محمدرضا که درجا گادکش میشن.

هرکس اولویت نده، در جاگادکش

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
من یکم واقعا گیج شدم.
به سعید مشکوکم. به محمدرضا مشکوکم، به دلیل اینکه هیچ توضیحی اول پستش نداده انگار ساعت 8 صبح دیروز پست داده :| به خلفی برای تغییر رایش و همون داستان 9-10 که هی از توضیح دادن درستش طفره می ره مشکوکم. به هادی به خاطر رای ندادن به پویا مشکوکم. راجع به ترسا و آرش و صدرا نمی دونم. به فری مشکوکم ولی نمی خوام اعدام شه چون حس می کنم دوس داره اعدام شه :)). به محمدحسین الان یکم بخاطر جوابش مشکوک شدم ولی نه اونقدری که بخواد تاثیر بذاره و بهش رای بدم. بحثم با رامتین برام مهمه.
رایم سعید، هادی و خلفیه. سعید مشخصه، اگه تک رای باید می دادم به سعید می دادم چون به دو نفر دیگه اونقدر مشکوک نیستم. اما بعد خوندن پست ها مسئله رای ندادن هادی به پویا و همچنین اینکه احساس می کنم می تونه ادای بیگناهیش رو در بیاره و اینکه به پویا رای نداده اصلا بیشتر من رو به این سوق می ده. احساس می کنم رایش می تونسته تیمی باشه. خلفی حس می کنم تعداد طفره رفتناش و توضیح "بد" دادناش یکم زیاد شده اما خلفی واقعا آخرین شکمه جوری که امیدوارم به دفاعیه نره. احساس می کنم خلفی سر قضیه 9-10 می ترسه اقرار کنه اشتباه کرده. و توضیحش راجع به دلیل اولویت هاش یکم برای من منطقی نیست که الان می گم چرا.

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
سعید
دلیلش رو هم خواستم
سریع فقط

- - - Updated - - -

ممل
وات دف؟ :|
9-10 رو خوندی یا نخوندی بالاخره؟:| خوندی هنوز شک داری؟ یا نخوندی؟ در مورد تغییر رایم هم توضیح دادم
خیییلی عجیب بود این حرفت
به نظرم فقط اومدی یه چی بگی که یه رای به من بگی و توجیه داشته باشی براش

- - - Updated - - -

ویرایش: یه رای به من بدی

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
من بیرونم عملا هیچ پستی نخوندم ببخشید
هادی
رامتین
عماد

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
محمدامین اگه میشه همین پستی که من یکم قبل دادم، بخش آرشش رو بخون.

- - - Updated - - -

خلفی توام همین‌طور.

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
من فکر کنم نزدیک به حد محدودیتم هستم و مجال صحبت نیست. اما یک نکته مهم و کلی. وقتی این همه زمان از روز رو ول می‌کنید و میاید پستتون و جواب‌هاتون رو الان می‌دید، توقع دارید آدم چه برداشتی ازش بکنه واقعا؟

من اصلا تو ذهنم هست بی‌گناهی که در طول فاز نتونسته وقت پیدا کنه و بیاد صحبت کنه، نباید بیاد دیگه توی بازی. والله بهتر از این هست. ۹ به بعد میاید که چی بشه؟ بعدم اگر میاید دیگه جواب مواب رو ول کنید. بگید کی مشکوکه و چرا. این برای من مهم‌ترین قسمت بازی بی‌گناهی هست. این کاراتون یعنی بی‌گناه نیستید. الان اگر این پست هادی داخلش قسمت هجومی و اعلام شک نداشت. تبدیل به یکی از این گزینه‌هام می‌شد واقعا. چرا صبر می‌کنید لحظه آخر میاید؟ الان عرفان من با این پستت واقعا مشکل دارم. تازه الان سوال مطرح می‌کنی کی می‌خوای جواب بگیری کی می‌خوای به گزینه رای‌ات برسی؟

رای‌هام در پست بعدی.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
محمد امین امروز تا این لحظه 3700 و خورده ای کلمه فرستاده. حداکثر کلمات امروز رو پر می کنه.

سایلنت میشه و مستقیم به دفاعیه میره :دی بقیه مراقب خودشون باشن :دی شوخی میگیرن حرفای گاد رو گویا :دی

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
فعلا رایمو بدم دیر نشه

سعید
فری
ممدرضا

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
آرش
خلفی
محمدامین
چاوش

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
مهدی من دقیقا همین مشکل رو با رای‌های فاز قبل دارم.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
چاوش
رضا چون این فاز فعالیت خاصی نداشت از اولویت هام برای رای این فاز موقتا اومد بیرون
اما الان با این نوع رای دادنش بهش رای میدم

رای به اعدام: آرش
چاوش
محمدرضا
رضا

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.