برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور سیزدهم مافیا | در اعماق تاریکی

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
رامتین جان خیلی سخته پیدا کردنش ولی اینکه مافیا تونسته پیداش کنه مطمئنا ما هم میتونیم ، شده کل پست‌های چاوش و آرش و مافیاهای ذهنی باقی مونده خودم رو میخونم تا پیداش کنم ، احساس میکنم تو پست‌های آرش میشه نخ ستون رو پیدا کرد.
به دو سه نفر مشکوک هستم ، مطمئنا نخ رو کسی میتونه داده باشه که پلیر خیلی خوبیه

من‌ بعید میدونم ستون پنجم، خارج از ترسا و عرفان باشه. بحثاشون رو بخون. مظر من در مورد بحثاشون هم بخون.

حالا این فاز الزامی هم نیست ستون رو پیدا کنیم. بیگناه بزنیم کافیه.

- - - Updated - - -

منظورم بود گناهکار بزنیم کافیه :دی

- - - Updated - - -

محمدرضا

محمدرضا میگه نظر اکثریت این بود که ۵ مافیا در بازی داشتیم. جدای این که پویا خیلی منطقی ردش کرد همون اول بازی، با دو ستون پنجم خیلی بعیدتر میشه که مافیا اولش ۵ نفر بوده باشن. احتمالا ۴ بودن و الان ۳ شدن.
ناخوداگاه جواب یکی از سوالات هم دادم که چرا فاز قبل، زدن فرقه اولویت بود.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
من هی میخوام پستای کلی در مورد وکیل و بازیکنا بدم ولی زیاد نقل قول میشم باید جواب بدم و نمیرسم به اون پست ها. فردا دیگه حتما اون پستا رو میدم و جواب نقل قول های احتمالی رو میزارم برا بعدش

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
عذرخواهی میکنم من یکی دور روز درگیر بودم.
دوستانی که کسالت داشتند اُمیدوارم حالشون سریعتر خوب بشه :گل:

محمدامین

هم بابت کل اولویت هاش باید توضیح بده. عرفان رو هم گذاشته آخر که مشکوکه. البته در این صورت اگر فرضیه ام راجه به عماد درست باشه امین می شه مافیا، محمدحسین و عرفان فرقه. البته این دیگه زیادی دارم چنتا فرضیه رو به هم ربط می دم. بیاد توضیح بده چرا به عرفبان رای داده.
محمدرضا توضیح داده رایاشو؟

محمدامین جان پست شماره 570 من رو اگر بخونی، منطق آراء من کاملاً مشخصه.
بصورت کلی فاز قبلی سعی کردم به دو فاکتور گناهکار بودن و قربانی نبودن اهمیت بدم طبق برداشت ام از بازی. دلیل اینکه رضا اولویت 5 بود از همین سرچشمه میگرفت. دلیل اینکه عرفان اولویت آخر بود هم این بود که داخل دفاعیه اش من برای لحظاتی حس کردم اعدام شدن یا نشدن براش تفاوتی نداره، و الگوریتم احساسی عرفانِ "به هر قیمتی میمونم توی بازی" رو ازش نگرفتم. اون لحظه تصمیم گرفتم ریسک نکنم بخاطر نقش قربانی. اولویت 3 و 4 و هم دلیلش این بود که محمدرضا برام بیگناه تر از تو بود بخاطر رای فاز قبل.

یاسین

الان که هادی بیگناه و قربانی نبود ، گزینه های فرقت کیا هستن محمد حسین جان ؟
مهدی خدابیامرز گفت هادی و پویا فرقه‌هام هستن و محمد حسین کمترین احتمال، محمد حسین جان فکر کنم حرف‌های مهدی رو باید برعکس کنیم

یاسین جان الان دقیقاً چطور به این نتیجه رسیدی که با اتفاقات دیشب باید حرف های مهدی رو برعکس کنیم؟
ضمناً میشه بگی من اگر فرقه بودم، چرا باید از شغال به عنوان قربانی توی بازی دفاع میکردم؟ :دی من مثل مهدی اعتقاد داشتم هادی بخاطر نوع بازیش احتمال خوبی برای قربانی بودن داره، و نباید تا قبل از فاز سرعتی بیرون بره، که منطق اشتباهی هم نبود در نظر خودم لااقل با توجه به شرایط بازی.

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
این رو فعلاً اینجا قرار میدم هم برای منظم تر شدن ذهن خودم، هم برای بازی.
سعی کردم دقت کنم اشتباه پیش نیاد، ولی خواهشاً هر کسی بخش خودش رو چک کنه اگر مغایرتی داشت حتماً بگه.
فردا هم سعی میکنم سوال و ابهات ام از آراء یا روند بازی رو مطرح کنم اگر کسی مشابه اش رو نپرسیده بود.

یاسین

آراء اولیه فاز دوم: خلفی، محمدرضا، سعید
اولویت ها: 1. مهسا 2. محمدرضا 3. ترسا

آراء اولیه فاز سوم: هادی، محمدرضا، خلفی
اولویت ها: 1. آرش 2. محمدرضا 3. هادی 4. محمدامین

آراء اولیه فاز چهارم: امین، پویا، محمدامین، عرفان
اولویت ها: 1. محمدامین 2. محمدرضا 3. رضا 4. امین 5. عرفان 6. پویا

محمدرضا

آراء اولیه فاز دوم: ندارد
اولویت ها: 1. مهسا 2. ترسا 3. محمدرضا

آراء اولیه فاز سوم: هادی، فری، عماد
اولویت ها: 1. هادی 2. آرش 3. محمدامین 4. محمدرضا

آراء اولیه فاز چهارم: امین، پویا، عرفان، محمدامین
اولویت ها: 1. پویا 2. محمدامین 3. عرفان 4. رضا 5. امین 6. محمدرضا

ترسا

آراء اولیه فاز دوم: رضا، صدرا، محمدامین

آراء اولیه فاز سوم: آرش، رضا، عرفان
اولویت ها: 1. آرش 2. محمدرضا 3. هادی 4. محمدامین

آراء اولیه فاز چهارم: عرفان، رضا، امین، محمدرضا
اولویت ها: 1. عرفان 2. محمدامین 3. پویا 4. رضا 5. محمدرضا 6. امین

امین

آراء اولیه فاز دوم: مهسا، عرفان، صدرا
اولویت ها: 1. محمدرضا 2. مهسا 3. ترسا

آراء اولیه فاز سوم: عرفان، محمدرضا، محمدحسین
اولویت ها: 1. هادی 2. محمدرضا 3. محمدامین 4. آرش

آراء اولیه فاز چهارم: محمدامین، پویا، عرفان
اولویت ها: 1. محمدامین 2. پویا 3.عرفان 4.محمدرضا 5.رضا 6.امین

رضا

آراء اولیه فاز دوم: ترسا، رامتین، صدرا، هادی
اولویت ها: 1. ترسا 2. مهسا 3. محمدرضا

آراء اولیه فاز سوم: رامتین، ترسا، صدرا، هادی
اولویت ها: 1. هادی 2. آرش 3. محمدرضا 4. محمدامین

آراء اولیه فاز چهارم: ندارد
اولویت ها: ندارد

رامتین

آراء اولیه فاز دوم: محمدامین، محمدرضا، رضا، مهسا

آراء اولیه فاز سوم: آرش، چاوش، محمدرضا، رضا
اولویت ها: 1. آرش 2. محمدرضا 3. محمدامین 4. هادی

آراء اولیه فاز چهارم: محمدرضا، امین، رضا، محمدامین
اولویت ها: 1. محمدرضا 2. محمدامین 3. رضا 4. امین 5. عرفان 6. پویا

عماد

آراء اولیه فاز دوم: آرش، محمدرضا، چاوش

آراء اولیه فاز سوم: رای پرت به سفیدهای ذهنیش یعنی فری، مهدی، ترسا (نوشته مطمئن بوده به دفاعیه نمیروند).
اولویت ها: 1. آرش 2. هادی 3. محمدرضا 4. محمدامین

آراء اولیه فاز چهارم: رضا، محمدرضا، فری
اولویت ها: 1. محمدرضا 2. رضا 3. محمدامین 4. عرفان 5. امین 6. پویا

صدرا

آراء اولیه فاز دوم: سعید، ترسا، محمدرضا

آراء اولیه فاز سوم: -
اولویت ها: -

آراء اولیه فاز چهارم: رضا، محمدرضا، یاسین
اولویت ها: 1. محمدامین 2. محمدرضا 3. رضا 4. عرفان 5. امین 6. پویا

عرفان

آراء اولیه فاز دوم: ترسا، مهسا، محمدحسین

آراء اولیه فاز سوم: ترسا، محمدرضا، هادی
اولویت ها: 1. هادی 2. محمدرضا 3. آرش 4. محمدامین

آراء اولیه فاز چهارم: امین، رضا، ترسا
اولویت ها: 1. محمدامین 2. امین 3. رضا 4. محمدرضا 5. پویا 6. عرفان

فری

آراء اولیه فاز دوم: عماد، یاسین، امین

آراء اولیه فاز سوم: آرش، خلفی، محمدامین
اولویت ها: 1. آرش 2. محمدرضا 3. محمدامین 4. هادی

آراء اولیه فاز چهارم: -
اولویت ها: -

محمدامین

آراء اولیه فاز دوم: مهسا، ترسا، سعید

آراء اولیه فاز سوم: سعید، هادی، رضا
اولویت ها: 1. هادی 2. محمدرضا 3. آرش 4. محمدامین

آراء اولیه فاز چهارم: امین، عرفان، رضا، محمدرضا
اولویت ها: 1. رضا 2. عرفان 3. امین 4. محمدرضا 5. پویا 6. محمدامین

محمدحسین

آراء اولیه فاز دوم: عرفان، چاوش، محمدامین

آراء اولیه فاز سوم: آرش، چاوش، رضا
اولویت ها: 1. آرش 2. محمدامین 3. محمدرضا 4. هادی

آراء اولیه فاز چهارم: امین، پویا، محمدامین
اولویت ها: 1. امین 2. پویا 3. محمدامین 4. محمدرضا 5. رضا 6. عرفان

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
عرفان
احخ با چه رویی اینو میگی تو خودت به عارش اولویت 3 دادی این استاندارد دوگانه رو نمیفهمم. میگی کارم اشتباه بوده ولی دلیل نمیشه شماهم اشتباه کنین عین من. این استاندارد دوگانس و داری مغلطه میکنی ممل جان!

این مصداق کامل موج سواریه! اره دیگه تو رای 3 عارش بودی همین دلیل کافیه رای بیاری. سوالم اینه چرا به پویا رای ندادی؟ چرا؟ زود باش توضیح بده! ینظرم بسه دیگه همش نزن ممد امین
عرفان خیلی جالبه. 2 تا کلمه رایج مافیا رو که موج سواری و مغلطه باشه استفاده کردی تو این متنت جفت به غلط :دی این اگه جو نیست چیه؟
اولا که استاندارد دوگانه ای که می گی وجود نداره. پست 621 ام رو بخون چون مشخصه نخوندی. کلا سه نفر به آرش اولویت پایین دادن جز چاوش. من تو و امین. منطق می گه بین ما مافیاس. چون من بین ما سه نفرم، باید بگم اوه نه منطق اشتباه می کنه؟ نه دیگه. مشخصا بحث اینه که من اون مافیائه نیستم اما بین شما باید یدونه حداقل باشه. کجاش استاندارد دوگانه اس؟
دوما. مغلطم کجاس؟
سوما. موج چی؟ تحلیل رایه :|
چهارما. عرفان هیچ کدوم از پست ها رو نخوندی و اومدی فقط تو تاپیک داری اتهام می زنی. جوری با پر رویی میای مطالبی که قبلا گفته شده رو دوباره می پرسی و تاکید می کنی که نخوندی که با وجود تمام تفکراتم فکر می کنم نکنه قربانی باشی. راجع به پویا توضیح دادم. بعد، از این به چی می خوای برسی؟ من یار جوکر بودم؟ :))
اها فک کردی قوین هم زدی خیاط رو حذف کردی ازشون هم یک نفر رو حذف کردی که قشنگگگ بالانس بشن لامصب خب چقد تناقض. وقتی به چنین نقطه ای برسه آدم یا نقشو حذف میکنه یا نفر رو برای بالانس کردن. نمیزنن بپوکونن که از هر دوطرف . قاعدتا باید این به ذهنت میومد که اول 5 نفر بگیری بدون خیاط با بی نقش مثلا. چرا اینو نگفتی اول؟ اولیه ذهنت خودتم میگی 5 بود دیگه ! چطور از 5 نفره ذهنت یهو تبدیل به 4 شد؟ این چه سرهم بندی ایه که بهش فک کردی؟
:| خیلی مشخصه. وقتی مافیا 5 باشه پدرخوانده سناتور خیاط یاکوزا مزدور قوین دیگه. وقتی یاکوزا مشخص شد مافیا داره من با خودم فکر کردم گفتم اوکی پس احتمالا 4 تا بودن و پدرخوانده سناتور یاکوزا مزدور بوده. بعد چرا حرف من رو عوض می کنی؟ من کجا گفتم اول ذهنم 5 بوده یهو تبدیل شد به 4؟ بیارش لطفا. مستیو راستی و اینا چرته دیگه یادت رفته دور 5 و؟ بحث اینه که من همونجور که اولین پست فاز پیش اشاره کردم، همه چیز هایی که تو ذهنم بود رو نمی رسیدم بگم. یکیشون همین بود.
این قاعدتا باید 5 میگرفتی بدون خیاط و بینقش یعنی چز نفهمیدم اصلا.
در ضمن تو بدون هیچ مقدمه ای اومدی نوشتی مافیا الان بدون خیاطه.
عرفان تعداد مواردی که حرف من رو به نفع خودت تحریف کردی خیلی زیاده. هر کسی بخونه باید مرض رو بفهمه. تو از کجا برداشت کردی که من می گم قطعا اینه؟
محمدرضا
من اشتباه می کنم یا 70 درصد پست های این دورت درباره کساییه که فرقه رو به نظرت اشتباه حدس زدن یا حدسای فرقه شون به اینکه فکر می کردن تو هم می تونی فرقه باشی نمی خورد. دلیل این پست هات رو نمی فهمم. داری می گی اون افراد فرقه ان یا مافیا؟ ضمن اینکه نظر حال حاضر من اینه که خودت فرقه ای و الان وقت اعدامته برای همین اومدی به بیشتر افراد شک وارد کنی و اتهام بزنی (اتهام هایی که از نظر من به جای خاصی نمی رسه) تا بیشتر در مظن اتهام قرار بگیری و اعدام شی. این صحبت های زیادت راجع به فرقه هم از نظر من از روی این میاد که چون فرقه رو می شناسی به تناقض های افراد توی حدس فرقه مسلط تری.
رامتین
ای گیری فاز اول اونم با شیوه جدید، در حالی که آرش خیلی ناگهانی رفت دفاع و از قبل خیلی گزینه اعدام نبود، خیلی فرق داره با شما که تقریبا هر فاز گزینه اعدام بودی و احتمال اعدامت هم بالا بود. (عملا اعدام شدی ولی مهدی نجاتت داد)

ضمنا. ما شکمون به خودت فقط سر تحلیل رای نیست! دلایل بیشتری برای احتمال گناهکاریت مطرح شده
من نمیخوام‌ با تکرار مکررات، باعث شلوغ شدن تاپیک و مشمول بیش فعالی بشم.
چیه داستان این که می گی هر فاز گزینه اعدام بودم و دو بار هم روش مانور دادی؟ من کلا فاز قبل دفاعیه رفتم به دلیل رای. فاز قبل ترش که به خاطر حداکثر فعالیت رفتم :|
دلایل بیشتر رو می گی نمی خوای تکرار مکررات کنی. اوکی من ازت قبول می کنم که واقعا به همین دلیل نمی گی دلایل شکت رو به من. اما ازت انتظار دارم پست ها رو حداقل عددشون رو بهم بگی. اگه دنبال حقیقتی. در غیر این صورت از نظر من تو فاز قبل یه دیوار کوتاه پیدا کردی و فکر می کنی این فاز هم کوتاهه. منتظرم.
محمدحسین
محمدامین جان پست شماره 570 من رو اگر بخونی، منطق آراء من کاملاً مشخصه.
بصورت کلی فاز قبلی سعی کردم به دو فاکتور گناهکار بودن و قربانی نبودن اهمیت بدم طبق برداشت ام از بازی. دلیل اینکه رضا اولویت 5 بود از همین سرچشمه میگرفت. دلیل اینکه عرفان اولویت آخر بود هم این بود که داخل دفاعیه اش من برای لحظاتی حس کردم اعدام شدن یا نشدن براش تفاوتی نداره، و الگوریتم احساسی عرفانِ "به هر قیمتی میمونم توی بازی" رو ازش نگرفتم. اون لحظه تصمیم گرفتم ریسک نکنم بخاطر نقش قربانی. اولویت 3 و 4 و هم دلیلش این بود که محمدرضا برام بیگناه تر از تو بود بخاطر رای فاز قبل.
حله پست 570 رو هم رفتم دیدم اینو خونده بودم یادم رفته بود :دی

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
رامتین
این حرکتا چیه انصافا :))
چه فازیه؟:دی
وای گناهکارا ریختن رو من دارن منو یاسین و فری رو اعدام میکنن
کو؟:))
الان جای بقیه هم جواب میدی؟
دیگه تعریف جو و تغییر فضا این کار یاسین بود که همه رو بیخیال شده و نظر خودشم که همین بوده ول کرده اومده فقط منو بولد کرده
بعد من جو میدم؟
من به اندازه کافی که نیاز بود توضیح دادم با این وضع بازی و جواب دادنت ترجیح میدم ادامه ندم
بقیه بخونن میتونن نظرشونو بدن

خب تا حد زیادی گره های بازی باز شده.
شاهد هجوم افرادی که احتمال گناهکاریشون بالاس به من و یاسین و تا حدی فری هستیم.

بازی خیلی حساسه. همونطور که گاد گفت شانس همه گروها برای برد تقریبا یکسانه. بیگناها حواسشون رو حسابی جمع کنند. یک اشتباه = از دست دادن شانس پیروزی.

خیلی حرف زدی و خیلی سوالای بی فایده پرسیدی. من فعلا جواب همشو نمیدم و فقط چند نکته میگم هر چند همه اش جواب داره، چرا؟ چون مهمترین سوال منو جواب ندادی.

۱.از این بحث که راه انداختی دنبال چی هستی؟ میخوای چیو ثابت کنی؟ به نظرت نقش من چیه؟
۲.من همین فاز، قبل از پست خودت، گفتم پیشنهادم اعدام محمد امینه. دور قبل هم بهش رای دوم دادم. این که بابت رای ندادن بهدمحمد امین منو محکوم میکنی خیلی مضحکه.

بیگناها به هوش باسید. محمدرضا احتمالا دنبال جو دادن علیه منه، گروه احتمالیش هم ممکنه ازش پیروی کنن. خیلی حواستون رو جمع کنین که این فاز به نظرم‌با توجه به بالانس احتمالی، حداقل شانس برد رو از یه گروه میگیره.

محمدرضا

محمدرضا میگه نظر اکثریت این بود که ۵ مافیا در بازی داشتیم. جدای این که پویا خیلی منطقی ردش کرد همون اول بازی، با دو ستون پنجم خیلی بعیدتر میشه که مافیا اولش ۵ نفر بوده باشن. احتمالا ۴ بودن و الان ۳ شدن.
ناخوداگاه جواب یکی از سوالات هم دادم که چرا فاز قبل، زدن فرقه اولویت بود.
فقط این تیکه پستت
مگه فاز قبل میدونستی ۲ تا ستون پنجم داریم که از این برای دلیل رای فاز قبلت استفاده کردی؟
چه ربطی به فاز قبل داره این ۲ تا بودن ستون پنجم؟
چیزی که من گفتم برای فاز قبلی بوده که با اون فرض بررسی شده نه اینکه الان فهمیدی بیای بگی دیدی ۵ نمیشه پس کارم درسته

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
محمدرضا رامتین از نظرت چیه؟

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
محمدرضا

با رنگ قرمز بلد شده ازت سوالی پرسیدم و گفتم اگه جواب ندی باهات بحث نمیکنم چون فایده نداره و دلیل بحث باید مشخص بشه و یه نکته هم در رد چیزی که احتمالا میخوای برسی گفتم.
اما جواب ندادی :دی
قضاوت با بینندگان :دی

فقط این تیکه پستت
مگه فاز قبل میدونستی ۲ تا ستون پنجم داریم که از این برای دلیل رای فاز قبلت استفاده کردی؟
چه ربطی به فاز قبل داره این ۲ تا بودن ستون پنجم؟
چیزی که من گفتم برای فاز قبلی بوده که با اون فرض بررسی شده نه اینکه الان فهمیدی بیای بگی دیدی ۵ نمیشه پس کارم درسته

همین نقل قول کوتاهو کامل کامل نخوندی سلطان یا شایدم نخواستی به روی مبارک بیاری :دی
این تیکه هم ببین:
پویا خیلی منطقی ردش کرد همون اول بازی
اول بازی پویا با توجه به احتمال قویِ بودن ستون پنجم و وکیل، پنج نفره بودن مافیا رو رد کرده بود و منم قبول کرده بودم.فاز پیش هم صد بار گفتم اون فاز مافیا ضعیف شده و فرقه زدن در اولویته.

دوستان اگه سوالات محمدرضا که جواب ندادم براشون ایجاد شک و شبهه کرده، مطرحش کنن (البته نه نیم ساعت قبل پایان فاز :)) ) جواب میدم. ولی به خود محمدرضا تا جواب سوال اصلیم رو نده که از این بحث دنبال چیه، جوابی نخواهم داد.

من بالاخره اون پستای کلی که میخواستم رو بدم بعد وارد بحث با محمد امین گرامی بشم :دی

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
در مورد وکیل. اولا یه نکته بگم. ما از اول بازی وجود وکیل رو قطعی در نظر گرفتیم و تا جایی که یادمه هیچکی مطرح نکرد که ممکنه وکیل مدافع شیاطبن در بازی نباشه.
اما من چند روزه دارم به این احتمال فکر میکنم و دلایلش هم بیشتر شده.
اولا دو تا ستون پنجم+وکیل؟ چه خبره؟ مافیا اینطوری خیلی قوی میشه.
ثانیا دو تا فرعی تا الان مشخص شدن. شاید کلا فرعیا همین بودن؟ (فرعی که گروه نیست، گاد بیاد نابود شدنشون رو اعلام کنه؟ )
یاسین هم محافظ رو اعلام کرد رفتم‌ یه بررسی کردم الان دیدم شاید سه فرعی داشته باشیم و سومیش اصلا محافظ باشه نه وکیل مدافع شیطان (چقدر هم فیلم وکیل مدافع شیطان، بد تموم شد :)) )

اما اگه باشه از دو نظر به وجودش نگاه میکنم. یکی از دریچه چشم امیر که برای این پست مثل پست شهردار یکی بازیکن های بالاتر از سطح خوب رو احتمالا انتخاب کرده (البته الان سطح همه بالاس) و یکی هم با توجه به نوع بازی بازیکنا

فری و ترسا و یاسین و عماد چه با توجه به نوع بازیشون و چه از دریچه چشم امیر، از نظرم خیلی خیلی بعیده وکیل باشن.

محمدرضا و محمدامین بیشتر به گناهکار تیمی میخورن

عرفان با توجه به بحثایی که این فاز شد الان بیشترین احتمالی که میدم ستون پنجم بودنشه، هر چند از دریچه چشم امیر ممکنه وکیل هم باشه ولی احتمالش کمتره.

رضا که کلا مفقودالاثر شده زیاد چیزی نمیشه در موردش گفت :l

خب موندن امین و محمدحسین و صدرا

در مورد صدرا من حقیقتش از پستاش و رای هایی که توی دو فاز داشت چیز زیادی دستگیرم نشده هنوز. ولی حسی بعید میدونم احتمال وکیل بودنش بالای ۱۰ درصد باشه.

خب.

رسیدیم به دو گزینه اصلیم. امین و محمدحسین. هر دو هم سطحشون به شدت بالاس و از نظرم امیر ممکنه از بینشون وکیل مدافع شیطان انتخاب کرده باشه.

از نوع بازی دو طرف، من بیشتر به امین شک دارم. محمدحسین هر چی از بازی گذشت برام بیشتر مثبت شد. احتمال وکیل شیطان بودن امین رو دو برابر محمدحسین میدونم.

جمع بندی:
احتمال داره اصلا وکیل نداشته باشیم. ۳۵ درصد
احتمال داره امین وکیل باشه. ۳۵ درصد
احتمال داره محمدحسین وکیل باشه. ۱۷.۵ درصد :دی
احتمال داره صدرا وکیل باشه. ۱۰ درصد
احتمال داره وکیل از بین دیگر بازیکن ها باشه. ۲.۵ درصد

-------------------------
یاسین
حتی اگه محافظ توی بازی باشه، محافظ کاملا گناهکار نیست. باید از ۵ نفر دفاع کنه و نذاره اعدام بشن، بین این پنج نفر فکر کنم قطعا بیگناه هم وجود داره.
اگه به جای وکیل مدافع شیاطین، محافظ توی بازی باشه به نفعمونه.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
آقا من الان یه نکته از محمدرضا دیدم.
توی پست ۶۱۵ اومده در مورد یکی از دلایلی که به من گیر داده و به عماد گیر نداده گفته:

مورد دوم اینکه بعد رای فاز دیشب و دفاع محمدامین تو اومدی پست دادی و ابراز خوشحالی کردی و جواب دوتا پست هم دادی

جدای این که من نفهمیدم کجا ابراز شادی کردم، جواب دو نفر (امین و عرفان) رو اصلا بعد از پست محمدرضا دادم و بلافاصله بعدش جواب پست خود محمدرضا رو دادم. حالا محمدرضا اومده میگه تو جواب دو نفرو دادی ولی در مورد رایت به من توضیح ندادی برای همین ازت پرسیدم. در حالی که جواب دو نفر اصلا بعد از پرسش محمدرضا بود.

این اگه حمله هدفمند و بی دلیل، با سوتی های فراوان نیست، پس چیه؟ :دی

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
راجع به وکیل رامتین منم فکر کرده بودم خوب شد مطرحش کردی یادم اومد بگم. آرش به وکیل معرفی شده بود. از نظر من وکیل یا به آرش رای پایین می ده. یا به آرش اولویت پایین (۳ و ۴) می ده. یا تصمیم گرفته از همون اول آرش رو بفروشه دیگه. غیر از این که نیست، هست؟
بعد بیشتر به این فکر کردم که کی باید آرش رو بفروشه. من فکر می کنم اگه وکیل اولویت بالا به آرش داده باشه و همون اول تصمیم به فروختنش گرفته باشه باید مجبور شده باشه. یعنی مثلا محمدحسینی که بر اساس سیدبندی در شک هاته، بخاطر رایش به آرش برای من خیلی غیر وکیل تر شد. چون دلیلی برای این کار نداشت. اما تنها کسی که توی رای های اولیه به آرش، می تونه مجبور به رای شده باشه بر خلاف میل باطنی ترساست. یعنی وکیل از نظر من بین عرفان، امین و ترساس. کلا این سه نفر الان هر کدوم اعدام شن سوده :)) تنها حالتی که گناهکار نباشن اینه که دو تای دیگه گناهکار باشن. البته با تحلیلای من. که بعید می دونم واقعا که اشتباه باشه.
و اینکه رامتین. الان با من دیالوگ بر قرار نمی کنی اما تو پستات منفی خطابم می کنی. با توجه به این که یکی دو تا جا حرکت مشکوک داشتی اما کل بازیت قابل قبول من بود. یه سری چیزا هم هست من نمی دونم بگم مشکوکه یا نه. مثل این حرف که من پایه ثابت اعدام ها بودم که نمی دونم از کجا اومده. در صورتی که ببینم برای شهر داری بازی می کنی این ها رو می تونم جزء بازی کلیت در نظر بگیرم و قصد گناهکارانه ای پشتش نبینم. و الا این حرکاتت گناهکارانه اس. منتظر اینکه دلایل مشکوک بودنت بهم رو بگی هستم.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
من یک نظر کلی و مختصر و مفید در مورد همه بازیکنا بدم.
از بقیه هم درخواست میکنم چنین پستی بدن.

امین
از رای و نوع بازیش کاملا حس گناهکاری میگیرم. در تکمیل پست تحلیل وکیل، ۳۵ درصد وکیل، ۴۵ درصد مافیا، ۱۰ درصد فرقه، ۱۰ درصد مافیا

ترسا
با توجه به بحثا و اتفاقات بازی خیلی بعیده از اول مافیا بوده باشه‌. از بازیش حس مثبت میگیرم ولی فرقه چون هیچ نشونی از خودش نداشته، فرقه بودنش هم مطرحه. احتمال ستون پنجم بودنش رو توی بحثی که با عرفان داشت ۳۵ درصد در نظر گرفتم. حالا ۲ درصد بهش تخفیف میدم :)) ۳۳ درصد ستون پنجم و الان مافیا، ۳۳ درصد فرقه، ۳۴ درصد بیگناه

رضا
والا چه عرض کنم :l مفقودالاثر شده. از نوع پستای اول بازیش حس خوبی نگرفتم ولی الان که این همه غیبت داشته به نظرم حرکت در مجموع گناهکارانه ای نیست. گناهکارای تیمی معمولا غیبت ندارن و یا هم‌تیمی هاشون مجبورشون میکنن بیان یا به جاش پست میدن.
اگه محافظ توی بازی باشه احتمال این که رضا باشه زیاده.
در مجموع ۴۰ درصد بیگناه، ۴۰ درصد فرعی، ۲۰ درصد گناهکار (بیشتر فرقه)

صدرا
گفتم از پستا و رای هاش تقریبا هیچ حسی نگرفتم :l تا حدی میتونه ویژگی فرقه باشه‌. احتمال وکیل بودنش هم که گفتم. روز اعدام آرش که به نظرم مهمترین رای گیری بود هم متاسفانه غایب بود.
۱۰ درصد وکیل، ۴۰ درصد بیگناه، ۴۰ درصد فرقه، ۱۰ درصد مافیا (فکر کنم اگه مافیا بود، چون اون روز یه مافیا در خطر اعدام بود احتمالا با یوزرش رای میدادن)

عرفان
با اتفاقات فاز شب قبل و بحثای این فاز روز، احتمال ستون پنجم بودنش بالاس، احتمال مافیا بودنش هم که از قبل بالا بود.
۶۰ درصد ستون پنجم جذب شده، ۳۰ درصد مافیا از اول، ۵ درصد فرقه، ۵ درصد بیگناه

عماد
با شناختی که از بازیش دارم، سبک بازی این دوره اش شبیه دوره های گناهکار تیمی بودنش نیست، در کنار رضا، احتمال محافظ بودنش، در صورت وجود محافظ در بازی، وجود داره
۵۰ درصد بیگناه، ۴۰ درصد محافظ، ۹ درصد فرقه، ۱ درصد مافیا

فری
فری در کنار یاسین برای من فعلادمثبت ترین شخصیت بازیه. به نظرم در مجموع بیگناهانه بازی کرده. احتمال مافیا بودنش که خیلی کمه. (هم چاوش بهش رای داد، هم به آرش رای داد هم اولویت اولشو به آرش اختصاص داد) در مورد فرقه هم این که گفت: "من حتی نمیدونستم تا اون فازی که بودم قربانی باید اعدام بشه." به نظرم صادقانه اومد. هر چند شاید دلیل خیلی محکمی نباشه ولی حسم میگه صادقانه بود.
در کل ۷۰ درصد بیگناه، ۲۹ درصد فرقه، ۱ درصد مافیا

محمدامین
زیاد در موردش توضیح داده شد و بحث شد :دی
۸۵ درصد مافیا، ۱۰ درصد فرقه، ۵ درصد بیگناه

محمدحسین
در مجموع برای من به جز اون اول بازی، مثبت بوده. با توجه به بازی و رایاش و تحلیل وکیل:
۱۷.۵ درصد وکیل، ۶۰ درصد بیگناه، ۲۱.۵ درصد فرقه، ۱ درصد مافیا

محمدرضا
ایشونم که بیشتر نیاز به توضیح نداره :دی
۸۵ درصد فرقه، ۱۴ درصد مافیا، ۱ درصد بیگناه

یاسین
مثبت ترین بازیکن بازی تا اینجا در نظر من بوده.
۷۰ درصد بیگناه، ۱۵ درصد فرقه، ۱۵ درصد مافیا

به جز محمدرضا نتونستم به کسی احتمال بیش از ۵۰ درصد بودن فرقه بزنم. فرقه لعنتی خوب بازی کرده و چیزی ازش مشخص نشده. به نظرم بیشتر باید بین بازیکنایی که چیز زیادی از بازیشون دستگیرمون نشده دنبالشون بگردیم.

- - - Updated - - -

ظهر شد و من الان باید به کار برسم. خیلی این پستا وقت و انرژی گرفت و فعلا به بحثای دیگه نمیرسم. به لپ تاپ هم دسترسی ندارم و با موبایلم و شارژم هم کمه. نشد جواب محمد امین هم بدم. سعی میکنم عصر بیام و بقیه بحثا رو انجام بدم.

امیدوارم بیش فعال هم نشم. خیلی فعالیت کردم این فاز.

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
من حواسم نبود صدرا رای نداده فاز اعدام آرش راست می گی. صدرا هم می تونه وکیل باشه در نتیجش.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
داستان بازی

فصل دوم: سودای ریاست - قسمت دوم

(9)
محمدحسین هامون (راوی): بعد از مهمونی اون شب، امیرحسین خیلی طبیعی برخورد می کرد، انگار که هیچ اتفاقی نیوفتاده، چیزی که این موضوع رو ترسناک تر می کرد، این بود که امیرحسین در دو صورت با یه موضوع اینطور برخورد می کرد، یا وقتی که موضوع اصلا براش مهم نبود و یادش میرفت، یا زمانی که موضوع اینقدر براش مهم بود که نمی خواست با واکنش های لحظه ای، از بزرگی اون واکنشی که براش در ذهنش طراحی کرده بود کم کنه. و من دقیقا در یک تردیدی گرفتار شده بودم که امیرحسین از اون موضوع عبور کرده یا می خواد یه برخورد خاص با موضوع بکنه.

به هر حال جلساتمون ادامه پیدا می کرد. امیر در یکی از جلساتی که با من برگزار کرد گفت که مدیر بودجه ریزی اش (عماد) احمدی رو مامور کرده تا در حاشیه جلسات کمیته بررسی، بتونه سر از کار افراد پاسارگاد مخصوصا مدیرعامل و معاون بازرگانی خارجی در بیاره. البته بهم گفت که اولش حتی به نگار هم مشکوک شده، ولی از وقتی فهمیده که نگار همسر منه، طوری که احمدی شک نکنه، سمت و سو تحقیقشو برده سمت (آرش) افشار و (محمد) چاوشیان و من حالا با سابقه ای که از امیرحسین و نگار میدونستم، تعجب کردم امیرحسین چطور حاضر شده حتی نگار رو هم زیر ذره بین بگیره، راستش یکمم قضاوتش کردم و حس کردم از وقتی که رفته سنگ دل تر هم شده.

مهلت سه ماه گزارش داشت تموم میشد که یکی از روز ها که برنامه هفتگی باشگاه با امیرحسین نداشتیم، زنگ زد و گفت: "امشب رو خالی کن، حتما باید بریم باشگاه"
با تعجب ازش پرسیدم: "امشب ؟ تو که می دونی امشب جلسه دارم با زند، یه ماه منتظر بودم از سفر برگرده، واجبه ؟"
گفت: " اوه، قرار با اونو که نمی تونی کنسل کنی، ولی شده 2 صبحم جلسه بزاریم باید ببینمت امشب. "

برام جالب و عجیب بود، امیرحسین معمولا خونسرد بود، اما اینبار انگار خونسردی همیشگیشو نداشت. برای همین جلسه ام رو با (پویا) زند زودتر از همیشه جمع کردم و حدود 11 شب زدم بیرون. رفتم آپارتمان امیر، یه آپارتمان مبله اجاره ماهانه کرده بود طرفای میرداماد تهران و این منو مطمئن می کرد که قصد موندن نداره. رفتم بالا، منو آروم دعوت کرد داخل خونه، امیرعلی خواب بود و نمی خواست بیدارش کنه. رفتیم تو اتاق کارش نشستیم و برام یه قهوه آورد با یکم کیک که معلوم بود خونگیه، به کیک اشاره کردم و گفتم: "عجب، کیک خونگی از کجا رسیده برات شیطون ؟ "
یه لبخند زد و گفت: " خودم پختم مردحسابی، شیطنت چرا می کنی"
با تعجب بهش نگاه کردم و گفتم: " بیشرف تو یه نیمرو هم درست نمی کردی کیک پختی ؟ "
گفت: "اون مال وقتی بود که خونه پدر بودیم و حاج خانم نو به نو غذامون رو میورد، تو کوه و دشت و بیابون، نتونی آشپزی کنی ول معطلی"

امیرحسین بعد از این جمله و بدون اینکه بزاره من سراغ حاشیه برم یا حتی ازش سوال بپرسم، گفت: " اینکه گفتم امشب بیای برای این بود که برات یه سر اژدها رو پیدا کردم "

و بازم بدون اینکه بزاره من چیزی بگم با هیجان شروع کرد و ماجرا رو اینطوری تعریف کرد:
" گزارشات مالی و عملکرد پاسارگاد دستکاری شده بود و عملکرد بیش از اون چیزی که بود نشون داده میشد. چطوری ؟ اینجا پای مدیرعاملت آرش افشار وسطه و رفیقت محمدچاوشیان، اونا با همکاری هم یه سری قرارداد خارجی بسته بودند، که همه هم طوری طراحی شده بود که تائید هلدینگ رو نیاز نداشت، تو این قرارداد ها، بند های عجیبی برای لغو داشت که عملا شرکت رو در شرایطی می ذاشت که بعد از یه مدت بین لغو و زیان انتخاب کنه، البته برای لغو قرارداد مستقیما تایید تورو نیاز داشت، اما برای تعلیق تایید (مهدی) مجد کافی بود. میومدن از مجد تایید می گرفتن و قراداد رو تعلیق می کردن، این میشد که تو گزارشات همسرت یعنی نگار، سود قرارداد شناسایی میشد، اما مجد چون از لغو اینا مستقیما خبر داشت، به حسابرس سپرده بود شرایط این قراداد هارو بررسی کنه و همینم شده بود عامل مغایرت این گزارشات. "

من از چیزایی که گفته بود تعجب کردم، اما همه چیش منطقی بود، برای همین با تردید پرسیدم: " اینکار به نظر میاد از قصد صورت گرفته، چرا افشار باید همچین کاری با من بکنه ؟ اون که همیشه حمایت کامل منو داشت ؟ "
امیرحسین خیلی خونسرد گفت: " قدرت، تو مثل اینکه خیلی وقته راس هرمی و یادت رفته همه چی ، مگه خودِ تو حمایت (متین) سعادت رو نداشتی ؟ چرا کله اش کردیم با هم ؟ بعدشم خودش از اول نمی خواسته، چاوشیان زیر پاش نشست، در واقع آدم چاوشیان بوده، گویا بهش قول مدیرعاملی هلدینگ رو داده بودن در نهایت. "
من که هضم موضوع برام خیلی راحت نبود و سوال زیادی داشتم ازش پرسیدم: " تو مگه نگفتی چاوشیان با مجده ؟ اونوقت قول مدیرعاملی به افشار داده ؟ بعد همچین چیزی لو میرفت که خودِ افشار هم کله بود. "
امیرحسین انگار که یکم از این سوال من نا امید شده باشه یه نگاه معنی داری بهم کرد و گفت: " برادرم، گفتم قول داده، نگفتم که قراره بده، بعد من هنوز نفهمیدم مجد چطور قانع شده این تعلیق هارو امضا کنه، ولی مطمئن باش که چیزی از این قدرت تهش به افشار نمیرسید "
کمی به خودم اومدم و پرسیدم: " تو اینا رو از کجا فهمیدی حالا ؟ "
امیرحسین یه لبخند شیطنت آمیزی زد و گفت: " هیچی یکم از جیب تو و با همکاری مشاور خلیفه (محمدامین) به بعضیا قول پول و سمت دادیم سرخود"
پرسیدم: " چطوری ؟ یعنی چیکار کردین "
امیرحسین گفت: " یادته قدیم وقتی با هم صحبت می کردیم، یه چیزیو اینقدر می گفتم که تو دیگه شاکی میشدی، چی بود ؟ می دونم که می خواستی بگی !! آفرین ، وقتی دعوای قدرت رو شروع می کنی، باید یادت باشه، سه تا زیپت باید بسته باشه، زیپ دهنت، زیپ جیبت، سومی چی ؟ بله شلوارت. تاثیرات شل بودن دوتای اول رو شاید بشه کنترل کرد ولی سومی رو هیچ کاری نمیشه کرد"
من که ذهنم جای دیگه بود، درست متوجه حرفش نشدم و گنگ پرسیدم: "یعنی چی من نمی فهمم، اینا چه ربطی به این اطلاعات داره"

اینبار دیگه خیلی بی حوصله گفت: "ای بابا، ناامیدم کردی هامون، هیچی این دکتر افشار عزیزت، با یکی از بچه های دفتر من تیک میزد، منتها اینم زرنگ بود ناز می کرد، من اتفاقی فهمیدم، گفتم اگر پوزیشن بالاتری می خواد ناز نکنه، اون با نزدیک شدن به افشار متوجه اینا شد. گرچه اینم نبود بلاخره سر و سرشو در میوردم. تو چته؟ "

تقریبا متوجه شده بود که از یه چیز دیگه ای ناراحتم برای همین گفتم: "هیچی، از موضوع افشار ناراحتم، امیدوارم بودم که موضوع تو سیستم حسابرس باشه، نه پاسارگاد اینطوری نگار هم زیر سوال میره "، امیرحسین سرشو پائین انداخت و صرفا با سر تایید کرد، بعد ازش پرسیدم باید چیکار کنم و منتظر بودم مثل همیشه راه حلی برای موضوع داشت باشه، ولی یه جوری که خیلی تو ذوق من نخوره گفت:

"هیچی متاسفانه مجبوری نگار رو هم برداری، شاید بعدا بشه کاری کرد، ولی الان نه." و این جمله مثل پتک توی سر من خورد.

(10)
دو روز بعد، افشار رو احضار کردم دفترم، دفترم توی آخرین طبقه برج 21 طبقه هلدینگ بود و تقریبا به تمام شهر دید داشت، نشمردم ولی فکر کنم تو اون دو روز، نزدیک 5-6 پاکت سیگار کشیده بودم و دیگه تقریبا نفسم هم درست بالا نمیومد. افشار وارد دفترم شد و بی خبر از همه جا سلام کرد. منم در حالی که ایستاده از پنجره بیرون رو تماشا می کردم و سیگار می کشیدم، برعکس همیشه سیگار رو خاموش نکردم و صرفا زیر لب جواب سلامشو دادم. یکی دو دقیقه که نشست، سکوت اتاق سنگینی عجیبی براش ایجاد کرد، برای همین شروع کرد توضیح دادن:
" آقای دکتر، احتمالا ازم خواستین که ببینید روند گزارشات به کجا رسیده، می تونم بگم تقریبا مغایرت رو پیدا کردیم، مشکل از حسابرس اوناست. ما ... "
خیلی دوست داشتم که بدونم دقیقا می خواد چه توجیهی بیاره، اما مقدار عصبانیتم اینقدر ازش زیاد بود که صداش داشت اذیتم می کرد، برای همین نذاشتم ادامه بده و یهو گفتم:
" دکتر تا حالا سیگار کاپتان بلک کشیدی ؟ از این شکلاتی هاش ؟ "
از تعجب برای چند ثانیه مکس کرد و گفت: " چی دکتر ؟ چی فرمودین ؟ سیگار کاپتان چی ؟ نه من اصلا سیگار نمی کشم "
گفتم: "حیف شد دکتر، کارمو سخت کردی، تا حالا اصلا نکشیدی ؟ "
از نوع برخوردم دچار اضطراب شد و این رو می تونستم از لرزش شروع جملاتش متوجه بشم، با همون حالت گفت: "چرا دوران دانشجویی یکی دوبار کشیدم، ولی تلخی بعدش اذیتم می کرد، دیگه نکشیدم"
گفتم: " آهان، آفرین دقیقا همینو می خوام بگم. بزار برات بگم سیگار کاپتان بلک چه سیگاریه، یه سیگار سنگین و تلخه که هر یه دونه اش می تونه به اندازه 10 تا سیگار کار کنه، ولی هم بوش خیلی تنده و هم تلخی تنباکوش از سیگار عادی بیشتره، ولی دکتر می دونی چرا طرفدار داره ؟" و بدون اینکه منتظر جوابش بشم اشاره کردم : " چون فیلترش رو وقتی میزاری رو لبات، طعم یه شیرینی خیلی محو رو بهت میده که کمی از اون تلخی رو کمرنگ می کنه و همون یه ذره شیرینیش تورو حریص می کنه که بازم ازش بکشی. "

افشار که بسیار از این مکالمه گیج و هرسناک بود وقتی سکوت یکی دو دقیقه ای منو دید گفت: " آقای دکتر شرمنده ام اما من متوجه هدفتون از این مکالمه نشدم"

و من که منتظر همین سوال بودم، کمی درنگ کردم و برگشتم و به صندلیم اشاره کردم: " میدونی این صندلی ها، دقیقا مثل سیگار می مونه، تلخه و هرچقدر که بزرگتر و قوی تر میشه، تلخیش هم بیشتر میشه، با این حال معتاد کننده است تا حدی که تلخیش معلوم نمیشه، از طرفی این صندلی ها هرچقدر که بزرگ میشه تلخیش هم بیشتر میشه، و این صندلی منم دقیقا تو حکم سیگار کاپتان بلکه، اینقدر سنگینه و تحملش واقعا سخته ! تنها چیزی که می تونه باعث بشه تو بهش معتاد بمونی همون شیرینی محوه و تو این شیرینی محو رو بعد از 16 سال برام زهر مار کردی "

بعد از این جمله، خیلی قاطع بدون اینکه بهش اجازه بدم بخواد انکار کنه بهش گفتم از موضوع با خبرم و استعفایی که از قبل آماده شده بود رو روی میز گذاشتم تا امضا کنه، اولش خیلی سخت تلاش داشت تا انکار و مقاومت کنه و حتی یکی دو جمله ای هم با تهدید حرف زد، ولی وقتی سفته 50 میلیاردیش و چند عکسی که امیرحسین از اون و کارمند دفتر خودشو در اختیارم گذاشته بود روی میز گذاشتم، بدون هیچ حرفی برگه رو امضا کرد و رفت.

مشکل بزرگتر اما برخورد با چاوشیان و روبرو شدن با مجد در هیئت مدیره بود، مخصوصا از وقتی که (مهسا)امیری رو به آلمان فرستاده بودم، تحرکات مجد، جدی تر و تیز تر شده بود.

پایان فصل دوم - قسمت دوم

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
خب دقیقا مشکل من همینه باهاش
بنظرت نباید اول سعی کنی به بازی برسی و ببینی چه اتفاقی افتاده و روند چی بوده بعد بخوای نتیجه بگیری و گزینه بدی؟
یعنی چی خب این مدت رو نخوندم گزینه هام ایناست؟ :|

ضمن اینکه رای من پرت و یهو نبود و در ادامه سوالی بود که پویا ازم پرسیده بود و جواب دادم و نظرمو هم گفتم
اینجوری نبوده فقط تو پست رایم بگم این دلیل رای فری و رای بدم بهت
و زمان این پستم تو هنوز رایی نداشتی
ببین این یکی از اخرین پست های اون فازت هست قبل پستی که من تو جواب پویا دادم

یعنی تو خودت هم تلویحا اینجا داری میگی بعد الان میگی فعال بودم و واکنش گرفتم؟
اصلا گیر ها سر همین منفعل بودن بهت داده شد بعد الان سر گیری که بهت دادم من شدم گزینه رایت؟
الان کی الکی رای میده؟
ضمن اینکه رای پرت عماد هم بود و گفته بود اگه ببینه میری دفاع عوض میکنه بنابراین رای من لحظه اخری و تعیین کننده نبوده که تورو بفرستم دفاع صرفا چیزی بود که فکر میکردم

اینکه گفتی حمله به تو به خاطر فعالیتت بوده بگم که هم در این پستی که دادی و هم پست های دیگه اون فاز هست دلیل اصلی شک به تو گزینه نداشتن و هدف نداشتن پست هات بوده و اون قسمت فعالیت زیاد مورد نظر نبود
منم منظورم این نبود که شرایط من و تو یکیه ولی منظور این بود اینکه مورد هدف قرار بگیری دلیل نمیشه تاثیر مثبت زیادت تو بازی بوده باشه

گزینه دادن که ایرادی نداره، اتفاقا خیلی هم خوبه، و گزینه دادن به معنای قطعیت نیست، من اون لحظه که وارد بازی شدم ذهنیتم و گفتم و اتفاقا وقتی رفتم پست ها رو خوندم هم فعالیتی ندیدم که بخوام نظرمو عوض کنم، تازه وضعیت محمد امین بدترم شده با اون سوتی خیاطی که داده و عرفان گفت. رضا هم که کلا غیب شد، تو هم که داری منو بازساخت میکنی که چرا گزینه امی؟

این پستت در خطاب به پویا رو هم خوندم، توی همون پستم کل حرفت این بود که فری مفید نبوده و من کلا نمیفهممش. سوال من اینه که کسی رو که نمیفهمی چرا باید رای حساسی بدی بهش؟ توی اون مقطع تو همه بازیکنا رو فهمیده بودی و همه برات مثبت بودن واقعا؟ یکی که مفید نبوده به قول خودت نباید بهش زمان داد بیشتر که شاید فهمیدیش اصلا:دی من این حس و گرفتم که برات مهم نیست فری چیه، بزار بره دفاعیه هم من رایمو دادم هم اگر اعدام شد کسی زیاد ایراد بهم نمیگیره، چون دوتا بیگناه دیگم بهم رای داده بودن(مهدی-خلفی). نظرت چیه؟

میگی رایی نداشتم؟ چرا دیگه اولی عماد بود بعدم چاوش، مهدی و خلفی، تو پنجمی بودی قشنگ یادمه :|

این پستی هم که آوردی برای همون فازه که من رای پرت دادم و بعدم تازه وارد بازی شده بودم و پستای اون فازو درست نخونده بودم، این پست رو به این خاطر دادم که از همین فاز بود که مافیا انگ مفید نبودن و به من چسبوند و روم موج ایجاد کرد، منم نمیدونستم چند نفر از اینا که این حرف و تکرار میکنن مافیا یا گناهکاران به بیگناها گوشزد کردم که اتفاقا کسی که به زعم اینا مفید نیست و نباید اولویت قرار بدید بلکه کسایی که ادای مفید بودن و در میارن باید مورد توجه قرار بگیرن، کسی که ادا در نمیاره یعنی ترسی نداره:دی

کیا به من گیر منفعل بودن دادن؟ آرشِ مزدور، و محمد امینی که احتمال زیاد میدم یار آرش باشه، و چاوش یاکوزا :| اگر کس دیگه ای یادت میاد مستقیما به من گفته تو منفعلی یادآوری کن. وقتی سه تا از کسانی که دوتاشون مافیا درومدن و احتمالا نقششون درسته و کسی که من شک مافیا بهش دارم چنین چیزی گفتن به من، نباید کسی که همینو تکرار میکنه بهش مشکوک شم؟ البته ظاهرا روی تو شک قربانی و فرقه است بخاطر سبک بازیت، البته من مطمئن نیستم واقعا باشی چون کلا وقتی حوصله نداری همین شکلی بازی میکنی، اما با توجه به این الگویی که پیش گرفتی در قبال من، احتمال مافیات هم میدم.

ضمنا عماد رفته بود دیگه توی بازی نبود که بخواد رایشو عوض کنه، صرفا اگر دفاعیه میرفتم اولویت نمیداد بهم ولی سناتور ممکن بود منو بندازه بیرون، بخاطر این زورم میاد رای دادی بهم :دی

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
فری

بحث استرس و اینا نیست فری. بحث اینه که مسیری که پیش گرفتی شبیه فری نیست. دو تا پست اصلی ای که من رو به این رسوند میارم:

برای من فیک میاد این توضیحات و همچنین اگه ندونم مال فریه و بخونمش، می گم مال فری نیست. و خب با خودم می گم تو هم اینو می دونی خودت که امان گرفتن اونجوری و مظلومنمایی بعدش مشکوکه. اما باز این کار رو انجام دادی. برای همین این حس رو گرفتم که می خوای اعدام شی.
ها راستی. می گی تحت فشار مافیا بودم. شد دلیل؟
و اینکه باور کنم الان که مهم ترین وجه تمایز فرقه ی جدید رو نمی دونستی؟
مشکلم با ممل که حل نشده،
مشکلت با من حل نشده؟ کو مشکلت اصلا. تو هی شکمی داری بهم رای می دی.

ممل:

تو با چه حقی برای من مسیر تعیین میکنی اصلا؟:دی چند تا از ویژگی های بارز بازی منو بگو؟ برای کمک بهت میگم اولینش غیر قابل پیش بینی بودنه:دی اینو نمیدونستی؟ میخوای برات مدرک کتبی بیارم؟ این سخن از کیست؟ "هرکس دو دور متوالیش شبیه به هم باشد از من نیست" :دی

مظلوم نمایی در کار نبوده، یعنی میخوای انکار کنی من وقتی اون پست رو دادم تحت فشار بودم؟ و آرش دوبار ددلاین تعیین کرد؟:دی پستای اولم هم توی فاز رای گیری اول مشخص بود که نتونستم گزینه قطعی پیدا کنم، و قبلا هم گفتم با بازی های طولانی موافق ترم تا بازی های کوتاه event گونه. اینا چیزاییه که همه با متن میتونن ثابت بشن. تو با چه مدرکی میگی اینا فیکه و فری نیست؟

در مورد اینکه فرق فرقه جدید و قدیم رو نمیدونستم واقعا نه من میتونم مدرک بیارم نه تو:دی منتهی در دافع باید بگم نقش ها رو یه دور خوندم ولی خدایی اینکه قربانی باید اعدام شه رو توشون یادم نمیاد که دیدم یا نه، من فکر میکردم تو گروه تصمیم میگیرن و قربانی اعلام میشه و جذبی(ها) جذب میشن.

مشکل اولم همین سوالای به خودت بودن، حس کردم یه بحثی پیدا کردی که میتونی بدون اینکه به کسی بربخوره توش یکم مرض بریزی:دی در برگشتم هم دیدم که یکجا گفته بودی مافیا خیاط نداره یا یه همچین چیزی، عرفان اشاره کرد، ندیدم جوابی بدی بهش، اگر دادی ارجاع بده، اگر ندادی، جواب بده.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
عماد:

یه پست نوشته بودی که فکر میکردی تو برای من سفیدی، اولا میشه بدونم چرا چنین برداشتی کردی؟ دوما از اون پست من در جواب به چاوش چطوری برداشت کردی که الان سفیدم نیستی؟:دی

سلام فری جان
سوال اولت: چون بازی و کارکترم رو نسبت به خیلیا خوب میشناسی...دومین نفری هستی که این حرف رو واسش میزنم.من از 2 نفر انتظار دارم بازی عماد بیگناه رو بشناسن: نفر اول مهدی(بیشتر از فری انتظار دارم بشناسه) و نفر دوم خودت

در جواب سوال دومت: با توجه به همون انتظارم که بالا نوشتم انتظار داشتم همونجور که ممدحسین رو وایب مثبتش رو منشن کردی من رو هم منشن کنی.در واقع برداشتم تحت تاثیر انتظارم بود :دی

حالا حست نسبت به من چیه و بازیم رو چطوری ارزیابی کردی؟

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
در رابطه با عماد دوتا دلیل داره
اولا که عماد واقعا در متن بازی نیست و برعکس تو که کاملا تو بازی هستی و دقیقا اون پست محمدامین رو که گفتم و رد کردم خوندی و بررسی کردی و بهش استناد هم کردی
مورد دوم اینکه بعد رای فاز دیشب و دفاع محمدامین تو اومدی پست دادی و ابراز خوشحالی کردی و جواب دوتا پست هم دادی
یعنی تو بازی شرکت کردی و نیازی ندیدی راجع به اون حرف بزنی
برای همین ازت پرسیدم
عماد که هنوز نیومده ببینم چند چنده و نظرش در اون باره چیه

بعد الان کل شکت سر اینه که بازی من مافیای کلاسیکه؟
بعد سر این شک اصلیتو ول کردی منو اعدام کنی؟
اصلا من گزینه فرقه قبول
بعد گزینه اصلی مافیاتو ول میکنی میری به شک فرقه که اگرم فرقه باشم مشخص نیست کدوم نقشش رو اعدام میکنی؟
یعنی برات مهم نبود اگه فرقه بودم یک درصد قربانی باشم؟
فکر نمیکنی یکم زیادی راحت رای دادی؟

سلام محمدرضا جان
اولا که من کاملا در متن بازی هستم...من هیچ موقع بحث طولانی و پینگ پنگی نداشتم و نخواهم داشت ولی این دور(به جز اون 1 فاز که عروسی بودم) در جریان بازی و اکتیو بودم...فکر نمیکنم کس دیگه ای هم باشه که باهات هم عقیده باشه به اون صورت

دلیل رای دادنم به تو هم مشخصه و توضیح دادم: از زمانی که نسبتا اکتیو شدی من هیچ حسی ازت نگرفتم که من رو تا حدی به سمت مثبت شدنت بیاره و از طرفی صراحتا گفتم باید بازی امین و ممدامین رو بهتر بررسی کنم چون درست حسابی روشون زوم نکردم.
توی اولویت های رای دادن من کوچکترین تناقضی با حرفام یا بازیم وجود نداره

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
105
مدال‌ها
14
دفاعیه امین:

در وهله اول بگم. این توضیحاتت سفسطه بود. اولا آرش اونقدرا در معرض اعدام نبود که نخوای سیوش کنی. با اختلاف یه امتیاز از محمدرضا اعدام شد و کاملا ممکن بود اعدام نشه. دوما، ت.. مافیا باشی هر بازیکن غیر ضد پرسشی از تیمتون بیاد دفاعیه اولویت بالا بهش می دی؟ با این فکر که ممکنه تیر بخوره؟ سوما این فردی که داریم می گیمم فرد ضعیفی نبود. آرش ارزش این ریسک رو داشت از نظرم کاملا.

عماد بخاطر این که هم عرفان هم امین رو با وجود اتفاقات فاز گذشته گذاشته آخر مشکوکه. یا مافیاس و یکیشون یارشه. یا وکیله و حتی جفتشون می تونن گناهکار باشن. از نظر من این احتمال هم هست جفتشون مافیا باشن اما احتمالش برام کمه. پس در صورت وکیل بدن عماد یکی می تونه مافیا و اونیکی فرقه باشه.

با صحبت بالات(دفاعیه امین) موافقم...حالا میرم جلو تر ببینم امین جوابی داده یا نه.

قسمت پایینی در مورد رای دادنم: یا پستا و دلایل من رو ندیدی/نخوندی یا ایگنور میکنی....دلیل اولویت اول و دومم رو که کاملا توضیح دادم(تو پست خطاب به ممدرضا که بالاتر هست هم گفتم).

در مورد تو و امین هم گفتم درست و حسابی به بازیتون توجه نکرده بودم و نوشتم اگه عمری باشه بررسیشون میکنم فردا....وقتی این حرف رو میزنم قطعا نمیتونم اولویت بالا بهتون رای بدم منتها دلیل اینکه تو رو 3 دادم و عرفان رو 4 اون پست لحن عصبیش بود(اینو هم مشخصا تو پستام اشاره کرده بودم) اون پست و لحن و استیصالش وایب مثبت و بیگناهی به من داد و باعث شد یه پله بیارمش پایینتر نسبت به تو.
بازم میگم هیچ تناقضی تو رای ها من نیست اگه بازم سوالی هست بگو جواب میدم.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
سلام فری جان
سوال اولت: چون بازی و کارکترم رو نسبت به خیلیا خوب میشناسی...دومین نفری هستی که این حرف رو واسش میزنم.من از 2 نفر انتظار دارم بازی عماد بیگناه رو بشناسن: نفر اول مهدی(بیشتر از فری انتظار دارم بشناسه) و نفر دوم خودت

در جواب سوال دومت: با توجه به همون انتظارم که بالا نوشتم انتظار داشتم همونجور که ممدحسین رو وایب مثبتش رو منشن کردی من رو هم منشن کنی.در واقع برداشتم تحت تاثیر انتظارم بود :دی

حالا حست نسبت به من چیه و بازیم رو چطوری ارزیابی کردی؟

سلام به خودت گلم:دی

آره درسته، من میشناسم بیگناهیتو و این دورتم شبیه ادوار بیگناهیته:دی اما من کلا با اعلام سفیدا موافق نیستم اونم توی این دور که هم ستون داریم هم جذبی تا دلت بخواد، یه مورد دیگه هم از امین یاد گرفتم که نگم سفیدامو، چون یکی مثل امین اگر گناهکار باشه نمیزاره سفیدی توی بازی بمونه:دی تو جوابم به چاوش اون تیکه ای که محمد حسین وایب مثبت میده اما سفید نیست دلیلش خود شخص محمد حسینه:دی وگرنه من قصد نداشتم اسمی از سفیدام بیارم، و محمد حسینم توی اون پست مشخصه که برای من سفید نبود، صرفا وایب مثبت گرفته بودم به اندازه ای که برای سفید کردنش نزد خودم کافی ندیدم. اتفاقا توی همون پست هم گفتم کسایی که اسم نیاوردم و سفید تلقی نکنید که یکی مثل محمدامین نیاد سو استفاده کنه که " عه تو که گفتی سفیداتو اعلام نمیکنی، الان با اعلام کردن مشکوکات، غیر مستقیم سفیداتو اعلام کردی" :دی (که این کارم کردن در طول بازی بعضی دوستان:دی)

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین