برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور هشتم مافیا | داستان یک جلاد - بخش نخست: انتقام برادران میلر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
محمدرضا:
من چه بحثی با فری میکردم آخه! اونجا که هی میگفتم فری جواب منو بده جواب منو بده اونا رو دیدی که این پستو میدی؟ چرا هی میگم در مورد بحث منو فری نظر بده نظر نمیدی خودت؟ واقعا خسته شدم از تکرار.

- - - Updated - - -

از اینه بحثای دوتایی خوشم نمیاد کلا که بقیه وایمیسن نگا میکنن. بقیه هم باید تو بحثای دوتایی نظر بدن. که اگه دو طرف بیگناه باشن حداقل با نفر نظر سوم یه کم جمع کنن خودشونو. ولی ما دو تا دوتا میفتیم به جون هم کلا چه گناهکار چه بیگناه. و بیگناها وایمیسن کنار گناهکارا نگاه میکنن.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
مهسا
خب عزیز من :دی اینا که میگی قبول، چرا همون اول نگفتی اینو؟ چرا همون اول فقط گفتی صدرا و امیر یه جور مردن پس امیر رو مافیا زده؟ :دی خب مثلا اگه اینایی که میگی دلیلش بود، اون موقع میگفتی دیگه :دی میگفتی چون بیگناه نمیتونه مرگش عجیب باشه اینجوری فکر کردم مثلا :دی

درواقع وقتی گاد گفته قتل شاتگان دروازه شمالی مثل صدرا بوده، تو هم میدونستی که دیشب امیر رو زدین، فکر کردی چیزی که تو میدونی رو بقیه هم میدونن. درحالی که بیگناه نمیدونه امیر رو با شاتگان زدن یا یا چاقو. خصوصا وقتی که فرضت این بود که قاتل هم هنوز توی بازیه :دی

و مهم‌تر از همه، تمام این تلاش‌ها رو داری میکنی که احتمال ۱ مافیا بودن رو بیشتر جلوه بدی، چون خودت میدونی اگه دو مافیا باشه، به خاطر پست اول بازیت چه شکی برمیگرده روت :دی

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
عرش
چرا پیچوندن؟ اتفاقا چون تو سلطان بالانسی دارم سوال میپرسم ازت تا به یه احتمال بالا برسم تا بتونم راجع به افراد بازی نظرم رو بدم( گادشناسیم دخیله قطعا توش :)) ).اتفاقا درجهت باز شدن بازیه نه پیچوندنش :دی

محمدرضا
ساده ست
ببین من با رضا و عرفان و فری و ممل و تا حدودی ال امین بحث داشتم توی این بازی
دو فاز قبل گفتم مشکوکای من رضا و عرفان و تا حدودی فری هستن
همون فاز به عرفان رای دادم و رای دوم هم همون عرفان موند ( رای پرت) چون شکم به فری درحد رای نبود ۲۰ درصد-۳۰ درصد بود
فاز بعدش که میشه فاز قبلی کمتر تو بازی بودم چون نمیتونستم بیام تاپیک و سرم شلوغ بود جوری که بحث تو و أرش رو نتونستم بخونم اصلا
رایم رو به عرفان دادم ولی دادگاه نیومد
تو این حالت تو به کی رای میدی؟
قاعدتا به کسی که بهش مشکوک تری نسبت به باقی گزینه های توی دادگاه رای میدی دیگه

- - - Updated - - -

محمدرضا
یادم رفت بگم اینو ... جواب من به مهسا رو آوردی
تو پستم هست نوشتم اگه فرض بگیریم ممل مافیا باشه فری احتمال زیاد هم تیمیش نیست...این یعنی چون ممل گناهکار بوده فری قطعا بیگناهه؟

- - - Updated - - -

۸ نفریم ۴ نفر وسطیم :|
با این وضع پیش بره قطعا به این ۴ نفر تو سایه رای میدم شب

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
خلفی
چه سوالیه که جوابش رو گاد داده اخه؟ :)) اگه بیگناهی و دنبال فهمیدن نشونه‌ها و بالانس، قطعا میدونستی که دروازه جنوبی برا قاتله دیگه. بیگناهی که دنبال فهمیدن نشونه‌ی قاتل و مافیاست واقعا، چنین حرفی نمیزنه.

رای امشب من از بین خلفی و مهساست فعلا.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
آرش: برای اینکه بیگناهی صدرا و امیر هم یکی از دلایلم بوده. وقتی حرفم غلط نیست و میگی سوتی برات دلیل قانع کننده تر میارم خب. دیگه نمیتونی به من بگی که دلایلمو چطوری بیارم :دی میتونی؟ بعدم از کجا معلوم اصلا همینجوری نگفتم که ببینم که میخواد گیر الکی به یکی بده؟ :دی این دلیل دومم رو هم از پشت کوه نرفتم بیارم که تو داستان گفته شده توام زودتر از من دیدی. گیر بیخود نده پس :دی
درواقع وقتی گاد گفته قتل شاتگان دروازه شمالی مثل صدرا بوده، تو هم میدونستی که دیشب امیر رو زدین، فکر کردی چیزی که تو میدونی رو بقیه هم میدونن. درحالی که بیگناه نمیدونه امیر رو با شاتگان زدن یا یا چاقو. خصوصا وقتی که فرضت این بود که قاتل هم هنوز توی بازیه
میخوای بشی همون آرشی که نمیخواد دلیلمو قبول کنه و میخواد به زور منو گناهکار بکنه تو این بازی :دی هر طور میلته :دی
و مهم‌تر از همه، تمام این تلاش‌ها رو داری میکنی که احتمال ۱ مافیا بودن رو بیشتر جلوه بدی، چون خودت میدونی اگه دو مافیا باشه، به خاطر پست اول بازیت چه شکی برمیگرده روت
ماه که پشت ابر نمیمونه. میمونه؟ :دی فرض کن من احتمال یه مافیا بودن را دارم بیشتر جلوه میدم داستان بیاد و توش گفته بشه که دو تا مافیا داریم همین شکه تو جوونه میزنه من اینو میدونم کلا :)) پس این فکر تو هم نمیتونه درست باشه که من بخوام احتمال یه مافیا بودن رو جا بندازم که این شکی که تو میگی کلا از روی من بره هر چند من همین شکم قبول ندارم ولی چون فعلا اوضاع مشخص نیست که یه مافیا داریم یا دو تا وقت نمیذارم برای جواب به این. من فقط حدسم رو گفتم. پس مجددا میگم گیر بیخود نده :دی

- - - Updated - - -

تو که دو فاز تمام درگیر فری هستی و سوال و جواب میکنی فری جواب منطقی بهت نمیده انقدر مشخص نگفتی که رای من امشب فری خواهد بود الان که گیر بیخود به من میدی جواب منطقی بهت میدم میگی رای من از بین فلانی و مهسا خواهد بود؟ :دی چرا نمیذاری من بازی خودمو بکنم!

- - - Updated - - -

خلفی:
وسط به چی میگی؟ الان خودتو وسط حساب میکنی؟:دی نظرت راجع به بحث آرش و محمدرضا چیه؟ نظرت راجع به بحث منو فری چی بود؟ نظرت راجع به بحث الان منو و آرش چیه؟ از بین ما قطعا میتونی گناهکار پیدا کنی اگه خودت بیگناه باشی! اینا رو ول کردی رای مشخص میکنی که به یکی از 4 نفر منفعل رای میدی؟

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
آرش
خلفی
چه سوالیه که جوابش رو گاد داده اخه؟ اگه بیگناهی و دنبال فهمیدن نشونه‌ها و بالانس، قطعا میدونستی که دروازه جنوبی برا قاتله دیگه. بیگناهی که دنبال فهمیدن نشونه‌ی قاتل و مافیاست واقعا، چنین حرفی نمیزنه.
تو نمیدونی من داستان و نشونه هاش رو نمیخونم =)) الان خوندم پست گاد رو آره حرفت میتونه درست باشه سر دو مافیا بودن احتمالشم کم نیست ولی بذار سنت شکنی کنم برم داستان رو بخونم تا بیام قطعی بگم چون به شدت تاثیر داره این داستان یه مافیا بودن یا دومافیا بودن

مهسا
آره به منفعلا دوس دارم رای بدم :دی بحث آرش و محمدرضا رو متوجه نشدم هنوز بحث تو و آرش رو اتفاقا سرش بحث دارم ولی صبر کن تکلیف بحثم با آرش مشخص شه اول
ولی یه نکته ی عجیبی داشت حرفت
از بین ما قطعا میتونی گناهکار پیدا کنی اگه خودت بیگناه باشی!
تو مطمئنی از بین ما 4 تا گناهکار پیدا میشه؟ :دی اصلا احتمال این رو نمیدی که هر 4تامون بیگناه باشه؟ این حس رو به من داد که ناخودآگاهت نتونسته 4تامون رو بیگناه ببینه...چون خودت گناهکاری وگرنه قطعا این احتمال رو هرچقد کم میدادی و این حرف رو نمیزدی

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
محمدحسین:
در مورد نوشته بالا، من "به وضوح" دیشب گفتم خونه نیستم و ممکنه به رای گیری نرسم. هیچ مشکلی در اینکه قبل رای گیری میگم به چه کسانی رای نخواهم داد نمیبینم. اتفاقا همین که نقضش هم نمیکنم یعنی ذهن ام دنبال سوء استفاده لحظه ای نیست و دارم تا جایی که بیگناهی و ناآگاهیم اجازه بده قاطع بازی میکنم بر اساس منطق ذهنی خودم. دو فاز اکثر شهر به فری رای دادند و من به نفر مقابلش. توی فاز قبلی اون نفر مقابل گناهکار بود. فری هم که بیگناه خونده شد. بعد شما یقه ی من رو گرفتی؟!
من نگفتم مشکل اینکه اعلام میکنی به کیا رای نمیدی چیه که گفتی نمیبینی. میگم چرا این کارو میکنی؟ هدفت چیه؟ الان ما فهمیدیم تو به x رای نمیدی. به چه درد میخوره این؟ اگه هم تیمی فری باشی چی؟ اینکه نقضش نمیکنی به خیرتونه خب. من اسم این بازی رو قاطع نمیذارم. غیر از رای به هادی یه رای ثابت و مشخص نداشتی که حالا چه گناهکار و چه بیگناه درآد بخوای پاش وایسی. نفر مقابل فری گناهکار بود برای شما پوئن نمیشه ها بیگناهی فری هم پوئن نمیشه وقتی بهش رای ندادی. پس اینا رو در جواب به جمله من نیار.
من بارها نوشته های فری رو خوندم و توش تناقض گناهکاری پیدا نکردم که بهش رای ندادم، شما با چه منطقی دو بار بهش رای دادی و اعدام شد؟
کافی بود یه بار نوشته های بین من و فری رو بخونی اونجا متوجه میشدی که چرا بهش رای دادم. هی نظرتو در مورد بحثم با فری میپرسم نظر نمیدی. اینم این معنیو برام داره که نخوندی.
ضمنا در مورد آرا فری زود قضاوت نمیکنم. چون بین رای هاش رای بازیکن تازه وارد هم هست. خودت رو هم مطمئن نیستم گناهکاری یا داری بد بازی میکنی.
تا از نقش فری خبر نداری چطوری میتونی در مورد آراش قضاوتی بکنی؟ این حد از سفید بودن فری که توی رای هاش دنبال گناهکاری برام خیلی جای سواله.
فعلا خلفی رو حتی با وجود رای دیشب به فری، مثبت میبینم هنوز. برآیند بازیش بیگناهی بوده. دیشب هم مجبور بود به یکی رای بده بالاخره. با توجه به پیچیدگی بازی هم رای محکم و قطعی سخته و طبیعیه
خلفی و فری با هم بحث داشتن. خوندی؟ :دی یه جوری میگی انگار خلفی از آسمون اومده به فری رای داده. خلفی دیشب مجبور بود به یکی رای بده برات سوال نیست چرا به فری داده؟

- - - Updated - - -

خلفی:
همه پست منو که در مورد افراد نظر دادم خوندی؟ یا فقط قسمت خودتو خوندی :دی شاید اونم نخوندی :)) طبق پستی که دادم از بین شما 3 نفر قطعا یه گناهکار هست. تازه پست بره به درک اصلا، من اگه از بیرونم بازی رو نگاه میکردم بازم احتمال بالا میدادم که از بین این 4 نفر فعال حتما 1 گناهکار هست. :)) ناخوداگاهم گوشاش دراز که نیست دیگه :)) بعدم یه جوری تعجیب کردی انگار گفتم ما 4 نفر گناهکاریم اونایی که فعال نیستن بیگناه :دی.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
مهسا
آخه بیگناهی امیر و صدرا چه ربطی به این داره که جفتشون رو یه تیم زده باشه؟ اونم وقتی فرضت اینه که قاتل تو بازی هست :)) اگه مثلا فرضت این بود که قاتل تو بازی نیست و چاقو مال یه چیز دیگه بوده، میتونستم قبول کنم اینو ازت. ولی اومدی فرض گرفتی قاتل تو بازی هست، بعد گفتی خب امیر و صدرا رو هم که یه نفر زده و اینا :دی حرف گاد که گفته شاتگان مثل صدرا، صرفا ارجاع به گذشته بود و میخواست بگه داره تکرار میشه نشونه. یه بیگناه از همه جا بی خبر نمیاد به امیر ربطش بده :))
با این «داری میشی آرش فلان» و اینا هم من رو نترسون الکی :دی

خلفی
داستان و نشونه‌هاش رو نمیخونی پس از کجا میدونستی که اصلا دیشب چه تیری زده شده و توی دروازه شمالی دوتا نشونه هست مثلا؟ صرفا پست من رو خوندی و داستان رو نه؟ خب منم توی پستم گفته بودم گاد گفته دروازه جنوبی قاتله. پس با اینکه بگی داستان رو نخوندم حرفت توجیه نمیشه. دیگه حرف من رو خوندی که همچین سوالی ازش پرسیدی دیگه؟ :دی

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
آرش: منکه با قطعیت قاتل بودن عرفان نیومدم جلو کلا. تو توی جواب پست اول من اینو گفتی که نشون میده من قطعیتی به قاتل بودن عرفان ندادم:
میگی مافیا یکیه، فری و محمدامین و ال امین و عرفان مافیا بودن، الان اینجوری یک یا دو مافیا بیشتر نمونده که. بعد گاد رضا رو گادکش نکرده که بازی خراب نشه؟ یک یا دو مافیا تو ۷ نفر هیچ فرقی نمیکنه با ۸ نفر. استدلالت برای یک مافیا بودن خیلی اشتباه بود
بعد که اینو دیدم، دیدم واقعا بالانس نیست چیزی که میگم که همه اینا مافیا باشن و بحثی که در مورد رضا گفتی و.... ولی عرفانم گناهکار معرفی شده. طبق این فرض 1 مافیا بودنم عرفان میتونست قاتلم باشه. ازاینجا به بعد قاتل بودن عرفان رو آوردم. بعدم گفتم اونی که با شاتگان مرده مثل صدرا بوده که از بین عرفان و امیر، امیر مثل صدراست. اینکه کسی که اونطوری متفاوت مرده عرفانه رو هم حتی اشاره کردم قبل این. وایسا بیارم.
من از داستان اینطوری فهمیدم که مرگ عرفان اصلا شبیه مرگ ال امین و برلین که به دست آدمای کلانتر کشته شدن نبوده. منظورم اینه شاید گناهکارا زدنش که متفاوت اومده یا مثلا گاد خواسته نشون بده هدف تیر مستقیم نبوده عرفان مثالشو پایینتر میزنم.

- - - Updated - - -

بعد بگو گیر بیخود نمیدم. :دی الان من حق دارم سر این گیر بیخود بهت شک کنم یا نه؟ :دی آرشی که این همه منطقیه که به فری رای اعدام نمیده که بیشتر باهاش بحث کنه از ساعت 8 شب گزینه اعدامشو (یا فلانی یا مهسا) رو چطوری میذاره تو بشقاب؟

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
مهسا
چرا می‌پیچونی :دی اصل حرف من اینه که چجوری از اینکه امیر و صدرا جفتشون بیگناه بودن به این رسیدی که اونی که با شاتگان مرده امیر بوده :دی
قاتل رو برا این گفتم که فقط وقتی این استدلال میتونه بیگناهانه باشه که معتقد باشی قاتل نبوده تو بازی. وقتی تو میای تو فرضت میگی شاید عرفان قاتل یاشه، خب اولین حالت و سرراست ترین اینه که عرفان امیر رو زده باشه مافیا عرفان رو دیگه. نیازی به شعبده‌باز و اینا هم نیست. یعنی مثلا اگه به این فکر کردی که عرفان قاتله، باید برات زیر سوال میرفت که امیر رو لزوما مافیا نزده شاید امیر رو عرفان زده باشه دیگه.

چجوری فکر کردی اینکه گاد گفته شاتگان مثل صدرا بوده یعنی نقشش مثل صدرا بوده؟ خب اونجوری که میومد میگفت امیر رو با شاتگان کشتن دیگه. بیگناه از همه جا بی‌خبر، حتی اگه چنین برداشتی کنه میره از گاد می‌پرسه این به فلان معناست؟ می‌فهمه که نه :دی هرجوری فکر میکنم این برداشتت رو نمیتونم به چیزی جز مافیا بودنت ربط بدم که میدونستی امیر و صدرا رو مافیا زده و اونی که صدرا رو کشته، دیشب امیر رو کشته نه عرفان رو. دیگه واقعا نمیدونم چجوری توضیح بدم اینو :دی

از بیگناهای حاضر در بازی میخوام دیالوگ‌هام با مهسا و خلفی رو بخونن و نظرشون رو بگن.

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
من نگفتم مشکل اینکه اعلام میکنی به کیا رای نمیدی چیه که گفتی نمیبینی. میگم چرا این کارو میکنی؟ هدفت چیه؟ الان ما فهمیدیم تو به x رای نمیدی. به چه درد میخوره این؟ اگه هم تیمی فری باشی چی؟ اینکه نقضش نمیکنی به خیرتونه خب. من اسم این بازی رو قاطع نمیذارم. غیر از رای به هادی یه رای ثابت و مشخص نداشتی که حالا چه گناهکار و چه بیگناه درآد بخوای پاش وایسی. نفر مقابل فری گناهکار بود برای شما پوئن نمیشه ها بیگناهی فری هم پوئن نمیشه وقتی بهش رای ندادی. پس اینا رو در جواب به جمله من نیار.

مهسا

مهسا من چه منفعتی میتونم ببرم از اینکه رای هام رو از قبل محدوده اش رو اعلام کنم؟ تازه محدوده اش رو باز میگذارم که بقیه سو استفاده نکنند. ضمن اینکه دیشب زود به رضا رای ندادم که بقیه ازش سو استفاده نکنند چون در موردش خودم شک داشتم. بعد اینکه کل بازی سفید من رو فاکتور میگیری و فقط به رای ام به هادی اشاره میکنی که از نظر خودم اشتباه بوده و قبلا در موردش توضیح دادم، خیلی من رو مشکوک میکنه. انگار عامدانه نمیخوای قسمت عمده ای از بازیم رو ببینی و خودت رو زدی به اون راه. ضمنا من خودم زودتر از شما گفتم که عدم رای من به فری و گناهکار کار بودن فرد مقابلش برای من اعتبار نیست. حتی گفتم اگر کسی بی دلیل من رو سفید کنه بهش مشکوک هم میشم. توضیح واضحات میکنی؟ شک ام رو بیشتر میکنی.

در مورد بحثات با فری من خوندم و برای من رای ات منطق نداشت. یا کافی نبود منطقت که بتونم بپذیرم. خلفی هم رای اش به فری به نظرم غیرعادی نیست. هم مجبور بوده رای بده اون فاز، هم اینکه به فری توی بازی شک ریز داشت و توی نوشته هاش هست.

اگر گناهکاری که هیچی، اگر بیگناهی خیلی داری بد بازی میکنی مهسا.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
آرش:
من فکر میکردم منظور گاد از اینکه داستان واضح تر نوشته و گفته مثل صدرا، یعنی مثل صدرا بیگناه بوده و مثل صدرا کشته شده (با شاتگان). وقتی اون خط مربوط به اینو خوندم اینو برداشت کردم بعدم که مدل مرگ اونیکی رو به عرفان بیشتر ربط دادم تا امیر. همین. اینکه کذوم امیر بوده کدوم عرفان تو داستان اومده خب. من گفتم امیر کشته شاتگان بوده چه به این دلیل که اول جمله ام توضیح دادم چه به این دلیل که اون قتل پیچیده تو داستان برای عرفان نوشته شده و قتل شاتگان میمونه برای امیر و چه به هر دلیل دیگه ای اصلا. اصلا این که کدوم امیره کدوم عرفان توی داستان مشخصه. تو اینو متوجه شدی تو داستان؟ اگه شدی که مشخصه منم چرا میگم امیر همونه که با شاتگان کشته شده. وگرنه انقدر گفتن این جمله که امیر مثل صدرا کشته شده از طرف من برات جای سوال نمیشد. تو اولش با این ذهنیت با من حرف میزدی که نمیدونستی کدوم قتل برای امیره کدوم برای عرفان. که این خودش برای من نشونه بیگناهیه. البته شایدم میدونی و خواستی نشون بدی نمیدونی.:دی

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
آرش

خب منم توی پستم گفته بودم گاد گفته دروازه جنوبی قاتله
کو؟

این پستت
الان من داستان رو خوندم، یاسین قاتل/سم قاتل بوده، حالا اگه سم قاتل بوده یعنی قاتل این چند فاز شب تیری نزده که لو نره. اگه هم قاتل بوده به نظرم کاراگاه/پلیس زدتش با توجه به داستان.

اونی که با چاقو مرده ولی پیچیده شد. الان تا الان ملت ۴ نوع مردن: ۱)هفت‌تیر که مال دروازه جنوبی بود و اختمالا قاتل ۲) شاتگان که مال دروازه شمالی بوده و احتمالا مافیا؟ ۳) تو اتاق کلنل مردن ۴)با چاقو نزدیک دروازه شمالی مردن

اونا که کلنل کشته گناهکار بودن، واسه همین حس میکنم تیر پلیس/کاراگاه بوده احتمالا. ولی خب چرا یاسین یه جور دیگه مرد این هنوز برام حل نشده. شاید مثلا کلنل نشونه تیر کاراگاهه و نیتن نشونه تیر پلیس.

چاقو رو ولی نمیدونم. تو دروازه شمالی هم بوده ولی فقط یه بار بوده. اگه دوتا مافیا داشته باشیم میتونه نشونه‌ی اون یکی مافیا باشه مثلا. حس میکنم اگه دو مافیا داشتیم تعداد بیشتری تو شب میمردن. مرگ محمدامین و ال امین رو نمیتونم به مافیای تیم مقابل ربط بدم زیاد، چون کلنل (یعنی خود پویا) کشتتشون. به مافیا نمیخوره از اون طرف اگه چاقو رو به یه مافیای دیگه ربط بدیم (که در نزدیکی دروازه شمالی فعالیت میکنه؟) چرا دیگه تکرار نشده؟ فقط یادمه یه بار تو راه برگشت از دروازه شمالی رد خون بود و صدای تیر نبود.
حالا منتظر داستان فاز روز هم هستم. اگه مثلا از اون طریق یا جور دیگه‌ای مشخص بشه که عرفان هم تیمی محمدامین و ال امین نبوده، اینجوری یعنی احتمالا دوتا مافیا داریم. و در این صورت سلامی دوباره می‌کنم به مهسای عزیز
من نمیبینم چرا اشاره ت به اینکه تو تو پستت گفتی که گاد اشاره داده...اتفاقا مثلا نوشتی دروازه جنوبی و احتمالا قاتل...شمالی و احتمالا مافیا
بعد اومدی بررسی کردی دیگه...طبیعیه منی که داستان رو نخوندم میام ازت میپرسم چقد احتمال دو تا قاتل رو میدی چون دوتا نشونه بوده تو دروازه شمالی

حالا یه چیزی
من رفتم داستان ها رو خوندم...آرش محل حادثه ها چی؟
نزدیک دروازه شمالی و جنوبی رو داریم خیابون و کوچه نزدیک این دوتا دروازه هم داریم؟ اینا چیزی نیست به نظرت؟

مهسا
یه بار بخون پستی که دادی رو...میگی از بین ما 4تا قطعا میتونی گناهکار پیدا کنی!!! میگم چرا حتی احتمال کم هم نمیدی که هر 4تامون ممکنه بیگناه باشیم بعد میگی چون تو پست قبلیت بررسی کردی؟ بررسیت بررسی فرد به فرد بود دیگه مطمئن نگفتی که این گناهکاره اون گناهکار

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
محمدرضا
ساده ست
ببین من با رضا و عرفان و فری و ممل و تا حدودی ال امین بحث داشتم توی این بازی
دو فاز قبل گفتم مشکوکای من رضا و عرفان و تا حدودی فری هستن
همون فاز به عرفان رای دادم و رای دوم هم همون عرفان موند ( رای پرت) چون شکم به فری درحد رای نبود ۲۰ درصد-۳۰ درصد بود
فاز بعدش که میشه فاز قبلی کمتر تو بازی بودم چون نمیتونستم بیام تاپیک و سرم شلوغ بود جوری که بحث تو و أرش رو نتونستم بخونم اصلا
رایم رو به عرفان دادم ولی دادگاه نیومد
تو این حالت تو به کی رای میدی؟
قاعدتا به کسی که بهش مشکوک تری نسبت به باقی گزینه های توی دادگاه رای میدی دیگه

- - - Updated - - -

محمدرضا
یادم رفت بگم اینو ... جواب من به مهسا رو آوردی
تو پستم هست نوشتم اگه فرض بگیریم ممل مافیا باشه فری احتمال زیاد هم تیمیش نیست...این یعنی چون ممل گناهکار بوده فری قطعا بیگناهه؟
ببین تو میگی شکت به فری ۲۰ ۳۰ درصد بود تو اون فاز بعد تصمیم گرفتی رای پرت بمونه و بهش رای ندی
بعد وقتی محمدامین گناهکار شد تصمیم گرفتی بهش رای بدی؟
گفتم وقتی رای دادی به فری هنوز مشخص نبود کیا میرن دفاع دوتایی و فری ۴ تا رای داشت ، از روز قبلش تا اون موقع که به قول خودت تو اون فاز نتونستی برسی تصمیمت شد فری اعدام بشه؟
حالا بگیم شکت کم نشد فرقش با روز قبل چی بود که ایندفه تصمیم گرفتی اعدام بشه؟

آقا نمیدونم واقعا اینقدر سخته این حرفی که میزنم یا به خاطر بازی نمیخواین قبول کنین
وقتی یکی از موثر ترینا و فعال ترین ها تو بحث با فری که نقش زیادی هم داشت، گناهکار و مافیا باشه به شکتون به طرف مقابل اثری نمیذاره؟
اصلا همین حرف تو مافیا رو دو حالت تک تیمه و دوتیمه گرفتی دیگه
وقتی هم تیمی محمدامین نمیدونی پس طبیعتا حالت های گناهکاریش باید کمتر بشه دیگه یعنی درصد بیگناهیش باید بیشتر بشه تو ذهنت چرا روز دوم تصمیم گرفتی رای بدی کجا باهم میخونه این؟

بعد گفتی میخواستی گره بازی باز بشه
تو روز قبل که تعداد ۱۳ نفر بود و تعداد رایش بیشتر بود و محمدامین هم اون حرکت رو کرد و بعدا گفتی برات مشکوک هم بود نمیخواستی گره بازی باز بشه فاز بعد که دوباره همون ۴ نفر اومدن رای دادن بدون دلیل و خودت هم نبودی تو ۱۱ نفر ریسک کردی و خواستی گره بازی باز بشه؟
خب الان بگو چه گرهی باز شده و به چه نتیجه ای رسیدی از اعدام فری؟

- - - Updated - - -

این بحث بین ارش و امین و مهسا رو از اول بخونم دوباره نظرمو میگم

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
خلفی
اصلا یه چیزی
تو پست من رو خوندی، دیدی من دارم میگم یاسین قاتل/سم قاتل بوده، نگفتی آرش از کجا میگه یاسین قاتل بوده که بری داستان رو بخونی؟ تا دیروز که مشخص نبود بین یاسین و ال امین کدوم کدوم بوده. اگه ادعا داری داستان رو نخونده بودی برات سوال نشد من چرا انقدر مطمئن گفتم یاسین قاتل یا سم قاتله و مافیا بودنش رو در نظر نگرفتم؟ :دی

اره تو پستم دقیقا جمله‌ی «گاد گفته دروازه جنوبی قاتله» رو نگفتم، چون کاملا بدیهی بود انتظار داشتی بیام گزارش کنم گاد چی گفته؟ :دی منظورم این بود که پستم رو اگه میخوندی می‌دیدی که دارم این قضیه رو قطعی و بدیهی میگیرم. اون «احتمالا» هایی که گفتم مال صدای هفت‌تیر بود و احتمالا سم قاتل بودن یاسین.

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
محمدرضا
ببین تو میگی شکت به فری ۲۰ ۳۰ درصد بود تو اون فاز بعد تصمیم گرفتی رای پرت بمونه و بهش رای ندی
بعد وقتی محمدامین گناهکار شد تصمیم گرفتی بهش رای بدی؟
گفتم وقتی رای دادی به فری هنوز مشخص نبود کیا میرن دفاع دوتایی و فری ۴ تا رای داشت ، از روز قبلش تا اون موقع که به قول خودت تو اون فاز نتونستی برسی تصمیمت شد فری اعدام بشه؟
حالا بگیم شکت کم نشد فرقش با روز قبل چی بود که ایندفه تصمیم گرفتی اعدام بشه؟

آقا نمیدونم واقعا اینقدر سخته این حرفی که میزنم یا به خاطر بازی نمیخواین قبول کنین
وقتی یکی از موثر ترینا و فعال ترین ها تو بحث با فری که نقش زیادی هم داشت، گناهکار و مافیا باشه به شکتون به طرف مقابل اثری نمیذاره؟
اصلا همین حرف تو مافیا رو دو حالت تک تیمه و دوتیمه گرفتی دیگه
وقتی هم تیمی محمدامین نمیدونی پس طبیعتا حالت های گناهکاریش باید کمتر بشه دیگه یعنی درصد بیگناهیش باید بیشتر بشه تو ذهنت چرا روز دوم تصمیم گرفتی رای بدی کجا باهم میخونه این؟

بعد گفتی میخواستی گره بازی باز بشه
تو روز قبل که تعداد ۱۳ نفر بود و تعداد رایش بیشتر بود و محمدامین هم اون حرکت رو کرد و بعدا گفتی برات مشکوک هم بود نمیخواستی گره بازی باز بشه فاز بعد که دوباره همون ۴ نفر اومدن رای دادن بدون دلیل و خودت هم نبودی تو ۱۱ نفر ریسک کردی و خواستی گره بازی باز بشه؟
خب الان بگو چه گرهی باز شده و به چه نتیجه ای رسیدی از اعدام فری؟
من به عرفان رای دادم...عرفان توی دفاع نمیاد با توجه به پست گاد و من مجبورم رایم رو عوض کنم...چرا؟ چون یه فاز امان گرفتم یه فازم کسی که بهش رای دادم توی دفاع نیومد...پس مجبور بودم به یکی از بین افرادی که میومدن دادگاه رای بدم...با هیچکدومشون جز فری بحث نداشتم و طبیعتا برام مشکوک نبودن اندازه فری که رای بهشون بدم...پس مشخصا رایم رو میدم به فری...این جواب اینکه میگی تفاوتش با دیروز چی بود که دیروزش رای دادی و امروزش دادی
اینکه میگی چرا فری برات مشکوک بود بعد اینکه ممل اعدام شد و گناهکار درومد...هیچ جا من نگفتم فری بیگناهه...فقط گفتم احتمال اینکه با ممل هم تیمی باشه خیلی کمه...اینم که میگی حتما باید بیگناهیش درصدش برات میرفته بالاتر رو قبول ندارم...اینکه تو با یه گناهکار دیگه هم تیمی نباشی چه دخلی به درصد گناهکاری خودت داره؟
انقد سخته فهمیدنش واقعا؟ :دی
تو نظرت راجع به بالانس چیه؟ مافیا و قاتل و اینا

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
مهسا
اصلا این که کدوم امیره کدوم عرفان توی داستان مشخصه. تو اینو متوجه شدی تو داستان؟

دقیقا از کجای داستان اینی که میگی مشخصه؟ :دی بیارش :دی

مافیایی
پسندها
73
امتیازها
50
مدال‌ها
9
آرش
حرفت راجع به اینکه یاسین رو گفتی و من گیری ندادم بهت درسته ولی صادقانه نمیدونم چرا اصلا به ذهنمم خطور نکرد این...شاید چون دیشب نخوابیدم :دی
ولی تو خودت رو بذار جای من داستان گاد رو نخون...بیا پست خودت رو بخون...اصلا این حس رو نمیده که تو مطمئن داری حرف میزنی...اون احتمالا اینا هم که گفتی فک کردم راجع به مافیا و قاتل گفتی نه هفت تیر و اینا
نظرتو راجع به خیابونا و کوچه ها چیه

کاربلد مافیا
پسندها
128
امتیازها
155
مدال‌ها
22
درود بر دوستان عزيز

من يه جمع بندي در مورد دوستان حاضر داشته باشم از ديد خودم كه يك ناظر بيروني هست ، بعد بريم سراغ بقيه موارد

١) آرش :
از اول بازي از ديد من فعاليتش خوب و مثبت و درگيرانه بوده ، بحثش با فري رو خوندم بنظرم هيچكدوم برنده بحث نبودن ، فقط يك سوال دارم ازش ، ديشب به دليل لباس داشتن فري بهش راي ندادي ؟

٢) مهسا:
ايراداتي به بازيش وارد هست كه دوستان از اول بازي هم اشاره كردن ، از جمله ناخوداگاه گناهكاري و تحليل هايي كه كرده ، به نظر من هم وارد هس بعضياشون، تصميم اين سخته كه آيا اين برآيند رو بيگناهي بگيريم يا گناهكاري. اين كه مافيا هست يا قاتل هم كاملا وابسته به بالانسه و من تخصصي توش ندارم ، منتهي اين بحثش با آرش رو دوس دارم ببينم نتيجش چيه ، چون منطقم بيشتر به منطق آرش ميخوره فعلا . بايد بيشتر بررسي كنم چون اين كه نميدونيم يك مافيا هست يا دو و يك قاتل بوده يا دو قاتل . در اين مقطع حساس ميكنه تصميم رو

٣)محمدرضا:
بازي آنچنان درگيرانه اي نداشته ولي در متن بازي بوده ميشه گفت ، بحثش با آرش رو خوندم ، به نظر من توي صحبتاش تناقض بود ديروز . چون اول اومد گفت مثل اينكه راي پرت داده به محمد امين ، بعدش تو صحبتاش شاكي بود كه چرا ملت رايتونو از رو فري ورنداشتين يا به ممل راي ندادين، من اين رو برداشت كردم كه تو ذوق ميزد. راي ديشبش به فري تعيين كننده ترين راي ديشب بود . ولي اين مورد كه مهسا باهاش اتهام زد بهش كه ممكنه يار فري باشه و مافيا و اين رايو داده كه براي خودش اعتماد بخره رو درك نميكنم. چون با بيگناه اعلام شدن اعدامي كسي سفيد نميشه . فقط يك سوال دارم ازش ، اينكه ديشب به مهسا راي داد كه دفاعيه دوتايي بشه ، چرا به عرفان يا كس ديگه كه ١ راي داشت نداد و چرا مهسا. اينجا يه خورده اين حس رو داد كه هركي اعدام بشه فرقي نداره براش

٤) خلفي:
مثبت بازي كرده تا اينحاي بازي و كارهاي خلفي طور نديدم ازش تا به اينجا ، توضيح راي ديشبش برام قانع كننده بود و ميتونم خودمو بزارم جاش كه مجبور بود به يكي راي بده كه گادكش نشه و فري از گزينه هاش بود و مهسا نبود، رويكرد امشبش رو بايد در نظر بگيرم

٥) محمدرضا ٢ :
تو سايه بوده بيشتر و در متن بازي نبوده و رايهاي شب هاي گذشتش به فري رو هر چي خوندم نتونستم دليل پيدا كنم جز با جمع حركت كردن و راي بي هزينه ، بدون بحث و درگيري مشخص با طرف بحث ، از گزينه هاي مشكوك من هست

٦) هانيه :
دقيقا مثل بالايي خيلي خنثي و آسته برم بيام بوده. راياش هم همونطور . ميتونه اينها از دور اولي بودن باشه هردوشون ، و ميتونه هم سورپرايز گاد باشه و يك حربه براي دخيل دادن سيدبندي توي قضاوتمون . فعلا نظري ندارم ولي مشكوكم هست.

٧) محمدحسبن:

نسبت به دور اولي بودنش در اينجا خيلي درگيرتر بازي كرده و بازيش كاملا منطقي هست و ايراد خاصي نميبينم من تو پستها و نحوه نگرشش به بازي . فعلا شكي روش ندارم و فك ميكنم ميتونه از گره بازكن هاي بازي بشه .

پستها رو ميخونم و هر جا نياز بود ورورد ميكنم به بحثاي در جريان و منتظر جوابهام هستم

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
محمدحسین:
اینکه محدوده مشخص میکنی که کی رای نمیدی، حالا سوای اینکه بحثمون سر فریه کلی میگم اینو، در صورت اعدام اون فرد و گناهکار شدنش چون از قبل گفتی نمیخوای به اون رای بدی یه جورایی حس اینو میده که امان گرفتی از رای دادن به اون فرد. میگی برام بیگناه نیستا ولی بهش رای نمیدم. که بعدا وقتی ازت میپرسن چرا به فلانی رای ندادی جوابت از قبل حاضر باشه که من گفته بودم از اول که رای نمیدم. نمیدونم متوجه منظورم میشی یانه! یه جور احتیاطه که سالم نیست :دی نمیدونم شاید چون فری گناهکار ذهنی منه این فکرو میکنم. توضیح واضحات رو هم وقتی خودت به عنوان دلیل توی جمله ات استفاده میکنی که به مملگر رای دادم و به فری ندادم و بیگناه شد در جواب این میگم. استفاده نکنی نمیگم. برداشتو میگی از بحثم با فری؟ مثل همین کاری که من در مورد بحث آرش و محمدرضا کردم برای خلفی. در مورد خلفی هم برات سوال نیست چرا دیشب به فری رای نداده ولی امشب داده؟ چی فرق کرده؟ بحث جدیدی داشتن؟
اگر گناهکاری که هیچی، اگر بیگناهی خیلی داری بد بازی میکنی مهسا.
همین جمله برام کافیه که به تو به عنوان همگروهی فری رای بدم :)):)):)):))

خلفی:
الان مشکلت اینه که چرا من احتمال کم نمیدم که بین ماها گناهکار نباشه؟:دی خب نمیدم حس من میگه و چیزایی که از بازیشون دیدم البتهکه تازه واردا و محمدحسین نهایتا یکیشون گناهکاره اونم اگه باشه و رضا گناهکار نیست. در نتیجه گناهکار بیشتر بین ماست که داریم اینجا بحث میکنیم تا اونا :دی

آرش:
کشتی منو آرش :دی اگر بیگناهی داری الکی انرژی تلف میکنی :( صدرا بیگناه بود اعلام شد دیگه، اینو که قبول داری؟ :)) در موردش چی گفت گاد تو داستان؟ گفت یکی با شاتگان مرده یه گوشه افتاده :دی. ولی برلین و ال امین و مملگر گناهکار بودن و مدل مرگشون تو داستان بیشتر توضیح داده شده و پیچیده تر بوده نسبتا. اینم قبول داری دیگه؟ الان اینجا گفته یکی شاتگان بهش خورد مرد. یکیم چاقو خورده و کلانتر گفته کار پویا بوده پویا گردن نگرفته چون چاقو نداره و کلا پیچیده تره دیگه مثل بقیه گناهکارا. اینجا الان به نظر تو عرفان کدومه امیر کدومه؟ اصلا کلانتر چرا باید فکر کنه پویا امیرو کشته؟ :دی پس اونی که مردنش پیچیده تره عرفانه و گناهکاره و اونی که شاتگان خورده امیر.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین