برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور دهم مافیا | داستان یک جلاد - بخش دوم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
یاسین

یاسین تو به تمام سوالات من جواب دادی ولی سوال اصلی رو می‌پیچونی. تو می‌گی امکان نداره من و چاوش جفتمون بی‌گناه باشیم. منم می‌گم اوکی، فقط چاوش رو بی‌گناه قطعی از کجا می‌دونی. دیگه اینکه لباس تحلیلش سخته یا ... به خودت مربوطه. تو به من سر این استدلالت رای اعدام دادی عملا. در مورد اینکه چرا هرکی اعدام می‌شه می‌گه مهدی گناهکاره. والله نمی‌دونم. از علاقه‌س فکر کنم.

------------------

دفاعیه سید(!) فکر می‌کنم ترکیبی از خزعبل + حقیقت بوده باشه. منو که کاملا اشتباه کرده در موردم و پرت و پلا گفته. وقتی ادعات اینه که نقشت هرچیزی باشه از طرف مقابل دیتا داری باید تو بازی هم نشون داده باشی دیگه. لامصب تو تا قبل رای اعدام من بادیگارد من بودی و از شر دشمنان داشتی حفظم می‌کردی الان یهو برعکس شد؟ یه چیزی بگو بگنجه.

میگه مهدی به آرش و عرفان که کار من رو کردن گیر نداده. خوبه وقت گذاشتم و قشنگ اینارو پرسیدم ازش و توضیح دادم که کار عرفان و آرش دقیقا همون چیزی بوده که من از احساس مسئولیت تعریف می‌کنم. بعد دوباره تو دفاعیه‌اش می‌گه مهدی به اینا گیر نداده.

بهرحال، به‌نظرم بخشی یا حداقل تمام حرفایی که در مورد بالانس زد شاید درست باشه. یعنی ترسا رو واقعا باید شک جدی بکنیم الان به لباس داشتنش و اینکه ۲ قاتل تو بازی مونده باشن. مافیا هم ممکنه ۴ نفره بوده باشه. یکی از این ۲ تا حرفش یا هر ۲ احتمالا درسته. نظر بدید.

من پست بعدیم احتمالا شنبه عصر به بعد باشه. سوال و جواب و بحث‌هام می‌مونه برای اون موقع. چون دسترسی به لپتاپ نخواهم داشت. با گوشی ممکنه بیام بخونم صرفا اگه بحثی بود و اینترنتی در دسترسم بود.

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
خب. من هنوز بیدارم انقد که این بازی بهم استرس داده و ذهنم رو درگیر کرده. اومدم بخوابم همینطوری داشتم فکر می کردم گفتم که فکر های اولیه ام رو بگم. من واقعا فکر نمی کنم امیر فکر می کرده اعدام بشه پس حرف هاش رو با احتمال بالا یه نقشه می بینم. یعنی از افرادی که نام برده (که بله یکیشون هم من هستم و این خودش کمک می کنه به این که این نتیجه رو بگیرم) احتمال بیگناهیشون بیشتره. یعنی الان من احتمال بیگناهی محمدرضا رو بیشتر می بینم و احتمال بیگناهی فری رو بیشتر از پیش.
در کنار اون، افرادی که بهش رای دادن هم هیچ دلیلی نداشت اونجا یار بخوان بفروشن و از نظر من با این بازی ای که یاسین کرد که حالا به هر دلیل عدم تمرکز کافی داشت می تونستن به جای امیر به یاسین رای بدن. پس باز احتمال اینکه بین کسایی که به امیر رای دادن مافیا باشه کمتره. در نتیجه شک های اصلی من یاسین، آرش و عرفانن.
از اونجایی که یاسین به امیر رای نداد و امیر هم به یاسین رای نداد بلکه مجبور شدن به حکم گاد، نمی تونم یاسین رو بر اساس رای گیری سفید ببینم. همچنان یاسین از نظر من اگرم بی گناهه داره خوب بازی نمی کنه و تناقض تو حرف هاش هست. عرفان هم که بحث داریم با هم و این که اولویتش رضا نبود مشکوکن. توضیحش البته راجع به رضا بر اساس این که نمی دونست چند نفر الویت هاشون منمقابل قبوله اما خود عمل به هر حال مشکوکه و توضیح می تونه ساختگی بوده باشه. به آرش فعلا کمتر از همه شک دارم.
راجع به اینکه ترسا لباس داشته یا نه. من واقعا دلیلی نمی بینم مافیا بیاد یکیو بزنه بهش لباس قاتل بده؟ برای چی باید این کار رو بکنه؟ اینجوری قاتل ها قویتر نمی شن مگه (بر این اساس که خیالمون راحت تره نسبت بهشون و کمتر دنبال گناهکار فرعی می گردیم)؟ منطقی تره که اگه یکی رو بزنن بهش لباس مافیا بدن پس بعید می دونم ترسا لباس داشته باشه.

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
فکر کنم منظورش همون قاتلا بوده که بجای فرقه اومدن این دور.

دو تا سوال دارم از بازیکنا.

امیر که قطعا مافیا بوده. آیا احتال میدید واقعا به ترسا لباس قاتل داده باشن، و به این دلیل انقدر اصرار داشت؟ دلیلشم این بوده باشه که به هر دلیل خودشون از گشتن عاجز بودند و خواستند به قاتلا کمک کنند؟

یا احتمال اینکه امیر صرفا برای خراب کردن مهسا و مهدی این فرضیه لباس ترسا رو انداخته باشه وسط؟

- - - Updated - - -

ضمنا امیر خان، فری رو تو انداختی تو هچل خودش با چنگ و دندون و بلعیدن غرورش اومد بیرون، اعتبار نده به خودت:))

اینم بگم تا نخوابیدم.

این که اینقدر ذهنیت داشت در مورد لباس و هی طرحش می‌کرد و تو دفاعیه‌اش هم دوباره گفت،‌به نظرم حقیقت داشته باشه. اگه نداشت دیگه تو دفاعیه‌اش همونو نمی‌گفت باز. ولی هدفشون رو اصلا نمی‌فهمم از این کار. مافیا چرا باید لباس قاتل بده به یه نفر دیگه؟

این بحث لباس ترسا رو از چند فاز قبل فک کنم چندبار مطرح کرده بود. فاز قبل که دوباره مطرحش کرد دیگه خیلی مشکوک بود. اگه می‌خواست من رو خراب کنه دیگه این راسل کرو تو محرمانه لس آنجلس گفتنش بهم (نقش پلیس مثبت بود اونجا این :دی) یا این محافظتی که از من داشت می‌کرد برا چی بود. هرچی هست به خاطر این رای من یهو نظرش عوض شد. شاید انتظار نداشت منی که خودش رو بهم چسبونده بود بهش رای بدم مثلا.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
با نقش اعلامی امیر من دیگه برام پری نمونده :13: دیگه دارم به گناهکاری چاوش هم شک میکنم که نکنه واقعا بیگناه بوده! من فکر میکردم تا امروز امیر منو متهم به مافیا بودن میکنه، وقتی یهو بعد از حرف ال امین اینطوری گفت و با عنوان قاتل بهم رای داد، هنگ کردم.
بعد از اولین پست امیر به من همش فکر میکردم ممکنه از این رای و پستا سواستفاده بشه بر علیهم و خب احتمالشم بالا بود، ولی دیگه فکر نمیکردم خود امیر مافیا باشه و فکر میکردم فقط داره اشتباه میکنه. حتی بعد از پست امیر این سواستفاده رو من در مورد محمدرضا احساس کردم (البته از قبل هم حس بیگناهی بهش نداشتم چون واقعا حضور موثری نداشته و سعی کرده شونه خالی کنه کلا از رای دادن و ...)، ولی در مورد رضا نه!!
الان که پست محمدحسین رو میخونم (اون قسمت رضا و ...) دلم برای خودم میسوزه که اون همه تحت فشار بودم و خودم خبر نداشتم :)) ولی آخه چرا؟ فقط به خاطر رای به چاوش؟ :دی
با این دفاعیه‌ای که امیر کرد عملا خودش قبول کرد گناهکاره، اونوقت محمدرضا و عرفان و مملگر به یاسین رای دادن!
گیج شدم من واقعا. طبیعی هم بود که یارای امیر و خود امیر فکر نکنن امیر اعدام بشه (من هنوزم باورم نمیشه چی شده). پس به نظرم ریسک نمیکنن بهش رای بدن. بیشترین شک من به محمدرضا و در مرحله بعدی مملگر و عرفانه.
در مورد لباسم من فکر نمیکنم مافیا بیاد لباس قاتل بده به کسی، معنی نداره آخه! نشون دادن الکی مرگ یه قاتل چه نفعی برای مافیا داره! حس میکنم امیر اینو برای پیچیده تر کردن بازی گفته.
واقعا عجب بازی شده.

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
حالا یه مسئله دیگه می مونه. گاد گفت مافیا بین ۴ یا ۵ نفرا که این نقشا توشونه: پدرخوانده، شازده، خیاط ، دکتر لکتر و جاسوس و می تونن مافیای بی نقش هم داشته باشن. از هر کدوم پدر خوانده و شازده که یکی داریم. رضا هم که بعد مرگش خیاط اعلام شد. (من همچنان فکر نمی کنم لباس باشه) . ۳ نفر اینجا رفت. الانم امیر با نقش بی نقش معرفی شد. این شد ۴. از اونجایی که حتما باید نقش های دکتر لکتر و جاسوس باشه، پس ۱ مافیا باید داشته باشیم با نقش هر دو. که با این وضعیت ۳ مافیای دیگه توی بازی مونده. ( همچنان با این تفکره که نه چاوش لباس داشته نه رضا. که جفتشون برای من نامحتمله) خب این ۳ نفر رو الان کجا می شه دید؟ هم آرش هم عرفان هم یاسین که بعید می دونم چون افتادن اینا به جون هم بیخود. البته آرش و عرفان به جون یاسین. محمدرضا هم بعید می دونم چون رفتم رای های رضا رو دیدم جزو رای های تاثیر گذار بود. امیرم به رضا رای داد الته اما بیشتر بقیه افرادی که به رضا رای دادن اون موقع این فاز به امیر رای دادن که خب اینجوری نمی شه که مافیا خیلی خودزنی می کنه 😂 اللته برای شما چون من مجهولم من هم می تونم اون سومی باشم. این تحلیل با نگاه بیگناهانه خودمه. تهش اعدامم می کنید به همین تحلیل می رسید موردی نیست. با همه این ها از بین کسایی که به امیر رای دادن ۱ تا ۲ مافیا (که برای من ۱ محتمل تره چون واقعا بعید می دونم انتظار اعدام امیر رو داشتن.).

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
تنها چیزی که الان به ذهنم می‌رسه اینه که چه انجام عمل لباس قاتل دادن، و چه مطرح کردن احتمالش، می‌تونه یه نفع برا مافیا داشته باشه اونم اینکه توی تعداد کم حواس‌ها پرت قاتل بشه و مثلا یکی از اعضاشون تا نفرات اخر بره. چیز دیگه‌ای به ذهنم نمی‌رسه واقعا.

محمدامین
تو میگی مافیا قاعدتا به یاسین رای داده از اون طرف میگی یاسین و امیر یار بودن، تا اینجاش هم اوکی حتی، منی که هم به رضا رای دادم هم به یاسین هم اولویت بعدیم امیر بود چی میگم تو گزینه‌های مافیات؟ :دی بحث قاتل که جداست اون ربطی به تحلیلت نداره اصلا. ولی طبق تحلیلت من چطوری مافیام؟ :دی صرفا اسم منو اوردی که اورده باشی؟ :دی

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
آرش
راس می گی بابا قاطی کردم. لعنت به این بازی واقعا من مغزم نابود شده. این یاسین اگه بیگناه از آب در بیاد گناهکاری تو محتمل می شه البته. اما اگه بیگناه باشه همچنان می گم خیلی بد بازی کرده و برای همین من الان یاسین رو هی گناهکار حساب می کنم. الان اگه یاسین گناهکار باشه اصلا نیاز نیست همه اینور باشن 🤦‍♂️ یعنی کل تحلیلم تقریبا خراب شد فک کنم. نمی دونم. فردا باید بیشتر فک کنم مغزم دیگه نمی کشه. اما فکر کنم اینو درست تحلیل کردم که ۳ تا مافیا مونده. شایدم حتی دو تا اگه چاوش گناهکار بوده باشه.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
این بی‌توجهی و حس مثبت داشتن مهسا هم برا من عجیبه :دی حالا نمیگم چرا بهم شک نداری، ولی کلا مثلا اینکه اسم من رو بین افرادی که به یاسین رای دادن نیاوردی برام عجیبه :))

یادش بخیر محمدامین دور پیش یه قلقی از من کشف کرد، نکنه به گوش شما هم رسیده باشه؟ :دی

- - - Updated - - -

حس مثبت داشتن مهسا به من منظورمه*

- - - Updated - - -

من فعلا محمدرضا و عرفان مافیامن، محمدامین و بعد از اون مهسا قاتلم. فعلا شب خوش :دی

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
بعد آخه یاسین نه به امیر رای داده نه به رضا برای من یاسین خیلی منفی تره از تو و عرفان و محمدرضا در حال حاضر. اما در این صورت دیگه الزامی نیست بیشتر اعضای مافیا تو گروه رای دهنده ها به یاسین باشن. البته یه مسئله هست که یاسین همینطوریش خیلی شک روش بود و امیر اینطوری نبود. از اونور اما امیر بی نقش بوده و شای یاسین نقش داشته باشه. با همه اینا فکر می کنم اعدام یاسین اطلاعات خیلی خوبی بهمون بده اما باید حرف هاش رو فردا پسفردا که قراره متمرکز تر بیاد بشنوم. اصلا خیلی تناقض داشته تا اینجا. ازش می پرسم چرا شک داشتی به من. می گه صدرا بهت شک داشت من صدرا رو سفید می دیدم. می گم صدرا اون موقع رو من شک نداشت اگه اشتباه نکنم. می گه من گفتم ربطی به صدرا داشت؟؟ وات د فاک آخه

- - - Updated - - -

آرش راجع به محمدرضا من این رو نمی فهمم، اگه محمدرضا مافیاس، امیر چرا جای محمدرضا به یاسین رای نداد؟ و با یاسین به محمدرضا رای داد؟
و اینکه این که من و مهسا قاتلاتیم یعنی فکر می کنی ترسا لباس داشته؟ با چه منطقی؟ این احتمالی که مطرح کردب هم از نظر من غلطه. چرا با لباس قاتل کشتن یه بیگناه باعث می شه بیگناها بیشتر تو تعداد کم حواسشون به قاتل پرت شه؟ بر عکس نیست؟

- - - Updated - - -

آها یه چیزیم بگم. من منتظر دفاعیه بقیه بودم و دوس داشتم دفاعیه همه رو بشنوم حواسم به زمان نبود که فاز بسته شد و نتونستم تغییر رای بدم.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
نمیدونم من هی نگاه می‌کنم می‌بینم کسایی که بازیشون برام مثبت بوده به امیر رای دادن کسایی که بازیشون برام منفی‌تر بوده به یاسین رای دادن، حتما یه چیزی هست دیگه و اونی که داره اشتباه ‌می‌زنه منم :)) قاتل هم نیست یاسین به نظرم، من شکم روی مافیا بودنش بود.

جدا از این، یاسین چه مافیا باشه چه نه، مافیا قطعا دیشب ترجیح می‌داده به یاسین رای بده تا امیر.
حالا ۵ نفر به یاسین رای دادن
یکیش من که اصلا شروع کننده شک جدی به یاسین بودم دو فاز پیش، پس باید قبول کنید احتمال استراتژیک بودن (برای عدم اعدام امیر بودن) رایم کمتره
یکیش که خود امیر مافیا بود
میمونه عرفان و محمدرضا و محمدامین
به نظرم حداقل یکی و احتمالا دوتاشون مافیان
قاتل هم به نظرم گزینه سیف تر براش یاسین بوده، چون هم شک روش نمی‌اومده با بیگناه اعلام شدن یاسین، هم احتمال مافیا بودنش کم نبوده. کلا هم احتمال اینکه امیر بعدا به عنوان قاتل بخواد اعدام بشه بیشتر بود تا یاسین.

اندازه ۴ روز براتون فکر کردم دیگه برم :))

- - - Updated - - -

محمدامین
رای امیر درهرصورت می‌اومد روی یاسین دیگه. درنهایت هم احتمال اعدام محمدرضا از دوتای دیگه کمتر بود و احتمال موندنش بیشتر، پس شاید این کار رو که کرد که درصورت اعدام خودش توی نوعی محمدرضا رو سیف بدونی. انقدر ساده نبین ذهن امیر رو :))

درمورد تو و مهسا هم مگه من گفتم تو و مهسا قاتلایین؟ :|:دی گفتم اول تو بعد مهسا، ینی شکم اول رو توئه بعد مهسا. حالا اگه دوتا قاتلی وجود داشته باشه ممکنه جفتتون باشین، اما منظورم این بود که اگه تو نباشی اونه و این حرفی که میگی رو نزدم اصلا :دی عجیب بود که احتمال قاتل بودن خودت رو سریع ربط دادی به لباس داشتن یا نداشتن ترسا :))

درمورد حرفم در مورد لباس قاتل هم آره، درمورد انجامش صادق نیست درست می‌گی، اما درمورد مطرح کردن ایده‌اش چرا. حالا کلا ربطی به احتمال قاتل بودن تو نداشت این :))

- - - Updated - - -

+اینکه می‌گی امیر بی‌نقش بوده اما یاسین شاید نقش‌‌دار باشه مهم نیست چون دیگه فاز شب نداریم.

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
آرش
مسئله من با رایش به محمدرضا اینه که امیر محمدرضا رو ۳ رایه کرد که فقط ۱ رای با یاسین فرق داشت. ریسکه دیگه، امیر رو ساده نمی گیرم.
من فکر کردم گفتی من و مهسا قاتلاتن. اشتباه خوندم.
راجع به لباس هم ربطی به احتمال قاتل بودن من نداشت که. منم نگفتم داره. صرفا دارم می گم این که بیگناه زده باشن لباس بدن بیشتر قاتل ها رو قوی می کنه و فکر می کنم این کار رو نکردن. اما موافقم این که مطرح کردن این مسئله می تونه هدف این رو داشته باشه که خطر قاتل رو جدی بگیریم درگیر اون شیم و یکی ازشون آروم آروم بیاد بالا.
راجع به نقشاشون هم آره دیشب اومد تو ذهنم ولی بیهوش شدم نتونستم بنویسم 😂
راستی من قلقت رو یادم رفته بود :)))))
مهسا من نفهمیدم دقیقا از چی الان تعجب کردی. اولویتت مگه امیر نبود؟ چرا انقد تعجب کردی که مافیا از آب در اومد. نفهمیدم.

- - - Updated - - -

بچه ها من فکر نکنم شب های این دو فاز باشم به هر حال ۱۳ بدر و ۱۲ امه می دونین وضعیت من چطوریه. برای همین الانا بیشتر هستم. شب فردا هم سعی می کنم لحظه اعدام باشم.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
حالت درست شب پنجم: 3 - پست در صفحه 13
حالت درست شب ششم: 1 - پست در صفحه 17

ترجمه‌ش اینه که ترسا یکی از قاتلین نبوده.:دی

اطلاعات اضافی در رابطه با بالانس:

بی‌گناهان با این نقشا شروع کردند:
1 رویین‌تن + 1 سامورایی + 1 غارتگر + 2 کاراگاه + 2 شکارچی + 2 دکتر + 1 جراح

فدایی هم به عنوان نقش اضافی به 1 یا چند نفر داده شده که نمیگم و از این به بعد هم حذف هست دیگه. همون نقش اصلی اعلام میشه اگه فرد اعدام بشه.

فعلا همین ها کافی هست.

ضمنا، بدون توجه به بالانس، بی‌گناها اگه میخوان ببرن باید از این لحظه بیش از 3 اعدام اشتباه نداشته باشن. مافیا که بردش مشخصه. قاتلان هم 1 از 3 می‌برن (اول بازی 4 بود). یعنی ممکنه بازی تموم بشه و کسی نبره. بنابراین به فکر اعدام رندوم و ... نباشید. هرکی حوصله نداره بگه تا گادکشش کنم.

اون بند روان‌پریش هم که هی سوال میشه ازم اینجا بگم: حدسش اول فاز به گاد گفته میشه. یهو نمیاد وسط فاز بگه فلانی اعدامه. ولی اگر خودش اعدام بشه، نیاز به حدس نیست قبلش (به شرطی که حدسی نزده باشه در مورد بقیه؛ چون کلا یک بار هست).

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34

خب خب خب ، سید مارموز :دی مرسی که با اعدام شدنت به باز شدن گره بازی کمک کردی. اول بگم که با یه جمله یاسین توی دفاعیه که گفت " من اگه اعدام شدم گنهاکار شدم بدونین لباس تنمه و فلان " کلا فهمیدم که تو باغ بازی نیست :دی اگه تیم بود مطمعنا اینو نمیگفت و یکی بود که بهش بگه خیاط رفته و بحث لباس کنسله. کاملا مشخص بود عدم تمرکزش . ایشالا که بازیش نیست. و اینکه رای ممدرضا و مملگر رو هم دیشب گرفت و با وجود اینکه رای من و ارش رو میشد پیش بینی کرد من حس پوش شدن گرفتم و فک میکردم واقعا اعدام بشه دیشب. رایمو که دادم داشتم پستارو میخوندم چون تو راه بودم و دیر رسیدم خونه تا دفاعیه هارو بخونم و ذهنمو سر دفاع امیر جمع و جور کنم دیر شد و نتونستم تغییر رای بدم و فاز بسته شده بود. میترسیدم که اعدام شه یاسین خداروشکر نشد.

فک نکنم کسی باشه که بگه امیر لباس داشته. به دو دلیل. اول اینکه دیشب رضا خیاط بوده و متفق القول بودیم که چون ناگهانی بود اعدامش احتمال لباس خیلی کمه. پس خیاطی نداشتیم که لباس بده. دوم اینکه امیر هم به همون دلیل رضا. احتمال اعدام اصلا نداشت و مشخصا تلاش این بود که تو بازی حفط بشه. پس من امیر رو هم به همراه رضا مافیای بازی میدونم

با مافیا دونستن امیر. دفاعیش میتونه رگه هایی از حقیقت توش داشته باشه ولی من نتونستم کامل هضمش کنم. یکی اصرارش هم تو بازی هم تو دفاعیه برا لباس داشتن ترسا ، واقعا درک نمیکنم چرا مافیا باید به کمک قاتلا بیاد و از مرکز توجه دورشون کنه! با عقل جور درنمیاد. ولی این اصراری که داره هم برام عجیبه. اونجا که احتمال 70 میده به لباس ترسا بعدش میگه مافیا و قاتل و گاد قطعی میدونن اینو! به این شک کردم که شاید واقعا ذهنشون مریض بوده نمیدونم. ولی طبق اصل " دفع خطر احتمالی لازم است " من اینو درست میگیرم و ضرری هم نداره. آقا دنیال 2 قاتل میکردیم ما حالا کیه و چیه بعدا مشخص میشه.

همین احتمالو به چاوشم داده 80 درصد که مافیا باشه. با توجه به پستایی که خوندم از اول بازی من خودمم این احتمالو بالا میدونم و احتمالا اینا هم تیمی ان حالا اون 20 درصدو اگه بزاریم پای نبودنش به فرض:

در نتیجه ==> مافیایی که در بدترین حالت برا ما با 5 شروع کرده . الان رضا و امیرش نیستن ، میمونن 3 نفر در بدترین حالت و قاتل هم 2 نفر داریم در بدترین حالت.

پس توی 10 نفر باقی مونده ما 5 بیگناه + 3 مافیا + 2 قاتل داریم. ینی دست رو هر کی بزاری 50-50 گناهکاره. بدترین بدترین بدترین حالتش اینه.

الان توی ده نفر رفتم بررسی کردم که کی میتونه یار امیر و مافیا بوده باشه.

مهدی و مهسا قطعا همسو با امیر نیستن و کاملا میتونم با قطعیت بگم مافیا نیستن چون رسما کمر به قتل مهسا بسته بود که تو این ابعاد و شرایط فک نکنم کار عاقلانه ای باشه اعدام هم تیمی. مهدی رو هم که به اون شکل صفر و صدی کرد اخر فاز و دفاعیه. اونم نمیتونه یارش باشه. ممد حسین که از فاز قبل گفتم نمیتونه یار رضا باشه در نتیجه اونم مافیا نمیبینم. و هم اینکه تو دفاعیه دست به دامنش شده بود امیر که شاید رایشو برداره و اعدام نشه. یاسینم اول فاز رد کردم تیم بودنشو چون داشت پوش میشد و مویی اعدام نشد . خودمم که نقشمو میدونم میمونه 5 نفر : عارش ممل فری ممدرضا امین

از بین اینا 2 یا 3 مافیا دارم من. گزینه های بالای 60 درصدم به ترتیب محمدرضا و ممل هستن. در رده بعدی فری و امین و عارش که اینارو احتمال کمی میدم بهشون چون چاوش رو مافیا گرفتم شما میتونین نگیرین . دو نفر اولی با توجه به روند بازی و گاد شناسی و حسی و رایاشون به یاسین و همه چی! مشکوکای بازی برا من هستن و رای این فازم .

نمیفهمم امین چرا رو رایش موند و چی قانعش نکرد کامل با جزعیات هر چی که پرسیدو جواب دادم. البته میدونم هر چی بگم نمیتونم نظرشو تغییر بدم امین همیشه خدا منو اشتباه حدس میزنه ینی همیشهههه . یادم نمیاد وقتی دو تامون بیگناه بوده باشیم امین منو باور کنه محض رضای خدا. وقتیم که گناهکاره بازیش ایجاب میکنه باورم نکنه. کلا من هیچموقع حس خوب از امین دریافت نکردم و این بازی بهم ثابت شد. کدوم دور بود رویین تن بودم فرشته بود از تو آسمونا اومد وصیت داد اول بازی زرتی منو داشت مینداخت تو هچل که گاد بردش کنار خودش خوشبختانه. در هر صورت من توضیح میدم ولی انتظار حسی از امین ندارم خودمو اماده کردم صرف نظر از نقشش برا قانع نشدنش.

یه نکته خیلی خیلی مهم باید بگم قرمز میکنم که رد نشین ازش ، دیدم چن نفر منو مافیا دونستن . دیشب به مملم گفتم بازم میگم. به فرض من مافیا و یار رضا ، وقتی رای امیر خود رضا بوده و کاملا محتمله که تیم میخواسته رضا رو اعدام کنه یا حداقلش تو رایای یاسین نباشه وقتی اعدام شد. من چرا باید اولویت رایمو اول رضا قرار ندم؟ چرا واقعا؟ ثانیا من و تیمم که نمیدونستیم اولویت مهسا و یاسین و ممل ،به فرض بیگناهیش ، چی بوده که! همه چی ممکن بود در اون لحظه و کسی که اونجا ریسک بکنه خره به نظرم. خود خره!

من مافیام و تا اونجا سفید بازیم و بحثی روم نیست. بیام بجای کار آسونتره.(اولویت به رضا ، که اگه اعدام شد که خیاطه هورا. اگه نشد و ممل شد و بیگناه درومد که بازم هورا رایم بیگناه نبوده) بجای این کار عقلانی ، بیام اولویتمو ممل قرار بدم و ریسک بیگناهی ممل رو به جون بخرم که پام گیر خواهد بود هیچ ، اگه اولویت مهسا و یاسین و ممل هم رضا باشه و اعدام شه ازونطرف هم چون به رضا رای ندادم بشم متهم. ینی یه چیز مشخصیه.

اولویتم رضا :

#اعدام بشود ==> خیاط اعدام کردم
#اعدام نشود==> ممل اعدام میشود ==> و من رای اعدام به ممل فرضا بیگناه ندادم

این هر دو حالت بهترین حالت من برای اولیتم به رضاس ، حالا

اولویتم ممل :

#اعدام بشود==> بیگناه اعدام کردم ==> خاک تو سرم شد
#اعدام نشود==> رضا اعدام میشود ==> رضا خیاط شد و من سعی داشتم خیاط رو از اعدام نحات بدم و باز خاک تو سرم شد.

من با در نظر گرفتن این 4 تا حالت اگر مافیا باشم کدوم رو انتخاب میکنم؟ من نه شما اصلا. واگذار میکنم به خودتون

اگه روی این منو مافیا میدونین یا حسی مافیا میدونین بیاین بگین چرا باید اینکارو بکنم؟ این تیکه رو باید به من جواب منطقی بدین که من خر مافیا اونجا کدوم کار بهتره برام. سفید و بی صدا موندن یا تو دردسر انداختن خودم. هر چیزی یه لیمیتی داره دیگه نمیشه بگین اونکارو کردی که اینو بگی. خرم مگه سری که درد نمیکنه دستمال ببندم بعد دوره بیفتم برا قانع کردن شما با این حرف.

هر کی منو مافیا میدونه و تو شکهاش هستم طبق این حالات باید به من جواب بده. بعد در مورد قاتل بودن یا نبودنمم صحبت میکنیم.

ویرایش گاد: چه خبرته؟!

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
من هنوز نمیفهمم مافیا چرا به بیگناه لباس قاتل داده و زدتش :)) اما به هر حال طبق گفته‌ی گاد:
۱۰ نفر بیگناه بودن
۴ نفر هم که فرعی بودن
۲ نفر هم قاتل داشتیم و هنوز هم داریم
می‌مونه ۴ نفر پس مافیا هم ۴ نفر بوده
رضا و امیر رو مافیا بگیریم می‌مونه ۲ نفر مافیا، چاوش رو هم مافیا بگیریم می‌مونه ۱ نفر مافیا.
گاد گفته بیش از ۳ بیگناه اعدام کنید می‌بازید، این حرفش دو حالت داره، یا مثلا مافیا می‌شه ۳ از ۶، یا بیگناهان از نصف کمتر می‌شن. مثلا ۲ مافیا ۲ قاتل ۲ بیگناه که خب عملا باخته محسوب می‌شن.
الان به نظرم ۳ حالت داریم:
۱) بدترین حالت: چاوش بیگناه بوده و رضا هم لباس بوده، فقط امیر مافیا بوده (اگه رضا واقعا خیاط بوده باشه امیر هم قطعا مافیا بوده) و مافیا الان ۳ نفره (احتمالش رو کم می‌بینم)
۲) حالت متوسط: چاوش بیگناه بوده و رضا و امیر مافیا بودن. مافیا الان ۲ نفره (این محتمله به نطرم)
۳) حالت خوشبینانه: هم چاوش هم رضا هم امیر مافیا بودن و مافیا الان ۱ نفره. در این صورت نیازی نبود گاد بگه با اعدام ۴ شهروند می‌بازین، چون می‌شدیم ۳ بیگناه یک مافیا ۲ قاتل و هنوز شانس برد شهروندان بود پس این حالت رو منتفی می‌بینم.

بنابراین در محتمل‌ترین حالت یکی از بین چاوش و رضا و امیر مافیا نبودن که به نظرم همون چاوش بوده و مافیا از عمد لباس نداده. این که ۲ دکتر داشتیم هم احتمالش رو بیشتر می‌کنه به نظرم.

الان که می‌دونیم قاتل هنوز ۲ نفره، ۱ مورد که بیشتر باید بررسی بشه، احتمال قاتل بودن مهسا و مهدیه. خصوصا فرض بگیرید مهدی قاتل باشه و چاوش بیگناه، خب بدیهیه که مافیا به چاوش لباس نمی‌ده. احتمال این حالت کم نیست اصلا به نظرم. با حرکات عجیب غریب امیر هم می‌خونه این :))

در کل هم مافیا هم قاتل ۲ در ۴ می‌برن، از اون سمت مافیا ۱ در ۲ می‌بره ولی قاتل ۱ در ۳، ۲ تا مافیا هم اعدام کردیم احتمالا، به نظرم وقتشه تمرکز بیشتری بره روی قاتلان.

من برم فکرامو جمع و جور کنم تا شما پست بدین :دی

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
برای من لباس قاتل دادن به ترسا فقط در یک صورت معنی پیدا میکنه، اونم اینه که مافیا مهدی و قاتل میدونستن (حالا چرا نمیدونم) و امیر با اون اشارات به راسل کرو(که اشاره واضحیه اگر فیلمو دیده باشید) خواسته به مهدی بفهمونه گناهکار علیه بی گناه و لباس ترسا نشونه برادریمون. که مهدی ترجیح داد وارد این مقوله با امیر نشه. ضمن اینکه سه تا اعدامی توی دفاعیشون میگن مهدی قطعا گناهکاره اگر ساده از کنارش رد شیم حماقت محضه، حداقل اینو میدونم که امیر گناهکار دفاعیشو به چرت و پرت گفتن اختصاص نمیده و ذهنیتش اینه که اگر من برم پایین تو رم با خودم میبرم.

البته اینا صرفا تئوریه و قطعا خلل زیادی توش میشه پیدا کرد، اما اگر شما میتونید بیاید دلیل بیارید که چرا باید مافیا به بی گناه لباس قاتل بده.؟

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
عرفان
نصف پستت که با توجه به اپدیت جدید بالانس توسط گاد رو هوا بود :))
حالا اون هیچی، اون همه بولد و قرمز کردی، اینم بگو که اگه اون فاز محمدامین لباس می‌داشته چی؟ و اگه محمدامین و رضا جفتشون مافیا باشن چی؟ :دی بازم تو نمی‌تونستی مافیا باشی؟ :دی

- - - Updated - - -

تازه از اونور میای میگی محمدامین احتمال بالای ۶۰ درصد مافیا :|:دی فرض خودت رو زیر سوال می‌بری عزیزم؟ :دی

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
عرفان
نصف پستت که با توجه به اپدیت جدید بالانس توسط گاد رو هوا بود :))
حالا اون هیچی، اون همه بولد و قرمز کردی، اینم بگو که اگه اون فاز محمدامین لباس می‌داشته چی؟ و اگه محمدامین و رضا جفتشون مافیا باشن چی؟ :دی بازم تو نمی‌تونستی مافیا باشی؟ :دی

- - - Updated - - -

تازه از اونور میای میگی محمدامین احتمال بالای ۶۰ درصد مافیا :|:دی فرض خودت رو زیر سوال می‌بری عزیزم؟ :دی

تو اشرافت بیشتره به نقشا اینو جواب بده، نقشی توی تیم مافیا هست که از طریقش بتونن وقش دیگر بازیکنا رو بفهمن بدون حرف و حدیث؟ اگر چنین نقشی وجود داشته باشه میشه قفلی زدنشون رو مهدی و توجیه کرد.

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
بنابراین بازی با 4 یا 5 مافیا، 2 قاتل، 4 فرعی (یک گناه‌کار، دو بی‌طرف و یک بی‌گناه) و 9 یا 10 بی‌گناه آغاز شده. در 20 نفر.

1 رویین‌تن + 1 سامورایی + 1 غارتگر + 2 کاراگاه + 2 شکارچی + 2 دکتر + 1 جراح

مرسی واقعا دیگه داشتم عصبی میشدم..4 مافیا 2 قاتل 10 بیگناه ابتدایی ، ترسا قاتل نبوده و من هیچ من نگاه. بی صبرانه منتظر تحلیلم که تو ذهن مریضتون چی بوده لاکردارا

چاوش مافیا باشه 1 مافیا تک و تنها مونده الان تو بازی ، اگه نباشه که بعید میدونم ، 2 مافیا. 2 تا قاتلم سر و مر و گنده. الان تو 10 نفر پس بدترین حالت 2+2 هستن گناهکارا

مافیا باید 6 اعدام کنه تا ببره. قاتلا هم باید 6 اعدام کنن که تو 4 2 بمونن و 1 تو 3 قطعی بشه براشون.

الان میتونم بگم fiuuuuuuuu#

امیر جلب وصیتش فک کنم کلا درست باشه. حدس میزدم. برای قاتل ها وصیت مرحوم رو به نظرم اجرا کنیم. مهسا ، اگر بود مهدی. بعدش برای قاتل شک من به عارش و امینه در اشل کمتر

برای مافیا هم چون رایش به ممدرضا بود. مطمعنم که همتیمیش هست و انتظار نداشته که اعدام بشه امیر پس رای به ممدرضا داده تا اعدام شد هم اعتبار صحبتاش رو بگیره. شک ندارم به این.

اگر مافیای دیگه ای در کار باشه اونم ممل هست.

چون فردا 13 هست سختش نکنیم بیاین همین امشب تمومش کنیم. درسته گاد هشدار داد اعدام رندوم نکنید ولی من کاملا حاضرم و ایده ام داشتم براش قبل پست گاد که یه باگ توش پیدا کردم و نگفتم.
الان میشه انجامش داد اگر راضی باشین. اولویتاتونو بگین با دلیل برای قاتل و مافیا.

مافیا در بدترین حالت برای برد نیاز به اعدام 2 قاتل +4 بیگناه داره اونم متوالی و بدون اعدام خودش.

قاتل ها هم باید 2 از 4 بشن فک کنم.اونام 6 تا اعدام مخلوطی از مافیا و بیگناه باید بکنن.

عذر میخوام باید خیلی شاسگول باشیم که بازی رو وا بدیم از این لحظه به بعد. من کاملا اماده ام برای پذیرش اعدامم اگر کمک کننده باشه به باز شدن گره های ذهنیتون با وجود اینکه دلایلمم گفتم و اول باید قانعم کنین، کسی که عناد بورزه باشه رای بده منتهی بعدش خودشو بفرستین هوا :دی

امیدوارم فقط اون بند روانپریش تا حالا استفاده شده باشه وگرنه یکم سخت میشه. حالا بیاین نظر بدین در این مورد تا باگ گیری شه

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
فری
تنها چیزی که به ذهنم می‌رسه جاسوسه، مثلا دو شب پیاپی دو نفر رو هدف قرار داده باشن و ببینن که اون دو نفر یک نفر رو هدف قرار داده‌ن، خب شبیه سم‌شناس و روان‌پریش می‌شه این. حالا ما دقیقا نمی‌دونیم چه اتفاقی افتاده ولی با داشتن نقش جاسوس، بعید نیست که از طریق اون فهمیده باشن. همیشه هم احتمال فهمیدن خارج از بازی و اینا هم هست البته که کاری به اون نداریم.

درموردش پستت راجع به مهدی هم موافقم.

عرفان
در مصرف رنگ و بولد صرفه‌جویی کن سردرد گرفتیم :دی

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
امیدوارم فقط اون بند روانپریش تا حالا استفاده شده باشه وگرنه یکم سخت میشه. حالا بیاین نظر بدین در این مورد تا باگ گیری شه

عرفان:

گاد گفت هنوز پابرجاست، بعدم کسی روان پریش معرفی شده مگه؟ :/

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین