برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور دهم مافیا | داستان یک جلاد - بخش دوم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
گاد گفته بیش از ۳ بیگناه اعدام کنید می‌بازید، این حرفش دو حالت داره، یا مثلا مافیا می‌شه ۳ از ۶، یا بیگناهان از نصف کمتر می‌شن. مثلا ۲ مافیا ۲ قاتل ۲ بیگناه که خب عملا باخته محسوب می‌شن.

خیر. گفتم که اون حکم، به بالانس ربطی نداره. ممکنه 1 گناهکار و 9 بی‌گناه باشن. گاد بگه با بیش از 3 اعدام اشتباه می‌بازید. به معنی برد اون گناهکار هم نیست. به معنی باخت همه و برد گاد هست.:دی

اون حکم قابلیت استدلال بالانسی نداره.

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
عرفان
نصف پستت که با توجه به اپدیت جدید بالانس توسط گاد رو هوا بود
حالا اون هیچی، اون همه بولد و قرمز کردی، اینم بگو که اگه اون فاز محمدامین لباس می‌داشته چی؟ و اگه محمدامین و رضا جفتشون مافیا باشن چی؟ بازم تو نمی‌تونستی مافیا باشی؟

- - - Updated - - -

تازه از اونور میای میگی محمدامین احتمال بالای ۶۰ درصد مافیا فرض خودت رو زیر سوال می‌بری عزیزم؟

آره گاد تر زد یکم به پستم ولی میارزید عیب نداره.

من این فرض رو به بیگناهی ممل دادم در خوشبینانه ترین حالت. اگر هر دو گناهکار بوده باشن منم میتونستم مافیا باشم درسته و چیزی رو رد نمیکنه. اونوقت چیزی از اون شب در نمیاد از رایاش.

اگه لباس میداشت من مافیا حداقل از اول فاز یه برنامه ای میچیدم که به مملم مشکوک بشم حداقل یه حس بد بگنجونم تهش. در حالیکه همچین کاری نکردم و حتی مملم تعجب کرد که تو که با من اوکی بودی این اولویتت چی بود. اصولش اینه که باید اینکارو میکردم دیگه منو میشناسی وسواسم و دوس دارم تمیز بازی کنم ، به نظرت بدون مقدمه چینی برای کسی که لباس دادیم بهش میام بی حرف و حدیث اولویت مشکوک بدم؟

ثانیا دیدیم که رای امیر رصا بوده این از قصد کلی تیم مافیا خبر میده اون فاز . وگرنه لباس دادیم یه تلاش ریزی باید بکنیم براش یا نه. بخصوص اینکه یار خودمون ممکنه در خطر باشه و تعداد کمم که هستیم الان مشخص شد :دی

کجا فرضم زیر سوال رفت متوجه نمیشم؟ شکهای بالای 60 درصدم هستن ممدرضا و ممل . حالا یا جفتشون مافیان یا یکیشون.

قری قضیه رایل کرو رو نفهمیدم تعبی جالبی بود کاملتر میگی جریان فیلمو؟ اگه ارجاعت درست باشه دلیل خوبی میتونه باشه

- - - Updated - - -

*راسل کرو

- - - Updated - - -

فری

گاد گفت هنوز پابرجاست، بعدم کسی روان پریش معرفی شده مگه؟ :/

معرفی قرار نیست بشه که . به فرض طرف گفته میخام سهمیه حدسمو استفاده کنم فلانیو حدس زده ولی بیساری اعدام شده و سهمیش تمام دود شده به همین راحتی:دی امیدوار بودم این باشه من

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
خیر. گفتم که اون حکم، به بالانس ربطی نداره. ممکنه 1 گناهکار و 9 بی‌گناه باشن. گاد بگه با بیش از 3 اعدام اشتباه می‌بازید. به معنی برد اون گناهکار هم نیست. به معنی باخت همه و برد گاد هست.:دی

اون حکم قابلیت استدلال بالانسی نداره.

اوکی خب مثکه ممکنه مافیا ۱ نفر باشه اصلا :)) انی‌وی من احتمالش رو کم می‌بینم الان. ینی ترجیح می‌دم از نظر تعدادی مافیا رو همون ۲ نفر بگیرم. حالا اینکه نقش چاوش چی بوده رو می‌شه سرش بحث کرد ولی حداقلش اینه که می‌شه گفت مهدی مافیا نیست.

فعلا در این لحظه برای من از بین امین، فری، یاسین و محمدحسین احتمال ۶۰ درصد هیچ بیگناهی نیست و احتمال ۴۰ درصد یک یا دو بیگناه هست.
از بین مهدی، مهسا، محمدامین، محمدرضا و عرفان احتمال ۶۰ درصد فقط یک بیگناه هست، احتمال ۴۰ درصد دو بیگناه. بیشترین شک رو هم به ۳ تا اسم اخر دارم اما‌ شکم بیشتر روی مافیا بودنشونه و این فاز دنبال قاتل می‌گردم.
(درصد‌ها فرضی ان.)

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
آره گاد تر زد یکم به پستم ولی میارزید عیب نداره.

من این فرض رو به بیگناهی ممل دادم در خوشبینانه ترین حالت. اگر هر دو گناهکار بوده باشن منم میتونستم مافیا باشم درسته و چیزی رو رد نمیکنه. اونوقت چیزی از اون شب در نمیاد از رایاش.

اگه لباس میداشت من مافیا حداقل از اول فاز یه برنامه ای میچیدم که به مملم مشکوک بشم حداقل یه حس بد بگنجونم تهش. در حالیکه همچین کاری نکردم و حتی مملم تعجب کرد که تو که با من اوکی بودی این اولویتت چی بود. اصولش اینه که باید اینکارو میکردم دیگه منو میشناسی وسواسم و دوس دارم تمیز بازی کنم ، به نظرت بدون مقدمه چینی برای کسی که لباس دادیم بهش میام بی حرف و حدیث اولویت مشکوک بدم؟

ثانیا دیدیم که رای امیر رصا بوده این از قصد کلی تیم مافیا خبر میده اون فاز . وگرنه لباس دادیم یه تلاش ریزی باید بکنیم براش یا نه. بخصوص اینکه یار خودمون ممکنه در خطر باشه و تعداد کمم که هستیم الان مشخص شد :دی

کجا فرضم زیر سوال رفت متوجه نمیشم؟ شکهای بالای 60 درصدم هستن ممدرضا و ممل . حالا یا جفتشون مافیان یا یکیشون.

قری قضیه رایل کرو رو نفهمیدم تعبی جالبی بود کاملتر میگی جریان فیلمو؟ اگه ارجاعت درست باشه دلیل خوبی میتونه باشه

- - - Updated - - -

*راسل کرو

- - - Updated - - -

فری

معرفی قرار نیست بشه که . به فرض طرف گفته میخام سهمیه حدسمو استفاده کنم فلانیو حدس زده ولی بیساری اعدام شده و سهمیش تمام دود شده به همین راحتی:دی امیدوار بودم این باشه من

La confidential گای پیرس و راسل کرو دو تا کاراگاهن با فلسفه های کاملا متفاوت و اختلافشون سر یک خانم که در آخر برای هدف والاتر که غلبه بر گناهکارا هستند با هم متحد میشن.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
عرفان
تو برای مافیا نبودنت فرض گرفتی که اگه مافیا بودی به محمدامین بیگناه رای می‌دادی، از اون طرف محمدامین جزو گرینه‌های شکت برای مافیا بودنه. فرضت رو رد می‌کنه دیگه. طبق حرف خودت هم اگه محمدامین گناهکار باشه (که خودت هم چنین فکری می‌کنی) تو هم می‌تونی مافیا بشی، پس اون همه صغرا کبرا رو واسه چی چیدی؟
تناقض بدی بود :))

- - - Updated - - -

تو پست قبلی ریدم :)) بین امین و فری و یاسین و محمدحسین احتمال ۶۰ درصد هیچ گناهکاری​ نیست.

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
La confidential گای پیرس و راسل کرو دو تا کاراگاهن با فلسفه های کاملا متفاوت و اختلافشون سر یک خانم که در آخر برای هدف والاتر که غلبه بر گناهکارا هستند با هم متحد میشن.

هوممم. پس میخواستن متحد شن بی وجدانا؟ :دی

محکمترین چیزی که داریم الان همینه . همونطور که امیرم تو دفاع گفت مافیا تیم رقیبو بهتر از ما میشناسه و اطلاعات بیشتری داره طبعا. من میگم ضرری نداره امتحانش مهسا یا مهدی رو اعدام میکنیم. با توجه به شرایط(روانپریش و اینا) بعدش تصمیم میگیریم از روی روند بازی هر بازیکن تا اینجای کار. ترسا رو که درست گفته بود بهمون . ضرری نداره اعتماد بهش :دی البته من میگم ممدرضارم احتمالا بهمون شناسوند برای مافیا مرسی ازش :دی

- - - Updated - - -

عارش

تو برای مافیا نبودنت فرض گرفتی که اگه مافیا بودی به محمدامین بیگناه رای می‌دادی، از اون طرف محمدامین جزو گرینه‌های شکت برای مافیا بودنه. فرضت رو رد می‌کنه دیگه

حالت خوب نیستا بعد میگی رنگ و بولد استفاده نکن میدونم که نمیخونین درست حسابی دیگه.

قرمز به اون کلفتی داره میگه برا من بهتره اگه مافیام به رضا رای بدم و حالات رضا بهترین هستن برا من و حالات رایم به ممل در صورت مافیا بودنم عین خر بودنمه. برگرد دوباره.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
عرفان
بابا توی حالات رای به ممل، ممل رو بیگناه حساب کردی، توی شک هات ممل رو گناهکار حساب کردی. اگه تناقض نیست پس چیه لامصب :دی قاعدتا اگه محمدامین به نظرت گناهکار می‌بود، باید توی تحلیل دلیل مافیا نبودنت هم گناهکار درنظر می‌گرفتیش دیگه. :|

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
محدودیت پست داریما. چه وضع بازیه؟ اینقدر پست چند خطی ندید.

تا همین پست:

عرفان و آرش 7 پست دادن.
محمدامین 5
فری 3
مهدی 2
محمدرضا و مهسا 1

بقیه هیچی.

سقف هم 12 تاست.

پست فقط به تعداد خط نیست که 48 تا پست 3 خطی بفرستید.

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
بابا توی حالات رای به ممل، ممل رو بیگناه حساب کردی، توی شک هات ممل رو گناهکار حساب کردی. اگه تناقض نیست پس چیه لامصب قاعدتا اگه محمدامین به نظرت گناهکار می‌بود، باید توی تحلیل دلیل مافیا نبودنت هم گناهکار درنظر می‌گرفتیش دیگه.

بررسی حالات رای اون شب ممل و رضا فقط با بیگناه در نظر گرفتن ممل ممکنه. اگر گناهکار بگیریم هیچ تحلیل خاصی نمیشه ازش کرد این اوکی؟

من اون تحلیلو کردم صرفا اگر بیگناه باشه ممل و من مافیا باشم حالاتش چجوری میشه.

بعدش حس و شک خودم هست که اول ممدرضا بعد ممل رو مافیا میبینم الان با پست گاد و رای امیر ، ممدرضا برام احتمالش بیشتره و اگه مافیا 1 نفر باشه اون ممدرضاس. اگر 2 باشه ممل هم شک دوممه پرا ؟ چون من دیگه الان برگشتم به بیگناهیم و اصلیتم و اون فرض مافیا بودنم رو گذاشتم کنار به واقعیت برگشتم.

تو دو دنیای متفاوت هستن این تحلیلا که کنار هم قرارشون میدی؟ حالت اول که مملو بیگناه گرفتم چون خودمو مافیا گرفته بودم

حالت دومش خودم چون بیگناهم میتونم مملو گناهکارم بگیرم. امیدوارم افتاده باشه اگه نه بحث میکنیم بعدا . بریم که گاد محروممون نکرده تو این فاز حساس :دی

فقط هر کی میخونه از بیگناها و مافیا (های) عزیز :دی الان باید به قاتل رای بدیم. بیاین قاتلاتونو معرفی کنین . من مهسا و مهدی . بدون اولویت قاتلامن بسم الله

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
با عرض پوزش از گاد بابت پست کوتاه دادن این آخریه، اگر فرضیه من و اشتباه در نظر بگیریم، پس یعنی مافیا صرفا تارگت فردی زدن به مهدی که یک بیگناه خوبو تو بازی سیاه کنند که این با فلسفه بازی امیر و (چاوش اگر مافیا بدونیمش) اصلا نمیخونه، چون مهدی اگرم بی گناه باشه صرفا یک بازیکنه و قرار نیست حذفش از بازی به نفعشون باشه در تصویر بزرگتر. اما اگر قاتل باشه میشه گفت شیرازه فرقه قاتلین از هم میپاشه، چرا که توی این جمع مهدی تنها کسیه که بدون تعریق بتونه تا آخر بازی بره، اما اگر هدفشون حذف بیگناه قدر بوده میتونستن بریزن رو ال امین که در زمینه باز کردن گره بازی و نتیجه گیری های منطقی به مراتب از مهدی بهتره.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
عرفان
مگه گناهکار بودن تو به بیگناه بودن محمدامین ربط داره؟ اگه به محمدامین شک داری چرا تو اون حالات، گناهکار بودن محمدامین رو در نظر نگرفتی؟

فری
اگه صرفا درمورد قاتل بودن مهدی اشتباه کرده باشن چی؟

من برم تا گادکش نشدم :دی خدافظ

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
عرفان
مگه گناهکار بودن تو به بیگناه بودن محمدامین ربط داره؟ اگه به محمدامین شک داری چرا تو اون حالات، گناهکار بودن محمدامین رو در نظر نگرفتی؟

فری
اگه صرفا درمورد قاتل بودن مهدی اشتباه کرده باشن چی؟

من برم تا گادکش نشدم :دی خدافظ

امکانش هست، اما بنظرت امیر بخاطر حس و شک میاد وسط بازی مهدی و میزاره تو گهواره و بهش میگه راسل کروی من:دی که آخر بازی همه به ریشش بخندن؟ ضمنا گفتیم اون رفتار سید در ادامه لباس قاتل دادن به ترسا بوده، یعنی یک استراتژی و پلن a رو بر روی حدس و گمان بنا میکنن؟ اینا جور در نمیاد برای من، اما گقتم امکانش هست.

- - - Updated - - -

عرفان:

این همه عجله برای چیه؟ چطور انقدر سریع درباره مهدی و مهسا به قطعیت رسیدی؟

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلام.

من هنوز نتونستم جمع‌بندی کنم برای خودم که داره چه اتفاقی می‌افته؛ منتها سعی می‌کنم چیزهایی که به ذهنم می‌رسه رو نامنظم بگک - چون حین نوشتن ذهنم بیشتر کار می‌کنه - بلکه شاید بتونم منظم کنم فکرم رو.

لباس قاتل دادن به یک بی‌گناه:

ایده‌ی من اینه‌که از این کار دو هدف داشته احتمالا مافیا: ۱. شناسایی قاتل‌های بازی؛ به نظرم تصور مافیا این بوده که وقتی لباس قاتل می‌دن، اون‌هایی که خیلی از این قضیه ذوق می‌کنن و می‌آن روش بازی می‌کنن که یک قاتل رفته بیرون، می‌تونن قاتل باشن. یادمه که در یک پستی خود امیر وقتی برای اولین بار فرضیه‌ی لباس داشتن قاتل رو مطرح کرد هم اشاره کرد که اون‌هایی که قطعی گرفتن قاتل بودن ترسا رو به‌شون شک قاتل داره. منتها به نظرم فکر این‌جا رو نکرده بودن که لباس داشتن قاتل کلا برای بازی چیز بعیدیه. ۲. که به نظرم مهم‌تر از اولی هست اینه‌که بعد از اون قاتل‌ها رو با لباس مافیا اعدام می‌کنن. در این صورت رقیب اصلی‌شون حذف شده به اضافه‌ی این‌که بازی فکر می‌کنه یک قاتل و دو مافیا کم شدن. و در فازهای حیاتی داره در به در دنبال قاتل می‌گرده. میزان باورپذیری لباس‌های بعدی هم خیلی بالاتره. چون تهش مافیا داره یک گناهکار اعدام می‌کنه و نه یک بی‌گناه و شانس مقبول شدن لباس‌هاشون بیشتره.

وصیت امیر

این وصیت به نظرم یک هاراکیری بود. تو وقتی در دفاعت بررسی می‌کنی که من اگه مافیا باشم اطلاعاتم راجع به تیم رقیبم درسته و اگه قاتل باشم فلان، به نظرم یعنی داری خودکشی می‌کنی ولی و فکر می‌کنی این بهترین کاریه که الان می‌تونی بکنی.
چیزی که از این قضیه به ذهنم می‌رسه اینه‌که تنها چیزی که ارزش خودکشی رو داره اینه‌که یک یار رو تا چند نفر انتهایی بازی بیمه کنی. این‌جا من در بین رای‌های امیر امکان وجودش رو می‌بینم و از بین کسانی که سفیدتر شدن. این آدم در رای‌ها به امیر مهسا نیست قاعدتا. فری و محمدحسین ممکنه. مهدی و یاسین احتمالش کمتره. چون مافیا در شرایط فعلی نمی‌آد مهدی‌شون رو بندازه بعد از مهسایی که فکر می‌کنه قاتله. که اگر قاتل اعلام شد ملت می‌ریزن سرش.

درباره‌ی اطلاعاتی که داده هم به نظرم اطلاعاتی فقط که راجع به قاتل‌ها داده قابل تامله و من روی بقیه‌ی اطلاعاتش از مافیا و فلان ارزش‌گذاری خاصی نمی‌کنم. چون به نظرم اون‌ها رو هم کاملا با هدف مطرح کرده اسامی رو، منتها منطقی‌ترین فرضیه این هست که هیچ وزنی به‌ش ندیم و از بازی بررسی‌ش کنیم. این‌جا برای من رفتار محمدامین که اومد اون‌هایی که امیر مافیا اعلام کرده بود رو سفید کرد برام عجیب می‌شه.

درباره‌ی قاتل‌ها به نظرم کلید کردنش رو مهسا در دو فاز به عنوان مافیا در راستای همون ایده‌ی بالایی بود که گفتم. می‌خواستن قاتل رو به عنوان مافیا اعدام کنن. استدلال امیر هم برای مافیا بودن مهسا به نظرم در یک جمله خلاصه شد که نمی‌تونست تا قبل از هاراکیری‌ش در بازی به‌ش اشاره کنه. اون هم این بود که مهسا در هر رایی که می‌ده انگار مطمئنه که داره مافیا اعدام می‌کنه.

یک نکته‌ی مبهم هم برای من اون پست بلافاصله آرش بود که خیلی حس هیجان داشت و همچنین بی‌اعتبار کردن کل وصیت امیر. به نظرم آرشِ بی‌گناه باید اون بخش صحبت‌های امیر راجع به قاتل رو جدی‌تر می‌گرفت. :دی اون ساده و مسخره گرفتنش برای من عجیبه.

ماجرای چاوش

من از پست شروع فاز بعد از اعدام چاوشی که امیر داد کاملا حس یک پست طراحی شده رو گرفتم؛ مخصوصا اون‌که بلافاصله داده شد و هدفش این بود که جریانی درست کنه از ۱. بی‌اعتبار کردن من در اون فاز و ۲. احتمالا اعدام در فاز بعدی. سر همین حس می‌کنم احتمالا اون فاز برنامه اعدام مهسا با لباس مافیا بوده و فاز بعدی‌ش اعدام من با لباس مافیا و احتمالا بعد از پایان شب و این ایده که حالا دو مافیا + چاوش هم که می‌گفتن مافیاست، سه مافیا از بازی حذف شده و بعد احتمالا می‌پیچید روی مهدی که قاتل احتمالی بعدی رو بدن بیرون. که با اعدام رضا رها شد.
چون به نظرم امیر به هیچ عنوان نمی‌تونست مهدی که بی‌گناه گرفته رو به عنوان مافیا اعدام کنه؛ به عنوان قاتل ولی چرا. استدلال‌هاش رو هم داشت آماده می‌کرد در گره زدن بازی.
حسم هم از این پلنش همون رفتار دیشبشه که ناگهانی رفت روی مهدی و از این می‌اومد که برنامه داشته که بره روش در زمان مناسبش.

تنها چیزی که از اون فاز به ذهن من می‌آد اینه‌که امیر در اون پست اسم من و محدامین رو با هم مطرح کرد، اما واضحا فشاری روی محمدامین نداشت و هدف پستش من بودم. و بعدا بدون این‌که جواب خاصی بگیره از محمدامین - محمدامین اگر جواب اون پست اول فازش رو دادی، بیار، من تو ذهنم نیست تو با امیر بحث کرده باشی در اون رابطه - می‌گه که این بحث پتانسیل ادامه دادن نداره. چرا؟

قاتل‌ها

برای من این‌که قاتل‌ها در کجای رای‌گیری دیشب بودن یک نکته به ذهنم می‌آره؛ شما قاتل هستی و می‌بینی که یک نفر کشته شده و نقشش قاتل اعلام شده. قاعدتا می‌دونی لباسه. حالا اولین کسی که این رو مطرح می‌کنه و روش هم اصرار می‌کنه به نظرم برای قاتل‌ها به وضوح لوش می‌ده که مافیاست. سر همین به نظرم قاتل‌ها در رای‌های امیر بیشتر احتمال نشستن‌شون وجود داره.

یک پیچیدگی که داریم اینه‌که غیر از بند روان‌پریش که ممکنه اعدامی رو حدس بزنه، وقتی اولین قاتل رو هم می‌آیم اعدام کنیم اگر سم‌شناس باشه، نقشش توسط روان‌پریش اعلام می‌شه. پس کاملا ممکنه که اگر هر دوی مهسا و مهدی قاتل باشن، بهینه این باشه که نقش مهسا بی‌گناه باشه. سر همین به نظر می‌رسه به‌جای رای یهویی - بر عکس کاری که عرفان داره می‌کنه - باید طوری اعدام‌ها صورت بگیره که یک پیشینه‌ی منطقی هم داشته باشه که بشه با نقش اعلامی مقایسه‌ش کرد.

من فکر می‌کنم خوبه که مهسا، مهدی و آرش به عنوان گزینه‌های قاتل، اگر چیزی در دفاع از خودشون دارن بگن و دوم هم اشاره کنن که قاتل احتمالی‌شون چه کسی هست و چطور قراره پیداش کنن.

عرفان

با اعلام شدن لباس داشتن ترسا، برای من مافیا بودن عرفان یکم کمتر می‌شه. چون برام غریبه که به کسی لباس بدن، بعدش بیان تو پست‌های اونی که به‌ش لباس دادن بگرده و من رو باهاش سفید کنه - مگر بخواد خودش رو بچسبونه به من.

هنوز اما تو مغز من نمی‌ره که عرفانی که همیشه در حال بررسی حالت‌های پیچیده بازیه، اون هم با احتمال‌های مختلف و غریب و این‌ها، می‌آد و از کنار مرگ و احتمال لباس چاوش خیلی چیل می‌گذره و می‌گه در جواب یاسین دو خط راجع به‌ش گفتم.

نکته بعدی اینه‌که عرفان تو وقتی پست اول این فازت رو دادی هنوز پست گاد راجع به لباس داشتن ترسا رو نخونده بودی. و طبق استدلال خودت از روی رفتار ترسا، من نمی‌تونستم مافیا باشم. چطوری من اسمم می‌آد توی لیست مافیات؟

---

یک سوال از آرش؛ چرا دیشب رایت رو زرتی به مهدی عوض کردی؟ مهدی قرار بود از چی در دفاعیه دفاع کنه و تو اگر امیر چه چیزی می‌گفت حاضر بودی بدون این‌که مهدی چیزی بگه از بازی خارجش کنی؟

محمدرضا هم به نظرم لازمه الان گزینه‌ی قاتلش رو بگه. و این‌که دیشب چی در مغزش می‌گذشت حین رای دادن به یاسین. :دی

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
ویرایش:

درباره‌ی قاتل‌ها به نظرم کلید کردنش رو مهسا در دو فاز به عنوان مافیا در راستای همون ایده‌ی بالایی بود که گفتم. می‌خواستن قاتل رو به عنوان مافیا اعدام کنن. استدلال امیر هم برای قاتل بودن مهسا به نظرم در یک جمله خلاصه شد که نمی‌تونست تا قبل از هاراکیری‌ش در بازی به‌ش اشاره کنه. اون هم این بود که گفت مهسا در هر رایی که می‌ده انگار مطمئنه که داره مافیا اعدام می‌کنه.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
یک نکته‌ی دیگه.

این پست گاد راجع به فرعی‌‌هاست.

از فرعی‌ها، وکیل، جلاد، دلقک، تک‌تیرانداز و فراری (این دو تای آخر یک نفر بود) بودند. یعنی 4 نفر فرعی.

گادکش‌ها یکی سحر بود که فرعی غیر گناهکار بوده، محمدرضا چلنجر هم بی‌گناه بوده، صدرا هم غارتگر. اما گاد اعلام کرد که دیگه فرعی‌ای در بازی نیست. یعنی یک فرعی از بازی خارج شده اما نقشش اعلام نشده. اون فرعی دیگه به نظرم یا نقش ترسا بوده یا چاوش. ترسا نمی‌تونسته دلقک باشه. چون دلقک با تیر اول نمی‌میره.
تک‌نیرانداز و فراری ممکنه که در این صورت سحر می‌شده دلقک. اما خود حس من اینه‌که سحر تک‌تیرانداز بوده که بعد از مرگ پالیزوان هم از بازی خارج می‌شه. و چاوش دلقک بوده. من در پست اون فاز آخر چاوش هم اشاره کردم که تا قبل از این ازش حس دلقک می‌گرفتم.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
یک نکته‌ی دیگه.

این پست گاد راجع به فرعی‌‌هاست.

گادکش‌ها یکی سحر بود که فرعی غیر گناهکار بوده، محمدرضا چلنجر هم بی‌گناه بوده، صدرا هم غارتگر. اما گاد اعلام کرد که دیگه فرعی‌ای در بازی نیست. یعنی یک فرعی از بازی خارج شده اما نقشش اعلام نشده. اون فرعی دیگه به نظرم یا نقش ترسا بوده یا چاوش. ترسا نمی‌تونسته دلقک باشه. چون دلقک با تیر اول نمی‌میره.
تک‌نیرانداز و فراری ممکنه که در این صورت سحر می‌شده دلقک. اما خود حس من اینه‌که سحر تک‌تیرانداز بوده که بعد از مرگ پالیزوان هم از بازی خارج می‌شه. و چاوش دلقک بوده. من در پست اون فاز آخر چاوش هم اشاره کردم که تا قبل از این ازش حس دلقک می‌گرفتم.

سامورایی، جادوگر، وکیل و دلقک لباس نمی‌پذیرند.

این جمله یعنی لباس دلقک دوخته نمیشه یا شخص دلقک لباس تنش نمیره؟ چون منم به این فکر کردم ولی این جمله رو اینجوری تفسیر کردم که لباس تنش نمیره.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
امین
عجیب نیست واکنش من به وصیت امیر، عجیب اونجا بود که به جای قاتل گفت فرقه. من هم پستای فازهای اخیر رو نخونده بودم که بدونم منظورش چیه، فکر کردم منظورش واقعا فرقه ست به ذهنم نرسید که داره اشتباه می گه. وگرنه با احتمال لباس داشتن ترسا مخالفت خاصی نکردم و اتفاقا براش سعی کردم توجیه هم بیارم، پس نمی‌تونی بگی که می‌خواستم کلیت وصیت امیر رو زیرسوال ببرم :دی

درمورد تعویض رایم به مهدی هم من فکر می‌کردم کسی به یاسین رای نداده (رای محمدامین به یاسین توی شمارش گاد نبود) و خواستم به جای یه حرکت بی‌فایده، یه اکشن تاثیرگذار داشته باشم، دیگه کم کمش این بود که مهدی یه دفاعیه می‌داد درمقابل حرف‌های امیر توی دفاعیه و ببینیم امیر هدفش چیه از این حرکت. وگرنه شک خاصی به مهدی نداشتم و اگه اتفاق خیلی خاصی هم توی دفاعیات نمی‌افتاد، رایم ازش رو برمیداشتم حتما. صرفا حرکتم برای تاثیرگذار بودن توی بازی و فرستادن افراد به دفاعیه بود. بعد دیدم یاسین رای داشته، ترجیح دادم همون یاسین بره. کلا هم ادعا ندارم کار درستی کردم ولی دلیل و انگیزه‌ام این بود.

حالا نمیفهمم چرا اسم من رو کنار مهسا و مهدی میاری واسه گزینه قاتل و می‌گی باید از خودش دفاع کنه :|:دی از چی دفاع کنم دقیقا؟ :دی این که امیر اسم من رو هم اورده به نظرم یه سیخونکی بوده برای ترسوندن من تا باهاش هم‌جهت بشم، یا مثلا بخواد بگه که «به طرز گناهکارانه‌ای» روی قاتل بودن مهدی مطمئن نیست، وگرنه فکر نمی‌کنم واقعا فکر کرده باشه من قاتلم. نشون به اون نشون که اگه چنین فکری می‌کرد خیلی بیشتر رو اسمم مانوور می‌داد. در ضمن من دیشب به یاسین رای دادم و بنابراین با حالت کلی‌ای که درمورد قاتلان گفتی هم نمی‌خونم، به خاطر همین برام خیلی جالب نیست که اسم من رو گذاشتی کنار مهدی و مهسا :دی

یه تیکه درمورد اعلام نقش روانپریش و سم شناس یه چیزی گفتی من اصلا نفهمیدم، لطفا بیشتر توضیح بده. (بند دوم بخش قاتل ها)

درمورد نقش‌های گادکش‌ها هم سامان رو یادت نره لحاظ کنی :دی ضمن اینکه دلقک لباس نمی‌پذیره پس چاوش نمی‌تونسته دلقک باشه.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
آرش

اون واکنش اولیه‌ت رو گفتم چطوری بود. وگرنه بررسی‌ت راجع به لباس و کلا گزینه‌های قاتل امیر بعد از واکنش‌های مهدی و فری بود که جدی گرفته بودنش و خب چندان به نظرم اون موقع نمی‌تونستی ایگنورش کنی. بیشتر واکنش اولیه‌ت برام عجیب بود.

در مورد این‌که چرا اسمت رو گذاشتم کنار مهدی و مهسا که خب چرا به‌ت بر می‌خوره؟ :دی می‌خواستم ببینم چی می‌گی. چون حقیقتا دیتای خاصی ازت نیست. در رای‌هات هم به نظرم جدا موندی از بازی. صرفا رای‌ت به رضا بعد از اعلامت در تاپیک به نظرم خوب و غیر مافیایی بوده. ضمن این‌که یک بخش سوالم ازت این بود که قاتل‌هات کی هستن؟ مهسا و مهدی؟

اون بخش دوم قاتل‌ها درباره‌ی این بخش روان‌پریش بود:

ویژگی خاص روان‌پریش: برای یک مرتبه اگر بتواند فرد اعدامی در روز بعد را حدس بزند، نقش آن فرد روان‌پریش اعلام خواهد شد.
تبصره1: اگر فرد اعدامی یکی از قاتلان باشد، نقش بر طبق نظر روان‌پریش اعلام خواهد شد.

و ایده‌م این بود که الان که دو قاتل مونده این احتمال هست که در اعدام قاتل اول، نقشش بی‌گناه اعلام بشه. اون هم به این دلیل که اگر بخوای رندوم از روی حرف امیر، مهسا و مهدی رو بزنی، وقتی مهسا رو می‌زنی مثلا نقشش بی‌گناه اعلام می‌شه و احتمالا می‌شه کل منطقی که باهاش رای‌ها شروع شده رو زیر سوال برد و نتیجه‌ی خاصی هم نمی‌شه گرفت؛ و نظرم این بود که نباید فعلا اعدام رندوم کرد و باید با دلیل و از روی بازی باشه تا بشه با نقش اعلامی تطبیقش داد.

بخش سوم هم سامان رو یادم نبود - فکر کنم اصلا پستی نداده بود کلا - و فری هم اشاره کرد به نقش دلقک که لباس نمی‌گیره. با این حساب چاوش دلقک نبوده و از اون بخش حرف‌هام نمی‌شه نتیجه‌ی خاصی گرفت.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
تصمیم جدید کمیته داوران در رابطه با اعلام نقش‌ها:

پویا نظرش این بود که اگر طی فازهای آینده فردی اعدام بشه و نقشش مثلا بی‌گناه و رویین‌تن یا سامورایی اعلام بشه (که یک عدد هست)، ممکنه فردی بی‌گناه یا گناه‌کار بخواد سوءاستفاده بکنه و بگه "به‌نظرم نقشش درست نیست و گناه‌کاره" که مثلا ارواح شکمش اشاره به نقش هم نکرده و سفید بشه! یا نقش‌هایی دو تا هستن مثل دکتر و شکارچی و ... اعلام بشه، فردی بیاد بگه که "آره ممکن هم هست که درست باشه." یعنی من خودم شکارچی هستم. شاید اینم دومیه. به درست یا غلط.
و به کمیته پیشنهاد داد هرکس خواست چنین کاری بکنه یا نزدیکش هم بشه، درجا گادکش بشه و از ادوار آینده محروم.

کمیته که دید پویا به شدت عصبانی و خشن هست، گفت چه کاریه اصلا نقش بی‌گناها اعلام بشه که این همه داستان پیش بیاد و نیاز به خشونت باشه؟

نتیجه: اگه بی‌گناه اعدام بشه، فقط گفته می‌شه بی‌گناه بود و نقشی گفته نخواهد شد. گناه‌کاران البته نقش دقیق گفته می‌شه.

ویرایش گاد: هرکس سوالی از گاد بپرسه که مشخص بشه این پستُ نخونده، درجا گادکش خواهد شد.
متاسفانه چنین به نظر می‌رسد که تعدادی از بندگان پست‌های گادُ نمی‌خونن؛ ولی پرت‌وپلاهای سایر بندگان را چرا. پست‌های گاد را باید دقیق بخوانید.

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
ال امین:

سید توی "وصیتش" یه جا از من به عنوان مافیای احتمالی نام برد و در اون تیکه خطاب به محمد حسین که گفته بود بیگناه یابی نکردی، گفته بود که فری و کی کشید بیرون.

در پست خودت یه فرضیه مطرح کردی که ممکنه این هاراکیری برای سفید کردن یکی از یاراش بوده باشه :مثلا، من یا محمد حسین.

حال اینکه تو وصیت امیر، سرگذشت من و محمد حسین اصلا یکسان نیست، محمد حسین تو اون وصیت سفیده با تو، منم مز احتمالات مافیاش بودم.

این فرضیه کاملا محتمله و خودمم به این فکر کردم حتی که شاید هدف سفید کردن محمد حسین بوده باشه، چون یه جورایی تو اون وصیت شوالیه سفید بود محمد حسین. اما خودم و نمیتونم سفید ببینم اونجا، دلیل اینکه من و همطراز محمد حسین شمردی، چی بوده؟

- - - Updated - - -

منظور: دو خط داستانی متفاوت برای دو شخصیت چطور میتونه به تو نتیجه یکسان بده؟

- - - Updated - - -

تو همین فرضیه هاراکیری، احتمال برنامه ریزی شده بودن اعدام امیر و چند درصد میدونی؟ با توجه به اینکه رای محمد حسین بهش یهویی بود(یا من حس کردم؟)؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین