برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور دهم مافیا | داستان یک جلاد - بخش دوم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
دیشب قصد داشتم که در نوشته ی امروز، در مورد نتایج حاصله از اتفاقات رای گیری دیشب و احتمالات فرضی برای مافیا صحبت کنم، که بعد متوجه شدم که فعلاً از اولویت خارجه. چرا؟
طبق فرضیات مطرح شده در مورد بالانس، در حال حاضر بین 1 الی 2 مافیا، و 2 قاتل قطعی در بازی داریم. بدیهیه، عدد بزرگتری که قطعی هم هست در اولویت قرار میگیره. دیشب و امروز سعی کردم "شبیه ترین" ارتباط دو نفره ی این بازی که جنس "گروه قاتل ها" رو میتونه داشته باشه، جستجو کنم. پیچیده ترین مرحله ی این بازی پیدا کردن قاتل هاست، چون مکانیزم بازی قاتلین باید حالت "حامی پنهان" داشته باشه. طبق یه سری صفر و یک های ذهنی من از دوگانه های واقعی بازی هم، بعضی بازیکن ها اصلاً امکان نداره هم تیمی باشند. مثلاً وقتی فاز قبلی، یاسین در اون مقطع زمانی اواخر رای گیری به محمدرضا رای موثر ورود به دفاعیه میده، این دو بازیکن روی کاغد دیگه تا بالای 95 درصد هم گروه نیستند. و البته خب دوگانه های ذهنی دیگه ای هم مشابه مثال قبلی، بر اساس پست هایی که از همه ی بازیکن ها تا حالا ارسال شده، من برای خودم متصورم که طبق اون ها تصویر کلی تر این بازی برای من شکل میگیره. به نظر من بین ارتباط های دو نفره ی این بازی، یک ارتباط نسبتاً منطقی و شک برانگیز بین محمد امین و محمدرضا میتونه وجود داشته باشه.

دلایل

- این دو تقریباً هیچگاه به یکدیگر نه "رای" داده اند، و نه در "اولویت رای" یکدیگر بوده اند، و نه "اتهامی" نسبت به هم داشته اند. (این البته در این فاز بالاخره اتفاق افتاد که در موردش در ادامه توضیح میدم).

- محمدرضا که تقریباً روند منفعلانه ای رو در رای دادن تا جایی از بازی پیش گرفته بود، اواخر رای گیری فاز هفتم و در پست 377#، به ناگهان به "رضا" رای موثر میده که این با روند بازی قبلی خودش نمیخونه. یعنی در واقع شب های قبلی هم محمدرضا وقتش محدود بود، منتهی چرا این فاز رو انتخاب کرد که رای اول موثر بده؟ وقتی به افرادی که در رای گیری هستند دقت کنید، رقیب "رضا" در دفاعیه "محمد امین" هست. در واقع دلیلی که محمدرضا برای رای ناگهانی خودش به رضا میاره (که نمیخواستم ترتیب افراد در دفاعیه عوض شود)، دلیل قانع کننده ای نیست. محمد امین هم اون لحظه در دفاعیه بود و شاید محمدرضا نمیخواسته که در اون لحظه به محمد امین رای بده، و رای ناگهانی محمدرضا به رضا هم کاملاً جنبه ی حفاظت از محمد امین رو میتونه داشته باشه.

- وقتی فاز رای گیری رضا تموم شد، من خیلی عصبی بودم و پست هم دادم. دلیل عصبانیت ام رو هم شرح دادم، و حقیقتاً در اون مقطع زمانی، اگر تغییر رای من به محمد امین، گناهکار و قاتل هم از آب در میومد من باز عصبی میبودم چون برنامه ی من برای اون فاز، هدف قرار دادن "مافیا" بود نه "قاتل". اتفاقی که بعد از پست عصبانیت من افتاد و من رو تازه امروز در کنار بقیه ی تکه های پازل به شک فرو برد این بوده که محمدرضا در پستی که بعد از پست من میده این رو میگه:
محمد حسین من این میزان از عصبانیت و این واکنشت رو نمیفهمم
الان هم رضا اعدام شده و هم بیگناهی اعدام نشده
هم به کسی که رای دادی مشخص نیست بیگناهه یا گناهکاره

حقیقتش من اون موقع بازی و چون فکر و ذکرم مافیا بود، اصلاً حتی احتمال قاتل بودن محمدامین هم از ذهنم رد نمیشد، و چون حس ام این بود که با اشتباهم داشتم بیگناه میدادم بیرون، عصبی بودم. الان به جمله ی آخر که دوباره نگاه میکنم، حس آگاهی محمدرضا از "گناهکار بودن" محمد امین رو میگیرم. جالبه محمدامین هم توی یکی از پست هاش در ادامه خطاب به من بهم شک گناهکار فرعی بودن وارد میکنه، و من نوع واکنش این دو بازیکن به پست عصبانیت اون روز من، کاملاً متفاوت از بقیه ی بازیکن ها میدونم و یک "آگاهی مشترک" درش میبینم.

- اتفاقات بعد رای گیری فاز قبلی به نظرم خیلی جالب بوده تا الان. محمدامین بلافاصله پس از رای گیری، موضع اولیه اش اینه که چون "امیر" به "محمدرضا" رای داده، پس محمدرضا سفید میشه. بعد وقتی امین روی قضیه کنجکاو میشه و محمدامین رو به چالش میکشه، محمدامین کلاً بصورت بنیادین نظرش در مورد محمدرضا تغییر میکنه تا جایی که امروز میاد بهش رای اولیه هم میده. چرا باید محمدامین چنین کاری انجام بده؟ من احتمالات بند روانپریش و اعلام نقش انتخابی رو آخرش هم درست متوجه نشدم ولی دقیقاً حس میکنم برنامه ای پشت این یارفروشی احتمالی هست. به خصوص که محمدرضا تا اینجای بازی با توجه به فعالیت کم، چندین بار تا گادکش شدن پیش رفت، و امشب فرصت خوبی برای یارفروشی و سفید کردن محمدامین بود. اینکه محمدامین در پست رای به محمدرضا میگه "اگر محمدرضا مافیا باشه پس مهسا هم قاتله"، یعنی یا دیشب خلعت مافیا تن محمدرضا کردند، و یا اینکه هنوز تصمیم نگرفتن که کدومشون لباس بپوشند و این رو فعلاً در بازی بصورت آزمایشی دارند پیگیری میکنند بحثش رو. حس میکنم حس اضطرار امروز محمدامین نسبت داشتن نظر از دیگران هم بی مربوط به این قضیه نیست.

بصورت کلی گره ای که بند روانپریش داره و ما رو گنگ نگه میداره اینه که تا دومین قاتل هم از بازی خارج نشه، ما نمیتونیم متوجه بشیم که قاتل ها رو درست پیدا کردیم یا نه. ولی چیزی که قطعی هم هست اینه که فقط یک بار نهایتاً باعث گمراهی هست، و دفعه ی دوم اگر یک نفر بیرون رفت و قاتل خونده شد، اگر استدلال هم پشت ارتباط منطقی اون دو بازیکن باشه، میشه اطمینان داد که شاید مسیر درست طی شده. من حالا دارم یه مقداری بیشتر خودم به این دلایل فکر میکنم، و با توجه به بند روانپریش و ظرافت هایی هم که داره، فعلاً رای نمیدم تا بیشتر فکر کنم. از محمدرضا و محمدامین درخواست دارم اگر توضیحی داشتند بگن. با احترام به هر دو ضمناً :گل:

پ.ن: پست 493 امین از نظر من فوق العاده بود ...

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
من شرایط خوندن پست‌ها و بازی کردن رو ندارم امروز. فکر می‌کردم عصر به بعد خونه باشم اما خب نشد.
فقط چیزایی که تا حالا به چشمم خورده بود رو یه صحبتی بکنم و نکاتی که به ذهنم می‌رسه رو بگم چون بیشتر از این نمی‌تونم الان و شرایط پست دادن ندارم. امان هم نگرفتم که بفهمید و یاد بگیرید که بی‌گناه امان نمی‌گیره.
برداشت و تفسیرتون از راسل کرو گفتن سید به من واقعا جوک خالص بود. سید اگه کوچکترین احتمالی به قاتل بودن من می‌داد از اول بازی من رو زیر فشار می‌ذاشت نه اینکه دستمال‌کشی کنه که سمتش نرم. ضمن اینکه مکالمه‌های من و سید رو از اول برید بخونید. حتی اتهام‌هایی که به من زد تو دفاعیه‌اش هم رو هوا بودن چون اصلا کوچکترین شکی به گناهکاری من نداشت. در مورد آرش و عرفان بهم گیر داد که توضیح دادم و کاملا گیرش بیخود بود. عجیبه برام که نمی‌خونید و اشاره‌ای هم نمی کنید. خودم هم حقیقتا زورم میاد که این‌همه تلاش برای پیدا کردن گناهکار‌ها بکنم و به‌خاطر لجبازی یا هرچیزی که اونا در وصیت‌هاشون داشتن الان هر شنگول و منگولی از راه برسه یه لگد بهم بزنه و بگه بیا از خودت دفاع کن. سید در مورد مهسا بهم گیر داده که بارها گفتم من حس نکردم پشت دست من بازی می‌کنه چون مرتب به خود من گیر‌های خسته کننده می‌داد و اینکه من وقتی حس می‌کنم مسیری که رفتم درسته اگرم کسی پشت دستم بازی کنه تا لحظه‌ای که نیاز نباشه بهش کاری ندارم. معلوم بود که اولویت پیدا کردن مافیا هست و وقتی مهسا رای‌های مشابه با من داده یعنی مافیا رو مشابه با من دیده در بازی. وقتی من ترسا رو قاتل بازی در نظر می‌گیرم خیلی طبیعیه که دنبال قاتل تو بازی نگردم و اگرم حس کنم کسی قاتل هست بهش کاری نداشته باشم تا وقتی که با بیگناه ها راه میاد. ضمن اینکه من به مهسا تا اینجا همچین دیدی هم اصلا نداشتم. الانم اگه دارم به خاطر دفاعیه سید هست که گفتم به‌نظرم میاد حقیقت + دروغ باشه دفاعیه‌اش. و شک ندارم دروغ قاطی صحبت‌هاش هست چه در مورد من و چه در مورد شک‌های مافیاییش. بهرحال من اگه شک قاتل بودن به مهسا داشتم حداقلش این بود که بهش فشار میاوردم تو بازی. شک مافیا بودن هم که طبیعتا نداشتم بهش. اما خب الان کاملا منطقیه که شک بهش وارد باشه.
یک بحث دیگه این هست که چطور از اینجا راضی به ترتیبی اعدام کردن شدید؟ واقعا گناهکارانه‌ترین طرز فکر ممکن هست این. وقتی پست عرفان رو می‌خوندم باورم نشد این حجم از ساده‌انگاری بازی و اگه اون پستش در مورد ترسا بعد کشته شدنش نبود (منطقی‌ترین دید یک بیگناه نسبت به اون اتفاق از نظر من هست وقتی الان دیتای اشتباه بودن اون نقش اعلامی رو دارم) رای اعدام رو بهش می‌دادم و تمام. وقتی می‌خواید ترتیبی اعدام کنید باید فکر بند نیرنگ قاتل هم باشید. قاعدتا انقدر مهم و تاثیرگذار هست که گاد این همه قانون در موردش وضع کرده. الان مهسا بی‌گناه اعلام بشه چه می‌کنید؟ مهسا گناهکار اعلام بشه چه می‌کنید؟ من سبک بازیم مشخصه. لباس رو می‌ذارم کنار و به کسی که بیشترین شک رو بهش دارم رای می‌دم. پیشنهادم اینه همه این کار رو بکنند و با این کار هیچ مشکلی ندارم. منتهی وقتی بخواید ترتیبی اعدام کنید حتما باید به این قسمت فکر کنید و اگر نمی‌کنید یعنی بی‌گناه نیستید.
در مورد مشکوک‌ترین افراد بازی برای خودم. محمدرضا/مهسا (اینا برام اولویت ندارن. هرکدوم که رای بیشتر از طرف جمع بیارن رای من هم اونه. و نمی‌دونم گاد این مدل رای‌دهی رو قبول می‌کنه یا نه ولی اگه قبوله که تا زمان رای‌گیری اولیه هرکدوم رای بیشتر داشت رای من هم به اون سمته. اگه بتونم به دفاعیه‌برسم که بعدش تصمیم می‌گیرم. محمدرضا هم مافیا می‌تونه باشه هم قاتل. مهسا اگه گناهکار باشه قاتله. مافیا نمی‌تونه باشه به‌نظرم). بعد اینا هم عرفان بابت این پست‌های عجیبش. از بین بقیه افراد هم فقط به محمدحسین شک گناهکاری ندارم.
من عملا پاره شدم تا این پست رو در این شرایط نوشتم. دیگه زشتی و نامرتب بودن یا نامفهوم بودنش رو به بزرگی خودتون ببخشید.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
صحبت‌های مهسا و مهدی برام منطقی بود تا حد خوبی. خصوصا مهدی
پست محمدحسین درباره‌ی محمدرضا و محمدامین هم جای فکر داشت

من رای اولیه‌ام رو به عرفان می‌دم
اولویت‌های بعدیم هم محمدرضا و محمدامین و مهسا هستن به ترتیب. عرفان از اول بازی و رای دادن‌هاش به فری تا الان و این تناقضش درمورد محمدامین برام مشکوک بوده

چون وحشتناک خوابم می‌آد زودتر رایم رو می‌دم :)) ولی سعی می‌کنم موقع دفاعیه بیدار باشم هرجور شده.

رای به اعدام: عرفان

- - - Updated - - -

یه چیزی هم درمورد عرفان ذهنم رو قلقلک می‌‌ده
این پست عرفان بعد از مردن ترساست
ترسا سم شناس معرفی شده. رفتم توی حالات ببینم میتونه غیر این نقش دیگه ای داشته باشه دیدم نه بجز اینکه خیاط لباس بده و بزننش که خب مریض نیستن قاتل بدن بهش وقتی خودشون نمیدونن طرف بیگناهه یا قاتل منطقی نیست پس من ترسا رو با توجه به شیوه بازیش همون سم شناس میدونم
یه جوریه به نظرم. چرا یه بیگناه باید ذهنش بره سمت لباس داشتن ترسا؟ مگه مثلا وقتی جذبی فرقه میمیره تو شب، کسی به احتمال لباس داشتنش فکر می‌کنه؟ اصلا برام طبیعی نمی‌نشینه این، به نظرم عرفان می‌تونه مافیا باشه کاملا
ترجیحم اینه که قاتل اعدام کنم اما فعلا هیچ کس رو اندازه مافیا بودن عرفان شک ندارم

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
تا اینجا:

آرش 11 پست
عرفان 8
محمدامین 10
امین 7
فری 5
یاسین 6
مهسا 4
مهدی 4
محمدحسین 5
محمدرضا 1

سقف هم 12 تاست.

پست فقط به تعداد خط نیست که 48 تا پست 3 خطی بفرستید.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
آرای فاز نهم

محمدرضا: محمدامین + مهسا
عرفان: آرش​

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
محمدحسین:
ببین عزیزم،‌راجع به محمدرضا دلیل رای ندادن من بهش اینه که همیشه یه نفر دیگه بوده. بازی من رو ببین. اصلا مثل تو (بیگناه) دارم حسابت می کنم.)‌نتونستم بشینم فکر درست حسابی کنم. از همون اول یا یه فرعی یا یه گناهکار یا حتی دو تا با من تو دفاعیه بود :)) الانم اگه نگاه کنی هر کی حرف می زنه یه محمدامینم تو حرفاش هست. محمدرضا تو سایه بوده و هیچوقت وسط نبوده که من بخوام بهش رای بدم و پیداش کنم. یادمه اوایل بازی هم گفتم. من نمی تونم مثل شما افراد تو سایه رو بکشم بیرون و افرادی که تو سایه نیستن با همونا دارم بازی می کنم. در اینجای بازی آره من اول برداشت کردم که محمدرضا بیگناهه اما فکر بیشتر که کردم به این نتیجه رسیدم که امیر کاملا می تونسته محمدرضا رو بین فری و من ماسک کنه. و به کل بازیش دقت کردم دیدم گناهکاریه. یادمه اتفاقا تو یکی از پست هام تو ۲-۳ فاز قبل خطاب به محمدرضا گفتم که بازی بیگناهیش خیلی نیست اما افراد دیگه برام تو اولویت بودن. دلیل رای ندادنم به محمدرضا این بوده. کاری به اون ندارم که چرا با من کاری نداشته و به من ربطی نداره. اگه فکر می کنی ربطی به روانپریش و اینا داره، باید بهت بگم که اول فاز اون حدس به گاد اعلام می شه و وقتی من اول فاز مثلا گفتم محمدرضا دیگه این که یه جا بگم بیگناهه بعدش بگم گناهکار دیگه منطقی نیست. اگه حدسش زده بودم و می خواستم خودم رو سفید کنم خب از همون اول منفیش می کردم. بعدشم من نفهمیدم محمدرضا مگه الان که شب نداریم لباس می گیره؟
راجع به واکنش تو به اعدام رضا هم ببین، واکنشت حس بیشتر از بیگناهی به من داد. چون بیگناه اونقدی که تو عصبانی شدی از سیاهتر شدن نمی ترسه و عصبی نمی شه‌. اما گناهکار عصبی می شه. با خودم گفتم که این عصبانیت میتونه از سمت یه قاتلی بیادس که تا الان خیلی خوب بازی کرده و با خودش می گه حیفه وقتی انقد خوب بازی کردم بخاطر یه حدس اشتباه بین محمدامین و رضا سیاه شم الان. یعنی الان به من حق نمی دی بابت این برداشت؟
در نهایت این رو به همه می گم. از اونجایی که اسمم تو همه پست ها به عنوان شک هست،از اونجایی که وضعیت یه سریا بر اساس رایگیری بین رضا و من مشخص نیست. چون میگین محمد امین می تونه گناهکار باشه من د اینجای بازی مشکلی با اعدام شدن ندارم. بخوام کاملا صادق باشم حتی می تونم خوشحال بشم بابت این قضیه چون باز سنگینی از رو دوشم برداشته می شه و بقیه بازی میوفته رو دوش بقیه بیگناها :))
آها، راجع به اینکه محمدامین اگه اعدام شه و مافیا باشه احتمال قاتل بودن مهسا بالا می ره در پست ۵۰۶ توضیح داده شده. کسی که دنبال حقیقته بره دنبالش.

- - - Updated - - -

محمدرضا*

- - - Updated - - -

گاد: گفتم داخل بازی صحبت نشه. یک پست داری فقط.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
با نقش اعلامی امیر من دیگه برام پری نمونده :13: دیگه دارم به گناهکاری چاوش هم شک میکنم که نکنه واقعا بیگناه بوده! من فکر میکردم تا امروز امیر منو متهم به مافیا بودن میکنه، وقتی یهو بعد از حرف ال امین اینطوری گفت و با عنوان قاتل بهم رای داد، هنگ کردم.
بعد از اولین پست امیر به من همش فکر میکردم ممکنه از این رای و پستا سواستفاده بشه بر علیهم و خب احتمالشم بالا بود، ولی دیگه فکر نمیکردم خود امیر مافیا باشه و فکر میکردم فقط داره اشتباه میکنه. حتی بعد از پست امیر این سواستفاده رو من در مورد محمدرضا احساس کردم (البته از قبل هم حس بیگناهی بهش نداشتم چون واقعا حضور موثری نداشته و سعی کرده شونه خالی کنه کلا از رای دادن و ...)، ولی در مورد رضا نه!!
الان که پست محمدحسین رو میخونم (اون قسمت رضا و ...) دلم برای خودم میسوزه که اون همه تحت فشار بودم و خودم خبر نداشتم :)) ولی آخه چرا؟ فقط به خاطر رای به چاوش؟ :دی
با این دفاعیه‌ای که امیر کرد عملا خودش قبول کرد گناهکاره، اونوقت محمدرضا و عرفان و مملگر به یاسین رای دادن!
گیج شدم من واقعا. طبیعی هم بود که یارای امیر و خود امیر فکر نکنن امیر اعدام بشه (من هنوزم باورم نمیشه چی شده). پس به نظرم ریسک نمیکنن بهش رای بدن. بیشترین شک من به محمدرضا و در مرحله بعدی مملگر و عرفانه.
در مورد لباسم من فکر نمیکنم مافیا بیاد لباس قاتل بده به کسی، معنی نداره آخه! نشون دادن الکی مرگ یه قاتل چه نفعی برای مافیا داره! حس میکنم امیر اینو برای پیچیده تر کردن بازی گفته.
واقعا عجب بازی شده.
اول اینکه من دیر رسیدم حتی دفاعیه هم به موقع نرسید و وقتی فرستادم دیدم نوشته تاپیک بسته شده
دوما که به گاد گفتم رایم رو عوض کنه گفت چون وقت تموم شده و رای اولت یاسین توی دوتا هست نمیشه
مورد بعدی راجع به هم تیمی بودن من و امیر که بهم رای داده
یعنی امیر بهم رای داد وقتی حداقل دوتا رای یاسین و مهسا رو داشتم که ۳ تا بشه با توجه به رای های بقیه من و خودش باهم بریم دفاع که قطعا یکی از تیممون اعدام بشه؟
دیگه حالا میخواین ی رایی بدین حداقل برای دلیلش بیشتر فکر کنین
از لحاظ منطقی کنار هم قرار میدادین واضحه بنظرم
یکی میگه میدونست اعدام میشه به محمدرضا رای داد سیف شه
بعد مهسا میگه یارای امیر بعید میدونستن امیر اعدام شه و بهش رای ندادن
یعنی به امیر رای ندادم چون بعید میدونستم اعدام شه بعد امیر به من رای میده که تعداد رای هام بالا بره بیام جز دوتا؟
خیلی منطقیه

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
محمدحسین:
ببین عزیزم،‌راجع به محمدرضا دلیل رای ندادن من بهش اینه که همیشه یه نفر دیگه بوده. بازی من رو ببین. اصلا مثل تو (بیگناه) دارم حسابت می کنم.)‌نتونستم بشینم فکر درست حسابی کنم. از همون اول یا یه فرعی یا یه گناهکار یا حتی دو تا با من تو دفاعیه بود :)) الانم اگه نگاه کنی هر کی حرف می زنه یه محمدامینم تو حرفاش هست. محمدرضا تو سایه بوده و هیچوقت وسط نبوده که من بخوام بهش رای بدم و پیداش کنم. یادمه اوایل بازی هم گفتم. من نمی تونم مثل شما افراد تو سایه رو بکشم بیرون و افرادی که تو سایه نیستن با همونا دارم بازی می کنم. در اینجای بازی آره من اول برداشت کردم که محمدرضا بیگناهه اما فکر بیشتر که کردم به این نتیجه رسیدم که امیر کاملا می تونسته محمدرضا رو بین فری و من ماسک کنه. و به کل بازیش دقت کردم دیدم گناهکاریه. یادمه اتفاقا تو یکی از پست هام تو ۲-۳ فاز قبل خطاب به محمدرضا گفتم که بازی بیگناهیش خیلی نیست اما افراد دیگه برام تو اولویت بودن. دلیل رای ندادنم به محمدرضا این بوده. کاری به اون ندارم که چرا با من کاری نداشته و به من ربطی نداره. اگه فکر می کنی ربطی به روانپریش و اینا داره، باید بهت بگم که اول فاز اون حدس به گاد اعلام می شه و وقتی من اول فاز مثلا گفتم محمدرضا دیگه این که یه جا بگم بیگناهه بعدش بگم گناهکار دیگه منطقی نیست. اگه حدسش زده بودم و می خواستم خودم رو سفید کنم خب از همون اول منفیش می کردم. بعدشم من نفهمیدم محمدرضا مگه الان که شب نداریم لباس می گیره؟
راجع به واکنش تو به اعدام رضا هم ببین، واکنشت حس بیشتر از بیگناهی به من داد. چون بیگناه اونقدی که تو عصبانی شدی از سیاهتر شدن نمی ترسه و عصبی نمی شه‌. اما گناهکار عصبی می شه. با خودم گفتم که این عصبانیت میتونه از سمت یه قاتلی بیادس که تا الان خیلی خوب بازی کرده و با خودش می گه حیفه وقتی انقد خوب بازی کردم بخاطر یه حدس اشتباه بین محمدامین و رضا سیاه شم الان. یعنی الان به من حق نمی دی بابت این برداشت؟
در نهایت این رو به همه می گم. از اونجایی که اسمم تو همه پست ها به عنوان شک هست،از اونجایی که وضعیت یه سریا بر اساس رایگیری بین رضا و من مشخص نیست. چون میگین محمد امین می تونه گناهکار باشه من د اینجای بازی مشکلی با اعدام شدن ندارم. بخوام کاملا صادق باشم حتی می تونم خوشحال بشم بابت این قضیه چون باز سنگینی از رو دوشم برداشته می شه و بقیه بازی میوفته رو دوش بقیه بیگناها :))
آها، راجع به اینکه محمدامین اگه اعدام شه و مافیا باشه احتمال قاتل بودن مهسا بالا می ره در پست ۵۰۶ توضیح داده شده. کسی که دنبال حقیقته بره دنبالش.

- - - Updated - - -

محمدرضا*

رای به اعدام: محمدامین

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19

رای به اعدام: محمدرضا

دفاعیه ها رو گوش میکنم اگر هر دو بودید. واقعاً دیگه بیش از این به فکرم نمیرسه الان ...

کاربلد مافیا
پسندها
63
امتیازها
190
مدال‌ها
25

رای به اعدام: محمد رضا

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
آرای فاز نهم
تا 23:30

محمدرضا: محمدامین + مهسا + محمدحسین + یاسین
عرفان: آرش
محمدامین: امین

توضیح: با این آرا فقط محمدرضا به دفاعیه خواهد رفت.​

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32

رای به اعدام: عرفان

اولویت: ممل، محمدرضا

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
محدامین

اگر رفتی دفاعیه، بگو که این جمله‌ت:

جز اون حالت مهسا و مهدی، واقعا من کمتر شک دارم اما به محمدرضا، یاسین و حتی محمدحسین(کمتر از بقیه) شک دارم.

و

چطور با این جمله‌ت:

سازگاره؟

تو شکت به محمدرضا و یاسین رو بالاتر از مهسا و مهدی گرفتی بدون در نظر گرفتن حرف‌های امیر. و سر همین به محمدرضا رای دادی که گزینه‌ی اول شکت هست. حالا چرا اگر اون قاتل نباشه، مهسا جلوتر از یاسین و مهدی قرار می‌گیره؟

و اگر محمدرضا گزینه‌ی مافیات هم هست، چرا داری جلوتر از بقیه‌ گزینه‌های قاتلت به‌ش رای می‌دی؟

- - - Updated - - -

ویرایش:
نقل قول دوم اینه:

اولویت ها: هستم و کاملا ممکنه تغییر کنه اما شک هام فعلا به ترتیب روی یاسین، مهسا و مهدی هست.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
ممرضا
محمدرضا در مورد تو از اول بازی گفتم بازیت اصلا بی‌گناهی نیست، اینکه میگی از ساعت ۸ اومدم و پستم رو تونستم ۱۱ اینا آماده کنم قبول
ولی این میزان فعالیت و سایه بودن خیلی گناهکارانه هس تا بی‌گناهی ، الان بی‌گناه باید خیلی فعال باشه و گناهکار پیدا کنه ولی من چیزی ازت ندیدم؟!! :دی
تو میگی رای من سیف ترین گزینه بود در صورتی که دلیلم رو گفتم میخواستم بیارمت دفاعیه حرفات رو ببینیم :دی
گزینه‌های مشکوکم رو بارها گفتم اولویت‌ها هم مشخصه، این اتهامت قابل قبول نیست.

.
بابا میگم من پست اول دیشبم اصلا یک ساعت قبل پست تو بود
اومدی دو روز رفتی دفاع کلی با بقیه بحث داری بعد اخر پستت اومدی گفتی محمدرضا نیست رای به اعدام
حداقل پستمو میدیدی :دی
یعنی به هیچ کدوم دیگه شک نداشتی؟
قبول نداری خیلی از زیر رای دادن در رویی بود؟
هیچکی دیگه برات مهم نبود؟

- - - Updated - - -

بعد الان سوال بعدی اینه ک
الان بر اساس حرف و رای امیر دارین بهم رای میدین؟
یعنی گزینه مافیا رای دهنده ها هستم؟
پس چرا دنبال قاتل نیستین و منو دارین اعدام میکنین
این حرکت عجیب نیست براتون؟:))

- - - Updated - - -

رای به اعدام: مهسا

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
آرش

مگه گناهکار بودن تو به بیگناه بودن محمدامین ربط داره؟ اگه به محمدامین شک داری چرا تو اون حالات، گناهکار بودن محمدامین رو در نظر نگرفتی؟
عزیزم گلم نفس ، گفتم که ممل اگه مافیا باشه و یار باشن با رضا کلا همه نتیجه هامون بی اعتباره و همه چی ممکنه. به قاتلیشم اصلا کاری ندارم چون شک من با اون فرض یا بیگناهیشه یا مافیاییش که بررسی کردم و خیلی مشخصه نزن جاده خاکی.

داری میگی بعد ترسا اومدم پست دادم و چون احتمال برا لباس ترسا قائل شدم بیگناها نیستم؟ دوربین مخفیه؟ :دی معمولا رسمه وقتی یه چیزو جا میندازیم میگن سوتی گناهکاری بودا این حالتو در نظر نگرفت چون نا خوداگاهش میدونه این نبوده. تو داری به من اتهام میزنی که چون طبق قانون احتمالات و طبق هر دور خودم فارغ از نقش همه احتمالا رو اول در نظر گرفتم بعد بین اونا نظرم رو گفتم؟
ازونورم امین میگه چون بیشتر از دو خط در مورد لباس چاوش حرف نزدی مشکوکی. به کدوم سازتون برقصم؟ خیلی بی منطق بود این اتهامت انتظار نداشتم.

دوستان عزیزان حضار. من شک مافیاییتونم دیگه؟ آخه چرا من مافیا بعد لباس دادن به ترسا بیام و نظرم رو با حد بالا به قاتلی ترسا اعلام کنم. بعدش برم طبق روابط و پستای قبلش افراد مشکوکم تا اونجای بازی ،که فری و امین بودن و با امین بحث باز و جدی داشتم و سوال پرسیده بودم ازش ، با اون روابط بیام فرضیه بدم و این دو مشکوکم رو سفید کنم و بیام پایین ازشون. اونم به چه قیمت . چون بعدش ذاتا گزینه ای برام باقی نموند از افراد داخل بازی که به یاسین حسی رای دادم..

چرا یه مافیا باید دو گزینه مشکوک که دلایل خوبی داره برای موندن روشون و بحث و کشدار کردن و همه اینها. این آوانتاژها رو ول کنه و بره عین اسکلا دلیل بیاره که گزینه هاشو سفید کنه که چیزی دستش نمونه.

اینو جواب بدین به من من به خودم رای میدم.

دومین دلیلم که باز تکرار میکنم جون بازی آلزایمر گرفته فک کنم. آقامن یار رضا ام. رضا و ممل رفتن دفاعیه بینشون اولویت باید بدم. نمیدونم مهسا و یاسین و مملگر( فارغ از نقششون) ، اولویتشون کیه ، من اینجا بیام به رضا رای بدم که اگه اعدام شد مافیاس و خوبه برام و اگه اعدامم نشدم مملی که احتمال بیگناهیش هست اعدام شد من تو رایاش نباشم........یاااااا بیام به مملی رای بدم که احتمال بیگناهیش هست و اگه اعدامم نشه ازونور رضا اعدام میشه که مافیاس و به من میگن چرا به مافیا رای ندادی؟ کدومش کار عاقلانه ایه؟

میگین خب مملو لباس دادیم و من اولویتمو ممل گفتم ، میگم اگه لباس بدیم من چرا از اول فاز حتی اعلام یه حس منفی نکنم به ممل که رایم قابل چذیرش بشه؟ بدون هیچ حسی و حرفی حدیثی من بیام تابلو به ممل رای بدم که خشتکمو بعدش بکشین سرم؟ انقد نوبم ینی براتون.

میگین هر دو هم تیمیتن و فرقی نداشت به کدوم رای بدی ، بله کاملا ممکنه و نمیتونم رد کنم هیشکی نمیتونه اثبات یا رد کنه و چیزی از رایا در نمیاد اونوقت. من میتونم بگم نیستم شما بگین هستی تا ابد ادامه بدیم.

آقا خواهش میکنم یکم فکر کنین. 48 ساعت وقته برا فکر کردن. اگه قضیه اعدام کردن حیثیتیه بگین بدونم و خودمو خسته نکنم. دارم با دلیل و منطق و حرف حسابی میگم.

فری
من که اون چستو نوشتم کلافه شده بودم از تحلیل و بالانس و همه اینا که گاد اومد اطلاعات داد بهمون و ذهنم باز شد و فهمیدم به برد نزدیکیم اره ذوق زده شدم و فکر اعدام سریع زد به سرم که زود تموم کنیم و ذوق تموم شدن بازی رو داشتم. بعد دیدم نخیر این بازی قصد تموم شدن نداره و باید همون 48 ساعت بگذره و یه سریا نمیخان و نباید بخان که فاز سریع شه.

مهسا
از هول حلیم تو دیگ نمیفتم خیالت راحت. یه زمانی هست خودت میگردی اطلاعات چیدا میکنی یه زمانیاطلاعات یکی دیگه رو همسو با حس و نظرت میدونی و به اون میخای تکیه کنی.نمیتونی تصمیم و حس منو مسخره کنی. این بازی حسیه دیگه هر زمان مافیا یه حاییش به بعد حسی میشه و حدسی. خیلیا با گناهکار تمیز بازی کردنشون از رو حس اعدام شدن . چیز عچیبی نیست.

مهدی رو نمیدونم ولی من برای قاتل اولویتم مهساست. میدونم این بند روانپریش کلا سخت میکنه کارو همیشه هست از جادو بگیر تا شیطان و فلان همیشه فازای اخر یه انقولتی داریم ما! الان حتی مهسا یا مهدیم اعدام بشن و بیگناه اعلام بشن ممکنه بند قاتل باشه. ولی خب چیکار کنیم اعدام نکنیم گاد کش شیم؟ باید تا جایی که شک داریم به گزینه هامون اعدام کنیم تا بازی تموم شه.

محمدرضا با توجه به خیلی چیزها از جمله کنتاکت نداشتن با رضا و امیر از اول بازی تا گیر سه چیجش تا فاز جند به فری و گزینه دیگه نداشتنش تا حاشیه حرکت کردنش و تیر آخر هم رای امیر برا سفید کردنش کاملا مافیای منه. حرکت ممل هم اول فاز نچسندیدم که ساده انگارانه اومد گفت اینا سفیدن منم سفیدم فلان. هر چی که هست بیشترین شکم همچنان برا مافیا ممدرضا و ممله ولی الان اولویت قاتله. اینحا یه سری هستن گره بازین باید باز شه این گره!

رای به اعدام: مهسا

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
رای به اعدام باطل: محمدرضا

رای به اعدام: محمدامین

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
آرای اولیه فاز نهم
تا بامداد

محمدرضا: محمدامین + مهسا + یاسین + مهدی
عرفان: آرش + فری
محمدامین: امین + محمدحسین
مهسا: محمدرضا + عرفان

محمدرضا، عرفان، محمدامین، مهسا، فری و محمدحسین دفاعیه بفرستن سریع.​

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
بقیه ساکت و فقط حق رای دارن.

تغییر رای حتما باید در تاپیک انجام بشه. اولویت هست که می تونه در تاپیک باشه یا به گاد گفته بشه.

دفاعیه هرچه زودتر بفرستید بهتره. تغییر رای تا 00:30 ممکن هست فقط. اولویت‌ها رو هم آماده کنید.

Wooden
پسندها
132
امتیازها
145
مدال‌ها
19
فکر کنم واضح هست که تغییر رای ام بدلیل این بود که محمد امین هم بیاد دفاعیه.
چون به هر دوی "محمدرضا" و "محمد امین" اتهام داشتم، به نظرم عادلانه تر این بود که صحبت هر دو رو بشنوم.
صحبت خاص دیگه ای هم ندارم.

کاربلد مافیا
پسندها
0
امتیازها
135
مدال‌ها
16
سلام علیکم
خسته نباشید :دی
دفاعیه خاصی ندارم زیادم تمایل ندارم که بازی کنم :دی
فقط یکم افراد بازی نیاز به راهنمایی دارن
شما اگه قاتل نیستین و بیگناه هستین پس چرا دنبال قاتل نیستین و دارین دنبال مافیا بعدی که الان مثک از نظرتون من هستم میگردین؟:))
اصلا با دلایلتون کاری ندارم توضیح دادم قبلا
تو این شرایط منطقیه که دنبال قاتل بگردین مافیا با این وضعش چرا باید اولویتتون باشه اخه؟:دی
میخواین مافیا اعدام کنین اوکیه ولی حداقل میتونستین از یک رایش برای اعدام قاتل استفاده کنین
بنظرم یکم هدفا رو قاتی کردین :دی
دیگه موفق باشین ولی دم قاتلا گرم خوب بحثو قاطی کردن :))

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین