برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور دوم تحقیقات جنایی - خوف خفگی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
چون عرفان به فری رای داده، من بیشتر موافق اجماع روی دو نفر دیگر هستم. نظر بدید تصمیم بگیریم.

• Dislike
واکنش‌ها[ی پسندها]: Erfan
یاروی اصلی خاندان یاقوت
پسندها
16
امتیازها
10
مدال‌ها
2
از چه‌چیز زمستان به رد کفش می‌رسی؟ از رد روی برف دیگه؟ بهار چی داره؟ گل و گیاه. پاییز چی‌ داره؟ برگ‌های روی زمین. رو اینا رد کفش به جا می‌مونه.
جرم‌شناس نمیاد به جای ما فکر کنه که یک‌نفر رو حدسی آدرس بده، ولی چرا به این فکر نکنه که چه راهنمایی‌هایی می‌تونن مارو دچار اشتباه کنن و چه چیزهایی نه؟
من که خودم تو شمارش هم رد‌کفش رو شمردم اصلا. منتهی اون باگی که گفتم رو هم داره خود این کلمه زمستان. حالا جرم‌شناس بهش فکر کرده یا نه رو دیگه نمی‌دونم.
رو برگ رد کفش می‌مونه؟ تو قاتل نباشی هم من اخراجت می‌کنم. تو برو باغبون شو.

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26

رای به اعدام:
رو برگ رد کفش می‌مونه؟ تو قاتل نباشی هم من اخراجت می‌کنم. تو برو باغبون شو.
کثیفی رد کفش در پاییز روی برگ‌های خزان نمی‌مونه؟ آقا چه وضعشه بازی چرا انقدر سابجکتیوه خب 😅

• Smile
واکنش‌ها[ی پسندها]: Pouya
کارآموز مافیا
پسندها
132
امتیازها
20
مدال‌ها
4
پویا اعتقاد داشت که «زمستان» سرنخ واسه مدرک اصلیه. تقریبا هممون موافقت کردیم.
مهدی هم موافقت کرد، اما در توضیحاتش گفت خب چرا زمستان به شال گردن نخوره؟
که پویا بهش گفت: تو خودت موافقت کردی که دلیلی نداره جرم‌شناس بخواد بجای ما فکر کنه و واسه الت قتل سرنخ بده، پس زمستان در مورد مدرک قتله.
خب حالا سوال پیش میاد که مدیر/رئیس پس چی میشه؟ اینو حالا سرنخ بدونیم واسه الت قتل؟
مدیر/رئیس فرقش با زمستان چیه که یکیش رو اعتقاد داریم جرم‌شناس واسه مدرک اصلی گفته و اون یکی رو واسه الت قتل؟

من خودم اولش با این طرز فکر دقیقا موافق بودم و کاملا قانع کننده بود واسم. و پیش خودم گفتم خب زمستان که میشه ردکفش، مدیر هم که میشه کمربند. واسه همین به فری - ردکفش - کمربند رای دادم. و ۲ نفر دیگه هم با من موافقت کردن، حتی رامتین رای ش از من‌ رو برداشت و به فری رای داد.

اما الان متوجه شدم تو پست های ابتدایی گاد «مدیر» نوشته نشده، و «رئیس» هست. این یعنی دیگه نمیشه ربط قوی ای با کمربند پیدا کرد!

خب اینجوری که به ردکفش و کراوات میرسیم، یعنی من قاتلم. ولی من که قاتل نیستم! پس کلا مسیر رو اشتباه اومدیم.

حالا بیایم اینطوری فکر کنیم:

اینکه بگیم زمستان نمیتونه به الت قتل ربطی داشته باشه ولی رئیس میتونه درست نیست. اگه ارگیومنت واسش اینکه جرم‌شناس دلیلی نداره بجای ما فکر کنه، پس زمستان مربوط به مدرک اصلی هست. پس چرا نتونیم عین همین دلیل رو واسه رئیس بیاریم؟

من میخوام از فری دنده عقب بگیرم و رای ام رو تغییر بدم.

رای من: سحر - انگشتر عقیق - شال‌گردن

الان دیدم یک رای دیگه هم به فری داده شد!

• Angry
واکنش‌ها[ی پسندها]: Pouya
یاروی اصلی خاندان یاقوت
پسندها
16
امتیازها
10
مدال‌ها
2

رای به اعدام:

کثیفی رد کفش در پاییز روی برگ‌های خزان نمی‌مونه؟ آقا چه وضعشه بازی چرا انقدر سابجکتیوه خب 😅
نه چون برگ خزان می‌شکنه زیر پای آدم. و چون برگ خزان جوریه که سروان قاسمی باد در کنه همه‌شون با هم مهاجرت می‌کنن خیابون بغلی. بنابراین ازش مدرک درنمی‌آد واسه ما. برف اما اگر برف نباره، مدت مشخصی رد کفش باقی می‌مونه. البته به شخصه هربار برف رو دیدم بهم گفته بیا دوست معمولی باشیم، برای همین خیلی در جریان جزئیات نیستم. ولی تو فیلم‌ها این شکلیه دیگه. برگ خزان چیه که بمونه آخه. مگه ویچریم ما. یه مشت کارآگاه بافوری که این حرف‌ها رو نداره.

پویا اعتقاد داشت که «زمستان» سرنخ واسه مدرک اصلیه. تقریبا هممون موافقت کردیم.
مهدی هم موافقت کرد، اما در توضیحاتش گفت خب چرا زمستان به شال گردن نخوره؟
که پویا بهش گفت: تو خودت موافقت کردی که دلیلی نداره جرم‌شناس بخواد بجای ما فکر کنه و واسه الت قتل سرنخ بده، پس زمستان در مورد مدرک قتله.
خب حالا سوال پیش میاد که مدیر/رئیس پس چی میشه؟ اینو حالا سرنخ بدونیم واسه الت قتل؟
مدیر/رئیس فرقش با زمستان چیه که یکیش رو اعتقاد داریم جرم‌شناس واسه مدرک اصلی گفته و اون یکی رو واسه الت قتل؟

من خودم اولش با این طرز فکر دقیقا موافق بودم و کاملا قانع کننده بود واسم. و پیش خودم گفتم خب زمستان که میشه ردکفش، مدیر هم که میشه کمربند. واسه همین به فری - ردکفش - کمربند رای دادم. و ۲ نفر دیگه هم با من موافقت کردن، حتی رامتین رای ش از من‌ رو برداشت و به فری رای داد.

اما الان متوجه شدم تو پست های ابتدایی گاد «مدیر» نوشته نشده، و «رئیس» هست. این یعنی دیگه نمیشه ربط قوی ای با کمربند پیدا کرد!

خب اینجوری که به ردکفش و کراوات میرسیم، یعنی من قاتلم. ولی من که قاتل نیستم! پس کلا مسیر رو اشتباه اومدیم.

حالا بیایم اینطوری فکر کنیم:

اینکه بگیم زمستان نمیتونه به الت قتل ربطی داشته باشه ولی رئیس میتونه درست نیست. اگه ارگیومنت واسش اینکه جرم‌شناس دلیلی نداره بجای ما فکر کنه، پس زمستان مربوط به مدرک اصلی هست. پس چرا نتونیم عین همین دلیل رو واسه رئیس بیاریم؟

من میخوام از فری دنده عقب بگیرم و رای ام رو تغییر بدم.

رای من: سحر - انگشتر عقیق - شال‌گردن

الان دیدم یک رای دیگه هم به فری داده شد!
با حرفت درباره رییس و مدیر موافقم خودم داشتم بهش فکر می‌کردم. ولی یه جوری می‌گی خب من که قاتل نیستم، انگار قاتل بودی حالا من رو می‌کشیدی کنار دستم رو می‌بوسیدی می‌گفتی نوکرتم اون اسدآبادی بود؟ رفت پیش آقاش. کشتمش. مشتی باش مرامی باش یه دستبند بزن ما رو ببر بازداشتگاه.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
من خیلی خسته ام. از ۲ دیشب بیدارم الانم از فردیس اومدم.
همه پستا رو خوندم. عرفان یه کم زیادی بازی رو پیچوند ولی برا من مشکوک نیست زیاد. توی لحن پستش مرض خاصی ندیدم، برعکس فری و محمدامین.

مهدی یه کم میخواد خودشو به گیجی بزنه یا واقعا هنوز کامل راه نیفتاده (خودمم کامل راه نیفتادم و امروز با استراتژی شخمی شخمی بازی کردم و سوتی هم دادم.)

مهمترین فرضیه به نظرم زمستون و رد کفشه. ببینین رد کفش توی بارون پاییزی که زمین گل آلوده میتونه بمونه، توی بارون بهاری همچنین. ولی بیشترین ربطش رو من به زمستون میبینم و اگه بخوایم همه احتمالات کم رو هم در نظر بگیریم، تا آخر بازی فقط دور خودمون میچرخیم.

با توجه به این که مهمترین فرضیه زمستونه، از جرم‌شناس درخواست میشه به حرف پویا گوش کنه و تکلیفشو مشخص کنه.

ای نظر اشکان هم درسته ها. ولی خب فعلا اکثرمون تصمیم گرفتیم از زمستون و رد کفش استفاده کنیم. بالاخره باید یه تصمیمی گرفت.

من احتمالا دیگه تا آخر فاز نیستم. احتمال زیاد هم قبل ۱۲ خوابم ببره
ولی یه بار قبل خواب میام و اگه قانع شدم و برای ارائه مدرک به سازمان، نیاز به تغییر رایم بود، ممکنه رایم رو عوض کنم. چون به نظرم اگه نظری به سازمان ندیم ضرر کردیم.

فردا وقتم آزادتره. سعی میکنم بهتر و با فکر تر از امروز بازی کنم. البته اگه امشب ببریم که خب رویایی میشه.

یه چیزم تکرار میکنم. به سرنخ‌ها توجه کنید ولی در کنارش به نوع بازی‌ها هم توجه کنید.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
اشکان:

"اما الان متوجه شدم تو پست های ابتدایی گاد «مدیر» نوشته نشده، و «رئیس» هست. این یعنی دیگه نمیشه ربط قوی ای با کمربند پیدا کرد!"

اون مدیر و رئیسُ ول کن. توضیح دادم.
رو مدرک اصلی تمرکز کنیم. این‌ور اون‌ور نرید.

اشکان و تمام کسانی که رای پرت دادن اواخر فاز در دسترس باشن اگه گزینه‌شون رای نیاورد تغییر بدن که اجماع صورت بگیره.

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
پويا واقعا چطوري وايب بافتن گرفتي ازون پستم؟ الان مطمعنيم مگه از چيزي كه تو منو باهاش متهم ميكني ب همدست بودن؟ همدست كيم اصلا؟ قاتلو پيدا كردي مگه كه همدستشو پيدا كني؟؟ يني چي نميفهمم بايد تحليل كنيم تا ب جواب برسيم و همه چي رو كنار هم بزاريم . خوبه بيام بدون ذره اي تلاش بگم اره دمتون گرم خسته نميكنم خودمو حرفارو شما گفتين همونه همون مدرك اصلي و اون ٣ نفر يكيش قاتله . حال نميده كه . من ميدوني دوس دارم وقتي كاري ميكنم جامع و كامل باشه ، اگه بخاطر اون سناريوهايي كه برا هر مدرك نوشتمه ، تراوش ذهنيم بوده و وزن خاصي ندارن صرفا برا واضح شدن براي خواننده و خودمه ) بافتني در كار نيست و دور كردن توجه ها از اصل موضوع هم نيست وگرنه روي موضوع اجماع شده راي نميدادم . كاملا داري اشتباه ميزني در مورد من انرژيتو هدر نده بنظرم ، بزار قاتلو پيدا كنيم. كاملا جستجوگر بود اين پستم و از كسي نميپذيرم شك انداختن روي اين پستم رو.

کارآموز مافیا
پسندها
132
امتیازها
20
مدال‌ها
4
پویا دارم ازت حس همدست میگیرم.

من اگه همدست بودم دقیقا مثل تو بازی میکردم. اکتیو و اگرسیو ، تلاش برای پیدا کردن شاهد، زدن اتهام همدست به یکی دیگه، تلاش برای سیو کردن قاتل.

تو این بازی برخلاف مافیا، نقش همدست هم میتونه ملت رو گیج کنه و به بیراهه ببره، و هم از اینکه ملت به خودش شک کنن نترسه. راحت با ازادی بازی رو دست میگیره و به سمتی که دلش میخواد میبره، وقتی هم که بفهمیم اشتباه کردیم میخوایم به خودش شک کنیم دیگه؟ خب اونم همین رو میخواد.

واسه چی رای من به سحر پرته؟

شال گردن = زمستان

انگشتر عقیق = رئیس

قطعی راه تنفس = درگیری و دردکشیده
وقتی جرم‌شناس زمستان رو گفت، از این ترسیدی که به شال‌گردن برسیم. واسه همین خیلی شیک رد‌کفش رو اوردی وسط!

مسترکلست هم اونجا بود که به جرم‌شناس گفتی اگه زمستان رو پس نگیری یعنی ردکفش درست بوده 😂

عملا جرم‌شناس رو آچمز کردی! اگه زمستان رو پس نگیره که میگی دیدید پس نگرفت پس ردکفش درسته!

اگه زمستان رو پس بگیره که بزرگترین مدرک مربوط به شال‌گردن (چیزی که ازش میترسی) پس گرفته شده!

فقط امیدوارم شاهد رو پیدا نکرده باشی!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Soren
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
پويا واقعا چطوري وايب بافتن گرفتي ازون پستم؟ الان مطمعنيم مگه از چيزي كه تو منو باهاش متهم ميكني ب همدست بودن؟ همدست كيم اصلا؟ قاتلو پيدا كردي مگه كه همدستشو پيدا كني؟؟ يني چي نميفهمم بايد تحليل كنيم تا ب جواب برسيم و همه چي رو كنار هم بزاريم . خوبه بيام بدون ذره اي تلاش بگم اره دمتون گرم خسته نميكنم خودمو حرفارو شما گفتين همونه همون مدرك اصلي و اون ٣ نفر يكيش قاتله . حال نميده كه . من ميدوني دوس دارم وقتي كاري ميكنم جامع و كامل باشه ، اگه بخاطر اون سناريوهايي كه برا هر مدرك نوشتمه ، تراوش ذهنيم بوده و وزن خاصي ندارن صرفا برا واضح شدن براي خواننده و خودمه ) بافتني در كار نيست و دور كردن توجه ها از اصل موضوع هم نيست وگرنه روي موضوع اجماع شده راي نميدادم . كاملا داري اشتباه ميزني در مورد من انرژيتو هدر نده بنظرم ، بزار قاتلو پيدا كنيم. كاملا جستجوگر بود اين پستم و از كسي نميپذيرم شك انداختن روي اين پستم رو.
گفتم همدستی دیگه احتمالا. با همدست که کاری نداریم. هدر نمی‌دم.
باید تحلیل کنیم تا به جواب برسیم؟:)) با مدل تو به هیچ جوابی نمی‌شه رسید. ساده نگاه کن به بازی اگه کاراگاهی.

پویا دارم ازت حس همدست میگیرم.

من اگه همدست بودم دقیقا مثل تو بازی میکردم. اکتیو و اگرسیو ، تلاش برای پیدا کردن شاهد، زدن اتهام همدست به یکی دیگه، تلاش برای سیو کردن قاتل.

تو این بازی برخلاف مافیا، نقش همدست هم میتونه ملت رو گیج کنه و به بیراهه ببره، و هم از اینکه ملت به خودش شک کنن نترسه. راحت با ازادی بازی رو دست میگیره و به سمتی که دلش میخواد میبره، وقتی هم که بفهمیم اشتباه کردیم میخوایم به خودش شک کنیم دیگه؟ خب اونم همین رو میخواد.

واسه چی رای من به سحر پرته؟

شال گردن = زمستان

انگشتر عقیق = رئیس

قطعی راه تنفس = درگیری و دردکشیده
وقتی جرم‌شناس زمستان رو گفت، از این ترسیدی که به شال‌گردن برسیم. واسه همین خیلی شیک رد‌کفش رو اوردی وسط!

مسترکلست هم اونجا بود که به جرم‌شناس گفتی اگه زمستان رو پس نگیری یعنی ردکفش درست بوده 😂

عملا جرم‌شناس رو آچمز کردی! اگه زمستان رو پس نگیره که میگی دیدید پس نگرفت پس ردکفش درسته!

اگه زمستان رو پس بگیره که بزرگترین مدرک مربوط به شال‌گردن (چیزی که ازش میترسی) پس گرفته شده!

فقط امیدوارم شاهد رو پیدا نکرده باشی!

شال گردنُ از کجا مطمئنه که بهش آدرس داده؟:دی

هر کسی یک رای داره. دست نگرفتم. نظر دادم. چند نفر تایید کردن. تو اگه دوست داری بازیُ بگیری دستت بیا. تهش چیزی گردن من نندازید.:دی

هر اتهامی هم که دوست دارید بزنید. من بازی خودمُ می‌کنم.

شما که باهوشی پسرم خیلی رک و روشن جواب بده اون چیزی که من در مورد حذف زمستان گفتم چه ضرری ممکنه داشته باشه؟ جرم‌شناس آچمز شده؟:)) اگه کسی آچمز شده باشه قاتل هست.

در مورد خط آخر هم واقعا ناامید شدم ازت. اتفاقا اگه پس بگیره می‌ریم سراغ شال گردن. چون هیچ چیز دیگری وجود نداره. منتهی این مدل راهنمایی از نظر من غلط هست. در واقع دارم مطمئن می‌شم که جرم‌شناس درست راهنمایی کرده یا اشتباه کرده. با احترامات فراوان.

آخرین ویرایش:
کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
نوع تحلیل تو و مهدی اشتباه هست ولی؛ خیلی بخوام مودبانه بگم دقیق نیس اصلا. حتی اگه به جواب درست برسه شانسی. کلمات وزن دارن. اهمیت رد کفشُ با پاسپورت یکی گرفتی؟ بعد همه رو جمع کردی باهم؟
اگه کاراگاه هستید درست تحلیل کنید.
پویا جان، من که خودم گفتم وزن دارن. اگه به وزن نمی‌خواستم توجه کنم الان رای ام رو داده بودم به رامتین چون طبق محاسبه‌ای که من کردم با اختلاف مشکوک بود. چیزی که خودم در پستم نوشتم رو به عنوان ایراد نگیر.
آره شاید هم با کلید کرده تو چشمش درد کشیده. درد نداره؟
ببین تو روی رد‌کفش که از قضا منم دارمش اصرار داری، اما من کلا حس می‌کنم ردخون رو که خودت داریش تلاش می‌کنی ایگنور کنی. درد و درگیری رو میای به آلات ربط می‌دی ولی زمستان رو نمی‌دی. این درست نیست به‌نظرم. بله با هزار تا چیز می‌شه درد منتقل کرد به مقتول، منتهی نقطه اشتراک همه اینا چیه؟ تو کلید رو در چشم طرف بکنی چه اتفاقی میفته؟ خون ریزی. تو با مشت بزنی تو صورت طرف، احتمالا دماغش می‌شکنه و باز می‌رسیم به رد خون، یا مثلا عرفان گفته گوشواره طلا کنده شده در درگیری، باز چی می‌شه؟ رد خون.
به‌نظرم بارز‌ ترین علامت بازی تا اینجا رد خون هست که تمامی حالات زمینی و فضایی درگیری رو می‌تونه شامل بشه تقریبا. و نمی‌فهمم چرا این بهش توجه کافی نمی‌شه.
در مورد سرنخ‌ها یا کلا نباید به آلت قتل ربطشون بدیم که خب اون شمارش اولیه من می‌شه +‌ رد خون. و طبق اینا رامتین و سحر بالاترین ضریب قاتل رو برای من میارن. و یا اینکه همه جوانب رو درنظر بگیریم. یعنی بیایم همه موارد رو از دید جرم‌شناس نگاه کنیم ببینیم اگر می‌خواسته آلات قتل رو برامون محدود کنه چطور این کارو می‌کرده. این پست آخر اشکان هم به‌نظرم قابل تامل بود. مخصوصا اون قسمت تعاملات با جرم‌شناس که خب از اول بازی داری سناریو روش می‌چینی، ولی وقتی جرم‌شناس نمی‌تونه پست بده، دقیقا چطور می‌خوای به ۱۰۰ درصد نیت پشتش از چیزایی که می‌گه برسی؟
من روی اجماع روی سحر موافق هستم. به نوع بازیش هم بیشتر می‌خوره فعلا برام تا رامتین. روی اینکه علامت باید ردخون باشه یا انگشتر عقیق/ساعت مچی که مربوط به مدیر می‌شه دارم فکر می‌کنم صرفا.
-------
آها، گفته می‌شه مهدی سوار نشده و گیجه و فلان یا پستش بد بود. من از روز اول به بعد ابدا همچین حسی ندارم و پست امروزمم خیلی جستجوگرانه به سبک خودم بود به‌نظرم. ردکفش هم رامتین بهتر بیانش کرد، وقتی بارون بباره و گل و کثیفی باشه، روی گل و گیاه و برگ ردکفش به جا می‌مونه.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0

آرای حل پرونده تا به این لحظه:​

اشکان - رد کفش - کراوات: ۱ رای (فری)

فری - رد کفش - کمربند: ۳ رای (رامتین، سورن، عرفان)

سحر - انگشتر عقیق - شال‌گردن: ۱ رای (اشکان)

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
من واقعا دوست ندارم توضیح واضحات بدم. ولی مجبورم می‌کنید.

شما جز رد کفش و شال گردن چه دلیلی داره بیای بگی زمستان؟ یه نفر به این جواب بده. کلی تاکید کردم نرید بگید زمستان به فلان چیزها هم ربط داره. بگردید ببینید چی باعث می‌شه اگه جرم‌شناس باشید بگید زمستان؟ مدرک سوم هم بوده. یعنی مهم‌تره.
3 گزینه با رد کفش داریم. یکیش امشب. یکیش فردا و نفر سوم هم گردن می‌گیره تکلیف معلوم می‌شه. اگه نبود، می‌ریم سراغ شال گردن در فاز آخر. حله؟
روش بهتری دارید ارائه بدید. هر کسی هم خودش عقل داره. اگه چیزی که من می‌گم منطقی نباشه رای نمی‌دن دیگه. تمام.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Erfan
رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
آقا من دارم بیهوش میشم
در مورد بحث اشکان و پویا، به نظرم، نظر هر دو میتونه درست باشه. رد کفش بیشترین شباهتو به زمستون داره و همچنین توی پستای قبلم گفتم نباید شال گردن رو هم کلا منتفی بدونیم. منتها حس همدست از پویا نگرفتم. به نظرم دنبال کشف حقیقته و حتی برای رای ها منتظر بود که نظرش رد بشه. کلا هم جمعه ها اکتیوه، توی مافیا هم تقریبا همینطوری بود‌. کلا بازی پویا جوریه که از پستاش سخت بشه به نقشش پی برد‌.

و در نهایت باید یه راه رو انتخاب کنیم، هر چند بهش خیلی مطمئن نباشیم، من فعلا رد کفش رو منطقی تر میدونم و واقعا الان مغزم نمیکشه برم بشینم کلا دوباره بررسی کنم‌. تا ببینیم فردا چه میشود‌.

اگه جرم‌شناس، زمستان رو پس بگیره، شال گردن به طور قطعی منتفی نمیشه ها؟ میشه؟ الان حال ندارم برم قانونو بخونم.

راستی نوع بازی اشکان امروز بهم حس مثبتی داد. چون گفتن علتش باعث میشه فکر کنین میخوام برا خودم هم اعتبار کسب کنم علتشو فعلا نمیگم اما اگه خواستین میگم.

و در نهایت من رایم برای امروز همون فری - رد کفش - کمربند، هست. تا ببینیم بعدا چه اطلاعاتی به دست میاریم‌. اگه خوابم نمیبرد ممکن بود قانع بشم به سحر رای بدم.

شب خوش دیگه.

اگه بیدار شدم امیدوارم ببینم بحثای گره گشایی شده باشه. چون با این اختلافی که الان افتاده ممکنه به سازمان نظری فرستاده نشه و سازمان با سوز بخونه:

ای تیم کاراگاهان، چون شد به سازمانان
نامه نمینویسی، مدرک نمیفرستی
داغ دلی که خوردیم، بهر گروه ما بس
با جمع ما چه کردی، رخ ها به خون بشستی

و طبیعتا بازی امشب تموم نمیشه در این صورت.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
پویا جان، من که خودم گفتم وزن دارن. اگه به وزن نمی‌خواستم توجه کنم الان رای ام رو داده بودم به رامتین چون طبق محاسبه‌ای که من کردم با اختلاف مشکوک بود. چیزی که خودم در پستم نوشتم رو به عنوان ایراد نگیر.

ببین تو روی رد‌کفش که از قضا منم دارمش اصرار داری، اما من کلا حس می‌کنم ردخون رو که خودت داریش تلاش می‌کنی ایگنور کنی. درد و درگیری رو میای به آلات ربط می‌دی ولی زمستان رو نمی‌دی. این درست نیست به‌نظرم. بله با هزار تا چیز می‌شه درد منتقل کرد به مقتول، منتهی نقطه اشتراک همه اینا چیه؟ تو کلید رو در چشم طرف بکنی چه اتفاقی میفته؟ خون ریزی. تو با مشت بزنی تو صورت طرف، احتمالا دماغش می‌شکنه و باز می‌رسیم به رد خون، یا مثلا عرفان گفته گوشواره طلا کنده شده در درگیری، باز چی می‌شه؟ رد خون.
به‌نظرم بارز‌ ترین علامت بازی تا اینجا رد خون هست که تمامی حالات زمینی و فضایی درگیری رو می‌تونه شامل بشه تقریبا. و نمی‌فهمم چرا این بهش توجه کافی نمی‌شه.
در مورد سرنخ‌ها یا کلا نباید به آلت قتل ربطشون بدیم که خب اون شمارش اولیه من می‌شه +‌ رد خون. و طبق اینا رامتین و سحر بالاترین ضریب قاتل رو برای من میارن. و یا اینکه همه جوانب رو درنظر بگیریم. یعنی بیایم همه موارد رو از دید جرم‌شناس نگاه کنیم ببینیم اگر می‌خواسته آلات قتل رو برامون محدود کنه چطور این کارو می‌کرده. این پست آخر اشکان هم به‌نظرم قابل تامل بود. مخصوصا اون قسمت تعاملات با جرم‌شناس که خب از اول بازی داری سناریو روش می‌چینی، ولی وقتی جرم‌شناس نمی‌تونه پست بده، دقیقا چطور می‌خوای به ۱۰۰ درصد نیت پشتش از چیزایی که می‌گه برسی؟
من روی اجماع روی سحر موافق هستم. به نوع بازیش هم بیشتر می‌خوره فعلا برام تا رامتین. روی اینکه علامت باید ردخون باشه یا انگشتر عقیق/ساعت مچی که مربوط به مدیر می‌شه دارم فکر می‌کنم صرفا.
-------
آها، گفته می‌شه مهدی سوار نشده و گیجه و فلان یا پستش بد بود. من از روز اول به بعد ابدا همچین حسی ندارم و پست امروزمم خیلی جستجوگرانه به سبک خودم بود به‌نظرم. ردکفش هم رامتین بهتر بیانش کرد، وقتی بارون بباره و گل و کثیفی باشه، روی گل و گیاه و برگ ردکفش به جا می‌مونه.

من اصلا کاری ندارم کی داره کی نداره.

من هیچ جوره به رد خون و بقیه چیزایی که نگفتم نمی‌رسم. بهش توجه نشده چون اشتباه و گمراه کننده هست. جوری که تو به رد خون رسیدی، به همه چی می‌شه رسید.
بارون بباره گل بشه چیه؟:)) برعکس نگاه کن. تو بخوای بگی رد کفش، می‌گی بهار یا پاییز اگه جرم‌شناس باشی؟ اگه جوابت آره هست کلا جرم‌شناس نشو.:دی

به این فکر کن که بخوای چیُ بگی می‌گی زمستان؟ به جز رد کفش فقط شال گردن هست که اونم اون ور هست و توضیح دادم.

بازم می‌گم. کاملا ممکنه من اشتباه کنم. ولی منطق‌هایی که آوردید تا این‌جا اصلا نمی‌پذیرم.

خودتونُ بذار جای جرم‌شناس، نه جای کاراگاه. همین کافی هست.

رئیس جماهیر
پسندها
271
امتیازها
155
مدال‌ها
11
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
از نظر من خیلی واضحه که دو سر نخ مربوط به نوع قتل (و شاید بعدا اشاره به مدرک هم بشه پیدا کرد از توش) و سوم که زمستان هست مربوط به چیه. شال گردن هم گفتم.

یک دلیل منطقی بیارید که زمستان به چیز دیگری ربط داره؛ منم می‌آم به همون رای می‌دم.

اینو متوجه نمیشم پویا؟

فرض کن رد کفش درسته. یا فری هست یا اشکان یا مهدی.
امشب به فری رای می‌دیم. اگه نبود یا به اشکان رای می‌دیم مهدی گردن می‌گیره یا برعکس. کسی که گردن بگیره از بازی می‌ره بیرون. مثل حذف گزینه هست. من اگه شک روم باشه حتما گردن می‌گیرم برای کمک به حل پرونده.
اگه هیچ‌کدوم نبود، همون شال گردن هست. 4 مدرک دیگر هم ارائه خواهد شد که ما رو نزدیک می‌کنه.

"اگه جرم‌شناس، زمستان رو پس بگیره، شال گردن به طور قطعی منتفی نمیشه ها؟ میشه؟ الان حال ندارم برم قانونو بخونم."

من دارم می‌گم اگه پس بگیره می‌ریم رو شال گردن. چرا منتفی بشه؟ یا اینه یا اونه دیگه. که اگه شال گردن باشه راهنمایی اشتباه هست. چون جرم‌شناس علمی به شال گردن نداره. به رد کفش علم داره.

کارآموز مافیا
پسندها
132
امتیازها
20
مدال‌ها
4
پویا جان دقیقا در فاز اخر که فقط ۱ انتخاب داریم تازه بریم روی شال‌گردن؟ 😂😂😂

اونم وقتی که بالای ۸۰٪ شال‌گردن رو مطمئن شدیم و دقیقا روی مدرک اصلی شک داریم

نه پویا جان! وقتی احتمال بسیار بالایی واسه قاتل بودن سحر و شال‌گردن وجود داره، و اتفاقا روی مدرک اصلی شک داریم که انگشتر عقیق هست یا رد خون یا مثلا ساعت مچی، اصلا عاقلانه نیست صبر کنیم واسه روز ۴ ام 😂😂😂

داری تمام تلاشت رو واسه سیو کردن قاتل میکنی.

اگه فرض کنیم جرم‌شناس انگشتر عقیق رو دیده باشه، الت های قتل واسش اینا میشه:
زنجیر (زنجیر چرخ به زمستان ربط داره)
شال‌گردن (خیلی زیادی به زمستان ربط داره)
طناب (ربطی به زمستان نداره)

جرم‌شناس خیلی هوشمندانه با احتمال ۲ از ۳ زمستان رو گفته.

تازه شاید خودش حدس زده که مهدی که بعد مدت ها اومده بازی کنه قاتل نیست و با احتمال ۲ از ۲ (۱۰۰٪) زمستان رو گفته.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
باز من مجبورم توضیح واضحات بدم متاسفانه. جرم‌شناس یه دلیلی داشته گفته زمستان و مدیر. حالا ممکنه سوءبرداشت بشه.

الآن رد کفش یکی از مدارک اصلی شک مگه نیس؟ یه چیزی (هرچی) انتخاب کنیم توافق کنیم اگه حذف بشه یعنی رد کفش غلط هست.

مرض که نداریم بگیم زمستان غلط هست پس حذفش کن.:)) کلیدی هست برای گیر بازی از دید شما. از دید من فعلا گیری وجود نداره.

پویا جان دقیقا در فاز اخر که فقط ۱ انتخاب داریم تازه بریم روی شال‌گردن؟ 😂😂😂

اونم وقتی که بالای ۸۰٪ شال‌گردن رو مطمئن شدیم و دقیقا روی مدرک اصلی شک نداریم؟

نه پویا جان! وقتی احتمال بسیار بالایی واسه قاتل بودن سحر و شال‌گردن وجود داره، و اتفاقا روی مدرک اصلی شک داریم که انگشتر عقیق هست یا رد خون یا مثلا ساعت مچی، اصلا عاقلانه نیست صبر کنیم واسه روز ۴ ام 😂😂😂

داری تمام تلاشت رو واسه سیو کردن قاتل میکنی.

اگه فرض کنیم جرم‌شناس انگشتر عقیق رو دیده باشه، الت های قتل واسش اینا میشه:
زنجیر (زنجیر چرخ به زمستان ربط داره)
شال‌گردن (خیلی زیادی به زمستان ربط داره)
طناب (ربطی به زمستان نداره)

جرم‌شناس خیلی هوشمندانه با احتمال ۲ از ۳ زمستان رو گفته.

تازه شاید خودش حدس زده که مهدی که بعد مدت ها اومده بازی کنه قاتل نیست و با احتمال ۲ از ۲ (۱۰۰٪) زمستان رو گفته.

زنجیر چرخ چیه مرد حسابی! انحراف ذهن نکن. عجب. شما مطمئنید جرم‌شناسُ یک فرد منطقی فرض گرفتید؟:))

بیخود حدس زده.:)) حدس کار کاراگاه هست.
مگه نمی‌گید سحر قاتله؟ سحر نفر دومُ گردن بگیره. خوبه؟ اگه نگرفت رای می‌دیم بهش و مدرک هم با سر نخ‌های بعدی بدست می‌آد.

ضمنا نقش‌ها رندوم پخش شده طبق اطلاع من. تو اطلاع بیشتری داری؟

کارکشته مافیا
پسندها
24
امتیازها
265
مدال‌ها
26
من اصلا کاری ندارم کی داره کی نداره.

من هیچ جوره به رد خون و بقیه چیزایی که نگفتم نمی‌رسم. بهش توجه نشده چون اشتباه و گمراه کننده هست. جوری که تو به رد خون رسیدی، به همه چی می‌شه رسید.
بارون بباره گل بشه چیه؟:)) برعکس نگاه کن. تو بخوای بگی رد کفش، می‌گی بهار یا پاییز اگه جرم‌شناس باشی؟ اگه جوابت آره هست کلا جرم‌شناس نشو.:دی

به این فکر کن که بخوای چیُ بگی می‌گی زمستان؟ به جز رد کفش فقط شال گردن هست که اونم اون ور هست و توضیح دادم.

بازم می‌گم. کاملا ممکنه من اشتباه کنم. ولی منطق‌هایی که آوردید تا این‌جا اصلا نمی‌پذیرم.

خودتونُ بذار جای جرم‌شناس، نه جای کاراگاه. همین کافی هست.
نمی‌فهمم چرا باید برعکس نگاه کنم؟ رد‌کفش چجوری بدیهی گرفته شده که الان برعکس باید نگاه کنم خب؟ حتی اگه بدیهی باشه من به عنوان جرم شناس حواسم هست چیزی بگم که با بقیه موارد مشترک نداشته باشه دیگه. حتی اگه به قیمت غیرمستقیم‌تر بودن سرنخ بشه. اوکی جرم‌ شناس نمیشم ولی حق که دارم روش خودم برای کشف جرم‌شناس رو درست بدونم یا نه؟ تو اگه کاراگاهی و سگ اخلاقی منم رومخ و حق به جانبم. به راحتی هم قبول نمی‌کنم برام حذف گزینه یا محدودسازی بشه. این مدل بازی دید وسیع‌تری می‌خواد به‌نظرم تا بدیهی انگاری. الان من تو پست خودم تحلیل کردم و گفتم که زمستان تو آلات به شال گردن و زنجیر هم می‌خوره به راحتی. تو زنجیر رو چرا قبول نداری؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین