برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور چهاردهم مافیا | جنگ شاه و امپراتور

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
متاسفانه یه باگی توی قوانین هست

در صورتی که بازیکنی یک بار بدون امان گرفتن، در فاز روز فعالیت مفید نکند، به دفاعیه میرود

این همه قانون نوشتم ولی باز یادم رفت برا فاز اول که دفاعیه نداریم این مورد رو در نظر بگیرم.

پس لطفا امان بگیرین اگه نمیخواین فعالیت کنین 🚶‍♂️
البته فعالیت کنین.

کارآموز مافیا
پسندها
22
امتیازها
5
مدال‌ها
1
Arsonist">Arsonist

چههه قد‌ شلوغش می‌کنی توووو هممممممممم اول بازی‌.
اصلنم تابلو نیست داری زرگری دعوا میندازی همه بگن «آخی چه مفسر/تحلیلگر متعهدیییییی :))). بیچاره اینقدر مفسره که حتما بی‌گناهه :)))) »

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
سلام بر سالم ترین املاکی جهان هستی :))
خوشم نیومد. صراحتت کم شده :دی هادی بیگناه/شغال (:دی) با اون اکت باید پاره می کرد :دی چیه این پستت اه اه :دی خیلی محافظه کاری بود این برای هادی :دی اولین پوئن منفی این دور رو، تو ازم گرفتی :دی از این به بعد ادعایی کن که روش شیشکی نری. چون دوست دارم میگم، وگرنه به من چه اصن :))

قرمز: چرا سپر گناهکاری ؟ مگه نگفتی کسی که پست دوم رو بده خودش گناهکاره ؟ :دی این واژه های بی ربط رو از کجات در آوردی ؟ :دی ، مرد باش بگو امیر گناهکاره :دی سپر یعنی چی ؟ :دی
آبی: زنگ نزنه فقط گوشه ذهنت :))
سبز: فعلا نگهدار :دی
بنفش: کسی که میگه "از یه چیزی سر در نمیاره" ولی به کسی که متخصص اینکاره ایراد میگیره چیه از نظرت ؟ جلاد ؟ :دی چون نوع مارک کردنت این دور با شغالِ دارای هدف از پیش مشخص شده نمی خورد :)) شغال که بودی عدد پست تعیین نکردی برای گناهکارت :)) ولی جلاد برداشته باشی نا امیدم کردی، نقش با ماهیت یکسان آخه ؟ :)) ولی نه به نظرم جلادم بودی از این شجاع تر بودی :))
نارنجی: عدد نسبتا زیادیه ؟ نسبت به چی ؟ فرمول بالانس چیه که این نسبت بهش عدد زیادیه ؟ (راهنمایی: برو پست بالانس پویا در این دور و پست تحلیل بالانس دور پیشش رو بخون :دی کمک می کنه جواب بدی :)) )
سبز دوم: فعلا نگهدار :دی
نیلی: چرا 9 بار واقعا زیاده کاملا درسته، دقت نکرده بودم یعنی می دونی با اینکه حواسم بود زیاد بکار نبرم لو نرم ولی ناخودآگاهم نذاشت :( چیکار کنیم الان ؟ :دی مرد آخه با این ؟ :)) کدومش اضافه بوده و نباید به کار میرفته ؟ :دی
مشکی بلد: من که یادم نمیاد کجای بازیشو میگی، ولی مگه پویای دور پیش چیز اشتباهی گفته بود ؟ :دی حذفش از بازی واقعا سخت بود :)) شب که نمی مرد، روزم با اینکه جوکر بود ولی انرژی زیادی می خواست بیرون دادنش، تو که شغالش بودی می تونی تایید کنی :دی

ببین، میگم محافظه کار شدی برای همینه :دی اولش میگی هرکی دومین پست بعد منو بده گناهکاره، بعد میگی نه سپره :دی بعد میگی 9 بار گفتی وکیل که تلویحا یعنی وکیلی، بعد میگی عه شبیه پویای دور قبلی پس تلویحا یعنی جوکری :دی چیه این هادی ترسو واقعا ؟ :دی جای این پایان باز های اصغر فرهادی، هادی وار حرفتو صریح بزن :)) باشه می پذیرم آمادگیشو نداشتی یکی اونطوری در جوابت پست بده :دی ، برو هر وقت به نتیجه رسیدی(ن) که امیر چیه بیا :دی من با یه پوئن منفی با کسی کاری ندارم خیالت راحت :دی

در مورد قسمت های سبز: در تحلیل بالانس، اولا حضور دو گروه همزمان گناهکاری در 16 نفر، بالانس شدنی هست (حتی به لحاظ ریاضی)، منم چون بالانس تماما ریاضی نمی کنم و اینقدری از رامتین می دونم اینه که بالانس ریاضی به اون مفهوم نمی کنه براش احتمال ریاضی در نظر نمیگیرم و درصد نمیدم، صرفا فرضم اینه گاد جدید بالانس های پیچیده رو از خیلی ساده بیشتر دوست داشته باشه. و البته مطمئنم کسی که دو واحد ادبیات در راهنمایی نظام قدیم و متوسطه اول نظام جدید پاس کرده باشه، فرق "پیچیده" با "عجیب و غریب" رو میفهمه :)) عجیب و غریب یعنی مثلا همه بیگناه، یا همه گناهکار، یا همه شغال، یا همه قاتل :)) چیزی که تو نگاه اول بالانس ریاضی و منطقی و هیچی نباشه :دی پیچیده اما یعنی نیاز به کشف داشته باشه و خیلی راحت نشه بهش رسید. اینم که اعلام نمی کنه تاییدی بر همین حرفه.

و اما به نظرم جز پویا، کسی که خیلی راحت وجود گروه دوم گناهکاری رو رد می کنه یا خیلی خیلی کم احتمال میدونه، این احتمال ازش هست که مثلا در یک مافیا 5 نفره باشه و فکر کنه خب با 5 نفر که فرقه نمیدن :دی وکیل هم میتونه باشه که بدونه فرقه نیست، ولی اگر وکیل باشه و این کارو کنه خره :)) در غیر این صورت ممکنه فرقه ای باشه که خواسته پشت احتمال ریاضی پویا قایم شه :دی البته ممکنه یه هادی ای باشه که کلا خیلی از بالانس سر در نمیاره و صرفا می خواد تو حرفی که زده نمونه یه دلیل علم کرده :))

در کل خسته نباشی هادی جان :)) تلاشت دلاورانه نبود، ولی خوب بود :دی

سلام بر پاک ترین مدیر عامل جهان :))

علاوه بر سفسطته و مغلطه و مسخره، باید جوّاد ( جو دهنده زیاد :)) ) به القابت اضافه شه .

چرا خوشت نیومد ؟ نکنه انتظار داری مثلِ شغال بازی کنم ؟ یا شایدم مثلِ دور 7 جوری باشم که روز اول از بازی برم بیرون ؟ چجوری دوست داشتی حرف بزنم که خوشت بیاد تو پست اولم ؟ :دی
1- بله گفتم کسی که پست دوم رو بده گناهکاره . توضیح هم دادم که میخواستم ببینم کی پست اول رو میده و کاری با نفر دوم نداشتم اصن :دی عجیبه برام با این که توضیحمو خوندی ولی خودتو زدی به اون راه و مجددا داری این سوال رو می پرسی . اما خب تو که مقصودِ منو نمی دونستی، وقتی یدفعه میپری وسط حرفم یعنی میخوای سپر گناهکارا بشی، اگه غیر اینه بگو غیر اینه :دی

2- درسته از بالانس سر در نمیارم، ولی دیگه کُند ذهنم نیستم :دی من سوالم ازت اینه چرا باید تو 16 نفر احتمال دو گروه گناهکاری بیشتر از یک گروه باشه ؟ ای متخصص بالانس ، ای شفتالو :)) چرا واقعا ؟ من نمیگم امکان نداره دو گروه گناهکاری تو بازی باشن، میگم چرا برا شخصِ امیر احتمال دو گروه بیشتر از یک گروهه که هنوزم جوابمو ندادی

3- نسبت به تعداد افراد حاضر در بازی، سوال داشت آخه این ؟

4- شما که گادُالگُدعایی و تو تحلیل دور پیش هم تمنا کردی از بقیه گادها که نقش وکیل رو بازی ندن :دی چطور میشه یک بار تجربه گادی تُ ملاک می دونی که گادها دوست دارن پیچیده باشه بازی ( چون خودت اینو دوست داری ) ولی بار دیگه با وجود خواهش و تمنا فکر می کنی نقش وکیل به احتمال بالا تو بازی هست ؟

5- چطور انتظار داری ازم که باور کنم نمی دونی کجای بازیش بود که گفت بیرون نمیرم اونم دقیقا تو دور قبلی که عرقش هنوز خشک نشده ؟ :دی بله پویای دور پیش اشتباهی نداشت ولی بازیش هم بیگناهی نبود، اینو هم بقیه می تونن تایید کنند :دی

نکته بعدی اینه که مقصودم از تمامی مثال هایی که زدم این بود که تلویحا بی گناه نیستی . نه اینکه لزوما جوکر یا وکیل باشی .

در مورد نقشت هم ترجیح میدم بازی بره جلوتر تا راحت تر بتونم حدس بزنم، اما نقش هایی که برات تو ذهنم میاد عمدتا گناهکاری هستند تا بیگناهی .

فعلا برام 75-25 گناهکاری، تا بعد ببینم چی میشه :دی

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
ولی جلاد برداشته باشی نا امیدم کردی، نقش با ماهیت یکسان آخه ؟
جلاد نقش مخفي گاده؟ 😱

ضمنا دليل ديسلايكتو نفهميدم؟
فرض کن فرقه داریم، به عنوان گاد چکاری میتونی انجام بدی که بی گناها به همون راحتی ای که پویا گفت نبازن؟
اگر فرقه باشه ، بنظر غير تخصصي من بايد ٤ مافيا ٢ فرقه باشه منتهي با يه جذب كه تعدادش به تعداد اوليه مافيا نرسه در صورت جذب . بعد وكيل نبايد داشته باشيم قاتلم همينطور . ١٠ بيگناه اوليه باشه كه اگه يكي جذب شد بشن ٩ به ٧ نهايتش . و مافيا نهايتش ٢ تير موفق داشته باشه و يه سهميه كشتن فرقه مثلا، پليس و كاراگاهم باشن هر دو كه گناهكارا فشارو احساس كنن . خيلي بخام تنوع بدم بگم فرعي هم داشته باشيم فوقش بجاي يه بيگناه يه محافظ ميدم كه اسمش فرعي ولي رسمش بيگناه باشه .
در مورد برهمكنش مافيا و قاتل و احتمالاتشون اصلا وارد نيستم كه چطور بايد باشه ولي اين بالانس ترين چيزيه كه اگه گاد بودم با بودن مافيا فرقه ميچيدم.

جذاب نيست برا من ولي نميگم شدني نيست . خيلي كلاسيكه
~~~~~~~~~~~~~~~

در مورد هادي ديگه عادت داريم به اين حركات منتهي دور پيش هم گفتم اين سبك سپر شده براش و برا من كه دليل بيگناهيش نيست . البته دليل گناهكاري هم نيست صرفا و به روند بازيش بايد دقت كنيم كه چه نيتي پشتشونه .

در مورد عارش به نظر من هم اون پست بيهوده بود و چيزي نميشد اگه ارسالش نميكرد. من حس بدي نگرفتم ازش و ميفهممش چون معمولا بيش فعاله :دي

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلام بر دوستان عزیزم.
من متاسفانه متوجه شدم به گربه حساسیت دارم و دیروز به خاطر این گربه‌ی دوست‌مون کارم به بیمارستان کشید.
یکم با بهبود شرایط بر می‌گردم و نظرم رو راجع به بازی و پست‌ها می‌گم.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
آرش جان فدات شم، نباف :دی و رو بلاغتت هم کار کن حتما عزیزم. چون اولا اینجا مافیاست اگر عبارت کنایی به کار می بری باید قصد مشخص داشته باشی، وگرنه باید هزینشو بدی :دی و ثانیا کسی که از جملات بلاغی استفاده می کنه، تلاش می کنه که در توضیحش به تناقض نخوره، بخش آبی به خصوص جاییش که قرمز کردم از پاراگراف اول در تضاد آشکار با بخش سبز از پاراگراف دومه :دی اگر خودت گفتی که تناقضش چیه ارفاق می کنم و نمره منفی نداره، ولی اگر نگفتی و ازم خواستی توضیح بدم، من با یه پوئن منفی برات توضیح میدم تو پست بعدیم :دی
تضادش کاملا مشخصه و اتفاقا عمدا اونجا هست، چون آرش باهوش :دی به خوبی می‌دونه و همین‌طور می‌دونه که تو می‌دونی که می‌دونه، که پست امیر برای ایجاد واکنش از سمت هادی داده شده. تو از یه طرف می‌آی می‌گی چرا پریدی وسط بازی من و هادی، از یه طرف می‌گی چرا نمی‌فهمی داشتم واکنش می‌گرفتم؟ خب تو چرا نمی‌فهمی داشتم واکنش می‌گرفتم؟ :دی یعنی این چیزی که تو میگی، چیزی نیست که من بتونم در راستای گرفتن واکنش از تو، acknowledge اش کنم و به روی خودم بیارم که می‌دونم می‌خواستی واکنش بگیری :دی

در مورد جوابت به 4 و 5، کاملا غیر اینه. به ورود به موقع به بحث ها نمیگن انفعال میگن هوشمندی، و عجیبه که یکی از هوشمند ترین بازیکنان، این تایم رو درست تشخیص نداده. اینکارت با توجه به فرصتی که تو سوال کردن ازت بهت دادم، و با توضیحات بعدش که دادی، در خوش بینانه ترین حالت یه حرکت خام بود برای اینکه بگی من هستم و بدبینانه هم هم زدن و بیرون کشیدن هادی از فشار بود که البته ناکام موند :دی هر دوشم حرکتیه که مستحق یه پوئن منفی شدیده.
اولا اینکه من هدف شخصی خودم برای واکنش گرفتن از تو رو قطعا بالاتر از هدف احتمالیِ امیرِ شایدبیگناه قرار می‌دم و به نظرم این کاملا قابل درکه، اونم وقتی حرکتت برای من مشکوک بوده. اما بیرون کشیدن هادی از فشار چیه دیگه؟ مگه روی هادی فشاری بود وقتی اون پستم رو دادم؟ تازه من با اون پستت که گفتی هادی جوابش محافظه‌کارانه بوده موافق بودم و لایک هم کردم. پس نباف :دی

ثانیا درباره‌ی ورود به‌موقع، اگه ورود من به‌موقع نبوده و باید صبر می‌کردم بین تو و هادی یک پست ردوبدل بشه، آیا با همین استدلال ورود تو به موقع بوده؟ با همین منطق، بهتر نبود صبر می‌کردی یک نفر پست دوم بعد از هادی رو بده، و بعد از هادی بپرسی؟ تو هم قطعا هدف شخصی خودت برای واکنش گرفتن از هادی رو اولویت قرار دادی و من هم همین کار رو کردم. حالا ایراد من به تو اینه که جلوی ایجاد بحث و جریان کنش/واکنش بین هادی و یک نفر دیگه رو گرفتی.

1- بگو فلسفه "دومین نفر بعد از پست من پست بده گناهکاره" چیه و اصولا از همچین جمله ای چی در میاد که حالا خنثی شده ؟
2- بعد بگو "خنثی شدنش" یعنی چی؟
3- بعد بگو چه بازیکنی با چه نقشی اون حرکت رو خنثی می کنه از نظرت؟ :دی
وقتی هادی اون پست رو داد، چیزی که برای خود من جالب شد این بود که اون کسی که نفر دوم حاضر می‌شه پست بده کیه و چطوری پست می‌ده و واکنشش نسبت به نفر دوم شدن و پست هادی چیه. تو کاری که کردی این بود که علی‌رغم اینکه اصلا نیازی به پست دادن نداشتی، اومدی پست دوم بعد از هادی رو پر کردی و اینجوری دیگه هیچ واکنش طبیعی‌ای روی اون حرف نمی‌تونستیم بگیریم، منظور من از خنثی کردن این هست :دی
سوال سه هم مشخصا جوابش گناهکار و فرعی هست :دی به‌خصوص وکیل می‌تونه انگیزه‌ی زیادی برای این‌کار داشته باشه. چون تو قبلا پست داده بودی و چنین حرکتی برات هزینه‌ی چندانی نداشت. منتهی سوالی که من ابتدا از خودم می‌پرسم، اینه که آیا یک بیگناه این کار رو انجام می‌ده یا نه؟

تو هدف حرکت هادی و متوجه شدی؟ اگر نه، چطور به امیر گیر میدی که خواسته خنثی ش کنه؟ فکر میکنم با امیر موافقم تو این زمینه، که زود خودت رو درگیر کردی::دی

این تیکه هم نشون میده که هدف هادی و متوجه نشدی.
بحث اینه که پست اول و دوم هادی با هم نمی‌خونه، هادی توی پست اولش می‌آد میگه نفر دوم بعد از من گناهکاره، خب حداقل برای من مشخصه که این حرف باعث می‌شه واکنش نفر دوم به این پست اهمیتش دو چندان بشه، بعد میگه می‌خواستم ببینم کی نفر اول پست می‌ده.
ثانیا من لزوما کاری ندارم که امیر حرکت «هادی» رو خنثی کرده یا چی، مشکل من اینه که جلوی ایجاد بحث و گرفتن واکنش از یک نفر دیگه رو گرفته. می‌گم حداقل شخصا برای من وقتی اون پست هادی رو خوندم، برام جالب شد که رفتار نفر دوم چگونه خواهد بود، اما امیر جلوی این رو گرفت.

Arsonist">Arsonist

چههه قد‌ شلوغش می‌کنی توووو هممممممممم اول بازی‌.
اصلنم تابلو نیست داری زرگری دعوا میندازی همه بگن «آخی چه مفسر/تحلیلگر متعهدیییییی :))). بیچاره اینقدر مفسره که حتما بی‌گناهه :)))) »
متاسفانه یا خوشبختانه برای شما، من در این دور به همین سبک بازی خواهم کرد، هرگونه تفسیر و برداشت هم آزاده، از قضاوت آدم باوجدان در این مورد ترسی ندارم :دی

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
خب. پست‌ها رو خوندم. اول این‌که یه کلاس اصول بالانس رایگان داریم در اواخر شهریور؛ دوستان علاقه‌مند با آرش هماهنگ کنن برای ثبت نام.
دوم این‌که با این پیش‌فرض می‌رم جلو که مافیا 4 نفر هست و 2 گناه‌کار فرعی داریم (2 تا از بین وکیل، جاسوس و قاتل)؛ و این‌که یا 10 بی‌گناه داریم یا 9 بی‌گناه و 1 فرعی مثل جوکر، شغال یا محافظ. بنابراین اگه خودمُ کنار بذارم، در 15 نفر بقیه، فعلا 6 گناه‌کار (تیمی یا فرعی) و 9 بی‌گناه (یا 9 بی‌گناه یا 8 فرعی از اونا که گفتم) می‌بینم. فرعی‌ها هم واضحه که چرا جدا کردم. ستون پنجم هم چون نمی‌دونم هست یا نه و اگه باشه چه‌جوری بازی می‌کنه، فعلا در محاسبات لحاظ نمی‌کنم. ضمن این‌که معتقدم اگر وکیل در بازی باشه، ستون پنجم دیگه نیست. بنابراین با این تقسیم‌بندی، همه حالات مد نظرم پوشش داده شده. و طبیعتا اگه نظرم در رابطه با بالانس تغییر بکنه، اینا هم عوض خواهد شد.

یعنی ابتدا به ساکن برام 40 درصد گناه‌کار هستن فعلا و 60 درصد بی‌گناه. و پیش‌فرض اینه همه با 40 درصد گناه‌کاری شروع می‌کنن.

اگر قرار باشه درصدهای یک نفر تغییر معنی‌دار منفی داشته باشه (که شامل سوتی یا حرفی که نشان از گناه‌کاری فرد باشه، آرایی که از دید من گناه‌کارانه باشه، سبک بازی که گناه‌کاری باشه و ...)، نقل‌قول می‌شه یا به اختصار عنوان می‌کنم. تغییر معنی‌دار مثبت هم فعلا بعیده ولی اگه اتفاق بیفته، دلیلش گفته خواهد شد.

ولی در تغییرات کوچک (10 درصد یا کمتر)، نیازی به توضیح نمی‌بینم. ممکنه حسی باشه، ممکنه از نوع ورود فرد به فاز یا لحنش باشه، ممکنه برای واکنش گرفتن باشه یا موارد دیگر. با این تغییرات منفی، اگه بی‌گناه هستید ناراحت نشید و با این تغییرات مثبت، اگر گناه‌کار هستید هم خوش‌حال نشید. هرچی بازی جلوتر بره، ابهام کمتر خواهد شد.

رای به کسی خواهم داد که از نظرم 60 درصد گناه‌کار باشه حداقل. اگر چنین فردی نباشه هم به فردی که بالاترین درصدُ داره رای می‌دم.

فعلا مورد خاص برای تغییر معنی‌دار درصدها ندیدم و نظرم اینه:

آرش 35 درصد گناه‌کار

احسان 35 درصد گناه‌کار

امیر 40 درصد گناه‌کار

امین 45 درصد گناه‌کار

بهاره 35 درصد گناه‌کار

ترسا 45 درصد گناه‌کار

رضا 45 درصد گناه‌کار

سپهر 40 درصد گناه‌کار

سعید 40 درصد گناه‌کار

صدرا 40 درصد گناه‌کار

عرفان 45 درصد گناه‌کار

فری 40 درصد گناه‌کار

محمدامین 40 درصد گناه‌کار

مهسا 40 درصد گناه‌کار

هادی 35 درصد گناه‌کار
اگه مورد خاصی ببینم یا تغییر مهمی اتفاق بیفته، این درصدها به‌روز خواهند شد تا انتهای فاز. یعنی ممکنه هیچ تغییر خاصی نکنه و ممکنه هم چندین بار تغییر کنه.
امروز تا شب و فردا از صبح تا شب دسترسیم محدود هست و خونه نیستم در واقع؛ ولی پستا رو می‌خونم و هر چیزی لازم باشه عنوان می‌کنم.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
افرادی که تا ساعت ۱۷ فاز اول فعالیت مفید کردن:

آرش
امیر
احسان (با ارفاق)
فری
سپهر
عرفان
هادی
پویا

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
خب مشکل کسی که پست اول رو می‌ده چی می‌تونه باشه؟ بالاخره یک نفر باید اون پست اول بعد از تو رو می‌داد دیگه؟

برام جالب شد که رفتار نفر دوم چگونه خواهد بود، اما امیر جلوی این رو گرفت.

آرش VS آرش :))

آرش معتقده که بلاخره یه نفر باید پست اول رو میداده، اما در مقابل معتقده واکنش نفر دوم جالب بوده و بلاخره یکی پست دوم رو نمیداده و از توش چیزی در میومده:))

اینجا باید گفت اتفاقا تو اگر برات مهم بود رفتار نفر دوم رو ببینی، پست من که تعمدا داده شد و به زعم خودت بهش نیازی نداشتم و ایجاد اکت قطعی می کرد. باید برات از پست دهنده دومی که ناچارا مجبور بود بلاخره پست دوم رو بده جذاب تر میبود، چون اون تهش می گفت بلاخره یکی باید پست دوم رو میداد اما من کنش و واکنش ایجاد کردم تو بازی. در واقع از هر طرف که بچرخی بازم در بهترین حالت اون پستت نا لازم و در حالت بد خیلی چیزای دیگه بود. جناب هوشمند :دی

ثانیا درباره‌ی ورود به‌موقع، اگه ورود من به‌موقع نبوده و باید صبر می‌کردم بین تو و هادی یک پست ردوبدل بشه، آیا با همین استدلال ورود تو به موقع بوده؟ با همین منطق، بهتر نبود صبر می‌کردی یک نفر پست دوم بعد از هادی رو بده، و بعد از هادی بپرسی؟ تو هم قطعا هدف شخصی خودت برای واکنش گرفتن از هادی رو اولویت قرار دادی و من هم همین کار رو کردم. حالا ایراد من به تو اینه که جلوی ایجاد بحث و جریان کنش/واکنش بین هادی و یک نفر دیگه رو گرفتی.

خب الان با این تیکه از پستت که کار خودت رو با کار من قیاس کردی و با توجه به فرض خودت که معتقدی من کار هادی رو خنثی کردم، یعنی پذیرفتی که با اون سوالت قصد داشتی کار منو خنثی کنی ؟ :دی خب اول به من بگو چرا سعی داشتی کار منو خنثی کنی ؟ :))

اولا اینکه من هدف شخصی خودم برای واکنش گرفتن از تو رو قطعا بالاتر از هدف احتمالیِ امیرِ شایدبیگناه قرار می‌دم و به نظرم این کاملا قابل درکه، اونم وقتی حرکتت برای من مشکوک بوده. اما بیرون کشیدن هادی از فشار چیه دیگه؟ مگه روی هادی فشاری بود وقتی اون پستم رو دادم؟ تازه من با اون پستت که گفتی هادی جوابش محافظه‌کارانه بوده موافق بودم و لایک هم کردم. پس نباف :دی
و با این بخش از پستت اگر معتقد نیستی اون کارت خنثی کردن کار من بوده و معتقدی که اولویت دادن اکت گرفتن خودت از من، نسبت به اکت گرفتن من از هادی بوده، چرا به ذهنت نرسید که دقیقا من هم همینکارو کردم و اکت گرفتن از هادی برام مهم تر بوده از اکت گرفتن یک ایکسی که خیلی راحت می تونست بگه بلاخره یکی باید پست دوم رو میداد و رد شه ؟ و اینو نسبت دادی به گناهکار یا فرعی بودن من طبق نقل قول زیر وقتی من ازت سوال سوم رو پرسیدم ؟

سوال سه هم مشخصا جوابش گناهکار و فرعی هست :دی

و نکته دیگه اینکه یک وکیل که انجام اینکار براش هزینه چندانی نداره، از نظرت چه سودی میتونه براش داشته باشه اینکار ؟ اصولا از کجا معلوم دومین نفری که پست میداد یه بیگناه نبود و اینطوری بیشتر به نفعم نمیشد ؟

در کل چون پذیرفتی پست قبلیت تناقض داشته خیلی اذیتت نمی کنم :دی اما استدلال خوب استدلالیه که آدم رو توش گیر نندازه :دی تو واضحا الان تو استدلال های خودت داری گیر می کنی :دی

و نکته دیگه هم اینکه با برگشت دادن سریع واژه نباف، واقعیت تغییری نمی کنه :)) بافتن یعنی همین که استدلالی کنی که خودت توش گیر بیوفتی :دی

من جات بودم به اون چیزی که عرفان از کارم تعبیر کرد، یعنی ورود نالازمی که حس بدی نمیده اکتفا می کردم و موضوع رو دور سرم نمی پیچوندم :)) تا اینجا میشه خوش بین بود و گذاشت بر مبنای بیش فعالی، از اینجا به بعدش اما هزینه داره :دی

از قضاوت آدم باوجدان در این مورد ترسی ندارم :دی
و نکته آخر اینکه آدم اگر از چیزی نترسه نیاز نداره جار بزنه :)) اونم وقتی بهش نگفتن نترس :)) باز میل خودته :دی

Erfan">Erfan :
می تونم مثل آرش بگم که از شیوه بلاغی استفاده کردم، کلاس داشت :)) اما نه، تو ذهنم بود که گاد این نقشو گذاشته، تو که تذکر دادی دیدم نذاشته :))

در مورد دیسلایک هم با نوع پست تحلیلت که حاوی جزئیات نقش ها بود + نوع نگاهت به بالانس در حوزه وجود فرقه و قطعیت تعداد نفرات مخالف بودم، اما از نظرم نوع نوشتارش معنی بدی نداشت و به دیسلایک اکتفا کردم :دی دیسلایک نزدیک ترین اکت به مخالفته.

Franking">Franking
هادی جان تو اما وایسا شب برم پشت کامپیوتر کارت دارم :)) تورو حیفه با گوشی باهات بحث کرد، زائل میشه پست :))

Sepehr">Sepehr
سپهر مارو دور ننداز ما اونقد هم بدرد نخور نیستیم داداش :)) من هنوز نفهمیدم اون تیکه یعنی چی :)) ما طرفدارتیم :))

• Smile
واکنش‌ها[ی پسندها]: Franking
کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
سلام
بابت حضور کمم عذرخواهی میکنم از فعالان بازی و گاد. سعی میکنم بیشتر باشم، ولی لامصبا چه خبرتونه آخه، با چه سرعتی دارین میرین جلو؟ :|
در مورد بالانس نظر خاصی ندارم. مواردی که فکر میکنم احتمال بالایی دارن رو مطرح میکنم. به نظرم مافیا به احتمال بالا سناتور داره. جاسوس خارجی رو هم به خاطر جدید بودن نقش و توضیحات زیادی که نوشته شده براش، احتمالا و با احتمال بالا هست.
و اینکه توی 16 نفر احتمالا 10 یا 9 بیگناه داریم و 6 یا 7 گناهکار + فرعی. در مورد اینکه فرقه هست یا نه باید فکر کنم. فعلا همینا میخونم و ملحق میشم به بحثا.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلامی دوباره.

بالانس:
در ۱۶ نفر، به نظرم برای مافیا ۳ نفر کم و ۴ نفر مناسبه. ۵ نفر زیادی قوی هستن در روز. اگر فرقه باشه یک نفر می‌تونه باشه یا دو مثلا با یک یا بدون جذب. غیر از این بازی زود از بالانس خارج می‌شه. جاسوس و جوکر احتمال حضورشون برام بیشتره و از قاتل، وکیل، شغال و محافظ باقی‌مونده احتمال بالا می‌دم که یکی‌شون باشه در بازی. قاتل و جوکر و وکیل دشمن ما هستن و جاسوس خارجی تا اواسط بازی دوست ماست. اون جلاد و محافظ هم بستگی به اهداف داره که گاد بخواد چطوری بالانس بشه بازی.
در مجموع پس حداکثر تو ذهن من ۸تا گناهکار هست تو بازی فعلا.

پس توصیه ام اینه، اگر وقت کافی برای بازی ندارید و گناهکارید، یا می خواین به این شیوه بازی کنید، تا دیر نشده یا شیوه بازیتون رو عوض کنید، یا از بازی انصراف بدید، یا تلاشتون رو کنید منو از بازی حذف کنید که البته این آخری رو یکم بعید می دونم در این دور :دی

هدف این جمله رو توضیح می‌دی؟ :دی چرا یک نفر باید به گناهکارها بگه چطور بازی کنن؟

میبینم که سپر گناهکارا شدی
خواستم ببینم کی پست اول رو میده تا گوشه ی ذهنم نگه دارم :دی

هادی، مگه تو می‌دونی که نقش امیر چیه که می‌گی سپر شده؟ یعنی چرا احتمال گناهکاریش رو نمی‌دی؟

سلام
امیدوارم که دور خوبی رو شاهد باشیم و برای دور اولم عملکرد خوبی داشته باشم

من یک سوال دارم ازت احسان. قبل بازی چه اتفاقی در ذهنت افتاده بود که گفتی خوبه آواتارت رو دون کورلئونه و رئیس مافیا بذاری؟

FM">FM
چرا یک بی‌گناه باید در چند پست دنبال این باشه که بفهمه با حضور فرقه بازی چطور بالانس می‌شه؟ نباید وقتی به ذهنش حالت بالانسی نمیاد احتمالش رو کم کنه؟ جای این‌که بگرده ببینه چه حالتی هست که بالانس می‌شه؟

بحث امیر و آرش رو هم خوندم و فعلا نظری ندارم. چیزی به چشمم بیاد می‌گم.

• Haha
واکنش‌ها[ی پسندها]: Amir

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
Franking">Franking

جواب من و چرا ندادی؟ پرسیدم چرا به جای استفاده از حست و حمله مستقیم انتخاب نفر رو رندوم کردی؟ و از این رندومنس چی قرار بوده عادیت بشه؟

Sepehr">Sepehr

زرگری ای که گفتی بین آرش و کی بوده؟ و شلوغ کاری ای که میگی دقیقا کجای پستای آرشه؟ یکم جو بود تو این پستت.

بحث اینه که پست اول و دوم هادی با هم نمی‌خونه، هادی توی پست اولش می‌آد میگه نفر دوم بعد از من گناهکاره، خب حداقل برای من مشخصه که این حرف باعث می‌شه واکنش نفر دوم به این پست اهمیتش دو چندان بشه، بعد میگه می‌خواستم ببینم کی نفر اول پست می‌ده.
ثانیا من لزوما کاری ندارم که امیر حرکت «هادی» رو خنثی کرده یا چی، مشکل من اینه که جلوی ایجاد بحث و گرفتن واکنش از یک نفر دیگه رو گرفته. می‌گم حداقل شخصا برای من وقتی اون پست هادی رو خوندم، برام جالب شد که رفتار نفر دوم چگونه خواهد بود، اما امیر جلوی این رو گرفت.

آخه من وقتی پست هادی رو خوندم پیش خودم گفتم خوب که چه؟ هنوزم معتقدم خوب که چه، تو انتظار داشتی چی ازش درآد؟ بخاطر همین حرکت امیر برای من منطقی اومد. چون هر سناریوی فرضی ای میسازم توی ذهنم نتیجه ای نمیده بهم حرکت هادی. مشکلم باهاشم همینه، قبلا یک نفر و انتخاب میکرد حسی بهش حمله میکرد، الان همه چی و به شانس سپرده:دی

FM
چرا یک بی‌گناه باید در چند پست دنبال این باشه که بفهمه با حضور فرقه بازی چطور بالانس می‌شه؟ نباید وقتی به ذهنش حالت بالانسی نمیاد احتمالش رو کم کنه؟ جای این‌که بگرده ببینه چه حالتی هست که بالانس می‌شه؟
سلام امیدوارم که حالت خوب باشه.

دو پست. 1- میخوام ببینم شدنی هست اگر نظرات قابل قبولی دیدم حواسم و به فرقه جمع تر کنم. 2-ببینم کسانی که معتقدن احتمال وجود فرقه خیلی کمه، آیا به این فکر کردن که گاد میتونه بالانسش کنه یا نه؟

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
FM">FM

صرفا خواستم جای سلام احوال پرسی معمولی یک امتیاز منفی برای کسی که پست اول رو میده در نظر بگیرم، که اونم شما بودی :دی چیزِ عجیبیه بنظرت ؟

Amin">Amin

احتمال گناهکاری شُ نمیدم ؟ من دارم میگم گناهکاره :))

Amir">Amir

چی تو پویا دیدی که پیاپی لایکش می کنی ؟ :دی تحلیل بالانستون که کاملا متفاوته، حرف خاصی هم نزده کمکی هم به بهبود شرایط بازی نکرده ، چجوریاس که علنی حمایتش می کنی ؟ :دی

• Dislike
Professor
پسندها
7
امتیازها
70
مدال‌ها
9
سلام من شرایط دنبال کردن بازی رو ندارم در حال حاضر این پستم به زور دارم میفرستم. :دی تا اینجا باید بحثای بین آرش و امیر و هادی رو بیشتر دنبال کنم اما نسبت به پستای امیر حس بهتری گرفتم اما چیزی نیست که طبقش بی‌گناهی و گناهکاری کسی رو تشخیص داد. فعلا جا داره.
این احسانمونم بامزه و جستجوگر بنظر میاد، خوشم اومد. :دی

• Love
کارآموز مافیا
پسندها
22
امتیازها
5
مدال‌ها
1
به نام رب المافیا

اینجانب ۴ دور بازیا رو خوندم قبلا، و به احتمال خییییییییییلی زیاد میتونم بگم که آرش هر‌وقت اینجوری قیل و‌قالش زیاده، احتمال بسیار زیاد شره. :)

نظرم به امیر بسیار مثبت،
و به هادی فعلا آمفوتره.

با توسل به گاد الگدود، این پست را به پایان می.بریم.
به گاد پناه میجویم از شر هادیان و آرشان شر، که با برنامه‌ریزی زرگری راه میندازن.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
فعالیت مفید در فاز روز اول تا ساعت ۲۰:

آرش
امیر
احسان
فری
سپهر
عرفان
هادی
پویا
مهسا (با ارفاق)
امین
صدرا (با ارفاق)

عدم فعالیت مفید در فاز روز اول تا ساعت ۲۰:

ترسا
سعید
رضا
محمدامین
بهاره

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
ضمنا تصمیم گرفته شد افرادی که این فاز بدون امان فعالیت نمیکنن، فاز بعد برن دفاعیه.

مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
گزینه ی اول رای م تا اطلاع ثانوی امیر هست .

راجع به بقیه هم همونطور که گفتم فری فعلا یک امتیاز منفی پیشم داره، اما طوری نیست که بخوام بهش رای بدم .

از این سبک پویا هم حقیقتش خوشم نیومد و فعلا حسم بهش بیشتر منفی هست تا مثبت .

من که نقش خودمو می دونم، اینکه آرش به امیر که تارگت من هست، مشکوکه، و البته که تنها فردی هست بجز خودم که جرئت اتهام زدن بهش رو داره باعث میشه فعلا حسم بهش مثبت باشه :دی

رای به اعدام: رای به اعدام امیر

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
من الان رسیدم می رم پست ها رو می خونم میام. تنها چیزی که تو دید اولیه به چشمم اومد اینه که پویا داره بازی می کنه و درصد نمی ده :)) خوشحال شدم دوست خوبم.

• Dislike

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
گزینه ی اول رای م تا اطلاع ثانوی امیر هست .

راجع به بقیه هم همونطور که گفتم فری فعلا یک امتیاز منفی پیشم داره، اما طوری نیست که بخوام بهش رای بدم .

از این سبک پویا هم حقیقتش خوشم نیومد و فعلا حسم بهش بیشتر منفی هست تا مثبت .

من که نقش خودمو می دونم، اینکه آرش به امیر که تارگت من هست، مشکوکه، و البته که تنها فردی هست بجز خودم که جرئت اتهام زدن بهش رو داره باعث میشه فعلا حسم بهش مثبت باشه :دی

رای به اعدام: رای به اعدام امیر
امتیاز منفی یعنی چی؟ من پست چندم و میدادم منفی نمیشدم برات و چرا؟ اصلا درکت نمیکنم هادی :-| به عنوان یک بیگناه، از یک جایی به بعد نباید هدفت این باشه که درک شی توی بازی؟ این نقطه چه وقتیه و چطور میخوای بهش برسی؟

• Like
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین