برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور چهاردهم مافیا | جنگ شاه و امپراتور

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
من کلی رفتم ورق اینا آوردم راجع به بالانس فکر کردم نوشتم، بعد گفتم حالا برم پست بالانسارو بخونم. اولم با پویا شروع کردم با امیر شروع نکردم. دیدم عملا همونه تازه من احتمال 4 مافیا 2 فرقه 7 بیگناه 3 فرعی رو می تونستم بدم دیدم توضیح پویا منطقیه و نظرم عوض شد. :| الان نظرم همون نظر پویاس.
گادفادر که هست. از اونجایی که شهردار هست با توجه به توضیحات دور پیشم، سناتور هم هست از نظرم. بعید می دونم مافیای بینقش داشته باشیم. پس از ترور، یاکوزا و دکتر بی وجدان یکیشون هست. دکتر فکر می کنم باشه چون جدیده. اما اسمش رو اصلا منطقی نمی دونم :)) هر چقد فکر کردم نفهمیدم چرا اسمش دکتره. تنها کسی که می تونه بهشون تیر بزنه پلیسه. که اونم تیرش درمان نداره. اول اومدم با همین منطق کلا کنار بذارمش بعد دیدم نوشته دکتر بی وجدان هر کی رو هدف بده ضد پرسش هم میشه. از این نظر فکر می کنم باشه. بین ترور و یاکوزا حقیقتا فکر می کنم بستگی به ستون پنجم و وکیل مدافع شیطان داره که باشن یا نه. اگه جفت نباشن فکر می کنم یاکوزا منطقی تره. اگه باشه یکیشون یا جفت باشن ترور.
اگه این رو گفتی که نطقی نیست برای من. در این صورت ما 8 گناهکار داریم و 8 بیگناه که یکیشونم می تونه بیگناه نباشه و جوکر باشه. در شروع بازی برابری تعداد بین گناهکاران و بیگناهان چطوری منطقیه؟
درصد گناهکاری و بیگناهی می تونی برای هادی قائل بشی؟ می گی اون درصد ها رو؟
پویا
یه آواتار بدتیپ داشتی قبلا به اینکه من گفتم اعدام درست گیر داده بودا :)) الان خودت استفاده کردی. فرق اون با این چیه؟ :))

چون در اون لحظه که اومدم توی تاپیک که پست بدم آخرین پست، پست تو بود، بنابراین پست من شد پست اول بعد از تو. اما اگر یک نفر بعد از تو پست داده بود باز هم پست میدادم، چون به نظرم این حرکتت کاملا رندوم و تصادفی بود، و هنوزم نمیتونم متوجه بهشم هدفت چی بوده؟ :دی البته مثل همیشه تحسین میکنم مشارکتت رو در آغاز کردن بازی. یه فرقی داره این حرکتت با ادوار گذشته که مستقیم به شخص خاصی حمله نکردی و انتخاب نفر رو به تقدیر سپردی، دلیلش چی میتونه باشه؟ چون الان عامل حس هم در شروع بازیت استفاده نکردی، اگر حس نبوده پس چیه؟ تصادف کامل؟
یه سوال ازت دارم. اگه کار هادی منطقی نبود. چرا تو پست اولت بهش اشاره نکردی؟ و الان که گیر داده بهت تازه داری می گی منطقی نیست

سلام
بابت حضور کمم عذرخواهی میکنم از فعالان بازی و گاد. سعی میکنم بیشتر باشم، ولی لامصبا چه خبرتونه آخه، با چه سرعتی دارین میرین جلو؟ :|
در مورد بالانس نظر خاصی ندارم. مواردی که فکر میکنم احتمال بالایی دارن رو مطرح میکنم. به نظرم مافیا به احتمال بالا سناتور داره. جاسوس خارجی رو هم به خاطر جدید بودن نقش و توضیحات زیادی که نوشته شده براش، احتمالا و با احتمال بالا هست.
و اینکه توی 16 نفر احتمالا 10 یا 9 بیگناه داریم و 6 یا 7 گناهکار + فرعی. در مورد اینکه فرقه هست یا نه باید فکر کنم. فعلا همینا میخونم و ملحق میشم به بحثا
این پست بالانست مهسا به طرز خطرناکی نزدیک به پست بالانس محمدرضا بود که پویا به درستی گفت زیادی محافظه کارانه اس.

در ۱۶ نفر، به نظرم برای مافیا ۳ نفر کم و ۴ نفر مناسبه. ۵ نفر زیادی قوی هستن در روز. اگر فرقه باشه یک نفر می‌تونه باشه یا دو مثلا با یک یا بدون جذب. غیر از این بازی زود از بالانس خارج می‌شه. جاسوس و جوکر احتمال حضورشون برام بیشتره و از قاتل، وکیل، شغال و محافظ باقی‌مونده احتمال بالا می‌دم که یکی‌شون باشه در بازی. قاتل و جوکر و وکیل دشمن ما هستن و جاسوس خارجی تا اواسط بازی دوست ماست. اون جلاد و محافظ هم بستگی به اهداف داره که گاد بخواد چطوری بالانس بشه بازی.
در مجموع پس حداکثر تو ذهن من ۸تا گناهکار هست تو بازی فعلا
یک: یه حرف قشنگ از خودت یاد من مونده همیشه. اونم این تئوری بود که افرادی که سعی می کنن احتمالات رو بالا نگه دارن برای بقیه و مشخص نباشه بالانس و اینا معمولا گناهکارن. چقدر احتمال 1 فرقه رو می دی؟ با یا بدون جذب؟ این مصداق بارز بالا نگه داشتن احتمالات نیست؟
دو: حداکثر 8 گناهکار و 8 بیگناه؟ چطوری این بالانس برات در میاد؟ با توجه به اینکه وکیل که کاملا در راستای گناهکاران بازی می کنه و قاتل که بیگناه می کشه هم توی اون 8 نفر جدای تیر های مافیا و یاکوزای احتمالی هست؟ در نهایت ین بخش دوم هم می تونه زیرشاخه بخش اول باشه.
سپهر
دهنت سرویس یعنی :))
خیلی خوشحالم که ایندفعه زود نمردی :))

يه نكته ديگه اينكه من خودم الان ساعت نزديك به ١٠ هست اومدم پست دادم . اما از صبح كه سر كار بودم گاها اومدم سر زدم و پست هارو كم و بيش دنبال كردم و بعدش كلا نبودم تا الان وقت كردم پست بدم اما ٢-٣ نفر هستن مثل احسان و ترسا و عرفان هم ديروز و همامروز تو يه تايم مشخصي اومدن و پشت سر هم پست دادن و خب براشون مهم بوده كه حتما پست رو بدن . يه جورايي حسم ميگه بيناينا حداقل ٢ تا گناهكار هست . البته ترجيحم اينه حسي نظر ندم اما نكته اي بود كه خواستم مطرح كنم​
این بخش حرف هات رو متوجه نشدم. چطور این افراد احتمال گناهکر بودنشون بیشتره؟

نظری در مورد راه درست ندارم. نظر تو چیه؟​
این پستت رو دیدم خندم گرفت. من تو پستی که نقل قول کردی نظرم رو گفتم که از نظرم راه درست چیه :)) این چه سوالیه.
ببین اگه نمی دونی راه درست برای تشخیص گناهکار چیه، شاید منظورت اینه که راه درست رو نمی دونی و راه های دیگه ای می شناسی؟ اون ها رو بگو. چه راه دیگه ای وجود داره زمانی که یه اکتی از یه شخص می بینی بفهمی گناهکاره یا بیگناه؟
و در نهایت دوباره امیر. آقا من پستای تو و آرش رو دوباره خوندم. کار جفتتون برای من منطقی نیست. یعنی یه سری جاها تو صحبتاتون مشکل می بینم که اگه می خوای اونا رو دقیق بهت بگم. اما اصل مشکلم همون حرفاییه که زدم. سر جاشونن هنوز و من خیلی حالیم نشد دلایل رو.
به علاوه دو تا سوال دیگه برام ایجاد شد که بالا نوشتم.
منتظر جواب آرش به تو هم هستم. و اینکه آرش
بهاره ازت سوال خوبی پرسید. می خواستی از امیر واکنش بگیری. گرفتی. نظرت چیه. و اینکه. اگه می شه به عنوان یه گناهکار و یه بیگناه انتظار چه واکنشایی رو داشتی؟

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
ها راستی امیر پست خارج از بازیتم نفهمیدم بعدا بهم تو تلگرام بگو :))

• Dislike
واکنش‌ها[ی پسندها]: Amir
کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
از داستانا هیچی سر در نیاوردم حقیقتا. جز اینکه یه درصد و اگه خیلی تابلو بخوایم نگاه کنیم پویا رئیس اطلاعاته امیر رئیس ارتشتاران؟
اعدادم بهشون فکر کردم به هیچی نرسیدم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Sepehr
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
Franking">Franking

"از این سبک پویا هم حقیقتش خوشم نیومد و فعلا حسم بهش بیشتر منفی هست تا مثبت ."

؟! (یعنی نیازمند توضیح بیشتر از فرد (هادی) هست).

این چون مربوط به شیوه بازیم هست، توضیح می‌دم: سبک از چند هفته قبل از این دور و برای حداقل 1 تا 2 سال آینده انتخاب شده. بنابراین به سبک نباید حس منفی یا مثبت داشته باشید، چون حالاحالاها همینه و ربطی به نقش نداره.
----------------------------------------------------------------------------
Erfan">Erfan
اها اين يادم رفت Pouya درسته در توضيحات نوشتي ممكنه اين درصدام به صورت حسي باشه ولي دوس دارم از زبون خودت بشنوم كه حسي هست يا چي و با كدوم قسمت از من مشكل داري كه جزو بالاترين درصد هات هستم؟ نميدونم قراره ديالوگ بكني يا نه فقط درصده؟ 😁

اگر لازم بود، همون‌جا می‌گفتم حتما عرفان.

------------------------------------------------------------------------------
نکته خاص دیگری ندیدم فعلا.

فعلا در مورد بالانس نظرم همونه. در مورد درصدها، رضا و امین برای عدم فعالیت بود. درصد امین به حالت عادی برگشته الآن. ترسا و عرفان هم حس. ترسا به حالت عادی برگشته و عرفان نه. این توضیحات هم لزوما فاز بعد اون درصدها، نمی‌دم. اگر صلاح بدونم می‌گم. و چیزی هم که نگم در این رابطه، یعنی صلاح ندیدم که عنوان بشه به هر دلیلی (از گرفتن واکنش بگیرید تا موج‌سواری و سوءاستفاده و سایر مسائل).

آرش 35 درصد گناه‌کار

احسان 35 درصد گناه‌کار

امیر 40 درصد گناه‌کار

امین 40 درصد گناه‌کار

بهاره 35 درصد گناه‌کار

ترسا 40 درصد گناه‌کار

رضا 45 درصد گناه‌کار

سپهر 40 درصد گناه‌کار

سعید 40 درصد گناه‌کار

صدرا 40 درصد گناه‌کار

عرفان 55 درصد گناه‌کار (واکنشش به افزایش درصد، برخلاف بقیه، در دسته واکنش‌های گناه‌کارانه قرار می‌گیره از دید من تا بی‌گناهانه. و 10 درصد اضافه شد.)

فری 40 درصد گناه‌کار

محمدامین 40 درصد گناه‌کار

مهسا 40 درصد گناه‌کار

هادی 35 درصد گناه‌کار

توضیح: سیستمم خودبه‌خود به تعادل رسید الآن. منتهی اگر بخش منفی مربوط به امین و ترسا برام تعدیل نمی‌شد، 10 درصد گناه‌کاری اضافی باقی می‌موند. در این حالت اون درصد به صورت مساوی و تقریبی بین بقیه پخش می‌شه و احتمال رسیدنش به فردی که بیشتر بی‌گناهه برام، بیشتره.
فعلا شک بالای 60 درصد ندارم.

اگر بی‌گناه هستید، جستجوگرانه بازی کنید. این مهم‌ترین ویژگی هست. چه با 1 پست چه 100 پست.

• Smile
Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
Mamalgr">Mamalgr

"یه آواتار بدتیپ داشتی قبلا به اینکه من گفتم اعدام درست گیر داده بودا :)) الان خودت استفاده کردی. فرق اون با این چیه؟ :))"

برو ببین جناب هیوگو به چی گیر داده بود، بعد خودت ببین فرقشون چیه. متوجه نشدی سوال کن دوباره دوست خوش‌تیپم.

• Haha

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
ممل:

یه سوال ازت دارم. اگه کار هادی منطقی نبود. چرا تو پست اولت بهش اشاره نکردی؟ و الان که گیر داده بهت تازه داری می گی منطقی نیست

من اگه چیزی و درک نکنم سریع در برابرش گارد نمیگیرم، صبر میکنم واضح بشه، که نشد. نه تنها نشد بلکه پیچیده ترم شده. دلیل هم که مشخصه، ممکنه طرف به چیزی فکر کنه که من نکنم و یا طرحی داشته باشه که من ناخواسته خراب کنم. به "شخصیت" هم برمیگرده البته تا حدودی، تفاوت شخصیت من و امیر اینجا مشخص میشه. شخصیت و گذاشتم توی کوتیشن چون ممکنه تفاوت ذهنیت یا تجربه باشه و ربطی به شخصیت نداشته باشه، که بیان تفاوتش اینجا بی‌ربطه. به طور خلاصه، من حرکت امیر و اشتباه ندیدم اما ترجیح خودم فرصت بیشتر دادن بود، و از نگاه من فرقی نمیکنه، نفر دوم توی اون موقعیت هرکسی میتونست باشه، چه امیر چه شخص دیگری، و همونطور که حدس میزدم حرکت هادی واضح تر نشد برام. به نظرم اگر طرح و برنامه ای بود بعد از اون جریانات باید بیان میشد. الان هادی میگه امیر 75 درصد گناهکاره براش، تا من ندونم چرا و چطور به این درصد رسیده نمیتونم بهش اعتبار بدم. اصلا بگیریم درست هم میگه و امیر گناهکاره، این گل یا پوچه. اگر قراره گل یا پوچ بازی کنیم چرا بحث کنیم؟

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
دوباره ممل:

این پست محمدرضا که میگی پست مهسا شبیهش بوده شماره بده برم بخونم.

• Like
مافیایی
پسندها
252
امتیازها
95
مدال‌ها
11
امتیاز منفی یعنی چی؟ من پست چندم و میدادم منفی نمیشدم برات و چرا؟ اصلا درکت نمیکنم هادی :-| به عنوان یک بیگناه، از یک جایی به بعد نباید هدفت این باشه که درک شی توی بازی؟ این نقطه چه وقتیه و چطور میخوای بهش برسی؟

هر پستی بجز پست اول رو می دادی . وقتی اون پست را دادم تو نگاه اول شاید همه منتظر بودن ببینن کی پست دوم رو میده ؟ ولی خب نفر دوم مهم نبود اصلا، من صرفا خواستم ببینم کی بدو بدو پست اول رو میده . توضیحم دادم اتفاق عجیب غریبی نیوفتاده . کجای درک من مشکل داری ؟

فرد دوم در حالات مختلف چی میتونست باشه؟
و اینکه نفر دوم هر کی بود و هر چی میگفت کاریش نداشتی ؟ لطفا در این مورد توضیح بده

فرد دوم هرکی بود هرچی می گفت مهم نبود . من هدفم از دادن اون پست نفر اول بود .

یه بار دیگه اگه می شه صراحتا اعلام می کنی مشکل کسی که پست اول بعد تو ی ده چیه و چرا پوئن منفی می گیره؟ فکرنکنم هیچوقت این رو دقیق گفته باشی.

خب من میام میگم نفر دوم گناهکاره، این تا اینجا :دی یعنی نفر اول هیچی نیست . با خیال راحت میاد بعد از پست عجیب غریبم پستشو میده، که یعنی من نیستم اون گناهکاره که میگی، همین میشه امتیاز منفی .

"از این سبک پویا هم حقیقتش خوشم نیومد و فعلا حسم بهش بیشتر منفی هست تا مثبت ."

؟! (یعنی نیازمند توضیح بیشتر از فرد (هادی) هست).

این چون مربوط به شیوه بازیم هست، توضیح می‌دم: سبک از چند هفته قبل از این دور و برای حداقل 1 تا 2 سال آینده انتخاب شده. بنابراین به سبک نباید حس منفی یا مثبت داشته باشید، چون حالاحالاها همینه و ربطی به نقش نداره.

سلام و درود به پویای عزیز

از اونجایی که اولین بار هست داری از این مدل بازی رونمایی می کنی پس حق دارم ایراد بگیرم ازش چون چیزی ازش نمی دونم . حالا ایرادم چیه ؟
تشخیصت تو این سبک بشدت سخته . هرکاری هم می کنم نمی تونم حس مثبت بگیرم . بزار مثال بزنم برات، اگه مشخص بشه به بی گناه رای دادی حس منفی میگیرم ازت، اگرم مشخص شه به گناهکار رای دادی نمی تونم حس مثبت بگیرم چون ممکنه به یارت رای داده باشه (!) :دی هرجوری به این سبک نگاه می کنم حس منفیش بیشتر از مثبت هست . کسی که تو بحث ها شرکت نمی کنه و فقط درصد میده رو نمیشه چیزی ازش درآورد .

FM

کارنیاموز مافیا
پسندها
171
امتیازها
315
مدال‌ها
32
هر پستی بجز پست اول رو می دادی . وقتی اون پست را دادم تو نگاه اول شاید همه منتظر بودن ببینن کی پست دوم رو میده ؟ ولی خب نفر دوم مهم نبود اصلا، من صرفا خواستم ببینم کی بدو بدو پست اول رو میده . توضیحم دادم اتفاق عجیب غریبی نیوفتاده . کجای درک من مشکل داری ؟

پس با این حساب من که اومدم پستتو دیدم باید پیش خودم میگفتم خوب بزار بعد هادی پست ندم که فکر نکنه من گناهکاریم که خواستم نفر دوم نباشم؟ :دی خوب این به این معنی نیست که من گناهکار نیستم، بخاطر همین برام مهم نبوده که پست اول باشم یا دوم؟

اصلا چرا بیگناهی که به خودش شک نداره بخاطر پست اول یک بازیکن که نقشش معلوم نیست بیاد ترتیب پستاش و تنظیم کنه؟

اینکه از این سیستم برای حس مثبت و منفی گرفتن استفاده میکنی رو درک نمیکنم. ترتیب پست های اول افراد هیچ ربطی به گناهکاری /بیگناهیشون نداره. واکنشی هم اگر میخواستی بگیری باید تا الان گرفته باشی و اینکه میگی فری امتیاز منفی داره بخاطر پست اولش بسی جای تعجب داره برام.

• Like
کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
اما ٢-٣ نفر هستن مثل احسان و ترسا و عرفان هم ديروز و همامروز تو يه تايم مشخصي اومدن و پشت سر هم پست دادن و خب براشون مهم بوده كه حتما پست رو بدن . يه جورايي حسم ميگه بيناينا حداقل ٢ تا گناهكار هست
سلام خوش اومدي

پست اول منو اگر خونده باشي توضيح مختصري دادم در اين مورد ، قطعا مهمه كه پست بدم چه بيگناه باشم چه گناهكار! نميفهمم اين دليلتو براي گناهكاري ٢ نفر ازين ٣ نفر! همه كه نميتونن ٢٤ اي پاي تاپيك باشن!

در ارتباط به توضیحات بالانست.، نقش های مافیا رو جز سناتور چی می بینی؟ حدست راجع به نقش های بیگناهان چیه؟ یکم بیشتر توضیح می دی
كي دنبال نقشاي دقيق بيگناها ميگرده؟ :دي

عرفان 55 درصد گناه‌کار (واکنشش به افزایش درصد، برخلاف بقیه، در دسته واکنش‌های گناه‌کارانه قرار می‌گیره از دید من تا بی‌گناهانه. و 10 درصد اضافه شد
بنظرم واكنش من ايرادي نداشت و اين حقو براي خودم ديدم كه با ديدن درصد خودم در پست "پويا" ، كه همه ميدونيم چه اثري در بازي داره حتي با سبك جديد بازيش ، واكنش نشون بدم و علت رو جويا بشم كه از همين اول بازي نشه دستاويز براي اينكه حس بازي من رو پيش بقيه منفي كنه! ازين بيشتر هم كاري نميتونم بكنم براي حس و اميدوارم سو استفاده نشه و بازيمو تخت شعاع قرار نده ، البته تو رو ميدونم روي حس بازي نميكني صرفا براي بقيه بود اين.

هر پستی بجز پست اول رو می دادی . وقتی اون پست را دادم تو نگاه اول شاید همه منتظر بودن ببینن کی پست دوم رو میده ؟ ولی خب نفر دوم مهم نبود اصلا، من صرفا خواستم ببینم کی بدو بدو پست اول رو میده . توضیحم دادم اتفاق عجیب غریبی نیوفتاده . کجای درک من مشکل داری
هادي اين سوال منو جواب بده بيزحمت

مگر نه اينكه يك نفر چه بخاد چه نخاد بايد بعد از تو پست بده؟؟ مگه بازي پاز ميشه با گفتن اون حرف تو و ديگه گاد مياد تاپيكو ميبنده تمام؟ خب بالاخره يه بنده خدايي پست بايد بده چه بيگناه چه گناهكار اين اصلا نشون دهنده چيزي نيست. فري نميداد من ميدادم اون يكي ميداد اصلا گاد ميداد. حالا خود داني پوعن منفي ميدي مثبت ميدي ولي جالب نبود بنظرم اين توجيهت.

ضمنا اينم نفهميدم اونحا كه انين پست دوم داد ارندي گفتي سپر گناهكارا شدي يني امير بيگناهه . بعد درصد ٧٥ گناهكاري ميزي به امير بخاطر اون كار و بحثتون! اين چه تناقضيه؟

بعدش مياي ميگي كلا هدفم نفر دوم نبود نفر ارلو ميخاستم شكار كنم كه فري شد پوعن منفي؟ اينارو حل كن برامون من متوجهت نيستم كلا

از مهسا صدرا احسان سپهر و رضا كه كلا نيست و بقيه كم فعالا ميخام بيشتر تو بحثا شركت كنن چون فازها الان يك روزه هست و چيزي از كسي در دست نداريم و اعدام اجباريه. اگر بيگناهيد مشاركتتونو ببرين بالا

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
ويرايش در جواب هادي ==> در ضمن نفهميدم اونجا كه امير پست دوم داد اومدي گفتي سپر گناهكارا شدي

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
من خیلی از بازی عقبم و این هر لحظه انگیزم رو برای ادامه بازی کمتر میکنه و حس عذاب وجدان یه لحظه راحتم نمیذاره. تمام سعیم رو میکنم امروز به آخرین پست برسم.

اما یک چیز رو میدونم، توی گاد بودن یکی از جذابیت ها، پیچیدگی بازیه، یعنی گاد ها از خلق چیزی که معما گونه باشه و بازیکنا دوست داشته باشند که کشفش کنند لذت می برند، در نتیجه من فرضم اینه که برای رامتین، اونم تو اولین دورش، پیچیده کردن بالانس اهمیت داشته باشه و خب یکی از ابزار های مهم این موضوع وجود گروه دوم گناهکاری و نقشی مثل وکیل هست، در نتیجه من از نظرم گزینه 2 احتمال بیشتری داره.
یه جا گذری خوندم که گاد گفته بالانس عجیب نیست، من اینو اینطوری برداشت میکنم که یه بالانس ساده داریم. ندیدی یا نظرت این نیست؟ در ادامه دیدم در جواب هادی اینو توضیح دادی. اگر منظور گاد از عجیب و غریب این چیزی که گفتیه، خب چرا مطرحش کرده؟ مگه میشه کسی همچین بالانسی رو در نظر بگیره که همه شغال و همه قاتل و همه بیگناه و .... باشن؟

در مورد بحث بین آرش و امیر، از نظرم حرکت اولیه امیر موردی نداره مگر یک مورد بعید که همونطوری که گفتم بعیده. فعلا مطرح نمیکنم و صبر میکنم. البته الان که پست جواب هادی رو دیدم مطرح میکنم. دقیقا منظورم سپر شدن بود. حرکت آرش در قبال اون پست هم آرشی‌عه به نظر من و مشکلی توش نمیبینم. اون پست 5 تا سوال امیر خوب و طبیعی بود ولی از بند آخرش خوشم نیومد.

پست 33 امیر در جواب هادی خیلی حرص‌درآر بود، مثل اون پستایی که اون دور که من قاتل بودم و امیر مافیا برای من مینوشت. :دی یه سوال از امیر دارم. این پستی که برای هادی نوشتی، من ازش اینطوری برداشت میکنم که هادی برات بیگناه نیست. اینطوریه؟
و اینکه به امین رای دادی؟ چرا صدرا و رضا نه؟
پست 46 آرش در جواب امیر خوب بود.

Pouya">Pouya
خب. پست‌ها رو خوندم. اول این‌که یه کلاس اصول بالانس رایگان داریم در اواخر شهریور؛ دوستان علاقه‌مند با آرش هماهنگ کنن برای ثبت نام.
چه خوب.
راستی مستقیما وارد بحث نمیشی؟:|

Mamalgr">Mamalgr
این پست بالانست مهسا به طرز خطرناکی نزدیک به پست بالانس محمدرضا بود که پویا به درستی گفت زیادی محافظه کارانه اس.
با بزرگی خودت ببخش دیگه :)) ولی قول میدم تو کارگاه بالانس شرکت کنم و سطحمو ببرم بالا. من این موضوع رو دوست دارم ولی متاسفانه بلد نیستم. در همین حد قبول کن فعلا ازم. :دی

اینو برای سپهر نوشتی. جدیه یا شوخی؟ اگه جدیه من حس میکنم تو میدونی سپهر بیگناهه.

Franking">Franking
ولی خب نفر دوم مهم نبود اصلا، من صرفا خواستم ببینم کی بدو بدو پست اول رو میده . توضیحم دادم اتفاق عجیب غریبی نیوفتاده .
قبل اینکه این پستتو ببینم من زمانی که نفر اول و دوم پست دادن رو بررسی کردم. اینطوری نبوده که کسی بدو بدو بیاد پست بده. من از این شیوه خوشم اومده که میخواستی ببینی کی حداکثر تلاشش رو میکنه که نفر دوم نباشه. ولی زمانی که فری پستش رو ارسال کرده اینطوری نبوده که بهش بگیم بدو بدو.

FM">FM
اصلا چرا بیگناهی که به خودش شک نداره بخاطر پست اول یک بازیکن که نقشش معلوم نیست بیاد ترتیب پستاش و تنظیم کنه؟
صادقانه میگم من اگر اون لحظه پست رو میخوندم ترجیحم این بود نفر اول و دوم پست ندم. سوای هر نقشی این قضیه میتونه آدمو تو دردسر بندازه. اگر بیگناه باشی میتونی مورد سواستفاده قرار بگیری، اگر گناهکار باشی هم که ممکنه گیر بیفتی. وقتی فکر میکنم طبیعیه که بیگناه هم خودشو تو همچین شرایطی قرار نده.

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
یک دور خیلی سریع و گذری پستارو خوندم و نکاتی که نظرمو جلب کرد رو مطرح کردم. ولی متاسفانه هنوز داستان رو نتونستم بخونم. سعی میکنم تا آخر امروز بخونم.

کارکشته مافیا
پسندها
118
امتیازها
405
مدال‌ها
27
سلامی دوباره.

بدون جذب؟ :دی فرقه بدون جذب، دقیقا چیه و به چه دردی می‌خوره؟

من راجع به بالانس بودن بازی برای تیم‌ها حرف زدم اون‌جا. فرقه‌ی دو نفره بدون جذب شانس برد داره، چون در بالانس اعلام نشدن و نمی‌شن و جذب هم نداشته باشن کسی نمی‌فهمه کلا که هستن و تمرکز بازی هم روی مافیاست. در مورد جذابیت بله باهات موافقم و جذاب نیست فرقه‌ی بدون جذب برای من. بازی بدون رهبر یا جلاد هم جذاب نیست برام. منتها خب من دید خاصی ندارم که برای رامتین چه چیزی جذابه و چه چیزی نیست.

در این مورد هم اتفاقا از بیگناهان باید انتظار بره که چنین سوالاتی رو بپرسن. الان نقطه‌ی ابهام بالانس فرقه هست. شما از یک بیگناه توقع داری این نقطه‌ی مهم رو تو فاز اول مورد پرسش قرار نده و چون حالتی به ذهن خودش نرسیده، بگه اوکی پس فرقه نیست و بیخیال شه؟

نه عزیزم. :دی پست من نکته‌ش اینه‌که دارم به میزان حساسیت فری واکنش می‌دم، نه نفس فکر کردنش به فرقه. و بله بی‌گناه نباید این احتمال رو حذف کنه. منم نکردم. پس سوالم از فری این نیست که چرا احتمال داده. حالت ذهنی درست رو ازش پرسیدم که چرا احتمالش براش کم نمی‌شه. و حس من این بود که این احتمال براش ثابته در ناخودآگاهش و داره دنبال دلیل می‌گرده براش.

جالبه توام از جلاد اسم بردي 😁

راست می‌گی. :دی موقع نوشتن هم تو ذهنم کارکرد شغال بود (برای همین کنار محافظ آوردمش) ولی نمی‌دونم چرا گفتم جلاد. :))

چون باهاشون ارتباط تو گروه ندارم خواستم راهنماییشون کنم بازیشون رو اصلاح کنند بازی جذاب تر شه :)) دوست ندارم یکی رو صرفا چون تو سایه بازی می کنه مارک کنم، دوست دارم جانانه بحث کنند حداقل ته بازی ازشون تقدیر کنم و البته بیگناهی بازی کردن بچسبه بهم :)) اونطوری بهترین بیگناهم بشم نمیچسبه بهم :)) نون بازو خودمو می خورم من معمولا :)) ولی فکر کنم تو از توصیه ای که بهشون شد ناراحت شدی :)) خب باشه من چیزی نمیگم خودت بگو بهشون من دخالت نمی کنم دیگه :دی بازی ارزش ناراحت کردن دوستمو نداره :دی

واقعا چی فکر کردی همچین سوال کودکانه ای پرسیدی ؟ :دی به نظرت اینکه یکی فشار بیاره گناهکار از سایه در بیاره و مثل دورای پیش تو و محمد امین از تو سایه نیاد بازی رو جمع کنه بره چه قصدی میتونه داشته باشه دوست متفکرم ؟ :دی

پاسخت رو دوست نداشتم. :دی منتها فرض می‌گیرم منظورم رو از سوال نفهمیدی. سر همین دقیق‌تر مطرحش می‌کنم.
تو اومدی گناهکاران رو در ابتدای بازی مورد خطاب قرار دادی، بدون این‌که گزینه‌ی خاصی داشته باشی و عملا استفاده‌ای داشته باشه. یعنی اون جمله در اون مقطع خطاب به هیچ کسی نبود و چیزی هم به بازی اضافه نمی‌کرد در نتیجه هیچ لزومی درش وجود نداشت. (این اولین چیزی‌ـه که باعث می‌شه برای من ایجاد حساسیت کنه.) و چیزی که باعث می‌شه راجع به‌ش ازت سوال بپرسم اینه‌که هیچ کارکردی در بازی نداشته جز این‌که بخوای به ناخودآگاه بازی بگی بی‌گناهی. که امیر بی‌گناه با بازیش این رو می‌گه نه با چنین ترفندهایی.
در توضیحاتی که بالاتر دادی، بله اگر بازیکنی مثل اون دور از تو سایه اومد بازی رو جمع کنه، جلوش رو بگیر. منم می‌گیرم. منتها اون مقطع از بازی و به عنوان پست شروع، کارکردی جز اینی که گفتم به ذهنم نمی‌رسه.

ک: یه حرف قشنگ از خودت یاد من مونده همیشه. اونم این تئوری بود که افرادی که سعی می کنن احتمالات رو بالا نگه دارن برای بقیه و مشخص نباشه بالانس و اینا معمولا گناهکارن. چقدر احتمال 1 فرقه رو می دی؟ با یا بدون جذب؟ این مصداق بارز بالا نگه داشتن احتمالات نیست؟
دو: حداکثر 8 گناهکار و 8 بیگناه؟ چطوری این بالانس برات در میاد؟ با توجه به اینکه وکیل که کاملا در راستای گناهکاران بازی می کنه و قاتل که بیگناه می کشه هم توی اون 8 نفر جدای تیر های مافیا و یاکوزای احتمالی هست؟ در نهایت ین بخش دوم هم می تونه زیرشاخه بخش اول باشه.

در توضیحاتم گفتم که وکیل و قاتل و این‌ها هم گناهکارن، اون ۸ نفر با احتساب این‌هاست. اما اون حرف قشنگی که از من یادته، کامل یادت نیست به نظر. اون مال زمانی بود که بالانس اعلام می‌شد. و گناهکاران با احتمالات بعضا پرت و زیاد سعی می‌کردن علم‌شون رو مخفی کنن. بی‌گناهان نیاز نداشتن چون خب معلوم می‌شد بالاخره. اما در این بازی وقتی اعلام نمی‌شه، حالت بهینه اینه‌که احتمالات نه خیلی کم اما بالانس رو نگه داری. مگر در ادامه بشه چیزی رو حذف کرد.
احتمال فرقه هم برام کمتره.

سپهر
دهنت سرویس یعنی :))

این‌که زود نمرده یعنی مافیا/قاتل تیر زده و نمرده؟

• Like
کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17
در مورد داستان یه چیزی نظرمو جلب کرد. خیلی ساده‌انگارانه‌اس. ولی خب به درک، میگم :))
اینکه دو گروه در تقابل با همن، یکی سه عضو داره و دیگری چهار عضو. نمیشه بالانس این شکلی باشه که 4 مافیا (پادشاهی) و 3 فرقه (امپراتوری) داریم؟! و اینکه داستان امروز با گفتن اینکه شب آرامی سپری شده، شروع شده. احتمال میدم دیشب هیچ اقداماتی صورت نگرفته.

Thomas Shelby
پسندها
622
امتیازها
835
مدال‌ها
47
در مورد داستان یه چیزی نظرمو جلب کرد. خیلی ساده‌انگارانه‌اس. ولی خب به درک، میگم :))
اینکه دو گروه در تقابل با همن، یکی سه عضو داره و دیگری چهار عضو. نمیشه بالانس این شکلی باشه که 4 مافیا (پادشاهی) و 3 فرقه (امپراتوری) داریم؟! و اینکه داستان امروز با گفتن اینکه شب آرامی سپری شده، شروع شده. احتمال میدم دیشب هیچ اقداماتی صورت نگرفته.
نه. چه خبره مگه!

کاربلد مافیا
پسندها
130
امتیازها
115
مدال‌ها
17

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
سلام
تاکید میکنم رای گیری و اعدام از این فاز اجباریه.

و توصیه میکنم رای دادن رو به دقایق آخر موکول نکنین.

فقط یک بار با امان میتونین رای ندین و اگه بدون امان رای ندین گادکش میشین. یه بار فاز معارفه، قانون رو ندید گرفتم و دیگه این کارو نمیکنم.

به دو یا سه نفر باید رای بدین. اگه گزینه ندارین هم بلدین دیگه خودتون. رای پرت یا رای به افراد کم فعال بدین.

ضمنا بازیکنانی که به دفاعیه رفتن از ۲۲ تا ۲۲:۳۰ وقت دارن دفاعیه ارسال کنن و اولویت ها هم بین ۲۲:۴۰ تا ۲۳ اخذ میشه. پس توصیه اینه که ۲۲ تا ۲۳ آنلاین باشین. وگرنه عواقبش به عهده خودتونه (در هر دو مرحله اگه بدون امان گرفتن، رای ندین گاد کشین و دفاعیه ارسال نکنین هم قطعا در اولویت بقیه اثر خواهد گذاشت.)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Ehsan
کارآموز مافیا
پسندها
22
امتیازها
5
مدال‌ها
1

رای به اعدام: آرش

رای به اعدام: محمدامین

عمییییقا مشکوکیت شما متشککین در دل شکاک من اندیشناکی آفریده.

آرش
پسندها
260
امتیازها
460
مدال‌ها
38
سلام علیکم
آرش VS آرش :))

آرش معتقده که بلاخره یه نفر باید پست اول رو میداده، اما در مقابل معتقده واکنش نفر دوم جالب بوده و بلاخره یکی پست دوم رو نمیداده و از توش چیزی در میومده:))

اینجا باید گفت اتفاقا تو اگر برات مهم بود رفتار نفر دوم رو ببینی، پست من که تعمدا داده شد و به زعم خودت بهش نیازی نداشتم و ایجاد اکت قطعی می کرد. باید برات از پست دهنده دومی که ناچارا مجبور بود بلاخره پست دوم رو بده جذاب تر میبود، چون اون تهش می گفت بلاخره یکی باید پست دوم رو میداد اما من کنش و واکنش ایجاد کردم تو بازی. در واقع از هر طرف که بچرخی بازم در بهترین حالت اون پستت نا لازم و در حالت بد خیلی چیزای دیگه بود. جناب هوشمند :دی
خیر. چه ربطی داره جدی؟ واکنش نفر دوم برام جالب بوده چون هادی گفته نفر دوم براش گناهکار قطعیه. حالا اینکه نفر اول چه واکنشی می‌تونه بده هم ممکن بوده برای هادی جالب بوده باشه، اما بهش اشاره‌ای نکرده و نظر من هم به این موضوع جلب نشده حداقل.
مشکل من هم با تو این نیست که چرا پست دوم رو دادی. مشکلم اینه که نیازی نداشتی پست بدی. اگه صرفا می‌خواستی از هادی بپرسی «که چی» خب اینو می‌تونستی پست سوم یا بعدش هم بپرسی. نمی‌تونستی؟ واکنش واقعی یعنی واکنش کسی که اومده پست معارفه بده، می‌بینه داره پست دوم بعد از هادی می‌شه، برای من مهم بود که واکنش چنین آدمی چیه. بعد خب تو می‌گی واکنش تو هم می‌تونه به عنوان یک واکنش قابل تحلیل و بررسی باشه، خب من هم دقیقا همین کار رو دارم می‌کنم دیگه، غیر از اینه؟ :دی

خب الان با این تیکه از پستت که کار خودت رو با کار من قیاس کردی و با توجه به فرض خودت که معتقدی من کار هادی رو خنثی کردم، یعنی پذیرفتی که با اون سوالت قصد داشتی کار منو خنثی کنی ؟ :دی خب اول به من بگو چرا سعی داشتی کار منو خنثی کنی ؟ :))
خیر این دو موضوع فرق داره و فرقش هم مشخصه، نپیچون. من با سوالم و واکنشم به پست تو، جلوی ایجاد واکنش کس دیگه‌ای رو نگرفتم، جای کسی رو نگرفتم و چیزی رو خنثی نکردم. تو نگفته بودی فلان‌مین پست بعد از من گناهکاره که. تو هم اگه پست سوم یا چهارم بعد از هادی باهاش کنش و واکنش می‌کردی من مشکلی نداشتم :دی وگرنه اگه بخوای پست من رو هم خنثی کردن حساب کنی که دیگه اول بازی هیچ‌کی نباید هیچی به کسی بگه.

و با این بخش از پستت اگر معتقد نیستی اون کارت خنثی کردن کار من بوده و معتقدی که اولویت دادن اکت گرفتن خودت از من، نسبت به اکت گرفتن من از هادی بوده، چرا به ذهنت نرسید که دقیقا من هم همینکارو کردم و اکت گرفتن از هادی برام مهم تر بوده از اکت گرفتن یک ایکسی که خیلی راحت می تونست بگه بلاخره یکی باید پست دوم رو میداد و رد شه ؟ و اینو نسبت دادی به گناهکار یا فرعی بودن من طبق نقل قول زیر وقتی من ازت سوال سوم رو پرسیدم ؟
خب اکت گرفتن از هادی چه ربطی به پست نفر دوم دادن داشته؟ یعنی تو نفر سوم پست می‌دادی و می‌گفتی «خب که چی، چی کار کنیم حالا» نمی‌تونستی ازش واکنش بگیری؟ اگه تو ذهنت فرقی داشته روشنم کن :دی

و نکته دیگه اینکه یک وکیل که انجام اینکار براش هزینه چندانی نداره، از نظرت چه سودی میتونه براش داشته باشه اینکار ؟ اصولا از کجا معلوم دومین نفری که پست میداد یه بیگناه نبود و اینطوری بیشتر به نفعم نمیشد ؟
احتمال وکیل بودنت به این ربط داره که در اون صورت، هادی گناهکاره و بهت اعلام شده یا نه. اگه هادی بهت اعلام شده باشه، چه راه تمیز و بی‌هزینه‌ای برای نخ دادن بهتر از این؟ اگه هادی گناهکار نباشه دلیل خاصی برای وکیل بودنت به طور خاص ندارم. کلا ولی احتمال وکیل بودنت رو زیر ۱۰ درصد می‌بینم. بیشتر چیزی که درگیرم کرده اینه که چرا امیر بیگناه باید اون کار رو بکنه.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین