برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور چهاردهم مافیا | جنگ شاه و امپراتور

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
سلام مجدد. من این دو روز عملا نبودم و فرصت نکردم پستها رو بخونم.
یه دور پستها رو سریع بخونم نظراتمو اعلام میکنم.

• Dislike
واکنش‌ها[ی پسندها]: Amir
مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
چطور گاد میتونه تضمین کنه که اتفاقی که پویا گفت اتفاق نیوفته؟ شیخ زیاد میزاره؟
منظورت از شیخ زیاد دقیقا چندتاست؟ چون طبق گفته‌ی گاد حداکثر دو عدد از بعضی نقش‌های بیگناهی ممکنه در بازی باشه.

وقتی هادی اون پست رو داد، چیزی که برای خود من جالب شد این بود که اون کسی که نفر دوم حاضر می‌شه پست بده کیه و چطوری پست می‌ده و واکنشش نسبت به نفر دوم شدن و پست هادی چیه. تو کاری که کردی این بود که علی‌رغم اینکه اصلا نیازی به پست دادن نداشتی، اومدی پست دوم بعد از هادی رو پر کردی و اینجوری دیگه هیچ واکنش طبیعی‌ای روی اون حرف نمی‌تونستیم بگیریم، منظور من از خنثی کردن این هست :دی
من متوجه نمی شم چرا امیر رو خارج از افراد دیگه در نظر می‌گیری؟ اگر می‌خواستی واکنش افراد به پست هادی و نفر دوم شدن رو ببینی، خب حرکت امیر یک واکنشه. چرا منتظر چیز دیگری بودی؟ واکنش طبیعی روی حرف هم به نظر من انتظاریه که میل به بیجا بودن پیدا می‌کنه. چون وقتی یک آدم سمجی مثل هادی می‌گه نفر دوم گناهکاره، منِ نوعی اگر اتفاقی خودم‌ رو در این موقعیت پیدا کنم، به نظر تو طبیعیه که خیلی عادی پست بدم و توجه‌ای به حرف هادی نکنم؟ برای شفاف سازی، به نظر من واکنش امیر در دسته‌ی واکنش‌های طبیعی قرار می‌گیره. طبیعی‌تر نسبت به اون حالتی که تو منتظرش بودی. پس به نظرم اگر می‌خواستی واکنش یکی به پست هادی رو ببینی، امیر بسیار سوژه‌ی خوبی بود دیگه.

منتهی سوالی که من ابتدا از خودم می‌پرسم، اینه که آیا یک بیگناه این کار رو انجام می‌ده یا نه؟
اینجا هم نیاز به توضیح بیشتر هست. تو مگه خبر داری بیگناهان چه کسانی هستن؟‌ و اگر منظورت در ذهن خودته که این سوال رو پرسیدی و انتظار جواب این سوال رو گرفتن در تاپیک رو نداشتی؛ چه پوینتی داره درگیر همچین سوالی شدن؟

اگر فرقه باشه یک نفر می‌تونه باشه یا دو مثلا با یک یا بدون جذب.
بدون جذب؟ :دی فرقه بدون جذب، دقیقا چیه و به چه دردی می‌خوره؟

چرا یک بی‌گناه باید در چند پست دنبال این باشه که بفهمه با حضور فرقه بازی چطور بالانس می‌شه؟ نباید وقتی به ذهنش حالت بالانسی نمیاد احتمالش رو کم کنه؟ جای این‌که بگرده ببینه چه حالتی هست که بالانس می‌شه؟
در این مورد هم اتفاقا از بیگناهان باید انتظار بره که چنین سوالاتی رو بپرسن. الان نقطه‌ی ابهام بالانس فرقه هست. شما از یک بیگناه توقع داری این نقطه‌ی مهم رو تو فاز اول مورد پرسش قرار نده و چون حالتی به ذهن خودش نرسیده، بگه اوکی پس فرقه نیست و بیخیال شه؟

----------------

راستی، سلام. :دی این نسخه‌ی گوشی یک مقدار بعضی چیزهاش سخت قلقه و مثلا من بعد اضافه کردن نقل قول‌ها، هرچه سعی کردم قبل نقل قول اول چیزی بنویسم نشد. :دی البته همه چیز چندین لول از سایت قبلی راحت‌تر و روان‌تره. ممنونم از آرش.

نکته‌ای که لازم به عرضه، درصدهای پویاست. به شوخی تو گروه گفته بودم من اگر جاییش بلنگه، راحت متوجه نمی‌شم، همین هم هست. به همین دلیل نگاه ویژه‌ای به تحلیل بقیه‌ی بازیکنان از درصدهاش دارم که مقصوداتم از این نگاه رو الان به صورت کلی در نظر دارم، و نمیگم. اگر نکته‌ حائز اهمیتی در واکنش‌ها دیدم به اشتراک می‌ذارم. اما در مورد خود درصدها، فکر می‌کنم درصدی که به من اختصاص داده به جهت عدم فعالیت مفیدم بوده که برای من قابل درکه. از سمت امیر هم قابل درکه. همه قاعدتا با وجود دور قبلی حساسیت چند برابری نسبت به این سبک بازی پیدا کردیم. پس فعلا مشکلی ندارم با درصدش. اگر در ادامه‌ی بازی من فعالیت مفیدی داشته باشم، و همچنان درصد بالایی دریافت کنم بدون توضیح و استدلال، اون موقع من مشکل پیدا خواهم کرد و در این مورد موضعم قطعی هست. یعنی اگر در ادامه پویا بدون دلیل درصدی نزدیک به 60 که خودش گفت ( ۴۵ هم من نزدیک به ۶۰ می‌بینم) به من بده؛ جزو رای‌های من خواهد بود.

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
می تونم مثل آرش بگم که از شیوه بلاغی استفاده کردم، کلاس داشت :)) اما نه، تو ذهنم بود که گاد این نقشو گذاشته، تو که تذکر دادی دیدم نذاشته :))

در مورد دیسلایک هم با نوع پست تحلیلت که حاوی جزئیات نقش ها بود + نوع نگاهت به بالانس در حوزه وجود فرقه و قطعیت تعداد نفرات مخالف بودم، اما از نظرم نوع نوشتارش معنی بدی نداشت و به دیسلایک اکتفا کردم :دی دیسلایک نزدیک ترین اکت به مخالفته.
اها ، قطعيت كه نميتونم داشته باشم كسي نميتونه ، احتمال بالا و حدس خودم از بالانس بود و يه چالش كه بعدا ببينم چقدشو دقيق گفتم.

اون جلاد و محافظ هم بستگی به اهداف داره که گاد بخواد چطوری بالانس بشه بازی.

جالبه توام از جلاد اسم بردي 😁
~~~~~~~~~

چقدرررر راحت و خوب شده اين نقل قولااا از هر جا ميخاي هر قسمتي از پست ، همش مياد جمع ميشه يجا و تازه اسم يوزر طرف هم مياره نيازي به تگ كردن نيست . واقعا دمت گرم عارش ❤️

کارکشته مافیا
پسندها
103
امتیازها
295
مدال‌ها
34
اها اين يادم رفت Pouya">Pouya درسته در توضيحات نوشتي ممكنه اين درصدام به صورت حسي باشه ولي دوس دارم از زبون خودت بشنوم كه حسي هست يا چي و با كدوم قسمت از من مشكل داري كه جزو بالاترين درصد هات هستم؟ نميدونم قراره ديالوگ بكني يا نه فقط درصده؟ 😁

• Like

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
آرا تا الان:

یک رای به امین توسط امیر

یک رای به امیر توسط هادی

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
خب پست ها رو یه بار خوندم، به بخش بالانس پست ها دقت نکردم چون خودم هنوز وقت نکردم به بالانس فکر کنم، بعد این پستم می رم فکر می کنم بر می گردم. تا اینجای کار ولی نظرم رو راجع به مسئله ی هادی، امیر، آرش و فری می دم.
هادی یه حرکتی زد که من بهش کر کردم. چطور می تونه این حرکت نتیجه بخش باشه. در واقع بهش فکر کردم نه بخاطر اینکه هادی رو در بیارم، دلیل حرکت از خود هادی خیلی غیر منطقی بود. فکر کردم چون می خواستم ببینم امیر به چیا ممکنه فکر کرده باشه. با خودم گفتم من اگه بودم چیکار می کردم. اگر تا قبل اون پست نداده بودم پستم رو می دادم و کاری به هادی نداشتم، یا بهش گیر هم می دادم تو پستم که معنی کارت چیه اصلا. اما اگر پست داده بودم و نیاز به پست دادن نداشتم، میموندم ببینم کی پست می ده. حالا طرز فکر من ممکنه غلط باشه، اما با این ایده من منتظر یکی دیگه می موندم:
بیگناهی که نمی دونه هادی بیگناهه یا گناهکار، از ترس اینکه دو تا بیگناه به جون هم بیوفتن ممکنه جلو نره و اون هم صبر کنه، مگر اینکه مقدار قابل توجهی از زمان گذشته باشه و یا وقت نداشته باشه که بعدش پست بده.
اما گناهکار ممکنه با توجه به اینکه به هر حال باید با بیگناهان بحث کنه برای برد. بیاد بگه کی بهتر از هادی و پست بده که باهاش بجنگه.
یعنی پست دوم دادن در جواب هادی عملا دعوت به مبارزه اس که از بیگناه یکم بعیده.
اما ر کل حرکت امیر برام یکم از این هم مشکوک تره، چون که هیچ نیازی حتی به پست دادن نداشت. یعنی از نظر من منطقی تر بود که وایسه یکی دیگه پست بده، بعد بیاد بگه اصلا حق با همون یکیه و هادی داره اشتباه می کنه. همونجوری که من دارم راجع به فری می گم. حالا با امیر باید بیشتر صحبت کنم. امیر بخون این پست رو.
حالا، آرش همون اول بازی می ره دست می ذاره رو امیر می گه چرا اینکارو کردی. راجع به آرش یه مسئله هست که فکر کنم هادی و یکی دیگه گفته بودن اینکه آرش رفته سمت امیر خودش نشون می ده احتمالا گناهکار نیست. من نمی دونم آرش چیه اما این حرف هم درست نیست چن آرش خیلی قوی سمت امیر نیومد صرفا یه تلنگر بود که راحت جمع می شد. دلیل اینکه بحثشون انقد گر گرفت واکنش امیر بود.
فری از نظر من نباید اصلا تو این گروه باشه و گیر هادی بهش خیلی بدون منطقه.
هادی رو نمی دونم چه تصمیمی راجع بهش بگیرم. همچنان برام مثل دور پیشه که معنی کار هاش رو نمی فهمم. اما حرکتش چون منطقی نداره برای من منفی تره تا مثبت.
ها راستی، امیر خیلی اگرسیو داره بازی می کنه، بذارم پای سید بودنش؟ :))

بعد آرش یکم تایپ کردن سخت شده اعداد و شکلک ها می رن سمت مخالف. من همینطوری نوشتارم افتضاحه. اینجوری دیگه خیلی بد می شه :)) چیکار کنم؟

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
ترسا
اینجا هم نیاز به توضیح بیشتر هست. تو مگه خبر داری بیگناهان چه کسانی هستن؟‌ و اگر منظورت در ذهن خودته که این سوال رو پرسیدی و انتظار جواب این سوال رو گرفتن در تاپیک رو نداشتی؛ چه پوینتی داره درگیر همچین سوالی شدن؟
کجای حرف آرش رو نفهمیدی؟
بقیه پستت خوب بود اما این تیکش حس گیر بزور دادن یا بهتر بگم خودت رو به نفهمیدن زدن می ده برام.

کارآموز مافیا
پسندها
17
امتیازها
10
مدال‌ها
2
سلام

متاسفانه خيلي فرصت نكردم دقيق و عميقا بحث ها رو بخونم . در مورد بالانس بازي بيشتر صحبت شده كه به نظرم خيلي مهم نيست الانو يكي دو شب بگيره تخمين دقيق تعداد نفرات گناهكار و بيگناه به درد ميخوره و راحت تر هست برامون . اما خب اكثرا نظرشون اينه كهفرقه احتمالا نباشه و مافيا ٤ نفر باشه و فرعي گناهكار ٢ تا . ممكن هم هست مافيا ٣ تا باشه و فرقه هم داشته باشيم كه خب بازي يكمپيچيده تر بشه شايد با اين بالانس .

در مورد نفرات و بحث هاي پيش اومده . گويا هادي سبك بازيش همين بوده و براي بقيه عجيب نبود پست اولش . اگر شيوه بازيش همينه كهخب خيلي نميتونه پست اول و دوم و سوم مرجع تصميم گيريت باشه چون ممكنه طرف بي توجه به پست تو بياد نظر خودش رو ارسال كنهو نميشه بر اساس اون قضاوت كرد و منتظرم بياد بگه تا الان چي دستش اومده و چه كمكي بهمون ميكنه 😁

در مورد امير كه ميشه گفت فعال ترين نفر بوده تشخيص بيگناهي و گناهكاريش سخته اما انصافا خيلي تميز پست ميده نميشه هيچبرداشت بد و سوتي در اورد . همچين بازيكن هايي حتي اگه گناهكار هم باشن بعد چند فاز با روند بازيش و راي ها و اعدامي ها ميشهتشخيص داد كه گناهكارن يا بيگناه . بايد ديد كمكي به پيدا كردن بيگناها ميكنه يا نه چون شايد نشه از پست هاش چيزي فهميد و بهچالش كشيدش 😊

يه نكته ديگه اينكه من خودم الان ساعت نزديك به ١٠ هست اومدم پست دادم . اما از صبح كه سر كار بودم گاها اومدم سر زدم و پست هارو كم و بيش دنبال كردم و بعدش كلا نبودم تا الان وقت كردم پست بدم اما ٢-٣ نفر هستن مثل احسان و ترسا و عرفان هم ديروز و همامروز تو يه تايم مشخصي اومدن و پشت سر هم پست دادن و خب براشون مهم بوده كه حتما پست رو بدن . يه جورايي حسم ميگه بيناينا حداقل ٢ تا گناهكار هست . البته ترجيحم اينه حسي نظر ندم اما نكته اي بود كه خواستم مطرح كنم 😊

• Like
کارآموز مافیا
پسندها
17
امتیازها
10
مدال‌ها
2
خب خوش اومدی :گل:
«سم» پست هادی که خب تاریخچه پشتش هست و حق داری برات عجیب باشه منتهی به هر نحوی این نوع شروع بازی از سوی هادی برای بقیه‌ی ما عجیب نیست :دی
اینکه از امیر پرسیدم «می‌خواستی بگی گناهکاری» که خب مشخصا سوال بدیهی بود‌. اما اگه واکنشم باعث می‌شه پست‌های من رو با دقت بیشتری بخونی، خوشحالم از این موضوع :دی
ممنون ارش جان 🌺

پست امير به نظرم قابل پيشبيني بود . بالاخره يكي قرار بود پست دوم رو بده . حالا يا قرار بود بي توجه به هادي بياد و پست خودش رو بده يا يكي مثل امير بياد بگه خب چي و مثلا الان من گناهكارم و اينا .. در هر دو صورت قرار بود واكنش بدي يا به محتواي پست امير واكنش دادي و الان به چه نتيجه اي رسيدي و سوالي كه ازت دارم اينه كه از بحث با امير و هادي و كلا بحثي كه مربوط به اون پست سمي 😁 هادي بود به چه نتيجه اي رسيدي مخصوصا در مورد امير ؟

تازه‌وارد
پسندها
5
امتیازها
0
من تا پست 38 رو خوندم.
تا اینجای کار مهم ترین موضوع (غیر از تبادل نظر در رابطه با بالانس) ، بحثیه که از صحبت های هادی شروع شد و توی این بحث امیر و آرش هم اضافه شدن.
دوست دارم این صحبت ها رو دنبال کنم. به نظرم این کنش و واکنش ها ساختگی نیست و از بین این افراد گناهکار میشه پیدا کرد.

به نظرم امیر شجاعانه به پست هادی واکنش نشون داد . سوال آرش از امیر عجیب بود و پاسخی که امیر بهش داد منطقی بود. تا اینجا به امیر حس بهتری دارم. آرش و هادی یه کم منفی شدن برام.

هادی

فرد دوم در حالات مختلف چی میتونست باشه؟
و اینکه نفر دوم هر کی بود و هر چی میگفت کاریش نداشتی ؟ لطفا در این مورد توضیح بده

بهاره
پست 26

پستهای مربوط به این موضوع رو با دقت بیشتر خوندی نظراتتو اعلام کن لطفا

-------------------------

صدرا
پست 37

محکم ترین بازیکن بازی؟ یعنی چی؟ این الان اتلاق نقشه؟؟

• Like
مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
کجای حرف آرش رو نفهمیدی؟
بقیه پستت خوب بود اما این تیکش حس گیر بزور دادن یا بهتر بگم خودت رو به نفهمیدن زدن می ده برام.
نفهمیدم که مقصودش از مطرح کردن اون سوال چی بوده. چون درصورتی که ندونه بیگناهان چه افرادی هستن، مسلما نمی‌تونه به نتیجه‌ای هم برسه. امیر شاید بیگناه باشه و این واکنشش هم یک واکنشِ امیرِ بیگناه باشه پس آرش می‌تونه به جوابش برسه. اما نمی‌تونه. چون نمی‌دونه امیر بیگناه هست یا نه. این در مورد تمام افراد بازی صادقه‌. مگر اینکه بخوایم دستورالعمل خاصی برای بیگناهان بنویسیم، همون طور که تو این کار رو کردی، و بگیم آرش بعد پرسش این سوال از خودش به این نتیجه رسیده که بیگناه فلان واکنش رو نشون نمیده. بعد منتظر شده ببینه کی اون واکنش رو نشون میده و بگه اوکی پس این شاید گناهکار باشه. که من موافق این تفکر نیستم. انسان با انسان فرق داره و یک بیگناه ممکنه جسارت رو سر خط بازیش قرار بده یا احتیاط رو یا مابینش‌. بعد محمدامین اگر تو این سوال رو از من پرسیدی و میگی گیر زوری بوده، یعنی تو خودت خوب منظورش رو متوجه شده بودی؟ پس لطفا توضیح بده چی از حرف آرش برداشت کردی که حتی نفهمیدی کجاش برای من مبهم بوده؟

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
سلام. پست هارو خوندم بهشون واکنش نشون دادم، چون با گوشی بحث کردن برام جذاب نیست بحث های تکمیلی رو فردا میدم.
یکی دوتا مورد چون خیلی بحث نمی طلبه واکنش نشون میدم :))

هدف این جمله رو توضیح می‌دی؟ :دی چرا یک نفر باید به گناهکارها بگه چطور بازی کنن؟
حالت خوبه ؟ حساسیتت بهتره انشالله ؟ انشالله گربه مرتضی علی دیگه اذیتت نکنه :دی

چون باهاشون ارتباط تو گروه ندارم خواستم راهنماییشون کنم بازیشون رو اصلاح کنند بازی جذاب تر شه :)) دوست ندارم یکی رو صرفا چون تو سایه بازی می کنه مارک کنم، دوست دارم جانانه بحث کنند حداقل ته بازی ازشون تقدیر کنم و البته بیگناهی بازی کردن بچسبه بهم :)) اونطوری بهترین بیگناهم بشم نمیچسبه بهم :)) نون بازو خودمو می خورم من معمولا :)) ولی فکر کنم تو از توصیه ای که بهشون شد ناراحت شدی :)) خب باشه من چیزی نمیگم خودت بگو بهشون من دخالت نمی کنم دیگه :دی بازی ارزش ناراحت کردن دوستمو نداره :دی

واقعا چی فکر کردی همچین سوال کودکانه ای پرسیدی ؟ :دی به نظرت اینکه یکی فشار بیاره گناهکار از سایه در بیاره و مثل دورای پیش تو و محمد امین از تو سایه نیاد بازی رو جمع کنه بره چه قصدی میتونه داشته باشه دوست متفکرم ؟ :دی

Mamalgr">Mamalgr :
دعوتت می کنم تا فردا که میام تو بازی یه بار مکالمات من و آرش مخصوصا آخرین پست آرش و آخرین جواب منو بخونی و روی منطقت بیشتر فکر کنی :دی تغییر نکرد منطقت جدی تر بحث می کنیم.

کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
نفهمیدم که مقصودش از مطرح کردن اون سوال چی بوده. چون درصورتی که ندونه بیگناهان چه افرادی هستن، مسلما نمی‌تونه به نتیجه‌ای هم برسه. امیر شاید بیگناه باشه و این واکنشش هم یک واکنشِ امیرِ بیگناه باشه پس آرش می‌تونه به جوابش برسه. اما نمی‌تونه. چون نمی‌دونه امیر بیگناه هست یا نه. این در مورد تمام افراد بازی صادقه‌. مگر اینکه بخوایم دستورالعمل خاصی برای بیگناهان بنویسیم، همون طور که تو این کار رو کردی، و بگیم آرش بعد پرسش این سوال از خودش به این نتیجه رسیده که بیگناه فلان واکنش رو نشون نمیده. بعد منتظر شده ببینه کی اون واکنش رو نشون میده و بگه اوکی پس این شاید گناهکار باشه. که من موافق این تفکر نیستم. انسان با انسان فرق داره و یک بیگناه ممکنه جسارت رو سر خط بازیش قرار بده یا احتیاط رو یا مابینش‌. بعد محمدامین اگر تو این سوال رو از من پرسیدی و میگی گیر زوری بوده، یعنی تو خودت خوب منظورش رو متوجه شده بودی؟ پس لطفا توضیح بده چی از حرف آرش برداشت کردی که حتی نفهمیدی کجاش برای من مبهم بوده؟
همین دیگه. همینی که وقتی ازت سوال پرسیدم مطرح کردی :))
من تو ذهنم این بوده که آرش داره می گه که با خودش فکر کرده آیا یک بیگناه این کار را می کند یا نه. که برای من راه درستی برای رسیدن به بیگناهی یا ناهکاری کس دیگه ایه. که تو می گی راه درستی نیست چون دستورالعمل مشخصی وجود نداره درسته؟
خب پس راه درست چیه از نظرت؟

• Dislike
کارکشته مافیا
پسندها
265
امتیازها
300
مدال‌ها
45
اوکی امیر

• Like
مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
يه نكته ديگه اينكه من خودم الان ساعت نزديك به ١٠ هست اومدم پست دادم . اما از صبح كه سر كار بودم گاها اومدم سر زدم و پست هارو كم و بيش دنبال كردم و بعدش كلا نبودم تا الان وقت كردم پست بدم اما ٢-٣ نفر هستن مثل احسان و ترسا و عرفان هم ديروز و همامروز تو يه تايم مشخصي اومدن و پشت سر هم پست دادن و خب براشون مهم بوده كه حتما پست رو بدن . يه جورايي حسم ميگه بيناينا حداقل ٢ تا گناهكار هست . البته ترجيحم اينه

سلام بهاره جان. امیدوارم که خوب باشی.
در مورد موضوعی که گفتی، به نظرم طبیعی هست که افراد در روزهای شلوغشون، شب‌ سرشون خلوت بشه و به بازی برسن. طبیعتا اکثر کارهایی که ما داریم در طول روزه، و کسی نمیاد از من ساعت هشت شب امتحان بگیره یا من قرار نیست تو این ساعت کار کنم. درنتیحه به صورت طبیعی کسی که سرش شلوغه احتمال اینکه شب‌ به بازی بیاد بیشتره تا در طول روز. اما قسمت آبی یعنی چی؟ :دی در ذهنت چی بوده که این رو گفتی؟

مافیایی
پسندها
123
امتیازها
90
مدال‌ها
13
همین دیگه. همینی که وقتی ازت سوال پرسیدم مطرح کردی :))
من تو ذهنم این بوده که آرش داره می گه که با خودش فکر کرده آیا یک بیگناه این کار را می کند یا نه. که برای من راه درستی برای رسیدن به بیگناهی یا ناهکاری کس دیگه ایه. که تو می گی راه درستی نیست چون دستورالعمل مشخصی وجود نداره درسته؟
خب پس راه درست چیه از نظرت؟
نظری در مورد راه درست ندارم. نظر تو چیه؟

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
پایان فاز روز اول

کسی اعدام نمیشه.

به جز رضا، همه فعالیت مفید کردن (البته چند نفر با ارفاق)
از همه تشکر میکنم.

رضا چون بدون امان گرفتن فعالیت نکرد، فردا اگه فعالیت مفید کنه، مستقیم و بدون توجه به آرا به دفاعیه میره و اگه باز هم فعالیت مفید نکنه، گادکش میشه.

تا ساعت ۲۳:۴۵ فرصت دارید که اهداف شب رو ارسال کنید.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
آغاز فاز روز دوم
لیست شرکت کنندگان به ترتیب الفبا:

آرش (Arsonist">Arsonist)

احسان (Ehsan">Ehsan)

امیر (Amir">Amir)

امین (Amin">Amin)

بهاره (Bahare">Bahare)

پویا (Pouya">Pouya)

ترسا (Lotus">Lotus)

رضا (RezaZ">RezaZ)

سپهر (Sepehr">Sepehr)

سعید (Saeidmu7">Saeidmu7)

صدرا (Sadra">Sadra)

عرفان (Erfan">Erfan)

فری (FM">FM)

محمدامین (Mamalgr">Mamalgr)

مهسا (Moonsa">Moonsa)

هادی (Franking">Franking)

تعداد شرکت کنندگان: ۱۶ نفر

هیچ اتفاق قابل ذکری در فاز شب رخ نداد.

این فاز رای دادن اجباری است. باید به ۲ یا ۳ نفر رای بدین. حداقل رای برای رفتن به دفاعیه: ۵ رای (در موارد خاص، طبق قوانین عمل میشه، به قوانین "رای گیری و اعدام" مراجعه کنید.)

قطعا اعدامی خواهیم داشت.

رضا
اگه فعالیت مفید کنه به عنوان اولویت اول به دفاعیه میره و اگه فعالیت مفید نکنه، گادکش میشه.

امین و صدرا از یک فرصت عدم فعالیت استفاده کردن و فقط یک فرصت دیگه دارن.

پایان فاز:
ساعت ۲۲:۰۰ سه شنبه ۸ شهریور ۱۴۰۱

آخرین ویرایش:

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
داستان بازی - جنگ شاه و امپراتور (قسمت سوم)

در یک شب بسیار آرام، جلسه شورای عالی امنیت ملی پادشاهی ایران با یک دقیقه سکوت به احترام ماموران اطلاعاتی که توسط امپراتوری اعدام شدند، آغاز شد.

پادشاه: به رئیس سازمان اطلاعات پادشاهی بابت نفوذ عمیقش در نیروی زمینی ارتش توران تبریک عرض میکنم. ضربه محکمی بود و اگر لو نمیرفت قطعا متجاوزین را در هم میکوبیدیم. اما الان با وجود تضعیف روحیه نیروهای امپراتور، مجددا از نقشه دقیق حمله آنها بی خبریم.
از صدر اعظم، رئیس اطلاعات شاهنشاهی، رئیس ستاد بزرگ ارتشتاران، مشاور عالی شاهنشاه در امور نظامی و فرماندهان نیروهای سه گانه خواستارم که نظرشان را در مورد نحوه حمله احتمالی امپراتوری اعلام کنند.
سایر اعضای شورا نیز اگر نظری دارند، میتوانند پس از اشخاص مذکور نظرشان را بیان کنند.

صدر اعظم: بنده هیچ نظر خاصی ندارم. نیروهای امپراتوری اگر احمق باشند حمله میکنند و اگر حمله کنند به سرعت تار و مار خواهند شد.

پادشاه با کنایه به صدر اعظم گفت که از نظر فوق کارشناسی شما فیض بردیم! سپس از رئیس اطلاعات شاهنشاهی خواست که نظرش را بیان کند.

رئیس اطلاعات شاهنشاهی: به نظر من با لو رفتن عملیات آذربایجان، قطعا عملیات اصلی امپراتوری در آذربایجان انجام نخواهد شد. ممکن است عملیات فریب در آذربایجان انجام دهند اما قطعا عملیات اصلی دیگر در آذربایجان نخواهد بود و این یکی از برکات نفوذ قهرمانانه شهیدان ما بود. همچنین طبق اطلاعاتی که داشتیم، آنها علاقه ای به عملیات در جبهه شرقی نیز ندارند. پس دو گزینه عراق و سوریه باقی میماند. تسلط بر عراق برای آنها هم سود دارد هم ضرر، در صورتی که موفق شوند که به امید یزدان، موفق نخواهند شد، از یک طرف قلمرو ما نیز مثل خودشان به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم میشود، از طرف دیگر اگر بر فرض پیروز شوند، از دو سمت محاصره میشوند. از طرف سوریه و منطقه‌ی "آذربایجان تا خوزستان"
پس من بیشتر احتمال میدهم که از سمت سوریه اقدام کنند تا هم منطقه غربی شاهنشاهی ما را تصرف کنند هم دسترسی ما به دریای مدیترانه یا به قول خودشان آک دنیز را قطع کنند. در مجموع ۷۰ درصد احتمال میدهم که عملیاتشان از سوریه آغاز شود، ۲۰ درصد احتمال میدهم از عراق حمله کنند، ۸ درصد نیز به احتمال حمله از آذربایجان و ۲ درصد احتمال حمله از ترکمن‌صحرا را محتمل میدانم. شاهنشاه ما به امید یزدان همیشه پیروز باد.

صدر اعظم در دلش قصد مخالفت داشت اما از یک طرف صحبت های رئیس سازمان اطلاعات به شدت منطقی بود و از طرف دیگر، با مشخص شدن نفوذ سازمان اطلاعات پادشاهی در سطوح بالای ارتش امپراتوری، اعتبار سازمان اطلاعات، بیش از پیش شده بود و مخالفت با آنها به صلاح نبود، پس صدر اعظم ساکت ماند.

رئیس ستاد بزرگ ارتشتاران: فرمایشات جناب رئیس سازمان اطلاعات پادشاهی، کار ما را راحت کرد. با ایشان در اکثر موارد موافقم. فقط آگاه باشیم که گاهی برای غافلگیری، اتفاقا دقیقا از سمتی که فکر میکنیم احتمال حمله منتفی شده، حمله صورت میگیرد، لذا من احتمال حمله از سمت آذربایجان را بیش از عراق میدانم. ۴۰ درصد سوریه، ۳۰ درصد آذربایجان، ۲۰ درصد عراق و ۱۰ درصد ترکمن‌صحرا.

پس از سخنان منطقی رئیس اطلاعات و ارشدترین نظامیِ پادشاهی، نظرات سایرین در تایید نظرات این دو بیان شد. با توجه به اهمیت دریای مدیترانه در صورت حمله احتمالی امپراتوری توران به سوریه، نیروی دریایی پادشاهی ایران در مدیترانه تقویت شد و نیروهای زمینی نیز به این ترتیب در جبهه های چهارگانه پراکنده شدند:

۲۰ سپاه در مرزهای شمالی سوریه
۵ سپاه در مرزهای شمالی عراق
۱۲ سپاه در مرزهای آذربایجان
۳ سپاه در مرزهای ترکمن‌صحرا

۲۰ سپاه در خط دوم و ۲۰ سپاه دیگر نیز در خط سوم مستقر شدند.

هر سپاه شامل ۲۵ هزار نفر بود (۲ لشکر و یک تیپ مستقل). بنا بر این در مجموع ۲ میلیون نظامی و داوطلب ایرانی، آماده مقابله با تهاجم احتمالی توران شدند.

این علاوه بر قوای دریایی و هوایی بود که در آماده باش کامل بودند.

احتمال وقوع جنگ از همیشه بیشتر به نظر میرسید...

جنگی که قطعا خسارات و تلفات فراوانی بر جای میگذاشت اما هیچ یک از دو طرف قصد جلوگیری از این جنگ را نداشتند، گویا از ابتدای تشکیل اتحادیه امپراتوری، وقوع جنگ شاه و امپراتور قطعی بود و فقط زمانش مشخص نبود و حالا زمانش فرا رسیده بود.

Underwood
پسندها
424
امتیازها
565
مدال‌ها
38
سلام.
دوستان من لازم دیدم یک مورد رو خارج از جریان بازی و به صورت آف تاپیک در موردش صحبت کنم و چون مهم بود، لازم دیدم که الان و قبل از خواب در موردش صحبت کنم.

دور پیش که برگزار شد و من در مقام گاد قرار گرفتم، یک موضوعی در مورد اکت فری نسبت به محمدحسین پیش اومد، که من در موردش توی تحلیل گفتم و توی گروه هم با هم صحبت کردیم. نتیجه گیری اون بحث هم به زعم من این بود، که همه به یه آگاهی عمومی رسیدیم که هر چیزی که در این تاپیکِ بازی مطرح میشه باید این امکان رو هم داشته باشه که به عنوان ابزاری برای بازی یا فشار آوردن روی فرد استفاده بشه و این جزوی از بازی هست و فارغ از موضوعات انسانی و شخصیتی اون فرد هست. و قطعا این ابعاد برای ما تفکیک شده است.

اگر بخوام مثال بزنم، فرض می کنیم که بازیکنی به نام ایکس میاد تو بازی و شخصا میگه که فرضا امروز به علت مثلا مورد سرقت واقع شدن نتونسته به بازی برسه.
قطعا همه ما بیرون از بازی شخصیت هایی داریم، که با بازیکن ایکس هم درد خواهیم بود، چون اینقدر رشته رفاقت و دوستی ما بعد این همه سال قوی هست که بیشتر از اینکه نفس بازی برامون مهم باشه، برامون مهمه که سرنوشت هر کدوممون بیرون از بازی چیه و چه اتفاقاتی برامون میوفته. ولی وقتی از بعد شخصی و شخصیتی ماجرا که عبور می کنیم و با تاپیک بازی روبرو میشیم، به نظرم به این جمع بندی رسیدیم که جز مواردی که توسط گاد به عنوان یک عامل موثر در قوانین بازی تلقی میشه، مثل یک بیماری یا اتفاقی باعث شده یک فرد نتونه در فازی یا به صورت کلی در بازی باشه، بقیه موارد جزو مواردی هست که میشه باهاش به عنوان یک اهرم از بازی برخورد کرد و قرار هم بر این شد که این دید و جنبه به عنوان فرهنگ عمومی شناخته بشه و همه هم بدونند که این هیچ نیت و قصد خارج از بازی پشتش نیست.

من البته به شخصه عقیده داشتم که در این موارد، باید کمی هم لطافت هایی مثل شخصیت فردی، یا اصول شخصی افراد یا موارد مثل این هم لحاظ بشه که البته فکر می کنم با این بخش هم موافق بودیم.

با این مقدمه، و در جهت همون همفکری که در گروه انجام شد، من این دور و یکی دو دور پیش رو و با در نظر گرفتن حساسیت های خودم برای در نظر گرفتن دید و درون افراد و بر اساس شناختی که از بچه ها دارم، نسبت به استفاده / سوء استفاده از این ابزار ها (که این بستگی به نقشم در این ادوار داره) در جهت مقاصد بازی و پیشبردش استفاده می کنم، یعنی تلاش می کنم ضمن اینکه روحیات افراد و سطح پذیرششون رو در نظر بگیرم، اما گاها بی رحمانه و بعضی اوقات هم با شوخی و خنده و طنزگونه از این ابزار بهره بگیرم.

کم و بیش به گوشم رسید که در قالب خیرخواهی بعضی از مواردی که من ازش تا اینجا استفاده کردم / می کنم رو درست ندونستن و نسبت بهش انتقاد داشتن. من ضمن احترام و پذیرش نقدشون، با این حال چون این موضوع بر اساس یک پذیرش عمومی انجام شده، شیوه بازی و پلن خودم رو بر همین اساس ادامه میدم، و پیشاپیش میگم هر چیزی که در تاپیک بازی از طرف من صادر میشه فقط در مورد تاپیک بازیه و بیرون از اون نیست و من عمیقا تک تک شما رو دوست دارم.

اما با این توضیح حتما و یقینا اگر حس کردید موردی هست که واقعا از نظرتون خارج از چهارچوب بازی باعث ناراحتیتون شده، حتما از طریق گاد به من اطلاع بدید، و من وظیفه خودم می دونم حتما در مورد شخص شما تجدید نظر و حتی عذرخواهی کنم. چون هیچ چیز از این بازی ارزش ناراحت کردن واقعی هیچ کدومتون رو نداره. و پیشاپیش هم می گم، ناراحتی در تاپیک بازی، یعنی ابزاری از بازی و همه ما اینقدر حرفه ای هستیم که این موضوع رو بپذیریم.

و اینکه بر اساس همین چیزی که گفتم، حتی همین پست هم می تونه به عنوان ابزاری از بازی در مورد خودم استفاده / سوء استفاده (:دی) بشه و خب این جنبه در من یکی حداقل وجود داره :دی

مرسی. شبتون بخیر.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین