برای دیدن محتوای انجمن باید ورود کنید. اگر حساب کاربری ندارید اکنون ثبت‌نام کنید.

بازی دور نهم مافیا | انجمن جادوگران

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
احضارگر نور
پسندها
0
امتیازها
0
سپاس ویژه از خداوندگار برای نگارش این داستان زیبا. چند نکته در داستان شب شاخک هایم را تکان داد.

نکته نخست معجون جان بخش و نیروبخش خوردن تیگران هست. احتمال محافظت وجود دارد چه خود فرد و چه افراد دیگر بازی. توصیف مکانی هم که سیاوش و تیگران رفته بودند در شب های آینده سرنخ هایی به دست خواهد داد.

نکته دوم داستان (بلوف) اژدهای سه سر تیگران هست. اعداد این داستان و نحوه ی کشتن اژدهای سه سر ممکن است در شب های آینده تکرار شوند. محتمل هست که به نوع نقش های انجام شده در شب اشاره کنند.

گفت و گوهای رامیار و سیاوش در داستان ظاهرا با هدف شخصیت پردازی طراحی شده است. ولی توجه به آن هم خالی از لطف نیست.

ارباب زمان
پسندها
0
امتیازها
0
سلام مجدد.

از نظر بنده هم 2 یا 3 گرگ تعداد معقول تریه. اما یک گرگ از 4 گرگ احتمالش کمتره. سابقه ی گاد در این تعداد به سمت 2 و 3 است. 2/3>4>1. پیش بینی کردن ذهن گاد برای انتخاب از بین 2 و 3 کار سختیه برای من. در بحث بین جاوید و باربد، دوست دارم دلایل باربد برای کم نبودن احتمال 4 گرگ را بخونم.

داستان:

با توجه به توضیحات گاد در ابتدای بازی، داستان نشانه محور نیست، فضا محوره. یعنی نباید بدنبال تکرار x و y بود. بلکه باید به دنبال شباهت هایی بین حالت های a و b و c بگردیم.

برای شروع تمام شخصیت هایی که تا کنون در داستان ذکر شدند و با ذکر خصوصیات هر یک بیان میکنم و سعی میکنم احساساتی که از روابط این افراد را گرفتم بیان کنم:

سیاوش: شخصیت اصلی داستان که جزو بازیکن ها نیست و احتمالا شخص گاد هست. خصوصیات خود گاد به کار نمیاد ولی روابطش با دیگر شخصیت ها میتونه مفید باشه.

جادو، میراث خانوادگیشه. تغییر شکل دهندست، از پرواز می ترسه. سم داره یعنی خودشو به شکل بز کوهی دراورده. از راه سنگلاخی به عمارت جادوگران رسیده.

زروان: بنده هستم. وراجم. ارباب زمانم. معلقم. رو زمان دقیقم (سه ثانیه و پنج سال) روابط اجتماعیم ضعیفه از نظر ارتاواز ( در حالی که صرفا برام مفهومی ندارن، وگرنه بهبودشون برام راحته : دی) از گذشته و حال همه باید خبر داشته باشم طبیعتا چون ارباب زمانم، تغییر شکل دهنده ها رو هم خوب می شناسم(این شخصیت میتونه یک بک استوری داشته باشه با پدر سیاوش، چون توی داستان هاش بوده).

آرتاواز: اولد اسکول، مقرراتی، دوختن دهن زروان در نگاه اول حرکت خصمانه ای به نظر برسه شاید، ولی یک جور صمیمیت توی این حرکت بود، من حس میکنم توی داستان این دوتا شخصیت به هم نزدیکن به نحوی، ممکنه یک طرز فکر داشته باشن به جامعه اشون، صرفا متود برخوردشون با هم فرق کنه. ارتاواز همونطور که از فضاسازی اتاقش فهمیدیم، جادوگر دارکیه، تنهاست، عجیبه، کسی سمتش نمیره، به غیر از کسی که تاریکیشو درک کرده باشه : میتونه زروان باشه :دی ارتاواز اولین کسیه که تلخ ترین حقیقت دنیای سیاوشو به روش میاره، تصادف؟" بین ما گرگ هست"

تیگران: لحجه داره، لحجه ی روسیه به نظرم. با ادب و ساده است. دوست فرهامه به نظر. هیولا دیده. ترسیده؟ نگران و آشفتست. نگرانیشو دوست داره تقسیم کنه. بلوف زن. داستان سرا. تخیل قوی؟

فرهام: دوست تیگران. معتمد تیگران؟ باهوش. کنجکاو. براش عجیبه که بعد از 5 سال گرگا اومدن. چرا عجیبه؟ دنبال تایید می گرده. از نظر فکری با ارتاواز در تضاده. "منتظرم ببینم ارتاواز چی داره بگه"؟ ارتاواز به وجود گرگ ها اعتقادی نداشته؟ باید دید چی میشه. یه ته تم مذهبی هم داره فرهان، کاهنه و اون سبز فیروزه ای و اینا توی اتاقش نشونه ی مذهبه به نظر. شاید دریچه ای به تفکرشه اینا.

حکیم فرزانه جاوید: رییس مجلس، فضای روحانی(ردای یشمی) یمین و یسار دار. باربد مرموز و ایریک : افسونگر نباتات: این جادوی نباتات ارتباط قوی ای میتونه با زمین و طبیعت داشته باشه.

می رسیم به انتاگانیست داستان: رامیار، توی اکثر داستان های فانتزی چنین برخوردی شروع دشمنی دیرینه ای بین دو شخصیت میشه، حالا اینجا نمیدونم قراره در ادامه چجوری بشه، ولی اینکه سیاوش رامیارو از داستان های پدرش نمیشناسه میتونه دلیلش این باشه که اینم عضو جوانیه مثل سیاوش و از طریق پدرش به انجمن راه پیدا کرده، ممکنه حتی پدراشونم دشمن بوده باشند. تحقیر سیاوش با یاداوری ترسشون از پرواز و ارتفاع (پتانسیل بک استوری) از تنفر رامیار از تغییر شکل دهنده ها میتونه چنین برداشتی بشه. در هرصورت احتمالا این دوتا رقیب میشن در ادامه.

غیب‌گو
پسندها
0
امتیازها
0
درود بر همگی
عذر میخوام بابت غیبت دیروزم. از امروز در خدمت هستم. پست‌ها رو یک دور دیگه دقیق میخونم و برمیگردم.

آسمان‌‌سوار
پسندها
0
امتیازها
0
سلام جادوگرا :>
اول از همه خوشحالم ک اینجام
دوم هم باس بگم حس خوبی به تون جدی و عصبیع جاوید و باربد ندارم ب نظرم گرگ میتونن باشن :/
این نمادین حرف زدن پاکزادم چالب بود :)

همین دیگ
ارش رحم کن :)

خنیاگر سحرآمیز
پسندها
0
امتیازها
0
فرض کن ۴ به ۸ هست. احتمال تیر موفق به‌نظرم بالا هست. اگه نیست، تو باید بگی که چرا نیست.
بالانس یه مدلش این‌جوریه که فرض می‌شه تیرها تا حد ممکن به هدف بشینن و فقط بی‌گناه اعدام بشه به‌ترتیب. ۳ اعدام خوبه. چون دو اعدام کاملا شانسی و محتمل هست. حداکثر تعداد گناه‌کار از این در میاد.

تو خودت تعداد تیرها رو فرض کن. ببین بازی با چند اعدام تموم می‌شه. تعداد فاز شب و نقش‌های گناهکاران هم تو محاسباتت بیار.

- - - Updated - - -

یک مسئله دیگه هم هست که ۴ نفر در ۱۲ به‌راحتی بازیُ می‌گیرن دستشون. این پیشکش. تو همون عددی و حسابی برو جلو فقط.

- - - Updated - - -

۴ درنظر داشته باشیم که چی بشه؟:دی

خوبه. با استدلالت برای قطعی بودن موضعت و عدم تعادل بازی در حالتی که 4 گناهکار باشه، موافق نیستم اما با توجه به بالانس های که انجام میشه و پیشفرض هایی که وجود داره درسته.

اینم که میگم موافق نیستم، بخاطر تجربه موفق مافیا های ساده تر با احتمال بیشتر به ثمر نشستن تیر ها (نمونه تجربه شده در دسترس، مافیای شبکه سلامت و مافیای هنرمندان شبکه خانگی) که بازی ها قریب به اتفاق بالانس بوده و حتی شانس مافیا کمتر از شهروندان بوده. این چیزی که تو میگی همونطور که گفتی یه مدل بالانس کردن هست، اما به نظر من روش کاملی نیست، چون شرایط آرمانی و آزمایشگاهی موفقیت 100 درصد تیرها و اهداف اعدام تیم گناهکاری اونم زمانی که یک تیم وجود داره بدون نقش های فرعی، یک شرایط خاص و ویژه هست که همیشه رخ نمیده. و البته از نظرم 4 تیر/ اعدام برای رسیدن به برد بدون دادن تلفات اتفاقی با احتمال زیاد نیست نیست و البته اگر باشه هم وقت کافی به بیگناها داده شده مخصوصا اگر نقش ها و تیر ها به درستی بالانس شده باشه، گرچه شما تو این موضوع حتما از من مسلط تری.

میمونه بحث بازی دست گرفتن 4 نفر گناهکار و در واقع 4 حق رای، که از نظر من توی مافیای تک تیمی تقریبا منتفی هست. به این خاطر که اگر نقشه ای که دنبال می کنند یک درصد به خطا برسه، کل تیم رو از دست میدن. گرچه می دونم بازیکنانی هستند که این استراتژی رو ممکنه دنبال کنند و بخاطر همین گفتم تقریبا منتفی هست. ولی احتمال زیادی بهش نمیدم مگه از روی جریان بازی همچین چیزی رو حس کنم.

مرسی بحث خوبی بود، نظر خود من اینه که با توجه به این بحث، اگر بگیم که گاد با پیشفرض بالانس هایی که در ادوار اخیر بازی می کنیم و منطق استاندارد جاوید بازی رو بالانس کرده باشه، احتمال 4 گناهکار منتفی هست، اما من با توجه به تغییر ماهیت بازی در این دور و کلاسیک بودنش از نظر چینش تیم گناهکاری و نبود نقش های فرعی، معتقد نیستم که اگر 4 گناهکار وجود داشته باشه، بازی از تعادل خارجه. کاملا وابسته به میزان سهمیه ها و بازیکنان داره. اما آیا بهش احتمالی میدم ؟ نه اینقدر که بخوام روش تمرکز کنم.

غیب‌گو
پسندها
0
امتیازها
0
خب من سه بخش داستانی که تا الآن اومده رو دو دور خوندم. نکاتی رو بعضی دوستان اشاره کردند مثل تکرار عدد سه و پنج یا عبارت سه برابر یا مثلا اژدهای سه‌سر و ... که خب میشه ازش برداشت‌هایی داشت اما خب گاد گفته که داستان صرفا یکسری کلمه نیستن که پشت هم ردیف بشن و بر اساس برداشت من برای اطلاعات درآوردن باید در داستان عمیق شد! حالا شاید هم زیادی دارم جدی میگیرم. چون واقعا هم سه گرگ برای این تعداد به‌ نظرم بالانس هست. منتها اینکه پنج سهمیه دگرگونی داشته باشن یکم زیاده حس میکنم.

درباره مکالمه جاوید و باربد حرف‌های هر دو طرف منطقی هست؛ در نهایت در این مرحله از بازی از نظر من فرقی نداره که زور بزنیم بالانس رو سریع بفهمیم. با جلوتر رفتن بازی و اومدن داستان‌های بیشتر و اتفاقاتی که احتمالا پیش رو خواهیم داشت این بالانس مشخص‌تر میشه که برای فازهای بعدی و رو به اواخر بازی دونستن بالانس میتونه به کمک بیاد.

کاهن باستان
پسندها
0
امتیازها
0
درود بر دوستان

طبق پست هایی که داده شد تقریبا به کلیت داستان و جزئیات داستان یه نگاهی شد اما هنوز هیچ پوینت دقیقی ازش به دست نمیاد امیدوارم از داستان های بعدی چیزی دستگیرمون شه
در مورد بحث های جاوید و باربد هم هردو یک منطق دارن و البته نمیشه که طبق تجربه در مورد بالانس چیز قطعی ای گفت
من خودم تا وقتی که به طور قطعی نتونم یک احتمال رو حذف کنم ترجیح میدم همه ی احتمالات رو برابر بدونم و بعد کم کم حالا یا با توجه به داستان یا کم و زیاد شدن بازیکنا بالانس رو برای خودمون مشخص کنیم

حکیم فرزانه
پسندها
0
امتیازها
0
درود مجدد به جادوگران و بقیه.

احضارگر نور، جناب پاکزاد نکات خوبیُ در رابطه با داستان مطرح کرد. با اعداد موافقم. تحلیلش از شب هم دقیق بود به‌نظرم. خودم چیزی به ذهنم نمی‌رسه که به دردبخور باشه.

زوران هم نکات بسیار جالب و متفاوتیُ گفت که شاید فعلا به کار ما نیاد در تحلیل، ولی با جلورفتن داستان احتمالا به درد بخوره. من فکر می‌کنم که خود هم ... . :دی اگه واقعا ارباب زمان هستی، بقیه رو حدس بزن.

- - - Updated - - -

دوم هم باس بگم حس خوبی به تون جدی و عصبیع جاوید و باربد ندارم ب نظرم گرگ میتونن باشن :/

همین دیگ

سلام.
منم خوشحالم که آسمان‌سوار اینجاست. مدت‌ها بود ندیده بودمت.
این‌که خوشت نیومد به خودت ربط داره طبیعتا، ولی عصبی جو هست. جو نده لطفا. من جدی هستم، چون باید باشم. استیکر روباه پشت پیشخوان.

ساحر سایه‌ها
پسندها
0
امتیازها
0
سلام. داستانت چه خوب بود آرش. :دی

پست‌ها رو خوندم و راجع به عدد و این‌ها، من چیز به درد بخوری ندارم برای ارائه چون که داستان‌های آرش و نحوه‌ی نشونه دادنش رو ندیدم. سر همین این چیزهایی که شما گفتین نشونه‌ن برام بی‌معنا هستن حقیقتا. :))

اما با توجه به پست فرهام، دوست دارم که باهاش یک گفت‌وگویی داشته باشم.

چرا همه‌ی احتمالات رو برابر می‌دونی؟ دیگه کسی که تو عمرش مافیا بازی نکرده باشه هم مثلا احتمال یک مافیا یا ۶ تا مافیا رو نمی‌ده در هیچ صورتی. :دی مگر کسی که برای اعلام احتمال استرس داشته باشه مثلا. هان؟ :دی

حکیم فرزانه
پسندها
0
امتیازها
0
اینم که میگم موافق نیستم، بخاطر تجربه موفق مافیا های ساده تر با احتمال بیشتر به ثمر نشستن تیر ها (نمونه تجربه شده در دسترس، مافیای شبکه سلامت و مافیای هنرمندان شبکه خانگی) که بازی ها قریب به اتفاق بالانس بوده و حتی شانس مافیا کمتر از شهروندان بوده.

این چیزی که تو میگی همونطور که گفتی یه مدل بالانس کردن هست، اما به نظر من روش کاملی نیست، چون شرایط آرمانی و آزمایشگاهی موفقیت 100 درصد تیرها و اهداف اعدام تیم گناهکاری اونم زمانی که یک تیم وجود داره بدون نقش های فرعی، یک شرایط خاص و ویژه هست که همیشه رخ نمیده.

و البته از نظرم 4 تیر/ اعدام برای رسیدن به برد بدون دادن تلفات اتفاقی با احتمال زیاد نیست نیست و البته اگر باشه هم وقت کافی به بیگناها داده شده مخصوصا اگر نقش ها و تیر ها به درستی بالانس شده باشه، گرچه شما تو این موضوع حتما از من مسلط تری.

میمونه بحث بازی دست گرفتن 4 نفر گناهکار و در واقع 4 حق رای، که از نظر من توی مافیای تک تیمی تقریبا منتفی هست. به این خاطر که اگر نقشه ای که دنبال می کنند یک درصد به خطا برسه، کل تیم رو از دست میدن. گرچه می دونم بازیکنانی هستند که این استراتژی رو ممکنه دنبال کنند و بخاطر همین گفتم تقریبا منتفی هست. ولی احتمال زیادی بهش نمیدم مگه از روی جریان بازی همچین چیزی رو حس کنم.

مرسی بحث خوبی بود، نظر خود من اینه که با توجه به این بحث، اگر بگیم که گاد با پیشفرض بالانس هایی که در ادوار اخیر بازی می کنیم و منطق استاندارد جاوید بازی رو بالانس کرده باشه، احتمال 4 گناهکار منتفی هست، اما من با توجه به تغییر ماهیت بازی در این دور و کلاسیک بودنش از نظر چینش تیم گناهکاری و نبود نقش های فرعی، معتقد نیستم که اگر 4 گناهکار وجود داشته باشه، بازی از تعادل خارجه. کاملا وابسته به میزان سهمیه ها و بازیکنان داره. اما آیا بهش احتمالی میدم ؟ نه اینقدر که بخوام روش تمرکز کنم.

بخش آبی: ما در سایت مافیاییا هستیم جناب باربد، نه شبکه سلامت و ... . اونا رو یه‌ذره دیدم و بده. بالانس نمی‌فهمن. این‌که بر حسب اتفاقات بالانس می‌شه بحث دیگری هست.

بخش قرمز: چیزی که گفتم یک بند از n بند بود. مدلی نگفتم هنوز و در این مقال هم نمی‌گنجد. و البته هرمدلی که این نوع نگاه توش نباشه، بده. شرایط آرمانی و ... هم مهم نیست. بعضی چیزا رو 1 درصد هم احتمال موفقیت بدی، تعادلُ بر هم می‌زنه.

حالا در مورد عدد اگه نظرت اونه که کافیه، بحثی نداریم دیگه و مسلما نمی‌تونم نظرتُ عوض کنم باربد جان. صرفا خطاب به بقیه می‌گم که اگر گاد شدین، 4 به 8 بالانس نیست با این نقش‌ها، مگه تیر کلا نباشه. گول نخورین ازین بالانسا بچینین که بعدش فحش می‌خورین. خودشم نچیده، چون اگه می‌چید چنین حرفی نمی‌زد.

این‌که تهش بحثُ بستی هم خوشم اومد. ولی نگران نباش، من از بالانس و وقتی نصف بیشتر بازیکنا یا نیومدن یا چیزی نگفتن، به کسی گیر نمی‌دم. البته اگه گیر بدم جملاتی مثل "مرسی بحث خوبی بود" کمکی به طرف مقابل نخواهد کرد.

نهایتا هم به شیوه باربد سحرآمیز به نتیجه رسیدی که وزن ندی که به اون تعداد. البته بدی هم به خودت مربوطه.:دی ضمن اینکه گاد این دور هم منطق استانداردی داره به نظرم.

- - - Updated - - -

خب من سه بخش داستانی که تا الآن اومده رو دو دور خوندم. نکاتی رو بعضی دوستان اشاره کردند مثل تکرار عدد سه و پنج یا عبارت سه برابر یا مثلا اژدهای سه‌سر و ... که خب میشه ازش برداشت‌هایی داشت اما خب گاد گفته که داستان صرفا یکسری کلمه نیستن که پشت هم ردیف بشن و بر اساس برداشت من برای اطلاعات درآوردن باید در داستان عمیق شد! حالا شاید هم زیادی دارم جدی میگیرم. چون واقعا هم سه گرگ برای این تعداد به‌ نظرم بالانس هست. منتها اینکه پنج سهمیه دگرگونی داشته باشن یکم زیاده حس میکنم.

درباره مکالمه جاوید و باربد حرف‌های هر دو طرف منطقی هست؛ در نهایت در این مرحله از بازی از نظر من فرقی نداره که زور بزنیم بالانس رو سریع بفهمیم. با جلوتر رفتن بازی و اومدن داستان‌های بیشتر و اتفاقاتی که احتمالا پیش رو خواهیم داشت این بالانس مشخص‌تر میشه که برای فازهای بعدی و رو به اواخر بازی دونستن بالانس میتونه به کمک بیاد.

با چه منطقی 4 به 8 منطقی هست؟! بگو شاید منم ازش استفاده کردم بعدا.
این‌که زور نزنیم هم موافقم. سوال من اینه آیا می‌شه زور زد و سریع بالانسُ فهمید یا نه؟

- - - Updated - - -

درود بر دوستان

طبق پست هایی که داده شد تقریبا به کلیت داستان و جزئیات داستان یه نگاهی شد اما هنوز هیچ پوینت دقیقی ازش به دست نمیاد امیدوارم از داستان های بعدی چیزی دستگیرمون شه
در مورد بحث های جاوید و باربد هم هردو یک منطق دارن و البته نمیشه که طبق تجربه در مورد بالانس چیز قطعی ای گفت
من خودم تا وقتی که به طور قطعی نتونم یک احتمال رو حذف کنم ترجیح میدم همه ی احتمالات رو برابر بدونم و بعد کم کم حالا یا با توجه به داستان یا کم و زیاد شدن بازیکنا بالانس رو برای خودمون مشخص کنیم

درود بر کاهن باستان. جناب فرهام، هر دو یک منطق دارن یعنی چه؟ یعنی هر دو یک منطق یکسان دارن یا هر دو منطق دارن ولی متفاوت هست؟ یا صرفا هر دو منطق دارن ولی ممکنه بعضی جاها مشابه باشه و بعضی جاها متفاوت؟
سوال بعدی: کدوم فرد چیزی قطعی در مورد بالانس گفته؟
سوال بعدی: اگر نشه چیزی قطعی گفت، یعنی هیچ چیزی نباید گفت؟

جمله آخر. الان شما چه چیزهاییُ حذف کردی و چیا مونده که بهشون احتمال برابر دادی؟

- - - Updated - - -

سلام. داستانت چه خوب بود آرش. :دی

پست‌ها رو خوندم و راجع به عدد و این‌ها، من چیز به درد بخوری ندارم برای ارائه چون که داستان‌های آرش و نحوه‌ی نشونه دادنش رو ندیدم. سر همین این چیزهایی که شما گفتین نشونه‌ن برام بی‌معنا هستن حقیقتا. :))

اما با توجه به پست فرهام، دوست دارم که باهاش یک گفت‌وگویی داشته باشم.

چرا همه‌ی احتمالات رو برابر می‌دونی؟ دیگه کسی که تو عمرش مافیا بازی نکرده باشه هم مثلا احتمال یک مافیا یا ۶ تا مافیا رو نمی‌ده در هیچ صورتی. :دی مگر کسی که برای اعلام احتمال استرس داشته باشه مثلا. هان؟ :دی

سلام بر آرتاواز.

دو سوال: احتمالات بالانس از نظر خودت چیه؟
بیای تو بازی ببینی هرکسی یه اسمی داره و مثلا اسم یک نفر احضارگر نور هست و اسم دیگری ساحر سایه‌ها، آیا حسی به اینا پیدا می‌کنی؟ اگه پیدا می‌کنی بگو چه تفاوتی باهم دارن.

- - - Updated - - -

اگر اشتباه نکنم به جر کیومرث که الان دیدم لقبش مرگ‌افسا هست! بقیه وارد بازی شدن. من احتمالا به اواخر فاز برسم. امیدوارم تا اون موقع فعالیت‌ها بیشتر شده باشه.

احضارگر نور
پسندها
0
امتیازها
0
خوبه. با استدلالت برای قطعی بودن موضعت و عدم تعادل بازی در حالتی که 4 گناهکار باشه، موافق نیستم اما با توجه به بالانس های که انجام میشه و پیشفرض هایی که وجود داره درسته.

اینم که میگم موافق نیستم، بخاطر تجربه موفق مافیا های ساده تر با احتمال بیشتر به ثمر نشستن تیر ها (نمونه تجربه شده در دسترس، مافیای شبکه سلامت و مافیای هنرمندان شبکه خانگی) که بازی ها قریب به اتفاق بالانس بوده و حتی شانس مافیا کمتر از شهروندان بوده. این چیزی که تو میگی همونطور که گفتی یه مدل بالانس کردن هست، اما به نظر من روش کاملی نیست، چون شرایط آرمانی و آزمایشگاهی موفقیت 100 درصد تیرها و اهداف اعدام تیم گناهکاری اونم زمانی که یک تیم وجود داره بدون نقش های فرعی، یک شرایط خاص و ویژه هست که همیشه رخ نمیده. و البته از نظرم 4 تیر/ اعدام برای رسیدن به برد بدون دادن تلفات اتفاقی با احتمال زیاد نیست نیست و البته اگر باشه هم وقت کافی به بیگناها داده شده مخصوصا اگر نقش ها و تیر ها به درستی بالانس شده باشه، گرچه شما تو این موضوع حتما از من مسلط تری.

در این دورِ متفاوت و و خاصیت ماناها و قابلیت های گرگ ها، در صورت وجود چهار نفر در یک تیم شرایط برای آن ها به آسان تر از همیشه خواهد رفت و حتی در صورت در خطر قرار گرفتن دو یا سه نفر از گروه، شرایط برای بازگشت آن ها مهیا هست. پاراگراف دوم شما در مورد سه نفر گرگینه هست یا چهار نفر؟ به عقیده بنده حقیر حتی با وجود سه نفر آن ها می توانند به خوبی نقشه های شوم خود را پیاده کنند و حتی با خطر افتادن یک یا دو نفر شانس خوبی برای پیروزی داشته باشند.

نکته ای که در این دور وجود دارد که برخلاف دورهای پیش، پیش فرضی در مورد بازیکنان حاضر در بازی وجود ندارد و همه افراد بازی با نام کاربری های متفاوتی در این بازی حضور دارند. به همین خاطر، پیش زمینه فکری راجع به افراد بازی و رویکردی که اتخاذ خواهند کرد وجود ندارد و بازیکنان با فراغ بال بهتری نقش ها را پیاده خواهند کرد. البته این موضوع یک وجه کم رنگ دیگر هم دارد که به نفع جادوگران هست. به آن ها اجازه می دهد که افراد را با محتوای پست ها ارزیابی کنند و در تصمیم هایشان عادلانه تر باشند.

درود بر دوستان

بنده از بحث های این دو نفر منطق کاملاً یکسانی ندیدم. هر کدام عقیده ی خود را در مورد تعداد افراد گناهکار و بی گناه داشتن.

غیب‌گو
پسندها
0
امتیازها
0
جاوید
من احساس کردم بین مکالماتی که با باربد داشتی، خود باربد به این نتیجه رسید که احتمال 4 گرگ زیاد نیست. این قسمت از حرف‌هاش:
اما من با توجه به تغییر ماهیت بازی در این دور و کلاسیک بودنش از نظر چینش تیم گناهکاری و نبود نقش های فرعی، معتقد نیستم که اگر 4 گناهکار وجود داشته باشه، بازی از تعادل خارجه. کاملا وابسته به میزان سهمیه ها و بازیکنان داره. اما آیا بهش احتمالی میدم ؟ نه اینقدر که بخوام روش تمرکز کنم.
از نظر من میشه احتمالش رو نگه داشت گوشه‌ ذهن، ضرری نداره؛ اما همونطور که خودم هم گفتم درحال حاضر فایده‌ای هم نداره که بخوایم روی این موارد فوکوس کنیم.
درواقع منظورم از منطقی بودن حرف باربد، این قسمتش بود که احتمالات رو میشه درنظر گرفت. وگرنه خودم هم در پست قبلیم گفتم که از نظرم 3 گرگ بالانس محتمل‌تریه برام.
درباره سوال دومت هم از نظر من نه. اون هم از داستان‌های آرش.

- - - Updated - - -

همین دیگ

من یک نگاه دوباره به پستا انداختم. این پست نظرم رو جلب کرد.
آسمان‌سوار عزیز از کجا دقیقا متوجه عصبی بودن این دو نفر شدی؟! تنها بحث در جریان بازی میشه گفت بحث همین دو نفره که خیلی عادی و طبیعی هم هست که بازی با بحث درباره بالانس شروع بشه. بعد در نظر بگیریم که اصلا فهمیدی عصبی هستن؛ مگه هرکی عصبیه گناهکاره؟ الآن چه نتیجه‌ای می‌خواستی بگیری؟ هر دو گناهکاران چون هر دو عصبین؟

افسونگر نباتات
پسندها
0
امتیازها
0
باربد
میشه توضیح بدین که چرا در تعادل ۴ به ۸ مشکلی نمی‌بینید؟ به نظرتون ۳ گرگینه بالانس‌تر نیست؟

سپرنگ:
چرا سلام جادوگرا ! یعنی گرگ‌ها رو جای دیگه دیدین و سلام کردی بهشون و نیازی به سلام کردن ندارن ؟! بالاخره اونا هم جزو ۱۲ نفر هستند و سلام کردن بهشون ثواب داره تو بازی :دی
یجوری احساس میکنم خواستی خودت رو سریع سفید کنی !

ویهان
چرا مکالمه جاوید و باربد هر دو براتون منطقی بوده ؟! آیا شما هم با ۴ گرگینه بودن موافقین و بالانس میدونید ۴ به ۸ رو ؟

فرهام
نظر شما هم دوست دارم در مورد ۴ گرگینه بودن رو هم بدونم ؟ و چطور به این نتیجه رسیدین که منطق جاوید و باربد یکی بوده ؟!!

ارباب زمان
پسندها
0
امتیازها
0
سپرنگ پست 24:

این تون جدی و عصبی رو متوجه نشدم من توی پستای باربد و جاوید ولی این حسی که گرفتی مربوط به خودتونه، اما عصبی بودن چه ربطی به گرگ بودنشون داره؟ جادوگرا مگه عصبی نمیشن؟

باربد پست 25:
در مورد دست گرفتن بازی تو یک تیم 4 نفره موافقم، عقلانی نیست که کل تیم رو یک گزینه ریسک کنند، اما تو انتهای پستت گفتی که پس چهارتا منتفیه اگر بخوایم با منطق ادوار اخیر و منطق جاوید به قضیه نگاه کنیم، سوالی که دارم اینه که با منطق آرش چی؟ به نظر من، نظری که جاوید داد با توجه به شناختش از آرش هم بود، منم با توجه به شناخت خودم از آرش منطقی بود. میخوام بدونم شناخت تو از آرش چی میگه بهت؟

ویهان پست 26:

این که زور بزنیم بالانس رو بفهمیم اشاره به پست خاصی داشت یا جایی دیدی کسی اصرار داره به این امر؟ چون من متوجه نشدم.

فرهام پست 27:

اینکه بخوای همه احتمالات رو برابر بدونی منطقی نیست، بالاخره هر بالانسی با توجه به شرایط و تعداد محدودیتی داره، یعنی مثلا وقتی میگی همه احتمالات و برابر میدونم یعنی احتمال 2 گرگ و 5 گرگ و برابر میدونی؟ منطقی نیست، چه از نظر شناخت بازی چه شناخت گاد، چه شناخت محیط. منظورت رو واضح تر بیان کن لطفا.

......

- - - Updated - - -

جاوید پست 28:

اون قسمتی که گفتی " من فکر میکنم خود هم.... :دی" متوجه نشدم منظورتو. خودت یا خودم؟ چرا تموم نکردی جمله رو؟

اون قسمت بعد هم که بقیه رو حدس بزنم، ارباب زمان تو داستانم، تو دنیای واقعی که غیب گو نیستم ولی سعی میکنم مفید باشم علی الخصوص در زمینه داستان:دی

کاهن باستان
پسندها
0
امتیازها
0
جاوید عزیز حکیم فرزانه :دی

درود گاد بر شما، دقیقا منظورم اینه که هردو منطق دارن اما متفاوت. درواقع صحبت های هردو منطقیه، کمتر و بیشتر بودن احتمال بالانس هایی که تو بازی بوده برای شما طبق تجربه ی زیادیه که داشتین و از دیدگاه کسی که دورای زیادی بازی دستش بوده هست اما حالا که یه بازی جدید داریم احتمالات دیگه ای هم هست که بشه درنظر گرفت، هرچند بعید ! میتونه دو گرگینه تو بازی باشه، میتونه 3 گرگینه تو بازی باشه، همینطور میتونه 4 گرگینه هم تو بازی باشه و خب این بستگی به گاد و شرایط بازی داره مثلا شاید اگه من گاد بودم با یه سری تغییر تو قوانین یک گرگینه میذاشتم حتی ! حالا برای این بازی خودم این احتمال رو بعید میدونم و منطقی ترینارو 2 و 3 میبینم اما 4 هم واسم بعید نیست و بازی میتونه قابل پیش بینی باشه. این اون دلیلیه که گفتم همه ی احتمالات رو برابر میبینم فعلا چون بازی غیرقابل پیش بینیه. من فکر کنم یک دور با گادی آرش بازی کردم اونم خیلی وقت پیشا و آشنایی با سبک گادیش ندارم، شاید اگه شما گاد بودی یکی از احتمالام واستون 90 و یکی 10 بود اما حال حاضر بیشتر از 10 فاصله ندارن احتمالام.

کدوم فرد چیزی قطعی در مورد بالانس گفته؟

نه مخاطبم شما نبودین که گفته باشم شما چیز قطعی ای گفته باشین. در مورد احتمال کم و زیاد دادن گفتم بیشتر برای اینکه بگم بقیه ی احتمالات هم وجود دارن و مثلا نمیشه فقط طبق تجربه بگیم احتمال فلان کمتره البته شماهم ایگنور نکردین این رو. سوال بعدی که پرسیدین چون هیچ چیز قطعی نیست نباید چیزی گفت ؟ من همچین صحبتی کردم اصلا مگه ؟ اگه احتمالات رو در نظر نگیریم و بیانشون نکنیم که بازی استارت نمیخوره اصلا. من همچین منظوری از صحبتام نداشتم.

پاکزاد

بالا عرض کردم الانم میگم منظورم این بود که صحبتای هردو منطقی هست نه اینکه منطق یکسانی دارند.

آیریک

نگاه شخصیم رو میگم : خیلی وقته داریم بازی میکنیم و هرچی بازی جلوتر میره سطح بازی بالاتر میره. عجیب نیست که هرسری مقداری خلاقیت به بازی اضافه شه و بازی از روند تکراریش خارج شه. مثلا همونطور که بالاهم گفتم اگه من گاد بودم شاید یک گرگینه تو بازی میذاشتم هرچند بعید و غیرقابل پیش بینی. مگه غیر از اینه که گاد با سنجیدن شرایط و بازی ای که ارائه میده بالانس رو میچینه، درواقع همش از فکر گاد نشعت میگیره.

زروان

بالا هم گفتم چرا گفتم ترجیح میدم برابر ببینم، اصلش اینه که بازی برام غیرقابل پیش بینیه، ترجیح میدم یه جوری برم جلو تو بازی که سورپرایز نشم بعدا و فعلا ترجیحم اینه تا وقتی که کم کم احتمالات واسم فاصله شون زیاد شه و شروع به کم کردن و حذف کردن کنم. بستگی به بازی داره.

حکیم فرزانه
پسندها
0
امتیازها
0
پاکزاد

بنده از بحث های این دو نفر منطق کاملاً یکسانی ندیدم. هر کدام عقیده ی خود را در مورد تعداد افراد گناهکار و بی گناه داشتن.

درود بر تو.

ویهان

من احساس کردم بین مکالماتی که با باربد داشتی، خود باربد به این نتیجه رسید که احتمال 4 گرگ زیاد نیست.

آره. و من گفتم اصلا نیست.

درباره سوال دومت هم از نظر من نه. اون هم از داستان‌های آرش.

زور بزنیم بالانس رو سریع بفهمیم یعنی چی؟ به این معنی نیست که با زور زدن می‌شود بالانس را فهمید؟:دی

زروان

اون قسمتی که گفتی " من فکر میکنم خود هم.... " متوجه نشدم منظورتو. خودت یا خودم؟ چرا تموم نکردی جمله رو؟

اون قسمت بعد هم که بقیه رو حدس بزنم، ارباب زمان تو داستانم، تو دنیای واقعی که غیب گو نیستم ولی سعی میکنم مفید باشم علی الخصوص در زمینه داستان

گذاشتم که تو تموم کنی دیگه.:دی حالا یه حدسی می‌زدی.:))

==============

کسانی که معتقدن 4 به 8 بالانس هست، فرض کنن چنین بالانسی باشه واقعا. 2 تیر بزنن و بخوره. 1 اعدام کنن و 1 گادکش یا 2 اعدام و ببرن. مثلا فاز شب 2 و 3 تیر بزنن و فاز روز 3 و 4 هم دو اعدام. شما بی‌گناه باشید. به گاد نمی‌گین این چه بالانسی بود؟! حالا فرض کنید 1 نفر هم گادکش شد که محتمل هست در هر بازی. دیگه بدتر.:دی می‌گین بالانس خوب بوده و بی‌گناها بد بازی کردن؟!

- - - Updated - - -

جاوید عزیز حکیم فرزانه :دی

درود گاد بر شما، دقیقا منظورم اینه که هردو منطق دارن اما متفاوت. درواقع صحبت های هردو منطقیه، کمتر و بیشتر بودن احتمال بالانس هایی که تو بازی بوده برای شما طبق تجربه ی زیادیه که داشتین و از دیدگاه کسی که دورای زیادی بازی دستش بوده هست اما حالا که یه بازی جدید داریم احتمالات دیگه ای هم هست که بشه درنظر گرفت، هرچند بعید ! میتونه دو گرگینه تو بازی باشه، میتونه 3 گرگینه تو بازی باشه، همینطور میتونه 4 گرگینه هم تو بازی باشه و خب این بستگی به گاد و شرایط بازی داره مثلا شاید اگه من گاد بودم با یه سری تغییر تو قوانین یک گرگینه میذاشتم حتی ! حالا برای این بازی خودم این احتمال رو بعید میدونم و منطقی ترینارو 2 و 3 میبینم اما 4 هم واسم بعید نیست و بازی میتونه قابل پیش بینی باشه. این اون دلیلیه که گفتم همه ی احتمالات رو برابر میبینم فعلا چون بازی غیرقابل پیش بینیه. من فکر کنم یک دور با گادی آرش بازی کردم اونم خیلی وقت پیشا و آشنایی با سبک گادیش ندارم، شاید اگه شما گاد بودی یکی از احتمالام واستون 90 و یکی 10 بود اما حال حاضر بیشتر از 10 فاصله ندارن احتمالام.

نه مخاطبم شما نبودین که گفته باشم شما چیز قطعی ای گفته باشین. در مورد احتمال کم و زیاد دادن گفتم بیشتر برای اینکه بگم بقیه ی احتمالات هم وجود دارن و مثلا نمیشه فقط طبق تجربه بگیم احتمال فلان کمتره البته شماهم ایگنور نکردین این رو. سوال بعدی که پرسیدین چون هیچ چیز قطعی نیست نباید چیزی گفت ؟ من همچین صحبتی کردم اصلا مگه ؟ اگه احتمالات رو در نظر نگیریم و بیانشون نکنیم که بازی استارت نمیخوره اصلا. من همچین منظوری از صحبتام نداشتم.

حالا نمی‌خوام بازی کلا بره رو بالانس و به 1 که گفتی ممکنه باشه، گیر نمی‌دم.:دی از مجموع صحبت‌هات متوجه شدم که 1 تا 4 در نظرت هست که 2 و 3 منطقی‌تره. مثلا دو تا 20 درصد و دو تا 30 درصد. عملا یعنی هیچ نظری نداری که ایرادی هم نداره.
حالا سوال من ازت اینه که مگه نمی‌گی 4 ممکنه باشه، چرا 5 ممکن نیست؟ یعنی چه منطقی اجازه می‌ده 4 ممکن باشه ولی 5 نه.:دی

بقیه‌ش حله و نظری برای افزودن ندارم.

- - - Updated - - -

خب. فعلا بازی شکل نگرفته و نظر مثبت یا منفی نسبت به کسی ندارم. به شرط حیات، سوال‌ها و بحث‌های بیشتری خواهیم داشت در فاز آینده که رای هم اجباری هست و بحث جدی‌تر خواهد شد. تا اینجا من هیچ اتهامی نزدم، موج‌سواری نکنید و جو هم ندید اگر بی‌گناهید. سعی کنید به جملاتی که افراد به‌صورت بدیهی و طبیعی بیان می‌کنن دقت کنید و ببینید که برای خودتون هم بدیهی هست یا نه و آیا با توجه به گفته‌های پیشین اون فرد، براش بدیهی بوده یا نه. تلاش من بیشتر رو این موارد هست برای گیر دادن. اگر به استدلالی گیر می‌دم، هدف فهمیدن نظر و ذهن فرد هست. یک فرد بی‌گناه احتمال استدلال اشتباهش بیشتر از یک فرد گناهکار هست طبق تجربه. مهم نوع مواجهه با اون اشتباه هست. بنابراین به طرف مقابل فرصت کافی برای جواب و تصحیح چیزی که گفته بدین و با دید همه‌جانبه به کسانی که از بحث‌هاتون قصد نکته‌درآوردن یا احیانا جو دادن دارن، بنگرید.
باشد که رستگار شوید.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
پایان فاز روز دو.

به من پیام بدین تا ماناتون رو بگم. مراقبه هم اگه می‌خواین باید بگید.

God

Administrator
گاد
پسندها
899
امتیازها
0
با عرض پوزش بابت تاخیر زیاد.

اتفاقی نیافتاد.

کسی اگه خواست پست بده، فردا تا ظهر داستان و جزییات فاز بعد رو اعلام می‌کنم.

شروع فاز ۳
رای به اعدام اجباریست.

خنیاگر سحرآمیز
پسندها
0
امتیازها
0
سلام بامداد بخیر.

در ابتدا از گاد عزیز عذر می خوام، هنوز فرصت نکردم داستان رو بخونم و در جریان جو و تم دور قرار بگیرم. حتما تا فردا در جو قرار میگیرم و تم بازی زیباشو رعایت می کنم. البته تحلیل داستان در تخصص من نیست و زیاد وقت صرفش نخواهم کرد.

نکته دوم اینکه رای به اعدام اجباری هست. منم از این اجبار استقبال می کنم. پس اول رایم رو میدم، بعد در مورد بقیه موارد صحبت می کنم.

رای به اعدام: سپرنگ

سپرنگ:
این فرصت رو داری که برای برگردوندن نظر من، جاهایی از پست جناب جاوید و من رو که ازش عصبی بودن برداشت میشه رو بیاری و روش توضیح بدی.

فرهام:
همه احتمالات رو برابر می دونی ؟ علم احتمالات متحول شد با این موضع. اگر واقعا برابر می دونی که توضیح بده چرا، وگرنه جمله ات رو به "وجود این احتمالات رو محتمل می دونم" تغییر بده.

آرتاوار:
جریان پست فرهام با توجه به اشاره اش به بحث بنده و جناب جاوید، نشون میداد که منظورش از برابر دونستن احتمالات، احتمالات مطرح شده در بازی از جمله 2، 3 یا 4 گناهکار هست، فکر نمی کنی وسط کشیدن یه احتمال بعید مثل 6 گناهکار و نسبت دادنش به پست فرهام ایجاد جو محسوب میشه ؟

جاوید:
اون دیدی که شما به بالانس کردن داری با دید عوام به بالانس کمی متفاوت هست. شاید به تعبیر خودت ما بالانس رو نفهمیدیم. مال شما اصولی است و مال بقیه خیر ؟ رد نمی کنم چون صلاحیت ندارم، اما چیزی که هست اینه که شما در پستت گفته بودی که اگر 4 در نظر بگیری یعنی گاد رو نا متعادل در نظر گرفتی، تو دید اصولی شما بله، ولی در دید سایرین الزاما اینطور نیست. به هر حال من اگر زودتر تشخیص داده بودم که صاحب جمله اول کیه، نیازی به پرسیدن اون سوال نبود. چون منطقت رو از قبل میدونستم. ضمن اینکه منطقت در مورد استاندارد آرش هم منو اقنا کرد، گرچه قطعیتی ایجاد نکرد چون زیاد در ادوار آرش بازی نکردم.

اما در مورد اون جمله "مرسی بحث خوبی بود" چون عادت به دیدن بستن بحث توسط من خیلی نداری و ندارن، احتمالا به اون جمله حساسیت نشون دادی، اون امضا من برای بستن یه بحث نتیجه گیری شده است، اگر اذیتت می کنه، چون جاوید بزرگ هستی حتما براش جایگزین مناسبی پیدا میکنم که اذیت نشی. گرچه میدونم چیزی اذیتت نمی کنه، اینم میزارم به حساب ایجاد ابهت جاویدی برای اینکه باربد حد و حدود خودشو بدونه. منم تا جایی که مصالح بازی ایجاد کنه حد و حدود خودم رو قطعا خواهم دونست. و اون "نترس" هم البته تعبیر به خیر می کنم.چون میدونم که میدونی من در هر شرایطی تو مافیا ترسی ندارم.

آریک:
اگر دقت کرده بودید، سوال من از جناب جاوید این بود که چرا احتمال 4 گناهکار یا همون گرگینه رو از احتمالات بیرون گذاشتی. و جایی هم توسط من بیان نشده که 3 گناهکار از 4 گناهکار بالانس تر نیست. کما اینکه در نتیجه گیری بحث با جناب جاوید وقتی که جمع بندی کردم احتمال اصلی و اساسی رو به 3 گناهکار دادم.
اما اینکه در 4 به 8 مشکلی نمی بینم، بخاطر اینکه از نظرم در مافیا بدون نقش فرعی، با ترکیب مناسب نقش ها و سهمیه ها بعلاوه چینش بازیکن ها کاملا قابل بالانس کردن هست. حتی خود جناب جاوید که این بالانس رو غیر متعادل می دونه در پستش اشاره کرد که اگر تیر رو از بازی حذف کنی این بالانس متعادل میشه. پس حتی برای دیدگاه سختگیرانه ایشون هم شرایطی وجود داره که این ترکیب بالانس بشه و هر چیزی که قابل متعادل کردن باشه می تونه متحمل باشه و مشکلی نداره از نظرم. تازه من دیدگاه سختگیرانه جاوید رو هم ندارم و به ایجاد تعادل از طریق تغییرات نقش ها و سهمیه ها باور جدی دارم.

زروان:
البته من نگفتم احتمال 4 گرگینه منتفی هست. کلمات وزن دارن، کاش یکم بیشتر بهش دقت شه. من گفتم که اینقدری احتمال نمیدم که بخوام در موردش وقت جدی بزارم که کشف کنم این موضوع هست یا نه. و احتمال بالاتر همون 3 گناهکار هست.
اما شناختم از آرش. با جمله جناب جاوید موافقم. من احتمال می دم که آرش از استاندارد جاوید تبعیت کنه، چون حاشیه امنیت بیشتری داره به تعبیر جاوید احتمال فحش خوردنش کمتره. شاید آرش سهمیه ریسکی که می خواسته بکنه در گادی خودش رو با تغییر نقش ها و شرایطشون کرده و از نظر تعدادی ترجیح داده با ترکیب امن "مافیاییها" چیدمان کنه. گرچه به جاوید هم گفتم که مطمئن نیستم.

غیب‌گو
پسندها
0
امتیازها
0
دو نفر از دوستان درباره استفاده از عبارت زور زدن ازم سوال کردن. چیز عجیب و غریبی نیست والا؛ فقط خواستم منظور رو برسونم که یعنی از نظر من در حال حاضر خیلی جدی نگیرید بالانس رو چون در ادامه بازی هم خودش واضح‌تر میشه و هم بیشتر به کار میاد.

اگه اشتباه نکنم جاوید میگه که چون باربد احتمال 4 گرگ رو در نظر میگیره و من نمیگیرم، پس من نباید میگفتم بحث دو طرف منطقیه. اگر درسته برداشتم؛ باید تکرار کنم که باربد در اواخر بحثش خودش نتیجه گرفت که احتمال 4 گرگ اونقدری نیست که بخوایم روش تمرکز کنیم؛ خب این از نظر من منطقیه. این که 3 گرگ داشته باشیم هم حرف جاوید بود که خودم هم تو پستای اولم گفتم منطقی‌ترین حالت برام 3 گرگه. منظورم این بود که جهت و روند بحث هر دو طرف به نظرم منطق و معنای خودش را داشت. امیدوارم منظور رو رسونده باشم.

باربد
رأی به اعدامت یه‌جوریه برام. :دی حس هول‌ زدن دست داد بهم.

اگه اشتباه نکنم من اولین کسی بود که این مشکل رو توی پست سپرنگ بازگو کردم، بعدش چند بار دیگه فکر کنم بهش اشاره شد. عجیبه برام بدون این که پست بده از اون موقع تا الآن، رأی دادی بهش.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

اتصال به گوگل

کاربران آنلاین

هیچ کاربری آنلاین نیست.

یافتن کاربر

بالا پایین